1000 500 300 25 LEZING PLOUVIER WOENSDAG EERSTE BLAD IVo. 292 LIJNEN Jaargang 1929 Fietsen SSINGEN Firma F. VAM DE VEIDE Ir., Walstraat 58-60. Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66281 II Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zendag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen KAMER-OVERZICHT Winter-Pantoffels en Waterdicht Schoeisel van het grootste Ivolk. De program opvoedkundig ka- Rusland een groot wijzers, is de radio middel om hier in voorzien. van een zeer ver is het bultenge- uit te zenden, die Het commissari- iieding verleent by amma's haar vol- •adio-lessen, welke en gewoonlijk on- ran „schoolcursus- bij een dergeiy- hetgeen hem na eft op het afleg- ,ardoor hij in het iploma. cursussen, welke Ivel die, waarin de en gesteld van de n. Andere onder oor de microfoon izen, schrijven en meer gevorderden en over bedrjjfs- kkeling en licha- n men door mid- en opleiding ont- I over zestig stati- ple van de P.T.T. l echter eigendom pvereenigingen en ook zenders be- zender is die te in het hoofdge- Iee. Sagres Adelaide an Tanga ia van Rott. Finisterre ort Said te Plymouth |erim i Montevideo Gibraltar Genua van Port Said via van Rott. )ec. Sagres it. naar Batavia (uitr.) p. 8 Dec. van Amst. T*n Suez Port Said Gibraltar Suez |ombay te Duinkerken 9 Dec. van n Manila i Dalny IPerim sr.) 8 Dec. van itavia v. Amst. Dec. Perim Sabang [Ouessant !uez |ingen v. Antw. ie Kilindini touthampton Perim Ie. Perim ip del Armi |Gibraltar inden [raltar /olombo Port Said >ec. de Azoren |izagapatam •k van Rott. Ïec. Fernando lngapore ■4.15 14.15 21.24 22.24 leden, voorstelling, voorstelling, t'ering zang- r t", Groote fig Instituut Concertge- ivond dans- Britannia, VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingenende gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 13.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 1 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor: gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bu verlies van eiken anderen vinper. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Volkshuisvesting en Gezondheid. Nadat de opvolger van den heer J. ter Laan, de heer Van der Houven, geïnstalleerd was, werd hoofdstuk X (Arbeid) voortgezet. Allerlei onderwerpen zijn daarbij aan de orde. Uitbreiding en meer eenheid in den ge zondheidsdienst bepleitten de beide doktoren, I mevr. De VriesBruins en Vos. De laatste sprak ook over de keuring van de melk. Er is een euvel meent hij, nl. dat er te veel dis- tribuanten van melk zijn en dat de Regeering hier eenlgermate regelend moet optreden ten. einde dé goede verkoopsrs met goede waar een voorsprong te geven. Niet te veel beper king moet men z.i. opleggen aan de melk- winkeliers ten aanzien van hetgeen zij in hun winkel mogen verlcoopen. Voor intensieve tuberculose-bestrijding, voor betere volkshuisvesting werd nog eens opgekomen. Voor een eigenaardige fout in de Woning wet vroeg de heer Knottenbelt aandacht. Bij onteigening van terreinen en panden krijgt de één veel hooger som dan de ander, omdat het ééne terreur voor straat of park wordt bestemd, het andere voor bouwgrond. Mej. Grceneweg kwam weer eens met haar lievelingsdenkbeeld, moederschapszorg. Er is al veel in haar geest gedaan, consultatie- bureaux bijvoorbeeld, maar het is haar nog niet genoeg. Er zijn al subsidies beschikbaar gesteld maar een volledige organisatie ont breekt nog overaL Het zal daarom noodig zijn een algemeene regeling te treffen, een wette lijke regeling. 