AAN! 1080 500 300 150 100 25 DERT eerste blad TIMMERMAN VRIJDAG 22 NOVEMBER :s van )aar aan. 'iano. ramma. uwen i de ibaan No. 3^6 67e Jaargang 1929 i Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen BINNENLAND Stads- en Provincienieuws Voor Uw „STEUHSCHOEISEL" ochf. /achten jong en U hen zult ver- No.' 126 Ro\dief 23 coupon» d/W No- 177 0(fie\epcl» eWI 1 50 coupon» »u. Al Jodsclw®* coupon» 1-40 "l Tafo\vocibol No. 30 Lcpo\te^ 43 coupon» JVf. 2«fe '■v TP9-IS VVS uropname. e 2-acter. OM MIX. i 6 acten. VLISSINCSCHE COURANT aB0NNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rigelanden bij wekeiijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4175. Afzonderlijke nrs. 5 ct. Firma F. VAM DE VELDE Ir., Wilslrcil 511-10, Vlissingen. kill. 10. PisMtiii) 00207 ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct pe abonné's in 't bezit eener Polis, zij" GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet oi oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Audiënties bij H.M. de Koningin. De grootmeester van het Huis van de Ko ningin e i de chef van het Militaire Huis van de Koningin maken bekend, dat de collegiën. de civiele- en militaire autoriteiten, vereeni- gingen, corporaties en particulieren uit alle deelen des lands, uitgezonderd de provincie Noord-Holland, die hun opwachting wen- schen te maken bij of die wenschen voor gesteld te worden aan de Koningin, worden uitgenoodigd zich daartoe tusschen 23 en 30 November a.s. schriftelijk te wenden tot lo. de civiele heeren tot R. F. C. baron Bentinck, dienstdoenden grootmeester, Prins Mauritslaan 8, 's-Gravenhage 2o. de beroeps- en reserve-officieren tot den adjudant van dienst van de Koningin, ten Paleize Noordeinde te 's-Gravenhage. Dames uit alle deelen des lands, uitgezon derd de provincie Noord-Holland, die wen schen haar opwachting te maken bij, of die wenschen te worden voorgesteld aan de Ko ningin, worden verzocht zich daartoe tus schen 23 en 30 November a.s. schriftelijk te wenden tot de grootmeesteres-van het Huis der Koningin, gravin Van Lynden van San- denburg, geboren baronesse Van Nagell, Lan ge Voorhout 13 te 's-Gravenhage. Het is Harer Majesteit's bedoeling degenen, die zich voor deze audiënties aanmelden, bij gelegenheid van een of meer soirées te 's-Gravenhage te ontvangen. Bjj deze soirées is het dragen van ambtsge waad of rok verplichtend. De dienstdoende grootmeester en de chef van het Militaire Huis zullen aan hen, die de Koningin hunne belangen persoonlijk wen schen voor te dragen, te zijner tijd nadere aanwijzingen geven. Nederland en België. De correspondent van de „N.R.Ct." te Brus sel meldt In de vergadering van de Kamercommissie voor buitenlandsche aangelegenheden, heet't de socialistische oud-minister Camille Huys- mans den wensch te kennen gegeven, dat de regeering een verklaring zou afleggen om trent den stand van de bespreking tusschen Nederland en België. De commissie van rap porteurs zal dan ook in dien zin een vraag tot de regeering richten. De Rijksmiddelen. De staat van de opbrengst der rijksmidde len over October gaf wederom een belangrijke stUging te zien tegenover de overeenkomstige maan van het vorig jaar. De staging is verblijdend maar tegelijker tijd.... beangstigend, schrijft het „Hbld." Wjj zouden nl. bevreesd worden voor den psychologischen invloed ervan. Uit de discus sies bij de algemeene beschouwingen over de 5taatsbegrooting in de Tweede Kamer is dit fel gebleken. Men hecht niet meer aan de raming, volgens de methode, welke enkele jarsn geleden is ingevoerd. Toch berust deze raming op een juisten grondslag. Het eenige, Kat er aan ontbreekt is, dat ze geen rekening houdt met het con junctuur ver loop. In een op gaande conjunctuur zullen de ramingen, ge baseerd op het verleden en slechts rekening houdend met het accrès voor