1000 500 300 150 100 25 eerste blad ITLUNEN fo's, Fietsen igen. L— No. 391 67e Jaargang 1929 VLISSINGEN Da DINSDAG ve: Firma F. VAX DE VEIDE Ir., Waistraat 58-60, ïlissiipi. Telaf. 10. Postrekening 86287 1© Verschijnt dagoiijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen IStads- en Provincienieuws KERK- EN SCHOOLNIEUWS RECHTSZAKEN MARINE EN LEGER INGEZONDEN STUKKEN LUCHTVAART DE BRAND TE MIDDELBURG. nis van den gramo- icnrift voorts gevuld nieuws. „Radio" wijst er in p, dat de le Januari Nederland een nieuwe moeten ingaan, zeer bespreekt de mond- fciate pathétique, beide ting van den voetbal- fcrdt over de ontvangst ïe golflengten van on- jet Avro-wisselstroom- Ireking gepubliceerd. over Rimsky-Korsa- (r 1 wij voorts voor- esprekingen aantref- IBeierschen omroep, en, dat de Duitsche énma] per dag doen, antenne te aarden" (ïderen niet" is weder- Elken avond kan Jhe stations, vóór het i nieuws, de volgen- Jitte die Lautsprecher einstellen um eine zu verhindern" (Ge- kamérsterkte in te Ide buren te voorko- n ongetwijfeld goede |nermuziek uit. van vele luisteraars dt Berlijn in de toe- n de week dinermu- gen zullen om onge- en zullen een popu- ;che scholen* dagboek" zal er voor n reeks uitzendingen verschillende voor- en ander omtrent i den reus" in Polen heeft de beroemde in de grootste con- sen concert gegeven. te voren waren alle :ocht. >ok door den zender en behalve dat vele den zanger in hun jeluisteren, waren er ontvangstations met ;s opgesteld. Op de tadio en Licht" werd van de „Stem van febracht. Het enthou- f'oon talrijke publiek ijzeren hekwerk in |w verbroken werd. |New-Or leans ic. van Marseille |üec. te Suez te Port Said (uitr.) 6 Dec. t van Land's End van Port Said te Port Said Bombay (thuisr.) 6 Dec. van |Dec. Finisterre Dec. Perim |Dec. Kaap del Arml |,via van Amst. pott n. New-York Dec. van Port Said lee. van Colombo pec. Gravesend 2C. van Port Said tw-York n. Rott. |te Rangoon van Halifax te Singapore |>er uui 4.15 4.15 7.27 8.38 20.18 21.24 kelijkhcden, enz. jelijks voorstelling, |ltfks voorstelling, Lezing C.K.W.O., 8.15 uur. .G.O. Lezing Con- Uitvoering zang- n Heer Groote - Lezing Instituut teling, Concertge- Feestavond dans- Hotel Britannia. USS1NGSCHE COURANT fgONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, ranco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- jje landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 15 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 —5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct jje abonné's in 't bezit eener (polis, zi)n GRATIS verze ild tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. VLISSINGEN, 10 DECEMBER. Rijkspostspaarbank. I Opgave betreffende het postkantoor alhier. Maand November 1929. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den j der maand, op spaarbankboekjes inge- J40.387.07 |en terugbetaald- 45.969.13 I Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald5.582.06 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 26. Door tusschenkomst van dit kantoor werd (er Directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal700.— Een auto-ongeluk. Gisteravond omstreeks half zes werd op den Koningsweg ter hoogte van den Singel |een auto door een rukwind gegrepen en op geworpen. De auto slipte en reed tegen ren paal van het electrische net, tengevolge waarvan het voetstuk van den paal scheurde. Van den auto werd het voorgedeelte inge drukt en werden de ruiten vernield. De in zittenden, een arts met zijn vrouw en zoontje, bekwamen snijxvonden en werden overge bracht naar het St. Joseph-Ziekenliuis. Hun toestand is zeer bevredigend en zij bleken slechts lichte kwetsuren te hebben opgeloo- pen. De auto werd door de