[e Beschouwingen. PARIJSCHE MODEBRIEVEN De vlucht uit de Poppenkast van Jan Klaasen en Trijntje. KLEINVEETEELT RADIO-RUBRIEK STOOMVAARTLIJNEN WEERBERICHT AGENDA Licht op voor Auto's, Fietsen en Voertu!gen. HOOGWATER TE VLISSINGEN Variatie, I ■enmerkt zich door onafse.| I zomer en winter, Zijn 4ji. ten in de natuur, die ou-ü ben in planten- en dierenJl ■bben. Ook het manschen-J ■an tegenstellingen. I I gelijkvormigheid zyn uftJ Icultuur, speciaal die vaal 1 die de massa -fabricate ide de voortbrengingipro. Veer gespecialiseerde haa-1 beien. Maar 's menschea I I daartegen, hecht g.oote I ■aarde aan die p.o^ucten!' Tiaker een persoonlijk ka-1 Jgelegd 's menschen geest I In de eentonigheid van het I ■en, vreest de doodentie I zoekt ontspanning in be- keuze en in de variatie I FÜ, volwassenen, heeft het I [fwisssling. eerste behoefte, de voe- J weet te brengen in de ■oor eetlust, en ai is hst ■nover het kind niet ov-tr %n (het kind moet eten, I I is wij weten voor ons dat spijzen, die ons het -1 doen loopen* veel betsr jrd dan andere, die tegen ■en binnengewerkt. Meent ""i melk noodig heeft, va- melk met warme, maak pf anysmelk van, of kin- t de voeding, zooals trou- pdherd, gediend' door va- In spel en in arbeid ■wisseling zijn. Het spel is oefening van zintuigen, i door de vrije keuze er i het normale kind met J te osmoeien, integendeel ■r verheugen, als het zich Jzelfde werkje kan amu- zigheid zelve de variatie I den arbeid. Op de scho- llangdaar is een voort vakken en van leervor- Iwerk voor de school legt j.! aan banden, waardoor arbeid naar keuze di. bdrang komt. En het is I's voor het kind een dus- |en, dat er niet een over- le voor variatie geen tijd linderen dus niet te jong I middelbare) school en |n leerplan, dat voor het Je zwaar zal zyn, vij arbeiden, de zevende, de rust bestemd. Voor teer noodig nis voor den willen, dat men als wet de Zaterdagmiddag is 1 kinderen en voor vrijen voor het gezinsleven br de school worden ge ldat voor den Maandag opgegeven. Zoolang dit |n blijft behooren, zullen gr zoovee] mogelijk naar Zondag de leerboeken [id en. edt ontelbare mogeiyk- daardoor kan dit voor I enorme beteekenis zijn. gelijke feestdagen viere |ijze, dan zullen zij lang Winters kunnen de Ipanning, die elk op zich Jgewisseld dcor muz.ek, |n, door voorlezen. In |en naar buiten en Isere Ideren de schoonheid te Inde natuur. Zoo heeft [aardige megelykheden. pet kinderleven rijk te liverheid van het kali- genoodzaakt waren te taanden Juli en Augus- 'd-en personen gestor- van een verschrikkeiy- n g en voor 1930. ten einde loopt, staat madame Fraya, die bij geloof vindt, telkens dlingen voor het nieu- oorop. Als het eigenlijk winter ons behoort te mals we zulks dit jaar ;in Maart hebben be- portie hevige koude eld van een korte doch n van den allereersten naansche verlaten. In ernstige gebeurtenis- regeeringen van ver- ntrusten. In het Verre igen, misschien zelfs :er dan tot heden de in veler denken cn zullen te snel en te men en derhalve geen e liefde, de ware tee- amer zijn dan tegen- Drspellingen zou men Ier bepaald een pro- v a n 210 000. de „Gouden Pijl", de -auto, die 240.000 gekost heeft en waarmee sir-Henri Segrave het snelheidsrecord voor Engeland van Ame rika teruggewonnen heeft, is thans door sir Charles Waterfleld voor de Engelsche natie teruggekocht, daar de vorige eigenaar, die na Segrave