2e is bulten de Ziektewet ge laten, maar het is daarom noodig een zelf standige regeling te ontwerpen. In een motie, die zij de Kamer voorlegde, wenschte ze uit te spreken dat een wettelijke regeling urgent is en wel in vollen omvang. Deze motie wordt op een later tijdstip behandeld. Een goede volkshuisvesting is een geliefd onderwerp voor iedereen en de heer Bakker hield daarop nog eens een lof predikatie. De overheid kan hst werk zelf ter hand nemen maar naar het gprdeel van dezen afgevaar digde moeten de' maatschappelijke krachten het werk doen, waarbij de Staat geen moei lijkheden in den weg moet leggen, zoo moge lijk zelfs moet meehelpen. Dat is weer iets anders dan de heer Van den Bergh wil, die natuurlijk wenscht dat de overheid zelf de volkshuisvesting krachtig ter hand zal ne men. Volgens den heer Bakker leeft de par ticuliere bouwonderneming weer overal krachtig op en er is zelfs hier en daar over productie. Mr. Marchant klaagde over allerlei trucjes, die toegepast worden om de vleeschkeuring te ontduiken, wat mogelijk is omdat de keu ring op de ééne plaats scherper is dan op de andere. Ook zijn de kosten van de keuring zesr verschillend, hetgeen tot moeilijkheden aanleiding geeft. Het komt voor dat minder waardig vleesch wordt vervoerd naar ge meten, waar de keuring weinig streng is om dan, gekeurd, teruggebracht te worden in gemeenten met strengere keuring. De Minister is niet van plan om op het gebied van de volkshuisvesting verder te gaan dan hij thans gaat. De opruiming van krot woningen gaat steeds verder voort en de overheid is alleen aanvullend in haar arbeid op dit gebied. De Regeering neemt het stand punt in van vóór 1914. Met toezeggingen zei de Minister zeer voorzichtig te willen zijn. De lijdensgeschiedenis van de vleeschkeuring en die van de Woningwet en die van den Gezondheidsdienst heeft de Minister met be langstelling aangehoord, maar ook op dit punt kon de Minister geen toezegging doen. Hem is gebleken dat het vertrouwen der Ka mer in toezeggingen ook niet heel sterk meer is en hfj wilde dit vertrouwen niet meer schokken dan noodig is. Toch beloofde de Minister enkele dingen te zullen onderzoe ken de klacht over de hooge keur-loonen voor het vleesch en de klacht over de onge lijke vergoeding voor onteigende terreinen. De laatste klacht brengt ons op een gevaar lijk terrein, maar het is juist dat er onbillijk wordt gehandeld. Over opneming van visch en gevogelte in de Keuringswet wilde de Minister wel nader overleg plegen. Inzake het melkbesluit is een oplossing nabij, meende de Minister, aange zien nu de Middenstandsraad tot overeen stemming is gekomen. Dedeskundigen ver gen wel eens wat te veel, waardoor-het even wicht tusschen de belangen wordt verbroken. Voor wettelijke regeling van de moeder schapszorg voelt de Minister niet veelhij wil CS INSTITUUT VOOR I I RBEIDERSONTWiXKElING van Dr. KOOIMAN, Leeraar R. H. B. S. te Middelburg op DONDERDAG 12 DECEMBER in het „Concertgebouw", over: „DE KLUCHT VAN DE KOE". Toegangsprijs leden en Dona teurs (zonder seriekaart) fO.lO Anderen f 0.25. liever het particulier initiatief laten arbeiden en daaraan steun geven van de zijde der overheid. Na nog wat gemopper van den heer Wijn koop werd deze begrooting goedgekeurd. Curasao was vervolgens aan de orde, waar bij de heeren IJzerman en Van Kempen het beleid van den heer Fruijtier critiseerden. Wij komen op dit punt morgen terug. Avondvergadering. Vrijheid voor schoolstichting. P. T. T. 's Avonds ging aan de begrooting van de P.T.T. vooral de behandeling van het wetje, waarbij voor de derde maai de termijn met een jaar verlengd wordt, in twee artikelen, van de L.O.-vvefc en tot wijziging van die wet, genoemd en waarvan de strekking is om Ie kosten van de nieuwe L.O.