GEMENGD NIEUWS De vlucht uit de Poppenkast van Jan Klaasen en Trijntje. tgave: Firma F. VAH DE EERSTE GEMEENTEF BINNEN Soms is het mutsje aan den zijkant afge werkt met een soort pompoen die langs het gezicht valt. Dc kleinen van deze aardige stelletjes zijn voora' sterk rood, wit en vlag- geblauw. Meer uitgebreide stelletjes bestaan uit jumper, ijssokjes, mutsje en sjaal, grillig in twee of drie verschillende kleuren uitgevoerd. WILHELMINE. O p g e v i s c h t. Bij de Maasbrug te Rotterdam is gisterenmorgen drijvende gevonden het lijk van den 33-jarigen schipper J. M. Witjens. Het werd door de zorgen van de rivierpolitie naar de algemeene begraaf plaats Crooswijk vervoerd. W. was één van de beide slachtoffers, die in den avond van den 2en December omkwa men, doordat hun roeiboot, waarin zij zich van hun bij de Steenplaat liggend schip „Tennyson" naar de Feyenoordkade begaven, ten einde daar levensmiddelen in te slaan, overvaren werd door de motorboot „Morgen ster". Het andere slachtoffer, de 22-jarige schippersknecht E. B. Notté, uit Sluiskil, is nog niet gevonden. Geknipt. Zaterdagavond te on geveer half negen waren twee beruchte in brekers, de 43-jarige colporteur J. C. G. D. en zijn 44-jarige kameraad J A. J. R. een ongewenscht bezoek aan het brengen in de woning van D., aan de Vierambachtsstraat te Rotterdam. De eerste was het huis, ter wijl de bewoners allen uit waren, met behulp van een looper binnen gekomen. De tweede stond in de straat op den uitkijk. Het onge luk, of liever gezegd, het geluk wilde, dat twee rechercheurs in de gaten kregen dat er iets niet in orde was en dat, toen nummer een pas kort binnen was, de bewoners thuis kwamen. Wel slaagde de inbreker er in het huis uit te komen, doch hij liep toen pardoes tegen de rechercheurs op, die intusschen den kameraad, die de wacht had gehouden, al gepakt hadden. Zonder verzet te plegen gin gen de beide arrestanten mee. Zij zijn, in afwachting van de dingen die komen zullen, in verzekerde bewaring gesteld. Op hen werd alleen een looper gevonden. Er was nog niets uit het huis gestolen. De vrouw des huizes vond op een tafel een ouden sleutel liggen, dien zij al eenige jaren miste. Deze sleutel moet de bezoeker in zijn bezit hebben gehad. Voorzichtig met petro leumkachels. Op den hoek van de Theresiastraat en de Helenastraat te 's-Gra- venhage is Zondag bij 't verzetten van een brandende petroleumkachel in de daar ge vestigde apotheek, brand ontstaan. Een mo torspuit was spoedig aanwezig, doch intus schen hadden de vlammen, door de vloeien de petroleum reeds zoodanig om zich heen gegrepen, dat de apothekerswinkel was uit gebrand. Verdere uitbreiding werd door het snelle optreden der brandweer voorkomen. Inval in een speelhol.- Een brigadier met eenige agenten heeft in een perceel in de Dirk van Hasselsteeg te Amsterdam een inval gedaan op het vermoe den, dat naar dit huis een speelhol was ver plaatst dat vroeger in de Bethanienstraat gevestigd was. Zij vond daar inderdaad een 40-tal personen, die aan het spelen waren. Bij de ontruiming weigerden verschillende per sonen aan het bevel van de politie te voldoen. Van den gummistok is toen gebruik gemaakt om den wederspannigen tot heengaan te dwingen. Motor tegen autoZondag middag omstreeks 1 uur heeft op het kruis punt Geldropschestraat-Hertogstraat-Blee k- straat en Tongelreschestraat te Eindhoven een doodelijk ongeluk