kooper werd, failliet verklaard is. Bij den verkoop meldden zich tal van bekende auto-renners als gegadigden aan, met het doel haar nog eens als wedstrijd-object te gebruiken. De kooper zal haar thans in een museum laten plaatsen. Nooit is een tweede auto gelijk de „Gouden Pijl" vervaardigd, want zij is feitelijk geheel en al handwerk. Zelfs de kleinste moer is uit staal gehakt, terwijl overigens geen enkel deel gegoten is. Voor elke moer en schroef heeft kapitein Irving, de ontwerper, een af zonderlijke teekening gemaakt, waardoor in het geheel ruim 5000 teekeningen noodig waren. De ontwerper had ingezien dat de kleinste fout in de constructie noodlottig zou kunnen worden voor den bestuurder. Van daar dat het „wagentje" zoo duur kwam. Botsing tusschen twee stoomschepen. In den dikken mist, die sedert 2 dagen boven New-York hangt, is gisteren het naar de Bermuda-eilan den vertrekkende stoomschip „Fort Victoria" in botsing gekomen met het stoomschip „Al gonquino", met bestemming naar Galvestone. De „Fort Victoria" had 280, de „Algonquino" 198 passagiers aan boord. De „Algonquino" kreeg een groot gat in den boek en ook de „Fort Victoria" werd ernstig beschadigd en zond S.O.S.-seinen uit, waarop een loods- vaartuig de passagiers aan boord nam. Sleep- booten snelden toe om assistentie te ver- leznen, Slangenvleesch. Zien er heel wat menschen tegen op om paarden- vlessch te eten, denkelijk zou er hier wel niemand te vinden zijn, die mee wou dc-en aan een maaltijd, die alleen uit slangen- vleesch bestond. In Zuid-Amerika is men echter zoo kies keurig niet, en heeft men daar een boa- constrictor gevangen, zoo kan men liefheb bers genoeg krijgen om aan den maaltijd deel te nemen. En op een eter meer of minder komt hst niet aan. Zoo'n reuzenslang is 20 a 30 voet lang en dik naar evenredigheid. Het vleesch is blank en moet even goed smaken als dat van de lekkerste paling. Van de huid maakt men laarzen en zadels en op het vet is men zeer zuinig. Men zegt dat het genezende kracht heeft, en heeft men een wond zoo zet men die daar goed onder slangenvet, met een doorgaans geluk kig gevolg. De boa-constrictor is niet vergiftig en leeft voornamelijk langs de oevers der Zuid-Ame- rikaansche rivieren. Men maakt druk jacht op de dieren en zoowel in strikken als met het geweer wordt er menigeen gevangen. Om mooi te blijven. Iedere vrouw wil graag mooi zijn. Is het niet grap pig, eens te hooren wat in die landen die be kend zijn om*hun mooie vrouwen gedaan wordt om „mooi" te blijven of het te worden De Iersche schoone zegt, dat zij haar fris- schs teint te danken heeft aan den rauwen aardappel. Van dezen knol die geraspt of in plakjes gesneden wordt, maakt zij een fric tion, waar dagelijks het gezicht en de hals mee behandeld worden. De Zuid-Italiaansche zegt, dat het nood zakelijk is hst warmste gedeelte van den dag rust te nemen. Gedurende deze siësta bedekt zij haar oog-en met compressen van warm water en zij zegt dat zij hieraan haar mooie diepglanzende oogen te danken heeft. Zooals ge waarschijnlijk weet, grijst de Spaansche vrouw laat of in het geheel niet. Zij schrijft dit toe aan het dagelijksch ge bruik van olijfolie. Zij zegt dat dit niet alleen komt doordat zij de hoofdhuid met olie masseert, maar ook doordat zij in haar voedsel zooveel olijfolie gebruikt en dit den haarwortel ten goede komt. Op sommige