1000 150 100 PLOUVIER :erste blad IRTLIJNEN fE VLISSINGEN No. 12 68e Jaargang 1930 NDA WOENSDAG fjtgave: Firma F. VAN DE VElDEIr., Walstraat 58-60, Vlissingen. hief. 10. Postrekenino6B287 IS JANUARI Verschijnt dage!ijksr uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen 500 300 25 GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Stads- en Provincienieuws Winter-Pantoffels en Waterdicht Schoeisel V KERK- EN SCHOOLNIEUWS liervan worden niet Jekondigd, doch men (raars te trachten de nmers op te geven, berd een gratis diner [jen luister". ri zal er in Engeland nden, gedurende wel- I voor de radio zal (tto is „Go home and diging tot de Engel- J hun woning te gaan ■ertuigen van hoeveel 1 voor elkeen is. 1 gevraagd gedurende nder programma uit ■twoordde hierop, dat Jjzonder waren, doch |amma der Engelsche week nagaat, ziet lendingen, welke men lek ook de internatio- le door de Union de Jsve is uitgeschreven (januari zal namelijk Ier Europeesche sta- [lsch programma uit- loor den omroeper pden. stil voorde bureaux Inden en de koetsier Iden portier van het (vat voor den omroe- deelde hij mede. Jiter de zending niet |n omroeper komen. Isd, want het vat len afstand ruiken |ief maakte de zaak (westkust van Ierland It om met zijn kotter [door den luidspreker |m van den Londen- die een gevaarlijken frerdaad kwam er na geheel onverwachts de boot ongetwijfeld geworpen, wanneer laren. uitte zijn dankbaar- Iken van een ton met nroeper, die redding Jan. van Cairns [m. te Suez Jan. de Azoren |Jan. van Suez Rott. n. Port Natal [Jan. van Colombo lan. te Port Said Jan. van Genua pLl Jan. Suez Soerabaya v. Rott. 13 Jan. Perim 11 Jan. van Havana an. te Marseille featavia n. Rott. ■Batavia naar Amst. puisr.) heden 6 uur te Jan. Perim van Montevideo Jan. van Colombo |11 Jan. te Tsingtao Lsr.) 12 Jan. van Port 111 Jan. te Belawan |m. te Suez 13 Jan. de Azoren |te Soerabaya v. Rott. Jan. van Tanger 113 Jan. Perim fatavia van Amst. 12 Jan. Dungeness Jan. Vlissingen van te Bimlipatam 12 Jan. Prawlepoint 15 Jan. te Marseille Auto's, Fietsen •tuigen. uari uur 4.44 4.46 1.01 1.56 13.32 14.24 rmakelijkheden, igen enz. Dagelijks voorstelling, lagelijks voorstelling, Lezing A.G.O., Con- ur. Openbare verga- Ie Oude Vriendschap", Populaire muziek- issingsche harmonica- ,Oude Vriendschap" LISSINOSCHE COURANT «BONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Iranco door het geheele rijk 2.50, Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- e landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 71.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 —5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze- "erd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvniger gulden bij verlies van eiken anderen vinger )it nummer bestaat uit 2 bladen GEMEENTE-EIGENDOMMEN. I Burgemeester en Wethouders van Vlissin- (en brengen ter openbare kennis, dat de staat lan hetgeen naar het Burgerlijk recht eigen- lom der gemeente is, met de daarin aange brachte veranderingen, tegen betaling der losten op de 2e afdeeling ter Gemeente-Se- (retarie in afschrift verkrijgbaar is gesteld Vlissingen, 14 Januari 1930. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De Haagsche conferentie. Het IXiitsche Rijkskabinet is gister bijeen gekomen ter bespreking van de jongste ge- )eurtenissen ter Haagsche conferentie. In liet bijzonder zou hierbij het statuut van de Rijksbank in de toekomst worden behandeld. [De zitting duurde tot laat in den middag Indien men de bladen mag gelooven, is door [de rijksregeering onderzocht, op welke wijze [de bevoegdheden van den president van de Rijksbank in de toekomst zouden kunnen [worden beperkt. De mogelijkheid zou overwogen worden om |eei\ artikel in het statuut van de rijksbank Tte doen opnemen, zeggend dat de president Iran de Rijksbank uit zijn functie kan worden [ontstegen, indien hij het statuut niet eer- Voorts zou men het in regeerings- kringen gewenscht