1000 500 300 150 100 25 No. ass VRIJDAG DECEMBER EERSTE BLAD lOORWERPEN RTLIJNEN E VLISSINGEN 67e Jaargang 1929 lips: firma F. VAN DE VEIDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Tele?. ID. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND Stads- en Provincienieuws KERK- EN SCHOOLNIEUWS RECHTSZAKEN MARINE EN LEGER Zoo niet dan. is gen. Nog zuiverder als men den conden- Iden accu zonder tele- luitingen tegen min- [na wordt de conden- zonder de aanslui- te raken. Wanneer gieren tegen de twee gehouden worden, ^kje" in de telefoon vaarde van den con- het tikkend geluid, door den accu opgei- in ontladen. De ont- n de telefoon. Wordt in is de condensator inferieure kwaliteit, /an plaatspanningap- een accu, doch op een :n en beproefd wor- 3 lampen. Indien i het geheel geen tee- |obeeren we het eens •eker wordt daarvoor O.P. van den 2en De verbindingen klemmen de twee de aansluitklemmen lator. Zoo wordt ge- (H.F., det., 1 L.F.) Als i kan de 3e lamp de lve haar tijdelijk even Be weergave hier goed [mp, 2e L.F. transfor- telefoonsnoeren aan ,P. van den len L.F. .Is 2-lamps (H. F., Qle weergave hier nor- •rmator defect zijn, of Jmpvoetje. Hoort men de telefooncondensa- van den len L.F. (ook wel min accu ;it doorgeslagen zijn igenomen. Indien het ■wordt hij weer aan- politie te Vlissingen gevonden is gec'epo- ansleutel en koperen ,t inlichtingen zijn te wollen kindermutsje he weg 44psalm- idekerksche weg 205; |t inhoud bij Kroes •uakkelaarstraat 133; Bankertstraat 17 .ndschoenen bij Van cade 7 dameshand- llamypark 26 acte- en, Noordstraat 30 ,rinestraat 14 en le- monsters bij Van de Dec. Suez f ran Tampico Buenos-Ayres van Port Said |Dec. te Suez Dec. Ouessant |Dec. te Belawan 4 Dec. Kaap del 4 Dec. Wight Dec. de Azoren avia n. Rott. Dec. te Port Said van Gravesend Dec. v. Kaapstad Dec. van Dar es Rott. n. Calcutta cc. K. Guardafui tott. van Tampico Dec. Perim Dec. van Djedda te Marseille van Madras. E>ec. v. Rio Janeiro Lufo's, Fietsen uigen. |aber uur 4.17 4.16 4.16 4.15 4.04 16,31 4.46 17,15 5.28 18.07 6.23 19,09 DA Zakelijkheden, en enz, 'ageltfks voorstelling, |geltiks voorstelling, A.G.O. Lezing Cori- Uitvoering zang" den Heer!" Groote VLISSINGSCHE COURANT ijgONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- jige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct.p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct pe abonné's in 't bezit eener Polis, ziji GRATIS verze- terd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. pit nummer bestaat uit 2 bladen. Wijziging inzake de L.O.-wet. In de memorie van antwoord inzake het ontwerp tot wijziging van art. 193 der L.O.- wet en van paragraaf 11 van art. LVIV der ffet van 16 Februari 1923 deelt de minister dat hy nog niet in staat is omtrent het itijdstip, waarop het rapport van de commis- sie-Rugers kan worden tegemoet gezien, iets 'met zekerheid mede te deelen. Dordrecht en de wereldtentoonstelling te Antwerpen. Toen de minister van arbeid, handel en nijverheid tot Burg. en Weth. van Dordrecht het verzoek richtte, deel te nemen in de Ne- derlandsche afdeeling aan de in 1930 te Ant werpen te houden wereldtentoonstelling voor scheepvaart, koloniën en Vlaamsche kunst, hebben zij gemeend, daartoe te moeten besluiten. Burg. en Weth. achtten dit een uitnemendegelegenheid om krachtig propa- la te maken voor de gemeente in het al- I gemeen en in het bijzonder voor de zeeha ven, waarvan de moderne outilage het vol gende jaar in gebruik zal worden genomen. Op uitnoodiging van Burg. en Weth. heeft leen aantal hier gevestigde firma's zich be- Ireid verklaard, samen met de gemeente te lexposeeren, zoodat een collectieve Dordtsche I inzending zal worden verkregen. Burg. en Weth. meenden aanvankelijk, Idat de aan de uitvoering van dit plan ver bonden kosten van 5000 uit den post voor reclame op de gemeentebegrooting