1000 500 300 150 100 PLOUVIER IEDER GRATIS WOENSDAG IS DECEMBER EERSTE BLAD ITLIJNEN STAND fCHTEN No. 298 67e Jaargang 1929 A o's, Fietsen jen. GISSINGEN 4'16 J UitgaveFirma F. Villi OE VELDE Ir.. Walstraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening G628T Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen lilllfltlllllttllllHliltlilllltllltltlltllttlt! ttlllliitillllltlüiltllllllllltltlllllitltltlllltllltll BINNENLAND Stads- en Provincienieuws Winter-Pantoffels en Waterdicht Schoeisel |l4 Dec. Ouessant lüec. te Antw. lc. te Melbourne Dec. Perim fee. Perim pc. Pointde Galle van Leixoes jDec. Gibraltar fapstad van Rotfc. I. van Pernambuco 1 Dec. van Marseille 15 Dec. Finisfcerre 14 Dec. te Belawan I Dec. te Belawan i Dec. Kaap Bon bee. Ouessant |c. te Port Said van Singapore *ec. van Marseille le Belawan pec. te Genua pec. Perim Gibraltar Il5 Dec. Perim |5 Dec. Vlissingen v. 113 Déc. Dakar Dec. Cape Race ■4 Dec. van Oran fee. van Catania Gibraltar b. van Madras pec. van Alexandrië 1 Dec. v. Port Said fee. van Tanger Itavia van Rott. |6 Dec. Sagres Dec. van Plymouth |JRG. j. i i j w D:" pn L. van Hemert, e n: fibers, z. Id e n: igeh. zoon. j. b. VKas. December. Ie volgende prijzen J 3 ct., poters 1 a 2 vijnpeen 2 a 3 ct., 13 a 16 ct., witlol fepinazie 20 a 25 ct., I a 25 ct., alles per fen 1 a 3 ct., kroten 1 selderie 1 a 3 ct., fer bos savoye kool let., wittekool 2 a 3 |e °0 a 55 ct., krop- ritkrop 20 a 40 ct., Is per kist. fcmbqr 1929. lette runderen, 1509 I a pen of lammeren, pelten, 376 graskal- lette koeien 54—58, pn handel, pryzen 41—43, 35—371/2, Jrde prijzen kalve- |21/2—6714, vluggen >eien 200—450 e soorten matigen Irstieren 130— vaarzen ƒ175 0300 slacht- e soorten kaimen in prijzen veu- m ƒ20—ƒ30. vlug. biggen 15— [houdend slacht- per week f 2.50— -ƒ 100, prijzen en elijkhedezi, elyks voorstelling, ijks voorstelling, -1 Vredesavond, Concertgebouw. Openbare samen- >otsehap, Nieuwe -jezing Ned. Reis- otel Britannia, 8 UUl 4.15 4.16 1*04 14.28 j 251 15,22 VLISSINGSCHE COURANT I I ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. IFranco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- I fige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct I De abonné's in 't bezit eener I Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 71.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct gulden bij verlies f\ I* gulden bij verlies van een van eiken wijsvinger LJlJ anderen vinger. gulden bij verlies van een duim Dit nummer bestaat uit 2 bladen die zich van heden af voor drie maanden op de „VLISSINGSCHE COURANT" abonneert, ontvangt deze Courant tot 1 Januari Nederland en België. Men herinnert zich, dat eenigen tijd gele den door den Belgischen generaal Selliers ae Moranville plannen zijn gepubliceerd voor een kanaal AntwerpenZeebrugge, dat de Schelde-haven onafhankelijk zou maken van de Schelde, of liever van het Nederlandsche I deel daarvan. Dit plan kwam op een oogenblik dat een groot deel der Belgische pers zich- bijzondere moeit-e gaf om aan te toonen, dat België voldoende troeven in de hand hield om Ne derland te doen boeten voor het geweigerde Moerdijk-Kanaal. Destijds op 2 November schreven wij reeds, aldus zegt „het Hbld.", dat volgens onze inlichtingen het plan AntwerpenZee- brugge talrijke technische en financieele be zwaren zou moeten overwinnen en dat het bovendien in ambtelijke Belgische kringen niet. overal au sérieux werd genomen. Deze zienswijze wordt nu in de Brusselsche „Standaard" bevestigd door niemand min der dan den Belgischen minister van open bare werken. Hij schrijft Aan den heer Van Caenegem, minister van openbare werken werd dezer dagen gevraagd naar zijn meening betreffende de doelmatig heid van een zeekanaal