plaats gehad. Uit de Hertogstraat kwam de luxe-auto van den heer Passtoors, advocaat en procu reur te Eindhoven, aanrijdendeze wilde de Bleekstraat inslaan en had reeds het kruis punt bereikt, toen de motorrijder, A. L. F. van Meurs, geboren te Amsterdam, wonende te Eindhoven in volle vaart uit de Tongelre schestraat kwam aanstuivende motorrijder reed tegen de rechterzijde van den auto met het gevolg dat hij een ernstige hoofdwonde opliep en bewusteloos bleef liggen. Dr. Van Gils constateerde schedelbreuk en hersen schudding. Per politiebrancard is de motor rijder naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij omstreeks 2 uur aan de gevolgen is over leden. Het ongeluk zou te wijten zijn aan onvoor zichtigheid van den motorrijder deze is 28 jaar ovd, ongehuwd en assistent op de Phi- lips-fabrieken. Ernstig anto -ongeluk. Zondagavond om ongeveer kwart voor acht had te Nauerna (gem. Assendelft) een ern stig auto-ongeluk plaats, dat aan twee men- schen het leven kostte. De heer L. Tabak, groententeeler en bollenkweeker te Wijk aan Duin, die met zijn vrouw en het 6-jarig dochtertje een bezoek had gebracht aan zijn schoonouders te Zaandam, geraakte, toen hij de sluis te Nauerna was gepasseerd, door den hevigen zuidwester storm en den striemen- v deft regen 'n oogenblik het spoor bijster. Hij stopte daarom en kwam tot de ontdekking, dat hij even achteruit moest rijden. Terwijl hij op de treeplank staande, die beweging wilde uitvoeren, ontwaarde hij tot zijn schrik, dat hij den motor verkeerd had inge steld en in plaats van achteruit, vooruit reed. met het gevolg dat de auto den dijk afgleed en in het 18 voet diepe water terecht kwam. Zelf kon hij nog juist van den wagen sprin gen. Met behulp van een kraanwagen van de firma Steemeijer uit Zaandam werden direct krachtige pogingen tot redding in het werk gesteld. Toen de auto boven water was ge haald, waren de levensgeesten van de 44- 99 Na 'n tocht, welke heel lang duurde, kwam een dorpje in 't verschiet. Op palen waren de hutten en de daken bedekt met riet. Hier en daar groeiden cocospalmen, uit een der hutten hing een vlag. Het was een oude, versleten zwembroek, Jan lachte toen hij het zag. 100 Eindelijk kwamen ze aan het dorpje, 't gebied van den zwarten vorst ,,'k Hoop", zei Jan, „dat ik wat kan drinken, want ik sterf bijna van dorst." Toen Jan en Duim in 't dorp verschenen, vielen de wilden voor hen neer. Ze betoonden zich onderdanig en bewezen hun groote eer. (Morgen vervolg.) jarige echtgenoote van den heer Tabak en van zijn 6-jarig dochtertje reeds geweken. Dr. P. H. van Rooyen, directeur van den geneeskundigen dienst te Zaandam en dr. Onderwater uit Assendelft konden slechts den dood constateeren. Een krankzinnige. Zondag morgen laat verscheen in de garage van de firma De Rijk aan het Stationsplein te Arn hem, een jonge vrouw. Op de vraag van een chauffeur wat zij -"erlangde, antwoordde zij ontkennend en eenige oogenblikken later be gon zij te razen en te schreeuwen en een paar ruiten stuk te slaan. Zij ontkleedde zich vervolgens en scheurde de kleeren stuk. Het personeel kon de vrouw niet bedwingen. De politie en een dokter werden gewaar schuwd, waarna de laatste constateerde, dat men met een krankzinnige te doen had. De vrouw werd naar het ziekenhuis gebracht. Zij bleek kort geleden uit een krankzinnigen gesticht te zijn ontjagen. Zij woonde nadien te Arnhem bij haar ouders, doch Zaterdag avond was zij :n overspannen toestand de deur uitgeïoopen met het bovengemeld ge volg. Vechtpartij. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft in een café aan de Waterstraat nabij de mijnwerkerskolonie „Lindenheuvel" te Lutterade een hevige vechtpartij plaats gehad, die in een waar bloedbad eindigde. Tegen sluitingstijd waren in het café mijnwerkers van verschillende nationaliteit aanwezig. Onder hen ontstond na een korte woordenwisseling een verwoed gevecht, waarbij met messen gewerkt werd, terwijl revolverschoten klonken. In korten tijd verdrongen zich honderden menschen voor het café, waar het hevig toeging. De politic werd in allerijl gewaarschuwd, doch toen deze verscheen was de twist beëindigd. Een Pool en een Amsterdammer heeft men naar de verbanc':amer van de Staatsmijn Maurits moeten vervoeren. Beiden hadden messteken en revolverschoten opgeloopen. Na middernacht vond men voor de woning van dr. Van Eys in bewusteloozen toestand een Rotterdammer, die tal van verwondingen aan het hoofd, borst en armen had opge loopen. Ook deze werd naar de verbandkamer vervoerd. De toestand van deze drie is rede lijk wel. Meerdere gasten, die ook in het café vertoefden, hadden minder ernstige verwon dingen opgeloopen. Vermoedelijk is een ge wezen Oostganger de schuld van deze hevige vechtpartij. Verkeersongeval te Ber lijn. Bij Tegel had Zaterdag een ernstig ongeluk plaats tengevolge waarvan zes perso nen zwaar werden gewond. Des middags wil de op de Ruppiner Chaussee een particuliere auto een voorrijdenden auto inhalen. De luxe-auto sloeg om en kwam in de berm van den weg terecht. De inzittenden werden ge wond naar het dichtsbij zijnde ziekenhuis overgebracht. Ernstig ontploffingson geluk in een kolenmijn. Za terdag had bij de gemeente Saint Maime Dauphin (Beneden Alpen) in een bruinkolen groeve een vreeselijk ontploffingsongeluk plaats. Na zeer veel moeite mocht het geluk ken zes dooden en 12 gewonden uit de inge storte schacht te bergen. Een goede ontvangst. In een hotel te Nürnberg is Zaterdagnacht een 24-jarige kassier, zekere Hartwig, door de politie gearresteerd, die na een bedrag van 150.000 Mark November 1928 verduisterd te hebben, uit Hamburg was gevlucht en sinds dien niet meer gezien was. Hij is in hechtenis gesteld. Drijvende hotels. Men ver wacht ter gelegenheid van de wereldtentoon stelling te Luik zooveel vreemdelingen, dat het niet onmogelijk is, dat de hotels en pensions hen niet allemaal zullen kunnen bergen. Men is nu op het denkbeeld gekomen om 12 schepen in drijvende hotels te veran deren. Zij zullen in de Maas, vlak voor het tentoonstellingsterrein, voor anker komen te liggen. Er zal daarin plaats zijn voor 500 vreemdelingen. Drie andere schepen zullen worden ingericht voor bureaudiensten en een als restaurant voor op bezoek komende scholen. Bankier gearresteerd. Dezer dagen werd de bank Probst en Co. te Aken in staat van faillissement verklaard en de bankier zelf werd op last der justitie naai de gevangenis overgebracht. Hij genoot het onbeperkt vertrouwen van zijn talrijke cliën- tèle. In 1910 stichtte hij de bank. Hij specu leerde niet alleen met zijn eigen geld, maar ook met dat van zijn cliënten. Vast staat thans dat hij de balansen van 1927 en 1928 vervalscht heeft. De schulden bedragen ruim 3.5 millioen mark, de activa nog geen 400.000 mark. De 1300 