dienst- 1929 en 1930 bestreden zouden kunnen worden. Daar het h.i. echteris gebleken, dat het bovendien gewenscht is, nog enkele nieuwe modellen te laten vervaardigen, om de gemeente op waardige wijze op die ten toonstelling te doen uitkomen, stellen zij den raad voor, voor dit laatste doel een extra crediet van 4000 te verleenen, waarbij zij aanteekenen, dat deze modellen ook in de toekomst als demonstratiemateriaal en voor inzending bij andere gelegenheden, goede diensten zullen kunnen bewijzen. Wenken voor tabaksvergunninghouders. Tabaksvergunninghouders, die hun bedrijf Iin den loop van 1929 hebben gestaakt of nog zullen staken, worden door dezen herinnerd i hun verplichting vóór 1 Januari 1930 in trekking te verzoeken van hun bedrijfsver- gunning, daar zij bij verzuim hiervan over het jaar 1930 opnieuw vergunningsrecht schuldig zyn. Bij het verzoek om intrekking moet de vergunningskaart worden overgelegd. Tabaks vergunninghouders, die hun bedrijf in den loop van 1929 verplaatst hebben naar een ander pand binnen de gemeente, moeten wij ziging hunner vergunning aanvragen. Zij, die thans hun vergunningsrecht over 1930 reeds wenschen te voldoen, worden daartoe nu al in de gelegenheid gesteld, ten kantore van den ontvanger der invoerrechten en accijnzen. Spionnage in ons land Het „Berliner Tageblatt" bevat een artikel, waarin gesproken wordt over een in ons land bestaande organisatie van Fransche spionna ge in Duitschland. Door eenige andere bladen werd in verband daarmede de naam genoemd van den Fran- schen militairen attaché te 's-Gravenhage, die eveneens volgens het „Berliner Tageblatt" daarbij betrokken zou zijn. Het Haagsche Correspondentiebureau fiieldt naar aanleiding daarvan Uit inlichtingen, verstrekt door bevoegde autoriteiten, zijn wij in de gelegenheid te ver- Waren, dat de militaire attaché van Frankrijk hooit te kort heeft geschoten in de correct heid, welke de aard van zijn ambt hem oplegt en dat hij zich met geenerlei spionnagehan- delingen inlaat. Bij deze gelegenheid zij tevens de aandacht gevestigd op de uitstekende relaties, welke bedoelde attaché steeds onderhoudt met de Nederlandsche civiele en militaire autoritei ten. Fusie van de tooneelgezelschappen. Naar de „Tel." verneemt hebben commis sarissen van de Kon. vereeniging „Het Ne- derlandsch Tooneel" een schrijven gericht aan de directies van het Vereenigd Tooneel, Nieuw Nederlandsch Tooneel, Oost-Neder- Jandsch Tooneel en „Schouwtooneel", waarin zij dézen directies verzoeken maatregelen te overwegen welke tot een fusie harer gezel schappen zouden kunnen leiden. a Zonneschijn. Het December-nummer staat natuurlijk ook gedeeltelijk in het teeken van het St. Ni- colaasfeest. Er komen drie St. Nicolaas-ver- halen in voor met illustraties tusschen den tekst. Het verhaal „de Zwerver" door Jan Wagenaar wordt voortgezet en behandelt thans het land van de kinderen der zon. De Zonneschijn-wedstrijden geven een aar dige afwisseling voor de kinderen. De uitsla gen van de October-wedstrijden zijn in dit nummer opgenomen. VLISSINGEN, 6 DECEMBER. Sint Nicolaasdag. Er is dit jaar een periode van dagen voor het Sint Nicolaasfeest voorbijgegaan, zonder dat het stuitende gezicht van verschillende Sinterklazen op straat afbreuk deed aan deze oorspronkelijk min of meer gewijde feest viering. Ja zelfs op den dag zeiven is, voor namelijk door het slechte weer, geen enkeie kinderheilige te paard gezien. Zijn aankomst van Breskens is door de ongunstige weersge steldheid door weinigen bijgewoond en het paard is voor de automobiel verwisseld, waar door hij met droge kleeren is aangekomen, vergezeld door zwarten Piet, in 't Alhambra- theater, waar hij door een overtalrijke kinder schaar is welkom geheeten. Hij is ontvangen met gezang en gejuich en zwarte Piet had handen vol werk, om zijn zak peperholler; tegen al te geestdriftige bezoekers