1000 100 25 "ERSTE BLAD STAND No.6 68e Jaargang 1930 WOENSDAG Uitgave: Firma F. VAM OE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen.Telef. 10. Postrekening 6628? JANUARI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondao en algemeen erkende Christelijke feestdagen 500 300 150 BINNENLAND Stads- en Provincienieuws PLOUVIER Winter-Panfoffels en Waterdicht Schoeisel onmuziek. 12.00 .30 Morgencon- st. 11.00-11.30 to Harmonium- ert, sopraan en ooi, viola, fluit, n van Chr. iec- concert. 4.15— i.00 Kinderuur- |iiek. 7.00—8.00 8.00—8.30 Be- N.C.R.V.-voor- ing. 10.00—10.30 angst een in- ieid? Na afloop Morgenwijding, bmuziek. 12.20 J1. Powell, bari- 1.20—2.20 Or- iiging van een aan het Royal ie Daily News", msmuziek. 4.05 strijkkwartet, door R. New. 6.35 Nieuws- Austin, bariton, g. 8.05 Concert, entaal kwintet. 1 bedrijf van Ichten. 9.40 Le- Basilides, alt. Insmuziek. V. 12.50—2.20 [concert en soli. Orkestconcert ai. •7.20, 9.35—10.35 12.25—1.50 Or- jrt, fluit, viool, :estconcert. 8.20 tot 11.20 dans- 0—1.20 Orkest- ncert en voor- tooneelspel thansen. 9.30 io-concert. 6.50 :ert. Orkest en 20 Lezingen en mofoonmuziek. |50 Gramofoon- 3.50—4.50 Con- JLezingen. 7.50 mberg. Daarna ilgens tot 11.50 WERPEN n omtrent een evr. Van Hilst, sse, 22 j. I: t, z. A. C. J. Heuvink, N: iet M. P. C. C. wedr. van C. er 1929. r en Johanna illes Roelse en coba Cornelia, Koppejan en kheden, b 3 voorstelling, voorstelling, uari. Voor- Dergen, Con- idag van 2—4 Fietsen l. uur 4.33 4.35 4.36 ISS1NG£N 19.09 20.06 21.16 LISSINCSCHE COURANT MNtMüNTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels /1.25, iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetrefiendeHuui enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener lis, zijn GRATIS verze- rd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid lot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bii verlies van een wijsvniger gulden bit verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 2 bladen De Haagsche conferentie. De medewerker van „de Tijd" schrijft lüeze conferentie is ongelooflijk saai. Het Innenhof blijft leeg. De journalisten blijven luis. Het heele beeld is heel anders dan in ligustus. |Men schijnt haast te hebben, om de zaken te doen. iTardieu voorspelt, dat de conferentie laandag of Dinsdag a.s. zal zijn ten einde fckomen. De financieele kwestie voor het festen zou zoo goed als geregeld zijn. Alleen iet de Internationale Bank schijnt het nog haperen. En dan zijn er nog een paar [etelige punten. Ten eerste het zoogenaam- negatieve pandrecht (bestaat dat recht 1b Engelschen willen het niet erkennen, of- Ihoon zij in Parijs dit begrip hebben toege- lemd En ten tweede de navordering bij Jet afloopen van een* moratorium. |De groote heeren hebben gisteren lang Vergaderd. Maar resultaten waren er weinig bemerken in het openbaar. I Het merkwaardigste van gisteren is, dat er (chijnt overwogen te zijn, om aan Oostenrijk wij schreven reeds, dat men van een kikker a veeren kan plukken) een moratorium twintig jaren toe te staan. Nu, wie dan fceft, wie dan zorgt. 1 Nog merkwaardiger is, dat men in beginsel jeeft besloten, naar het schijnt, om het op- lemen van Oostenrijk in het Duitsche Itaatsverband in de toekomst niet te belet- Jen (de zg. Anschlusz). Vanwege de finan- fisn. Want komt Oostenrijk bij Duitschland, zou het Duitsche economische leven Jterker worden, en dan zouden de Duitsche luota verhoogd kunnen worden. Men ziet, lat het allemaal om den „quoniam quibus" laat in laatste instantie. Eén ding is dankbaar te begroeten. De >ostenrijksche kanselier Sehobert wees er lp. Het is van het grootste belang, dat de Itaatslieden der verschillende