schuldeischers zullen hoogstens 8 a 10 procent uitgekeerd krijgen. Voor zijn privé-gebruik had de bankier van 19241929 ruim 1 millioen mark noodig. Vele Akenrche families heeft Probst geruïneerd anderen in nood en ellende gebracht. De bedrieger is 51 jaar oud. Bom ontploft. Volgens me- dedeeling van de „Associated Press" uit Cor doba in Argentinië heeft men in het Itali- aansch consulaat aldaar een bom ontdekt. Toen men het gevaarlijke ding naar de poli tie bracht, ontplofte het. Twee personen werden gewond. Bedolven. Een landbouwer die op jacht gegaan wes in het Casmanton ge bergte, werd door een sneeuwstorm verrast. Na een moeilijk onderzoek vond men zijn lijk onder 80 cM. sneeuw. Moto ongeluk met doo- delijken afloop. Zaterdag, om streeks middernacht, is een verschrikkelijk ongeluk gebeurd op het grondgebied van Uk ken, gehucht van den Vivier d'Oe. Een 24- jarige motorrijder met een 22-jarige duorijd ster is in volle vaart tegen een tram opge reden. Het meisje werd op slag gedood. De jonge man werd zwaar gewond opgenomen en naar het Gasthuis vervoerd, waar hij Zondagmorgen is overleden. Betalingen gestaakt. De Maschinenbau-Gesellschaft te Karlsruhe heeft, na een honderdjarig bestaan, haar betalingen gestaakt en tracht een onderhand- sche regeling met haar crediteuren te treffen. Het totaal der activa bedraagt 3% millioen mark, dat der passiva 2% millioen. Vrachtwagen goor een trein gegrepen. Volgens bericht uit Goslar is Zondagmiddag op den overweg bij het station Juliushutte een sneltrein met volle vaart op een vrachtwagen gereden, die geheel vernield werd. De koetsier kon zich nog tijdig redden door van den wagen te springen. De locomotief werd dermate be schadigd, dat zij in Goslar moest worden vervangen. Roofoverval. Volgens berichten uit Grevena heeft een rooversbende nabij de Albaneesch-Grieksche grens de inzittenden van een. zestal automobielen geplunderd. Ne gen personen zouden bij die operaties zijn ge dood. De „Edgar Quinet" in Ne derland. Velen lezers kan de naam van den dezer dagen voor de kust bij Oran ver' ïgelukten kruiser „Edgar Quinet" be kend zijn gebleven. Dit oorlogsschip toch heeft in 1911 president Fallières met gevolg naar Nederland vervoerd toen de president een officieel bezoek aan Koningin Wilhelmi- na ging brengen. Dat de bodem tot bij Am sterdam kon opstoomen maakte sterken in druk en is, bij wie er vroeger op dienden, niet vergeten. r-Met een toonfil m-i n s t a 1- latle door Afrika. Een verte^ln- woordiger van de Metro-Goldwyn-Mayer Film Company, de heer W. S. van Dyke, is na 7 maanden in de groote Afrikaansche wildernis te hebben gefilmd, naar Amerika teruggekeerd. Hij heeft een maximum-pres tatie volbracht doordat hij met een Western electro-installatie voor toonfilmopnamen van 90 tons gewicht meer dan 8000 mijlen tot in de binnenlanden van Afrika heeft afgelegd. De expeditie bestond uit 35 blanken en 128 inlanders. Sedert „Ben Hur" moet deze film der wildernis de belangrijkste onderneming zijn, welke door de Metro Goldwyn werd volbracht. Gedurende deze onderzoekingsreis werden van 42 verschillende soorten van dieren film- en toonopnamen gemaakt, waaronder een groot aantal van de gevaarlijkste soort, zooals rhinocerossen, olifanten, leeuwen, buf fels, wilde honden en hyena's. Hierbij komen nog buitengewoon goede toonfilmopnamen van gezangen van inlanders van in het ge heel 15 verschillende stammen. De film getiteld „Trader Hor" handelt over de hindernissen en gevaren, waaraan de handel in Afrika is blootgesteld. RADIO-RUBRIEK Woensdag 15 Januari. Hilversum, 1071 M. (van 12.00—6.00 298 M.) 10.0010.15 Morgenwijding. 