te verde digen. Na afloop van de twee films, Hoot Gibson oftewel Hoot moet de zaak maar in orde ma ken en Sammy de Matroos, die beide met veel enthousiasme werden gevolgd en luide toe gejuicht, kregen alle jeugdige bezoekers, zoo wel in Alhambra als in Luxor, waar hetzelfde programma werd afgedraaid een cadeautje benevens een versnapering. De regen, die tegen den avond was opge houden had vele bezoekers thuisgehouden, maar, toen het droog was, kwamen velen nog even naar buiten om hun inkoopen te doen, hoewel we niet gelooven, dat de schade, door de nattigheid aan den verkoop toegebracht, ook maar eenigszins is ingehaald. ,s Avonds heeft het Marine Sanatorium fonds in het Concertgebouw een St. Nicolaas- bal gegeven met medewerking van de kapel van Hr. Ms. wachtschip. Erg druk was het daar rond 9 uur nog niet. Cabaret Monopole. In het cabaret „Monopole" zal Zaterdag en Zondag optreden de zang- en voordrachtkun stenares Mary Smith, die in verschillende plaatsen met groot succes is opgetreden en het publiek op aangename wijze weet te ver maken. Een auto gestolen. Gisterenavond stond voor het hotel „de la Station" te Middelburg een Fordauto, waar van de eigenaar zich binnen bevond. Plotse ling werd ontdekt, dat de auto verdwenen was en spoedig Werd de politie met dezen diefstal in kennis gesteld. Naar verschillendè gemeenten in de omgeving werd getelefo neerd, maar ook werd de politie te Hilversum opgebeld, met verzoek er een radio-omroep- bericht van te maken. Zooals vele luisteraars zullen gehoord hebben is dit ook geschied. Maar wat zy niet weten, is dat deze omroep groot succes had. De burgemeester van West- kapelle had ook het bericht door de radio vernomen en trof even later den auto in zijn gemeente aan, terwijl een man, die er bij stond per rijwiel de vlucht nam. De auto werd natuurlijk in beslag genomen, terwijl naar den dader verder een onderzoek wordt ingesteld. P. T. en T. Met ingang van 1 Januari a.s. is de telefo niste bij den interlocalen dienst M. W. Dijke verplaatst van het post-, telegraaf- en tele foonkantoor te Goes, overgeplaatst naar het kantoor te Middelburg, zulks op haar verzoek. Benoemd tot telefoniste bij den interlocalen dienst de telefoniste bü den localen dienst J. P. Everse, zulks met ingang van 1 Januari a.s. ten post-, telegraaf- en telefoonkantor e te Goes. Aan de telefoniste bij den interlocalen dienst ten post-, telegraaf- en telefoonkantore te Middelburg M. P. van der Mijle, is op haar verzoek non actief verleend van 1 Januari t'-t en met 31 Maart a.s. sie benoemd tot onderzoek van de mogelijk heid tot liquidatie van de fabriek. Deze com missie bestaat uit drie leden van het bestuur, een lid van de financieele commissie en drie leden van de zgn. groep-Castel. Tusschen de ze commissie en de vertegenwoordigers van de coöperatieve suikerfabrieken zijn daarop besprekingen gevoerd, die tot resultaat had den, dat de coöperaties zich bereid verklaar den terwille van het algemeen belang aan de „Zeeland" het liquideeren zoo gemakkelijk mogelijk te maken. In het bijzonder werd ook op het belang van het lid der „Zeeland" gelet, door te trachten hem zonder te groote offers in een betere positie te brengen en hem zijn vrijheid terug te geven. De commissie van de „Zeeland" heeft de voorstellen afgewezen. De onderhandelingen zijn daarop gestaakt, zoodat beide partijen weer geheel vrij staan en de „Zeeland" zal moeten doorwerken of zelf liquideeren. Een lijk aangespoeld. Aan den zeedijk te Borsele is aangespoeld het lijk van een timmerman uit genoemde gemeente. De man is op noodlottige wijze te water geraakt en verdronken. Coöp. Beetwortelsuikerfabriek Zeeland. In de laatst gehouden vergadering van de Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek „Zee land" te Bergen op Zoom werd een commis- SOUBÜRG. Bij de politie is aangifte gedaan dat docr een 5-tal jongens