150 100 25 Hoeséen^ DONDERDAG EERSTE BLAD Hartlijnen sericht No. 257 67e Jaargang 1929 nd a PE VL1SSINGEN Uitgave: firma f. IfAÜ DE VELDE Ir., Ilfalstraal 58-60, Vlissingen. Telel. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen KAMER-OVERZICHT BINNENLAND Hl© PLOUVIER'S Sehoenhandel Stads- en Provincienieuws MARINE EN LEGER luziek. 7.008.00 Orgelco jiüa-avond. Orkest en spi{,| tarichten. IM. 10.35 Morgei... Gramofoonmuziek. Bnan, sopraan. U. KantroJ oorat, piano. 1.20 Co .20 Beelduitzending, lending voor scholen. tstminster Abbey. 4.05 le, E. Barker, alt. A. Wilkej, 5.35 Kinderuurtje. 5.50 Martberichten. |y, alt. 7.20 Lezing. 7.45 Orkest. A. Cattsrall, vitxj, 9.05 Voortzetting concert ten. 10.20 Lezing. 10.3k M. 6.207.20 Conceit uloonmuziek. 10.40—1215 en Phonola-concert. 122s •t. 4.505.50 Concert. Or. Vroolijke avond. Soubret. ier, schrammel-trio en 0. jrkostconcert. 11.20—12;,J I— 5.20 Orkestconcert. 65o| I 8.20 Heruitzending Iconcertgebouw te AmsterJ I M. 11.20—1.20 Orkest I Concert. Orkest en violls'J Crkesten vocale solist. 9 6.1510.05 Lezingen 'oonrauziek. 12.15—12,51 Gramofoonmuziek. 1.50- 1.50 Concert uit Berlin. 7.20 Hervormingsfeest, Ier. koor, viool, fluit. |t 11.50 dansmuziek. •Is", 1725 M. 12 50-2.211 '.05 Klassiek uurtje Sill .20 Concert en tooneel.l m instrumentale solisten. Radio-censnur Ineent met eenige zeker- dedeelen, dat bij de as, der radio-uitzendingen, |oor den Radioraad wordt Uing van een permanente nemen ligt. r.) 28 Oct. van Oran p. 29 Oct. Finisterre I p. 29 Oct. Ouessant |>ct. van Bilbao Oct. van Port Soedan |isr.) p. 28 Oct. Ouessant 28 Oct. van Port Said I Oct. Finisterre 129 Oct. Point de Galle 1 29 Oct. te New-York V, I bet. te Kilindinl [28 Oct. te Durban p. 28 Oct. Gibraltar •ct. te Port Said p. 29 Oct Sagres pet. te Cristobal v.Amst, |huisr.) 5 Nov. te Ply- Rott. van New-York Amst. van Gdynia stand 767.5 te La Co- itand 741.5 te Vardö. m avond van 31 Octo- oordelij Re tot Westelijk» I wolking Weinig of geen f nachts. Overdag w mperatuur. ermakeljikhedeu, ngen ena. Dagelijks voorstelling, Dagelijks voorstelling, ir. Lezing Instituut twikkeling, Concertge- r. Luther-avond, Kerk, Dr. Ottostraat Tooneeluitvoering [oncertgefcouw 8 uur. Voordracht Evang. |LBUUG. r. Concert-vereenl- rtet, Doneert- er Gfl- 0.26 12.36 [M. 1.01 13.13 1.34 13.46 Auto's, Fietsen tuigen. t>ber uur 5.02 Imber uur iiBONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, 'ranco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschiand en Frankrijk 3.80. Voor de ove- jge landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVërhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct )e abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd legen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 biaden. EERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag. Suikerwetje. Het Suikerwetje van den heer Van den Heuvel is in de Tweede Kamer uitgerafeld het lag dus voor de hand, dat de Eerste niets nieuws kon vertellen. De tegenstanders waren ter linkerzijde te vinden, de voorstan ders ter rechterzijde. Volgens de voorstanders is er groote nood en werkloosheid is er ligt gevolg van vooral in Zeeland. De heer De Veer hing er een droevig tafereel van op en achtte het dringend noodig dat hier hulp verleend wordt door den Staat. Protectie is het schrikbeeld van de tegenstanders en zy I zien er in het gevaar dat men op dezen weg steeds verder zal voortgaan. Het