12.011.00 Concert door het Avro-kwartet. 1.002.00 Carillonbespeling te Zwolle ter gelegenheid van de opening der nieuwe IJselbrug, Kater- veer. 2.003.00 Gramofoonmuziek. 3.004.C0 Naaicursus. 4.004.30 De voornaamste stu- diemuziek voor piano, uitgevoerd door Egbert Veen. Toelichting door Louis Schmidt. 5.30 5.45 Lezing door Leon Slier overAanslui- tingskosten en abonnementsprijs voor abon- né's op radio-centrales. 5.006.30 Concert door het Avro-kwartet. 6.30 Vaz Dias, koersen. 6.467.15 Italia-.nsch voor beginners. 7.15— 7.45 Italiaansch voor gevorderden. 7.45 Gra mofoonmuziek. 8.019.00 Engelsche avond. Het versterkte omroeporkest. 9.019.20 Op treden van het Ensemble Goossens. 9.20 Con cert door het omroeporkest. 9.45 Tweede op treden van het Ensemble Goossens. 10.05 Persberichten. 10.15 Voortzetting concert. 11.00 Aansluiting van het Carlton Hotel te Amsterdam. Ensemble Lismonde. 12.00 Slui ting. Huizen, 1875 M. 8.15—9.30 Morgencon cert. 10.30—11.00 Ziekendienst. 11.00—11.30 Gramofoonmuziek. 11.3012.30 Harmonium bespeling. 12.30—2.00 Concert, alt, bas en piano. 2.00—2.45 Concert door instrumentaal trio. 2.45—3.15 Lezen van Christelijke lectuur. 3.154.15 Voortzetting concert. 4.155.00 Gramofoonmuziek. 5.00—6.00 Kinderuurtje. 6.007.00 Cursussen techniek. 7.008 00 Uurtje voor de rijpere jeugd. 8.008.30 Be- stuursmededeelinge: door den N.C.R.V.-voor- zitter. 8.30 Spreker en Concei t. Orkest en bas- bariton. Na afloop persberichten. Daventry, 1554 4M. 10.35 Morgenwijding 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. M. Phillips, alt. O. Millar, tenor. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20—2.20 Orkestcon cert. 3.20 Dansmuziek. 4.05 Concert. J. Coxon, sopraan. Strijkkwartet. 5.05 Concert op cine ma-orgel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.35 Nieuwsberichten. 7.00 Concert. M. Hayword, viool, O'Connor Morris, piano. 7.207.40 Dialoog. 7.45 Voordracht door G. Fields, A. Pitt en T. Fields. 8 05 „The Wrecker", spel van de zee door L. Stevenson en L. Osbourne. 9.20 Nieuwsberichten. 9.40 Lezing. 9.55 Concert. N. Allin, bas. A. Sam- mons, viool. Symphonie-orkest. 11.2012.15 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestconcert en so li. 6.55 en 7.40 Gramofoonmuziek. 8.20 Or kestconcert. Opera-fragmenten. Langenberg, 473 M. 6.20—7 20, 9.35—10 30 en 11.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Trio- concert. 4.50—5.50 Concert door Blaas-ensem- ble. 7.20—8.00 Koorconcert. 8.05 Engelsche avond. Orkest en pianiste. 10.5012.20 Her uitzending van Londen, dansmuziek en tijd sein van Big Ben. Kalundborg, 1153 M. 2.50—4.50 Orkest concert en declamatie. 7.358.05 Orkestcon cert. 8.05—9.05 Concert door mannenkoor. 9.2010.30 Engelsche avond. Trio en zang. Brussel, 508.'' M. 5.20 Trio-concert. 6.59 Gramofoonmuziek. 8.35 Engelsche avond. Concert. Zeesen, 1635 6.15—10.05 Lezingen en berichten. 11.20—12.15 Gramofoonmuziek. 12.15—12.50 Berichten. 1.20—1.50 Gramofoon muziek. 2.05—3.05 Lezingen. 3.504.50 Con cert uit Hamburg. 4.507.50 Lezingen. 