1000 500 300 150 100 25 IEDER GRATIS DONDERDAG EERSTE BLAD :ht jssingen No. 393 67e Jaargang 1939 I Uitgave: Firma F. VJM DE VELBE Jr., Walstraat 58-fiö, Gissingen. Telef. 10. Posirekening 66287 Verschiint dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND Stads- en Provincienieuws "Wcllscla oen PLOUVIER'S Schosnhandel kerk- en schö0ln5euws luchtvaart aanbestedingen BUITENLAND rouwen, Jhr. J. c. afbetalingsstelsel 4.00—5.00 Zie- »ncei t door het Vaz D.as. 6.45— Spreker ir. J. G. voor gevorderden ïramofoonmuziek. Avro door W. 9.15 Vertelling van de navolgende het Concertge- Concertgebouwor- •re Monteux. Na na vacantie-reis- Daarna gramc- .30 Concert. 10.00 ortje. 10.30—11.00 :zen van Christe- rramofoonmuziek. uwers. 12.30—2.00 10. 2.00—2.35 Uit- 145 Cursus fraaie enuurtje. 5.00 lige invloeden op 07.00 Orgelcon- Hart zonder 7.308.00 Cursus van een samen- ils te Amsterdam, op persberichten. Morgenwijding, •ramofoonmuziek. iraan. W. Biggs, —2.20 Concert op ng voor scholen, ister Abbey. 4.05 ilott. alt. P. Gar- cwintet. 5.35 Kin ten. 6.50 Markfc- aasinstrumenten. ncert. Orkest H. ;hten. 9.40 Toe- Fleuriau, Lord Concert. S. Lo- 12.20 Dansmu- M. 12.20 Pro- 2.20 Gramofoon- 7.25 Gramofoon- :ert. Zang en ka- 0—7.20 Concert. 11.30 Phonola- ncert. 4.50550 .208.20 Concert, oio", blij spel van tot 11.20 Orkest- 20—1 20 en 2 00— Concert. Orkest ziek. •kestconcert. 6.50 rkestconcert en 10 05 Lezingen, lek. 12.15—12.50 jonmuztek. 1.50— icert uit Berlijn, orlezingen. 8.05 50 Lezing. 9.50 nsmuziek. 769.3 te La Co- 734.2 te Malln- van 12 Dec. ireer toenemende nd, tijdelijk op- inig verandering .dienst. nmorgen te 8.10 verwacht storm s, Fietsen ïn. urn 4.15 4.15 4.15 17 22.24 12 23.10 !7 23.53 ikheden, 12. ks voorstelling, i voorstelling, itvoerlng zang- deer I". Groots ezlng Instituut ig, Concertge- istavond dans- otel Britannia. voering schiet- larnix van St. 8 uur. lordracht Ver- lokaal school VLISSINOSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. I Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- -e landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. die zich van heden af voor drie maanden op de „VLISSINGSCHE COURANT' abonneert, ontvangt deze Courant tot 1 Januari Deskundigen voor de stuurmans-examens. I De minister van waterstaat heeft goedge vonden voor het jaar 1930 te benoemen in de commissie, belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van een diploma als stuurman aan boord van koopvaardijschepen en voor de sleepvaari tot lid en voorzitter den heer A. M. van Roosendaal, gepensionneerd kapitein ter zee, j te 's-Gravenhage tot plaatsvervangend lid en plaatsvervan gend voorzitter den heer W. Bakker, oud directeur van den gemeentelijken haven dienst en oud-gezagvoerder ter koopvaardij, te 's-Gravenhage tot lid en plaatsvervangend voorzitter den heer M. H. Halewijn, gepensionneerd kapi tein ter zee, te 's-Gravenhage tot plaatsvervangend lid en tot secretaris den heer J. W. K. Tijl, gepensionneerd luite nant ter zee der le klasse, te 's-Gravenhage tot plaatsvervangend lid en plaatsvervan gend secretaris den heer mr. C. G. J. B. Henny, te Wassenaar tot leden de hoeren J. C. van der Ben, gepensionneerd officier van den marine stoomvaartdienst der le klasse, te 's-Graven hage, J. Steenborg, oud-gezagvoerder ter koopvaardij, te Haarlem, H. G. J. Uilkens, oud-gezagvoerder ter koopvaardij, te Haar lem, L. P. W. van der Wal, gepensionneerd schout-bij-nacht, te 's-Gravenhage tot plaatsvervangende leden, de heeren C. Aronstein, gepensionneerd schout-bij-nacht, te 