politie voorioopig in beslag genomen, tot het instellen van een on- Iderzoek naar de deugdelijkheid van de rem men enz. Later in den avond is de auto vrijgegeven Ien met een kraanwagen naar de garage teruggebracht. Een angstige tocht in een roeiboot. Gisterenavond werd een roeiboot met 4 opvarenden vermist, behoorende bij het mo torschip „West-Vlaanderen". De roeiboot was uitgevaren om proviand te halen, doch door den storm was het bootje uit den koers ge slagen. Er stond een wilde zee, want het was buiten noodweer. Men vreesde dan ook het e voor het lot van de opvarenden van Idit ranke bootje, dat een speelbal was op de woeste baren. De reddingboot „Maria Cornelia Blanken- heim" was van hier uitgevaren om te trach ten de roeiboot op te sporen, doch het heuge lijke nieuws werd vernomen dat de opvaren den er in geslaagd waren bij Borsele aan den dijk te komen en zoo den wal te be reiken. Dat de 4 opvarenden angstige uren hebben doorstaan laat zich wel begrijpen. Omtrent dezen bangen tocht kunnen wij feog de volgende bijzonderheden mededeelen Het motorschip „West Vlaanderen", dat ge regeld van Antwerpen naar Londen vaart, lag al sedert een paar dagen bij Breskens voor anker, ongeveer 200 meter van den wal. Daar er gebrek aan proviand begon te komen, werd besloten een boot uit te zetten met 4 leden der bemanning van de „West-Vlaanderen", teneinde te Breskens proviand in te slaan. Toen deze boot gestreken werd was het be trekkelijk goed weer. Kort daarop kwam de storm echter opnieuw opzetten en werd de roeiboot door een stortzee op een plaat ge worpen, wat door den kapitein van de ■West-Vlaanderen" werd gezien. Hij dacht dan ook niet anders of de opvarenden waren verloren. Het was inmiddels donker geworden bn de kapitein kon niets meer van de sloep ontdekken. Op zijn schip waren nog achter gebleven een man en een paar jongens. De kapitein besloot daarom naar Vlissingen te vertrekken, teneinde hier kennis te geven van de vermissing van deze met 4 personen be- taande roeiboot. Daarop is gisterenavond. de reddingboot van bier uitgevaren, teneinde te trachten de roei boot op te sporen. In de roeiboot zaten de stuurman van de ..West-Vlaanderen" met 3 matrozen. Aan de goede zeemanschap van den#stuur- ttan hebben de opvarenden voor een groot gedeelte het behoud, van hun leven te dan ken. Er was nog een zeiltje in de boot en daardoor was het mogelijk met de roeiboot te manoeuvreeren. Hedennacht zijn de geredde schipbreukelin gen hier weer aan boord van hun vaartuig gekomen. Omtrent hun redding heeft de kapitein van de „West-Vlaanderen" aan den commissaris van politie alhier het volgende medegedeeld De opvarenden wisten na bange uren door nat te Borsele aan den dijk te komen en kon den zoo den wal bereiken. Zij waren evenwel op voor hen onbekend terrein. Daarom klop ten zij aan een hoeve aan, doch hoewel zij dit kloppen verschillende malen herhaalden, werd hieraan geen gehoor gegeven en liepen zij dus verder. Zij kwamen toen terecht bij den burge meester van Borsele, den heer Richel, voor wien de kapitein en de opvarenden den grootsten lof hebben.De heer Richel heeft de schipbreukelingen op alle mogeijke wijze hulp en bijstand verleend en hen in de gelegen heid gesteld hun kleeren zooveel mogelijk te drogen. De heer Richel zorgde voor een autobus en hiermede werden de geredden naar Vlissin gen overgebracht, waar zij hedennacht aan kwamen. De kapitein deelde nog aan den commissa ris van politie mede dat de roeiboot die hij, nadat zij op een plaat was geworpen, verloren waande, weer door een stortzee van de plaat werd geworpen. De kapitein, die het doods gevaar waarin de mannen verkeerden had gezien, was evenwel niet bij machte eenige hulp te verleenen en zooals