en meisjes alhier, beneden de 10 jaar, chocolade artikelen uit winkels zijn ontvreemd. Ned. Henr. Kerk. Bedankt voor het beroep naar St. Anna ter Muiden ds. J. Speekman te Aduard. Ds. G. C. Postma. Ds. G. C. Postma te Overveen, vroeger pre dikant bij de Ned. Herv. gemeente te Bigge- kerke, algemeen secretaris van het Ned. Jon gelingsverbond, heeft van zijn bestuur vrij heid verzocht en verkregen, om zich weer beroepbaar te stellen in de Ned. Hervormde Kerk. De opvolger van Mgr. H. van de Wetering. Gisteren is, naar „de Tijd" meldt, het me- tropolitaan kapittel van het aartsbisdom bij eengekomen, om de voordracht op te maken ter benoeming van een aartsbisschop op den Utrechtsehen zetel De voordracht zal vervol gens worden overgelegd aan het Episcopaat, dat de volgende week bijeenkomt, waarna de voordracht via de pauselijke internuntiatuur naar Rome wordt doorgezonden. Hoewel de Paus zich gewoonlijk aan deze voordracht zal houden, is hij daartoe niet ver plicht. De aartsbisschop kan op voordracht van het metropolitaan kapittel worden be noemd uit de Utrechtsche geestelijkheid. Het is echter óók mogelijk, dat één der thans re- geerende bisschoppen tot'aartsbisschop wordt uitgekozen. Uitbreiding openbare lagere school te Breskens. Met ingang van 1 Januari a.s. zullen aan de openbare lagere school I en II te Breskens wegens stijging van het aantal leerlingen, resp. een onderwijzer en een onderwijzeres meer geplaatst dienen te worden. Cursus Volksonderwijs. De door de afdeeling Breskens van Volks onderwijs ingestelde cursus voor avondonder wijs, welke aanvankelijk wegens een te gering aantal leerlingen niet kon doorgaan, is thans aangevangen, daar zich 19 leerlingen aange meld hebben. Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende vonnissen uitgesproken OntuchtL. P., 19 jaar, werkman te Osse- nisse, 3 maanden gevangenisstraf C. D., 33 jaar, werkman te Middelburg, 6 maanden ge vangenisstraf. Niet voldoen aan een ambtelijk bevelH. F. T., 43 jaar, machinebankwerker te Sas van Gent, 25 boete sub. 25 dagen hechtenis. DiefstalG. D., 24 jaar, schippersknecht te Vilssingen, in voorarrest, 8 maanden gevan genisstraf met aftrek voorarrestJ. E., 37 jaar, koopman te Ierseke, vrijspraakW. v. L., 52 jaar, vrachtrijder te Wolphaartsdijk vrijspraakA. A. M., 63 jaar, schaapherder te Biervliet, 25 boete subs. 25 dagen hechte nis. Overtreding motor- en rijwielwetJ. P. M., 30 jaar, grossier te Middelburg, bevestiging vonnis waarvan appel, 25 boete subs. 25 dagen hechtenis L. R., 32 jaar, vrachtryder te Domburg, bevestiging vonnis waarvan ap pel, 10 boete subs. 10 dagen hechtenis K. J., 29 jaar, vrachtrijder te Biggekerke, beves tiging vonnis waarvan appel met uitzondering van de straf, 10 boete subs. 10 dagen hech tenis. Overtreding hinderwetC. J. v. L., 47 jaar, café- en bioscoophouder te Goes, vernietiging vonnis van den kantonrechter, vryspraak. Overtreding invaliditeitswet A. P. S., 22 jaar, arbeider te Haamstede, bevestiging von nis van den kantonrechter met uitzondering van de straf, 15 boete of 10 dagen hech tenis. In de zaak van W. N. J., 47 jaar, particulier te Souburg, thans in voorarrest, verdacht van oplichting, tegen wien de vorige maand door den officier van justitie te Middelburg ter zake een gevangenisstraf van V/2 jaar werd geëischt, en in wiens zaak door de rechtbank de uitspraak op heden was bepaald, gelastte de rechtbank heropening van het onderzoek tot het nader hooren van getuigen, welk on derzoek zij bepaalde te houden op de zitting van de rechtbank van 20 dezer. Heden werden de navolgende zaken be handeld S. B., 34 jaar, handelsreiziger te Goes, ver dacht van in 1926 en 1927 als reiziger in dienst van de firma N.V. wed. P. de Jongn. zaadhandel te Goes, verschillende geldsbe dragen, tot een bedrag van ongeveer 2400, dat hij van klanten had ontvangen, te hebben verduisterd. Eisch 