NOOTJES D E S T 0 R M. BUITENLAND GEMENGD NIEUWS 'VoMvoipfMyp I De jager lag met het f [en probeerde de harpoei hoen hij plotseling een I Het was een oude ijsbeer Zijn buit naderde. Eenig Islapenden walrus bleef 1 zich achter een ijsblok. V bracht hem in de groots J ijsbeer nam een groot ijs liep op zijn achterpoote: vermoedenden walrus en I ongehoorde kracht tege walrus. Op hetzelfde o< beer zich op het bezv duurde niet lang, doch I merkt. De overige dierei geheele eiland dreunde walrussen, die zich in ijsvrije water stortten. Er wordt te Groningen een krachtige actie gevoerd tot afschaffing van de kermis. Ver schillende vereenigingen en kerkeraden steu nen de pogingen, o.a. de kerkeraad der Ned. Herv: gemeente. Op de textielfabriek der firma Swinkels te Mierlo, zijn 150 personen wegens slapte ont slagen. Bij de Marble Arch te Londen zal een nieuw hotel met 2000 slaap- en badkamers opgetrokken worden, het grootste van Europa, Er komen een bioscoop, vier restaurants en een groot warenhuis in hetzelfde gebouw. De bevolking van de Londensche voorste den neemt voortdurend toe en is in 3 jaren vermeerderd met 600.000 zielen. Tusschen 1926 en 1928 zijn niet minder dan 123.792 nieuwe huizen gebouwd in het politie-district Londen. Het Deensche Folkething heeft met 90 tegen 45 stemmen aangenomen het ontwerp tot af schaffing van de doodstraf. Men rekent er op, dat ook de Landsthing (de Eerste Kamer) het ontwerp zal aannemen, zoodat dan de dood straf in Denemarken definitief is afgeschaft. Uit het museum te Aix in Provence zijn twee kleine schilderijen van Van Dijck en een Ruysdael gestolen. De waarde van dit laat ste doek wordt op 100.000 francs gesteld. Te St. Stephen in Noord-Brunswijk zijn twaalf groote winkels door brand vernield. De sohade wordt op 50.000 geschat. Op het vliegveld Bicheta (Kansas) heeft een brand het directiegebouw en een loods met 11 vliegtuigen .vernield. De schade be draagt 90.000. In Algeciras is het historische hotel, waarin in 1906 de conferentie inzake het Marokkaan- sche vraagstuk werd gehouden, afgebrand. In het Westen der Ver. Staten heerscht een nieuwe koudegolf. Het is er bitter koud en de thermometer wijst op verschillende plaatsen 30 tot 40 graden vorst aan. Er zijn reeds 30 personen tengevolge van de koude overleden. 9 Het is den Amerikaanschen bacterioloog Ward gelukt, den bacil van de papegaaien ziekte te isoleeren. De bacil heeft groote overeenkomst met de verwekkers van typhus en paratyphus. Verder gaan met r~nsioen de kolonel K. K. Hardenberg, J. P. J. Verberne, jhr. E. W. van Holthe en H. Wynaendts, resp. commandant van de 7e, 8e, le en 6e brigade infanterie, luitenant-kolonel W. G. van Hoogenhuyze, commandant van het regiment Jagers en kolonel H. G. Rambonnet, commandant van de le artillerie-brigade. Kolonel P. Donk, commandant der 2e bri gade, zal waarschijnlijk generaal Prins opvol gen als commandant der 3e divisie. De kracht van den orkaan. Het Kon. Ned. Meterologisch Instituut meldt over den zwaren storm, die van or kaanachtige vlagen vergezeld was, aan „de Tel." het volgende De barometer ving te 11 uur van 12 Ja nuari met dalen aan, hij stond toen 7489 en bereikte ten 12 uur 'n stand van 7325. Midder nacht begon de barometer te stijgen en wees ten 8 uur reeds 7515 aan de daling was dus evenals de stijging zeer snel. De windsnelheid bereikte tusschen 6 en 7 uur de stormgrens om tegen 1 uur van 13 Januari de grens van zwaren storm ruim te bereiken, voorzoover de gemiddelde windsnelheid over vijf minuten betreft. Deze was nl. 242 m.p.s., de druk 116 K.G. per M2., zoodat de momenteele snelheid 38 a 40 m.p.s. heeft bedragen. Dit is meer dan de ondergrens van „orkaan"-snelheid. Na half drie nam de windsnelheid geleidelijk af. De windrichting, die tot 22.30 uur Zuid was geweest, was te middernacht Zuid-West, ten 1 uur West ten Noorden en kromp daarna weer tot West. Op 16 November 1928 werd eenzelfde snel heid bereikt, 25 op 26 November 1928 bijna dezelfde snelheid. 