1000 500 300 150 100 25 EERSTE BLAD NDENTIE E STAND ÜCHTEN RTLIJNEN No. 13 68e Jaargang 1930 E VLISSINGEN N D A DONDERDAG lljavfi: firma f. VAM DE VïlDE Jr., Walslraat 58-EO, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 6B287 16 JANUARI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Map en algemeen erkende Christelijke feestdagen BINNENLAND Stads- en Provincienieuws De w« Ischcen PLOUVIER'S Schoenhandel 1.20 Pianorecital door lansmuziek. 1725 M. 12.50— .05 Dansmuziek. 4.35 0 Gramofoonmuziek. n concert. 6.20—7.20, 9.35^10.45 0 Phonola-concert. est en violist. 4.50— >raan en luit. 6.50 tave Oharpentier. In taarna berichten en - 11.20—1.20 Orkest- ;concert en declama- rkest en zanger. 9.30 .20 Dansmuziek. 6.50 Orgelconcert. 9.20 9.50 Dansmuziek. —11.21 Lezingen en Gramofoonmuziek. 201.50 Gramofoon- gen. 3.504.50 Con- —6.50 Lezingen. 6.50 llo'\ muziek van G. ichten. 9.50 Dansles, uziek. ame van uw satiriek ninste bezwaar, doch aam onderteekend te hebben in de eerste vie hen aanvalt. Red. ES. ïEN: van Johan van der ïderika Westdorp. D E N t jaar. ranuari 1930. en groente- en fruit- de prijzen besteed ieser Wildeman 5 ct.; ït.pondsperen. 7 ct.; npagnezoet 6 a 8 ct. sterappelen 3 ct. bellefleur 4 a 7 ct. ermgaard 7 a 9 ct. in 2 ct.zoete belle- ct.Bismarck 5 ct. 16 ct.kroten 3 a ct.schorseneeren 12 17 a 21 ct., alles per boerekool 1 a 4% ct.savoye kool 3 a 7 alles per stuksel- 4 a 10i/2 ct.peen witkoppen 11 ct.an- lein (Fransche) 14 a mandje. an. te Sjanghai n. van Port Said 13 Jan. Thurnsday Jan. Gibraltar Jan. Ouessant Amst. n. Batavia Jan. van Santos Jan. Dungeness Tan. te Zanzibar Jan. van Sabang 'an. van Suez Jan. van Port Said n. van Marseille 14 Jan. te Lorenzo 4 Jan. Perim an. te Port Soedan Jan. van Tsingtao uenos-Ayres v. Amst. p. 12 Jan. Perim 13 Jan. van Sabang Jan, te Madras n Rott. n. Batavia 14 Jan. Sagres 4 Jan. te Suez 14 Jan. te Bremen 1.5C 2.45' 14.24 15.14 makelijkheden, gen enz. Dagelijks voorstelling, agelijks voorstelling, Populaire muziek- ssingsche harmonica» „Oude Vriendschap", LISSINGSCHE COURANT BONNEMENTSPRiJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, lanco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- "ge landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetrefiendeHuur enVerhuui.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct abonné's in 't bezit eener klis, zijn GRATIS verze- frd iegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet ol oog. gulden bij verlies van een duim gulden bii verlies van een wtfsvniger gulden bn verlies van eiken anderen vinger lit nummer bestaat uit 2 bladen De Haagsche Conferentie. De „Excelsior" publiceert een artikel van ankrijk's voormaligen minister-president jincaré over de H^gsche conferentie. Poincaré schrijft, dat uit de onderhande lgen zeer verontrustende geruchten voor toekomst zijn opgegaan, want de Duitsche inisters hebben bij verschillende gelegen- den verklaard dat het Young-plan vroeg of at herzien zal moeten worden, omdat het boven de betalingscapaciteit van litschland. Indien dit werkelijk zoo zou geschieden, hrijft Poincaré. verliest het plan-Young it alleen zijn waarde tegenover het Dawes- an. doch Frankrijk verliest den waarborg, het door het plan-Young aan zijn huldeischers wilde geven. Zoolang de Duitsche begrooting niet in enwicht is, kan het Duitsche rijk zelfs met n besten wil ter wereld de betalingen niet tvoeren. Hierin ligt de kern van de gansche vestie. Indien Duitschland den raad van arker Gilbert niet opvolgt, zal ook het ooiste protocol niet baten. Door al deze risico's krijgen de sancties aar bijzondere waarde. Te 's-Gravenhage meerdert de Duitsche delegatie nog het antal incidenten, dat zich te Parijs heeft jorgedaan. Het vertrek van Briand naar jenève en de komende conferentie te Lon- zullen er hopelijk niet toe bijdragen, dat verijlde besluiten genomen worden, die voor e toekomst van onafzienbare beteekenis innen zijn. Men