ZeebruggeGent Antwerpen. De minister verklaarde „Zulks ware een economische en een tech nische dwaasheid. Het gedacht er- van is ontsproten uit een politieke reden dat men met de haven van Antwerpen en Gent over Belgischen bodem de zee zou kunnen be reiken. De natuurlijke zeeweg is toch Wel de Westerschelde en 't vrij houden van dezen weg zal altijd min kostelijk zijn dan het aan leggen en onderhouden van een nieuw ka naal, dat daarenboven (en dit bedoelt een technischen kant) een lijf zoude zijn zonder staart noch kop. Inderdaad, twee machtige sluizen zou men moeten bouwen, een te Zee brugge, waar men het waterwoelen en het verzanden niet meester is, en een te Ant werpen. Denk maar eens wat kostelijke tijd de zeebooten zouden moeten verspillen om binnen te komen en weer weg te geraken." Er werd den minister nog gevraagd of het voortdurend inpolderen door Nederland niet voor gevolg moest hebben dat het zand het welk nu in den Braakman en andere Neder landsche binnenzeeën met het tij aange voerd wordt, zich in de Westerschelde op hoopt „Ik denk het niet", gaf de heer Van Cae negem als bescheid, „want bij een versmalde waterdrukking zal de ebbe ook veel meer zand naar de zee mede terugnemen." Het doet ons genoegen, zegt het „Hbld.", dat de heer Van Caenegem vertrouwen heeft in een vorm van Nederlandsch-Belgische sa menwerking ten opzichte van den „natuur lijken zeeweg", de Schelde. Tot een bill jj- k e regeling van het desbetreffende vraag stuk is Nederland steeds bereid geweest. Het huurkoopstelsel. In een vergadering van de R. Kath. Jonge Werkgevers te Rotterdam heeft de heer W. Verbeek te 's-Gravenhage, over het onder werp „Vóór- en nadeelen van het huurkoop systeem" de volgende stellingen ontwikkeld 1. Het huurkoop-systeem doodt den drang tot sparen. 2. Het bevordert koopen boven de finan cieele draagkracht. 3. Werkt daardoor ouderdomspauperisme in de hand. 4. Kan bij een eventueele crisis tot niet te overziene moeilijkheden leiden. 5. Beknot de sociale vrijheid van het in dividu. 6. Het werkt de, voor de Instandhouding, uitbreiding en verbetering van het productie apparaat noodzakelijke kapitaalvorming te gen. 7. Kan in gevallen, waarin het voor de productieve doeleinden wordt aangewend, nuttig werken. 8. Is voor consumptieve credieten gevaar lijk en daarom te verwerpen. Nieuwe beraadslagingen tusschen Radioraad en A.V.R.O. Zooals de heer Willem Vogt per microfoon bekend maakte, is het bestuur der A.V.R.O. door den Radioraad uitgenoodigd, Donderdag 19 dezer nogmaals met dit college te verga deren. De „Tel." verneemt, dat het doel van deze samenspreking is, te komen tot een zend tijd verdeeling na 1 Januari a.s. Deze kwestie wordt thans acuut war de golflengte van 1071 M. op. dien datum officieel aan Noorwe gen vervalt en de regeering nog steeds geen antwoord heeft 0egeven aan de A.V.R.O. op haar aanbod oio op eigen kosten met een zgn. „Gleichwellen-systeem" de hoognoodige zendtijdverruiming te creëeren. In radiokringen is de aandacht getrokken door de mededeeling, dat de zgn. Zakelijke Omroep, niettegenstaande onzen afstand van die golflengte, toch op dc 1071 meter blijft zanden. Het is gebleken, dat dit op een af spraak berust, door onze delegatie te Praag gemaakt met de Noorsche afgevaardigden. Noorwegen heeft daar aldus deze gehei me overeenkomst uitsluitend het recht ge kregen op de oude Hilversumsche golflengte te zenden, wanneer het den Nederlandschen zender niet stoort. De Noorsche delegatie heeft deze v oplichting op zich genomen, .om dat zij m<- nt haar te kunnen nakomen in verband met de geografische ligging van den nieuwen omroepzender te Oslo (tusschen de bergen) Het Wijkt dus thans, dat de golflengte van 1071 in tegenspraak met 3e aanvankelijke publicaties practisch