zoover dit be kend is over het loopende dienstjaar te laag blijkenbij een dalende conjuctuur te hoog. bit verloor men bij de discussies wel eens uit het oog. Wij hebben al in den loop van dit jaar bij de bespreking van den middelenstaat er meermalen de aandacht op gevestigd, dat vooral de directe „Konjunkturempfindliche" middelen een zeer groot aandeel in de stij ging der ontvangsten hadden. Dit blijkt wel u»t het feit, dat de volgende belastingen te zamen 17.8 millioen van de 25.4 millioe.i waarmede de raming overschreden is, voor haar rekening namen. Krijgen we een omslag in de conjunctuur, °m niet te spreken van een crisis, waarvoor velen thans bevreesd zijn, dan zal men "mis schien voor vele middelen, direct een even groote daling zien, als we nu een scherpe s%ing aanschouwen. Spreekt men van omslag in de conjunc- tuur of crisis, dan denkt men in de eerste Plaats aan de beurscrisis, waarvan de zwart- ste dagen in het lratst van October vielen. ^6 opbrengst der Beursbelasting toont duide- !Ük aan, hoe groot ook hier de omzetten zijn BBweest. Van onze effectenbeurs worden niet ~-zooals bijv. te New-York omzetten gepu bliceerd. Men weet op geen stukken na wat er om gaat. Het eenige symptoon van een s%enden omzet vindt men in de opbrengst keursbelast:' ë- Deze nu bedroeg in Oc tober 1.171.587 Cv.j. 830.256), een dat nooit werd bereikt. Het is slechts twee maal voorgekomen, dat deze belasting een cijfer van 1 millioen bereikte, nl. in Mei 1920 het tijdstip van de grootste hausse vóór de crisis, die in het najaar van 1920 in trad, en in Januari 1929. Intusschen, van groot belang is deze beurs belasting voor de schatkist niet. Dit middel is dan ook alleen wat uitvoerig besproken in verband met de recente gebeurtenissen. De groote „pluk" kwam van den kant der successierechten, die met 6.1 millioen ruim f 2.1 millioen meer opbrachten dan het vo rige jaar. Maar ook de andere middelen geven gun stige cijfers te zien De inkomstenbelasting bracht met 6.831.000 ruim 8 ton meer op dan het vorige jaar, een zeer mooie opbrengst. De invoerrechten brachten ruim 2/> ton meer op dan in October 1928 en nog iets meer dan 2'/2 tb t.o. September 11. Deze opbrengst is weder een record. Verder toont de tabaksaccijns met 2.368.000 een opbrengst, die ruim 3 ton hooger is dan het vorige jaar. De zegelrechten brachten met 2.876.000 nog geen 2 ton meer op dan in October 1928. De suikeraccijns toont een daling van 5.6 millioen in October 1928 tot 4.2 millioen. September 11. gaf een veel hoogere opbrengst te zien. Dn nieuwe weldadigkeidszegels. De nieuwe weldadigheidszegels, die allen dezelfde voorstelling dragen, worden uitge geven met een frankeerwaarde van V/2, 5, 6 en 121/2 cent en een verkoopprijs van resp. 3, 8, 10 en 16 cent. Zij zullen op de postkantoren verkrijgbaar zijn van 10 December 1929 tot en met 9 Januari 1930. De zegels hebben een onbeperkten geldigheidsduur en zijn eveneens geldig in'het'internationaal ver keer. Evenals vorige jaren komt de extra opbrengst ten bate van den Ned. Bond voor Kinderbescherming. De kleuren der zegels zullen zijn l/2 cent grijs, 5 cent groen, 6 cent rood en 12cent blauw. Het ontwerp der zegels is van den heer H. H. Kamerlingh Onnes te Scheveningen. Deze heeft getracht het zegel zoo doelmatig mogelijk te maken, d.w.z. met een gemakke lijk leesbaar cijfer en een voorstelling welke in de eerste plaats moet toonen, dat het om „Het Kind" gaat, terwijl in de tweede plaats het idee „Bescherming" moest worden weer gegeven. Dit bracht den ontwerper op de gedachte, het kind te midden van de gevaren van het leven naar zijn bestemming te laten brengen op den rug van een zeedier. De dol fijn is het symbool van vriendschap en vei ligheid. De verdeeling van den zendtijd. De Radioraad deelt mede, dat hem van verschillende zijden vragen -om