Engelsche eilanden wrijven de vrouwen zich in met het sap van rijpe toma ten, dit heeft een uitstekenden invloed op de huid, zeggen zij. Wanneer de Hollandsche vrouwen deze middeltjes nu eens toepasten? Een factor is bij al die middelen echter niet genoemd, aldus de .Hollandsche Huis vrouw" en wellicht de allerbelangrijkste namelijk ons klimaat. En wij kunnen in onzen tijd heel veel, maar het is nog altijd niet mogelijk een zuidelijk of sub-tropisch klimaat naar ons grauwe landje over te brengen. Moderne wintermantels. Sinds de laatste jaren vormt, eiken winter opnieuw, bont de voornaamste garneering onzer mantels. Bont staat mooi en zit warm en het is best te begrijpen dat deze mode groeten opgang maakt. Toch is het dezen winter wel voor het eerst dat de kragen zóó groot zijn, en dat we man chetten tot halve en zelfs tot geheele mou wen zien aangroeien. Van vele mantels kun nen we beter zeggen dat ze half om half uit bont en stof bestaan dan dat ze met bont zijn gegarneerd. En op wat voor eigenaardige ma nier past men dikwijls deze bontgarneering toe We zouden 't vroeger zeker gek gevonden hebben, maar nu aanvaarden we 't omdat het mode is. Een van mijn kennisseil heeft bij haar kleermaker een nieuwen wintermantel besteld. En, omdat zij er een goeden prijs voor besteedt, is de mantel wat orlgineeler ge maakt dan gewoonlijk het geval is. Het ge heele bovenstuk aan de rugzijde is van bont, evenals de mouwen en de achterzijde van den opstaanden kraag. Nog eigenaardiger vond ik een langen, aanslultenden stoffen mantel, 59 „Doch voor we den tocht beginnen, laat ons eten", zeide oiize Jan. „Ja, geef mij nog een tijgerboutje, opdat ik moed vergaren kan." En zoo aten de vrienden stevig van het sappige tjjger- vleesch. „Nu 'k van 'n tijger heb gegeten," zeide Duimpje, „ken ik heelemaal geen vrees." 60 „Vooruit, naar de bevrijding", riep Jan Klaasen en zijn moed was nu weer groot. In zijn armen droeg hij 'n grooten kijker, gevonden in de oude boot. Op den rug van den Lange dreigend lag de tijgerkop. „Vooruit", riep op zijn beurt ons Duimpje, ,,'t zoeken geven wij niet op." (Morgen vervolg.) waaraan, om het middel, een wijd schootje van astrakan was gezet. -Het stond meer vreemd dan mooi. Er zijn mantels die met een groo ten bonten knoop sluiten. Sommige mantels zijn geheel met bont omzet. Ande e hebben al leen langs de on derzijde een bree- den rand bont of wel 10 15 c.M. hooger, hetgeen den indruk wekt of men een driekwart lan gen mantel ziet. Dit kunnen natuurlijk alleen slanke vrou wen dragen. Voor de minder slanke heeft men modellen die slechts met een enkelen band bont zijn versierd, die ge heel langs de leng te van het overge slagen gedeelte is gezet. De geschoren, maar vooral de gekrulde bontsoorten genieten op het oogenblik den voorrang. Daartoe behoort, zooals ge weet, in de eerste plaats astrakan, vooral in zijn nieu we, kastanjebruine kleur. Toch is astrakan wel een beetje stijf en het wordt dan ook hoofdzakelijk bij tweed en wollen mantels ge nomen. Zoodra de mantel iets mooier en ge- kleeder is, ziet men hermelijn en bever, zee hond, vos, petit-gris, otter Ik geloof dat de bontwerkers meer dan ooit een kunst van hun vak maken. Het bont is zoo soepel en fijn, dat het zich laat plooien en inhalen als fluweel. In zwarte astrakan kragen zet men, ter versiering, deeltjes wit bont in. Ofwel ze