niet verloren voor Nederland is. Schadevergoeding voor Klunder en Tennissen. Naar „het Volk" verneemt, heeft het ge rechtshof te Amsterdam in raadkamerzitting van 12 December jl. beslist op de verzoek schriften van de heeren J. Teunissen en J. C. Klunder, strekkende tot het verkrijgen eener tegemoetkoming in de schade, welke deze geleden hebben tengevolge van de door hen ten onrechte ondergane straf (de moord te GiessenNieuwkerk). Het Hof heeft aan de beide onschuldig- veroordeelden toegewezen een bedrag, over eenstemmende met het door hen gederfde loon gedurende de 4/2 jaar, welke zij in de gevangenis hebben doorgebracht, onder aftrek van de kosten, daaraan verbonden („logeer- kosten"). Een schadevergoeding, gevraagd door den heer Klunder voor het slechter worden van zijn gezichtsvermogen, werd afgewezen, als zijnde niet bewezen. Een soortgelijke vergoe ding aan den heer Teunissen voor lichame lijke verzwakking, voornamelijk bij het loo- pen, werd gedeeltelijk toegewezen. Voorts werd toegewezen een bedrag, over eenstemmende met ongeveer 2/3 der werkelijk gemaakte kosten voor het leveren van het bewijs hunner onschuld. Een vergoeding voor het leed en de mo- reele schade werd niet toegekend, daar de wet, volgens het oordeel van het Hof, hierin niet voorziet. Ons Zeewezen. Het December-nummer van „Ons Zeewe zen", uitgave van de uitgevers-maatschappij „Amsterdam" N.V. te Amsterdam en officieel orgaan van de vereeniging „Het Nederland sche Zeewezen", opent met een artikel van de hand van Johan M. Palm getiteld „De Dreadnought Muiterij", een interessant op stel dat ons een blik geeft hoe somtijds in vroeger jaren, de orde aan boord van zeil schepen gehandhaafd werd. Mollema vervolgt zijn belangrijk irtikel over de overwintering op Nova-Zembla, ter -yl F. B. zijn kruistocht op de Oostzee voortzet. Verder treffen wij een aardige beschrijving aan met teekeningen van de viering van het Neptunesfeest aan boord van een oorlogsschip in de 80er jaren, en voert N. N. ons mede op een Cruiserels naar warms: gewesten en beschrijft de ge noegens aan boord van zulk een Cruiseschip. Vele mooie foto's en teekeningen versieren dit interessante nummer, waarin als slot veel wetenswaardigs voorkomt van het scheep vaartgebied, dat ook van belang is voor den niet-zeeman. VLISSINGEN, 18 DECEMBER. Winkelsluiting. Voor het tijdvak van 17 tot en met 24 De cember en op 31 December mogen de win kels tot des avonds 10 xvir geopend blijven. De weldadigheidspostzegels. Het is misschien nog niet voldoende bekend dat meer dan 60.000 kinderen gesteund kun nen worden door de opbrengst van den ver koop der wcldadigheidspostzegels. Geeft dit cijfer niets te zeggen Het antwoord op deze vraag is gemakkelijk te geven en kan niet anders luiden dan dat het de plicht van ieder is ten minste enkele weldadigheidszegels te koopen. Met slechts enkele centen beoefent men de liefdadigheid en helpt men het arme en mis deelde kind. Wij willen gaarne iedereen tot koopen aan moedigen en doen dit thans, omdat de groot ste opbrengst vóór Nieuwjaar moet binnen komen. Met Kerstmis en vooral met Nieuwjaar wordt zeer veel correspondentie verzonden en als daarvoor de postzegels „Voor het Kind" gebruikt worden, czn zal het plaatselijk co mité een flinke bijdragb voor het goede doel kunnen afdrr en. Inspecteur Belgisch loodswezen. Tot inspecteur van het Belgisch loodswe zen alhier, in de vacature ontstaan door de bevordering van den heer G. J. F. Bly, tot inspecteur-generaal loodswezen, is benoemd dj heer E. J. M. J. Stroobants. Christendom eh Tijdgeest. Voor de vereeniging. C.K.W.O. trad giste renavond in de Geref. Kerk alhier op prof. dr. De Hartog, met bovenstaand onderwerp. Na de gebruikelijk opening door den voor zitter, den heer