1000 500 300 150 100 25 MAANDAG 25 NOVEMBER EERSTE BLAD No. 273 67e liljiic liin I. Hi K VELDE Ir., hlslrisl 58-tJ, Ilissiinn.Ttld. 10. Postrtkiiii) (6281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND «rkjes en knutsetou cember lieve vriendeil rassen, zal er missflj1 ijd overschieten voor u [seltjes en het schrv laarom volgen hier w waarop tante Truus J lopt te ontvangen. deel is een ander VLISSINGSCHE COURANT «Mijl Eeede deel ls het tegïj," ijn geheel ls een piaat* hd aan de spoorlijn tillt 11* een stad op Java, n ingezonden door Cro.| aar Utrecht. Hy Hoeveel Jongens gingenl t? (Denk eraan, kladt. I t>r door Sneeuwltjt, (taat uit 50 letters en ls| let tegengestelde van 1». Idee! van het gelaat, Tize liefste kameraad, J getal. lrvoermiddel. lehooren In de keuken. gelijk aan wenschen. In wintsrkost. n gevaarlijk dier. l>rd. jhuisdier. ebrulken de visscherj, gengestelde van tam. chaamsdeel. I van een schoen, dat vaak het gevolg va:| een vaartuig, or Juffertje Haakgraijl ik een man, met een 01 el voor afrastering, met ug dier, met een KI met een M ben ik een 1 ;n V sta ik op de tafel I met een W ben ik ne- f ïgezonden door Baby. Brievenhoekje. g. Arme moeder l| oo^ goed, hè Wat Lk bent en al zoo g< rroet haar van me en 1 Ik beterschap. 'u, jij behoeft je niet te I om zooveel speelgoed ie poppen prachtige 1 Hoelang houden zijl hun. kleertjes niet hebt I li, als je hun namen een heel werk zijn. iet. Wat ben je ver-1 je een ijdeltuitje wor« ere geurtjes, fijne zak- is Maar je blijft toch hartelijk Kruidje roer ;lein beetje ijdelheld te |gals je daarbij maar en behulpzaam blijft, wie jij en de zussen de en. Van niemand min- .a, Zondagmiddag werd wie stonden er voor i ;ingsche, maar nu Am- vriendinnen. Onder kopje thee hebben we .iddag gebabbeld. Lena [eerlijke vacantie-weken ;n vertelde van haar [ordfc me een |zoowaar al kleine bab-1 gehouden ■een twaalf Maar i ik denk zelfs wel zon-1 'eet Je wat dat wil zeg- op. [cheidene van de raad* I opgeeft, hebben we al us niet geplaatst wor- .oeder een flinke hulp I is zy dan weer de inde moeder, mag je versje in den I ■/eek van het bureau in I |halen. Met een beetje J ;ijfsel plak je het |Wat hebben jullie een t Is maar te hopen» in tijd een dikke beurs Iik je wel voor die lieve n ik maken er graag oogenblik, dat ik aan met een kluifje bezig- aan z'n leuk snuitje Wat zul je er met Je gezellige muts keurig {aar eiken dag Zondag, jagen. Ik kan me best I ïegen hebt voor schril" ik je wel een tien. Je |den loop van de nieu* Groeten aan het troe- zal het thuis nu weer zal ook wel ieder ml* enieten en zich geluk- :r een flink huishoud- lieve patiënte maar Isschien nog wel her- |Jou, toen Je ziek was, oetelde. En vast weet lat vond. Hoe gcat bet •tje? Groet haar ew* dat ze de mazeltjes moet sturen. Ik denk, dat meneer maaktgeloof Je da is zelf een raadsel te (ast van overtuigd, dat jyjQNNEMENTSPRIJS VoorVlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Fianco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- [jie landen bij wekelijkSche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 —5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct pe abonné's in 't bezit eener Polis, GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. I oit nummer bestaat uit 2 bladen en een St. Nicolaas-Courant Openbare Vergadering van den Gemeenteraad van Viissingen op Vrijdag, 29 November 1929, des namiddags 2 uur. I. Mededeelingen. II. Over te leggen stukken. III. Te behandelen punten 1. Voorstel van Burg. en Weth. tot het ver narden van de Bakkersdorplaan (gewijzigd aangehouden voorstel) 2. Idem naar aanleiding van de motie De Meij c.s. betreffende het ontwerpen van een subsidieeringsplan voor vereenigingen, die zich sport en cultureele ontwikkeling ten doen stellen en daarvoor 25 der belasting op de publieke vermakelijkheden beschikbaar te stellen. 