500 300 150 100 25 KERST-ETALAGE LEZING |Het Winkelwerktijdenbesluit. DONDERDAG IQ DECEMBER EERSTE BLAD IB. v._N. van MIEN LANSEN Toelichting met Lichtbeelden. No. 299 67e Jaargang 1929 lilgave: Firma F. VAH DE VELDE Ir., Walstraat 58-60. Vlissingen. Islef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen ^RICHTEN DA uto's, Fietsen lïgen. VLISSINGEN Firma A.J. WITTE ZONEN ARTISTIEKE BLOEMBINDERIJ VEST of PULLOVER HET iQB[HUIS, Ouds Marktl2. Stads- en Provincienieuws I heeft de grootste goit. ï-golf omroepgebied, dus enoeg by maximumstand >r door. Zou Hilversum ngeveer in het midden ichaal dan was het niet stemmen, daar men by den condensator pas 0pl d staat. Dit is een punt moet worden. Hetzelfde het korte-golf gebied, Budapest (550 M.) Dit 1>tste golflengte van het moet dus op maximum-1 i 95 het beste ontvanimj 3 bestrijkt men met één ytste golflengtegebied en verwisselen van spoelen lange op het korte-golf ende schakeling ls het Koomans" (A.V.R.O.-, jout-, A.N.R.O.-schema)( J4 spoelen gebruikt wor- ennespoel geheel apart elei naast elkaar, resp. ts plaatspoel, roos ter poel. De selectiviteit bij .ar door middel van de daatspoel. Als antenne- ine honingraatspoel ge- II nge-golf- en 50 voor Indien men inplaats lemt voorzien van twee j selectiviteit belangrijk e spoelgrootte is no. 180 de 50e en 75e winding. ,aan de laagste aftak- is de selectiviteit het jave in sommige geval- geval wordt de andere e spoel moet zoodanig sitten dat het kleinste Ichen antenne en aarde Bus. [poel van veel belang, jf hoe losser gekoppeld j hoe meer selectief de laste koppeling van de If vergrooting van deze j/iteit eveneens toe. w. p. LISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuui.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct pe abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze- feerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood .gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bi| verlies van eiken anderen vinger. December 1929. !den groente- en fruit ende pryzen besteed: Besy van Schonau- rildeman 5 a 12 ct. J a 16 ct.Curé 3 ct. Interlouwtje 2 a 4 ct. Ichaumontelle 6 ct. la 10 ct.Cox Oranje- kker 4 a 7 ct.goud- ■ermgaard 5 a 10 ct. 1zure bellefleur 6 a 7 J ct.Hondsmuil 4 a 7 zoete bellefleur 3 a 8 It. grauwzuur 3 ct. Ironinger kroon 7 a 8 lböton pipping 4 aC ct.; p.e boonen 17 ct.. alles j spruiten 5 a 14 ct. wynpeen 2 y2' a 3 ct. Ijrseneeren 10 ct.to- 10 a 13 ct., alles per i/2 ct.roode kool 4 JA 21/2 a 8 ct.bloem- Ier stukselderie V/2 peen 6 ct.kroten 5 alles pe:- bos veldsla 4 a 54 ct.peterselie >er kist. December 1929. pen veiling werden de cn 1—3 ct.com- I Joséphine de Malines pan 3—7 en 1—2 ct. hondsmuil 4—7 ct. 1—3 ct.zure belle- Bismarck 4—a ct. |cou. 5 pendu 4—6 ct. sterappelen 5—6 en In 5—12 en 2—4 ct. k.g. tomaten 23 nakelijkheden, en enz. agelyks voorstelling, gelfjks voorstelling, Openbare samen- pnootschap, Nieuwe Lezing Ned. Reis- Hotel Britannia, 8 Iber uui 4.16 4.16 4.17 4.17 251 15.22 342 16.20 4.42 17.17 5.34 18.16 pit nummer bestaat uit twee bladen Van den directeur-generaal van den arbeid (ontvingen wij het volgend pers-communiqué [betreffende het Winkelwerktydenbesluit Op 1 Januari a.s. treedt het Kon. besluit Ivan 13 Juni 1929, Staatsblad 313, het zgn. Werktijdenbesluit voor winkels, in werking. Onder „winkels" verstaat de Arbeidswet alle open of besloten ruimten, waar voorwerpen of stoffen aan het publiek in het klein ple gen verkocht te worden. Ook zgn. „vliegende winkels" zijn aan de bepalingen van het Winkelwerktydenbesluit onderworpen, voor zoover zij langer