landen met llkander voeling nemen. Er wordt bij deze persoonlijke ontmoetingen ontzaglijk veel misverstand weggenomen en de atmosfeer f'ordt dan gezuiverd. J Zooals reeds gezegd, deed zich gisteren een lewichtige moeilijkheid voor, de kwestie van pet transfer-moratorium. In een persconfe rentie verklaarde de Duitsche minister van puitenlandsche zaken, dr. Curtius, dat de Iwestie hierop neerkomt, of Duitschland lerplicht zou zijn bij het eindigen van een pioratorium de geheele uitgestelde som zou moeten voldoen, dan wel de gelegenheid zou rebben deze som geleidelijk, in maandelijk- |che betalingen, in te halen. 1 Over deze kwestie is nog geen overeen komst bereikt. De tweede editie dei' Haagsche Conferen tie h—"t maar weinig om het lijf. Eerste Kamer. J In de gisterenavond gehouden avondver gadering van de Eerste Kamer, die om 8 uur door den vooritter mr. W. L. baron De fos van Steenwijk werd geopend, deelde de loorzitter bij de regeling van werkzaamhe den mede, dat de centrale sectie besloten Jieeft heden onmiddellijk na de openbare iergaderin^ in de afdeelingen te doen on- Jierzoeken de wetsontwerpen, waarvan de leden reeds mededeeling is gedaan onder l'agteekening van 31 December jl. 1 De vergadering is hierna verdagd tot heden fchtend elf uur. De Prinses in den Raad van State. De eene na den anderen auto der buiten- Pandsche gedelegeerden reed gistermorgen het binnenhof af, toen de portier van den Raad pn State den mooien looper uit ging leggen. Fi van alle kanten kwamen reeds 'de leden den Raad. De fotografen speurden iets pieuws. En plotseling ging het van mond tot ■mondde Prinses komt op de vergadering |van den Raad van State. En werkelijk bleef de afzetting der politie, pie anders na het wegrijden van den laatsten gedelegeerde wordt opgeheven, gisteren ge handhaafd. En de groote inspecteur, die door zijn im posante gestalte over het geheele plein domi neertwee den snoodaard die kwaad wil, pijn greep moet van ijzer zijn posteerde zijn agenten in den omtrek van den mooien looper. Dat was een buitenkansje voor de fotogra- pn. De buitenlanders pleegden overleg met [bevriende binnenlanders, de plaatsen werden verdeeld en werkelijk, een paar minuten voor half twee kwam een sein van agent tot agent door naar het Binnenhof de auto is in aan tocht. Even later reed H.K.H. Prinses Julia na in een open auto, wapperende standaard v oorep aan. De Prinses zag er leuk uit, met een mo dieus hoedje, nauwsluitend om het hoofd en een getailleerden donkeren mantel. Zij beeft den leeftijd nog niet om bezadigd te zijn. Zü gunde den livreibediende dan ook nau welijks tijd de reisplaid terug te slaan, e>j greep haar actentaseh, stapte over de plaid heen. sprong uit den wagen en stak hartelijk en zonnig haar hand den vice-president, nu*. F. A. C. graaf van Lynden van Sandenburg toe en begroette daarna jhr. mr. dr. J. D. H. de Beeuford. Dan wipte zij het blauwe stoepte op, langs den salueerenden inspecteur en portier en wandelde druk pratende met de beide heeren de gang in naar de trap De fotografen hadden nauwelijks tiid om te knippen, zoo vlot ging alles. Maar zij werken met groote lenzen en daarom zullen I."