middel is huns Inziens erger dan de kwaal en het eind is niet te overzien als men op deze wijze voortgaat incidenteel een bepaalde industrie te helpen, die tijdelijk noodlijdend is. Hoe moet hst eind er ooit van zijn als men hier mee bsgint Het is vóór alles een financieele kwestie die de minister van financiën moet oplossen en het is niet te wachten dat er geld voor beschikbaar wordt gesteld. De heeren Van den Bergh, Westerdijk en Wibaut hebben uitvoerig alle bezwaren herhaald, die alle reeds zyn geopperd. Zij kregen krachtigen steun van den heer de Savornin Lohman, die op een enkele uitzondering na namens zijn fractie tegen dit ontwerp sprak. Hij had drie bezwaren. In de eerste plaats ging het z.i. niet aan de Regeering nieuwe en groote uitgaven op te dringen. Ze moet daarvoor zelf het initiatief nemen. In de tweede plaats is er een nieuw Kabinet opgetreden, waarvan men niet weet wat het in deze materie zal doen en in de derde plaats kan dit ontwerp dat voor 1929 is bedoeld voor dat jaar niet veel effect meer sorteeren. Hij kon er dus zijn stem niet aan geven al vond hij dat de bieten-cultuur redelijkerwijze steun behoeft, omdat ze in moeilijkheden verkeert die niet het gevolg zijn van slecht beheer of van achterlijke inrichting, maar wel van over productie als gevolg van buitenlandsche concurrentie. Volgens den heer Diepenhorst was de steun doeltreffend wijl het bedrijf niet hope loos was. Op een internationale conventie kunnen wij niet wachten en tegen den tijd dat die mocht komen moet ons bieten-bedrijf sterk zijn. Nadat de heer Fock nog de belangen der Java'sche en Surinamensche suiker-industrie bad verdedigd, welke door bevoordeeling der cultuur hier worden geschaad, was de voor steller aan het woord, die uitvoerig zijn ..standpunt verdedigde. Hij wees daarbij vooral op het tijdelijk karakter der steunverleening die de industrie voor ondergang behoedt en ze sterk maakt en houdt tegen den tijd dat de toestand weer normaal is. Voor een groot deel redeneeren de heeren langs elkaar heen. De tegenstanders zien er geen blijvend heil in en vreezen voor verdere proefnemin gen met andere industrieën. Verkapte pro tectie is het want het is de concurrentie met bet buitenland die het kwaad stichtte of rien nu invoeraccijns heeft of door recht- streekschen steun de prijzen der inlandsche producten doet dalen, waardoor invoer niet loonend meer is, is tenslotte in effect het zelfde. Men zal nooit uit deze moeilijkheid gera ken wjjl die zaak telkens ergens anders pre ses eender kan worden. He stemming over het ohtwei-p heeft mor gen plaats. Dc wereldtentoonstellingen te Antwerpen en te Luik. Het Tweede Kamerlid de heer Schaepman beeft den minister van binnenlandsche za ken en landbouw de volgende vragen gesteld: 1- Is het den minister bekena„dat aan de wereldtentoonstelling voor koloniën, zeevaart en Vlaamsche kunst te Antwerpen 1930 en aan <3e wereldtentoonstelling te Luik zijn toegevoegd afdeelingen land- en tuinbouw eb dat verwacht wordt, dat de meeste lan den, die reeds toegezegd hebbenaan de ten toonstellingen deel te zullen nemen, dit ook sullen doen met hun land- en tuinbouw producten 2. Is het juist, dat de gelden, ten behoeve van de inzendingen op deze tentoonstellin gen door de regeering uitgetrokken, uitslui tend ten goede zullen komen van handel en nijverheid, de bouw van het Nederlandsche paviljoen en de daarbij behoorende tuinaan leg uitgezonderd 3. Voor het