J. Marijs, verwelkomde deze de aanwezigen en in het bijzonder den spre ker, waarbij hij nog mededeelde dat de ver eeniging dezer dagen haar 1000ste lid had ingeschreven. Prof. dr. De Hartog begon met er op te wijzen, dat alles hier op de wereld woelt en werkt en draait en zoekt en tracht zich uit de veelheid der dingen een voorstelling te vormen van wat God is. Ieder zoekt op zijn eigen wijze, de atheïst, de communist, de socialist, de christen. En dan begint men met zich een voorstelling van God te maken en dien God, dien men zich heeft voorgesteld, verwerpt men, bestrijdt men of aanbidt men. Dat is echter een God- der fantasie en niet der werkelijkheid. Zij die den Kultus niet aanbidden, aanbid den de natuur en zoeken daarin hun God. En nu is het eigenaardige en spreker wil daarmede beginnen dat de Tijdgeest niet zoekt een drieheid, maar een tweeheid. De Christen echter zoekt de drieheid. In alles wat bestaat uit een drieheid zit vastheid, iets dat bestaat uit tweeheid, wankelt. De Tijdgeest zoekt het in een tweeheid, in den rondedans, in de foxtrot, in den neger dans, in berendansen. De tijdgeest zoekt het in de natuur. De wetenschap en de wijsbegeerte zoekt het echter in de eenheid en tracht uit de veelheid der dingen te ontwaren „de Eenheid", den Eenige. Daarom is het Christendom geen zot ge klap, maar wetenschap. We zijn geen kunstig verdichte fabelen nagevolgd, roept spreker uit, maar we gelooven in een Eenig God, omdat we weten dat Hij is en dat Hij het Al is. Ieder zoekt. En ieder tracht zich een voorstelling te vormen. Een communist had hem eens in een debat gezegd, dat er geen Rechtvaardigheid is, maar dat de Recht vaardigheid is wordende. Maar eilieve, als er iets wordende is, dan moet daar achter staan, iets, dat het wordende laat worden. Daarom had men in de Grieksche wijsbe geerte al reeds ontdekt dat er een Eenheid moest zijn. En die Eenheid is God. Maar in die Eenheid is een drieheid. En die drieheid belijden we in onze confessie. Die drieheid vinden we terug in ontstaan, bestaan en ver gaan. Die drieheid belijden wij in Vader, Zoon en Heilige Geest. Maar als die drieheid, die ook door de aanhangers van de rede wordt erkend, er werkelijk is, als er eerst een Ontstaan, daar na een bestaan en eindelijk een vergaan is, dan kunnen we dat het beste vertalen door Vader; het Bestaan door den Zoon en het Vergaan door den Heiligen Geest. Laten we, zoo vervolgde spreker, nu eens met onze beide beenen staan op de werkelijk heid. Wie heeft u toch gegenereerd Is het niet uw Vader. Door wie is alles ontstaan, o godloochenaar, riep spreker uit. In den beginne schiep God den hemel en de aarde. Maar Hij is niet alleen de God, door Wien alles is ontstaan, maar Hij zorgt ook voor het bestaan. En dat kunnen we het beste voorstellen door het woord Zoon. Zoo als de Zoon bestaat door den Vader, bestaat de kosmos door Hem, die gezorgd heeft voor het ontstaan. Maar Hij zorgt ook voor het vergaan. En dat vergaan kunnen wij het beste uitdrukken door het woord Geest. Daarom bestaat die Eenheid, die door ieder mensch gezocht wordt in de veelheid der dingen, der moeie- lijkheden, der tegenstrijdigheden, uit een drieheid. Ontstaan, bestaan en vergaan is Vader, Zoon en Geest. En gelukkig is hij die geleerd heeft, dat er ook een vergaan is, om weer opnieuw te kunnen ontstaan, maar nu geestelijk, eeuwig. Daarom wordt de Zoon wel voorgesteld door het Kruis, dat ten onder gaat, maar de Geest door het Vuur, dat doet vergaan, om weer opnieuw te kunnen verrijzen. Spreker is niet gekomen om eens een stichtelijk woord te spreken, maar om we tenschappelijk te bewijzen, dat God bestaat. En hij verzoekt zijn hoorders om met hem de berghoogten van de wetenschap en de wijsbegeerte te beklimmen. En dan