-wet eenigszins te- temperen. Geen bezwaar bestond tegen de tijdelijke verruiming van de bepaling omtrent de grootte van scholen onder één hoofd, art. 193, vijfde lid. Anders was het met de verlenging van de bekende 11 van het wetje van 10 Febr. 1923, welke de vrijheid van schooibouw om niet te zeggen het misbruik maken van deze vrijheid, eenigszins remt. Heeft de be staande regeling dan zoo slecht gewerkt Zelfs de woordvoerder van de anti-revolut.o- nairen, de heer Zijlstra, beantwoordt deze vraag ontkennend. Maar de héér Tilanus, die deze paragraaf nimmer goed gezind was, heeft voorgesteld er een eind aan te maken en vond steun bij den heer Suring. Voor de algemeene beschouwingen over de begrooting van de posterijen, telegrafie en telefonie bestond groote belangstelling al aanstonds waren zestien sprekers ingeschre ven. Er moge reden zijn om waardeering te ge voelen voor de prestaties van dit Staatsbedrijf (mr. Oud bracht hiervoor verdiende hulde aan het ambtenarencorps, van hoog tot laag), er blijft toch nog heel wat te wenschen. Dat bleek reeds onmiddellijk uit de rede, waar mee de heer Van Braambeek het debat open de, die vertoornd was over de wijze, waarop de vraag, of de rekeninghouders bij den giro dienst weer met eenige rente van hun saldi gelukkig zullen worden gemaakt, slepend wordt gehouden. Dat bleek vervolgens uit de grieven van de heeren Van den Bergh en Oud tegen de radio-censuur, welke eerstge noemde in een knap speech je als onwettig uiteenrafelde. Niet geheel eens waren de so ciaal- en vrijz.-democratische sprekers het over de verdeeling v^n den zendtijd. Voor mr. Van den Bergh beteekent een billijke verdee ling, dat iedere politieke groep nauwkeurig haar portie krijgt, overeenkomstig ledental en standing (eigenaardig criterium voor een socialist). Mr. Oud redeneerde anders, be treurde het ssctarisme, waartoe helaas ook de S.D.A.P. bekeerd is en pleitte met warmte voor de Avro, die niet benadeeld mag worden ter wille van het politieke ssctarisme. Een ander punt, dat aanleiding gaf tot veel ontstemming, was de wijze waarop het platte land t.o.v. de telefoon is achtergesteld, al thans zich achtergesteld gevoelt. Minister Reymer moge de hoop koesteren, dat de nieu we tarieven stimuleerend zullen werken op het aantal aansluitingen, uit de redevoerin gen van de heeren Weitkamp, Van Voorst tot Voorst, Bakker, Ebels, Van den Heuvel, Rut gers van Rozenburg, zal den Minister wel duidelijk zijn geworden, dat het offensief nog allerminst geluwd is. Schort het gesprekken- tarief op, vrceg eerstgenoemde, die niet te vreden is, voor het met de telefoon zal zijn als met het voor allen gelijke posttarief en vroeg een Staatscommissie om deze zaak nog eens te bezien. De andere klagers pleitten al niet minder voor opschorting van het voorge nomen tarief, dat met 1 Januari a.s. staat te worden ingevoerd. Sommigen vonden het niet minder dan een ramp, waarvoor ons land be waard moge blijven. Dit laatste ging den heer Drop, die met de heeren Oud en Bakker per- soneelbelangen besprak, te ver. Voorts heeft de heer Drop er op aangedrongen om terug te komen op het verbod van sommige sluitzegels. die zeker niet als staatsgevaarlijk kunnen worden beschouwd. Te middernacht stond de socialistische afgevaardigde voor een leeger wordende zaal voor hulpbest Jlers en kantoor houders te pleiten e.i een half dozijn sprekers wachtten na hem hun beurt af. Dat de Zon dagsrust, telefoon- en radio-zendtijd daarbij nog een beurt zouden krijgen, durven wij wel verzet en, al konden wij hun redevoeringen voor dit overzicht niet meer afwachten. Wenscht U iets APARTS voor Uw WONINGINRICHTING, ziet dan nü onze Etalage en vraagt prijs. EÜ3—J>- Firma L. Gabrielse, Langeviele, Middelburg. I vm&mz n. VLISSINGEN, II DECEMBER. Centralisatie van de brandweer. Na de groote ramp welke Middelburg ge troffen heeft, wordt gesproken over centra lisatie van de brandweer. Toch heeft zulk een centralisatie ol. haar practische bezwaren, omdat men dan maar op écn punt in geval van nood direct over het benoodlgde materiaal kan beschikken. We meenen dat voor Walcheren een veel betere oplossing zou te vinden zijn. Als Vlissingen en