geval bovenstaande vraag be vestigend wordt beantwoord, is de minister dan bereid om alsnog op de begrooting van binnenlandsche zaken en landbouw gelden aan te vragen als subsidie voor de Neder landsche inzendingen op land- en tuinbouw gebied op bovengenoemde tentoonstellingen Uitvoering der Ziektewet. Bij Kon. besluit is o.m. het volgende be paald Het bedrag van de zekerheid, welke eene bedrijfsvereniging krachtens artikel 99 der Ziektewet verplicht is te stellen, wordt ge steld op 30 ten honderd van de bruto-pre- mie, welke over een boekjaar aan de be drijf svereeniging verschuldigd zal zijn, gere kend naar den toestand bij den aanvangs datum van het boekjaar. Binnen een maand na den aanvang van een boekjaar doet de bedrijfsvereniging van de bedoelde bruto- premie opgave aan het College van Toezicht op de bedrijfsverenigingen, dat die opgave aan den minister, belast met de uitvoering der Ziektewet, doorzendt onder mededeeling of het zich al dan niet met die opgave kan verenigen. Tusschen twee opeenvolgende vaststellin gen wordt het bedrag der zekerheid niet ver minderd. De minister kan, gehoord het Col lege van Toezicht, tusschentijds verhooging van de zekerheid eischen. In afwijking van het bepaalde in het eer ste lid bedraagt voor de eerste maal de te stellen zekerheid één ten honderd van het loonbedrag, over een jaar berekend, dat naar den toestand op 1 Januari 1930 door de werkgevers, wier arbeiders voor risico der bedrijf svereeniging zullen zijn verzekerd, wordt uitbetaald. Tusschentijdsche verhooging is echter mo gelijk. Examens stuurlieden ter koopvaardij. De commissie voor de stuurliedenexamens ter koopvaardij zal, aanvangende 27 Novem ber 1929, zitting houden te 's-Gravenhage, Carel van Bylandtlaan no. 5. De aanvragen, om tot de examens te worden toegelaten, moeten den voorzitter der commissie bereikt hebben vóór 11 November 1929. Belangheb benden worden ten aanzien van de voorwaar den, om tot dit examen te worden toegelaten, verwezen naar art. 7 van het bij besluit van 27 December 1907 (Staatsblad no. 353) vast gestelde reglement voor de stuurlieden examens. Aflevering van entstof door de koepok- inrichtingen. In de week van 20 tot en met 26 October 1929 werd afgeleverd door de entstofinrich ting te Amsterdam koepokstof voor 18.589 personen door de entstof inrichting te Rot terdam koepokstof voor 1873 personen en die te Groningen voor 909 personen. Totaal voor 21.371 personen. Encephalitis na inenting. In de week van 20 tot en met 26 October 1929 werden 8 gevallen van encephalitis na inenting ter kennis van het staatstoezicht op de volksgezondheid gebracht. Naar 2 ge vallen wordt een nader onderzoek ingesteld. P. T. en T. By Kon. besluit van 24 October zijn, met ingang van 16 November, benoemd tot refe rendaris der posterijen, telegrafie en telefonie de referendarissen 2e klasse der posterijen, telegrafie en telefonie G. B. van der Voort Maatschalk, W. C. Hardon, G. Parree en A. Kuiler, thans directeur van het post-, tele graaf- en telefoonkantoor te Purmerend. Anthroposofische natuurwetenschappelijke bijeenkomst. Vrijdag 8, Zaterdag 9 en Zondag 10 Novem ber a.s. zal in de groote aula van het Kolo niaal Instituut te Amsterdam een internatio nale anthroposophische natuurwetenschappe iyke byeenkomst gehouden worden. Zooals bekend is, heeft anthroposophisch georien- teerde n tuurwetenschap haar centrum in de „Naturwissenschaftliche Sektion am Goe- theanum, Freie