's-Gravenhage, P. C. Coops, gepension neerd kapitein ter zee en oud-directeur van het marine-etablissement te Soerabaja, te 's-Gravenhage, G. C. Clasius, oud-hoofdma chinist .ter koopvaardij, te Rotterdam, D. de Grooth, oud-gezagvoerder ter koopvaardij, te 's-Gravenhage, B. Holthuis, gepensionneerd gezagvoerder bij de gouvernementsmarine in Nederlandsch-Indië, te 's-Gravenhage, M. A. Hooykaas, oud-gezagvoerder te koopvaardij, te Rotterdam, N. Klein, oud-hoofdmachinist ter koopvaardij en technisch adviseur der Koninklijke Nederlandsche Stoofnboot-Mij., te Wassenaar, D. Moerman, wal-kapitein bij den sleep-, hulp- en bergingsdienst bureau Wijsmuller, te IJmuiüen, G. F. Noordhoek Hegt, gepensionneerd kapitein ter zee, te 's-Gravenhage, J. C. de Roever, oud-gezag voerder ter koopvaardij en oud-adjunct-in- spccteur voor de scheepvaart, te Amsterdam, J. Schurman, oud-gezagvoerder ter koopvaar dij, te Hillegom, G. J. H. Verbeek, gepension neerd officier van den marine-stoomvaart dienst der 2e klasse, te 's-Gravenhage, H. C. Ykema, gepensionneerd gezaghebber bij de gouvernementsmarine in Nederlandsch-Indië, te Voorburg. Besmettelijke ziekten. In de week van 1 tot 7 December zijn in ons land aangegeven1 geval van pokken (te leiden), 20 gevallen van buiktyphus, waar van 8 in Noord-Brabant en 4 te Amsterdam, 7 gevallen van alastrim, alle in Zuid-Holland, waarvan 5 te Rotterdam, 2 gevallen van dy senterie (te Bussum), 395 van roodvonk, waarvan 90 in Zuid-Holland, 41 te Rotter dam, 85 te Amsterdam, voorts 108 gevaHen van diphtherie, waarvan 51 in Zuid-Holland en 28 te Rotterdam, 3 gevallen van nekkramp, alle te Amsterdam, 7 gevallen van kinder verlamming en 2 van slaapziekte. en mr. H. Bijleveld, op hun verzoek, eervol ontheven, eerstgenoemde als lid en voorzit ter, de beide anderen als lid van de commis sie, benoemd bij Kon. besluit van 24 Januari 1922 no. 25, met dankbetuiging voor de in die functiën ewezen diensten benoemd, in de bovenbedoelde commissie, tot lid en voor zitter de heer J. J. C. van Dijk, en tot leden de heeren mr. H. J. Knottenbelt en H. W. Tilanus, allen leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. VLISSINGEN, 12 DECEMBER. Gemeenteraad. De eerstvolgende vergadering van den ge meenteraad zal niet worden gehouden op Vrijdag 27 December, doch op Vrijdag 3 Januari. De Ziektewet. De aandacht der werkgevers wordt erop gevestigd, dat vóór of op 16 December a.s. het van den Raad van Arbeid ontvangen formulier inzake de Ziektewet moet zijn in gezonden. Ook de werkgevers, die aangesloten zijn, of die voornemens zijn zich aan te sluiten bij een bedrijfsvereeniging, zijn verplicht dit formulier ingevuld terug te zenden. Het luchtvaartterrein Vlissingen. Blijkens bericht aan luchtvarenden van het ministerie van waterstaat is op het lucht vaartterrein Vlissingen het Noordelijke der drie groote landingsterreinen tijdelijk buiten werking. In geval van een landing bij duisternis zul len derhalve twee lichten worden ontstoken. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de vaststelling van de windrichting dient te geschieden door waarneming van dien ver lichten windwijzer. Vlootcommissie. Bij Kon. besluit zijn de heeren J. R. Snoeck Henkemans, Jhr. R'. R. L. de Muralt Lezing C.K.W.O. Dinsdagavond gaf de vereeniging C.K.W.O. in het gebouw der Chr. Jongemannen-Ver- eeniging een cursus-avond, waarin mej. Ze venhuizen voor een zeer talrijk gehoor van vrouwelijke leden een lezing gaf over „De verzorging van het jonge kind." Na door de presidente, mevr. Sanderse, te zijn ingeleid, gaf