boven gezegd dacht hij niet anders of zijn mannen wa ren verdronken. Dat het een ongekende vreugde was toen hij de schipbreukelingen weer behouden aan boord van zijn schip, dat intusschen hier op de haven was gekomen, zag terugkeeren, laat zich wel begrijpen. In onze Tydinghal. Van den brand te Middelburg ontvingen wij 6 mooie foto's, waarvan zeker wel met byzondere belangstelling kennis zal worden genomen. De voetbalwedstrijd NederlandBelgië zal de sportliefhebbers wel bijzonder aantrekken. Zij kunnen Lun hart ophalen aan 3 spel- kiekjes. Het 25-jarig bestaan van den radio-dienst der marine is ook in beeld gebracht. Wij etaleeren nog een foto van de nieuwe voor IJmuiden bestemde reddingboot, welke van de scheepswerf van gebr. Niestern te -Delfzijl is te water gelaten. Ned. Christ. Rcisvereenigmg. De afdeeling Walcheren van de Ned. Chr. Reisvereeniging hield gisterenavond te Mid delburg onder leiding van den voorzitter, de heer J. H. Klarenbeek, een vergadering, die tamelijk goed bezocht was. De agenda van de algemeene vergadering, die 14 December a.s. in den Haag zal gehouden worden, werd uit voerig besproken. Voor deze vergadering wer den ook een paar afgevaardigden gekozen. De vergadering werd afgewisseld met mu ziek door een strijkje. Vrijwillige voldoening van belasting, enz. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en, of vermogen (gewetensgeld), bij den ontvanger der directe belastingen te Brouwershaven 2000 te Goes 55.80 te St. Maartensdijk 100 te Ter Neuzen 46.80 bij den in specteur der directe belastingen enz. te Mid delburg 100. Van de Zceuwsch-Vlaamsche grens. De conferentie over hervatting van den ar beid van de „Zeelandia" te Sas van Gent heeft voorioopig tot geen enkel resultaat ge leid, want de directie houdt zich onverzette lijk vast aan de eenmaal gestelde voorwaar den. Het aantal werkwilligen, dat zich aan biedt, is met een tamelijk aantal ongeschoolde arbeiders voor het bedrijf uit IJzendijke ver meerderd, meest personen, waarvoor de boe ren thans geen werk meer hebben. Ook een paar lui uit de gemeente zelf, nog pas kort hier gevestigd, zijn Vrijdag naar de fabriek getrokken en natuurlijk was het weer dadelijk hommeles. De Vredestraat zag er direct alles behalve vredig uit. Vrouwen en mannen wachtten de „onderkruipers" op met het ge bruikelijk concertZaterdagmiddag bracht men het tweetal per auto huiswaarts, blik kerden sabels en kreeg iemand een gevoeligcn slag met den gummistok. Wat er aan ver schillende zijden door deze langdurige „strike" aan kapitaal reeds is verloren gegaan, beloopt voorzeker een aanzienlijke som. Verleden week ontsnapte uit het krank zinnigengesticht vah Rekkem een gevaarlijk misdadiger, zekere Arthur Lampo, door het assisenhof van Oost-Vlaanderen in 1919 tot eeuwigdurenden dwangarbeid veroordeeld wegens moord op I. Dijserinck uit Sleijdingen bij Gent in 1918. De ongewenschte gast wist over de grenzen te komen en is te Middelburg gearresteerd. Een uitleveringsmandaat werd door het par ket te Gent aan de Nederlandsche regeering gericht en twee bewakers uit Rekkem brach ten den vluchteling terug naar het gesticht. Het is te wenschen, dat ze hem daar nu goed vasthouden, want dergelijke individuen kan men hier best missen. Vrijdag greep de laatste wagon van een tram te Sas van Gent den auto van den fa brikant S. Het vehikel werd een eind mee gesleurd. en deerlijk gehavend. Wonder boven wonder kreeg, van de inzittenden niemand letselze kwamen met den schrik vrij. Ter plaatse is het uitzicht zeer belemmerd door groote huizen en de waakzaamheid van de machinisten mag geen oogenblik verslap pen, evenmin als die der bestuurders van de talrijke auto's, welke de richting Terneuzen- grens en omgekeerd