dan een week worden gedre ven of worden gehouden in een pand, dat reeds vroeger als winkel in gebruik was. Met den winkel worden geacht een geheel luit te maken de in hetzelfde gebouw of op het bybehoorende terrein zich bevindende ruimten, waar voorwerpen of stoffen worden bewaard voor verkoop in den winkel. De hoofdinhoud der bepalingen, waarmede de winkeliers met ingang van 1 Januari a.s. re kening hebben te houden, is als volgt Werktijd per week. De werktijdbepalingen zijn niet van toe passing op winkels in de eigen woning van het hoofd of den bestuurder der onderneming, die zijn bedryf uitoefent zonder hulp van anderen dan zijn echtgenoote en bloed- of aanverwanten tot den derden graad inbegre pen, die bij hem inwonen. Hierop bestaat één uitzondering, ui. dat jeugdige personen in een kapperswinkel ook in een familiezaak niet tusschen 20 en 8 uur mogen werken. De werktijd der winkelbedienden, door de wet „arbeiders" geheeten, mag per week nor maal niet langer dan 53 uur bedragen. Alleen bij overwerk cf in byzondère perioden (zie hieronder onder feestdagen) kan daarvan worden afgeweken. Werktijd per dag. De dagelyksche werktijd is gesteld op hoogstens 9y2 uur der dag en moet liggen a. voor personen beneden 18 jaar tusschen voormiddags 8 en namiddags 8 uur b. voor personen van 18 jaar en ouder tusschen voormiddags 6 en namiddags 10J/2 uur (nachtarbeid is verboden). Indien echter by gemeentelijke verordening een bepaald sluitingsuur geldt, wordt voor personen van 18 jaar en ouder het einde van den werktijd gesteld op een half uur na dat sluitingsuur, doch niet later dan.tot 11 uur des avonds. Werktijd op Zaterdag De werktijd des Zaterdags mag voor man- nemelijke kappersbedienden boven 18 jaar 12 uur, voor alle andere bedrijven 11 uur per bediende (alleen personen boven 18 jaar) be dragen, met inachtneming van het week- maximum. Uit het vorenstaande vloeit voort, dat de 53-urige werkweek bijv. als volgt kan worden verdeeld 4 dagen 9 uur per dag. 1 dag 6 1 dag 11 Zondag sarbeid. Zondagsarbeid is verboden voor jeugdige personen, t.w. winkelbedienden beneden den leeftyd van 18 jaar. Uitzonderingen op dit verbod zijn (behalve voor Israëlieten, Sab- bathisten en dergelijken) niet toegelaten. Voor winkelpersoneel, ouder dan 18 jaar, geldt het verbod niet. (Zie daaromtrent hier onder Wekelijksche rustdag.) Regeling voor algemeene feestdagen. Wanneer in een winkel op Hemelvaartsdag, op 15 Augustus en 1 November geen arbeid wordt verricht, is toegestaan, dat dooi per sonen van 18 jaar en ouder op den dag, voor afgaande aan Hemelvaartsdag, op 14 Augus tus en 31 October gedurende ten hoogste 11 uur wordt gewerkt. Voor personen van 18 jaar en ouder mag bovendien de werktijd in die week 62 uür bedragen. Voor bloemenwinkels, brood-, koek- en banketbakkerijen bestaan eenige afwijkende bepalingen met het oog op St. Nicolaas en Kerstmis, welke echter nog voor eind 1930 eenigszins zullen worden her zien o.a. ligt het ook in het voornemen, voor vischwinkels op Vrijdag een langeren werktijd toe te staan, mits het weekn\aximum niet wordt overschreden en voor slagerswin kels en winkels van vleeschwaren etn 11- urigen werkdag op 31 December. 