3. Idem om afwijzend te beschikken op het verzoek van de Eerste Vlissingsche Harmo nica Vereeniging „Crescendo", om jaarlijks concerten te geven, tegen de gebruikelijke vergoeding. (Aangehouden van de vorige vergadering) 4. Idem naar aanleiding van een voorstel, om voor de Vlissingsche leerlingen der Am bachtsschool en der Industrie- en Huishoud school te Middelburg een regeling te ontwer pen, betreffende de betaling van het school geld. 5. Idem tot het vaststellen van de vergoe ding aan bijzondere lagere scholen, wegens kosten van instandhouding over 1927, alsme de tot het vaststellen van de afrekening over 1925, 1926 en 1927. 6. Idem tot het toekennen van een vergoe ding over 1927 wegens een boventalligen on derwijzer, aan het bestuur der Vlissingsche Schoolvereeniging. 7. Idem tot het tijdelijk verleenen van de voorloopige vergunning aan de N.V. Zuid- Nederlandsche Radio Distributie-Maatschap pij, in oprichting, voor het aanbrengen van draden boven gemeente-eigendommen en straten. 8. Idem om afwijzend te beschikken op het verzoek van winkeliers in de Scheldestraat, otn deze straat van een electrische verlich ting te voorzien. 9. Idem tot het vernietigen van den aanslag der Ned. Hervormde gemeente in de straat belasting. 9. Idem tot het verleenen van een bijdrage van 50 in de kosten van het vijfde Inter nationale Luchtvaartcongres te 's-Graven tage. U. Idem tot het verpachten van terrein nabij den West-Souburgschen weg aan L. A. Cortvriendt alhier, voor 140. 12. Idem om aan D. Waltz alhier in gebruik af te staan een gedeelte gang nabij de Pluim- straat en een stukje grond aan de voormalige Marinierskazerne. 13. Idem tot wijziging van de gemeentebe groting, dienst 1929. 14. Idem tot het vaststellen van een rege ling, betreffende het verzekeren van een pensioen aan de straatmakers. De begrooting van arbeid, handel en nijverheid. Aan de memorie van antwoord op het voor lopig verslag van de afdeelingen der Tweede Kamer over de begrooting van arbeid, han del en nijverheid is het volgende ontleend Met het oog op de invoering van het werk tijdenbesluit voor winkels is de arbeidsin spectie dit jaar uitgebreid met 11 controleurs van den arbeid en 11 administratieve amb tenaren. De bezwaren tegen de invoering van het verplegingsbesluit zijn van veel geringer be tekenis gebleken dan door sommigen ge vreesd werd. De vraag of het toezicht ten plattelande be langrijk achterstaat bij dat in de steden ^'ordt ontkennend beantwoord. Wanneer de minister het advies yan den ftoogen Raad van rbeid omtrent het vóór- ontwerp eener wettelijke regeling betreffende cto huisindustrie zal hebben ontvangen, zal zijn standpunt terzake bepalen. De minister vertrouwt dat het wetsontwerp tot wijziging van de Stuwadoorswet binnen enkele maanden zal kunnen worden inge diend. De minister is bereid het vraagstuk van een wettelijke regeling der arbeiders-vacantie in onderzoek te nemen. Den minister is vooralsnog niet gebleken dat aan een wettelijke regeling der vakver- eenigingeh van werkgevers en arbeiders be hoefte zou bestaan. De minister schaart zich aan de zijde der leden die van oordeel waren dat bij het ver leenen van overwerkvergunningen zeer oor deelkundig wordt te werk gegaan. Het greote aantal vergunningen, in de achter ons lig gende jaren, op grond van ongunstige eco nomische omstandigheden verleend, bewijst wel dat er bij ons gewaakt wordt tegen het te gronde gaan van bedrijven door te strenge handhaving van dt.i achturigen arbeidsdag. Naar gelang de economische toestand verbe terde is het aantal der zgn. armoedevergun- ningen ingekrompen. Da door eenige leden geuite klacht over de voortdurende herziening door de Rijksverze keringsbank van de toegekende ongevallen renten acht de minister niet gegrond. De minister zal gaarne het denkbeeld over wegen om den werkgever de verplichting op te leggen, den arbeider, die geen rentekaart blijkt te hebben, bij den Raad van Arbeid, aan te melden. Het ligt in het voornemen van den minister cm de wettelijke ziekteverzekering met ingang van 1 Maart a-s. geheel in werking te laten treden, benevens de bepalingen van de arti kelen 48 en 