1600 500 300 150 100 25 leUiHNE ACHT VEREEN. VOOR BEROEPSKEUZE Tel. 131 etprogram PLOUVIER ERSTE BLAD No.9 68e Jaargang 1930 RSü »waren RiENOSCHAP'" elburgsche lij v. Stoomvaart te: Firma F. ÏAH VEIBE lr„ Walstraat 58-60, Viissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 11 «JANUARI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Stads- en Provincienieuws Winter-Pantoffels en Waterdicht Schoeisel kwaliteit ag 10 tot 17 of Margarine K-IOTELTJE iHiiHiinniiniimiiai I IJ U helpen )EVELDE i IIIBIIIIB mm ember j.l. O a.s. B 93 PAS-DUO toon van diploma. ïO plus,belasting. CINO. i 11 tot 1 uur. HET BESTUUR. inschrijving «UURTJE en TUIN. bij den eigenaar, Burchtstraat B 339, fjes in te leveren tot s. Dadelijk te aan- vraagd 1D1EP1NGSHUIS straat. Brieven met opgave letters E. H., Courant". Duitsch meisje, 23 een DIENST voor :ters E. J., Bureau nt". teruggehaalde Hee- 85.voor 65. e hands Heerenfiets sfiets ƒ20—15. /alstraat 3. rtdelburg-Rotterdam gelegen plaatsen. AN PASSAGIERS, tEN EN VEE, v. Rolt. v.m.uur 8 8 8 6n te bekomen: V. Transport- en Exp. ven VOS. Telefoon EENHOORN, I elet IM. )STERHOUT, Telef. 282. s. BUITENHEK. Tel. 101 v.Midd v.m.uur 8 8 8 LISSINGSCHE COURANT kBONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingenende gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- lige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 11.25. iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 —5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct lllllllllll!llllll!l!llllllllllllll|[||||jlllllll!E3 De abonné's in 't bezit eener 5, zijn GRATIS verze- tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvniger gulden bij verlies van eiken anderen vinger )it nummer bestaat uit 2 bladen SCHULDVORDERINGEN. I Burgemeester en Wethouders der gemeente Jlissingen verzoeken ieder, die nog iets tc lorderen heeft van de gemeente Viissingen |ver het dienstjaar 1929, de rekening (en) spoedig mogelijk in te zenden ten ge- lieentehuize. I Viissingen, 8 Januari 1930. Burg, en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Ihondenbelasting en onderhoud graven. J Burgemeester en Wethouders van Vlissin- |en herinneren eigenaars enz. van honden i hun verplichting tot het doen van aan- lifte en betaling der belasting daarvoor ten lantore van den gemeente-ontvanger. J Eveneens worden belanghebbenden bij |nderhoud van graven er voor zooveel noodig i herinnerd, '"at ook zij het daarvoor ver- Ichuldigde ten spoedigste ten kantore van lenoemden ontvanger moeten voldoen. VT ingen, 8 Januari 1930. Burg. en Weth. voornoemd, van WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De Haagsche conferentie. Aan het dessert van het noenmaal der 'ereeniging van Volkenbondjournalisten en er Buitenlandsche Persvereeniging in Ne erland, voerde nadat de tafelpresident, de eer Oryng, voorzitter van de vereeniging, ;n dronk had uitgebracht op H. M. de Coningin, de minister-president, jhr. mr. tuys de Beerenbrouck, het eerst het woord amens de Nederlandsche regeering. De mi- ister zeide, dat de Nederlandsche regeering iet alleen de aanwezigheid van zoovele lei- mde persoonlijkheden uit andere landen op rijs stelde, maar ook die van de honderden :den behoorende tot de internationale broe- erschap der journalistenvereeniging. Harte- |k dankte de minister deze voor de vrien- elijke woorden, die zij in hun bladen heb- en gewijd aan het Nederlandsche volk, de ederlandsche regeering en aan de gemeente )en Haag, welker ontvang-avond de gele enheid heeft gegeven om vele leden der onferentie en vele journalisten bijeen te ,en. Spreker hoopte, dat de journalisten, anneer zij in hun land zouden zijn terug- ekomen, hun verblijf in Den Haag en in ederland niet zullen vergeten. HU dronk