moet zich vooral hoeden voor dubbel- inige formuleeringen, die in werkelijkheid leestal slechts ertoe dienen overeenkomsten imen te vatten, die slechs meeningsverschil- [n blijken te verbergen en die tot latere inflicten aanleiding geven. Nu men een ivend gebouw wil oprichten mag men de jeigers niet eerder opruimen voordat het iment werkelijk droog is, I In een hoofdartikel houdt de Temps" zich pig met liet reeds bereikte op de Haagsche Jonferentie, en in verband daarmee ook over [de Duitsche delegatie. Het blad schrijft [Het zou onbillijk zijn te verzwijgen, dat de iuitsche ministers, wier taak met het oog op wen binnenlandschen toestand te Berlyn, bü- jonder moeilijk is, werkelijk politiek begrip [etoond hebben. Niemand denkt eraan hen cr jen verwijt van te maken, dat zij bij tijd en rijle de belangen, waarvoor zij verantwoor- lelijk zijn, taai verdedigden. Doch hoe le- jendig de gedachtenwisseling ook geweest lioge zijn, de hoffelijke en hartelijke toon, llen de Duitschers van den beginne af aan- leslagen hebben, is steeds bewaard gebleven". I Het blad wijst er verder op, dat de horizon i Den Haag belangrijk is opgeklaard en Jtelt vast, dat de methoden van Tardieu suc- essen voor Frankrijk behalen en het prestige a den moreelen invloed van het land in de lereld nog vergrooten. Gift van Prinses Juliana. JH.K.H. Prinses Juliana heeft ter gelegen- feid van Haar vertrek uit Katwijk aan den lurgemeester dier gemeente een gift van j 1000 ter hand gesteld, teneinde deze te pdeelen onder de verschillende diaconieën 3 armbesturen in die gemeeente. De maatregelen tegen de P.N.I. Op de vragen van het Tweede Kamerlid ten heer Mendels betreffende maatregelen •n het Nederlandsch-Indische gouverne ment ten opzichte van besturen en leiders der jndisch-Nationale Partij heeft de minister [ar. koloniën geantwoord, dat enkele dagen, 'óórdat tot de in de vragen bedoelde maat delen tegen eenige leiders der Partei Nasio- tel Indonesia werd overgegaan, de gouver- leur-generaal van Nederlandsch-Indië de:i minister er telegrafisch mede in kennis telde, dat in verband met de omstandigheid, jat in de allerlaatste dagen van verschillen ds zijden berichten waren ontvangen nopens te voorbereiding van ongeregeldheden, welke •gen het einde der maand December of in 'st begin van Januari zouden plaats vinden, 'e procureur-generaal bij het hooggerechts hof met 's landvoogds instemming aan de Plaatselijke autoriteiten had opgedragen, om December bij de leiders der genoemde rtij huiszoeking te doen verrichten, cor- fospondentie in beslag te nemen, personen te terhooren, enz. Aard en inhoud dezer telegrafische mede- ïling konden uit den aard van de zaak den minister vcoalsnog geen aanleiding geven tot andere dan een afwachtende houding. In de op 10.dezer door den regeeringsge- machtigde voor algemeene zaken in den- Volksraad afgelegde verklaring, welke dien zelfden dag hier te lande door het departe ment van koloniën in extenso is gepubliceerd, zijn de motieven, die de Indische regeering tot de Vorenbedoelde maatregelen noopten, uitvoerig uiteengezet en de voorloopige resul taten medegedeeld. De inheemsche bevolking, in groote meer derheid, beseft ten volle de noodzakelijkheid in bepaalde omstandigheden, van deze en -dergelijke overheidsmaatregelen, welke in de eerste plaats ten doel hebben haar zelf te be schermen tegen destructieve handelingen en oogmerken van revolutionnaire elementen in de samenleving. De minister is van oordeel, dat de Indische regeering' het terecht tot haar plicht 'heeft gerekend, om in te grijpen op de wijze als is geschied. Radio-distributie van gemeentewege. De gemeenteraad te Dordrecht heeft met 19 tegen 12 stemmen aangenomen het voor stel om van gemeentewege voor radio-distri butie te zorgen. Het voorstel werd o.a. verdedigd door den heer Van Niftrik, die van meening was dat radio nog algemeener zal worden, omdat zij een uitstekend object is voor een mcnopoli- tisch