*er dagen wel vele'foto's verschijnen, met wie weet welke vreemde onderschriften. De zendtijdverdeeling. Naar „de Tel." uit goedé bron verneemt is de Radioraad niet alleen onmachtig geble ken, een advies aan de regeering uit te bren gen over de zendtijdverdeeling, maar ook om advies te geven in zake de golflengte-toewij zing aan den Hilversumschen en Huizer zen der, na den llen Januari a.s. De minister he.ft daarom deze toewijzing opnieuw voor een week uitgesteld, zoodat de Avro tlians tot 18 Januari des avonds blijft uitzenden op 1071 meter en overdag op de 298 meter. Personeel bij de gerechten. Bij beschikh j van den minister van ju stitie is de bijzondere commissie voor geor ganiseerd overleg van het personeel bij de gerechten gewijzigd en thajis als volgt sa mengesteld mr. C. Loosjes, den Haag, voor zitter mr. W. P. R. Bouman, Rotterdam mr. G. Kirberger, den Haag mr. G. M. H. Sassen, Breda mr. G. J. de Kempenaer, den Dolder en de volgende leden voor de orga nisaties J. Verhage, MiddelburgL. Ver meulen, den Haag A. v. d. Ameijden, Utrecht en H. C. Carton, Amsterdam. Secre taris der commissie is de heer B. van Zuiden, den Haag. „De Wandelaar". Bij den uitgever A. G. Schoonderb.ek te Laren verscheen het eerste nummer (2e jaargang) van „de Wandelaar", maandblad gewijd aan natuurwaardeering, natuurbe scherming, heemschut, geologie en folklore. Op dichterlijke wijze schetste Jan R. Th. Campert de schoonheid van Walcheren en P. J. Schenk vertelt van zijn verrassing, gewekt door het laat bloeien en geuren van een be paalde vliersoort. Dat Kennemerland opnieuw een deel van zijn schoonheid dreigt te verliezen, maakt G. A. van Schaik den lezers duidelijk. N, Tinbergen is er in geslaagd Bengt Berg's beroemden vogel Lahol, den morinelplevier in Nederland te fotografeeren en geeft van dit succes een onderhoudend relaas. Zeer uitvoerig is de natuurhistorische ru briek „Van en voor de lezers". Tientallen foto's komen prachtig tot haa recht. VLISSINGEN, 8 JANUARI. Het vorstelijk huwelijk. Ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Marie José van België, wapperde heden de Belgische vlag van het Belgisch consulaat, het Belgisch Loodskantoor en de Belgische Loodsensocieteit èn enkele particu liere gebouwen. A. G. O. Het bestuur van A. G. O. meldt ens Woensdag 15 Januari zal mevrouw San dersHerzberg een lezing houden voor onze leden over Humor in de Poëzie. Verschillende couranten roemen de voor dracht van mevrouw Sanders zij zeggen, dat men zich onmogelijk, van welken voor drachtskunstenaar ook, een zuiverder ver tolking van het gedicht kan denken, dan zij ervan geeft. Haar klankvolle stem, welke zich gemakkelijk tot alle buigingen leent, stelt haar in staat sober te blijven en alle jacht op effect te vermijden. Wij hopen dat velen van haar schoone voordracht zullen genieten. Het Tsjerniavsky Trio zal op Vrijdag 7 Februari een concert voor de leden geven. Luxor-Theater. De straffende BruidschatjagefS. Zoo gewonnen, zoo geronnen. Een echt gezellig programma voor de twee de helft van deze speelweek. En nog wel met drie hoofdnummers. Eigenaardige uitdruk king, drie hoofdnummers, daar er toch maar één hoofdnummer kan zijn. Alzoo met drie groote films. Eerst een cow-boy met Rex Bell in de hoofdrol. Een verwijfde sheriff, een bank roof, een lief meisje, een verstandig paard, een. bende boeven en een „straffende hand", die ook gaarne een poezelig handje drukt, ziedaar enkele punten, waaruit uzelf het ver haal en den afloop wel distilleert. Prettig spannend met mooie natuur. Nummer twee brengt komische verwikke lingen. Als een meisje een flinken bruidschat mede brengt, wordt er spoedig gedacht, dat het om haaf geld te doen is. Dit vooroordeel heeft William Shelbey te overwinnen in deze geschiedenis, waarin hij danig gedwarsboomd wordt c'oor twee van zijn vrienden. Maar hij slaagt er in en ook hier begrijpt u het slot van de historie. Aardig spel met leuke mo menten. De laatste film doet de pret culmineeren. Evenals haar voorgangster een Paramount, mag alles wel verzorgd heeten. De zaal bul dert van den lach om de verschillende grap pige situaties en zetten die worden mede gemaakt. De rol van den gentleman-dief, die per saldo toch ontmaskerd wordt, is