4 maanden gevangenis straf. J. J. v. d. B., 54 jaar, landbouwer te Zonne- maire, verdacht van ontduiking van de in komstenbelasting, door het doen van een te lage aangifte naar het inkomen. Eisch twee maanden gevangenisstraf. J. H. C., 54 jaar, loodgieter te Vlissingen, die in hooger beroep was gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Middelburg, waarbij hij, wegens overtreding van de wet op brandgevaar (in een dakgoot werkzaam heden doen verrichten, waarbij werd gebruik gemaakt van een petroleumtoestel tot het verwarmen van soldeerbouten, welk toestel brandde met niet afgesloten vlam)werd ver oordeeld tot een geldboete van 25 of 25 dagen hechtenis. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan beroep. F. H-, 55 jaar, koopman te Ierseke, verdacht van in 1928 te Ierseke verschillende goederen, waarop executoriaal beslag was gelegd, aan dat beslag te hebben onttrokken. Eisch vrij spraak. A. F., 24 jaar, chauffeur te Goes, was in hooger beroep gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij hij, we gens het als bestuurder van een auto met verblindende lichten rijden binnen een be bouwde kom, werd veroordeeld tot een geld boete van f 5 of 5 dagen hechtenis. Eisch bevestiging van het vonnis waarvan beroep. J. J. S., 37 jaar, koopman te Middelburg, was in hooger beroep gekomen tegen een von nis van den kantonrechter te Goes, waarby hij, wegens overtreding van de maximum snelheid, werd veroordeeld tot een geldboete van f 10 of 10 dagen hechtenis. Eisch beves tiging van het vonnis waarvan beroep. Uitspraak 20 December a.s. De moord aan het Bezuidenliout. Naar wij vernemen, heeft mr. Tj. Mobach, toegevoegd verdediger van den verdachte in de moordzaak aan het Bezuidenhout te 's- Gravenhage, Kr. van de M., in overleg met den verdachte zelf aan den president der Haagsche rechtbank ontheffing van zijn toevoeging als raadsman verzocht. De presi dent heeft hierin bewilligd. Thans is als verdediger aan den verdachte toegevoegd mr. J. H. G. Bekker, advocaat te 's-Gravenhage. Naar wij verder vernemen is de instructie in deze zaak nog steeds niet gesloten. Wel is het onderzoek naar de al of niet toereken baarheid van den verdachte beëindigd, waar by de deskundigen tot de conclusie moeten zyn gekomen, dat verdachte volkomen toere kenbaar is. Verdachte blyft nog steeds zijn onschuld volhouden. Doodslag. De rechtbank te 's Bosch zette gisteren de behandeling voort van de zaak tegen een arbeider uit Eindhoven, thans gedetineerd, ter zake dat hij op 24 Juni 1929 te Eindhoven opzettelyk C. Bartels van het leven heeft willen berooven, door haar vele messteken toe te brengen tengevolge waarvan de vrouw spoedig overleed. Deze zaak werd 5 Septem ber 1929 door de rechtbank uitgesteld om een onderzoek te doen instellen naar de geestver mogens van den verdachte. Volgens een rapport van de psychiaters is verdachte niet ontoerekenbaar, hy is geen psychopaat. Het O. M„ dat termen aanwezig achtte om niet de maximumstraf te vragen, achtte niet bewezen dat verdachte met voorbedachten rade en in kalm overleg heeft gehandeld, hoewel er aanwijzingen voor zyn. De kwalificatie moord kan dus vervallen. Blyft dan nog doodslag of zware lichamelyke mishandeling. Verdachte heeft er zich vroeger al over uit gelaten, dat zyn verhouding tot de vrouw tot tragische ontknooping zou leiden. Hy is door jaloezie geprikkeld en het slachtoffer gewor den van de vrouw, die hy verslagen heeft. Zij heeft veel schuld aan dit drama. Het O. M. concludeerde dat verdachte schuldig is aan doodslag en eischte deswege vijf jaar gevangenisstraf. Een incident in de rechtzaal. Een werkman uit Den Haag, recidivist, thans gedetineerd, heeft terecht gestaan voor de rechtbank te 's-Gravenhage, terzake dat hij in den nacht van 14 op 15 September jl, uit een paviljoen, staande op de tennisvelden, aan de Goudenregenstraat, heeft