'rusttijden. A. Wekelijksche rustdag. Aan alle, in winkels werkzame arbeiders moet een wekelijksche, onafgebroken rust- tijd worden gegeven van ten minste 32 uur. Deze behoeft niet altijd op Zondag te vallen, daar zooals reeds is opgemerkt bij het Winkelwerktydenbesluit Zondagsarbeid in het algemeen niet is verboden. Eenmaal per 3 weken moet voor de arbei ders van 18 jaar en ouder, die op Zondag werken, de genoemde rusttijd van 32 uur ech ter wel een Zondag zijn. Sluit deze rusttyd aan op den vryen middag per week, die lede ren bediende gegeven moet worden (zie hier onder sub B), dan moet de rusttyd tenminste 41 uur per week bedragen. B. Wekelijksche halve vrije dag. Behalve de zooeven genoemde wekelijksche rusttyd van 32 uur mag een arbeider in een winkel op één dag per week geen arbeid ver richten vóór of nè, 1 uur des namiddags. C. Nachtrust. Tusschen het einde van den arbeid op een dag en den aanvang van den arbeid op den volgenden dag moet voor personen van 18 jaar en ouder een onafgebroken rusttyd lig gen van tenminste 1 uur. Rustpauzen. Wanneer 6 uur of langer daags wordt ge werkt, moet iederen bediende na elke 5 y2 uur arbeid een rustijd van een half uur worden gegeven. Eindigt de arbeid echter nè. 6 uur 's avonds, dan moet althans l'/2 uur rust worden gegeven tusschen lli/2 uur des voor middags en 3'/2 uur des namiddags. (Er is een herziening van het besluit in voorberei ding, krachtens welke déze'regeling niet zal gelden voor de dagen, waarop in een plaats een jaarmarkt wordt gehouden en bovendien niet op de dagen, dat de winkelbediende zyn halven vryen dag bekomt en dien dag zijn arbeid niet vóór 12 uur des middags aan vangt en tevens niet nè. 7 uur des namiddags eindigt. In die gevallen kan met den norma len rusttyd.van y2 uur na elke 5y2 uur arbeid worden volstaan. Voorts kan het Districtshoofd toekenning van andere of langere rusttijden dan hier boven genoemd, eischen. Verder worde in acht genomen, dat rust tyden van minder dan een kwartier als werk- tyd gerekend worden. Kinderarbeid. Een kind beneden 14 jaar of nog leer plichtig mag in een winkel geen arbeid ver richten. Dit verbod geldt ook voor loopwerk. Schoonmaken van winkels. Personen van 18 jaar en ouder, die in een onderneming geen anderen arbeid verrichten dan het schoonmaken van lokalen enz. mogen die taak op alle werkdagen tot 11 n.m. in winkels verrichten. Afhelpen van klanten. Het bedienen van degenen, die bij het slui ten van den winkel reeds daarin aanwezig zyn, is nog toegestaan, doch niet langer dan een half uur na het op de arbeidslyst aan gegeven tydstip van einde van den arbeid, noch langer dan een half uur na het normale sluitingstijdstip van den winkel, een en ander op voorwaarde, dat in geen geval 11 uur n.m. arbeid mag worden verricht. Overwerk. Indien in een winkel een opeenhooping van werk voorkomt, of zich aldaar byzondere om standigheden voordoen, kan het Disrticts- hoofd (of in beroep de Minister van Arbeid, Handel en Nyverheid) afwykingen van het Winkelwerktydenbesluit en ook verlenging van arbeid (doch alleen voor personen boven 16 jaar) toestaan, mits wordt in acht geno men, dat een jeugdig persoon niet langer ar beid verricht dan 10 uur per dag en 55 uur per week en een man en een vrouw niet lan ger dan 11 uren per dag en 62 uren per week. Filiaalhouders. De bepalingen van het Winkelwerktydenbe sluit zyn van toepassing op zgn. filiaalhou ders, die dus een winkel beheeren, behoorende tot een onderneming, waarvan zy niet het hoofd of de bestuurder zyn, met dien ver stande echter, dat de werktydbepalingen voor dengene, die aan het hoofd staat van den winkel of het filiaal, alleen dan niet gelden, wanneer hy uitsluitend of in hoofdzaak met de leiding van den winkel of van een afdee- ling daarvan is belast, of wanneer, behalve het hoofd, tenminste 3 personen in den win kel arbeid plegen te verrichten. Die bepalin gen biyven echter steeds van toepassing op al degenen (familie of vreemden) die hem by den verkoop