schitte rend. Een allergenoeglijkste rolprent, die reusachtig, inslaat. Het voorprogram brengt een fraaie intel lect-film over een der Samoa-eilanden uit de Stille Zuidzee. Folklore en natuuropnamen zijn zeer leerzaam en interessant. Prachtvolle instantanée's. Een geestig teekenfilmpje com pleteert dit uitstekende, lijvige program, wat" door het trio voortreffelijk muzikaal wordt ondersteund. Nog twee speelavonden resten. Men ver- zuime niet en profit eere 1 Revue- en cabaretclub „Kunst naar Kracht". De revue- en cabaretclub „Kunst naar Kracht" zal op Zaterdag 11 Jan., des avonds 8 uur, in „de Oude Vriendschap" een tweede opvoering geven van het cabaret-program ma, dat op Eersten Kerstdag zoo'n gr« suc ces heeft gehad. Een aanvaring. Hedennacht omstreeks 3 uur heeft op de rcede alhier, terhoogte van het Leugenaars- hoofd, een aanvaring plaats gehad tusschen het Noorsche stoomschip „Kornet" van Rot terdam naar Antwerpen en het Engelsche stoomschip „Plawsworth" van Antwerpen naar Newcastle on Tyne. De „Kornet" is met averij naar Antwerpen opgestoomd, terwijl de „Plawsworth" eveneens averij bekwam en op de reede alhier geankerd is voor expertise. Er kwamen geen persoonlijke ongelukken bij deze aanvaring voor. Bevolking van Middelburg. De bevolking van Middelburg bestond op 31 December 1928 uit 8803 m. en 9857 vr., totaal 18.660. Zij vermeerderde door vestiging van 508 m. en 573 vr. en geboorte van 174 m. en 156 vr. met 682 m. en 729 vr. Zij verminderde door vertrek van 585 m. en 671 vr. i overlijden van 9 m. en 113 vr. met 680 m. en 784 vr. De bevolking bestond derhalve op 31 De cember 1929 uit 8305 m. en 9802 vr., totaal 18.607 personen. Een begin van brand te Middelburg. Gisterenmiddag werd een begin van brand geconstateerd in het winkelhuis van de firma Vriesman in de Langedelft, tegenover her afgebrande Grand Hotel. Men was daar be zig aan het afbranden van den gevel en daar bij heeft een der consoles vlam gevat. De po litie was spoedig met een minimax ter plaatse en een timmerman had de brandende con sole reeds afgeslagen, zoodat het brandje spoedig was gebluscht. Ontslag gevraagd als burgemeester. De heer C. W. Snijder, die gedurende 12 jaar het ambt van burgemeester der ge meente Oud-Vosmeer bekleedt, heeft eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. Geen enkel sterfgeval. In de gemeente Ellewoutsdijk met ruim 600 zielen kwam in het afgeloopen jaar geen enkel sterfgeval voor. De staking te Sluiskil. Zaterdag heeft te 's-Gravenhage de rijks- bamiddelaar een conferentie gehouden met de directie der cokesfabriek te Sluiskil en de leiders van de staking aldaar. Dezer dagen had men zich van arbeiders zijde tot den raad van beheer der cokesfabriek gewend, waarin aanleiding gevonden werd om opnieuw de bemiddeling van mr. Aalberse in te roepen. Van arbeiderszijde wordt meegedeeld, dat de onderhandelingen waarschijnlijk in den loop dezer week zullen worden voortgezet. KERK- EN SCHOOLNÏEUWS Ned. Herv. Kerk. Drietal te Rotterdam cis. S. H. J. Voorst te Zierikzee, ds. A. Keers te Breskens en ds. F. Postma te Haarlem. Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk. De buitengewone vergadering van de Alge- meene Synode ter behandeling van het rap port der zgn. reorganisatie-commissie is gis teren te 's-Gravenhage geopend door den president dr. G. J Weyland. De samenstelling van de synode is gelijk aan die van Juli 1929. De president leidt de besprekingen van het rapport der reorganisatiecommissie in. Her innerend aan het artikel van prof. Haitjema over Protestantsche katholiciteit merkt hij op dat wel niemand uit- de hoogte den staf zal breken over het reorganisatiestreven op ons kerkelijk erf. Hij