nemen, vooral in de da gen van het drukke bietenvervoer. De campagne aan de coöperatieve suiker fabriek nadert haar e:nde. Einde volgende week is ze zeker achter den rug en buiten verwachting heeft ze dit jaar vrij lang ge duurd. Nu komt het vraagstuk der werke loosheid voor de gemeenten aan de orde. SOUBURG. Zaterdagmiddag werd in café „Do'rpszicht" de aangekondigde pluimvee- en konijnen- tentoonstelling geopend door den voorzitter der Souburgsche vereeniging „Nut en Genoe gen". In zijn openingswoord heette spreker alle aanwezigen hartelijk welkom en bracht een woord van dank aan de keurmeesters voor hun verrichte taak, alsmede aan allen die tot het slagen van deze tentoonstelling hebben medegewerkt. Waar het de tweede tentoonstelling is dezer nog jonge vereeni ging. daar mag geconstateerd worden dat zij voorgaande tentoonstelïng wat kwantiteit en kwaliteit betreft, verre heeft overtroffen. Spreker uit den wensah dat inzenders en leden onzer vereeniging de pluimvee- en ko nijnenteelt als sport steeds hoog zullen hou den. Hierna waren wij "in de gelegenheid de mooie verzameling ingezonden dieren te be zichtigen. Ned. Hcrv. Kerk. Aangenomen het beroep naar Wolfaartsdijk ds. T. G. A. van Dijk te Garsthuizen. Een jubileum. Ds. K. Hamming, predikant bij de Geref. Kerk te Nfjverdal, viert heden zijn 25-jarig ambtsjubileum. Hij is 9 April 1876 geboren, is in 1904 candidaat geworden en op 11 Decem ber van dat jaar te Schoonebeek in zijn ambt bevestigd. Vervolgens heeft hij gestaan te Zaamslag 15 October 1907, te Groningen 8 October 1911, te Doorn 14 Maart 1920 te Middelburg is hij 14 September 1924 beves tigd en 'heeft aldaar 17 September d.a.v. zijn intrede gedaan. Sedert 16 October 1927 staat hij in zijn tegenwoordige gemeente. Examens. Voor het examen als machinist, diploma C, is geslaagd de heer I. van Oudenaarde, leerling van de De Ruijterschool. Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg wer den heden de navolgende zaken behandeld G. H. v. G., 19 jaar, leurder te Zierikzee. verdacht van diefstal van sigaretten te Noordgouwe op 1 October 11. ten nadeele van J. C. Coomans, één maand gevangenisstraf. K. A., 21 jaar, smidsknecht te Meliskerke. verdacht van diefstal van verschillende voor werpen in 1929 ten nadeele van S. Taal te Meliskerke, 10 b. s. 10 d. h. C. R., 25 jaar, koopman te Zierikzee. ver dacht van mishandeling van E. van Aken te Zierikzee op 23 October 11., 15 b. s. 15 d. h. A. F. d. V., 18 jaar, landbouwersknecht te Ritthem, verdacht van diefstal van een fuik te Middelburg op 18 October 11. ten nadeele van C. Ingelse, ƒ10 b. s. 10 d. h. G. J., 24 jaar, chauffeur te Terneuzen, ver dacht van mishandeling van J. Scheele te Ter Neuzen op 26 October 11., ƒ15 b. s. 15 d. h. P. H. T., 49 jaar, huisvrouw M. d. M., te Middelburg, verdacht van beleediging van T. Cohen te Middelburg op 7 November 11., 5 b. s. 5 d. h. A. D., 55 jaar, koopman te Axel, verdacht van beleediging van L. Bakker te Hulst op 8 November 11. 10 b. s. 10 d. h. A. S. J., 21 jaar, landbouwersknecht te N. en St. Joosland, verdacht van mishandeling van H. Luitwieler te N. en St. Joosland op 8 November 11., 10 b. s. 10 d. h. J. F. v. A„ 30 jaar, vlasser te St. Jansteen, verdacht van beleediging van een veldwachter te St. Jansteen op 14 November 11., 10 b. s. 10 d.. h. Het drama in de Faber van Riemsdijkstraat. De koopman M. B., die door de, rechtbank te 's-Gravenhage veroordeeld is tot 6 maan den gevangenisstraf, wegens dood door schuld, is van dit vonnis in hooger beroep gegaan. De officier die wegens doodslag 12 jaar geëischt had, is al eerder in hooger be roep gegaan. Radiodienst der marine. In een der met vlaggen rijk versierde ge bouwen. van den radiodienst der marine te Amsterdam heeft gisteren ter gelegenheid van het feit, dat deze dienst 5 December 11. 