mej. Zevenhuizen aller eerst een uiteenzetting van den bouw van het menschelijk lichaam, om vervolgens stil te staan bi de „Engelsche ziekte" als kinder ziekte, en de voorzorgsmaatregelen, welke daartegen kunnen genomen worden, als zui vere lucht, zonlicht, reinheid en goede voe ding. Voor kinderen met Engelsche ziekte is een luchtige woning noodzakelik, en ook in den winter dient men de woning goed te luchten. Van zeer groot belang is de borstvoeding voor den zuigeling, daar deze kinderen geen Engelsche ziekte krijgen. Ook het sterftecij fer is dan beduidend lager. Wandelen met het kind in de vrije natuur is nuttig voor geest en lichaamhet oefent de spieren, geeft goeden eetlust en verkwik - kenden slaap. Hierna behandelde spreekster verschillende ziekten, die van noodlottigen invloed op het kind kunnen zijn, en de middelen om deze ziekten te voorkomen. Vervolgens stond zij stil bij het kiezen van een beroep en wees er op dat tegenwoordig ook vele meisjes een wetenschappelijke op leiding voor een beroep kiezen. Het is aan te bevelen voor hen die voor wetenschappelijken arbeid niet geschikt zijn handenarbeid te kiezen. Samenwerking met de onderwijzers kan veel in de goede richting doen, evenals het overleg plegen met het Bureau voor. Be-, roepskeuze. In haar leerzame, met groote aandacht gevolgde causerie vond spreekster breedvoe rig gelegenheid alles te behandelen wat met de verzorging van het kind en de moeder verband houdt en zij eindigde met de hoop uit te spreken dat haar lezing iets mag heb ben bijgedragen tot welzijn van het jonge kind. Door hartelijk applaus gaven de aanwezi gen blijken van instemming met de woorden van dank, door de presidente aan spreekster gebracht. Harmonie „Ons Genoegen". De harmonie „Ons Genoegen" geeft Zater dag a.s., des avonds 8 uur, in het Concertge bouw, een concert, uitsluitend voor donateurs en begunstigers. De revue- en cabaretclub „Kunst naar Kracht" zal haar welwillende medewerking verleenen. geeft den juisten bodem aan Uw voet en maakt het loopen tot een genot ALLEENVERKOOP: Afscheidavond vloot-predikant. Wij verzuimden in ons verslag van den afscheidsavond van den vlootpredikant ds. C. J. Warners te vermelden dat de heeren Quist en Fred, resp. organist en violist, geheel belangeloos hun medewerking hebben ver leend tot opluistering van den avond. De brand te Middelburg. Gisterenmiddag was de passage in de Lan- gedelft weer geheel vrij. Alleen het verkeer voor rij- en voertuigen is voorloopig nog af gesloten. Al de verbrande panden zijn geblindeerd. Men kan nu rustig overzien de vreeselijke verwoestingen welke door den geweldigen brand zijn aangericht. De ruïne levert een troosteloozen aanblik op en het aspect van de Langedelft is natuurlijk geheel veranderd. Op welke wijze de verbrande huizen zullen worden herbouwd, is nog niet bekend. Dat o.e Fransche bazaar niet zal worden herbouwd is zoo goed als zeker. y x/ Hedennacht heeft de^bmn^eer opnieuw water moeten gevenrwaarffit geconcludeerd kan worden dat hier en daar nog steeds res ten liggen te -meulen. Een straal water moest gericht worden op de ruïnes van den mode winkel van de firma S. Wiener Co., waar nog manufacturen lagen te smeulen. Dat was dus ruim 4 dagen na het uitbreken van den brand, wel een bewijs van de zeldzame hard nekkigheid van dezen brand. Het is onbe grijpelijk, dat na de enorme watermassa's, welke uren en uren aéhtereen in de aange taste perceelen is geworpen nog vuur is ach ter kunnen blijven. Heden verdrongen zich den geheelen dag dikke drommen van menschen voor de ver