ZEEP EP flissiigsehe Courait 1AAS doos houden üOES 3 tweede blad prachtige 3S om ze van de- •stbaarste js! zijn met voor een iet gezin jevoelig keurige zijn er lijk geurt, HtBjillBiilPilllB^ <.IIIUIII.llll.il GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND FEUILLETON EEN RIJKE ERFGENAME INGEZONDEN STUKKEN GEMENGD NIEUWS Ivan een uiterst Ijs zeer matig sen gewone :den. V.TS ft"* i in Uw ligheid? te zingen! en kooper. hun groote briefkaart jratis de de prijzen. van de van Dinsdag ?6 fiovsmber1929. No 279. AANKONDIGING. Reglement der Wegen en Voetpaden Art» 42 3. Burgemeester en Wethouders der gemeente Vlissingen brengen ter kennis van belang hebbenden, dat te beginnen op 9 December 1929, van wege de gemeente een algemeene opneming zal worden gehouden van de Voet paden met de Kunstwerken. Vlissingen, den 26 November 1929. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDERËN. j I De Secretaris, F. BISSCHOP. De vaccinatie. Verschenen is de memorie van antwoord Inzake het ontwerp tot verlenging van den geldigheidsduur van tijdelijke bepalingen be treffende de vaccinatie. Mocht het encephalitisvraagstuk blijken te lijn opgelost vóór den in het wetsontwerp ge noemden datum, dan zal de minister bevor deren, dat de opschorting van den zijdeling- fchen vaccinatiedwang vóór dien datum be ëindigd wordt. Verlenging van de opschorting is voors bands naar de meening van den minister noodzakelijk, omdat de feiten nog steeds aan- jtoonen, dat de vaccinatie niet gevaarloos is. Dat het optreden en zich uitbreiden van yariola (major of minor) hier te lande gewe ten zou moeten worden aan de omstandig heid, dat in den Jaatsten tijd de inenting op den achtergrond is geraakt, is een stelling, die zonder meer niet kan worden aanvaard. De regeering staat niet op het standpunt, dat, principieel, de zijdelingsche dwang voor goed moet worden afgeschaft. Zij is integen deel van meening, dat zoodra de moeilijkhe den overwonnen zijn, de vorige toestand weer moet intreden. Zoolang de vaccinatie in het eerste levensjaar niet met zekerheid onge vaarlijk kan worden geacht, is er reeds uit dien hoofde geen grond, de verpUchte inen ting van kinderen beneden het jaar te be vorderen. De douanebepalingen vormen geen belem mering voor den invoer van buitenlandsche entstof. Volgens den minister komt voorts aan het fctaatstoezicht een woord van lof toe voor de onverdroten inspanning, die het zich in de forgelijke dagen heeft getroost. Ook het verwijt, dat het staatstoezicht in take de bereiding van de entstof en de toepas- ping daarvan in gebreke zou zijn gebleven, is biet gegrond. Waar echter de werkzaamheden van het Staatstoezicht in de laatste jaren zeer zijn toegenomen overweegt de minister de vraag, of voor dezen dienst de oude formatie van 5 inspecteurs, die wegens de noodzakelijke be zuiniging op 4 werd ingekrompen, moet wor den hersteld. Voorts zegt de minister groote waardeering te hebben voor den ingespannen arbeid van de encephalitiscommissie. De minister wacht het advies van deze commissie af over de toe passing van de voorschriften voor de vacci natie, alvorens zijn houding ten deze te be palen. De minister acht het ten slotte niet toe laatbaar, dat kinderen zonder toestemming van de ouders worden gevaccineerd. Of liet feit zich te Rotterdam heeft voorgedaan, is hem niet bekend. WERELD I Naar het Engelsch van L. MARTINDALE. „Wie was dat, die miss Trenton was komen opzoeken?" was een harer eerste vragen, toen de dames samen in het