9 Februari 1925 werd een druk geregistreerd van 136 K.G., 6 November 1921 van 128 K.G. per M2. Het registreeren van den verhoogden druk hangt meer van toevallige omstandigheden af, dan het goed meten van de windsnelheid naar onze mee ning is de storm van den afgeloopen nacht buitengewoon zwaar geweest. Schade op Schiphol. De storm die Maandagnacht heeft gewoed, heeft zich ook op Schiphol doen gelden. Ver schillende groote hangars moesten er aan ge- looven. Door een geweldigen rukwind is zelfs een stuk uit het dak van een grooten hangar over eenige meters weggeslagen. Gelukkig zijn de vliegtuigen niet door het neervallend hout getroffen, zoodat de schade geen stagnatie in het bedrijf heeft veroorzaakt. Vliegtuig neergesmakt Tengevolge van den storm is Zondagavond te Vaals een vliegtuig, dat op het vliegveld aldaar geankerd was, opgenomen en in het bosch nabij de Wilhelminatoren neergesmakt. De machine, van Duitsche particulieren in Aken, kwam onderste boven terecht, en liep ernstige schade op. Vliegongeluk. Gister is boven het vliegveld van Hamburg een sportvliegtuig door den stèrm van 60 a 80 meter hoogte gevallen. Het toestel werd geheel vernield en de bestuurder zoo ernstig gekwetst, dat hij in een ziekenhuis is be zweken. 9 Verdronken. Bij een hevige stortzee tijdens den storm van den afgeloopen nacht is de stoker W. Sniedewind van den stoomtrawler „Gerber- dina Johanna IJm. 38", welke gisterenmiddag te IJmuiden is binnengeloopen, overboord geslagen en verdronken. S. was ongehuv/d en woonde te Den Helder. Stormvloed te Hamburg. In de haven van Hamburg heeft een storm vloed gewoed. Er zijn verschillende ongeluk ken voorgekomen, doch personen zijn niet ge deerd. Verscheidene bruggen in het Hamburgsche havengebied moesten wegens het hooge water buiten gebruik worden gesteld. Vele schepen zijn op de beneden Elbe voor anker gegaan om beter weer af te wachten. In de haven van Lübeck heeft de storm eveneens veel schade aangericht. Aan de Duitsche Noordzeekust. Aan de Duitsche Noordzeekust heeft Zon dag en Zondagnacht weder een orkaan ge woed. De lage landen aan den oever van de Elbe zijn overstroomd. Te Cuxhafen zijn tal van schepen met averij binnengeloopen, tal van andere schepen zijn niet uitgevaren, maar op de Elbe vcor anker blijven liggen. Engelsch marine-hulpschip gezonken Volgens een mededeeling van de Engelsche admiraliteit is de „Saint Genny", een hulp schip van de vloot, groot 5425 ton, tijdens den jongsten storm vergaan, waarbij 23 leden der bemanning, met inbegrip van den bevelvoe renden officier en den chef-ingenieur, ver dronken zijn, meldt de „Tel." Het schip was, in gezelschap van 2 andere hulpschepen, van Portland op weg naar Gi braltar. Tengevolge van den zwaren storm waren de 3 schepen gedwongen de ankers te lichten. Kort daarop verkeerde de ,,St. Genny" reeds in een gevaarlijke positie, zoodat een der be geleidende schepen een SOS-sein naar het radio-station van Portsmouth zond. Dit sein werd opgevangen door het slag