vindt hij die terug in de profeten van het oude Israël. Dat waren geen stum- perds, geen slaven, maar helden, uitblinken de in moed en geloofskracht. Tegenover al het zoeken van onzen tijd en al het wordende want door velen wordt er maar gedurig op gehamerd, dat God nog altijd in den mensch is wordende stelt hij de wijsbegeerte van Israël, die waarlijk wijs begeerte was, en vertolkt werd in de woorden „Hoor Israël, de Heere uw God is een eenig God." Wij gelooven in een Eenig God. En het ware te wenschen dat ieder bij deze belijder's goed nadacht en er geen klankencombinatie van maakte. Wij Christenen hebben de Joden wel eens naar den brandstapel gejaagd uit een ver keerd idealisme, zooals godloochenaars In onzen tijd uit een verkeerd idealisme de Christenen naar den brandstapel zouden willen jagen en het in sommige streken ook wel doen. Maar die het om den waren God te doen is, zinkt met Vondel in aanbidding neer en vindt in God de Liefde weer. Na het beëindigen van zijn indrukwekken de, onder stille aandacht aangehoorde rede, sloot prof. De Hartog met dankzegging. Concert Vereeniging voor Instrumentale Muziek. De Vereeniging voor Instrumentale Muziek alhier, directeur de heer Theo Höfelein, zal ultimo Januari a.s. haar eerste concert geven. De bekende solo-cellist, M. Orobio de Castro, heeft zijn medewerking toegezegd en zal deze het Concert van Joseph Haydn met orkest-begeleiding spelen. Een belooning. Door de brandverzekering-maatschappij „Holland" is TO belooning toegekend aan den chauffeur M. Schilde, in dienst van de „Albion-garage" alhier, voor bijzondere dien sten bij den brand te Middelburg door hem bewezen. Zeeongevallen. Gisterenavond werd politie-assistentie ver zocht op de reede, alwaar het Belgische stoomschip „Ampetco", bestemd naar Texas, lag, dat een donkey-man aan boord had die van een trap zou zijn gevallen. Bij het inge stelde onderzoek bleek dit inderdaad het ge val te zijn geweest en constateerde een dokter dat de schepeling twee ribben had gebroken. De schepeling is van boord gehaald en naar het St. Joseph-ziekenhuis overgebracht. Tezelfder tijd werd door het Belgische stoomschip „Thysville", 'n uitgaande Congo- boot, om hulp gevraagd. De politie heeft zich met den dokter eveneens aari boord begeven en werd een zieke matroos aangetroffen, die op verzoek van den kapitein naar den wal gebracht en ook in het St. Joseph-zie kenhuis werd opgenomen. Stukken voor den gemeenteraad van Middelburg. Burg. en Weth. leggen een schrijven over van A. Jeronimvi, waarby hij bij den raad in beroep komt tegen een aan hem gerichte aanschrijving van Burg. en Weth. tot ver betering van het bmeden- en het bovenge deelte der hem toebehoorende woning Kin derdijk P 100 aldaar. Onder verwijzing naar de aanschrijving en het advies der gezond heidscommissie deelen Burg. en Weth. mede, d naar hun oordeel, de gedane aanschrij ving volkomen voldoet aan de bij de art. 14 j 16 der woningwet gestelde eischen en stellen zij voor te besluiten tot handhaving der aan schrijving. Naar aanleiding van de om advies in hun handen gestelde adressen van de besturen voor Uw der afdeeling Middelburg van den Alg. NecL Bond van handels- en kantoorbedienden, der vereeniging „Handelsbelang", der vereeniging „de Hanze", der afdeeling Middelburg van de vereeniging voor den Chr. Handeldrijvenden- en Industrieelen Middenstand in Nederland ën der afdeeling Middelburg van den Ned. bond van Sigarenwinkeliersvereenigingen, allen betreffende het al dan niet aanvullen van de gemeentelijke winkelsluiting-verorde ning met een bepaling, krachtens welke met li-gang van 1 Januari 1930 alle Middelburg- sche winkels op Dinsdagmiddag na 1 uur zouden moeten gesloten zijn, wijzen Burg. en Weth. er op, dat het bepaalde in