achten, dat de leden van ii algemeenen raad van de Rijksbank zou- ■den worden benoemd door de rijksregeering [In het ontwerpstatuut wordt zooals bekend d, dat ze gecoöpteerd worden. Krijgt de [rijksregeering in deze voldoening, dan zal zij ■in de toekomst een veel grooteren invloed cp ■de Rijksbank kunnen uitoefenen en op de ■heele financieele politiek. De waarsehijnlijk- lheid, dat deze wenschen zullen worden ver- Ivuld, is intusschen voorloopig nog zeer ge- |rlng. Enkele bladen wijzen er op, dat de positie (van de rijksregeering juist zoo netelig is, om- de brief van Schacht geen verrassing ■voor haar beteekent. Dr. Schacht zou de vo- Irige maand zijn brief aan Reynolds reeds hebben aangekondigd. Zoover nu bekend is, Iheeft de rijksregeering zich niet tegen de I verzending van een dergelijken brief uitge- sproken. Onder de bladen die de houding van dr. I Schacht hekelen, zijn er ook enkele die ver- I moeden, dat de president van de Rijksbank I geheel te goeder trouw heeft gehandeld, Imaar die in elk geval den vorm afkeuren, die I door dr. Schacht werd gekozen. Zij erkennen [dat Schacht het rijkskabinet op tijd op de hoogte van zijn plan heeft gebracht. De Duitseh-nationale „Tageszeitung" keurt I natuurlijk, als alle bladen van rechts, de houding van den president van de Rijksbank goed. Het blad is van meening, dat Schacht niets heeft gedaan dan zijn nationalen plicht I maar vindt, dat een breuk moet worden ver- De „Germania". orgaan van het Centrum, [schrijft, dat tha in de eerste plaats dient I te worden uitgemaakt, wie in de Duitsche po- I litiek den doorslag geeft, de rijksregeering of de nog steeds niet afzetbare president van de rijksbank. Het blad meent, dat Schacht den g te strak heeft-gespannen en ditmaal geen overwinnaar in den strijd zal blijven. In een Duitsche persconferentie is meege- I deeld, dat de zes uitnoodigende mogendheden .gisterenochtend de Duitsche herstelkwesties zullen bespreken, in het bijzonder betreffen- I 4e mobilisatie der Duitsche schulden. Maan dagavond reeds hebben Chéron ien Molden- hauer gesproken. Waarschijnlijk zal een gent leman's agreement worden gesloten voor kor ten tijd. Men geloofde, dat gisterenavond alles geregeld zou zijn. Morgen zal het den kleinen, staten worden voorgelegd en Zaterdag kan waarschijnlijk de slotzitting plaats hebben. Inzake de oostelijke vraagstukken schiet men niet slecht op. Het is nog een vraag of de onderteekening van het protocol afhan kelijk zal zijn van de oplossing van al deze vraagstukken. f De sanctiekwestie is geregeld. In de Fransche kabinetszitting hebben Tardieu en Loucheur verslag uitgebracht van het verloop der onderhandelingen te Den Haag. Tardieu schilderde den gang van za ken ter Haagsche conferentie vanaf den der den Januari en Loucheur gaf een overzicht van de besprekingen in de herstelcommissie voor Oost-Europa. Met algemeene stemmen keurde de ministerraad de houding der Fran sche delegatie goed en wenschte haar geluk met de tot nog toe behaalde resultaten. De president van de conferentie, de heer Jaspar biedt in het hotel Witte Brug morgen een groot noenmaal aan, waaraan ook ver schillende Nederlandsche autoriteiten met hun dames zullen deelnemen. Koninklijke onderscheiding. De heer J. A. Bland van den Berg, inspec teur der kust- en scheepsradiotelegrafie is gisteren bij den minister van waterstaat ont boden, die hem mededeelde, dat het H. M. de Koningin behaagd heeft, hem in verband met zijn verdiensten op scheepvaartgebied te benoemen tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Een nieuw idee voor onbewaakte overwegen. Verschenen is het eerste nummer van „de Motorgids", een maandblad voor officieren, kaderleden en adspirant-kaderleden van den motordienst, den vaartuigendienst en den luchtwachtdienst. Het blad staat onder re dactie van den reserve luitenant-kolonel tit. van den motordienst J. C. Eringaard. Het opent met een hoofdartikel, gewijd aan het bekende vraagstuk der onbewaakte overwe gen.