300 25 1000 PLOUVIER EERSTE BLAD 68e Jaargang 1930 IALEN alf negen. .STOFFEN jlilgave: Firma F. VAD DE VELDE Ir.. Walstras! 58-60. Vlissingen. lelei. 10. Postrekening 66287 4L. JANUARI Verschijnt dagers, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen BINNENLAND FINANCIEELE KRONIEK. RAADSOVERZICHT Winter-Pantoffels en Waterdicht Schoeisel Stads- en Provincienieuws NO. 3; sop AAI tij O n. zien, want GEHAD. REUZEN singen en in hetgeen n. il, nu voor m. zijde, 38 ct. e moderne euren, 36 cent. met zijde neerd, 67 cent. me kleuren, 94 cent. n PULLOVERS 78 ct.—89 ct. met wol, naten, 38 cent. net wol, naten, 54 cent. PES, aten, 138 cent. RHEMDEN e maten, 69 ct. ent. naten, 69 cent. kleuren, 26 cL )EKEN, pijp, 38 cent. 9 ct. per paar. uwtjes, 8 cent. 24 cent. EGORDELS 42 cent. TELLES 22 ct. met feston deurd, 68 cent. )NS, met feston deurd, 64 cent. ROEKEN en KKEN 49 cent. OUSEN, maten, 59 cent MDEN 68 cent 58 cent. TINET uren, 4.68. hs WOLLEN mooi, 3.28. ENS, nu 29 cent. rachtdessins, maten, 1.38. n ltonneerd, 84 ct. [EN 16 cent. mder mouwen, 198 cent. ote maat, 86 ct. gr. maat, 138 ct. ent. Q pptif IVERHEMDEN 119 cent 8 cent per el. extra Zwaar, 59 cent per el. ïTTEN t opgeruimd. ■UCPETTE it van den prijs. GORDIJNEN, ƒ8.86 per paar. eer U onze tengewone dag, het is gevestigd N FILIALEN LISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Jranco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 1 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreflendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 —5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct )e abonné's in 't bezit eener >olis, zijn GRATIS verze- :erd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvniger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 2 bladen De Haagsche conferentie. Gisterenmddag te 5 uur is in de vergader aal van de Tweede Kamer de tweede zit ing van de Haagsche conferentie officieel eopend. De tribunes waren dicht bezet door ournalisten en fotografen, terwijl zich in de oges verschillende dames en gedelegeerden n gezanten bevonden. Voorts waren in de aanwezig de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, alsmede minister Beelaerts tn Blokland en burgemeester Patijn. De Belgische minister-president Jaspar pende de zitting met een woord van eerbie- ige dankbaarheid jegens H. M. de Koningin, lie de conferentie in haar land ontvangt. De :onferentie besloot daarop tot het zenden van een telegram aan de Koningin. De president bracht daarop diepgevoelde ïulde aan de nagedachtenis van Stresemann, die zich vele jaren heeft beijverd tot bevor dering van den vrede, niet alleen voor zijn land, maar van de gansche wereld en die ;oowel te Genève als te 's-Gravenhage en elders denzelfden verheven geest toonde, ft-elke zijn gedragslijn beheerschte. Vervol gens richtte de president een hartelijk woord iran welkom tot de gedelegeerden, die de eer- jte zitting niet hebben bijgewoond. De eerste conferentie, aldus spreker, heeft moeilijke uren doorgemaakt, maar ondanks die moei- ijkheden hebben wij gevoeld dat de ver- ichillende naties onderlinge toenadering rerlangen en dat de wil tot den vrede over- leerschend wordt. Wij zijn vast besloten om iok thans alle krachten in te spannen om te omen tot het gemeenschappelijk doelde Tede, waarnaar de volkeren zoo vurig stre- en. Na deze openbare zitting zou een tweede ijeenkomst plaats hebben om kwesties van rganisatie te bespreken. Alvorens echter deze openbare zitting te sluiten, wenschte minister Jaspar dank te brengen aan de Nederlandsche regeering, die de conferentie ontvangt met een gastvrijheid waarvan zij •eeds het vorig jaar de bekoring heeft on dervonden en haar tevens te danken voor haar uitstekende organisatie. De president iloot daarop de openbare vergadering te i.25 uur. Gisterenavond half 10 hebben de minister van buitenlandsche zaken en mevr. Beelaerts van Blokland in hun ambtswoning aan het Lange Voorhout te 's-Gravenhage een