7.50 Concert. Orkest, vocale solisten en spreker Daarna bericht er lezing. Vervolgens tot 11.50 Dansmuziek. Gratis diner voor radio-luisteraars. De directie van een hotel in Denemarken, vanwaar regelmatig restaurantmuziek wordt uitgezonden, heeft een zeer origineel idee ge had om haar zaak populair te maken. Men heeft namelijk een .raadselprogramma" sa mengesteld. De titels hiervan worden niet voor de microfoon aangekondigd, doch men verzocht den radio-luisteraars te trachten de titels der uitgevoerde nummers op te geven. Allen goeden inzenders werd een gratis diner aangeboden. „Keer huiswaarts en luister". Vanaf 12 tot 19 Januari zal er in Engeland een radio-week plaats vinden, gedurende wel ke speciale propaganda voor de radio zal worden gemaakt. Het motto is „Go home ancl listen dus een uitnoodiging tot de Engel sche luisteraars om naar hun woning te gaan en er zich zelf van te overtuigen van hoeveel waarde de radio-orwoep voor elkeen is. Men heeft de B. B. C. gevraagd gedurende de radio-week een bijzonder programma uit te zenden. De B.B.C antwoordde hierop, dat al haar programma's bijzonder waren, doch wanneer men het programma der Engelsche statiom gedurende deze week nagaat, ziet men toch wel enkele uitzendingen, welke men gewoonlijk nie- aantreft. Voorts valt in deze week ook de internatio nale radio-avond, welke door de Union de Radiodiffussion de Genève is uitgeschreven op Woensdagavond 15 Januari zal namelijk het grootste gedeelte dor Europeesche sta tions een speciaal Engelsch programma uit zenden. Een vat met haring voor den omroeper van Londen. Een bestelwagen hield stil voorde bureaux van de B.B.C. te Londen en de koetsier meldde zich aan bij den portier van het omroepgebouw Ik breng hier een vat voor den omroe per der weerberichten deelde hij mede. De portier durfde echter de zending niet aan te nemen en het den omroeper komen. Ook deze was verbaasd, want het vat men kon het al op een afstand ruiken bevatte haring. De begeleidende brief maakte de zaak echter duidelijk Een visscher aan de westkust van Ierland stond juist op het punt om met zijn kotter zee te kiezen, toen hij door den luidspreker de waarschuwende stem van den Londen- schen omroeper hoorde, die een gevaarlijken storm aankondigde. Inderdaad kwam er na verloop van korten tijd geheel onverwachts een orkaan opzetten, die de boot ongetwijfeld op de rotsen zou hebben geworpen, wanneer de visscher was uitgevaren. De gelukkige visscher uitte zijn dankbaar heid dus door het schenken van een ton met haringen aan den omroeper, die redding bracht STOOMVAARTLIJNEN „Abbekerk" (thuisr.) 11 Jan. van Cairns „Alkaid" (thuisr.) 12 Jan. te Suez „Crijnssen" (uitr.) p. 11 Jan. de Azoren „Gorontalo" (uitr.) 13 Jan. van Suez „Grijpskerk" 12 Jan. van Rott. n. Port Natal „J. P. Coen" (uitr.) 11 Jan. van Colombo „Karimata" (uitr.) 13 Jan. te Port Said „Kieldrecht" (uitr.) 13 Jan. van Genua „Kertosono" (uitr.) p. 11 Jan. Suez „Kota Inten" 12 Jan. te Soerabaya v. Rott. „Krakatau" (thuisr.) p. 13 Jan. Perim „Maasdam" (thuisr.) 11 Jan. van Havana „Mapia" (thuisr.) 12 Jan. te Marseille „Merauke" 12 Jan. v. Batavia n. Rott. „Manoeran" 12 Jan. v. Batavia naar Amst. „Nieuw Amsterdam" (thuisr.) heden 6 uur te Rotterdam verwacht „Nijkerk" (thuisr.) p. 12 Jan. Perim „Orania" (uitr.) 12 Jan. van Montevideo „Oostkerk" (thuisr.) 12 Jan. van Colombo „Ouderkerk" (thuisr.) 11 Jan. te Tsingtao „Prinses Juliana" (thuisr.) 12 Jan. van Port Said „P C. Hooft" (thuisr.) 11 Jan. te Belawan „Rondo" (thuisr.) 