schip „Nelson", het vlaggeschip van den op perbevelhebber over de vloot in den Atlan- tischen Oceaan, die daarop terstond den krui ser „Frobisher" opdracht gaf, het zinkende schip te hulp te komen. De „Frobisher" kwam echter niet tijdig ge noeg ter plaatse om nog iets te kunnen uit richten. De begeleidende schepen konden, ondanks alle pogingen, slechts 5 leden der bemanning redden. De orkaan was de ergste, welke sedert lan gen tijd is beleefd. De Atlantische vloot, welke van Portland zou uitloopen, heeft het vertrek 24 uur uit gesteld, daar vele schepen tijdens den storm in den nacht booten hebben verloren. Engelsch stoomschip vergaan. Ook aan de Noord-westkust van Frankrijk moet, volgens nog niet nader bevestigde be richten, een Engelsch stoomschip zijn ver gaan, waarbij de geheele, uit 20 koppen be staande bemanning, om het leven is gekomen. NA HET HUWELIJK VAN DEN KROONPRINS. Zondagochtend zijn de koning en de ko ningin der Belgen met den kroonprins en zijn gemalin te Brussel teruggekeerd. Prins Karei is nog voor enkele dagen in Italië achtergebleven. Toen de koninklijke trein Za terdagmiddag te Milaan stopte, hebben ver schillende overheidspersonen en afgevaardig den van verschillende vereenigingen koning Albert hun hulde betuigd. De koning heeft zich eenige oogenblikken onderhouden met Arnoldo Mussolini, den broer van den minis ter-president. Koning Albert heeft uit Milaan een tele gram gezonden aan koning Victor Emanuel en Koningin Helena, waarin hij gewaagt van den diepen indruk, dien de prachtige fees ten op hem en zijn gemalin hebben gemaakt en hun beider dankbaarheid getuigt voor de hartelijke betuigingen van genegenheid, die zij ondervonden hebben en voor het onthaal hun beminde dochter aan het Italiaansche hof geschonken, een kostbaar bewijs van de liefde, waardoor zij in haar nieuw vaderland omringd zal zijn. Met hun beider wenschen voor het gelük van het jonge echtpaar en het doorluchtig Huis van Savoie besluit het te legram. Burgemeester Max van Brussel, die bij de huwelijksfeesten de gast is geweest van den gouverneur van Rome, heeft Zondagmiddag de Italiaansche hoofdstad verlaten en heeft bij zijn vertrek zijn dank uitgesproken voor de ontvangst, die hem ten deel is gevallen eri zijn bewondering voor de ontwikkeling van de Urbs. Koning Victor Emmanuel van Italië en koning Albert van België hebben zeer har telijke telegrammen gewisseld, elkaa^ weder- keerig gelukwenschend met den nieuwen band tusschen de beide vorstenhuizen. De Italiaansche koning gaf aan koning Albert en koningin Elizabeth nogmaals de vezeke- xing, dat hun dochter in haar nieuw vader land door de hartelijkste genegenheid zal omringd zijn en blijven. Ter gelegenheid van het huwelijk heeft de Société Solway et Cie te Brussel, die een fabriek bezit bij Livorno een schenking gedaan van 500.C30 lire voor de oprichting van een sanatorium in Italië, dat naar prins Humbert en Marie José zal genoemd worden. NA DE BRUILOFT TE ROME. Uit Brussel wordt aan de „N.R.Ct." ge meld Buitengewoon strenge politie-maatregelen waren er Zondagochtend getroffen voor de aankomst van het Belgisch koninklijke gezin uit Italië. In de groote hal van het station, dat geheel met de Belgische en Italiaansche vlaggen was versierd, waren een aantal autoriteiten, trots het betrekkelijk vroege uur, ter begroeting aanwezig. Een groot deel van het station was van vijf uur af reeds voor het publiek verboden. Buiten, op het Rogier-plein en in de naburige straten, wa ren