124 der Ziektewet, welke verband houden met de wettelijke regeling van het ziekenfondswezen. Uitstel van de invoering acht hij niet gemotiveerd. De minister wil zich bezig houden met het denkbeeld der stichting van een rijkskinder fonds. Wettelijke regeling van de werkloosheids verzekering, acht de minister gewenscht, zon der haar urgentie hooger aan te slaan dan die van de herziening der invaïiditeits- en ouder- domsverzekering. Anderzijds acht hij ze op afdoende wijze te regelen. Een wettelijke re geling zal daarom worden voorbereid, waar van de mi»?'ster "5ch de verschillende phasen van behandeling denkt na de overeenkomstige behandelingsstadia van de herziening der invaliditeitsverzekering. De R. Kalh. Staatspartij en het militaire vraagstuk. In de Zaterdag te Utrecht gehouden bij eenkomst van den partijraad der R. Kath. Staatspartij, was aan de orde de behande ling der praeadviezen over het „Militaire vraagstuk". De heer mr. W. M. van Lanschot, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, be handelde de politiek, meer bepaald de inter nationaal politieke zijde van het vraagstuk. De tweede praeadviseur pater mr. D. Beau fort O.F.M., bezag de moreele zijde van het vraagstuk. Pater mr. dr. J. J. W. Beuns S.J. prae- adviseerde over De economische zijde van het vraagstuk. Generaal-majoor P. J. van Munnekrede besprak de militair-technische zijde van het vraagstuk. Ten slotte behandelde de luitenant ter zee le klasse L. A. C. M. Doorman „Marine en leger buiten Europa". Na een inzicht te hebben gegeven van Ne- derland's taak als zeevarende en koloniale mogendheid vatte inleider zijn wenschen al dus samen Niet inbegrepen wacht-, logement-, in structie-, opleidings- en hulpschepen zijn voor de zeegaande vloot noodig vier kruisers, zestien jagers, 26 onderzeebooten, drie onder - zeeboot-mijnenleggers. En verder voor locale verdediging een aantal mijnenvegers en tor pedo-motorbooten. Eindelijk zouden gebouwd moeten worden twee kruisers, acht jagers, vier onderzeebooten plus twee mijnenleggers voor Oost-Indië, een flottielje-vaartuig voor West-Indië en inrichting van een marine vliegkamp te Curacao. Voor een en ander zal een belangrijk bedrag noodig zijn, maar spre ker stelde zich op het standpunt, dat hij vol strekt geen overdreven eischen had geformu leerd. Er behoort echter zoo snel mogelijk te worden ingehaald, wat voorheen verzuimd is. Inleider schatte de kosten op ongeveer 15 millioen per jaar. De vijf inleiders kwamen ten slotte tot de volgende gemeenschappelijke conclusies 1. In het verkeer tusschen de volken zege- viere de Christelijke liefde en rechtvaardig heid over willekeur, wantrouwen èn onrecht. Mitsdien is gewenschtkrachtige medewer king in den geest der Vredesnota van Bene- dictus XV met de plannen van den Volken bond, ter oplossing van internationale ge schillen door scheidsrechterlijke uitspraken of andere vreedzame middelen en ter gelijk tijdige en wederzijdsche vermindering van bewapening. 2. Oorlog kan ook volgens Katholieke be ginselen gerechtvaardigd zijn. 3. Instandhouding van een militaire weer macht is in het Koninkrijk der Nederlanden in de tegenwoordige omstandigheden gebo den. De organisatie van leger en vloot dient echter, ook om de zware offers, die zij van de bevolking vraagt, beperkt te zijn tot het geen noodzakelijk is voor de handhaving der neutraliteit en voor de verdediging der onaf hankelijkheid, binnen de grenzen door inter nationale regelingen te stellen. 4. Bij de huidige internationale verhoudin gen druischt dienstplicht, zooals die in Ne derland bestaat, niet in tegen het natuur recht. Het verdient echter aanbeveling over te gaan tot gelijktijdige en wederzijdsche vervanging van de militie door vrijwilligers legers, zoodra daardoor de handhaving der neutraliteit en de verdediging der onafhan kelijkheid niet worden in gevaar gebracht. Voor de Katholieken in Nederland is dienst weigering ongeoorloofd. 