rytuig zaten. .,0, het was een zekere kapitein Worthing- ton, een heel aardig jongmensch." „En acht u zich dan verantwoord als cha peronne, om haar alleen te laten met een Jongen man „Gosport is er ook nog dus zü is volstrekt JUet alleen." Mabel had intusschen Philip Worthington op haar vinden wachten met een zeer versla- Een uitdrukking op het gelaat. Hij had haar Verteld van zijn groote teleurstelling en be sloot „ik houd er niet van om tegen ande- ïen van haar te spreken, maar u is er ge tuige van geweest, hoe zeer ik haar liefhad ®n daarom wilde ik niet gaan, eer ik afscheid Van u had genomen ik vertrek namelijk haar de Kaap en allicht dat ik Jack ont- hioet, dan kan ik hem het laatste nieuws van h overbrengen." Mabel deed haar best om hem te troosten fn hij besloot dan ook met te zeggen „Dank u hartelijk voor de betoonde deel neming en ik hoop, dat u nooit zulk een Jbr. mr. F. W. van Styrumt In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Haarlem, in den ouderdom van 74 jaren, overleden jhr. mr. F. W. van Styrum, oud-lid van de Tweede Kamer en deken van de orde van advocaten te Haarlem. Een uur te voren was zijn echtgenoote overleden. De heer Van Styrum heeft indertijd met mr. Tydeman medegewerkt tot de oprichting van den Bond van Vrije Liberalen, waarvoor hij van 1901 tot 1909 het district Haarlem in de Tweede Kamer heeft vertegenwoordigd. Duitsche belasting op rente uit scheepshypetheken. De Nederlandsche Kamer Van Koophandel voor Duitschland te Frankfurt deelt mede Zooals de „Berliner Börsen-Courier" ver meldt, heeft het „Reichsfinanzhof" onlangs een vonnis gewezen, waarin de verplichting tot belastingbetaling, die op rente uit hy potheken op onroerende goederen in Duitsch land rust, ook uitgebreidt wordt op de rente uit credieten die door een in een Duitsch scheepsregister ingeschreven pandrecht zijn verzekerd. Het Reichsfinanzhof erkent, dat een belastingplicht volgens de woorden van de wet niet in aanmerking komt, maar zet toch belastingplicht vast, omdat onder Duit- sche vlag varende schepen als binnenlandsche goederen zijn te beschouwen en de verhuring van schepen gelijkgesteld is aan de verhuring van gebouwen, verder ook de verpanding van schepen in soortgelijken vorm als die van hypotheken is gezegeld. Ned. Scheepsbouw Maatschappij. De directies van de stoomvaart-maatschap pij „Nederland" en van de Nederlandsche Scheepsbouw-Maatschappij hebben een con tract geteekend, waarbij aan de laatstgenoem de maatschappij wordt opgedragen het bou wen van een motorvrachtboot van 10.000 ton, bestemd voor den snelvrachtdienst op Neder- landsch-Indië. De „Scheepsbouw" heeft reeds drie motor schepen van de „Nederland" in aanbouw. In de nieuwste opdracht wordt bepaald, dat in de vrachtboot zal worden gebouwd een dubbelwerkende tfeetact Sulzer-Dieselmotor. Het schip zal in den geregelden dienst 15 mijl moeten loopen. Een catalogus van boekwerken. De uitgevers J. J. Romen Zonen te Roermond hebben een catalogus van boek werken het licht doen zien door deze firma in den handel gebracht. Het is een rijke ver scheidenheid en vele van deze boeken zijn door meerdere bladen gunstig gerecenseerd. De bijzondere aandacht vragen „Onze Zwaantjes", mooie, goedkoope romans, waar van de prijs per deel 0.95 bedraagt. Ieder jaar verschijnen 10 romans in deze serie, bij abonnement ƒ8. Behalve deze romans zijn tal van andere boeken door 'bovengenoemdefirma uitgege ven op religieus en ander gebied. De catalogus is op aanvrage bij de firma J. J. Romen Zonen te Roermond verkrijg baar, terwijl haar uitgaven in den boekhan del te bekomen zijn. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door den Politierechter te Middelburg wer den heden de navolgende zaken behandeld C. W., 65 jaar, visscher te Arnemuiden, ver dacht van mishandeling van W. Blaasse te Arnemuiden op 20 Juli j.l. Vrijgesproken. M. J. d. K. hvr. J. d. B„ 39 jaar, te Sluis kil, verdacht van beschadiging van de uni form van een marechaussee te Ter Neu zen op 7 October 1.1. 25 b. s. 25 d. h. J. J. Q., 32 jaar, werkman te Breskens, ver dacht van mishandeling van L. Stofberg te Breskens op 18 October 1.1. 5 b. s. 5 d. h. E. P. W., 23 jaar, landbouwersknecht te IJzendijke, verdacht van mishandeling van C. Engels te IJzendijke op 20 October 1.1. 15 b. s. 15 d. h, J. V., 35 jaar, schipper te Wemeldinge, ver dacht van mishandeling van C. Muller te Brouwershaven op 30 October 1.1. 10 b. s. 10 d. h. droevige ervaring zult opdoen Maar Jack is een beste kerel en u zult gelukkig worden, naar ik u van harte toewensch." Dienzelfden avond nog verliet hij het land, vandaar dat hij nooit meer den berouwvollen brief van Bee ontving en dat die van haar kant droevig zat te wachten op eenig taal of teeken. Na verloop van een paar dagen moest sir Hugh toch in Londen zijn in verband met enkele zaken, die te regelen vielen wat Tren ton Court betreft. Hier hoorde hij dat Philip naar de Kaap vertrokken was en Bee hoorde deze tijding dus ook, totaal onvoorbereid, terwijl haar moeder er nog op harden toon bijvoegde „Je hebt mij nooit het resultaat meege deeld van je onderhoud met Philip, Bee, maar uit dit onverwacht vertrek maken wij op, dat alles uit is tusschen jullie. Ik vind het een zeer verstandig besluit van je, of schoon je er ons wel eens van op de hoogte had kunnen brengen." Bee antwoordde niet, maar zij was dank baar toen z\j kans zag het vertrek te verla ten voor den tuin. Daar zat zi) langen tijd in het perceel zonder shawl om en de wind was bitter kond. Dien avond voelde zij zich dan ook al minder wel en op het eind van de week was zij zóó ziek, dat ze verscheidene weken haar kamer moest houden, zich steeds kwellende met het verwijt dat het haar schuld zou zijn, als Philips daar ginds in Afrika sneuvelde. J. H., 72 jaar, brugwachter te Zierikzee, verdacht van beleediging van I. de Broekert te Zierikzee op 28 October I.I. 10 b. s. 10 dh. J. J. S., 26 jaar, schippersknecht te Xerseke, verdacht van mishandeling van C. Vermue te Hansweert op 27 October 1.1. 10 b. s. 10 d. h. W. W., 20 jaar, arbeider te Westkapelle, verdacht van mishandeling van P. Roelse te Westkapelle op 26 October 1.1. 15 b. s. 15 d.h. A. C. M., 22 jaar, landbouwer te Graauw, verdacht van mishandeling van B. van Wa terschout te Hulst op 6 October 1.1. 10 b. s. 10 d. h. C. d. K., arbeidster, hvr. F. v. B., 30 jaar, te Clinge, verdacht van mishandeling van C. Vermeulen te Clinge (België) op 18 Augustus 1.1. ƒ10 b. s. 10 d. h. Jagen met kanongeweren op de Westerschelde. Voor het kantongerecht te Goes hebben terecht gestaan F. S.