de nieuwsgierigen zeer talrijk. Om 8.16 uur gleed de Italiaansche koninklijke trein het Noorderstation binnen. Op het perron werden de koning, de koningin, prins Leo pold en prinses Astrid verwelkomd door al de te Brussel aanwezige ministers, mgr. Mi- cara, den pauselijken nuntius, den provincie gouverneur, een i' paar wethouders uit de hoofdstad en enkeie generaals. Prins Karei had de reis niet medegemaakt en was te Rome gebleven. De koning en prins Leopold waren in burgerkleeding, de koningin en prinses Astrid hadden bontmantels aan en allen zagen er, trots de lange reis, opgewekt en welvarend uit. Koning, koningin en gevolg stapten vervolgens in hofauto's, die hen naar het slot te Laeken brachten, terwijl prins Leo pold en prinses Astrid eveneens per auto zich naar net Bellevue-paleis begaven. Langs den weg werden zij door de belangstellenden har telijk toegejuicht. Personen, deel uitmakend van het konink lijk gevolg, d^ lden mede, dat prins Humbert en prinses Marie José Egypte voor hun hu welijksreis hebben uitgekozen. Zij zullen daar door den hoofdconservator van de Brussel- sohe cinquantenaire musea, dr. Capart bij hun bezoek aan de archeologische monumen ten en omtrekkingen worden rondgeleid. Ca part blijft in Egypte tot Maart en zal alsdan ook koning Albert en koningin Elisabeth, die nog een tegenbezoek aan koning Foead schuldig zijn, tot gids dienen. In sommige Fransch-Belgische bladen was dezer dagen gezinspeeld op het feit, dat ko ning' Albert tijdens de huwelijksfeesten te Rome prins Ruppreeht van Beieren, die tij dens den oorlog een Duitsch legerkorps aan het westerfront aanvoerde, ging ontmoeten. Uit Rome teruggekeerde'Belgen hebben ech ter verzekerd, dat deze ontmoeting zich tot een minimum heeft beperkt en koning Al- bert zich van hét bijwonen der groote mili taire parade in de omgeving van de Italiaan sche hoofdstad onthield om aldus prins Ruppreeht te kunnen vermijden. HET KANAAL ANTWERPEN—LUIK. Uit Belgische regeerlngskringen wordt ver nomen, dat het plan is opgevat aan het begin der werken van het eerste vak der directe kanaalverb'inding Antwerpen—Luik een plechtig karakter te geven. Het blijkt de be doeling te zijn j.list; op de grens der provin ciën Luik en Limburg in Februari a s., de eerste spade in den grond te steken. Koning Albert, de Waahche gouverneur van Lmt Pirard. en de Vlaamsche gouverneur van Limburg, mr. Verwilghen, zouden daarbij aanwezig zijn, evenals de burgemeesters van Antwerpen, Luik en andere steden en ge meenten die belang hebben bz de totstand koming van dezen nieuwen waterweg. Met. de voorbereiding der aanbesteding van de an dere kanaalvakken wordt, in het departement van openbare werken, spoed gemaakt. DE PERSOONLIJKHEID EN DE POLITIEK VAN BRXAND. Het Januari-nummer van het „Haagsche Maandblad" bevat een zeer lezenswaardige beschouwing van den Russischen roman schrijver M. A. Aldanof over de persoonlijk heid en de politiek en vrijheid van Briand. Wij ontleenen daaraan het volgende Een kwart eeuw geleden heeft de schrij ver Acker, die aan een boek „Kleine Biech ten" werkte, met Briand een onderhoud ge had. Het is moeilijk op het oogenblik deze schets zonder glimlach te lezen. De schrijver stelde Briand als een somberen fanaticus van het collectivisme voor, als een bezield prediker van een nieuwen godsdienst. In overeenstemming daarmede was het uiterlijk van den „fanaticus" beschreven, zijn klein kamertje op den Montmartre, aan den muur waarvan een lithografie van Léandre