25 jaar gestond, een eenvoudige plechtigheid plaats gehad. De huidige chef van dezen dienst, overste Wansinck, heeft daar tot het personeel van den radiodienst en de leerlin gen van de monteursschool, die in hun fris- sche uniformen en haie stonden opgesteld, een toespraak gehouden, waarin hij de ge heele wording van dezen dienst uitvoerig heeft geschetst. Hij herinnerde er daarbij aan dat de dienst thans technisch zulk een hoog standpunt heeft bereikt, dat verschillende buitenlandsche marinestations verzocht heb ben om wederzijdsche ondervindingen uit te wisselen. De plechtigheid werd bijgewoond door den onder-commandant der marine kapitein ter zee Ruhl en de officieren van den radio dienst. Des middags heeft overste Wansinck in de ambtswoning van den onder-commandant der marine een receptie gehouden. Verschil lende autoriteiten van marine en leger kwa men daar hun opwachting maken. De minis ter van defensie dr. Deckers, was vertegen woordigd door vice-admiraal mi'. Jager, chef van den marinestaf ook de commandant der marine, admiraal Quant, alsmede ver schillende burgerlijke autoriteiten en parti culieren kwamen hun gelukwenschen aan bieden. De luitenant ter zee 2e klasse A. J. Busse- maker is aangewezen voor den dienst in O.-Indië en zal zijn bestemming volgen per stoomschip „Tjerimai" van den Rott. Lloyd, dat 8 Januari van Rotterdam vertrekt. De 2e luitenant der mariniers W. A. van Heuven is overgeplaatst van de marinekazer ne te Willemsoord, naar de afdeeling van het korps mariniers te Rotterdam Bulten verantwoordelijkheid der redactie De copic wordt niet teruggegeven Mijnheer de Redacteur. Maandagavond las ik het verslag in Uw blad, omtrent den brand e Middelburg. Wat mij wederom opviel, was de oorzaak, vermoedelijk kortsluiting. Het schijnt den laatsten tijd tot de ge woonte te behooren om oorzaken van brand, wanneer zij niet nader verklaard kunnen wor den, maar aan kortsluiting toe te schrijven. En nu M. de R., indien werkelijk het spook kortsluiting (want dat is het zoo langzaam aan geworden) zooveel gevaren in zich sluit, zou het dan geen tijd worden, dat van over heidswege eens wordt ingegrepen. Is echter het woord kortsluiting maar een soort camouflage, zou het dan niet op den weg liggen der P.Z.E.M. het publiek eens in te lichten hoe gering de gevaren van kort sluiting zijn, zij toch hepft alle installaties onder haar controle. Zulks zou de gemoederen voldoende ge rust stellen, nu hoort men in verschillende gezinnen kan zulks bij ons ook gebeuren, en de angsten die daardoor ontstaan zijn heusch niet denkbeeldig. U mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsing. E. Vliegongelukken. Te Miami (Arizona) is gisteren een Ameri- kaansch legervliegtuig gevallen en in brand gevlogen. Het toestel is geheel vernield. De twee inzittende luitenants zijn gedood. Men heeft gezien, dat een Mexicaan de wrakstuk ken in brand heeft gestoken, zoodat de beide officieren waarschijnlijk verbrand zijn zoo zij niet reeds door den schok zijn gedood. Boven het vliegveld te Tampa In Florida zijn gisteren twee bestuurders van een vlieg tuig gedood, dat opsteeg om een ander vlieg tuig, dat een duurvlucht maakte, in de luchtT opnieuw van benzine te voorzien. Het andere vliegtuig moest nu door gebrek aan brandstof een noodlanding maken, waarbij de beide in zittenden licht gewond werden. zorr) vooreen gdecfèj spijsvertering cjooi^ Baillrlcti-JKout Sinds 100 jaor onovertroffen bij moeilijke »iiïjrvcr»'' tering, maagpijnen enx CttO^r. 11 O.GO T«bletirn ff.' 0,25 en ff. 1,20. Sleclils echt in blauwe verpakking met bet portret v«n den uitvinder. Monsters' graüs en