ont- vangavond aangeboden aan de gedelegeerden ;er tweede zitting van de Haagsche confe rentie en verschillende andere genoodigden. De avond was zeer druk bezochtongeveer 150 dames en heeren vulden de ontvang- ialons. Onder de gedelegeerden bevond zich de president der conferentie, minister Jaspar, «rwijl ook de secretaris-generaal der confe- entie, sir Maurice Hankey aanwezig was. Invoer van vleeschwaren. De minister van arbeid, handel en nijver heid heeft ontheffing verleend van de be halingen betreffende invoer en keuring van vleeschwaren, vervat in zendingen van ten loogste 5 K.G., fr.dien die vleeschwaren naar iet oordeel der douane-ambtenaren zijn be stemd uitsluiten-! voor huishoudelijk gebruik van den geadresseerde en deze laatste niet werkzaam is in het slagersbedryf, in het be drijf der verduurzaming of bereiding van vleesch of vleeschwaren, of in den handel van vleesch of leeschwaren. Posterijen en telegrafie. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Maart 1930, benoemd tot referendaris der poste ren, telegrafie en telefonie de referendaris !e klasse der posterijen, telegrafie en telefo nie p. visser is met ingang van 1 Januari 1930, aan den adjunct-referendaris der posterijen, telegrafie en telefonie E. Vroon, op zyn verzoek, eervol ontslag als zoodanig verleend zijn, ingaande 1 Januari 1930, by het hoofdbestuur der posterijen, telegrafie en te- efonie benoemd tot referendaris P. J. van Kesteren, K. J. W. Koch, P. Huygens, G. Vis ser, thans hoofdcommies tot hoofdcommies J. Schwencke, J. C. Becht, H. T. P. J. Wel lens, mr. C. C. Geyl, thans commiestot commies G. H. Eggink, W. K.'A. Kamerman. A. Dortland, K. L. van der Velde, thans ad junct-commies. Het jaar, dat niet in schoonheid sterft. Het jaar 1929 is niet in schoonheid gestor ven, zegt de „Haagsche Post" zeer pessimis tisch. Zoowel in politiek als in economisch financieel opzicht waren zijn laatste levens dagen, weken, men kan zelfs zeggen maan den, leeiyk en onaesthetisch, en de nalaten schap zou slechts worden aanvaard onder voorrecht van boedelbeschrijving, indien zulks mogelijk ware. Doch wat, als menschen heen zijn gegaan, mogelijk is, kan bij de jaren die heengaan helaas niet worden toegepast. Daar heeft men de erfenis te aanvaarden, met al h~ar teleurstellingen, tegenvallers, slechte kansen en slechte vooruitzichten, al weet men ook van te voren, dat het debet veel grooter is dan het crediet. Het is de ijze ren wet van het noodlot en van de onont koombaarheid, die de erfgenamen aan had den en voeten bindt. En geen macht ter we reld is in staat d-.araan iets, hoe weinig ook, te veranderen. Het blad gaat de politiek en economische toestanden in de wereld na en vindt overal zwart berande wolken. Wat Duitschland be treft, daar word al sinds lang een crisis voor bereid nu is ze uitgebroken, vlak vóór de tweede Haagsche conferentie. Met als reeds zichbare gevolgen géén belastingverlaging, wèl belastingverhoogingregeering zeer zwak en geschokt, moet in dien toestand naar Den HaagHilferding doodDuitsch land onder Amerikaansche voogdij, met als ondervoogden dr. Schacht en een paar ande re Duitsche bankiers. Geen zalig uiteinde voor het Duits oh." volk, zelfs wanneer men overweegt dat "Tugenberg's en Hitler's volks stemming tot de verwachte groote nederlaag heeft geleid. Alle misère heeft echter niet verhinderd dat ook ditma „1 in Duitschland overal op reus achtige wfjze „van het oude in het nieuwe" is gevierd en bij die gelegenheid weer groote bedragen zullen worden verknapbust. Waar om ook niet Anders sleepen Morgan c.s. dat misschien ook nog in de wacht.... De „Madioen." Uit Djeddah wordt gemeld dat de duiker van meening is; dat het voorloopig dichten dér lekkage ongeveer 20 dagen in beslag zal nemen. Een hoeveelheid lading uit ruim no. 1 is verloren gegaan. De directie van den Rotterdamschen Lloyd deelt nog mede, dat de lekkage van de „Ma- dioen" te Djeddah voorloopig zal worden ge dicht. Daarna gaat het