hing, die een werkstaking voorstelde. Later hield men er mee op Briand als fanaticus te be schrijven. Maar bijna alle linksche partijen van Frankrijk zagen toen in hem den eer zuchtige, die naar de dictatuur streefde. Van een Savonarola werd hij een Bonaparte. Nog vermakelijker dan het stuk van Acker is het nu de politieke redevoeringen van 1910 te lezen, waarin de sprekers op profetische wijze het Fransche volk waarschuwden, dat deze roekelooze en gevaarlijke man een dic tatuur wilde instellen, gebaseerd op het leger en de politie. Briand was even weinig dicta tor als fanaticus. Het leven heeft Briand veel geleerd. Of hU de lessen van het leven goed uitgelegd heeft, is een andere en zeer ingewikkelde vraag. Hij is, blijkbaar tot de conclusie gekomen, dat men geen geweldige heldendaden kan verrichten, maar dat het toch mogelijk is het een en ander tot nut der menschheid te doen dat kan men zoowel wanneer men tot de oppositie behoort als wanneer men de macht in handen heeftin het tweede geval is het makkelijker dan in het eerste. Briand trok uit deze stellingen conclusies, die nu en dan voor bestrijding vatbaar waren. Talley rand verklaarde voor zijn dood „Alle poli tieke regimes, die ik gediend had, hebben van mij veel meer gekregen dan zij mij ge-' geven hebben", en dat was volkomen juist. Briand diende alleen het republikeinsche regime, maar hij deed het in verschillende maatschappelijke groepeeringen en aan ieder dier groepen gaf hij natuurlijk veel meer dan hij er van kreeg. Zijn verdiensten tegenover Frankrijk zijn inderdaad zeer groot. De negatieve kant van zijn werkzaamheden ligt misschien daarin, dat hij, evenals vele andere Europeesche staatslieden, tot op zekere hoogte een sportman is geworden. De methoden, die hü toepast en waaraan hij'voor een ge deelte zijn successen te danken heeft, wor den in alle landen en onder allerlei regime toegepast (in de landen met geen parlemen tair bewind vallen zij alleen meer op). Maar wanneer deze methoden een zelfstandige beteekenis verkrijgen, wanneer zij den strijd der ideeën verdringen, wordt de politiek een soort sport. Er is veel verstand, kunst, energie voor noodig om tien ministers ten val te brengen. Er zijn nog grootere capaciteiten noodig om tien ministeries tot stand te brengen. Doch het vervangen van het ééne ministerie door het andere met ongeveer hetzelfde program is een zuiver sportieve handeling hoewel een zeer interessante handeling van alle vormen van sport is deze, waarschijnlijk, de meest interessante. Bij Briand smelt de uit stekende sportsman met den staatsman van beginselen op een ongekende wijze ineen. Het hoofddenkbeeld van zijn staatkunde is steeds geweestden vrede te verzekeren. Misschien is dit idee alleen nog niet vol doende. Op het gebied van de practische politiek is er op het moment geen enkel staatsman, zoo begaafd als Briand. In zijn persoon heeft de geschiedenis een volmaakt specimen van een politieke sirene gegeven. Er is reeds veel geschreven over zijn intelligentie, tact, di plomatieke kunst en wij willen niet in her haling vervallen. Als spreker heeft hij op het oogenblik zijn gelijke niet. Wie Briand niet heeft hooren spreken, zal het niet begrijpen zijn redevoeringen verliezen bij het lezen evenveel als de redevoeringen van Poincaré er bij winnen. Briand heeft geen rijkdom aan argumenten, geen schitterenden vorm, geen afgewerkten stijl van noode hij bezit de gave algemeenheden op zulk een wijze voor te dragen, dat de toehoorders