Hochschule flir Geisteswis- senschaft" te Domach in Zwitserland, welke Sektion onder leiding staat van dr. Günther Wachsmuth. Voor dit congres heeft zich een comité gevormd van vooraanstaande Neder landsche anthroposophen. Het programma voor het congres luidt als volgt Vrydag 8 November, 8 uur 's avonds dr. F W. Zuj'lemans van Emmichoven, secre- geeft den juisten bodem aan Uw voet en maakt het loopen tot een genot ALLEEN VER KOOP: taris-generaal der Anthroposophische Veree- nlging in Nederland. Inleidende voordracht De verhouding van anthroposophie tot de natuurwetenschappen. Zaterdag 9 November, 3 uur dr. Günther wachsmuth„Mensch und Erde und ihre Bildekrafte". Des middags 4.30 uur Besprekingen, uit- noodiging tot gedachtenwisseling, afternoon- tea. Des avonds 8 uur Frau dr. L. Koilske, leidster van het Biologisches Instit'ut am Goetheanum, StuttgartZusammenhange von Sonne und Gold, Sonne und Mondfin- sternisse. Voordracht met lichtbeelden, Zondag 10 November, 3 uur Ehrenfried Pfeiffer, leider van het Naturwissenschaft- liches Forschungsinstitut am Goetheanum, Bornach Kristallisation, Pflanze, Tier und Mensch im Experiment. Voordracht met lichtbeelden. 4.30 uur Besprekingen, uitnoo- diging tot gedachtenwisseling, aftemoontea. 8 uurDr. H. Poppelbaum, Hamburg Mensch und Tier, die Erneuerung der Enfc- wickelungslehre durch Anthroposophie. Voor dracht met lichtbeelden. Omgang tusschen oudere jongens en meisjes. Een van de problemen van de moderne opvoeding. Het vraagstuk is ook behandeld op de jeugdleidersccnferentie van de A. C. J. C. (Amsterdamsche Chr. Jeugd-Centrale), waar mr. A. de Graaf er een inleiding over gehouden heeft: De spreker stelde 'tegenover e.kaar de vroegere methode van „het is ver boden" en de tegenwoordige, die omgekeerd volledige vrijheid wil. Beide methoden hebberi naar de meening van den spreker gefaald de „verbods methode" omdat geen maatstaf te vinden is immers indien men de oude conventies laat varen, dan blijft als maatstaf overhet al of niet gevaarlyke in de wyze van omgang. De „vryheidsmethode", die uit reactie volgde, die by alles vraagt„wat steekt daar nu in en wanneer daarop geantwoord wordt„op zich zelf niets", op grond daar van alles toelaat, deze absolute vryheids methode heeft jammeriyke resultaten opge leverd, zoowel in het buitenland als hier te lande. Wie betwyfelt dat (met vele, vele uitzonderingen) het zedeiyk peil vooral van meisjes en vrouwen in alle rangen en stan den bezig is onrustbarend te zakken, is een voudig niet op de hoogte. Is er een oplossing De spr. antwoordt beslist neen. Het ongeluk is juist dat men in een snel le oplossing heeft geloofd, de ouderen door verbod en conventie, de lateren door abso lute vryheid d. i. door berustend aanvaar den, alleen practisch aanpassen. Beide me thoden hebben geen rekening gehouden met de werkelykheid, de vroegere methode dat men in deze de jongeren zelf niet kon ne- geeren, de latere dat men de ouderen en hun ervaring en verantwoordelykheid niet straf feloos kan uitschakelen. Een oplossing is niet mogelijk, volgens spr., maar wel bezinning. Juist het feit, dat er geen oplossing is, zal tengevolge hebben een voortdurend waken en meeleven. Intelleetueclen tegen den oorlog. De heer B. de Ligt, een Nederlander, ge vestigd te Onex, by Genève, heeft een bond van intelleclaeelen tegen den oorlog ge sticht. Hij gaat uit van het standpunt, dat iedereen voor den fatalen loop van zaken