schip naar een haven alwaar het afdoende kan worden gerepareerd. Het Nieuwjaars-optimisme. Klaart de toestand in Duitschland op De achteruitgang der industrieele "bedrijvigheid in Amerika. De betee- kenis der Indische cultures. Herstel op de suikermarkt te wachten Altius in liquidatie De slechte toe stand der vrachtenmarkt. Dat de wensch de vader der gedachte is. komt wel in zeer sterke mate uit bij de be oordeeling der vooruitzichten van een nieuw jaar. En men moet daarom bij de waardee ring dier beschouwingen wel wat voorzichtig zijn. Het is een gelukkige trek in het karakter van den mensch, dat hij, hoe somber ook het oude jaar moge zijn geëindigd, toch het nieu we met optimisme begint. Zoo is het ook dit maal. Wanneer men de verschillende artike len leest, welke cr bij de jaarwisseling ge schreven zijn, is men geneigd zijn effecten makelaar met een flinken order voor den eersten beursdag vai. het jaar blij te maken Blijkbaar hebben velen echter die neiging weerstaan, want van levendige zaken was ar deze week op de effectenbeurzen nog geen sprake. Het lijkt ons ook beter, om even af te wachten in hoeverre het gebruikelijke Nieuwjaars-optimisme in vervulling gaat beter een kleine winstderving, dan nieuwe te leurstellingen, waaraan de laatste maanden van 1929 voor den fondsenhouder zoo rijk waerh. Wy doelden hier natuurlijk niet op de beleggingsaffaires, welke in de maand Janua ri plegen te worden uitgevoerd. Op het stuk der voorzichtige, goed gesecureerde geldbe legging heeft 1929 gelukkig weinig decepties opgeleverd. De groote misère der Europessche Staatsfinanciën hebben we achter den rug en het aantal Staten dat in gebreke blijft zijn oude schulden te regelen, is met enkele ver minderd. En voorzoover de gewenschte schuldregelingen in Europa zijn uitgebleven, hebben de houders der Staatsfondsen het ~e- leden verlies thans vermoedelijk wel weer ge heel afgeschreven. Voor de minder goed ge waarborgde Staatsleeningeu en andere beleg gingswaarden van soortgelijk karakter, is de positie van Duitschland van het allergrootste gewicht. Op Duitsche obligaties zijn verleden jaar gr^ot bedragen verloren. Wanneer hier van in 1930 een deel kon terecht komen zou het aspect der beleggingsmarkt heel wat op klaren. Het eenige wat hiervan kan worden gezegd is, dat men sinds enkele weken in Duitschland den précairen toestand der pu blieke lichamen inziet en krachtige maatre gelen neemt oir den Augiasstal der Staats- en Gemeentelijke huishouding schoon te ve gen, met behulp var een niets sparende ijze ren bezem. T zijn gelukkig bij de intrede van 1930 ook voor den houder van Duitsche fond sen enkele Ik htpunten, waaronder in de eer ste plaats moet worden genoemd de verbeter de positie van ruitschlands handelsbalans die voor 1929 weer een klein overschot aan wijst. Wanneer de eerstvolgende maanden redelijken grond bieden voor een herstel van het vertrouwen „n Duitschlands credietwaar- digheid, mag woeden verwacht, dat de ver ruiming op ce internationale geldmarkten het koersredrrs van Duitsche obligaties en het tot stand komen van nieuwe leeningen zal bevorderen. Het is wel jammer, ook uit dit oogpunt bezien, dat Juist voor het einde van 1929 de Heyl-Beringer A G. in moeilijk heden is geraakt, tengevolge van frauduleuze handelingen, welke voor aandeelhouders ver moedelijk het v -rueg van het geheele kapitaal en voor obligatie-houders van een gedeelte hunner vorderingen beteekenen. Ook te Am sterdam zijn de obligaties en aandeelen dezer maatschappij verleden jaar aan de markt gebracht en is van de beurswaarde der obli gaties reeds 40 verdwenen. De New-Yorksche beurs heeft deze week een zeer stil verloop gehad. De loonsverhoo- ging waartoe Ford is overgegaan heeft weinig indruk gemaakt en de koersstijging op de laatste dagen van 1929 was hoofdzakelijk aan contramine dekkingen te danken. Er schijnt voorshands ook geen reden te zijn om een nieuwe hausse te verwachten, waar omtrent de industrieele bedrijvigheid