worden in verschillende schakeeringen gemaakt, van licht tot donker. Een chique vossekraag bestaat soms uit één wit en één zwart huidje. Zoo bestaan er tal van fantasieën en men krijgt wel eens den indruk of men met een ruige, harige stof te doen heeft in plaats van met een beestenvel. Oude en nieuwe mode. Groot en -volumineus zijn de bontkragen, zooals we reeds zeiden. En er is vooral een streven om ze in den vorm van kleine schou dercapes of pelerines aan te brengen. Deze zijn soms van voren met een lint toegestrikt juist als in den goeden ouden tijd, die trouwens dezen winter op velerlei gebied tracht te herleven. Want, als we een zaal binnenkomen waar vele dames in hoogst mo dern avondtoilet vereenigd zijn, dan denken we haast onwillekeurig„hoe ouderwetsch ziet er dat uit, hoe uit den tijd zijn deze ja ponnen." En toch wordt er zeer over de nieu we mode geroepen. Van alle kanten vertellen ons de deskundigen dat ze zoo gracieus is .char mant, zoo buiten gewoon elegant, harmonieus en wat niet al. Het is altijd een kwaad teeken als er voor een mode zoo veel reclame moet gemaakt worden. Dat wil bijna altijd zeggen dat ze niet zoo heel erg in den smaak valt. Er zijn vrouwen die alles dragen wat de mode brengt. Maar er zijn ook nog andere, meer critisch aan gelegd, die eerst eens goed uit de oogen kijken of de nieuwe mode haar wel bevalt. En op het oogenblik ziji. er velen, die er niets van hebben moeten om in zulke ouderwetsche kleeren rond te loopen. Zooals daar zijn de gedrapeerde corsages uit de 18e eeuw, de heel korte tailles uit den Empire tijd, de rokken met houfs van het jaar 1880, crinoline-japon- netjes van 1830. Heeft men ons niets beters te geven dan al deze herinneringen uit de oude doos, vragen we. Kan men geen kleeding voor ons ontwerpen, die beter bij don moder nen tijd, bij de moderne interieurs past Ja, de moderne mode heeft ook vele tegen standsters. Er zyn dan ook reeds enkele voor name modehuizen die daar rekanlng mee houden. En van bevoegde zijde wordt ons me degedeeld dat men de nieuwe mocfle in vele opzichten als mislukt beschouwt en men ons weer de prettige, eenvoudige, zoo goed met den modernen tyd overeenstemmende, toilet jes wil teruggeven. Laten we hopen dat het waar is..,« WILHELMINE. In de stadsren* De winter is daar en met hem komen meerdere zorgen voor ons pluimvee. Niet al leen is het onvoorwaardelijk noodig goed- ingerichte slaaphokken en beschutte rennen te hebben, voor veel of voor minder dieren, maar het is van het hoogste belang, dat het aanwezige hoenderverblijf ook goed geb*uiit wordt. Velen toch begaan de fout dat het ir. het slaaphok te warm kan worden in den langen winternacht. Door een goede ventila tie kan hierin worden voorzien, majar een allereerste voorwaarde is, dat er besüst geen tocht mag zijn. Het spreekt vanzelf dat van het toegangspoortje de schuif niet is neer gelaten, maar dat tevens in geen geval de koude nachtwind direct op die toegangsope ning staat. Daarom is het goed, dat het be doelde poortje van een tochtscherm is voor zien of anders Uitkamt in een ren, die be- glaasd en voor koude winden onbereikbaar is, dan zal de lucht die binnenkomt, niet ijzig koud zyn. Als nu verder de dieren rusten op een breeden zitstok, worden hun pooten door de borst- en buikveeren als onaer een warme deken gedekt en lyden de rustende dieren veel minder van de