assisteeren. Afdeelingschefs. Eveneens zyn vry gesteld de chef de bureau, het hoofd van administratie, de hoofdboek houder en de afdeelingschef, voor zoover zij aan het hoofd staan en de leiding hebben over arbeiders, werkzaam aan de administra tie, de correspondentie of dé boekhouding der onderneming verder de magazijnmeester en de expeditiechef, indien hun arbeid uitslui tend of in hoofdzaak bestaat in het houden van toezicht op de magazynen, bij de expe ditie of by de ontvangst van goederen en zy verantwoordelyk zyn voor de goede orde in de magazynen en voor de daar aanwezige goederen en stoffen, in a! deze gevallen even wel onder voorwaarde, dat in het arteids- register by hun naam vermeld is, welken werkkring als bovengenoemd zy vervullen. Het Districtshoofd der Arbeidsinspectie kan bovendien by byzondere vergunning bepaalde personen met een afdeelingschef gelykstellen en dus van de werking van het Winkelwerkty denbesluit vrijstellen. By weigering kan de werkgever by den Minister van Arbeid, Han del en Nijverheid in beroep gaan. De ver leende gelykstelling kan steeds worden in getrokken. Arbeidsregister. Het hoofd of de bestuurder van een winkel is verplicht een arbeidsregister aan te houden, waarin o.m. moeten zijn vermeld de namen van het personeel en het nummer van het blad der arbeidslyst, waarop hun werk- en rusttyden zyn aangegeven. Deze registers kunnen worden besteld aan alle postkantoren en zyn o.m. verkrijgbaar in verschillende boekwinkels, bij de firma Sam son te Alphen a/d. Ryn, Erven Tyl te Zwolle, enz. Arbeidskaart. Het hoofd of de bestuurder ls verplicht, in het bezit te zijn van een arbeidskaart van in zijn dienst zynde personen van 14 tot en met 17 jaar en van gehuwde vrouwen. Dit geldt ook voor loopjongens en loo?meisj„s. Deze kaarten worden kosteloos verstrekt ter ge meentesecretarie van de plaats van inwoning van de(n) werknemer(ster). (Arbeidskaarten voor hen, die buiten Ne derland wonen, worden afgegeven ter secre tarie der gemeente, waar de persoon arbeid verricht.) STEENENBEER 15 TELEFOON 141. Vervanging bij ziekte. De werktydbepalingen zyn evenmin van toepassing op den arbeid van den persoon, die by ziekte van het hooili of den bestuurder der onderneming dezen vervangt gedurende die vervanging, mits van de vervanging on- verwyld aan het Districtshoofd is kennis ge geven. Bewakingsdiensten. De man, die uitsluitend of in hoofdzaak met bewakingsdiensten van winkels 'en maga zijnen is belast, mag zulks doen gedurende ten hoogste- 12 uur per dag en 72 uur per week. Ky moet echter in 8 achtereenvolgende weken tenminste 2 Zondagen vry zijn. Tus schen het begin en het einde van den bewa kingsdienst moet een tydruimte van ten hoogste 12 uur liggen. Vóór en nè. iederen bewakingsdienst moet hem een rusttyd van tenminste 11 uur worden gegeven. Israëlietische winkels en feestdagen. Voor Israëlietische winkels en voor perso nen, die tot een kerkgenootschap behooren, dat den wekelykschen rustdag op den 7den dag viert, geldt in het algemeen, dat de we kelijksche rusttijd minder dan 32 uur mag bedragen, doch niet minder dan 26 uur. De regeling van den werktyd in weken, waarin Israëlietische feestdagen vallen, zal vermoe delijk nog eenigszins worden aangevuld, ten einde betere aansluiting te vinden by de ka lenderperioden, die kunnen voorkomen. Barbiers- en kappersondernemingen. De algemeen voor winkels geldende bepa lingen zyn ongeveer gehjkluidend voor bar biers- en kappersondernemingen. Op Zaterdag, op den dag, voorafgaande aan Hemelvaartsdag, op 14 Augustus, 31 October en 24 December, mag door een man van 18 jaar of