-en A. A. S., beiden ja gers en wonende te Antwerpen, verdacht, dat zij op 6 November 1929 onder de gemeente Rilland Bath op de Westerschelde tusschen de Konijnenschor en de Marlemontsche plaat zich in het veld buiten openbare we gen en voetpaden hebben bevonden met ka nongeweren. Uit het getuigenverhoor bleek dat verdachten als schippers hun vaartuigen met de zich daarop bevindende wapenen aan Belgische heeren hadden verhuurd, teneinde de eenden jacht uit te oefenen. Verdachten beweerden echter de wapenen alleen op Belgisch gebied te hebben gebruikt. Nadat een tweetal verbaliseerende ambtenaren, die zich aan boord van een douane-vaartuig be vonden waren gehoord omtrent de plaats al waar de overtreding was gepleegd en die bui ten het vaarwater was gelegen en waar bi] laag water niet of nauwelijks gevaren kan worden, werd als deskundige gehoord de gep. kapitein der infanterie Oly uit 's-Graven- hage, die verklaarde de ter terechtzitting aanwezige wapenen aan hun structuur te herkennen als kanon-geweren, hetgeen de deskundige mede afleidde uit het grooter kaliber (4 c.M.), de bestemming om met de bewegingen der boot gericht te worden en om een massa-slachting onder het waterwild aan te richten. Verdediger van verdachten, mr. C. M. Kegge, advocaat te Goes, betwistte, dat de inbeslaggenomen wapenen kanongeweren zouden zijnz.i. waren het kanonnen. Hier tegen voerde de deskundige o.a. aan dat met kanonnen toch niet met hagel wordt gescho ten. Voorts zoude volgens verdediger het watergebied op de Westerschelde niet als „veld" in den zin der Jachtwet zijn aan te merken, terwijl ook de plaats waar verdach ten verbleven niet buiten openbare wegen en voetpaden was gelegen. Ten slotte beriep mr. Kegge zich op het tractaat van Weenen, waarbij de Westerschelde als vrije oper|:are waterweg wordt erkend. De ambtenaar van het O. M. wilde zich strikt houden aan de verklaring van den wapen-deskundige OTy, -omtrent de kanon geweren, waarbij met redenen van weten schap was aannemelijk gemaakt, dat de inbe- slag genomen circa 75 K.G. wegende wapenen, kanongeweren waren. Daar de des kundige bij de betrokken departementen van algemeen bestuur de geschiedenis der ver bodsbepalingen omtrent kanongeweren had nagegaan, was volgens den deskundige dui delijk, dat hier inderdaad kanongeweren in het spel waren. Wat het verweer betrof, dat onder „veld" in den zin der Jachtwet geen watergebied zou vallen, beriep spreker zich op de behandeling der Jachtwet in de Tweede Kamer en op vonnissen van verschillende kantongerechten, waarbij watergebied wel degelijk als tot jacht op waterwild geschikt terrein, als „veld" werd beschouwd. Daar ter plaatse slechts met zeer lichte vaartuigen gevaren kan worden en bij som mige waterstanden.zelfs over de slikken ge waad moet worden, kan de ambtenaar de be wuste plaats niet aanmerken als openbare weg of voetpad. Het moge misschien een voor het publiek toegankelijke plaats zijn, open bare weg of voetpad is dit terrein, vol slik ken en schorren ongetwijfeld niet. Waar de lading van bedoelde kanongeweren bestond uit eenig kruit met ruim duizend hagelkor rels, behoeft het geen betoog dat onder het waterwild bij gebruik van deze wapenen een geweldige slachting kan worden aangericht. HOOFDSTUK XXVI. Mabel verbleef nu al bijna een week in Dinarden over het geheel was zij er zeer tevreden. In het eerst had zij moeten wen nen aan haar omgeving, omdat zij' toen ook nog bijna geen woord Fransch verstond en de dames al heel weinig van Engelsch. Het huishouden bestond uit een oude Fransche dame, die ondanks haar leeftijd steeds even elegant was, en twee dochters van middel baren leeftijd, waarvan de een zangles gaf en de ander les in haar eigen taal, terwijl zij tevens prachtig borduurde en niet onverdien stelijk schetsen maakte van de omgeving. En Mabel was er nog geen twee dagen in huis geweest, of mademoiselle Marie had