kou aan de pooten, dan wanneer de stok smal en dun is, omdat dan de teenen onbedekt zyn en het al gauw te kwaad krijgen. De kam en kinlellen, ook al zeer gevoelige deelen, worden tusschen de rugveeren en on der den vleugel voldoende beschermd, tenzy de kam onna' lurhjk groot is, zooals by som mige enke.kammige Leghorns enz. Toch heeft het bevriezen van de naakte kopdeelen nog eerder plaats in den vroegen wintermorgen by den overgang uit het te warme hok in de open ren. Een ze., goede maatregel is den bouw zóó in te richten, dat overdag een uur lang de deur van het slaaphok ter luchtver- versching wyd open kan staan om zoo mo- geiyk zon er in te laten komen, die de even- tueele ziektekiemen doodt en ook vernieti gend werkt op het misschien aanwezige on gedierte, hoewel men niet moet meenen, dat zelfs de sterkste vorst hiervoor afdoende zal zyn Het is dus noodig dat de legnesten voor de hennen bereikbaar zyn buiten het nacht hok om. Een andere r >rg ls de laag, waarop de die ren overdag vertoeven. Kaf, haksel en ook stroo zijn goed, maar droge boombladeren byv. van beuken of iepen zyn misschien nog beter, waarom wy er dit jaar eens een proef mee hopen te nemen, om later den uitslag mee te deelen. Het drinken geeft in den winter ook meer zorgen. Voorop willen we echter herinneren, dat de behoefte aan drank in dit jaargetyde veel minder is dan in den zomer. Het feit helpt ons mee, dat de kippen gaan drinken kort na het eten. Daarom is het goed by vrie zend weer een paar malen daags na het voe ren gelegenheid te geven tot het opnemen van een weinig verwarmd water. Door het zachtvoer komt ook wat warm vocht, hetzy lauw water, lauwe karnemelk, afkook-water van visch of groenten uit de keuken, omdat in zulk water veel echte voedingszouten aan wezig zyn, die anders zonder eenig nut den gootsteen ingaan. Ook het onmisbare groen mag niet beyzeld of besneeuwd of nat zyn, daar zulks al gauw darmstoornissen veroor zaakt. Wat fijngesneden rauwe uien door het zachte voer of by het groenvoer gevoegd, doet in koude winterdagen goed. De gelegde eieren dienen meermalen in den korten dag binnen gehaald te worden om bevriezen te voorko men. Vrijdag 20 December. Hilversum, 1071 M. (van 12.006.00 298 M.) 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Con cert door het Avro-kwartet. 2.052.45 Uit zending voor scholen. 2.45—3.00 Gramofoon- muziek. 3.00—4.00 Maak het zelf, cursus. 4.3U 4.40 Gramofoonmuziek. 4.40—5.C0 Causerie over de Vredes- en Volkenbondstenloonstei- ling te 's-Gravenhage, door H. Ch. G. J. v d. Mandere. 5.006.30 Concert door het Om roeporkest. 6.30 Vaz Dias, koersen. 6.457.ld Spaansch, beginners. 7.157.45 Radio-cursus vanwege het Onderwijsfonds voor de binnen vaart. Spr ker C. A. M. C. van Kasteel. 8 Ui 8.15 Gramofoonmuziek. 8.15 Oratorium uitvoering ,.Die Jahreszeiten" van Jos Haydn. De Philips' Oratoriumvereeniging, onder leiding van Johan Winnubst. Solisten Jo Vincent, Louis van Tulder, Tom Denijs. Begeleiding Het Utrechtsch StedeMjk Or kest. Aar. den vleugel mevr. J. F. van Lonk- huyzen. Uitzending vanuit het Philips' ont spanningsgebouw te Eindhoven. Na afloop persberichten. Daarna tot 12.00 gramofoon muziek. Kuizen, 1875 M. 10.30—11.00 Zieken- dienst. N.2.R.V. 11.0011.25 Voor de jeugdige zieken. 11.3012.00 K.R.O. Godsdienstig halfuurtje. 12.25—1.15 Concert door het KR. O.