op e gezondheid van de Internationale Jour- alistenvereeniging en in de eerste plaats van aar president. De heer Oryng meende de tolk te zijn van lie aanwezigen, wanneer hij in de eerste laats een woord van dank bracht aan de igeering, het gemeentebestuur en de com- tfssie van ontvangst voor de hier genoten astvrijheid. Voorts dankte hij de gedelegeerden, die lier hebben willen aanzitten naast de ver- igenwoordigers der pers. Dit feestmaal is de oortzetting van een reeds vrij langdurige aditie, welke een mijlpaal vormt in de ^houding tusschen pers en regeering. De heer Jaspar, de president der confe ctie, verklaarde daarna, dat hij zich, nu opstond om den taost van den president beantwoorden, waarin zulke verheven odachten tot uiting waren gekomen, zich Migszins in verlegenheid gevoelde. Feest halen zijn inderdaad uitnemend geschikt oor verbroedering. In den oertijd werd de •rste vredesbespreking in de oude talen om stuk beer gehouden. Dit was het eerste verbroederingsmaal. In et feestmaal van Plato, dat waarschijnlijk °oit heeft plaats gehad, wordt gezegd Socrates, er is niets schooners ter wereld an de aanschouwing van een groote waar- dd". Wy zeggen „Er is niets schooners ter areld dan de aanschouwing van een groot I van vrede en broederschap". Laat ons rinken op dat ideaal Snowden begon zijn tafelrede met een necdote. Een kerkkoor gaf eens een con- Tt in een gevangenis. Na afloop dankte een er gevangenen daarvoor en zeide„Dit oncert maakt geen deel van onze veroor deling uit", zoo meende hij, dat de rede nering, welke hij zou houden, geen deel uit maakte van de zeer aangename ontvangst van dezen middag. Trouwens Jaspar had reeds op schitterende wijze namens de gasten geantwoord. Toch verheugde het hem in de gelegenheid te zijn te kunnen zeggen, hoe aangenaam het hem was, te kunnen zijn te midden van mede journalisten. Hij is bijna 40 jaren in dat be roep geweest, maar heeft nog steeds de vrees niet overwonnen om zich te bevinden temid den van andere journalisten by wier macht en invloed vergeleken die van politici onbe- teekenend is. Ik ben zeer voldaan, zeide Snowden, in uw midden te zijn. Ik dank u voor die eer, my bewezen. Ik weet niet, hoekig wij in staat zullen zün, u hier te houden, maar wij hopen u vroeg genoeg los te laten om u in staat te stellen uw Kerstmaal in uw huisgezin te eten. Tardieu zeide dat ook hij als nieuweling het woord moest voeren. De kopij, welke de conferentie thans levert, is inderdaad zeer taai. Maar nog taaier voor de millioenen lezers. Voor den arbeid, welke hier wordt voortgezet, hebben wij de jour nalisten noodig. Frankrijk wil medewerken aan de organi satie van den vrede, welke ook het doel is van de vereeniging van Volkenbondsjour nalisten. Spreker eindigde met te drinken op de internationale pers, als medewerkster tot den wereldvrede. Curtius, die hierop liet woord verkreeg, herinnerde aan het woord, dat de menschen niet worden geleid door de dingen, maar door de meeningen over de dingen. Welnu de journalist maakt die dingen. Dank zij u heb ben wy hier vroolylc kunnen eten. De opvat tingen waaraan gü uiting hebt gegeven, zyn ook de onze. Als opvolger van Stresemann heb ik besloten de taak, ons door den Vol kenbond gesteld, verder te vervullen. Ik dank u, zeide Curtius tot den tafelpresident, voor uw herdenking van Stresemann. Hu heeft voor nationale en internationale doeleinden gestreden. Hy heeft met de pers de uitne- mendste betrekkingen gehad. Hij was in zijn wezen een journalist. In een Duitsche persconferentie is gisteren avond het volgende medegedeeld De zes uitnoodigende mogendheden komen morgen om half elf weer bijeen. Zij hopen dan gereed te komen. De volgende punten maken nog een onder werp van bespreking uitde