Middelburg ieder in het bezit waren van twee flinke autc-motorspui ten kan men zeggen dat men op alle gebeur lijkheden is voorbereid. Vier van dergelijke spuiten zullen wel voldoende zijn, omdat men met twee moderne motorspuiten een zeer feilen brand reeds vrij spoedig onder de knie kan hebben. Eerste eisch is evenwela n t o-motor- spulten. Deze kunnen in een minimum van tijd naar bedreigde punten worden overge bracht. Met de tegenwoordige motorspuiten zoowel hier als te Middelburg gaat daarmede veel te veel tijd verloren. Beschikt men over auto-spuiten, dan kan men alle gemeenten van Walcheren nog spoedig bereiken. Er zijn op Walcheren buiten Vlissingen en Middelburg in het geheel 17 gemeenten, nl. Souburg, Ritthem, Arnemuiden, Nieuw- en St. Joosland, Koudeksrke Biggekerke, Melis- kerke, Zoutelande, Westkapelle, Aagtekerke, Domburg, Vrouwepolder, Veere, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke en St. Laurens. Als deze gemeenten nu ieder een deel der kosten van aanschaffing van de motorspui ten en de daarbij behoorende prima slangen meebetalen, zouden deze kosten niet zoo hoog worden. Alle gemsenten kunnen dan naast de ge wone handspuit over modern brandblusch- materiaal beschikken en zijn er dan zeker van dat in voorkomende gevallen binnen zeer korten tijd een motorspuit den brand kan hel pen blusschen. Het zal toch wel een gevoel van ge rustheid geven als men weet dat moderne spuiten ten allen tilde gereed staan. Als men op deze wijze tot centralisatie zou kunnen komen, dient natuurlijk zekerheid te bestaan dat men ten alten tijde Vlissingen of Middelburg kan opbellen, doch dit is mo gelijk als iedere gemeente zich de kosten van een doorverbinding getroost. Deze wegen toch wel op tegen het feit dat men de brand weer in een minimum van tijd kan oproepen. Wij geven ons idee voor beter, doch mee nen dat in allen gevalle op deze wijze een organisatie tot stand zou kunnen komen, die er krachtig toe kan medewerken om rampen als van Zaterdag jl. te helpen voorkomen. Het eerst zouden natuurlijk de burgemees ters met elkaar overleg moeten plegen, ten einde later definitieve voorstellen aan hun respectievelijke gemeenteraden aan te bieden. Loodswezen. Aan de memorie ven antwoord op het voor- loopig verslag van d afdeelingen der Tweede Kamer over hoofdstuk defensie is het volgen de ontleend De ongunstige verhouding in de loodsgel den, die geïnd worden volgens de Loodswet, bij vergelijking met die, welke worden ge heven volgens het Scheldereglement naar den lagen koers van den Belgischen franc, heeft de volle aandacht van den minister. Het overbrengen van den loodsafhaaldienst naar de nieuwe haven te Vlissingen komt den minister ongewenscht voor. P., T. en T. Bij Kon. besluit van 9 December is, met ingang van 1 Januari 1930 aan den commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst J. M. van Linschoten, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend. George Bernhard Shavr. De derde avond van A.G.O., waarop de heer J. B. van Amerongen over den tooneelschrii- ver Shaw zou spreken, was slecht bezocht Spreker werd ingeleid door den voorzitter, den heer mr. p. M. W. J. van der Slikke en ving zijn lezing aan met de opmerking, dat hi, van deze merkwaardige, maar zeer samengestelde letterkundige figuur, weinig meer kan geven dan in vogelvlucht de meest karakteristieke trekken. In de allereerste plaats wees spre ker op het feit, dat Shaw voor alles destruc tief was geweest. Hij vernietigt alles, wat de toets van zijn scherp intellect, van zijn rede niet kan weerstaan. Hij is begonnen met aan de schouwburgbezoekers iets anders te geven dan men daar in Engeland gewoon was te zien. Want er mag gezegd worden, dat na Shakespeare het Engelsche drama zoo goed als dood is en het contact met het werkelijke leven geheel verloren