als betooverd luisteren en ze voor openbaringen houden. HET NOORSCÏIE PARLEMENT GEOPEND. De koning opende gisteren het Storting. In de troonrede wordt gezegd, dat een voorstel ter vermindering van de bewapeningsuitga ven aan het Storting zal worden voorgelegd, dat de ontwikkeling van het economische leven en van de industrie nog toeneemt en dat de werkeloosheid verminderd is. DE PRINS EN PRINSES VAN PIEMONT NAAR EGYPTE. Naar verluidt zullen de prins en de prinses van Piémont een huwelijksreis naar Egypte maken. Eerstdaags zullen zij van Turijn, waar zij op het oogenblik vertoeven, naar Napels vertrekken. De heer Capart, hoofd conservator van het museum du Chinquan- tenaire, zou de jonggehuwden tot gids dienen bij hun bezoek aan de monumenten en op gravingen in Egypte. De heer Capart verge zelde reeds koningin Elisabeth bij haar be zoek aan het graf van Toet-ank-Amon. TERECHTSTELLINGEN IN RUSLAND. Te Moscou werd Zondag het doodvonnis voltrokken aan zeventien tegenstanders der regeering. Dertien der veroordeelden waren beschul digd van contra-revolutionnaire pogingen, vier werden veroordeeld, omdat zij tijdens den burgeroorlog in het Witte Leger als scherprechter waren opgetreden. DE TOEKOMST VAN BRITSCH-ÏNDIE. Gandhi heeft Zaterdag, naar de corres pondent van de „Times" te Bombay meldt, het woord voerend tot de studenten van de door hem gestichte universiteit, de „Göedja- rat Vidyapith" gezegd na de rede van lord Russell te gelooven dat de dominion-status slechts een andere vorm van slavernij was hij vergeleek hem bij handboeien van zilver of goud in plaats van ijzer het was een band en geen werkelijke onafhankelijkheid, zooals die van Canada of Australië. Tegen over de opmerking dat zijn resolutie inzake onafhankelijkheid en zijn beweging zouden leiden tot anarchie en bloedvergieten en een „Kaboelseh of Afghaansch bewind" zouden kunnen veroorzaken, betoogde Gandhi dat hij aan dat alles de voorkeur zou geven omdat hy aldus onafhankelijkheid hoopte te ver krijgen. Sprekende over zijn mogelijke aan houding en het bloedvergieten, dat daaruit zou kunnen voortvloeien, spoorde hij allen aan om geen geweld te gebruiken. Uit Calcutta wordt gemeld, dat de door Gandhi op touw gezette campagne voor burgerlijke ongehoorzaamheid in het gebied van Bandarilla, in Bengalen, reeds is mis lukt. Alle openbare vergaderingen en optoch- te zijn verboden. De leider van de „geen be- lasting"-beweging is gevangen gezet, be schuldigd van poging tot moord op den be lastinggaarder. Moordaanslag. Zaterdag avond -omstreeks half elf heeft in het huis van A. van der B. te Aarle Rixtel een moord aanslag plaats gehad. De chauffeur G. van D., wonende in het huis, grenzende aan dat van Van D. was des avonds na een vermoei- enden dag per vrachtauto thuisgekomen.ver- gezeld door een vriend uit Lieshout. Nadat in de woning van Van D. koffie was gedron ken, zou nog naar Lieshout worden gereden. Voordat men echter hiertoe overging, begaf Van D. zich naar het huis van Van der B., waar na herhaald kloppen de voordeur werd geopend. Na een woordenwisseling richtte hartwater, het zuur, galachtigheid, maag kwalen, gedruktheid na de maaltijden en al le spijsverteringsstoor nissen. Het middel f0.65 per flacon. Van D. zich in de woning van v. d. B. dra tegen F. W., kostganger bij van der met wien hij reeds lang kwestie had. W. trachtte daarom aan van D. te ontk men, doch liep verschillende ernstige steken op, tengevolge waarvan hij het wustzyn verloor. Hij bleek