vaststelling van de bevoegdheden van het comité consultatiï de betalingstermijnde kwestie van het ne gatieve pandrecht, waaromtren* naar ver wacht wordt, Engeland voorstellen zal doen het inbrengen van verdragen tusschen Duitschland en andere staten afzonderlijk in het slotprotocolde aansluiting van de Duitsch-Amerikaansche overeenkomst by het plan-Young eenige kleinere vragen, voorna melijk van Engelsche zyde, over de spoor wegwet het Duitsche depot bij de Bank. Met de formuleering der moratoriumkwes tie, die reeds tot een oplossing is gekomen, houden de juristen zich bezig. Het geheel moet aan de voltallige commissie worden voorgelegd, hetgeen, naar men meende, Maandag zou kunnen geschieden, doch wel tot Woensdag zal worden verschoven, daar Curtius morgen naar Genève vertrekt, waar heen von Schubert hem vergezelt. Hij zal Woensdagochtend weer in Den Haag terug kunnen zyn. De Bankcommissie zal waarschijnlijk Maandagmiddag byeenkomen. Over de mobiiiseering van de Duitsche schuld heeft men van Zondag af niets meer gehoord. Gisterenavond hebben de Belgische gezant en mevrouw Maskens een bal gegeven in ho tel des Indes, waartoe ruim 400 dames en heeren waren genoodigd. Onder de aanwezi gen waren Prins Hendrik, alle Belgische ge delegeerden en verder een groot aantal lei ders en leden van andere delegaties, de mi nisters van justitie en van koloniën, de leden van het diplomatieke corps, dr. Loder, de oud-ministers Heemskerk er. jhr. dr. H. A. van Karnebeek en de voorzitter der Tweede Kamer, mr. J. R. H. van Schaik. Trekhonden. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft zich gewend tot de ryksvee- teeltconsulenten, om de oprichting te bevor deren van fokstations, stamboekhouding en premiekeuringen voor trekhonden. Wil de eisch van een minimum-borst- breedte tusschen de punten der boegen van 16 cM. kunnen blijven gehandhaafd, dan zullen volgens de faculteit der vee-artsenij- kunde der rijksuniversiteit te Utrecht, welke den minister in dezen van advies heeft ge diend, krachtige maatregelen moeten worden genomen tot het bevorderen van de fokkerij van goede trekhonden. Het ligt in de bedoeling van den minister, voor 1931 gelden aan te vragen voor het ver- leenen van subsidies, noodig voor het oprich ten van fokstations, stamboekhoudery en premiekeuringen. Een rijksambtenaar zal TE VLISSINGEN. Het Bureau houdt zitting op a.s. DINSDAG 14 JANUARI van 7i£9 uur in het voor malig Burgerweeshuis aan de Badhuisstraat. Inlichtingen, zoowel voor jongens als meis jes, worden kosteloos verstrekt. Kies Uw be roep in overleg met het Bureau. worden belast met het algemeen toezicht op de wyze waarop in de onderscheidene ge meenten de hand wordt gehouden aan de bepalingen der Trekhondenwet. Vernieuwing van rijbewijzen. De besturen van de Nederlandsche Unie van chauffeurs en overig automobielpersoneel, aangesloten by den Centralen Bond van Transportarbeiders en van den Nederland- schen Bond van particuliere chauffeurs heb ben aan de Provinciale Staten van alle pro vincies een adres gezonden, waarin er op ge wezen wordt, dat artikel 10 van de Motor- en Rywielwet bepaalt, dat een ingevolge artikel 9 dier wet afgegeven rijbewys geldig is voor den duur van twee achtereenvolgende jaren, gerekend van den dag van afgifte af, en, ingeval de geldigheidsduur door den betrok ken minister is verlengd, bovendien voor den duur der verlenging. Hieruit volgt, dat tenzy de geldig heidsduur van het rybewys wordt verlèngd, telkens om de twee Jaren een nieuw rybe wys moet worden aangevraagd. Waar thans van de zijde der provinciale besturen voor het uitreiken van rijbewyzen, zoowel voor eerste afgifte als by vernieuwing, leges geheven worden, beteekent dit, dat zy, voor wie het bezit van een rybewys