weggenomen o.a. eenige doozen sigaretten, eenige paren schoenen, vier tennisjurken, een sjaal enz.3 na zich den toegang tot het paviljoen te heb ben verschaft. Voorts moest verdachte zich verantwoorden wegens diefstal, tezamen en in vereeniging met meer anderen. Verdachte ontkende het hem ten laste ge legde. Verschillende getuigen werden gehoord. Daarbij verklaarde een inspecteur van po litie, dat de wijze, waarop de inbraak in de Laan van Meerdervoort is gepleegd en ver schillende andere omstandigheden er op wy- zen, dat iemand als verdachte de dader zoa moeten zijn. Getuige noemde daarbij ver dachte een zwerver. Verdachte zelf protesteerde daartegen hef tig. Door familieomstandigheden is hy niet bij zijn ouders thuis. Hij woont echter by een zuster in. Deze zuster, die even als getuige gehoord was en zich daardor mede in de zaaï bevond, trok zich de verklaring van den in specteur blijkbaar ook nog al aan en begon zoodanig zenuwachtig te huilen, dat zy aan. den arm van den deurwaarder en een veld wachter de zaal verlaten moest. Verdachte wond zich hierdoor nog meer op en wilde de beklaagdenbank verlaten, biyk- baar met de bedoeling op den inspecteur toe te gaan. Hy werd echter direct overmand door eenige veldwachters en kon, hoewel nog- een worsteling ontstond, waarbij een paar tafels van de advocatenbanken van hun plaats geraakten en een stoel on er werd ge gooid, uit de zaal worden verwijderd. Het getuigenverhoor werd vervolgens voort gezet. Na korten tyd bleek verdachte echter reeds weder zoodanig gekalmeerd te zyn, dat hij zijn plaats in de beklaagden bank weer kon innemen. Het O.M. achtte beide ten laste gelegde fei ten volkomen bewezen en meende, dat in verband met den ernst der misdryven en de omstandigheden, dat verdachte reeds meer dere malen is verooreeld, een zware straf op haar plaats is en eischte 3 jaar gevangenis straf. Hr. Ms. politiekruiser „Vulcanus" is, onder bevel van luitenant ter zee le klasse C. Meyer, van het toezicht op de Noordzee-visschery te Willemsoord teruggekeerd. Hr. Ms. recherche-vaartuig „Arend" is, na; de noodige voorzieningen op 'sRykswerf te Willemsoord te hebben ondergaan, naar zijn ligplaats te Nieuwediep teruggekeerd. Ondervolgende onderofficieren werden den 3en December bij indienststelling geplaatst aan boord van de „Schorpioen" Oppertorpedist W. C. Thijssen, majoor- torpedist H. Hazeleger, bootsman C. J. Beu- mer, idem. P. Hordyk, idem F. Hansen, idem T. C. A. de Vries, majoor-konstabel J. Rot tier, sergeant-timmerman C. F. Jansen, ser geant-bottelier A. Ooms, sergeant-ziekenver pleger W. Schoonenwolf, mejoor-schryver S. Spoelder, sergeant-schrijver P. C. Alblas, sergeant-hofmeester J. B. Paschedag, idem W. F. Hennink, sergeant-kok C. van Os, ma joor-machinist A. Peters, idem A. J. Opmeer^ sergeant-machinist L. Valster, idem K. Strous-, oppertorpedomakers W. T. H. Berndsen, F. Kok, W. A. Visser, majoor-torpedomakers W. A. Broekhuyzen, P. J. Groenenberg, J. G.^ Kuftper, A. J. Steendam, J. F. Clausen, J. Jansen, H. A. Roodenburg, K. Venema, H. Dolstra, F. A. W. Keyser, P. Stam, sergeants- torpedomaker H. v. d. Berg, E. Doornebos, W. J. R. Gommers, R. Heuvelink, H. T. Lug- ten, J. A. van Seumeren, H. C. Veenhuizen, J. P. Weveling, P. Blokker, J. Dykstra, L, Harpe, K. Leeuwenstein, D. A. C. de Maagd, H. Schinkel, J. C. Vermeulen, F. Coolegerm C. A. v. d. Enden, C. A. v. Hees, H. v. d. Lin den, P. J. W. Neugebauer, H. Valkenburg, H. K. M. Westra. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine 4 December sergeant-torpedomaker C. A. van Hees van dienstkazerne Komyn van „Schorpioen"sergeant-machinist A. D. Haak van wachtschip Willemsoord naar „Schorpioen". csergeant-torpedomaker C „Schorpioen" naar onderzee sergeant-torpedomaker onderzeedienstkazerne naa sergeant-machinist A. W.

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1