bedrijf en omdat een gemeentelijk be drijf in deze het goedkoopst kan werken. De spoordijkverzakking by Nieuwerkerlc. De toestand van den spoordijk bij Nieuwer kerlc, waar Zondag jl. een groote verzakking plaats vond, laat zich ernstiger aanzien, dan aanvankelijk werd gedacht. Ondanks het onophoudelijk storten van zand, waarbij over zeventig meter lengte in de voorgaande dagen ruim vijf honderd ku bieke meter per etmaal werd verwerkt, is de baan opnieuw zestig centimeter verzakt. Men heeft thans het plan, ter plaatse grondboringen te verrichten en voorloopig het zandstorten stop te zetten. Het treinverkeer tusschen Rotterdam en Utrecht ondervindt bij dit alles groote stag natie, daar op het baanvak Gouda-Nieuwsr- kerk nog steeds ovei* één spoor moet worden gereden. VLISSINGEN, 16 JANUARI. A. G. O. Concertgebouw. Het is gisterenavond een goede avond ge weest voor die leden van bovengenoemde vereeniging, welke waren opgekomen om mevr. SandersHerzberg te hooren over „Humor in de poëzie", want.ondanks het feit dat ze weinig uitleg of verklaring gaf, hebben de aanwezigen genoten van haar voordracht. Deze toch was niet alleen beschaafd, zooals dat verwacht kan worden van een declama- trice, maar die werd tevens gegeven met een stembuiging, welke elke nuance weergaf. We hebben al herhaalde malen eenvoudige lied jes als „Des winters als het regent" en „Het Kwezelken" gehoord en steeds heeft het ons getroffen, dat degene, die ze ten gehoore bracht, door het aanbrengen van intonatie, van nadruk leggen op een woord hier, van een vlugger uitspreken van een woordje daar, er in slaagt, het geheel beter tot zijn recht te doen komen dan men het zelf zou kunnen. Mevr. Saiiders heeft ons vergast op poëzie, die den lach opwekte niet alleen, maar ook van het genre, dat geestig, fijn uitdrukte de bedoeling van den vaak onbekenden dichter, die de stof uit de overlevering voor verloren gaan bewarende, in gevoelige woorden uit drukt wat leeft in de harten van jong en oud, arm en rijk. Want talrijk als men tenminste in relatieven zin spreekt waren de liedjes gewijd aan de liefde, wat trouwens verwacht kon worden bij namen als die van den „hoofschen" Hooft, den „guitigen" Star ter en den „oolijken" Breero. Dat velen niet verwacht zullen hebben dit genre bij Vondel aan te treffen dat ook de deftige Huygens, die in weidsche taal zijn Zeestraat of Hof- wijck dichtte, en Bilderdijk zich „bezondigd" hadden aan die lichte poëzie, hebben we kunnen denken. Maar die voordracht van „Beeckzangh", waarbij we gaarne wat ver klaring hadden gehoord het spotlied van den tweeden op den Hagenaar, die zich in den „gouden tijd" reeds belachelijk schijnt te hebben kunnen maken het liedje over „den ezel" van Bilderdijk zullen hun wel duidelijk hebben gema'akt, dat voor den waren dichter elk genre geschikt is voor een keer. De naam van den sarcastischen Multatuli en van den door zyn „politieke" liederen be kenden Adama van Scheltema lijken in dit verband wel eenigszins buiten hst kader te vallen en hun aandeel in den oogst voor dezen avond werd dan ook niet zoozeer be paald door de geestigheid, het komische hunner verzen dan wel door het gebrul en het hoogdravende der woorden van lofge dichten op God en op Admiraal de Ruyter, die door de discipelen van Meester Penne- wip waren vervaardigd of door de schijnbaar eenvoudige beschrijving van de producten „de Wilgen" „de Dijk" en van het meisje in het bad door den politieken dichter. Dat humoristische dichters „bij de gratie Gods" als „de Schoolmeester" van wien we de na bootsing der fabel van „de Wolf en het Lanl" door La Fontaine hoorden, Piet Paaltjens, wiens „Zelfmoordenaar" ten beste werd ge geven en pornelis Paradijs, die door zijn „Middagmaal" de hilariteit opwekte, niet vergeten werden, spreekt van zelf, en dat de komische beschrijving van het lied van het Gangspil, waarin de respectievelijke verdien sten en gebreken van alle superieuren op het