nog steeds be richten van achteruitgang inkomen. In No vember 1929 was het desbetreffende index cijfer reeds met 8 verminderd, een achter uitgang, welke volgens de „New York Times" sedert 50 niet meer is voorgekomen. Op merkelijk is de uiting van het Harvard Eco nomie Institute, volgens hetwelk de econo mische gevolgen der beurscrisis nog niet ten volle zijn uitgewerkt en we in de Unie nog 2 k 3 maanden van algemeene malaise voor den boeg hebben, znoda/; hnop.op een her stel der aandelenkoersen wel zal moeten worden uitgesteld tot een oogenbük, waarop gunstiger economische berichten binnenko men. Fen voorzichtiger uitspraak is nauwe lijks denkbaar, en er is dus alle reden om ten aanzien van de Amtrikaansche markt een af wachtende houding te blijven aannemen. Zulk een houding past ook nog het best voor de Amsterdamsche fondsenmarkt, die ook deze week nog weinig „overzichtelijks" te zien gaf. In de positie der verschillende In dischs cultures is er nog geen verandering gekomen en zoolang deze uitblijft worden de tegenwoordige koersen der cultuurwaarden voldoende betaald. Wat de cultuur van tabak, suiker, rubber, koffie en thee voor moeder land en koloniën beteekent moge blijken uit het feit, dat de opbrengst dier producten in 1929 met 130.00.000 is verminderd. De na- deelen hiervan worden wat het moederland betreft eerst in 1930 en 1931 gevoeld, wat ook door den fiscus en den beheerder van 's lands schatkist moge worden bedacht'. Voor zoover thans kan worden beoordeeld, zijn de vooruit zichten van de suikercultuur nog het minst somber, in verband met de verwachting dat de wereldoogst in 1930 circa 700.00 tons klei ner zal zijn dan velleden jaar en consumptie vermeerdering niet onwaarschijnlijk is, met het oog op de accijnsverlaging, welke in ver schillende landen wordt overwogen of reeds is doorgevoerd. Daar komt bij, dat onze In dische fabrieken wegens hun bijkans vol maakte outillage, ec i gunstige uitzonderings positie innemen en financieel meerendeels in sterke conditie verkeeren. Men acht daarom een bescheiden prijsherstel binnen niet al te langen tijd op de suikermarkt mogelijk. Van de andere rubrieken behoeft ditmaal weinig te worden gezegd. Wij releveeren alleen dat aandeelen Margarine Unie blijkbaar den na- deeligen invloed ondervinden van de oprich ting van nieuwe onafhankelijke margarine fabrieken en dat aandeelen. Koninklijke en kele punten konden verbeteren in verband met de "eriiooging der stikstofproducten, waartoe in samenwerking met de Koninklijke hoogovens en staalfabrieken te IJmuiden is besloten. Voorts stippen wij aan dat een voorstel gedaan is om de N.V. Houthandel v.h. Altius Co. te liquideeren, een voorstel dat o.i. door de aandeelhouders mag wordeu toegejuicht, wijl ce resultaten der laatste ja ren niet den indruk hebben gegeven, dat het kapitaal van aandeelhouder- bij de directie veilig is. AF. een somber slotaccoord van $eze eerste beschouwing in het nieuwe jaar moet hier worden vermeidat de directie van Van Nievelt Goudriaan Co's Stoomvaartmaat schappij aan het „Handelsblad" heeft mede gedeeld, dat de toestand de- vrachtenmarkt momenteel zoo ongunstig is, als na den oor log niet voorkwam. Op de geldmarkt kwam geen verandering. Prolongatie 414 A é/2 De Nieuwjaarsrede, waarmede de burge meester altijd onze eerste vergadering in een nieuw jaar opent, is gewoonlijk een lijvig document, waarbij alles wat voor onze ge meente Van belang mag worden genoemd, voor de lens wordt getrokken. Men krijgt daardoor een duidelijk beeld van den werke- lijken toestand. Van bijzondere beteekenis was ditmaal de mededeeling welke over de haven werd gedaan. Er is reeds meermalen in geheime zitting over gesproken en is ook wel eens iets uitgelekt, doch hoe de vork precies aan den steel zat dat was nog niet bekend.Wij zijn daaromtrent nu te weten gekomen dat de exploitatie van de nieuwe buitenhaven zal worden opgedragen aan een naamlooze ven nootschap, waarin de gemeente haar