brengt hulde aan den arbeid der commissie. De synode heeft zich willen wachten voor een vroeger begane fout om de commissie te doen bestaan uit mannen van geheel verschillende denkwijze. Zoo is het thans mogelijk geworden, dat de commissie eenstemmig in haar voorstel kon zijn. Hij wijst op de niet geringe beteekenis die een diep ingrijpende wijziging van het Alg. Reglement moet hebben. Gelijk de formules haar kracht grootendeels ontleenen aan haar constant karakter, zoo mag de vastheid van het Algemeen Reglement niet worden ver zwakt door telkens aan te brengen wijzigin gen. Deze wijzigingen moeten wel zeer drin gend noodig zijn, zal men er toe besluiten. Daarna namen de algeineene besprekingen over het ontwerp een aanvang. De gerestaureerde Groote Kerk te Goes. Naar wij vernemen zal de geheel gerestau reerde St. Maria Magdalenakerk (Groote Kerk) te Goes op 15 of 22 Maart a.s. met eenige plechtigheid wederom in gebruik wor den genomen. Nieuws van het zendingsveld. Het Zendingsbureau te Oegstgeest meldt ons Merkwaardige berichten komen" nog steeds in van het Oosten van Nieuw-Guinea. Daar is in het jaar 1928 een groote beweging naar het Christendor. ontstaan onder de Papoea's aan het Sentanimeer tengevolge van de pre diking van een hunner volksgenooten. Deze beweging heeft stand gehouden en 'P alle veertien dorpen om het meer heeft de zending aanraking gekregen. Nu heeft er zich ongeveer vier maarden geleden in het groot ste dorp Ifar een merkwaardig voorval af gespeeld. De bewoners bleken, toen zendeling Schneider er op bezoek kwam een groote me nigte heidensche voorwerpen, vooral zulke, die bij hun heidensche dansen gebruikt wor den, te hebber verzameld, om zich daarvan te ontdoen. Hoewel zij door den zendeling gewezen werden op de moeilijkheden, waarin hen dat kon brenger en op het onverplichte van deze daad, bleven zij bij hun plan en de heele hoeveelheid, met uitzondering van een paar voorwerpen, die bijzondere ethnologi- sche beteekenis hadden, is verbrand. En nu bij zijn laatste tournee is hetzelfde ook in twee andere dorpen Asee en Dojo ge beurd. Een van e meest beteekenisvolle bij omstandigheden is, dat hierbij ds oude man nen de drijvende kracht vormden in tegen stelling met wat gewoonlijk bij dergelijke ge beurtenissen gezten wordt. Deze uitbreiding van het werk maakt drin gend de vestigir^ van een eigen zendeling voor dat gebied noodzakelijk. En vooral zijn er ook voor de verschillende dorpen goeroes noodig. Er is dus arbeidsgelegenheid in over vloed. Geref. Kerken. Beroepen te Serooskerke (W.) de cand. F. M. Lindeboom te Amster dam. Op het tweetal te Amersfoort komt voor ds. W. M. Ie Cointre te Bergen op Zoom. De cand. D. J. de Vries, beroepen te Schoondijke, is voornemens Zondag 26 Janu ari zijn intrede te doen, na bevestiging docr ds. H. de Jong te Leek. Prins Willem I en de Doopsgezinden. In de pas verschenen 29ste aflevering van het Doopsgezind Jaarboekje, redacteur ds. J. Wuite, schrijft de heer Abr. Mulder over het verleden der Middelburgsche gemeenten Schriiver stelt in -het licht hoe krachtig Prins Willem op de bres heeft gestaan voor de consciëntie-vrijheid der Doopsgezinden, in tegenstelling met zijn boezemvriend Marnix van St. Aldegonde, die den Mennisten weinig genegen was. voor Uw Op aandringen der geref. predikanten geeft de magistraat van Middelburg in 1576 last om de winkels der Doopsgezinden te sluiten, daar zij den eed weigeren. Als Prins Willem Ja nuari 1577 Middelburg bezoekt, wenden zich de Doopsgezinden tot hem met een smeek schrift, waarop hij gunstig beschikt, dat het „ja" der Doopsgezinden met den eed gelijk gesteld zal worden. Het volgend jaar valt de overheid den Mennisten