brande panden. Zij werden door de politie tot doorloopen aangespoord. Dinsdagavonu zijn de brandweerlieden uit Bergen op Zoom, die Zaterdagavond optrok ken naar Middelburg voor het verleenen van hulp, bfj den grooten brand aldaar, gehuldigd geworden door het gemeentebestuur, namens de geheele bevolking. De burgemeester bracht namens het ge meentebestuur hartelijk dank voor hetgeen de mannen gepresteerd hebben. Gij kunt al len als voorbeeld gesteld worden voor ieder een. Laten we hopen, dat het niet meer noo- dig zal zijn voor zoo iets, maar wanneer het noodig is, dan weten wij, dat wij op jullie kunnen rekenen. Ik wil er ook nog eens op wijzen, hoe nuttJg de goed bijgewoonde oefe ningen zijn geweest. Uw buitengewoon werk is er oorzaak van dat men in Middelburg gelden aan het inzamelen is voor een auto brandspuit. Ik wil sluiten met nogmaals har telijk dank te betuigen voor uw kloek en kra nig werk en vertrouw, dat wij ook bij voorko mende gevallen, op u kunnen rekenen. De heer Asselbergs, opperbrandmeester, begon met een schrijven voor te lezen van het gemeentebestuur, waarin dank wordt ge bracht voor het kranige werk wat gebeurd is voor het beveiligen van leven, have en goed der medemenschen. Nog even hierna het woord voerend, zegt hij, dat het hem genoegen doet, deze hulde in ontvangst te kunnen nemen, die de brand weerlieden ook nog wel wat aangenamer zal zijn dan al het andere op vreemden bodem. Hij wil er echter hier op wijzen dat het werk door ons gepresteerd niets anders is geweest dan iets gewoons, iets wat van een brandweer man altijd mag geëischt worden. Het is wel waar, dat wij hier voor een vuurzee hebben gestaan, welke geen van ons ooit hebben ge zien en die nu nooit meer hopen te zien, n.aar het was het gewone werk voor een brandweerman. De hulde aan onze mannen gebracht door der minister-president, den Commissaris der Koningin in Zeeland en an deren was aangenaam, maar deze doet ons nog meer genoegen, 'j brengt zijn mannen hierna dank, evenals den heer Van Breemcn voor het kranige werk door hem verricht cn wijst er ten slotte op, dat als men goed is uitgerust, waarvoor van het gemeentebestuur de beste hulp steeds is verleend, men ook veel kan presteeren. De heer Speekenbrink spreekt ook nog een kort woord van huid en een woord van dank aan het gemeentebestuur voor de bereidwil ligheid en steun ondervonden bij de reorga nisatie der brandweer. Nini Theilade. Nini Theilade, de 14-jarige Deensche dan seres, zal Dinsdag 17 dezer in den Schouw burg te Middelburg het volgende programma uitvoeren „Joueur de Flüte" en „Valse clas- sique" van Chopin„Clair de Lune", „La Plus que Lente", „Gro^sque", „Melisande" van Debussy „Romance" van Brahms „Rhapsodie" van Liszt. Voorts dansen op mu ziek van Mendelssohn, Grieg en Hummel. De dansen zijn gearrangeerd dóór L. Egoro- va, Asta Mollerup en Nini Theilade. Costu mes naar de origineele teekeningen van Kjeld Abell, uitgevoerd door Maison Ecker, Parijs. Muzikale medewerking wordt verleend door den pianist Georges Enderlé. Electrisch licht op Zuid-Beveland. In tegenwoordigheid van den Corpmissaris der Koningin in Zeeland, tevens voorzitter van den raad van bestuur der PZEM en an dere leden van het bestuur, is te 's-Heer Arendskerke het electrisch laagspanningsnet in werking gesteld en is hiermede de eerste Zuid-Bevelandsche plattelandsgemeente van electriciteit voorzien. Niet minder dan 80 der aansluitbare perceelen zullen van het nieuwe licht profiteeren. Besmettelijke ziekten. In de week van 1 tot en met 7 December kwamen in onze provincie