haar stem eens willen hooren. Zij was er door getroffen juist door dat ongeschoolde geluid. „Je hebt een schat in je stem, kind I" ver klaarde zij met tranen in de oogen. „Had ik zulk materiaal bezeten, dan zou ik geen les hebben gegeven dat verzeker ik je. Maar dan was ik in Parijs en Weenen opgetreden en had mijn stem zóó productief gemaakt, dat ik mijn moedertje heel wat meer weelde had bezorgd. Maar je moet studeerenhard en veel studeeren." En dit deed Mabel dan nu ook. Zij zong toonladders en oefeningen en nam ook les sen in de Fransche taal. Dus was haar tijd zeer bezette meer, daar zij Jack volkomen op de hoogte stelde van al haar wedervaren. Op een ochtend ontving zij een schrijven van kolonel Scarle. „Ik ben zoo juist in Dinard gekomen en ik Ten slotte eischt de ambtenaar van het O. M. veroordeeling voor elk der verdachten tot 15 boete subs. 15 dagen hechtenis, met ver beurdverklaring der inbeslaggenomen kanon geweren. De kantonrechter zal op 29 November a.s. uitspraak doen. KERK- EN SCHOOLNJEUWS Bevestiging cn intrede. Dr. H. W. Obbink, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Geldermalsen, die het beroep naar Middelburg heeft aangenomen, is voornemens Zondag 8 December afscheid te nemen van zijn tegenwoordige gemeente en Zondag 15 December, des avonds in de Nieuwe Kerk zijn intrede te doen, na des morgens in zijn ambt te zijn bevestigd door zijn vader, prof. dr. H. Th. Obbink, hoog leeraar te Utrecht, vroeger predikant te Middelburg. Zondagmorgen werd de cand. J. Vogelaar in zijn ambt te Scharendijke bevestigd door ds. Bouma te 's-Gravenhage met een predi katie over 2 Timotheus 4 2a. Des middags deed ds. Vogelaar zijn intrede met een rede ontleend aan 2 Petrus 119. Een zilveren jubileum. Ds. F. A. Visser, Ned. Herv predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Cadzand hoopt morgen zijn zilveren ambtsjubileum te vieren. Ds. Visser werd 28 Juni 1880 geboren te Koudekerke, studeerde aan het gymnasium te Middelburg en later aan de universiteit te Utrecht. Op 27 November 1904 werd hij be vestigd als predikant der Ned. Herv. gemeen te te Den Hoom op Texel, welke gemeente hij op 12 December 1920 verwisselde voor de Friesche gemeente Oosterzee-Echten. Van daar vertrok hij 7 November 1927 naar Cad zand. Ds. Visser maakte ook twee reizen met het bekende hospitaal-kerkschip „De Hoop" en schreef daarover in „Stemmen voor Waar heid en Vrede" van dr. Bronsveldt. In het zelfde tijdschip verschenen ook verschillende andere artikelen van zijn hand. Eenige jaren geleden maakte ds. Visser een vijfweeksche reis in Spanje in dienst van de Ned. Veree- niging „Het Evangelie in Spanje". Ger, Gem. Op het tweetal, te Werkendam komt voor ds. A. Verhagen te Middelburg. De eenheid der Christelijke kerken. De Zwitsersche vereeniging voor Vrijzinnig Christendom heeft een prijsvraag uitgeschre ven ter verkrijging van een populair ge schrift, dat in kort bestek zal handelen over het thema „Geloofsvrijheid en kerkeliik eenheidsstreven". De ondertitel zal zijn „Een inlichtend woord aan de protestanten in Zwitserland". De prijsvraag vindt haar oorsprong in de voor het vrije geweten bedenkelijke pogingen, die na de internationale kerkelijke conferen tie te Lausanne aangewend worden, om aan het te Stockholm op zoo verblijdende wijze begonnen eenheidsstreven der kerken, een ge meenschappelijke belijdenis-bewoording op te dringen, waarbij zelfs het Apostolicum en het Nicaenum voorgesteld werden, belijdenis sen, die in onze