franco van den hoofdvertegenwoordiger, R.ffo Entfa. AmtferüamOcfA llzzaecsgarkweQ 19 Bij den burgemeester van Middelburg zijn de volgende telegrammen ingekomen H M. de Koningin is zeer getroffen door de berichten betreffende den brand, welke Middelburg zoo zwaar heeft beproefd en draagt mij op U en de getroffenen de betul- ging van Haar oprechte deelneming over te brengen H. M. spreekt er daarbU Haar vol doening over uit dat er bij deze ramp geen levens te betreuren zijn, Particulier secretaris. Het tweede telegram luidt H M de Koningin-Moeder draagt mu op Hr Ms. oprechte deelneming te betuigen met de ramp welke de stad en zooveel inwo ners heeft getroffen. Adjudant. Verder zond o.a. mr. H. J. DS« oud-Commissaris der Koningin, een blijk deelneming en deden dit ook vele burgemees ters uit onze provincie. Gisterenmiddag was de brandweer ingerukt, doch bij het opruimen der puinhoopen ste gen nog aanhoudend dikke rookwolken op en af en toe was het aan enkele vonken merk baar dat hier en daar nog een haard aan het smeulen was. De beide motorspuiten werden daarom weder gerequireerd en richtten af en toe hun stralen op de gevaarlijke plekken. Hedennacht bleef de brandweer op het ter rein, teneinde dadelijk te kunnen Ingrijpen als dit noodig mocht blijken. De politie heeft gisteren een langdurig on derzoek ingesteld, teneinde precies na te kun nen gaan hoe de brand is ontstaan. Erf den veel getuigen gehoord, doch men heeft de juiste oorzaak van den brand nog met kunnén opsporen. Gisteren werd het terrein van den brand weer door zeer vele personen uit verschillende deelen der provincie bezocht. Ook werden meerdere oud-Middelburgers opgemerkt, die zoo getroffen waren door de berichten over deze ramp. dat zij zich zoo spoedig mogelijk naar Middelburg hebben begeven om de ver woestingen in de Langedelft aangericht, in oogenschouw te nemen. De middenstands-vereeniging „Handelsbe lang", welke hedenavond een uitvoering zou geven, heeft besloten deze niet te doen door gaan, omdat meerdere van haar leden door den brand getroffen ijn. Op het terrein van den brand is men thans bezig enkele winkels dicht te timmeren en puin op te ruimen, terwijl nog steeds een motorspuit gereed staat als haar dienst nog mocht noodig blijken. De brandweer te Bergen-op-Zoom heeft bij den brand zeer uitstekende diensten bewezen en daarvoor is van alle zijden rechtmatige Ioj. toegezwaaid. Toch mogen wij ook nog een afzonderUjk woord van dank betuigen aan het kranige werk van onze vrijwillige Vlissingsche brand weer. Deze heeft eveneers prachtig werk ge leverd en het behoud van de achterzijde van het Grand Hotel is hoofdzakelijk aan haar flink en doortastend optreden te danken om dat de twee motorspuiten een kolossale hoe veelheid water hebben opgepompt en hier door veel hebben bijgedragen tot het blus- schingswerk. De brand was echter van te grooten om vang om met de beschikbare stralen van Mid- delburgsche en Vlissingsche brandweer al leen het vuur onder de knie te krijgen. Daarom was de hulp van Bergen-op-Zoom van zeer groote beteekenis en als de Rotter- damsche spuit eerder aan het blusschings- werk had kunnen deelnemen, dan zouden zeer waarschijnlijk nog verschillende percee- len bewaard zijn gebleven, die nu verloren zijn gegaan. Wij willen echter onze brandweer gaarne de hulde brengen die zij ten volle verdient. In het „Handelsblad" komt een artikel voor over den brand van den bekenden schrij ver Hendrik Willem van Loon, die reeds ge- ruimen tijd te Veere woont. Wij ontleenen er het volgende aan. Middelburg heeft drie, vier groote branden gehad de laatste twee jaren. Die mooio oude .eetzaal van het Grand Hotel Verseput, dat

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1