voor de uitoefening van hun beroep onontbeerlijk is, telkens weer opnieuw voor. kosten worden gé- plaatst, welke in het bijzonder de beroeps chauffeurs als een op hen drukkende extra belasting moeten gevoelen. De besturen zyn van meening, dat, al moge de wetgever gegronde redenen hebben gehad voor de invoering van de periodieke verplich te vernieuwing der rybewijzen, het toch niet biliyk en rechtvaardig kan worden geacht, dat hij, voor wien het bezit van een dergelijk bewys een noodzakelijkheid is, naast de moei ten en risico's, ook de bijzondere kosten van een zoodah'gen wettelyken maatregel krygt te dragen. Dit klemt te meer, waar de sociale positie der beroepschauffeurs in het alge meen reeds zooveel te wenschen overlaat. De besturen verzoeken daarom te willen bevorderen, dat zy, die het chauffeursberoep in loondienst uitoefenen, by het vernieuwen. op grond van artikel 10 der Motor- en Rij- wielwet, van hun rijbewijs van het betalen van leges zullen worden vrijgesteld. Het totale vermogen van alle vakvereenigingen. In „het Volk" van 3 Januari jl. verscheen een overzicht van den stand der vakbeweging in ons land, waarin o.a. aan de hand van ge gevens, vermeld door het Centraal Bureau voor de Statistiek, cijfers worden gegeven betreffende het collectief vermogen der cen trale organisaties. Deze cijfers luiden Het totale vermogen van alle vakvereeni gingen met inbegrip dus yan die niet bij een vakcentrale aangesloten was op 1 Ja nuari 1929 plm. 21.9 millioen gulden. Hiervan hadden het N.V.V. en de daarby aangesloten organisaties plm. 13.2 millioen gulden het R.-Kath. Werkliedenverbond 3.6 millioen het Chr. Nat. Vakverbond 1.8 millioen en het N.A.S. ongeveer 67 duizend gulden. Per lid beteekent dit een weerstandsver mogen in het N.V.V. van 60.61 R.K.W. 31.63 C.N.V. 30.72 V.V.H34.53 N.A.S4.14 Hierbij is niét het vermogen der werkloos- heidskassen, zoodat het vorenstaande een graadmeter is van het weerstandsvermogen der vakvereenigingen. Het nieuwe telefoon wee. De „Zutph. Crt." schrijft Met den dag sty gen de klachten over het nieuwe lokale telefoontarief. Het is precies gegaan zooals wij voorspeld hadden er wordt opvallend veel minder getelefoneerd dan vóór 1 Januari, toen er geen extra-betaling van een halven stuiver voor elk gesprek werd geëischt. Dat is vol komen verklaarbaar. Hollanders hebben nu eenmaal een aangeboren hekel aan uitga ven, welke zy kunnen ontwijken. En daarom onthoudt ledereen. die zich op een andere manier kan helpen, zich van de diensten welke de tëlefoon hem kan bewijzen. De gevolgen Wel, dat de winkeliers al stillekens gaan mokken. Zoo nu en dan hoort men, mogehjk wel met een lichte overdryving, cyfers noe men over verminderden omzet. Het was toch zoo eenvoudig om even een leverancier op te bellen als men spoedig iets noodig had, maar de extra-heffing van 2 f2 cent is oorzaak dat menige bestelling in de kiem wordt gesmoord. Het is zeer de vraag of de belofte een ver goeding der telefoongesprekken den lust om telefonisch te bestellen zal doen herleven. Maar te probeeren is het althans. Er wordt ook, begrijpelijkerwijs, veel min der van de telefoon gebruik gemaakt voor gesprekken, die even goed niet gehouden zouden kunnen worden. Maar ten slotte be talen zy, die voor zulke doeleinden de tele foon gebruiken, toch evengoed hun abonne ment als de rest. Velen gaan nu per fiets of te voet hun boodschappen doen. Winkeliers zien per- sooniyk klanten opdagen, die zy nog nim mer aanschouwden, die altyd opbelden. Dat is toch eigenlyk wel het beste bewys hoe onzinnig de nieuwe regeling is Want de te lefoon behoort te zyn een verlengstuk van het oor nu wordt ze alleen bij barre nood zaak gebruikt. Het is wel een zeef zonderling samentref fen dat, nu