5. Het bezigen van bacteriologische strijd middelen is ongeoorloofd. Eveneens het bezi gen van chemische strijdmiddelen, tenzij als represaille-maatregel. Tekort aan arbeidskrachten in de Limburgsche mijnen. Hoewel het aantal arbeidskrachten voor de Limburgsche mijnen voortdurend grooter wordt, is er toch nog een tekort. In 1925 bedroeg hun aantal 30.345, in 1928 34.113 en thans bijna 36.000. De sterke productie-verhooging is als oor zaak te beschouwen van het arbeiders-vraag stuk. Zoo vermeerderde de productie over de eerste drie kwartalen van dit jaar, vergeleken bij die periode in 1928, met omstreeks 400.000 ton. Plet nog voortdurende tekort aan arbeids krachten en vooral de wijze waarop getracht wordt dit vraagstuk op te lossen, heeft in ze kere kringen in en buiten Limburg aanleiding gegeven tot critiek. Men stelde zich de vraag, waarom de ondernemers slechts op het bui tenland zijn aangewezen en zelfs tal van fa ciliteiten moeten worden verleend ten einde toch maar arbeiders uit den vreemde te be wegen in onze industr.e arbeid te verrichten. Inderdaad lijkt het, reeds bij oppervlakkige beschouwing, eigenaardig dat een zoo ruime werkgelegenheid bij een onzer industrieën niet automatisch geleid heeft tot oplossing van een ander nationaal vraagstukdat dei- werkloosheid Er zijn echter verschillende factoren, die een dergelijke oplossing van het probleem bemoeilijken. In de eerste plaats is de Nederlandsche (niet Limburgsche) arbei der slechts noode tot den mijnarbeid te bren gen, terwijl aan den anderen kant ook de on dernemers sceptisch schijnen te staan tegen over hun prestaties. Dit ontbreken van wederzijdsche waardee ring is geen nieuw verschijnsel en degenen, die de tewerkstelling van Nederlandsche ar beiders trachten te bevorderen, zullen met dit bezwaar ongetwijfeld op de hoogte zijn. Zij dringen er dan ook op aan om. door het ver leenen van speciale gunsten aan arbeiders voor hen gemakkelijker en aantrekkelijker te maken. Scheepsbouw. De tewaterlating van het nieuwe mailschip voor de Stoomvaart Maatschappij „Neder land", de „Marnix van st. Aldegonde", dat door de Ned. Scheepsbouw-Maatschappij te Amsterdam gebouwd wordt, zal op 21 Decem ber a.s. geschieden. Prinses Juliana heeft zich bereid verklaard de doopplechtigheid te ver richten. De „Marnix van St. Aldegonde" wordt een zusterschip van de „Johan van Oldenbarne- velt", welke laatste maiboot op 1 Maart 1930 haar proefvaart zal ondernemen. De Zaterdag volbrachte tewaterlating van het motorvrachtschip „Kota Pinang" van de werf van de Ned. Scheepsbouw-Maatschappij te Amsterdam was een zeer balangrijke ge beurtenis voor den Amsterdamschen scheeps bouw, omdat nu voor het eerst daar een vaartuig voor den Rotterdamschen Lloyd van stapel liep. Voor den eersten keer wapperden van de werf over het IJ de vlaggen van den R. L. met haar roode, witte en blauwe blokken in den straffen wind. Nadat de doopplechtigheid zonder stoornis verricht was door mevr. G. H. Crone, echtge- noote van een der commissarissen van den Lloyd, gleed de „Kota Pinang" statig en vlot te water. De hoofdafmetingen van dit schip zijn de volgende lengte over alles 464'—6", lengte tusschen de loodlijnen 448'4", breedte 60' 6", holte 33*— Het laadvermogen bedraagt 9500 Engelsche tons. Het schip wordt voortbewogen door een Feyenoord-M.A.N. motor van 5200 A.P.K., die het een snelheid van W/2 mijl op den proef tocht zal geven. Hoewel het een vrachtschip is, heeft de „Kota Pinang" toch een kleine inrichting voor passagiers, bestaande uit een eetsalon, een rooksalon en negen hutten, elk voor twee passagiers. Verder is er gelegenheid voor het vervoeren van ongeveer 2000 pelgrims. Uit de metaalindustrie. „Het Volk" schrijft Wij hebben dezen zomer uitvoerig bericht over de onderhandelingen tusschen werkge vers- en werknemersvertegenwoordigers in de metaalindustrie, inzake afsluiting van een collectief contract. Partijen konden toen niet tot overeenstemming komen, daar de Metaal- bond een contract wenschte voor den tijd van 2 jaar en de Algemeene Nederlandsche Me- taalbewerkersbond