heeft. Kluchten niet veel zaaks en melodrama's vormen den hoofdschotel van het repertoire. Op deze jacht naar theatraal effect moest wel reactie komen, die evenwel niet sterk doorbrak dan na den grooten opgang, dien Ibsen gemaakt heeft in Engeland, den dramaturg, die do brandende kwesties van den dag eerlijk en vrijuit in dramatischen vorm durfde behan delen en zich niet stoorde aan conventies. Deze Skand'naviër werd in Engeland geïntrodu ceerd door onzen landgenoot Pack T. Grein, die ook Shaw invoerde, van wien het eerst Widowers' Houses werd opgevoerd Geboren uit een Iersche protestantsche familie, waar hevige sociale pretenties werden gekoesterd en waar gold het beginselde kinderen van de „haute bourgeoisie" mogen zich niet en- canaillseren, kreeg Shaw al vroeg een tegen zin voor dat soort godsdienst van zijn ouder lijk huis zonder diepe, innerlijke overtuiging en van dien tijd dateert zijn haat tegen be krompen begrippen van fatsoen en stand. Chesterton, de groote vriend en tegelijk de groote tegenstander der levensopvatting van Shaw, beschouwt als de factoren, die zijn mentaliteit het sterkst hebben beïnvloed de feiten, dat hij Ier is vandaar zijn strijd lust en Puritein, wat, gezien de positie, welke de protestanten in het katholieke Ier land innemen, zijn onverschilligheid verklaart voor traditie, waarvan spreker typeerende staaltjes aanhaalde beteekenis van Kerst mis en weigering om Shakespeare's eeuwfeest mee te vieren. Bij Shaw is intellect alles, hij mist echter de gave van den humor, die ontspruit aan het gevoel. Nadat hij muziekcriticus geworden was, welk werk hij noodgedwongen moest neerleggen, werpt h\j zich op den letterkun digen arbeid en sehi ft tusschen 1879 en 1883 vijf romans, waarin hij zijn overtuiging neer legt, dat bij strijd tusschen plicht en conven- ti de laatste het onverbiddelijk moet afleg gen. Dit komt reeds uit in zijn „The interna tional Knot" maar in „The Unsocial Socia list", waarin hij uiting geeft aan zijn mee ning, dat de vrouw het initiatief in de liefde neemt, komt hij tot de opsomming der zeven doodzondenfatsoen, conventioneele deugd, kinderliefde, zedigheid, sentiment, verheer lijking der vrouw en romantiek. Hij wordt in 1894 tooneelcriticus en uit zich dan op fris- sche, vlijmscherpe wijze, waarbij terdege uit komt zijn groote kennis van welk onderwerp ook. Zijn ongegeneerdheid wordt duidelijk aangegeven door zijn optreden als criticus in een niet zeer behoorlijke kleedy. Al die eigen schappen komen uit in zijn activiteit als so cialist; vooral als groote stuwkracht bij de Fabian Society (vereeniging van intellectueele socialisten) Tot zijn eigenlijk tooneelwerk komend be spreekt de heer Van Amerongen achtereen volgens'.Widowers Houses, The Philanderer en Mrs. Warrens Confessions, gevolgd door Arm- sand the Man, Candida, The man of destiny You never can tell en Thee Plays for Puri tans, waarin zijn groote geest uitkomt. On danks weinig handling en karakters, die steeds hetzelfde blijven, worden de toeschou wers meegesleept en geboeid door schitterende dialogen, u elk dezer stukken is hij de groote opstandige, die zich niet bekommert om tra- ditioneele begrippen. Widowers Houses geeft het schandelijk be drijf der huisjesmelkers ten prooi aan de ver achting The Philanderer bestrijdt de vivi sectie. In Mrs. Warrens Confessions wordt het probleem behandeld van den druk der economische omstandigheden op de positie der vrouw, die, volgens hem slechts te kiezen heeft tusschen twee soorten immoraliteit. In Arms and the man komt Shaw op tegen het idealiseeren van den oorlogsmoed, daarbij da uitspraak plaatsend, dat heldhaftigheid dik wijls niets anders is dan een geïdealiseerde vorm van lafheid. Candida is door Shaw genoemd een „my- voor Uw sterie", dat vrij algemeen beschouwd wordt als een stuk met een