weer lastig, omdat zij niet gewa pend ter wacht willen komen. De Prins roept het stadsbestuur voor zijn onverdraagzame houding tot de orde, er op wijzende, dat de Doopsgezinden alle jurgerlasten willen dra gen en dat zij, wat de wapenen betreft, aan hun plicht willen voldoen door betaling van een bedrag in geld, zooveel als de magistraat rederlijkewijs zal verlangen. Hebben immers niet in Juli 1572 twee Doopsgezinde Middel burgers Boomgaard en Kortenbosch, met le vensgevaar een zeer aanzienlijke som geldsy naar den Prins in zijn legerkamp bij Roer mond gebracht 's Prinsen argumenten schijnen op de Magi straat veinig indruk te hebben gemaakt. Voov de derde maal moet Prins Willem in 1582 ten behoeve van de Doopsgezinden tusschen bei den komen. Hij gelast dan het stadsbestuur- de plagerijen te staken en de zaak in der minne te schikken. Bij besluit van 17 Maart 1582 doet dan de magistraat afstand van den eisch, dat de Doopsgezinden persoonlijk ter wacht zullen komen. Van hén zal voortaan voor dit doel een hoofdelijke omslag worden geheven. Deze wordt in 1588 op jaarlijks 1200 bepaald, welke som in 1018 verminderd wórdt tot 1000 per jaar. Tot hoofd der school te Sasput is tijdelijk benoemd de heer J. Versprille te Aardenbuig. Examens boekhouden. De uitslag der examens in boekhouden voor de praktijk vanwege de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden te Amsterdam in December te Amsterdam, Haarlem, 's-Gra venhage, Rotterdam, Roosendaal, Arnhem. Meppel, Hengelo, 's-Hertogenbcsch, Maas tricht, Groningen, Leeuwarden en Utrecht gehouden, is aldus totaal 1135 candidaten niet opgekomen 8, teruggetrokken 4, geslaagd 458. In het voorjaar 1929 werd deelgenomen aan deze examens in Oost-Indië dcor 77 candi daten, waarvan 27 slaagden en in Suriname door 6 candidaten, waarvan 3 slaagden. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg wer den gisteren de navolgende zaken behandeld E. D., 22 jaar, chauffeur te Hulst, verdacht van mishandeling van H. Buysrogge te Huist op 8 September 11. Een maand gevangenis straf. M. H., 24 jaar, sigarenmaker te Zierikzee, verdacht van mishandeling van C. Karelse te Zierikzee op 6 December 11., 10 boete subs. 10 dagen hechtenis W. E. H. F., 28 jaar, timmerman te Sluis, verdacht van ver nieling van een ruit en eenige planken in een arrestantenlokaal te Ter Neuzen op 7 De cember 11., 15 boete subs. 15 dagen hech tenis. J. B., 61 jaar, bankwerker te Middelburg, verdacht van beleediging van A. Naerebout te Vlissingen op 30 November 11., f 10 bo?'.o subs. 10 dagen hechtenis. C. K., huisvr. L. K., 48 jaar. te Zierikzee, ■verdacht van beleediging van J. v. d. Have te Zierikzee in October 11., 10 boete subs. ïC dagen hechtenis. A. A. B., 32 jaar, landbouwer te Aardei: - burg, verdacht van beleediging van H. Ciaeys te Aardenburg op 25 November 11., 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. P. J. V., 29 jaar, landbouwer te St. Jan steen, verdacht van beleediging van E. de Smet te Hulst op 2 December 11., 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. J. L. c., 25 jaar, arbeider te Axel, verdacht van vernieling van kleedingstukken van C. Verschlede te Moerbeke (B.) op 24 Novem ber 1110 boete subs. 10 dagen hechtenis. A. J. I., 26 jaar, arbeider te Sas van Gent, verdacht van beleediging van een marechaus see te Sas van Gent op 7 December 11., 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. L. R., 19 jaar, arbeider te Brouwershaven, verdacht van mishandeling van C. Hoekman te Brouwershaven op 21 November 11., f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. C. A. v. G., 22 jaar, bakkersknecht te Brui-

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1