inlichtingen bereiken omtrent de verdeeling van den zend tijd en andere bij den raad aanhangige zaken. Dergelijke verzoeken worden ook tot den voorzitter en de leden individueel gedaan. De Radioraad heeft echter slechts tot taak den minister van waterstaat van advies te dienen. Het doen van mededeelingen aan anderen is derhalve uitgesloten. Dit is trouwens reeds het geval op grond van den eed of de belofte van geheimhouding destijds in handen van den minister afgelegd. Overigens kan de Radioraad slechts ten zeerste betreuren, dat enkele personen en persorganen mededeelingen hebben gepubli ceerd, die niet voor openbaarheid waren be stemd. Deze mededeelingen, welke als regel óf geheel óf ten deele onjuist waren, kunnen nooit er toe leiden om het publiek een dienst te bewijzen. Weshalve de Radioraad dan ook bij dezen waarschuwt tegen alle mogelijke verdere ongecontroleerde berichten omtrent eenig bij hem aanhangig onderwerp. VLISSINGEN, 22 NOVEMBER. De winkelsluiting. Gedurende het tijdperk van 24 November tot en met 6 December mogen de winkels des avonds tot 10 uur geopend zijn. Draadloos telefoneercn met schepen in zee. Naar wij vernemen zullen op de mailbooten van de stoomvaart-maatschappij „Zeeland" binnen eenige maanden installaties worden aangebracht tot het nemen van proeven met het voeren van draadloos-telefonische ge sprekken met den Nederlandschen vasten wal. Dit is een eer '.e stap ter verwezenlijking van plannen, welke bij de leiding van ons tele foonbedrijf reeds eenigen tijd bestaan. De „Midd. Crt." verneemt nog dat de ver wachting, dat hieromtrent op de onlangs ge houden bijeenkomst van het „Comité Consul- j tatif International technique des communica tions radioélectriques" een internationale re geling zou worden geformuleerd, niet is ver vuld er bleek daar meer belangstelling voor kortegolf verkeer op langen afstand dan voor kustverkeer te bestaan. In enkele landen worden niettemin op dit gebied reeds proeven genomen en ook in ons land bestaat op bescheiden schaal een dienst, namelijk van het proefstation voor de kust- verlichtin<r te Scheveningen met de lichtsche pen in zee. De tijd is thans aangebroken om tot een proefneming op ruimer schaal te ge raken. Daartoe zal te Scheveningen-radio een pro- visiorische zender gereed worden gemaakt de ontvangst zal waarschijnlijk te Noordwijk- radio plaats vinden. Omtrent de voor het telefoonverkeer met schepen te kiezen golflengte wordt overleg gepleegd, teneinde een zooveel mogelijk sto ringsvrije golf te verkrijgen. Voor het kust- station zal waarschijnlijk een frequentie van 1560 Kcs 192.3 M.) worden gekozen, ter wijl voor schepen een golf in denzelfden band, dan wel in den band van 109 M.133 M. zal worden beproefd. Voor het uitrusten der zenders aan boord der schepen en te Scheveningen-radio zal Vermoedelijk nog wel een tijdvak van ten minste twee maanden noodig zijn. De dienst VlissingenBreskens. De motorveerboot „Koningin Wilhelmina" voor den dienst Vlissingen— ""reslcens v.v. wordt morgen weer in dienst gesteld. Orkest Vereeniging „Vlissingen". Concertgebouw. Beginnen we ditmaal ons verslag over dit concert, gisterenavond door bovengenoemde vereeniging gegeven, met een woord van warme hulde aan het adres van de directrice mevr. R. Brand—Bekker. Het mag toch voor waar een prestatie heeten, dat zij met een grootendeels uit dilettanten bestaand veel kleurig orkestapparaat (we telden wel een dertigtal instrumentalisten) zulke mooie re sultaten weet te behaleh. En des te meer waardeeren we dit, omdat zij als vrouw een directie voert, waar menig heer der schepping nog wel wat van leeren kan. De radio-ziekte blijkt in onze Scheldestad niet gevaarlijk te zijner was althans een flink gevulde zaal, die bij alle goede hoe danigheden van radio-genot toch een instru mentaal en vocaal concert in natura