dezen duur te lang vond en slechts bereid was tot het afsluiten van een contract, dat I jaar zou gelden. Thans vernemen wü, dat het bestuur van den modernen Metaalbewerkersbond aan dat van den Metaalbond heeft bericht, van de leden machtiging te hebben gekregen om de onderhandelingen over een contract voort te zetten, waarop het de uitnoodiging heeft ge kregen om voorstellen in te dienen. Aan deze uitnoodiging is gevolg gegeven en het bestuur van den Metaalbond is medegedeeld, dat er goede kans is op aanneming door de leden van den modernen bond, wanneer in het af te sluiten contract, naast de andere, reeds overeengekomen punten, wordt bepaald, dat de duur der overeenkomst hoogstens l'/2 jaar zal zijn in 1930 één week vacantie wordt gegeven de stakingsclausule wordt gewijzigd de uurloonen voor arbeiders, die bij den zelfden werkgever weder worden te werk ge steld, niet lager dan voorheen zullen zijn er vrijheid is om met eenige afdeelingen van den Metaalbond te onderhandelen over indeeling van gemeenteklasse of vaststelling van hoogere minimumloonen dan in de over eenkomst zijn opgenomen. Hierbij is medegedeeld, dat het bestuur van den Metaalbewerkersbond bereid is een con tract, waarin deze bepalingen zijn opgeno men, bij de leden aan te bevelen. Er is dus een mogelijkheid, dat hef toch nog binnen eenigen tijd tot afsluitir" n een contract in de metaalindustrie koi Op zijn minst genomen voorbarig ,s echter het bericht, dat het „Handelsblad" de vorige week bracht en waarin het volgende werd medegedeeld „mocht men ditmaal niet op tegenstand stuiten, (dan zal) het collectief contract op 2 Januari 1930 worden ingevoerd." Bij informatie vernam „het Volk", dat op den brief met voorstellen nog geen antwoord van den Metaalbond is ontvangen. Wanneer het binnenkomt, moet het eerst in alle hondsinstanties worden besproken, zoodat een datum van invoering nog geenszins is vast te stellen. c. sythoif t Op 71-jarigen leeftijd is te Leiden overleden de heer C. Süthoff, president-commissaris van het „Rotterdamsch Nieuwsblad". Het Nederlandsche dagbladwezen verliest in hem een zijner groote pioniers, die zeer veel heeft tot stand gebracht en vele nieuwe denk beelden op courantengebied in den loop der jaren heeft toegepast. O.a. was hij de eerste in den lande, die in zijn blad de dagelijksche illustraties invoerde. Rotterdam verliest bovendien in hem iemand, die bijna een halve eeuw een zijner trouwste burgers was. Het stoffelijk overschot zal Woensdagmid dag te Westerveïd verascht worden. VLISSINGEN, 25 NOVEMBER. Voorstel aan den gemeenteraad. Door Burg. en Weth. is nog het volgende voorstel aan den gemeenteraad gedaan In uw vergadering van 15 Februari jl. werd door ons ter tafel gebracht een voorstel be treffende het uitvoeren van het straatmakers- werk bij aanbesteding. Na uitvoerige discussie gaven wij uwen raad de toezegging deze aangelegenheid nader te zullen overwegen en verklaarden wij ons be reid met den aannemer en de straatmakers een bespreking te houden over het eventueel nemen van een proef. Door den wethouder van publieke werken werd daarna bedoelde bespreking gehouden ten opzichte van werk, werkplan, loonen, voorwaarden en eventueel bestaande grieven. Naar aanleiding van dit onderhoud gaf de commissie voor de Gemeentewerken ons in overweging een onderzoek in te stellen of het mogelijk is een regeling in het leven te roe pen, waarbij aan deze personen een pensioen boven de door de Rijksverzekeringsbank toe te kennen uitkeering op 65-jarigen leeftijd kan worden verzekerd en werden dienaan gaande door ons bij een levensverzekerings maatschappij premieopgaven gevraagd. De ontvangen opgaven werden aan deze commissie om advies toegezonden. Zij is thans met haar arbeid gereed en heeft aan ons advies uitgebracht. Volgens dit advies stelt zij ons thans voor, met ingang van 1 Januari 1930 den aannemer van het straatwerk in het bestek de ver plichting op te leggen voor eiken straatmaker en opperman, die in zijn dienst werk voor