voor 12 gevallen van roodvonk en wel 6 te Noordgouwe en 1 in ieder der gemeenten Vlissingen, Axel, Goes, Kruiningen, St. Maartensdijk en Schore. De staking te Sluiskil. De staking te Sluiskil duurt nog steeds voort en niets wijst er op dat een oplossing van dit conflict te verwachten is. De directie heeft besloten weder 80 Coppée-ovens te dooven en buiten werking te stellen. Ger. Gei* Tweetal te Borssele ds. J. D. Barth. te Vlaardingen en ds. B. van Neerbos te Ter Neuzen. De eenheid der Chr. Kerken. De algemeene conferentie van de Evange lische Synode van N.-Amerika heeft besloten, verdere stappen te doen om tot eenheid met de Geref. Kerken in Amerika te kunnen ge raken, alsmede met de kerk van de „Broeders in Christus". De conferentie hechtte nl. haar goedkeuring aan een vereenigingsplan, dat een gemeenschappelijke commissie uit de drie kerken opgesteld had, en besloot een buiten gewone vergadering te houden tegelijkertijd met die der beide andere kerken, opdat ge lijktijdig tot vereeniging besloten zal kunnen worden. Te kort aan predikanten. Een Amerikaansche predikant, dr. Fr. Lynch, schreef onlangs in de „Review of the Churches" over het ook in Amerika voorko mende tekort aan predikanten. Schrijver meent, dat het „christelijk huisgezin" als zoodanig heeft opgehouden te bestaan. De huiselijke godsdienstoefeningen, de gezamen lijke kerkgang beginnen tot de zeldzaamhe den te behooren. Het een na het ander christelijk familieblad in Amerika moet zijn uitgave staken, omdat daar geen belangstel ling meer voor is. De weekend-beweging, de sport enz. zijn de grootste vijanden geworden niet slechts van het gemeenteleven, maar ook van het christelijke gezinsleven. Vele instel lingen van hooger onderwijs worden be- heerscht door een ongodsdienstigen geestde kinderen der nieuwe rijken oefenen verder door hun gemeenlijk materialistischen geest een verderfelijken iT,vloed uit. Dit zijn altemaal oorzaken, volgens dr Lynch, waarom zoo weinig jongelieden zich aangetrokken gevoelen tot de geestelijke be diening, en deze oorzaken beteekenen meer dan die van onvoldoende salarieering etc. Examens. Voor het examen als machinist diploma B is geslaagd de heer L. Minderhoud, leerling van de De Ruijtersehool. De plannen van den heer Van Lear Black. De heer Van Lear Black, de bekende Ame rikaansche wereldluchtreiziger, zal, naar „de Tel." verneemt, binnenkort zijn wereldreizen per vliegmachine hervatten. De vliegtuigen- fabriek Fokker te Amsterdam komt einde de zer maand gereed met den bouw van het vliegtuig, dat voor deze reizen bestemd is. Het is een F VHb vli^tuig met drie Wright- motoren van 300 P.K. elk. In de eerste helft van Januari a.s. zullen van Schiphol uit proefvluchten ondernomen worden. Einde Januari of begin Februari vertrekt de heer Van Lear Black dan van Croydon, met de heeren Geysendorffer en Scholte, onze vermaarde Nederlandsche pilo ten, als bestuurders en den Amerikaan Wolf gang, van de Wright-fabrieken, als werktuig kundige. Ook de valet van den heer Van Lear Black maakt 'i reizen mee. De eerste groote -Is gaat over Frankrijk, 'Spanje, Noord-Afrikaansche kust, Palestina, Irak, Perzische Golf, Britsch-Indië, Burma, Siam, Indo-China, China naar Tokio. Van Tokio is het voornemen om naar Korea te vliegen, vervolgens via Mandsjoerije, Siberië, Rusland, Polen, Duitschland terug naar Croydon. Het vliegtuig wordt dan per schip den Atlantischen Oceaan overgezonden, terwijl de heer Van Lear Black en zijn gezelschap per Cunard-line naar de Nieuwe Wereld vertrek ken. Daar vangen reizen aan door Canada, de Vereenigde Staten, Midden- en Zuid- Amerika, waarbij, zoo mogelijk, Patagonië bezocht zal worden. Op het bureau van de genie alhier werd hedenmiddag aanbesteed lo. Het eenjarig onderhoud van de militaire gebouwen en werken te Vlissingen raming 4250. Inschrijvers de heeren J. Post, Vlis singen 4580 I. Lagace, Koudekerke 4490; J. N. Dr,Bijl ƒ4464, J. Paauwe ƒ4450, W. Hu- son WLzn. 4394 en J. Loois Az. 4380. 