art. 2 van het werktijdenbesluit niet noodzaakt tot een aanvulling der verordening, zooals door den eersten adressant wordt voorgestaan, docli de werkgevers evenzeer voor hun personeel een regeling kunnen treffen, waarby aan vo ren vermeld artikel (dat de arbeider, die in een winkel arbeid verricht, op één dag der week niet mag arbeiden vóór of na 1 uur des middags) uitvoering wordt gegeven. Naar het oordeel- van Eurg. en Weth. zal een aanvulling der verordening eventueel eerst zijn te overwegen, wanneer met de uit voering van het werktijdenbesluit praktijk is /.gedaan. Mitsdien stellen zij voor de be slissing op de adressen voorloopig aan te houden. Naar aanleiding van het om advies in huh handen gestelde adres van A. Wielemaker en 43 andere bewoners van Segeersweg en Segeerssingel, houdende verzoek tot verbete ring der bestrating en verlichting aldaar, zeggen Burg. en Weth., dat vervanging der keibestrating, die veel geleden heeft door het maken van sleuven voor kabellegging, door klinkers hen ongewenscht schijnt, aangezien bedoelde wegen tamelijk druk worden bere den door zware boerenwagens en dergelijke voertuigen, ea een klinkerbestrating daarte gen slecht bestand is. Op die wijze zouden de betrokken wegen belangrijk meer uitgaven vorderen dan than.-. Burg. en Weth. zijn intusschsn voornemens binnenkort de noodzakelijke herstellingen, aan de keibesfcrating te doen uitvoeren en verzoeken machtiging daarvan aan de adres santen bericht te doen. De openbare verlichting ter plaatse is thans wel zeer bescheiden. Burg. *n Weth. stellen daarom voor drie nieuwe electrische lan taarns te plaatsen, wa-rvan een in plaats van een gaslantaarn zal kunnen komen. Da kosten van aanleg bedragen 180 per stuk, alzoo 540 in totaal, terwijl de waarde der af te nemen gaslantaarn 35 beloopt. Voor het verschil ad f 5C5 verzoeken zij den raad een eredjet. De jaarlijksche verlichtingskosten zulleü met 31 worden vermeerderd. Ten slotte stellen Burg. en Weth. er prijs op te berichten, dat zij de verschillende wen schen omtrent verbetering en uitbreiding der verlichting in and re deelen der stad, zooals zy naar voren worden gebracht by de be handeling der gemeentebegrooting 1930, na der zullen overwrgen, doch het thans gedane voorstel niet. willen beschouwd zien als een precedent voor de te nemen beslissing om trent de gedane verzoeken. Het electrisch gemaal van den polder Walcheren. Gisterenmiddag is het deel van den polder Walcheren ten westen van het kanaal door Walcheren voor het eerst electrisch bemaald, en dit gedurende proef van ruim een uur me1 een der pompen in het nog in afwerking zijnde bemalingsgebouw, staande tusschen den Vlissingschen watergang en den kanaal dijk. In dit ruime gebouw zijn thans twee groote 15»/, tons pompen geplaatst door de firma Gebr. Stork en Co., welke bediend wor den door de bekende S.K.A. motoren van de N.V. .Heemaf", beidr firma's gevestigd te Hengelo. De pompen hebben een opvoeringscapaci teit van 2.70 M. en moeten volgens het bestek 200 M3 (200.000 L.) water per minuut loozen door de van twee afsluiters voorziene buizen van 1.30 M. middellijn, die breed uitmonden in het kanaal. Een der pompen er is in het lokaal zoo noodig ruimte voor een derde reservepomp die gereed is, werd door den voorzitter van den polder, den heer mr. H. F. Lantsheer, in werking gesteld en met groote kracht stroomde het water uit de pijp en zag men let' erlijk het water j de Vlissing- sche leiding dalen. Een bewijs wat het ge maal zal kunnen presteeren als beide pompen werken. De motoren worden voortgedreven door stroom, die direct vat de hoogspan ningsdraden wordt aangevoerd en die 3000 volt sterk is. Waar het water in den polden

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1