-trio. 1.152.30 en 4.005.00 Gramofoon muziek. 5.00—6.30 N.C.R.V. Concert door het Hollandsch Harpkwartet. 6.307.00 K.R.O Lezing over Inkoop voor handel in industrie. 7.007.30 Cursus schriftverbetering. 7.35 V.P. R.O. Persberichten. 7.40 Lezing over Pilatus. 8.15 Piano-recital. 8.50 Lezing over Het Vrij zinnig Protestantisme. 9.30 Voortzetting piano-recital. 10.00 Bespreking van Kerstli teratuur. 10.20 Voortzetting piano-recital. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding 11.05 Lezing. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. A. Lucchesi, viool. M. Cunning ham, piano. 12.50 Orgelconcert. 1.202 10 Gramofoonmuziek. 3.20 Concert. C. Asting- ton, sopraan. P. Thompson, bas-bariton. 4.20 Dansmuziek. 4.50 Orksstconcert. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberichten. 6.o0 Lezing. 7.05 Piano-recital. 7.20 en 7 45 Lezing. 8.05 „The Prisoner of Zenda", van Anthony Hope. 9.20 Nieuwsberichten. 9.40 Lezing (de bat). 9.55 Concert. T. Makushina, sopraan. Symphonie orkest. 11.20 Verrassing. 11.35 12.20 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1725 M. 12.20— 2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert.' Orkest en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.40 Gramo foonmuziek. 8.20 Causerie net muzikale il lustratie. 9.05 Concert. Uitvoering van „Le Roi d'Ys", van Lalo. Orkest en vocale solis ten. Langenberg, 472 M. 6.20—7.20 Gramo foonmuziek. 9.351. .45 en 11.30 Gramofoon muziek. 12.251.50 Orkestconcert. 4 505.50 Concert. Piano, viool en cello. 7.20 Weih- nachtsoratorium", voor soli, koor en orkest, van Richard Wetz. (Eerste uitvoering). Daar na tot 11.20 dansmuziek. Zeesen, 1635 M. 6.159.50 Lezingen. 11.2012.15 Gramofoonmuziek. 12.15—12.50 Berichten. 1.201.50 Gramofoonmuziek. 1.50 3.50 Lezingen. 3.504.50 Concert uit Leip zig. 4.506.50 en 7.05—7.20 Lezingen. 7.50 Or kestconcert. 8.50 Koorconcert. Daarna berich ten. 9.50 Orkestconcert en sopraan. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkest concert. 2.00—4.00 Orkestconcert, en decla matie. 4.005.00 Kinderuurtje. 7.20—9.20 Or kestconcert en uitzending van een zangspel. 9.3511.20 Her-uitzending van buitenland- sche stations. Brussel, 508.5 M. 5,20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orgelconcert. 9.35 Koorzang. 10.15 Gramofoonmuziek. Het Beriynsche Omroepgebouw. Daar de kantoren van de „Reichsrundfunk- Gesellschaft", den omroepcommissaris, de „Funkstunde" en de .Deutsche Welle" aan de Potsmomerstrasse slechts tydelyk zijn onder gebracht, heeft men in Augustus van dit jaar een aanvang gemaakt met den bouw van een nieuw groot omroepgebouw aan de Kai- serdamm. De overkapping van dit nieuwe omroep- paleis, war.rvan het middelste gedeelte vyf verdiepingen telt en het front 150 meter breed is, is de afgeloopen week gereed ge komen. In het nieuwe mroepgebouw zal een groote technische cideeling worden ondergebracht, die behalve voor de Beriynsche omroepzen- dingen voor verschillende laboratoria be stemd iu. De groote studio zal 1000 M2 groot zijn en is geschikt voor massascènes by grootere uit zendingen. De bc '.de kleinere studio's-, die voor kleinere uitvoeringen bedoeld zijn, meten ieder 300 M2. Door deze nieuwe zalen denkt men de uitzendingen aanmerkc.'