2. Het eenjarig onderhoud van de militaire gebouwen en werken te Middelburgraming 4230. Inschrijvers de heeren D. Dekker 4506, G. Hollema 4458, K. J. van Loo 4412, W. J. Krijger 4398 en G. Valk 4358, allen te Middelburg. EEN OPGEWONDEN DEBAT IN DE BELGISCHE KAMER. Bij de voortzetting van de debatten over de regeeringsverklaring lokte gisteren de Waal- sche sociaal-democraat Hubin een geweldig incident uit. Na eenige algemeenheden te hebben verteld over de regeeringsverklaring zeide hij „Op de banken dezer Kamer ze telt iemand die een verrader en een onbe twistbaar falsaris is. Het is een afgevaar digde voor Vlaanderen I" De Vlaamsche na tionalisten riepen daarop „Wie Waarna Hubin Ward Hermans, afgevaardigde voor Mechelen, aanwijzend, antwoordde „Gij I Gij Gij Dit veroorzaakte een oorverdno- vend protest van de zijde der Vlaamsche na tionalisten. De afgevaardigde voor Brussel, de Clercq, eischte van den katholieken Ka merpresident Tibbaut de tot de orde roe ping van Hubin, maar de voorzitter weiger de zulks te doen. Dit lokte een nieuw pro test uit, tijdens hetwelk het Vlaamsch na tionale Kamerlid De Backer den voorzitter verweet partijdig te zijn. Toen de president tenslotte Hubin verzocht zijn rede toch maar voort te willen zetten, riepen de Vaamsche naionalisten „Er zal niemand meer spreken zoo lang hier geen recht is geschied Nu werd de Vlaamsch nationale fractieleider de Clercq.tot de orde geroepen. Maar dit deed het tumult nog toenemen. Toen een betrekkelijke kalmte was inge treden, trachtte Hubin het voor te stellen, alsof hij niet van een falsaris had gespro ken. Dit werd door De Clercq betwist, waar op het katholieke Kamerlid Coelst den laatstgenoemde toeriep „Ge zijfc gekNu deed president Tibbaut de alarmschei wer ken. Men hoorde de woorden „leugenaar" en „falsaris" en toen het katholieke Waalsche Kamerlid voor Luik, Delacolet, Hubin ge lijk gaf, werden Delacolet en Ward Her mans bijna handgemeen. Ward Hermans riep „Gij beleedigt uw eigen ministers Vraag het Jaspar of ik een falsaris ben !H Dit deed het kabaal ten top stijgen, met het gevolg, dat de voorzitter de vergadering schorste en de tribunes deed ontruimen. Zelfs na de schorsing werd het dispuut nog eenigen tijd voortgezet. Feuillin, katho liek Kamerlid voor Brussel, had het over Frank Heine, wat Ward Hermans deed uit roepen „Het was een agent der regeering en ik zal dat bewijzen Na de hervatting der vergadering ver klaarde de voorzitter, dat Hubin volgens het stenografisch verslag wel degelijk gezegd had „Een onbetwistbaar falsaris zetelt op deze banken, het is een afgevaardigde van Vlaanderen." Hubin, door den voorzitter aan gezocht zich nader te willen verklaren, wei gade dit te doen, zeggende, dat de waarheid boven alle Kamerreglementen der wereld is verheven, waarop hij tot de orde werd ge roepen. Na het protest van De Clercq, die eveneens tot de orde was geroepen, werd dit betoog door den voorzitter weer geannuleerd. Nogmaals hervatte Hubin zijn rede met de woorden „De falsaris" en weer ontstond tumult. Hubin„Meent u soms, dat een lid dezer

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1