de gemeente verricht een zeker bedrag te be talen aan een verzekeringsmaatschappij, ter keuze van ons college, ten einde hun, na het voleindigen van het 65ste levensjaar, voor een dienstverband van 40 jaren een pensioen te verzekeren van 12 per week of zooveel minder in verhouding tot het aantal dienst jaren. Nagegaan werd door haar welke premie zou moeten worden betaald van het 25ste tot het 65ste levensjaar om de bedoelde lijfrente van 12 per week te kunnen ontvangen. Blijkens ontvangen gegevens van de Natio nale Levensverzekeringsbank N.V. te Rotter dam zal hiervoor voor eiken persoon een be drag van 48 per jaar moeten worden be taald. Tegen het uitbetalen van het gespaarde bedrag met de gekweekte rente bij het ver laten van den dienst van den aannemer vóór het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, heeft zij overwegend bezwaar. Dit bedrag zal op 65-jarigen leeftijd worden uitbetaald en dan slechts in den vorm eener lijfrente. Zij heeft vervolgens overwogen om voor dé in dienst van den aannemer zijnde personen genaamd J. Tavenier, G. van de Rafelaar, P. Bosselaar, A. Lievense, P. Houterman en A. Leendertse een andere verzekering af te slui ten, waarbij met hunne leeftijden» rekening werd gehouden. Aangezien echter eenerzljds de berekening te ingewikkeld werd en an derzijds geen vast voorschrift voor de toe komst werd gegeven, dat voor alle straatma kers en opperlieden gelijk moet zijn, ten einde den aannemer en zijn opvolgers geheel vrij te laten in de keuze van hun personeel, bleek zulks niet mogelijk. Echter geldt deze vrijheid niet voor de ge noemde personen die van den vorigen aanne mer of aannemers werden overgenomen en voor wie zij de na te noemen overgangsbepa lingen wenscht getroffen te zien. Indien namelijk voor deze personen een be drag wordt gestort gelijk aan dat, hetwelk voor een persoon van den leeftijd van 25 iaar moet worden betaald, zal voor hen de lijf rente veel minder dan f 12 per week bedra gen. Ofschoon met een of andere maatschappij een regeling zou kunnen worden getroffen voor allen een lijfrente van f 12 per week af te sluiten geeft zij, met het oog op het groote bedrag, dat aan premie, vooral voor de oudste werklieden zou moeten v/orden betaald, er de voorkeur aan om dit risico voor de gemeente te nemen en stelt zij U daarom voor, dat de gemeente voor de reeds genoemde personen J. Tavenier, G. van de Rafelaar, P. Bosselaar, A. Lievense, P. Houterman en A. Leendertse zal waarborgen een pensioen van 12 per week ingaande na de voleindiging van het 65ste levensjaar, hetgeen dus hierop neer komt, dat de gemeente zal bijpassen het ver schil tuschen 12 per week en de gekweekte rente, onder voorbehoud, dat deze bepaling ziin kracht zal verliezen indien een der zes genoemde personen vrijwillig den dienst van den gemeente-aannemer verlaat of wegens gedrag of wanprestatie wordt ontslagen. Belanghebbende verliest r.-enwel dan niet zijn recht op aanspraak op uitkeering op 65- jarigen leeftijd in verhouding tot de betaalde premie. Aangaande het storten der premiën stelt zij ons het navolgende voor De aannemer stort het verschuldigde be drag in driemaandelijksche termijnen, terwijl door hem de helft daarvan wekelijks op het loon wordt gekort. In de verzekeringspolissen dient een clau sule te worden opgenomen, dat direct bij het intreden van invaliditeit vóór het voleindigen van het 65ste levensjaar een invaliditeitspen sioen ingaat, naar een te voren vast te stel len schaal. Waar wü ons met den inhoud van het ad vies der commissie voor de Gemeentewerken kunnen vereenigen, hebben wij de eer U voor te stellen dienovereenkomstig wel te willen besluiten. De winkelsluiting. Aan den gemeenteraad is het volgende adres gezonden Geven met verschuldigden eerbied te ken nen De af deeling Vllssingen van den R. Kath. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden, de afdeeling Vlissingen van den Christ. Bond van Handels- en Kantoorbe-

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1