een breede won in de borst te hebben. De laatste HH. cramenten werden hem toegediend. Intusschen werd de vermoedelijke di van D. in het huis van H., waar hij was I nengeloopen, door den veldwachter gearrtj teerd, waarna hem door den burgemeestj een verhoor werd afgenomen. Hij heeft niet bekend. Het mes, waarmede de stek zijn toegebracht, werd 's nachts in den vaatput van Van D. gevonden. De dader bekwam een wonde aan zijn arm, welke waarschijnlijk zichzelf heeft toegebracht. Van W., wiens toestand ernstig is, is: jaar oud en ongehuwd. De verdachte, afkon stig uit Oss, is 25 jaar oud en vader van dr| kinderen. Aan den dood ontsnapt. Zaterdagavond kwart voor elf begaf doopsgezinde predikant ds. F. Kuyper Krommenie zich naar zijn badkamer. Ti hij na een half uurtje niet was teruggekf ging zijn vrouw eens hooren, wat de oorzai hiervan was, doch zij kreeg op haar roe] geen antwoord. Met veel moeite wist zij zie toegang te verschaffen en vond haar man bsj wusteloos in de badkamer, terwijl zij ei sterke gaslucht rook. Vlug opende zij ramen en deuren en de gaskraan, waarna geneeskundige hul; werd ingeroepen. Na ruim v/2 uur mocht hcri gelukken levensgeesten op te wekken. Ds. Kuyper wj hierdoor niet in staat Zondag den kerkdienst te vervullen, doch thans is de toestand naai| omstandigheden goed. S t r o o p e r s. In een jachtveld in nabijheid van het Apeldoornsche Bosch be-l vonden ri-:h twee veldwachters in burger gekleed op surveillance. In het veld zagen een zekeren B., oud 30 jaar, van beroep ft brieksarbeider en in die buurt woonachtig Gewapend met een buks en in jagende ha- ding liep hij daar speurend rond. Een da veldwachters, S., gelastte B. om te bUjwzj staan, waarop zijn buks op S. richtte. Di andere veldwachter, dit ziende, loste daaropj in de richting van B. een waarschuwings schot. In antwoord daarop richtte B. nu dt| buks op dezen laatste, die zich zeiven bf dreigd ziende, een tweede schot loste, dat Bl in het been trof. Bij het verzet tegen zijn arrestatie ontstond een kortstondige worste-| ling, waarbij B. het onderspit moest delvei Hij bevindt zich thans in verzekerde bewa ring. Ongelukken. Bij de riolefi ringswerken in de Spoorstraat te WinterswM is gistermiddag een bok waaraan een riool*! buis bevestigd was, omgeslagen. De buis kwanl terecht op den 23-jarigen, arbeider t. B., di| onmiddellijk werd gedood. Zaterdagavom werd te Voorburg in het Oosteinde nabij tt| viaduct de 80-jarige G. uit die gemeente, dool een auto komende uit de richting Den Haal aangereden. De man werd nrar het zieken! huis „St. Antoniushove" vervoerd waar hi nog denzelfden nacht, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden. Maandag! avond te ongeveer half negen is de 63-jarijfl V., gewoond hebbende aan den Kanaalwet te Capelle a. d. IJssel op den 's-Gravenwd dicht bij de Kralingsche Kerklaan te Rotter-] dam overreden door een autobus van de derneming „De Ster". De oude man was bijn; onmiddellijk dood. De chauffeur deed telefoj nisch aangifte bij de politie, die een onderj zoek instelde. Het lijk werd voorloopïg na: het ziekenhuis aan den Coolsingel overge| bracht. Sportvliegtuig n e e r g stort. Toen gisterenmiddag de Haffl'J burgsche piloot en parachutespringer Jonsl met een onlangs voltooid sportvliegtuig vanl de Baumer Aere startte tot het maken va'jJ een proefvlucht, werd het vliegtuig kort t'j| den start door den storm gegrepen en beneden gedrukt. Aangezien het toestel toen pas op 70 meter hoogte bevond, was den piloot