schip beschreven werden door Jacob van Lennep den lachlust gaande maakte, ver melden we pro memorie. In deze serie van humor figureerde ook Potgieter, de man van het Rijksmuseum, die met zijn Machteld een staaltje leverde van fijne geestigheid, terwijl het Zaansch liedeken door zijn fijnheid zeer veel te genieten gaf. Om zijn teerheid viel ook op het Kerstliedeken van Leopold, een der dichters van onzen tijd. De avond, die veel te genieten gaf voor de fijnproevers en de minnaars van den humor werd geopend met het liedje van „den wil", waarvan we eenigen tijd geleden de muzikale voordracht hebben bejubeld en het fijne „Jezus en Jo hannes", van welke producten de dichter onbekend is. Dat er teil allen tijde jongelui zijn geweest, welke zich niet konden wennen aan vroolykheid, aan zang en dans bleek wel uit de producten van Starter en Poot, wier opwekkingen tot vroolijkheid voorgedragen werd door mevr. SandersHerzberg, die èn door haar zuivere, prachtige voordracht, èn door haar magnifieke stembuiging èn de zeer passende mimiek aan de aanwezige leden van A.G.O. een heerlijken avond van kunst en genot heeft bezorgd. Storing in het electrisch licht- en tramnet. Gisterenavond omstreeks half acht onder vond het tramverkeer in de Badhuisstraat eenigen tijd vertraging doordat kortsluiting was ontstaan. Ongeveer een half uur duurde deze storing in het tramverkeer. Te U uur d.a.v. bemerkte een surveillee- rend politie-beambte dat in de Coosje Bus- kenstraat een verbindingsdraad van de tram leiding was doorgebrand, waardoor weder een paal, waarmede deze draad was verbonden, onder stroom stond. Datzelfde euvel constateerde de politie ten 12.45 in den afgeloopen nacht op twee plaat sen in de Badhuisstraat nabij de steenen trap en te 3.30 d.a.v. wederom in de Coosje Bus- kenstraat. In al deze gevallen werd onmiddellijk de centrale gewaarschuwd, die de noodige maat regelen nam. Ook hedenmorgen bleek op het tramnet telkenmale kortsluiting te ontstaan, terwijl hedenmiddag een verbindingsdraad van het lichtnet in de Coosje Buskenstraat bij de Alhambra-bioscoop, welke draad tusschen twee ^rlen gesprongen was, afbrak. Vreemdelingen. In l::t afgeloopen jaar werden door de po litie alhier aangehouden en over de grenzen des rijks geleid, 5 Engelschen, 12 Duit schers, 4 Amerikanen, 3 Italianen, 3 Zweden. 2 Belgen, 2 Russen, 1 Canadees, 1 Roemeen, 1 Griek, 1 Georgiër, 1 Franschman, 1 Span jaard, 1 Tsjecho-SIowaak, 1 Joegoslaviër en 1 Oostenrijker. Zooals men ziet, bijna alle na tionaliteiten van het oude Europa zyn hier vereenigd, doch ook uit het „nieuwe" wereld deel herbergde het politiebureau eenige ma len zijne zonen. Het betrof hier vreemdelingen, die hier zonder eenig bestaansmiddel zwervend wer den aangetroffen en z.g. stow-aways, die' door passeerende stoomschepen alhier aan den wal werden gezet en aan de politie overge geven. Baldadigheid. Wat betreft de baldadigheid der straat jeugd, deze was in het afgeloopen jaar, voor zoover de politie daarvan kennis nam, in stijgende lijn. Een respectabel aantal kinde ren werd door de politie onderhanden geno men, circa 250, terzake allerlei soorten van straatschenderij. Dit cijfer betreft alleen ver maningen omtrent baldadigheid waarvan de politie kennis nam of waaromtrent bij haar werd geklaagd. Hierbij speelde, verniel zucht een groote rolruiten inwerpen, af rasteringen vernielen en beschadigen, boom gewas en heesters afrukken, vuurtje stoken, dieren met steenen gooien, muren, deuren e.d. bekladden en beschadigen. Dit waren echter nog baldadigheden van minder „ge vaarlijk'' karakter, doch wat te denken van b.v. steenen werpen door een voorruit van een passeerenden automobiel, waarvan de gevol gen inderdaad funest kunnen zijndieren doodgooien (nl. eenden tijdens de hevige vorstperiode in 1929)brand veroorzaken in een verhuiswagen voorwerpen tusschen de tramrails wringen enz. enz. Dit zijn sympto- nen van baldadigheid, welke bedenkelijke