Zwitsersche kerken, reeds lang, om redenen van eerlijkheid en waar achtigheid, terzijde gesteld zijn geworden. In het wetenschappelijk heldere en populair- leesbare geschrift moet gewezen worden op de historische en principieele oorzaken, die dui delijk maken, dat zulk een belijdenis gevaar lijk en overbodig is daarentegen moet des te nadrukkelijker de noodzaak, van godsdienstig standpunt, van een belijdenis van practisch Christendom in het licht gesteld worden en moeten derhalve bepaalde voorstellen te dien opzichte worden gedaan. MARINE EN LEGER Hr. Ms. recherche-vaartuig „Arend" is, on der bevel van luitenant ter zee le klasse W. van den Donker, van Rotterdam te Nieuwe- diep aangekomen, en zal van daar zijn voor- loopige bestemming voor Curasao volgen. De luitenants ter zee 2e klasse B. J. Velder- man en A. C. van Versendaal worden uit Oost-Indië hier te lande terugverwacht. heb mijn zuster alles van u verteld. Zij ver zoekt mij nu of u haar wilt excuseeren, dat zü u niet komt opzoekenmaar of u dan misschien bij haar op de thee wilde komen U zoudt er haar een groot genoegen mee doen, want zij leidt een zeer eentonig leven en ik wed dat u het samen heel goed zoudt kunnen vinden. Doe mijn vriendelijke groe ten aan madame Duguard, en zeg dat ik haar weldra hoop op te zoeken. Hoogachtend, W. SCARLE." Mabel liet den brief aan madame Duguard zien, die er wel wat op tegen had dat Mabel zoo alleen naar het huis van de Scarles zou gaan. Mademoiselle Marie verklaarde, dat haar zangles er onder lijden zouen toch waren de dames er blij om, dat haar logée eenige verandering zou hebben. Ongeveer om vier uur begaf Mabel zich naar de allerliefste villa, die een prachtig uitzicht had op de zee. Miss Scarle lag op een ziekenstoel op het balkon. Zij had een vriendelijk gezicht, met donkere oogen zooals haar broer, maar zij had ook een zeer lijdenden trek op het ge laat. Met vriendelijken glimlach stak zij Mabel de hand toe „Mijn broer dacht, dat wij liever maar al leen moesten kennis makendat wij daar door des te eerder goede vrienden zouden worden." Dit was dan ook zooen zij had al heel wat van Mabel's geschiedenis te hooren ge kregen, toen kolonel Scarle op het balkon i trad en met stralende oogen het tweetal De officier van den marinestoomvaartdienst 2e klasse A. Govers wordt dezer dagen uit Oost-Indië hier te lande terugverwacht. Een transport van 4 onderofficieren en 21 minderen der zeemacht zal morgen met het mailschip „Sibajak" uit Rotterdam naar Oost-Indië worden uitgezonden. Een conflict in „Ons Belang". In een dezer dagen gehouden vergadering van de afdeeling Amersfoort van de onderof- ficieren-vereeniging „Ons Belang", waar het hoofdbestuur vertegenwoordigd was, werd trots hardnekkig verzet, ook van het pas op getreden afdeelingsbestuur dat niet door de leden gekozen maar door het hoofdbestuur aangewezen was een motie met 49 tegen 46 stemmen aangenomen, waarin de afdeeling, gehoord de verklaring omtrent de schorsing van het afdeelingsbestuur, er #ten sterkste tegen protesteert, dat het hoofdbestuur een afdeelingsbestuur, dat namens de afdeeling het recht der leden verdedigt om een van het hoofdbestuur afwekende zienswijze te verde digen, niet alleen in zijn functie schorst, maar bovendien, als lid wil royeerenin deze daad van het hoofdbestuur een nieuw bewijs ziet van de dictatoriale middelen, waarmede het de organisatie overheerschthet in hooge mate betreurt, dat ettelijke leden der afdee ling zich bereid hebben verklaard in een door het hoofdbestuur samengesteld afdeelingsbe stuur zitting te nemenverklaart in dat af deelingsbestuur geen vertrouwen te hebben en bestuur te vormen en 2e. dat de afdeelings bestuur te vormen en 2e, dat het afdeelings- bestuurders onmiddellijk hunne functies ter beschikking van de afdeeling zullen stellen. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven RADIO-STORING. Mijnheer de Redacteur, Er schijnt in of in de omgeving van de Scherminkelstraat iemand te wonen, die een radio-ontvangtoestel bezit, waarmede hij door aanhoudend genereeren, zijn buren op een zeer onaangename wijze hun genot tracht te bederven. Mocht het zijn, dat hij zich er nog niet van bewust is door geregeld zijn anten nespoel heen en terug door het genereerpunt te halen, dan hoop ik en velen met mü, dat hij in het vervolg zijn aandacht zal schenken bij het verdraaien der spoelen om onnoodig genereeren te voorkomen. Dankend voor de plaatsruimte, Een Scherminkelstraat -bewoner. AAN ENKELE OUD-LEDEN VAN „U.DX* Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het ingezonden stuk in uw nummer d.d. 23 dezer het volgende lo. Is bij de opening door den voorzitter wel degelijk de naam van den heer Cornelisse genoemd. Zö. De verhouding van den heer Cornelisse tot „U. d. I." behoort tot de interne aange legenheden der vereeniging, welke wij niet in het openbaar wenschen te behandelen. Mochten echter „enkele oud-leden" nadere inlichtingen hieromtrent wenschen, dan is het bestuur ten allen tijde bereid deze te ver strekken. Met dank voor de paatsing, Namens Bestuur en Leden J. L. BOUFF, Voorzitter. In de St. Pieterskerk te Rome heeft giste ren een 30-jarige Zweedsche vrouw, genaami Gudrun Margaretha Ramstadt, drie revol verschoten afgevuurd op den Nederlandschen kannunik, mgr. J. O. Smit, die echter niet getroffen werd. Deze aanslag, de eerste, die ooit in de vermaarde kerk werd gepleegd, verwekte natuurlijk heel wat opschudding op en buiten het grondgebied van het Vaticaan. Kanunnik J. O. Smit is geboren te Deventer en was vroeger archdiaken te Utrecht en gadesloeg. „Ik zal je naar binnen brengen", zei hij, nadat hij de bezoekster hartelijk had be groet. Het is veel te gewaagd voor Je om na drieën nog buiten te zijn Hij droeg de teere gestalte van zyn zuster naar binnen of zij een veertje was en Mabel was getroffen door die broederlijke genegen heid. Toen de dames een uurtje later weer alleen waren, vertrouwde miss Scarle ook haar ge schiedenis toe aan de nieuwe jonge vriendin. Zij was verloofd geweest op ongeveer twin- tigjarigen leeftijd met een man dien zij aan bad. Nadat zü een paar maanden verloofd was geweest, had de uitspraak van de dok toren geluid, dat zij ernstig ziek was en dat zü een operatie moest ondergaan, wilde zü ooit weer tot krachten komen. Zü had dit voor haar verloofde verzwegen en had zich in stilte aan de bewerking onderworpen haar moeder was al jaren overleden maar de operatie had niet mogen lukken en op tactvolle wüze werd haar meegedeeld, dat zü haar heele leven niet meer zou kunnen loopen. Onmiddellijk had zü er nu ook haar ver loofde van op de hoogte gesteld, en die had haar bezworen, dat geen macht ter wereld hen scheiden kon.... Maar.... na acht maanden had hü haar een briefje geschreven dat hü tot gouverneur van een kolonie was benoemddat hü getrouwd moest gaan en dat hü zich een jong meisje had gekozen, dat zeer goed bü hem passen moest.... (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 5