van Shaws ideale vrouwen figuren, de vóór alles zorgende, liefhebbende vrouw en echtgenoote, maar schrijver zelf was niet van die meening. Hij achtte ze geen karakter te hebben en dacht, dat ze zich goed gedroeg uit zuiver verstandelijke overwegin gen. In alles weigert Shaw verblind te worden door gevoelsoverwegingen en romantiek, wat wel zeer sterk uitkomt in The Devils Disciple, dat spreker in den breede behandelt. Ten slotte bespreekt de heer Van Ameron gen de twee stukken „Man and superman" en „Back to Methusalem", waarin hij een plei dooi levert voor één groote universeele na tuurkracht, de levenskracht, de wil tot leven, tot grootscher, nobeler leven, die de mensch met zijn rede moet steunen. In Shaw's werk vinden we den invloed van Nietsche en Ibsen, wat spreker nader aan toont. Uit de volheid van Shaw's werk kan niet alles behandeld worden, daarvoor spre ker o.a. wijst op de historische stukken als the Man of restiny en Cleopatra. Uit zyn werk komt naar voren, dat Shaw in de eerste plaats econoom is en dan pas kunstenaar. Hij geeft daarin een reactie op de ouderwetsche stukken met zijn „ter zijden" en „alleenspraken" en is sterk subjectief. Spreker eindigt zyr beschouwing over Shaw met diens eigen, hem sterk typeerende woor den Ik ben van meening, dat mijn leven be hoort aan de geheele gemeenschap en zoolang ik leef, beschouw ik het als een voorrecht daarvoor te doen wat ik kan. Hfj heeft dan ook zijn heele leven gewijd aan het, heil zijner medemenschen en strijdt er nog voor. Dc storm. Door den storm is hedenmorgen de groote spiegelruit in den winkel van den heer Cora- Henning in de Badhuisstraat, ingedrukt. Het motorschip „Poelau Tello". Wegens het stormweer is het motorschip poelau Tello". in aanbouw cp de N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" voor de stoomvaart maatschappij „Nederland", Maandag niet naar buiten gebracht om te gaan proefstoo- men. Daar het ook Dinsdag nog zeer ruw weer was zullen de proeftochten vermoedelijk dezs week niet meer gehouden worden en ligt hst in het voornemen het schip Maandag 16 December naar buiten te brengen. Scheepvaartberichten. Heden is hier binnengekomen het Engel sche stoomschip „Asperity" van Kingslynn met een lading melasse voor Bergen op Zoom. Door de Duitsche sleepboot „Wothan" is opgepikt in de nabijheid van het vuurschip „Wandelaar", het Engelsche stoomschip „Cul- more" dat al 4 dagen stuurloos op de Noord zee rondzwalkte. Het schip dat veel water maakte is hier behouden binnengebracht. Vereeniging van Handenarbeid. In een lokaal van school C aan de Lange- delft te Middelburg wordt Zaterdag a.s., deö middags 3 uur een voordracht over moderne sfcofbesehildering gehouden door mevr. O. Guilliams-Rohrer uit Zurich. Het paard als trekkracht. Op Donderdag 19 December zal te Middel burg een vergadering worden gehouden met de bedoeling middelen te beramen om recla me te maken voor het gebruik van het paard als trekkracht. De minister van blnnenland- sche zaken eu landbouw heeft op een des betreffende uitnoodiging om tegenwoordig te zyn, bericht, i.afc hfj niet kon komen, doch dat de Rijkslandbouw-consulent in Zeeland hem zal vertegenwoordigen. De P.Z.E.M. Men meldt ons. dat de P.Z.E.M. voor de berekening van het percentage aansluitin gen, waarnaar het electriciteltstarief bepaald wordt, niet alleen rekening zal houden met het aantal ingediende aanvragen, betwulk binnengekomen is op 't oogenblik. dat met stroomlevering in de gemeente wordt begon nen, doch tevéns rekening wil houden met de percéelen, waarover door de een of andere oorzaak op dit oogenblik nog geen beslissing kan genomen worden. Dit met dien verstande, dat in de bereke ning van het percentage aangeslotenen als aangesloten perceel geldt, een perceel, het-

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1