de tollen op de landwegen overal worden opgeheven, deze nieuwe tol voor het mondeling verkeer aan het Nederlandsche volk wordt opgelegd. Een ton voor tuberculose-bestrijding. Mevrouw Edgar Leonard-Luden te Haar lem, thans verblyf houdende in Amerika heeft ter nagedachtenis aan haar zoontje Hendrik Jan Luden aan de tuberculosever- eeniging te Haarlem voor het kinderherstel lingsoord ,3rederotuin" aan die vereeni ging een kapitaal van f 100.000 geschonken, om een stichting in het leven ta roepen ter verpleging van aan tuberculose lijdende kin deren. Omtrent deze belangrijke schenking ver neemt „de Tel." nog, dat zy gedaan is na een bezoek, dat mevrouw Leonard-Ludcn aan het kinder-Lerstellingsoord bracht. Zy meende de nagedachtenis van haar eenigen tijd geleden in Engeland aan tuberculose overleden zoon tje niet beter te kunnen eeren dan het ver plegen van kleine tuberculoselijders in „Bre- derodeduin" op betere wyze mogelijk te ma ken dan thans geschiedt. De bedoeling is, dat van het kapitaal een stichting wordt ge vormd, waarvan de rente aan „Brederode- duin" ten goede zal komen. In de kinderzaal van het herstellingsoord zal een gedenksteen voor Hendrik Jan Luden worden geplaatst. Met den secretaris van de Haarlemsche vereeniging tot bestryding der tuberculose, dr. Land, had het blad een kort onderhoud over de schenking. „Wij werden door de sym pathieke daad van mevrouw Leonard ver rast", aldus dr. Land. „Op zóöiets hadden wij niet durven hopen immers schenkingen als deze zyn een zeldzaamheid. Natuurlijk zyn wij er buitengewoon mee ingenomenhet is een belangrijke stap in de richting van verbetering van de verpleging der zieke kin deren tot peil als wy steeds hebben ge- wenscht. Wy zijn de milde schenkster dan ook uiterst dankbaar". vlissingen, 11 januari. Alhambra-Thcater. Als de seringen bloeien. De Revellers. Toen wij de „Revellers" gisterenavond in „Alhambra" in hun schitterende zangpres taties hoorden, konden wij eigenlijk eerst begrypen, dat de directie het gepast meende nog even per advertentie te wijzen op het vele voortreffelijks, dat de sprekende en musiceerende films bieden. Dat was werkeiyk weer zoo'n sublieme Vitaphone éénacter, dit uitstekend mannenkwartet, hetwelk een wereldreputatie geniet. By het uitvoeren van „Sing" en „Round the Corner" kon men een speld hooren vallen, zoo was het publiek „er in". Met pianobegeleiding zingen de „Revellers" een drietal nummers. Er is volmaakte gelijk- heid tusschen zang en beeld. Men ziet de woorden, als 't ware, uit de monden komen Elk pianissimo en fortissimo wordt door de bewegingen der zangers geaccentueerd, en het is vooral by dit nummer dat de byval groot is. Hetzelfde geldt voor het symphonie- orchest van Herman Heller in Orpheus in de Onderwereld". Volmaakt harmonieus correspondeert de muziek met de executanten op het filmdoek. Welk een genot, welk een opvoedende waarde ligt er in dese musicee rende filmpjes. Het is het beste van het beste en de weergave is vaak byna niet te onderscheiden van de onmiddellijke bron Wij zeggen met een opgetogen dame „O, wat mooi toch. Net echt r voor Uw Wy hebben wel hooren klagen door het. publiek over een te hard, maar men vergetc niet, welk een krachtsinspanning en inwer ken de nieuwe toestellen eischen. wy mee- nen, dat de directie gelukkig slaagt het ge luid in evenwicht te brengen met de plaat selijke ruimte. De vele bezoekers van deze week zullen ongetwyfeld dit ook waardeeren, Bovendien wy weten zeker, dat de directie gaarne welwillend opmerkingen in ontvangst neemt, en, indien maar eenigszins mogeiyk, tegemoet komt aan den wensch van het pu bliek. Het komt immers slechts het algemeen genoegen, en ten slotte ook de exploitatie ten goede Na de komische teekenfilm „Oswald in de Woestyn", vol leuke, grappige streken, en waarbij het geluid ook al een rol speelt, krygt men de reeds vermelde hoofdfilm „Aid de seringen bloeien", een zeer spannende, romantische rolprent, die een liefdesgeschie denis, dikwijls pittig en vroolijk, dan weer dramatisch weergeeft. Colleen Moore, het opgewekte en tempera mentvolle filmactricetje toch vervult hierin de hoofdrol. Slagen is dus verzekerd. Zy is de lieveling van velen. Iets bijzonders in deze rolprent is het werk der aviateurs met hun vliegmachines, waarbij zeer aparte geluids techniek. Colleen Moore is hier een aardig, Fransch meiske, dat moeder en zuster beide is, van zeven jeugdige Engelsche vliegers nabij het Fransche front. Jeanxüne werkt in tenue van vliegenier mee, en loopt daardoor eon klap van kapitein Blythe op. Op de film is dit een noodzakelijk b&'gin van liefde, in het werke- lyke levensoms ook. De seringen schieten in den knop Het ondernemende Frangaisetje verstopt zich in de cock-pit van Blythe's vliegtuig, doch lydt schipbreuk tusschen twee boomen. Daar vindt de kapitein haar. Wanneer Lady Iris hem bezoekt, voelt de kapitein maar matige belangstelling voor zijn verloofde. De knoppen zwellen Dan een dienstorder voor de stoutmoedige aviateurs. Een tocht naar den vijand. Het meisje zal stil wachten in den seringentuin, of „hij" weerom komt. De seringen zijn in bloei. De chaos van den/oorlog. De vlucht der dorpelingen, het optrekken van eindelooze rijen oorlogslydenden naar den voor hen en niet den gemaakten „vyand", het gevaar van den strijd, het angstige luchtgevecht, waarbij de film zoo neutraal is om beide vliegtuigen, vriend en vyand, omlaag te doen storten. Kapitein Blythe is zwaar gewond en vergeefs wacht het lieve kind in den tuin. Een ruiker seringen wordt naast het bed van den ge wonde gelegd, en de kracht van de boodschap is groot. Nieuw leven ontwaakt in hem. De gewonde vliegenier en het charmante meiske. De seringen bloeien en geuren Hier en daar is er een trekje van „de Groote Parade". De luchtgevechten zijn vaak typeerend voor het niets ontziende, het on- rnenschelyke van een modernen oorlog. Allen die vielen, vriend of vyand, een woord eigen lijk zonder inhoud dit laatste, slechts door ophitsery van enkele fanatici en de pers bij gelegenheid gefabriceerd en den volgzamer;, mensch ingegoten en opgedrongen allen, herhalen wy, hebben een moeder, een vrouw, een meisje, die op hen wachten. En allen zyn in den grond gelijke menschen, slechts tegen elkaar duivelachtig opgezet. Een oogenblik laat de film dit wel voelen. Overigens was de oorlog natuurlijk nog heel wat anders dan hier, waar het verhaal een „happy end" moest krijgen, terwijl de werkelijkheid trou wens het vlug vergetende publiek niet meer zou amuseeren. Een schat van journalen maakt verder het program tot een rijk voorzienen disch. In alle haar majestueuze pracht bewonderen wij de ontzaglijke Niagara-watervallen. De groo te hangbrug over de snel stroomende breede wateren laat zien. dat men elders ook nog wat kan. De tocht van de Train-Bleu tus schen Calais en Monte-Carlo wisselt af met modekletoen en heerlijke opnamen van Ame- rikaansche marine in volle zee. Het bezoek van den beminlyk uitzienden Italiaanschen kroonprins aan zijn knap prinsesje in het schoons Brussel brengt een fleurig en kleurig: moment in al het afwisselende nieuws. Het geheel een afwisselend, zeer aange naam program. Wy willen echter nog byzon- der de aandacht vestigen op de begeleiding in de hoofdfilm een uitstekend orchest met zang, waardoor de film werkeiyk muzikaal geïllustreerd wordt. De proloog, die vanaf heden er by gegeven kan worden, is al bij zonder geslaagd en toepasseiyk.

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1