ouder, indien genoemde dagen werk dagen zyn, worden gewerkt hoogstens 12 uur per dag tusschen v.m. 6 uur en n.m. 11 uur, echter hoogstens 53 uur per week. Op de ge noemde dagen kan worden volstaan met een rusttyd van'ten minste een half uur na elke 5 uren arbeid de lange rust 12 y2 uur be hoeft op die dagen niet te worden toegekend. Ten behoeve van tooneelvoorstellingen mag door een persoon van 18 jaar of ouder tot 11 uur n.m. kappersarbeid worden verricht. Arbeidslijsten. De werk- en rusttyden van winkelpersoneel moeten nauwkeurig zyn aangegeven op een arbeidslyst. Alleen de barbiers- en kappers ondernemingen bezitten hier voorwaardelyk wat meer vrijheid. De arbeidslijsten moeten Worden opgehangen in den winkel, terwyi een aangehecht afschrift moet worden gezonden aan het Districtshoofd der Arbeidsinspectie door afgifte tegen gestempeld ontvangbewijs aan het loket ten postkantore. Indien verschillende werk- en^ rusttijd regelingen gelden, behoort voor elke regeling een afzonderlyke lyst te worden ingevuld. De werktijdregeling mag ook vervat worden in een ^verzichtelyken werkrooster, waarvan het Districtshoofd eventueel den vorm kan vaststellen. De fcrmulieren-arbeidsiyst zijn tegen ge ringe betaling verkrijgbaar aan alle post kantoren. EEN PRACHT KERST-CADEAU IS EEN VAN Speciale sorteering in Italiaansch goed. ZIE ONZE ETALAGE VLISSINGEN, 19 DECEMBER. De „Poelau Tello". Het motorschip „Poelau Tello", voor reke ning van de Stoomvaart-Maatschappy „Ne derland" te Amsterdam, gebouwd op de werf der N.V Kon. My. „de Schelde alhier, heeft gisteren met goed succes zyn proefvlucht van Vlissingen naar Amsterdam volbracht. Menske. Concertgebouw. De voorzitter der afdeeling Walcheren van de vereeniging Jongeren Vredesactie opende den eersten avond te dezer stede, waarop ge tuigd zou worden van het werken van Chris ten pacifisten, met een woord van welkom. Wijzend op den indruk, die Remarque's boek gemaakt heeft, v. raruit blykt, hoe spoedig vergeten wordt en is, welke verschrikkingen 19141918 heeft ge ,racht en dat er niet ge dacht wordt aan v.at komen zal, daar de komende oorlog beginnen ral, waar de an dere gêëindigd is, zegt spreker, dat oorlog een zonde is, waartegen gestreden moet woiden. Vrede toch is een noodzakelyke voorwaarde voor het voortbestaan, een taai volhouden is geboden, voor allen, die niet schuldig wil len staan aan dien alles verwoestenden oorlog. Wat de regeling van dezen avond betreft, deelt spreker mede, dat de heer Mulder vóór de pauze eenige woorden zal spreken over de beweging, terwyl daarna mevr. E. J. van den Broecke-de Man zal declameeren den mono loog Menske, dat ons, door een stukje wer- kelykheid van den oorlog ons zijn verschrik kingen zal doen oeien. De heer Mulder begint met er op te wijzen, dat declamatie van Menske in de ziel zal grijpen, maai- dat hij vooraf wat wil zeggen ten bate van den strijd tegen de ellende van den oorlo van de worsteling tegen het gru- weiyk mons^r, dat er op uit is om het chris tendom, het Godsgeloof te vernietigen. Hy somt eenige der bezwaren op van hen, die aarzelen mee op te trekken in de gelederen der pacifisten maar zal niet spreken over de vragen of een „frissche, vrooiyke" oorlog niet noodzakelyk is, of dat een oorlog een econo mische noodzakelyltheid is hy voor zichzelf noemt den oorlog een krankzinnigheid, eer misdaad, een ophoopen van zonden. Hy is niet bang, dat Nederland een aanvallenden oorlog zal bernnen, maar schildert in felle, scherpe bewoordingen, wat de gevolgen zullen n INSTITUUT VOOR RBEIDERSGNTWIKKELING Amsterdam, op Vrijdag 20 December, des avonds 