binnen- havenbedrijf zal kunnen inbrengen. Wij zul len wel nader hooren van deze naamlooze vennootschap en spreken de hoop uit, dat zij er in moge slagen de haven op vruchtdra gende wijze te exploiteeren. Onze gemeente zou er in elk opzicht wèl by varen als het havenbedrijf aan de gekoesterde verwachtin gen zal beantwoorden. Met het outilleeren van het terrein achter den kaaimuur wordt voortgegaan. Wij zijn dus op den goeden weg. Wanneer de opening van het havenbedrijf door de op te richten N.V. zal kunnen plaats hebben is nog niet bekend. Over onze groote industrieele onderneming de N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" kon de voorzitter gunstige mededeelingen doen en ook de stoomvaart-maatschappij „Zeeland" gaat vooruit. De bevolking van onze gemeente blijft maar steeds stationnair. De laatste jaren gaan wij steeds iets achteruit, dit jaar met 37 zielen. Wij zyn nog op dezelfde hoogte als in 1910, toen wy 21590 zielen telden tegen thans 21431. Het hoogste punt hebben wy bereikt in 1921 met 22446 inwoners. In onze provincie valt nergens eenige noemenswaardige vooruit gang van zielental waar te nemen'. De oorzaak van den achteruitgang is dit jaar uitsluitend gelegen in het vertrek van vele Belgische loodsen en wy zyn hierdoor ook leelyk gehandicapt ten opzichte van onze belastingen. Een gunstig teeken mag het genoemd wor den dat zoovele groote werken zullen moeten worden uitgevoerd, waardoor dus niet veel gevaar bestaat dat ook hier het spook der werkloosheid zal rondwaren, dat zoovelen gemeentebesturen heel wat zorg baart. De nieuwe keersluis, waardoor het mogeiyk wordt dat „de Schelde" zal kunnen blijven mededingen in den wedloop naar steeds grootere passagiersschepen, zal dezen zomer gereed komen. In zyn rede kon de voorzitter met waar deering gewagen van de taak die de vrijwillige brandweer verricht thans zeer zeker een question brülante en dat hy er veel voor gevoelt de brandweer op Walcheren, indien dit noodzakelyk mocht blyken, te centrali- ceeren. Met de gebruikebjke wenschen eindigde de voorzitter zyn rede, die door ons oudste lid, den heer M. Laernoes, werd beantwoord. De heer De Mey bracht nog een byzonder woord van dank aan den burgemeester, voor hetgeen hij gedaan heeft om de exploitatie der haven over te dragen aan een N. V., want een andere vorm van exploitatie zou niet mo gelijk zyn geweest, omdat deze boven de fi- nancieele draagkracht der gemeente zou zyn gegaan. Het deed den heer De Mey goed, den .voorzitter met zyn tfoorloopig succes geluk te kunnen wenschen, waar hij zoo dikwijls zoo wel met den voorzitter als met het college van Burg. en Weth. den degen moet kruisen. De voorzitter bracht den heeren Laernoes en De Mey dank voor hun vriendeiyke woor den en was ook erkentelyk dat de geheele raad daarmede zyn instemming had betuigd. Het merkwaardige geval deed zich voor, dat over geen der 15 punten, welke onze agenda bevatte, een woord werd gezegd. Evenmin werd hoofdeiyke stemming gevraagd, zoodat deze voorstellen in enkele minuten onder den hamer doorgingen. Wel werd nog breedvoerig van gedachten gewisseld naar aanleiding van de benoemin gen voor regentes en regenten van het gast huis. De socialisten achten zich verongelijkt dat, hoewel zy in de gemeente een derde deel van het aantal uitgebrachte stemmen op zich hebben vereenigd, zy in dat college dat uit 9 leden bestaat maar één vertegenwoordi ger hebben. De heeren Van Oorschot en De Mey drongen op een meer billijke verdeeling aan. De heer Huson was het daarmede ge- deeltelyk eens, maar dan hebben de anti revolutionairen zeker recht op een lid, want deze party heeft geen enkel lid in het col lege. Dat kan best mogeiyk zyn, aldus het bescheid van de heeren Van Oorschot en De Mey, doch hun naaste geestverwanten, de christelyk-historischen hebben 2 vertegen woordigers. Men mag de anti-revolutionairen en christelyk-historischen niet één party noe men, aldus de heer P. G. Laernoes, want dan voor Uw mogen ook