- De gezonde stelling wordt daarin ver kondigt, dat een overwegsignaal, dat niet voor 100 betrouwbaar is, veel gevaarlijker is dan in 't geheel geen signaal. De schijver heeft blijkbaar weinig op met de bestaande waarschuwingsborden en voelt meer voor het idee om door een uit een verkeersoogpunt vrij krassen maatregels het verkeer tot attentie te nopen. Hij wil op grooten afstand van den onbewaakten overweg, bijvoorbeeld op 300 M., rechts op den weg een hek plaatsen, dat ten deele op het rij gedeelte staat en 25 M. verder in de richting •«•an den overweg een tweede hek, doch op dezelfde wijze links. Een voer tuig over dien weg rijdende, zal dus genood zaakt zijn belde hekken met een bocht te ontwijken. Dit zal natuurlijk snelheidsbeper king ten gevolge hebben en de aandacht op het komende gevaar scherpen. De hekken zouden wit geschilderd moeten zijn en voor zien worden van reflectors, zooals men die achter op rijwielen heeft. Het denkbeeld lijkt alleszins waard be proefd te worden. Centrale bankinstelling voor de christelijke vakbeweging. De algemeene vergadering van het Christe lijk Nationaal Vakverbond, gehouden op 8 en 9 Juli 1929, heeft besloten tot instelling van een commissie, aan welke zou worden opge dragen de bestaansmogelijkheid te onderzoe ken van een centrale bankinstelling voor de christelijke vakbeweging, annex spaar- en voorschotbank. Ontslag bij Philips. Naar „de Morgen" uit goede bron ver neemt, zijn er de vorige week bij de Philips- ondernemingen weer diverse honderden ar beiders (en arbeidsters) ontslagen wegens slapte in den afzet van radio-artikelen, lam pen en röntgen-apparaten. De magazijnen moeten boordevol zijn met voorraden. Het ontslag betreft bijna uitsluitend personen van buiten de stad, ongehuwden, maar ook ge huwden. Een receptenboekje voor paardenvleesch. De Ned. Bond van paardenslagers en paardenvleeschhouwers, gevestigd te Amster dam, Lijnbaangracht 210, heeft een recepten boekje uitgegeven, waarin 60 recepten voor de bereiding van paardenvleesch voorkomen. In het boekje wordt medegedeeld, dat de voedingswaarde van paardenvleesch minstens gelijk staat met die van ander vleesch. Vol gens König bevat in procenten paarden vleesch 21.71 eiwit, 2.55 vet, 74.27 water en 1.47 aan andere stoffen en rundvleesch (mid- delvet) 20.59 eiwit, 5.53 vet, 72.52 water en 1.78 aan andere stoffen. Dit zijn sprekende cijfers en toonen de deugdelijkheid van paardenvleesch zeer zeker aan. Het receptenboekje deelt alle bijzonderhe den omtrent paardenvleesch mede en als men het beekje aanvraagt kan men tevens te weten komen op welke wijze dit vleesch be reid moet worden om smakelijk te worden opgediend. VLISSINGEN, 15 JANUARI. Lezing Doopsgezinde Kerk. Gisterenavond behandelde in de doopsge zinde kerk ds. O. L. van der Veen het onder werp „Jezus of Christus". Spreker begon met te zeggen, dat het zijn bedoeling was om ver- voo,r Uw schillende opvattingen naast elkaar te stellen en te verduidelijken, zonder speciaal één en kele naar voren te brengen en de andere te bestrijden. Er is over deze vraag, die wellicht de belangrijkste van on^ geloof genoemd kan worden, reeds al te veel gestreden. Groot zijn trouwens de contrasten. Eenerzijds is er het orthodoxe Christus-beeld, dat zich scheidt in de Roomsch-katholieke en protestantsche opvattingen en anderzijds de Jezus van Naza reth van het oud-modernisme, wiens histo risch bestaan zelfs door de radicaalste groep wordt ontkend of betwijfeld. Eenerzijds de er kenning van den Heiland, den God-mensch, die de menschen van hun zonden verlost, anderzijds de voorstelling van den volmaakten mensch, den grooten leeraar en profeet, den rabbi uit Palestina. Gewoonlijk worden de christenen naar deze onderscheiding in twee groepen verdeeld, orthodoxen en modernen. Die verdeeling is te grof. Maar zelfs indien zij werd aanvaard, kan dan gezegd worden dat het eene standpunt juist is en het andere