8 uur in het CONCERTGEBOUW. „Voorbereidend Onderwijs voor Arbeiderskinderen". Toegangsprijs f0.10 voor Leden en Donateurs Anderen f 0.20. zijn, als de grenzen, de souvereine rechten geschonden zullen worden. Spreker noemt, onder aanhaling van woorden door militaire leiders gesproken in de Vereeniging ter be oefening der Krygswetenschap, de verdedi ging van het vaderland redeloos. Deze toch zal feitelyk niet anders bestaan dan in een stelselmatige vernieling en vernietiging door eigen soldaten, voordat de vyand het gedaan heeft, waarby dan toch slechts een klein deel van het vaderland verdedigd wordt. Maar er is een tweede strooming in deze materie, nL de verdediging door een luchteskader, waarbij" gewerkt wordt met vergiftige gassen, wat reeds mogelyk zou geweest zyn by het einde van den vorigen oorlog. Spreker noemt ver dediging een waanzinnig denkbeeld, ingege ven door angst voor een ander voik-, door po litieke leiders uit angst voor eigen volk. Maar behalve redeloos is de verdediging rechteloos. Moet het leger individueel, de soldaten, die het vormen gedood worden Moeten de lei ders in het vreemde land gedood, vermoord' worden Is dat dan g^en sluipmoord Mag iemand recht3r in eigen zaak zyn 1 Na deze uiteenzetting zegt spreker, dat er een weg is ter ontkoming aan al die ellende en verschrikking, waaraan voor de burgerbe volking geen ontkomen is, daar de oorlog technisch steeds beter en moreel onophoude- lyk en onvermydelyk ellendiger wordt. We moeten mede-arbeiders worden aan een be tere wereld, waar de oorlog als waanzinnig e.i misdadig verbannen is. Met een opwek king om lid te worden van de vereenigingen Kerk en Vrede of de Jongeren Vredes-actie, eindigt sp.eker zyn pleidooi. Nadat de dames Dommisse en Van der Eijk en de heer Dommisse een Largo van Handel op viool en piano ten gehoore hebben gebracht, declameert mevr. Van den Broecke den monoloog Menske, waarin uitdrukking gegeven wordt aan kleinheid van den mensch, die niet geloof aan de mogelykheid van de worsteling, tegenover den groolen oorlog, maar ook de kleinheid in haar betee- kenis van machteloosheid. In het eerste der zeven tafereelen zien we den scheikundige eener fabriek de aanbieding, op te treden als v vaardiger van verstikkende gassen, verontwaardigd van de hand wyzen. Het tweede tafereel toont ons Menske, na drie jaar oorlogsfanatiekeling geworden, dien ar beid toch verrichten tot het draaien van den wind het noodlot tegen de eigen manschap pen keert. De Kerstnacht in de loopgraven biedt gelegenheid tot het opkomen van lief lijker herinneringen tot een brief van huis hem aan heftige aandoeningen ten prooi doet zyn. Menske wordt door een granaat ge troffen, die hem in het hospitaal brengt, waar hy, tot heling der oogen rondloopt met een zwart verband voor de oogen. Hy moet daa.* het comman overnemen by het dood schieten van een spion, die blykt zyn vroege rs. vriend Jan en ue verleider zyner vrouw te zyn. Zyn thuiskomst blykt een an dere gewaarwording op te wekken dan hy ge dacht heeft en biedt gelegenheid voor hem om t' ageeren tegen een poging tot revolutie. Ondanks die poginr wordt hij in de gevange nis geworpen. Iet slottafereel brengt ons Menske, den oorlogsheld als bedelaar, die voor de kerkdeur aan een kind een sprookje vertelt van broer, vyand, oorlog en geboorte van het Kerstkind. Tusschen het derde en vierde tafereel werd de somberneid ver'reven door de mooie uit voering van „Arioso" van Handel. Aan de declamatrice, die ons geheel in de ellende van den oorlog deed inleven, werden

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1