.yk te verbeteren. Bovendien heeft men het plan het radio museum van de rykspost in het gebouw on der te brengen, Het gebouw zal waarschyniyk in 1930 gereed zyn. Radiovoordrachten op gramofoonplaten. De „Sound Studio's" te New York hebben tal van vooraanstaande mannen uit nijver heid en handel aangeboden, om korte toe spraken betreffende hun branche op gramo foonplaten vast te leggen. De platen met deze voordrachten worden aan een aantal omroepstations gezonden, die hierop geabonneerd zyn. Deze zorgen er voor, dat de toespraken op gunstige tydstippen uitgezonden worden. De weergave moet zoo goed zijn, dat do luisteraars geen verschil merken tusschen de reproductie en een natuurlijke stem. Telefoneeren met de „Leviathan". De pryzen van een telefoongesprek vanuit de Vereenigde Staten met het stoomschip „Leviathan" zyn thans bekend gemaakt. De basisprys bedraagt 21 dollar voor de eerste drie minuten en 7 dollar voor iedere verdere minuut. De exploitatie geschiedt door de American Telephone Telegraph Co. Bescherming van radio-luisteraars. De gemeenteraad van Obsrweiszbach (Thüringer Woud) heeft verordend, dat be zitters van radio-ontvangtoestellen, welke storingen ondervinden van electrische appa raten, daarvan melding kunnen maken aan het bestuur der gemeente, waarna de sto ringen door een technischnicus zullen v.orden onderzocht. Dr eigenaars van de storende ap paraten mogen deze daarna nog slechts ge durende enkele urer per dag gebruiken, of zijn vcr*'-'cht him apparaten storingvry te maken. Ook in de gemeen.e Neuhaus am Rennweg zullen dergelyke maatregelen worden geno men. Men heeft daar zelfs het plan, hen die radiostoringen verrekken, met 200 mark te beboete.'.. „Aagtekerk" (thuisr.) p. 18 Dec. Vlissingen Antw. naar Bremen „Chr. Huygens" (thuisr.) 18 Dec. te Genua .Hoogkerk" (thuisr.) 18 Dec. te Antw. „J. P. Coen" (uitr.) 78 Dec. te Southampton „Kertosono" 18 Dec. van Middelsbro naar Hamburg ,,Leerdam" (uitr.) 18 Dec. van CorUha „Marken" (thuisr.) p. 18 Dec. Gibraltar „Nieuw Amsterdam" (uitr.) 18 Dec. van Boulogne „Ouderkerk" (uitr.) 18 Dec. van Sjanghai „Oostkerk" (thuisr.) 17 Dec. te Chefoe „Palembang" (thuisr.) p. 16 Dec. Suez „Patria" thuisr.) p. 17 Dec. Perim „Rietfontein" (thuisr.) p. 16 Dec. Dakar „Ridderkerk" (uitr.) 18 Dec. van Genua „Statendam" 18 Dec. te New-York van Rott. „Stadsdyk" (uitr.) 18 Dec. te Rangoon „Samarinda" (uitr.) p. 18 Dec. Suez „Slamat" 18 Dec. van Batavia n. Rott. „Sitoebondo" (uitr.) 18 Dec. te Antw. „Tjerimai" (thuisr.) p. 17 Dec. Finisterre en wordt 20 Dec. 13 u. te Rott. verwacht „Toba" 13 Dec. te Soerabaya van Hamburg „Zeelandia" (thuisr.) 17 Dec. van Lissabon Hoogste barometerstand 780.7 te Munchen en Hannover. Laagste barometerstand 732.3 te AkureyrL Verwachting tot den avond van 20 Decem ber Zwakke tot matige Oostelijke tot Zui delijke wind. Nevelig tot lichtbewolkt. Droog weer. Lichte vorst des nachts. Overdag dooi. vap publieke vermakelijkheden, vergaderingen enz. Alhambra-theater. Dagelijks voorstelling, 8 uur. Lnsor-theater. Dagelijks voorstelling* 8 uur Vrijdag 20 December. Lezing Ned. Reis- vereeniging, Grand Hotel Britannia, 8 uur. Vrijdag 20 December. Lezing Instituut voor Arbeidersontwikkeling, Concertge bouw, 8 uur. December Vrjjdag 20 4.16 Zaterdag 21 4.17 Zondag 22 4.17 Maandag 23 4.18 Dinsdag 24 4.18 December Vrydag 20 8.42 16.20 Zaterdag 21 4.42 17.17 Zondag 22 5.34 18 13 Maandag 23 L.K. 6.33 19.19 Dinsdag 24 7.39 20.31

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 7