onmogelijk het weer op te vang®! zoodat het met kracht tegen den grond weról geslingerd en geheel werd vernield. Mei moeite konden de ontstelde toeschouwers deal zwaar gewonden piloot uit de resten van hel toestel bevrijden. Korten tijd na aankomst ifl| het ziekenhuis is Jonas overleden. Bankroof bv ij Beutheh-l Maandagavond tegen 5 uur drongen zes jon'| gebeden de stadsspaarbank te Rossberg blh'l nen, hielden de twee aanwezige beambWI met revolvers in bedwang en verwijderd^ zich met 2000 mark. Zij werden evenwel c de politie achtervolgd, die een der roovefi spoedig op de hielen zat. Toen hij zag, ontkomen onmogelijk was, doodde hij door een schot in het hoofd. Twee anderen! kreeg men eveneens spoedig te pakken. Toenl zij zagen, dat de agenten zich gereed maaS*| ten tot vuren, wierpen zij hun wapens w$| De andere deelnemers, die het geroofde I bij zich hebben, zijn nog voortvluchtig, d hun identiteit is bekend. __Vier manne Te Dobroesjka is een 3 aes Bittner geheeten, in Ivegens moord op haar d; nooten en op een minna bekend. Tegelijkertijd zij wee vrouwen ingerekeni yn aan den moord op d Deze jongeman, een si pjens een zwelgpartij doe [een hoop stroo gelegd e vlammen aan den dr< knabbelden danste de lie ■pronken gasten om den |Den volgenden dag vond ijooze leege flesschen het jen slagersknecht. .Een merkwas I De „D.F.Z." vermeit Kan den poolreiziger Kn leen strijd tuschen een ijs I in een winter was de 1 [treden, dat de zee in koi Lefct was. De menschen |op jacht konden gaan o [middelen te voorzien. Een oude jager had ■zuidwaarts geloopen, totd [russen gewaar werd. Er i [veel, dat het hem onmog [vallen. Op een kleinen a: leen jongen walrus, die Ihebben kunnen vangen, Lamheid der andere die richten. Slechts één oude vro' moedelijk de moeder I wierp zich op den ijsbe met de slagtanden het zonder eenig geluid 1 sneeuw en de oude walri genooten weer op. Op gemakkelijke mani nu van twee kostbare d Te hard r ij van den heer B. reed vaart tegen het viaduct te Eys-Wittem, twee plaatsen brak. Bc nog verschillende verwo hoofd. Op last van ee neesheer werd de knaai gebracht. Schoenen mi [verwarming. schoenmaker heeft eei I fabriceerd, die van dul zien. In de hoek van zich een electrische vei contact in den hak is j de electrische draad op met den hak kan wor neer men van 10 tot 15 te gaan de electrische brengt, blijven de voetc warm, wat voor mens meebrengt, dat zij lang in de koude, van zeer Door haaie Aan de kust van he den Indischen Oceaan van zes personen bezi naar haaien te vissche plotselingen wlndstoo Slechts een der visschi ken, De anderen werde slonden. Drankscha r i k a. Naar de New den is men dezer da] d-ankschandaal gekom de schaduw stelt. Ee wacht blijkt dezer da? laarsbootje in zee ont jacht hield het bootje keiaars zich verzet s( drankwetambtenaren smokkelaars dood gesel wet hebben zich ten s] van den gevonden dri door hun eelgat liete dan ook niet lang of d het jacht was de ontstemming tegen de doen oplaaien. Een m i 11 i o Engeland. Gi gerlijk gerechtshof te gonnen, dat de Engels geld kan kosten. De v lijke oorlogsslachtoffe melijk een vordering pond sterling, ter uitt voor tijdens den oorli betrokkenen eischen voor de verwoestii luchtaanvallen van 11 voor de vernieling vi dommen, welke in der oorlog geschiedde. Verder bevinden zie gelsche onderdanen, België en Noord-Fra schers in beslag gen< 2ün. By de zaak zyn hen. zy steunen hun 231 en 232 van het V

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 2