onjuist? Spreker meent dit te moeten ont kennen. Beide geloofsinzichten steunen op ge heel verschillende basis. Die basis behoort niet tot het terrein van het wetenschappelijk weten, maar tot dat van het geloof. En op geloofsgebied laten de fundamenteele ver schillen zich nu eenmaal niet wegredeneeren. Het is echter zeer oppervlakkig om alleen te spreken van „orthodox" en „modern". Het aantal variaties is oneindig. Op een ervan wil spreker nog bijzonder de aandacht vestigen op het zoogenaamde „rechts-modernisme" De rechts-modernen nemen Christus weer aan. Niet als figuur of jöee. maar als de naar den mensch toegekeerde zijde van God zelf. Deze Christus zou ook bestaan als Jezus nooit had geleefd. En deze Christus open baarde en openbaart zich ook in anderen,hoe wel ze hem zich steeds denken in de gestalte van Jezus van Nazareth. In deze opvatting ligt dus de behoefte aan verzoening met God, aan de vastheid van den levenden Christus. Maar ze staat los van leerstelligheid en laat ver schillende Bijbelopvattingen toe. Juist deze inzichten hebben in den laatsten tijd veel aanhang gevonden in de kringen der links georiënteerde voorgangers en zijn bezig ook in de gemeenten belangstelling te wekken. Hnr Honderdjarig bestaan firma De Koster Co. Heden heeft het kassiers- en effectenkan toor van de firma De Koster «Sc Co. alhier haar 100-jarig bestaan herdacht. Van verschillende zijden mocht de firma op dezen dag blijken van belangstelling ont vangen en een schat van bloemstukken wer den haar toegezonden. Daaronder waren er van de Twentsche Bank te Amsterdam, de Hollandsche Sociëteit van Levensverzekering, de Nationale Hypotheekbank, Dunlop Phi lips, Kol Co., allen te Amsterdam, de Disconto Maatschappij te Rotterdam. Ook verschillende buitenlandsche bank instellingen hebben van haar belangstelling doen blijken en zoo waren er ook bloem stukken van de Banque de Flandre et de Gand te Gentae Deutsche Bank und Dis conto Gesellschaft te Berlijnthe American Express Cy. ine. te Brussel de Banque des Pays du Nord te Parijs en de Caisse Général de Reports et de Dépots te Brussel. Verder werd nog een gelukwensch ont vangen van het bestuur van den Bond voor den Geld- en Effectenhandel in de provincie Uit de gemeente zelve kreeg de jubilep- •rende firma eveneens vele gelukwenschen o.a. een telegram van den burgemeester, een felicitatie van de wethouders, een bloemstuk van het ministerie van predikanten der Ned. Herv. gemeente en van de Nutsspaarbank tn van vele particulieren. Van het personeel van het kantoor te de zer stede werd een prachtig zilveren inktstel als souvenir ontvangen, terwijl de procuratie houders der kantoren te Vlissingen, Terneu- zen en Axel een tegel zullen aanbieden van de kantoren in genoemde plaatsen met de wapens dier gemeenten. Hedenmiddag werd een receptie gehouden, waarop vele vertegenwoordigers van vereeni- gingen en particulieren den eenigen firmant, den heer J. E. J. Jurry, kwamen complimen teeren. In intiemen kring werd verder het jubi leum nog op bijzondere wijze herdacht. Nutsspaarbank. Naar wij vernemen zal de officieele ope ning van het nieuwe Spaarbankgebouw plaats hebben Vrijdagmiddag om half drie, waarna van 4 tot 5 uur door het bestuur in het nieu we gebouw een receptie wordt gehouden. Scheldedienst op telegraafkantoren. De in het belang van de scheepvaart inge stelde Scheldedienst op de kantoren Hans- weert, Ter Neuzen, Rilland en Walsoorden voor de wisseling te allen tijde van telegram men en telefoongesprekken tusschen deze kantoren onderling of het kantoor Vlissin gen, dan wel met Belgische kantoren, is opge heven. Commissie van toezicht op landverhuizers. Door den Commissaris der Koningin is aan den heer R. H. Arntzenius eervol ontslag ver leend als lid der commissie van toezicht cp den doortocht en het vervoer van landver huizers te Vlissingen. Lijkverbranding. Donderdagavond 16 Januari spreekt voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling de heer Andries de Rosa uit Amsterdam, over „De sociale en ethische beteekenis der lijk verbranding". Er zijn er nog steeds, die meenen, dat lijk verbranding voor cfen arbeider niet mogelijk is. Dit is onjuist. Van veel meer belang is evenwel de vraag is lijkverbranding immo reel, is lijkverbranding niet in strijd met elk menschelijk gevoel, is lijkverbranding on godsdienstig Al deze vragen beantwoordt deze spreker. De lezing vangt aan te 8.15 uur en wordt toegelicht met lichtbeelden. Zangvereeniging ,,Tot Oefening en Uit spanning" te Middelburg. Concert- en Gehoorzaal. De uitvoering van gisterenavond bracht een veelzijdig programma, wat zich over het algemeen in een goede vertolking heeft mogen verheugen en waarmede dan ook veel succes is geoogst. De vereeniging bekleedt in de hoofdstad nog steeds een plaats van belang wat de directeur Joh. H. Caro aan nuanceering en techniek met zijn koor weet te behalen, mag als een voorbeeld voor vele ensembles worden aangemerkt. Geopend werd met „Mirjam's Siegesgesang" van Fr. Schubert, waarin veel werd bereikt, dat het bewonderen waard was. De uitbeel ding van den naderenden storm was subliem (ook in het orkest) en het klankgehalte van de afzonderlijke stemgroepen mooi. Wanneer we ons tot de koornummers blij ven bepalen, dan maken we vervolgens mel ding van Rheinberger's Stabat Mater, wat buitengewoon fraai gezongen werd en waar uit het vrouwenkoor uit III wel met lof aan gehaald mag worden. Men zal zeggen, het Kerstfeest is kortelings gevierd en nu al Goeden Vrijdag, neen zelfs Paschen, want het koor heeft ook nog de „Osterkantate" van Max Bruch ten gehoore gebracht. Indien men echter bedenkt, dat ons geheele bestaan een aaneenschakeling is van dood en leven, van vallen en opstaan en beide composities samen toch ook een eenheid vormen in hun contrast van schaduw en licht, dan aan vaardt men dankbaar de keuze. Met gloed en juist begrip heeft men dit laatste zangstuk, wat hooge eischen stelt, uitgevoerd. Was het mannenkoor in den aanvang niet geheel zui ver, het derde deel „Am Ostermorgen" was in één woord schitterend. Hier was sprake van bloeiende schoonheid, van sonoriteit en nobelheid van klankde groep sopranen handhaafde haar naam als van ouds. Mej Di Moorlag had de sopraansoli in Mir jams' Siegesgesang en de Osterkantate voor haar rekening. Zij zegevierde en ont roerde, meer door de innige, warme, rijpe voordracht dan door den zang, welke niet steeds stralend klonk. We kregen zoo den indruk, dat zij als souvenir een verkoudheid uit ons Zeeland zal medenemen. Het strijkorkest heeft mooi gespeeldde obligate-partij van de cello in Bruch was te prijzen. Het orgel zette veel luister bij, spe ciaal in de jubelzangen. Di Moorlag zong nog een drietal liederen O wusst' ich doch den Weg zurück, Feld- einsamkeit en Botschaft van Brahms, op eminente wijze aan den vleugel begeleid door mevr. S. Nonhebei—Faro, benevens een trias van Fransche godsdienstige liederen La Parole du Seigneur, Confiance en Dieu en Louange die een fraai geheel vormen, daar het uit begin, midden en einde be staat. By eerste auditie heeft het tweede lid ons bijzonder getroffen. De heer Caro heeft met deze melodieuse muziek wederom getui genis afgelegd van zijn muzikaal talent. De orgelbegeleiding frappeerde door haar regis tratie. De componist, die zelf accompagneer de, had dit soms wel iets bescheidener mo gen doen. Het gebouw heeft de „neophieten" met geestdrift ontvangen en de cantatrice met veel bijval beloond cok bij Brahms, zoodat zij nog een lied van dien meester als toegift zong. Innemend was het, dat zij beide secondanten in de hulde liet deelen. Het programma werd nog afgewisseld door twee orgelsoli, een Toccata van Bach en een Pastorale van Guilmant. De heer Ferwerda heeft zich in de Pastorale van zijn beste zijde doen kennen. Wat een heerlijke, sublieme registreering De Toccata was niet vlekke loos, wat vermoedelijk aan nervositeit