de sociaal-democraten en socia listische party als één partij worden aange merkt. De argumenten die de heer Van Oorschot aanvoerde waren van zyn standpunt zoo logisch mogeiyk. In het gasthuis siyten vele oudjes hun laatste levensdagen. Een re gentes uit de arbeidersklasse kent de noodén van deze menschen en daarom is het wen- scheiyk dat de socialistische partij een ver tegenwoordiger in het college heeft. De meer derheid van den raad was door den heer Van Oorschot niet overtuigd geworden en zyn candidaat kreeg dan ook slechts 6 stemmen. In de vacature-mevr. De Wilde hebben 3 socialisten op mej. de Kam gestemd, omdat zij meenden dat de Vrijheidsbond reeds vol doende in het college is vertegenwoordigd. Voor de vacature-mevr. Voorhoeve werd met 12 stemmen de anti-revolutionaire can- ditdaat mej. de Kam gekozen, terwyi op de voordracht door reegnten ingediend slechts één stem werd uitgebracht en wel op mevr. Ehioop. De raad heeft hiermede te kennen gegeven dat hij voor een rechtsche vacature weder een lid van rechts wilde gekozen zien. Voor regenten mag dit zeker een vinger- wyzing worden genoemd om in den vervolge bij het opmaken van voordrachten rekening te houden met het feit, tot welke politieke richting een afgetreden lid behoorde. De socialisten zullen den heer Hubregtse adviseeren voor zyn benoeming te bedanken, dan blijven de sociaal-democraten buiten het college en zyn zy in geen enkel opzicht meer verantwoordelyk voor genomen besluiten. <Rij de benoeming van een lid van de com missie voor het nijverheidsonderwyü waren de sociaal-democraten ontstemd, dat voor de vacature-Lindeyer geen sociaal-democraat als no. 1 was aanbevolen. De heer Berger wilde de vakvereenigingen zelf laten uitmaken wie voor hen in deze commissie zitting zal nemen. Hij diende daarom een voorstel in de voordracht terug te zenden. Met de kleinst mogeiyke meerderheid werd dit voorstel ver worpen, nl. met 10 tegen 9 stemmen. Daarna werd by tweede stemming gekozen de eerst voorgedragene, de heer J. J. van de Velde. De candidaat, door de sociaal-democraten aanbevolen, kreeg by eerste stemming 9 stemmen en by tweede stemming slechts 2, de socialisten stemden toen blanco, althans er werden 6 blanco briefjes geopend. De heer Berger merkte naar aanleiding van deze discussie ironisch cp, dat toch eigeniyk niet kan worden gesproken van de goede onderlinge verhoudingen. De voorzitter zag hierin slechts een stormpje dat spoedig overdryft. Want werkelijk de onderlinge verhouding in onzen raad is zooals men die maar wen schen kan. wy konden daarop reeds meer malen wyzen en het verheugt ons met den voorzitter, dat die verhouding den laatsten tyd veel aangenamer wordt. Na deze benoemingen werden door de so ciaal-democratische fractie nog enkele vra gen gesteld naar aanleiding van het defect aan de waterleiding. De voorzitter meende dat. wat dit defect betreft, werkehjk van overmacht moet wor den gesproken. De heer Van Hal wilde daaromtrent echter meer zekerheid hebben en vroeg een nauw keurig onderzoek naar de oorzaken van de storing in de waterleiding en overlegging van een daaromtrent uit te brengej rapport. De voorzitter had daartegen niet het -min ste bezwaar en zal dit rapport dus worden overgelegd. Om even half vier kon de vergadering, na dat nog een korte rondvraag was gehouden, reeds worden gesloten. Het twintigste Raadslid. VLISSINGEN, 4 JANUARI. 60-jarig bestaan Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. Het tweede bedrijf van deze jubileumvie ring is een succes geworden en het was reeds een zeer klein uurtje, toen wij het Grand Hotel Britannia verlieten. Daar deze feest avond voer een groot deel belegd was om de leerlingen in de feesteiykheid te betrekken, was het zeer goed gezien van den directeur, den heer De Wilde, om in zyn openings woord, waarin hy het welkom aan de aan wezigen toeriep, in eenvoudige, voor hen zeer begrypeiyke woorden, uitlegging te gevèn van

Vlissingse Courant | 1930 | | pagina 1