bleek te prefereeren. We hebben dan ook het vaste vertrouwen, dat het muziekminnend publiek eerlang naar de concertzalen zal terugkeeren en de inzinking in het concertbezoek, welke zich de laatste jaren afteekende. genivelleerd zal worden naar den gunstigen kant. Qua het programma. Als inleiding de be koring van Schubert's „Unvollendete" (le deel), waar men gaarne met onverzwakte oude vreugde naar luistert. Het orkest speel de dit werk met volle overgavetransparant fleurig en kleurrijk mocht de interpretatie heeten. Den lagen strijkers komt een woord van lof toe. Zeer karakteristiek doopte Urbach zijn Chopinade „Chopins Aeolsharfe". Als Aeolus (de god van den wind) den luchtstroom doet gaan door een windharp, ontstaan de meest feërieke geluiden en men waant zich in een sprookjestuin, waar bovennatuurlijke muziek weerklinkt. En is het zoo ook niet bij Cho pin Hoort onzen Schafer Chopin spelen Gij vergeet ze uw geheele leven niet, de zachtdroomende maanlichtpoëzie van een NocturneVooropgesteld, dat we de com posities het liefst beluisteren zooals de groote meester ze bedoeld heeft, was het toch een voorrecht ze ook eens te genieten in dezen vorm. De Mazurka klonk heel aardig, evenals de Walsen. Eigenaardig dat bij een Straués' wals de ledematen moeten dansen omdat men door het onweerstaanbare rhythme als 't ware medegesleept en getrokken wordt en dat bij Chopin zelfs van geen aanvechting sprake is. De redenen Bij Chopin danst immers de zielDe Polonaise, wel bekend en ook be- hoorende tot het repertoire van harmonie korpsen, heeft ons in deze uitvoering het best voldaanheldhaftig en feestelijk was de in druk. die gewekt werd door den energieken rhythmus. De fluitist Versloot, die den ge- heelen avond voortreffelijk werk leverde, zooals we dat van hem gewoon zijn, was met z'n piccolo in dit "deel minder gelukkig. Na de pauze kwam de tweede Peer Gynt- Suite van Grieg, een heerlijk tonenbeeld van aan gewone winkelprijzen BELLAMYPARK HOEK KERKSTRAAT. VAKKUNDIGE BEDIENING» Noorsche en Oostersche romantiek, die met verve vertolkt werd. De fluitisten waren in de „Arabischer Tanz" bepaald te loven. Er werd met begrip gemusiceerd, de solo-viool- inzet werd mooi van toon ten gehoore ge bracht en „Solvejgs Lied" vormde het cul minatiepunt. 't Was jammer van de onze kerheid bij de herhaling con sordino, voorts is nog fijnere afwerking van dit verrukkelijke lied wellicht mogelijk. Tot besluit de „populaire" Tweede Rhap- sodie van Liszt, die met veel brio gespeeld werd. De climax in de trigane-muziek werd prachtig genomen, tintelend van geestdrift en enthousiasme was het passagespel, alle in strumenten en instrumentgroepen kwamen goed tot hun recht en het orkestnummer waar we eerlijk gezegd „ons hart voor vast hadden gehouden" slaagde naar behooren. Afzonderlijke vermelding verdient de Caden za door mej. Gr. Wijthoff met opvallende helderheid verklankt haar pianospel sluit een rijke belofte voor de toekomst in zich. Tot zoover het orkestrale gedeelte. Mede werking verleende de heer Emiel van Bosch, operazanger te Amsterdam, die de orkestnum mers afwisselde o.a. met de gaarne gehoorde Aria uit de Barbier van Sevilla van Rossini, het Drinklied uit Hamlet van Thomas en Stances van Goublier. Wat dictie betreft vol deed deze zanger aan de hoogste eischen en daarmede verkreeg hij een geweldig contact met de zaal wat den zang aangaat, deze was niet steeds voornaam van klank, wat echter niet wegneemt, dat we zijn optreden met groote waardeering herinneren. Vooral voor Goublier zijn we hem zeer erkentelijk, daar deze melodieuse muziek voor ons een novum was. Mevrouw Brand bleek weer de schitterende begeleidster, die in haar volg zaamheid, discretie en liefde voor de schoon heid voorbeeldig was. Emiel van Bosch bracht zijn gehoor, dat hem nog een toegift Ideaal van Tosti