te wijten was. Di Moorlag en Joh. Caro werd een welver diende bloemenhulde gebracht. Als steeds leidde de directeur koor en orkest op voor treffelijke wijze. Het talrijke publiek gaf door warme bij valsbetuigingen blijk van zijn ingenomenheid met en waardeering van dit mooie concert. O. Coöperatieve suikerfabriek „Zeeland". Naar wij vernemen hebben Burg. en Weth, van Bergen op Zoom toegezegd, dat als de coöperatieve suikerfabriek „Zeeland'1 wordt geliquideerd en de gebouwen gesloopt, zij aar den raad zullen voorstellen de terreinen door de gemeente te doen aankoopen. Het bestuur van de coöperatieve suikerfa briek „Zeeland" te Bergen op Zoom, heeft besloten aa nde algemeene vergadering voor te stellen te treden in het voorstel van de an dere coöperatieve suikerfabrieken in het Zui den des lands om aan haar de „Zeeland" te verkoopen. De commissie uit de aandeelhou ders heeft nog geen beslissing ten deze ge nomen. Jeugdige avonturiers. Eind December ontdekte een inwoner ie 's-Heer Arendskerke bij zijn thuiskomst, na afwezigheid van enkele dagen, dat bij hem was ingebroken en dat men uit een in een woonvertrek staande kleerkast, na deze te hebben geforceerd, een bedrag van ongeveer 100 had weggenomen. Al ras viel de verden king op een buurjongen van den bestolene, te meer, waar deze eenige dagen te voren het dorp had verlaten met een kameraad en bei den sindsdien spoorloos waren. De politie stelde een onderzoek in, doch het mocht haar niet gelukken ae verblijfplaats van de jon gens op te sporen. Gisteren zijn ze echter beiden in de ouder lijke woning teruggekeerd en na aan een ver hoor te zijn onderworpen, bekende de 19-ja- rige H. de inbraak en ontvreemding te heb ben gepleegd, waarna hij met zijn kameraad in verschillende streken van ons land aan het zwerven was geraakt en inmiddels bet ontvreemde geld had opgemaakt. H. is door de politie aangehouden. Tramwagens op drift geslagen. Tengevolge van den storm sloegen Zon dagavond twee wagons die op het tram- emplacement te Sluis stonden, op drift .waar door ze de rails afreden in de richting Re- tranchement. Juist kwam de laatste perso- nentram aangereden, zoodat een botsing on vermijdelijk was. De locomotief en de twee wagons derailleerden, zonder echter per soonlijke ongelukken te veroorzaken. De materieele schade bestond bij de ma chine van de personen-tram uit kapotte ruiten en lantaarns. De rails waren op de plaats der botsing geheel verbogen, zoodafe men dit euvel nog moest verhelpen. Na dit ongeval kwamen er nog trams aan om 10 uur, kwart over 11 en 12 uur, wat een on gewoon verschijnsel was. De remise te Draai brug werd opgebeld een andere machine te zenden, welke reeds na enkele minuten arri veerde, waarna de reizigers hun reis konden vervolgen. Identiteit vastgesteld. Men zal zich nog wel herinneren, dat op 11 November II. in een hotel te Sluis, op een hotelkamer werd aangetroffen, het lijk van een man, die, zooals het onderzoek nader hand uitmaakte, tengevolge van vergiftiging; was om het leven gekomen, en waarvan do identiteit niet kon worden vastgesteld. Uit het ingesteld onderzoek is door de Pa- rijsche recherche ontdekt, dat de overledene was een aldaar woonachtige tandarts. SOUBURG. Tengevolge van den hevigen storm van Zondag op Maandagnacht zijn hier van een complex woningen 1700 pannen naar beneden gekomen, waarvan ruim 700 stufc waren. Verder werd geen schade geconstateerd. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep naar Utrecht ds. A. Meijers te Hoogeveen. Drietal te Amsterdam ds. W. M. A. Kalk man te Katwijk aan Zee ds. T. Kloosterman te Leeuwarden en ds. L. D. Poot te Haarlem. Bevestiging en intrede. Zondagmorgen werd de cand. I. P. van der Waal door zijn vader ds. Van der Waal te Nieuw Loosdrecht bij de Ned. Herv. gemeente te Grijpskerke bevestigd met een rede naar aanleiding van Titus 2 15. Des middags deed ds. Van der Waal zijn

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1