vormen kunnen aannemen en opnieuw de vraag doen rijzen of de opvoeding van onze jeu^d niet vaak tekort schiet Dikwijls zijn de ouders hier in gebreke en speelt gemakzucht (het niet behoorlijk nagaan der kinderen) en het geven van te groote vrijheid aan hen o.i. hierbij een groote rol. Aanrijdingen. Maakten we in het vorig jaar melding van een 75-tal ongelukken, welke tengevolge van aanrijdingen in 1928 ter kennis van de politie kwamen het behoeft natuurlijk geen be toog, dat het werkelyk aantal belangrijk grooter zal zijn geweest, omdat niet alle ge vallen aan de politie bekend worden nu vernemen we, dat dit aantal over 1929 eenigszins terugliep en thans 69 bedraagt. In 35 gevallen moest de oorzaak dezer on gevallen gezocht worden in onvoorzichtigheid plotseling de straat oversteken, zonder zich eerst te overtuigen e.d., niet voldoende hit- wijken, te hard rijden en aan de verkeerde (linker) zijde van de straat rijden, terwijl in enkele drankmisbruik een rol speelde. Één maal was zwaar lichamelijk letsel het gevol" van een aanrijding en werden ten aanzien v~*i 6 gevallen min of meer zware verwondin gen (éénmaal b.v. het breken van een pols en het breken van een been) geregistreerd. Dat het derhalve een eerste eisch is op straat voorzichtig te zijn en nauwlettend de verkeersmaatregelen in acht te nemen, blijkt uit r vorenstaande wel afdoende. In onze Tydinghal. De geredde leden van de bemanning van het Nederlandsche stoomschip „Hofplein", dat in Noorwegen is vergaan, zijn te Rotter dam aangekomen en daar is een foto van hen genomen. De verzakking van den spoordijk op de lijn Rotterdam—Gouda is op onze foto duidelijk te zien. Met man en macht is men thans bezig den dijk te herstellen. De Haagsche Dierentuin heeft twee dro medarissen gekregen. Natuurlijk werd van de aankomst van deze „schepen der woestijn" een kiekje genomen en ook een film-opera teur was present. De Maangodin. Van Vrijdag af wordt in „Alhambra" ver toond een der nieuwste groote Ufa-werken „De Maangodin". (Die Frau im Mond). Deze Jules Verne-achtige rolprent oogstte veel succes. Met een rakettenschip wordt een tocht naar de maan ondernomen. Tal van interessante opnamen op het hemellichaam maken de film tot iets bijzonders. Ook hier zal het merkwaardige verhaal wel belang stelling wekken. Het Rotary-congrcs te Chicago. Hoyman Schuurman's passagebureau meldt dat voor het vervoer der Europeesche deelnemers aan het Rotary-congres te Chi cago het stoomschip „Carmania" aangewe zen is. Ten gerieve der Hollandsche en andere deelnemers van het vasteland van Europa zal dit schip op Zondag 8 Juni de haven te Vlissingen aanloopen. Walcheren. Het Januari-nummer van „Ons Nederland" bevat een zeer interessant artikel over Wal cheren door mr. J. Steen. Het is mooi ge ïllustreerd met foto's van Vlissingen, Middel burg, Domburg en Serooskerke. De schrijver noemt Walcheren de tuin van de Nederlanden. Hij kent tenminste geen ge bied in ons land, dat zóózeer alles in zich bevat wat het oog streelt en het hart goed doet, als dat bloeiende eiland Beschermd door duinen, die nergens in Hol land ongerepter zijn dan hier en die op écn punt Westkapelle door een enormen dijk worden samengebonden, ligt het blonde Walcheren zijn eeuwenoude karakteristiek leven te leven. De harmonie van 't Walchersche leven zoo vervolgt de schrijver is ook kenbaar aan de ligging van de hoofdplaats Middel burg. Midden in dat centrum ligt de markt en als hoofdmoment van de markt' verrijst het renaissance-raadhuis. Zoo is Walcheren een edel organisme Middelburg, het schoone hoofd op 't midden der schouders gedragen, Vlissingen het ontstuimig werkende hart, Vlissingen het onstuimig werkende hart, werven en fabrieken de groote motor, Veere als de fijne kroon der oude glorie. Domburg als het zomersch lustprieel, Westkapelle is dan Walcheren's monocle. De schrijver noemt Walcheren een blond geeft den juisten bodem aan Uw voet en maakt het loopen