wist af te dwingen, voort durend in verrukking. Zeer innemend liet hij zijn accompagnatrice in de successen deelen. DirectriC' en orkest hebben na elk nummer evenzoo een spontaan applaus mogen incas- seeren, wat even wel verdiend mag heeten als de bloemengarven aangeboden aan de dames Brand, van Dierendonck en Wijthoff. O. De bij Maja en haar avonturen. Alliambra-theater. Het is een aardig denkbeeld van het Insti^, tuut voor Arbeidsontwikkeling om de series, waarin het zijn avonden verdeeld heeft, te doen aanvangen met een film. Deze films toch kunnen werkelijk bijdragen tot ontwik keling, indien er meer gegeven worden zooals die van gisterenavond. Niet alleen openen zij het oog voor het schoone. het wonderlijke in de natuur, maar ze kweeken. zonder het op zettelijk er dik op te leggen, belangstelling en liefde vooi dieren- en plantenrijk, door op het het witte doek het natuurleven weer te geven. En dat werd kostelijk gedaan. We zien met het hoofdpersonaadje uit deze rolprent het ter wereld komen eener bijenkoningin, ge volgd door den uittocht van een zwerm. In den bijenkorf kan de bij Maja het echter niet lang uithouden, in gezelschap van een oudere honigbij vliegt ze uit, maar al spoedig laat ze deze ver achter zich en verdwijnt in ver rukking over de schoone natuur in de wijde, groote wereld, waar het bosch gelegenheid te over biedt om kennis te maken met haar medeschepselen. Ze ziet de leuke, maar schichtige konijntjes rondhuppelen en zich bij het minste gerucht terugtrekken in het veilige holze bewondert de groote liefde, waarmee de egel haar kleintjes verzorgt en is verbaasd over de magere wezens sprink hanen die in het grasveld rondhuppelen. Maja ziet, hoe jonge ringslangen uit de eieren te voorschijn kruipen staat duizend angsten uit bij het zien van een sterk be haarde rups, welke haar een „verschrikke lijke draak met gloeiende oogen" lijkt. Tegen het einde van den eersten dag harer vlucht zou ze bijna het slachtoffer geworden zijn van een uil wat een prachtopname was dit die uit zijn hol te voorschijn kwam. Den nacht vindt zij een schuilplaats in een tulp, waarin ze den volgenden morgen ontwaakt om spoe dig te belanden bij een rozenveld, waar we een schitterende opname zagen van het ont luiken eener „koningin der bloemen". Ver baasd staat Maja bij de geboorte van een libel, en vertoornd is ze over de bloeddorstig heid van zoo'n dier, als het den kop afbijt eener bromvlieg. Hulpvaardig is ze- bij den strijd tusschen een gladden holbewoner en een mestkever, welke laatste haar redt. als ze in gevangenschap eener spin geraakt is. Haar kennismaking met elfen biedt gelegenheid tot het uiten van den wensch de menschen te kunnen zien, zooals ze het mooist zijn. Nadat deze wensch vervuld is, beleeft ze haar ge vaarlijkste avontuur. Ze komt in gevangen schap bij de horzels. Als ze daar verneemt, dat een rooftocht zal ondernomen worden naar haar geboorteplaats, ontsnapt ze, na eenige mislukte pogingen, uit haar gevangenis en ijlt daarheen. Le komt juist op tijd om te waar schuwen, want als alle verdedigingsmaatrege len getroffen zijn, nadert ook de voorhoede der horzels. Een bloedige strijd volgt, die echter beslist wordt ten gunste van het bijen volk. Deze interessante rolprent, waarvan we ver schillende malen getroffen werden door de fraaie opnamen, werd voorafgegaan door mooie natuuropnamen en fraaie beelden van steden uit het buitenland, waarvan we o.a. slechts noemen de projecties van Pons en Crindelwald, terwijl ze ingesloten werd door een tweetal komische films, waar de goed bezette zaal hartelijk om gelachen heeft. Het behoeft eigenlijk niet vermeld, maar volledigheidshalve voegen we het erbij, dat het orgel den heelen avond het geprojecteer de op interessante wijze begeleidde. Ontwapening. Gisterenavond sprak in de Nieuwe Kerk over dit