13 Jan. te Suez „Spaarndam" (uitr.) p. 13 Jan. de Azoren „Soekaboemi" 12 Jan. te Soerabaya v. Rott. „Slamat" (thuisr.) 12 Jan. van Tanger „Sitoebondo" (uitr.) p. 13 Jan. Perim „Saleier" 12 Jan. te Batavia van Amst. „Salabangka" (uitr.) p. 12 Jan. Dungeness „Sumatra" (uitr.) p. 12 Jan. Vlissingen van Antw. „Toba" (thuisr.) 12 Jan. te Bimlipatam „Volendam" (uitr.) p. 12 Jan. Prawlepoint „Vlieland" (thuisr.) 15 Jan. te Marseille verwacht Licht op voor Auto's, Fietsen en Voertuigen. Januari uur Woensdag 15 4.44 Donderdag 16 4.46 HOOGWATER TE VLISSINGEN Januari Woensdag 15 1.01 13.32 Donderdag 16 1.56 14,24 AGENDA ▼an publieke vermakelijkheden, vergaderingen enz. 4Ihambra-theater. Dagelijks voorstelling, 8 uur Luxor-theater. Dagelijks voorstelling, 8 uur Woensdag 15 Januari. Lezing A.G.O., Con certgebouw. 8.15 uur. Woensdag 15 Januari. Openbare verga dering C.N.A.B. „de Oude Vriendschap"» 8 uur. Zaterdag 18 Januari. Populaire muziek avond door de Vlissingsche harmonica club ..Crescendo", „Oude Vriendschap"? 8 uur. IgONNEMENTSPRIJS Franco door het geheele elanden bij wekelijkse e abonné's in 't bezit e olis, zijn GRATIS vi rd tegen ongelukken v )it nummer bestaa GEMEENTE-EIGE Burgemeester en Wethc m brengen ter openbare hetgeen naar het Bur om der gemeente is, me rachte veranderingen, osten op de 2e afdeeling •etarie in afschrift verk Vlissingen, 14 Januari Burg. en Weth. VAN De Haagsche c Het Duitsche Rijkskabi jekomen ter bespreking )eurtenissen ter Haagscl iet bijzonder zou hierbij ïijksbank in de toekomst De zitting duurde tot l£ Indien men de bladen m de rijksregeering onderzo de bevoegdheden van de bank in de toekom worden beperkt. Demogelijkheid zou ov een artikel in het statui te doen opnemen, zeggei van de Rijksbank uit zijn ontslagen, indien hij he hiedigt. Voorts zou men kringen gewenscht achte den algemeenen raad vai worden benoemd do In het ontwerpstatuut w bepaald, dat ze gecoöptee ■ijksregeering in deze vo n de toekomst een veel de Rijksbank kunnen u tieele financieele politiek beid, dat deze wenschen mld, is intusschen vooE •ing. Enkele bladen wijzen ran de rijksregeering jui; dat de brief van Scha 'oor haar beteekent. Dr. 'ige maand zijn brief s hebben aangekondigd. 2 heeft de rijksregeering verzending van een der sproken. Onder de bladen die Schacht hekelen, zijn er moeden, dat de preside: ;1 te goeder troi maar die in elk geval de door dr. Schacht werd g dat Schacht het rfjkska hoogte van zijn plan het De Duitsch-nationale natuurlijk, als alle bla houding van den presidt goed. Het blad is van i niets heeft gedaan dan maar vindt, dat een bre meden. De „Germania". orga; schrijft, dat tha in c te worden uitgemaakt, litiek den doorslag geef de nog steeds niet afzet rijksbank. Het blad me toog te strak heeft ge geen overwinnaar in de In een Duitsche pers deeld, dat de zes uitnoo gisterenochtend de Du zullen bespreken, in he de mobilisatie der Duit dagavond reeds hebber hauer gesproken. Waan Oman's agreement wor ten tijd. Men geloofde, geregeld zou zijn. Morg staten worden voorgel waarschijnlijk de slotzi Inzake de oostelijke men niet slecht op. Hi de onderteekening var tolijk zal zijn van de vraagstukken. De sanctiekwestie is In de Fransche 1 Tardieu en Loucheur i het verloop der one Haag. Tardieu schilde ken ter Haagsche conf den Januari en Loucl van de besprekingen

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 6