tot een genot ALLEEN VER KOOP: meisje in een graanland. Alles accentueert er dat blanke en blonde, dat de slapen ken merkt van de boerinnen. De Vereenigingen voor Vreemdelingenver keer op Walcheren zullen zeker haar voor deel wel doen met dit artikel. Het dient op ruime schaal verspreid te worden niet alleen, doch vooral ook vertaald te worden, opdat ook het buitenland weet welk een ideaal oord voor een zomeruitstapje ons mooie eiland op levert. Beter reclame-materiaal kunnen wij niet wenschen. Frov. Zeeuwsche Elcctriciteits Maatschappij- In de op 31 Januari te houden vergadering van de Prov. Zeeuwsche Electrische Maatsch. zal worden voorgesteld over te gaan tot uit breiding der centrale te Vlissingen, tot over neming van de centrale c.a. te Ter Neuzen en overneming der netten te Schoondijke. Philippine, Kapelle en St. Philipsland. Benoeming veldwachter. Door den Commissaris der Koningin is be noemd tot veldwachter in de gemeente St. Laurens, S. de Putter, agent van politie te Goes. Besmettelijke ziekten. In de week van 5 tot en met 11 Januari zyn in onze provincie voorgekomen 10 ge vallen van roodvonk, nl. 2 te Hontenisse en St. Maartensdijk en 1 geval in ieder der ge meenten Duivendijke, Hoedekenskerke, Oost en West-Souburg, Ouwerkerk, St. Philipsland en Zierikzee. Verder 3 gevallen van diphthe- rie en wel 1 te St. Maartensdijk, St. Philips land en Stoppeldijk en 1 geval van encepha litis lethargica te Philippine. Ernstig ongeval. Bij den landbouwer P. te Waarde heeft zich een ernstig ongeval voorgedaan. In diens landbouwschuur bevindt zich een door motorische kracht gedreven bietensnij- molen, waarvan de onbeschutte drijfstang loopt door een in die schuur geplaatste hou ten schut. De landbouwersknecht van I. was daai werkzaam en wilde een ledigen baalzak over het schut hangen, toen de zak door den drijfstang van den bietenmolen werd gegre pen en ópgercld.Doordat van I. de zak van de stang wilde aftiekken, is diens linkerboven arm door den zak op de stang gewrongen waardoor hem dit lichaamsdeel tot op een pees na van het lichaam werd gescheurd. Dr Nieuwenhuize te Krabbendijke, in al lerijl ontboden, amputeerde 's mans arm door de pees af te snijden en deed het slachtoffer in het ziekenhuis te Goes ter verpleging op nemen. Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleiding- Maatschappij. Toen nu alweer 2 jaar geleden van vele zijden bezwaren werden gemaakt tegen den opzet van het waterleidingplan voor Zeeuwsch-Vlaanderen, heeft het bestuur een uitgebreide commissie van onderzoek, waarin zoowel voor- als tegenstanders, benoemd om alle bezwaren grondig te onderzoeken. Een der leden dezer commissie legde een uitvoerige door hem onderteekende nota over, die door het Rijksbureau voor Drinkwater voorziening uitvoerig weerlegd is beide stuk ken zyn by het in 1928 verschenen rapport der commissie afgedrukt. Later heeft dit lid verklaard, dat de nota hem verstrekt was door dr. Jenny Weyermen te Goes. De minister van arbeid, handel en nijver heid noodigde daarop dr. Jenny Weijerman. uit, zijn kritiek ter plaatse waar zulks be hoort, t.w. aan den minister bekend te ma ken, waarop dr. We.yerman den minister een tweetal nota's heeft toegezondende eerste was ongeveer gelijkluidend aan het door bo venbedoeld lid aan de commissie van onder zoek overgelegde stuk. Vervolgens heeft de minister het oordeel van het Rijksbureau voor Drinkwatervoorzie ning over de bezwaren van dr. Werjerman ingewonnen en daarna al de op deze zaak betrekking hebbende stukken om advies aan de centrale commissie voor drinkwatervoor ziening te 's-Gravenhage gezonden. Deze stelde een sub-commissie in. bestaan de uit de heeren prof. mr. P. J. M. Aalberse, oud-minister van arbeid, handel en nijver heid en lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal (voorzitter), ii\ C. P. P. Ribbens, oud-directeur der gemeentewaterleiding te

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1