onderwerp ds. E. H. Blaauwendraad. Spreker begon met er op te wijzen, dat het er hem alleen om te doen was opbouwend en verdiepend werkzaam te zijn. Hij wilde het onderwerp dan ook alleen principieel behan delen en zien in het licht van het Evangelie. Dan kan het niet anders of het valt hem op, dat men in de Kerk gaarne het Evan gelie hoort prediken en toepassen, maar men altijd eenigszins vreemd opziet, wanneer men met diezelfde eischen nadert tot een onder werp als dit. Wanneer hij de kern van de Godsopenbaring, die in den persoon en het leven van Christus volheid werd, en die cul mineert in de verzoening, en in de vergeving van zonden, als uitgangspunt neemt, en hem dan gevraagd wordt of hij vóór of tegen ontwapening is, dan kan hij niet anders zeg gen dan vóór. God heeft de menschen lief gehad ook toen zij nog vijanden waren, maar daarom eischt Jezus ook van hen Hebt uwe vijanden lief. Dan kan spr. ook geen onder scheid maken tusschen algemeene en één zijdige ontwapening, zoo min als hy zou kunnen zeggen Word Christen als allen, het worden. Om het principieele begrip ontwapening echter zuiver te houden, gaat hij nu na waarin zijn visie op de ontwapening niet overeenkomt met die van velen, die haar toch ook voorstaan. Achtereenvolgens beziet hfj verschillende motleven en constateert dat ontwapening niet de vrucht mag zijn van een ongezond humanisme of alleen ge dragen mag worden door 'n gevoelsmotief.Dat het niet mag voortkomen uit opportunisme, of gezocht worden om ongestoord zijn zon dige leven te kunnen voortzetten. Evenmin moet men meenen, dat met ontwapening alle vragen zijn opgelost en alle problemen zijn weggenomen, zij zullen integendeel ver meerderen. In één woord hij wil ontwape ning zien alleen als een middel in Gods hand, terwijl God wel van menschen ge bruik maakt, niet als een middel in 's men schen hand. Vooral daarom wil hij het principieel en als een eisch Gods zien, omdat, door dien eisch te aanvaarden, de Christenheid in nog moeilijker positie komt, dan z\j ooit ge weest is. In 't algemeen kan hij haar plaats niet beter karakteriseeren, dan als de plaats die 't geweten inneemt bij ieder persoon. En dat is een pijnlijke plaats. Helaas moet hy dan ook constateeren, dat de Kerk die plaats niet altijd te recht heeft ingenomen. En vooral ten opzichte van deze eischen van het Evangelie heeft zij het dik wijls met de omstandigheden op een accoord gegooid. Laat zij dan van Christus' geboden liever afzien. Maar spreker gelooft, dat wan neer de Christen in vertrouwen op God en in onverwrikt geloof aan Zijn werk, de wereld tegemoet durft treden, wij verbaasd zullen staan over de gevolgen. Ten slotte dringt hij er op aan, dat ieder begint met dezè dingen toe te passen in eigen leven, en dan ook in breeder kring, 't Leven zal er moeilijker door worden, maar rijker. Vereeniging voor Slechthoorenden. Woensdag hield de af deeling Vlissingen haar eerste gezellige bijeenkomst in het winterseizoen. Deze werd voorafgegaan door een vergadering. De voorzitster herdacht mej, Roelse, trouwe bezoekster der bijeenkomsten en ijverige medewerkster der bandwerkkrans, die in October is overleden. Daar mevrouw Van Raalte—Van Raalte als bestuurslid bedankt had, was de presi dente de tolk der vereeniging voor het uit spreken van groote erkentelijkheid voor het vele dat mevrouw Van Raalte voor de ver eeniging heeft gedaan. In haar plaats werd gekozen mevr. Henrard—Moll. Na de thee vergastte de heer H. J. van Westen de aanwezigen op een prachtige, door hem zelf gemaakte film van Vlissingen (zee gezichten, visscherij) en van Vlissingen tij dens de vorst in 1929. Daarna werden nog enkele komische films vertoond. Daar de slechthoorenden hier evenzeer van genieten kunnen als de goedhoorenden, was het voor

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1