verantwoordelijk is, maar de intellectueelen voornamelyk hun plichten verzuimden. Uit vele landen traden al groote mannen op het gebied van wetenschap en pacifisme toe, onder wie Einstein, Carles Gide en eenige Nederlandsche hoogleeraren. Een vreemde geschiedenis. Men schryft ons Terwyl het aantal mobilisatieslachtoffers elk jaar door overlyden vermindert, zien wil niettegenstaande dit feit, den betreffenden begrootingspost de laatste jaren allengs meer stijgen. Zoo vraagt de minister van defensie thans weer 50.000 meer aan op de begrooting van 1930, ter behoeve van schadevergoedingen aan mobilisatie-invaliden en hunne nabe staanden. In verband hiermede brengen wy in herin nering. dat de toenmalige minister Lambooy in de Tweede Kamerzitting van 20 December 1928 o.m. nog zeide, dat hy met de meeste beslistheid moest afwijzen d klacht als zou de wet niet behoorlijk door hem worden uit gevoerd. Hoe het verhoogen van den post voor 1930 met f 50.000 valt te rijmen met de gesproken woorden van den oud-minister van defensie, die dezen verhoogden post zelf nog op deze begrooting heeft gebracht vóór hy van het tooneel verdween, is teekenend voor zyn onge- ïyk. Wel wordt de verhoogde aanvrage in de toelichting verklaard als zynde noodig inge volge het stijgende aantal aanvragen, maar wanneer men weet, dat het hier bijkans alle maal gevallen betreft van menschen, die eer- tyds ten onrechte zyn afgewezen, dan zal men aanvoelen, dat de critiek op het beleid van den toenmaligen minister goede uitwer king heeft gehad. Door het beleid van oud-minister Lambooy zyn evenwel honderden menschen op ernstige wyze geschaad, zoodat dit muisje nog wel een staartje zal krijgen. Het is inderdaad eer. vreemde geschiedenis en het wordt hoog tijd, dat een onpartydig onderzoek wordt ingesteld, opdat alsnog recht wordt gedaan. De Nederlander, weekblad voor Nederlanders in België. Het eerste nummer is verschenen van „de Nederlander", weekblad voor Nederlanders in België. De redactie zegt dat zy niet aan politiek doet. Zij wil zyn algemeen Nederlandsch en schryft dan verder Onze belangstelling gaat uit in de aller eerste plaats naar alles wat direct of Indirect de belangen van den Nederlandschen stam en het Nederlandsche volk raakt, met eer biediging van de rechten van anderen, met open oog voor de belangen van hen, die mèt ons begrypen en waardeeren, dat er geen moeilijke problemen zyn, maar moeilyke menschen. In de overtuiging, dat de grootste verwy dering tusschen de menschen ontstaat door onkunde en onvoldoende inlichtingen, willen wy in dit weekblad brengen berich ten over alles wat de moderne intellectueel moet weten, Wy richten ons in de eerste plaats tot de Nederlanders die in België wonen en ver trouwen, dat, met hun steun en medewer king, ons weekblad een hechte band zal wor den die alle stamgenooten byeen houdt tot bloei van de Nederlandsche cultuur. In Semente Messis. In de jongste aflevering van het tyd- schrift de „Nederl. Ouderraad" komt een ar tikel voor, waarin de vraag besproken wordt, welke invloed het milieu, waarin het kind verkeert, heeft op de ontwikkeling van zijn aanleg. Een kind dat opgroeit in een kring van menschen, die een meer dan gemiddeld ver- standspeil hebben bereikt, dat in een op zijn aanleg gunstig inwerkende cultuurgemeen schap leeft heeft ontzagiy'k veel voor. Het geniet van jongsaf van al de beschavings- schatten van dezen kring. En zie, dat is voor de ontwikkeling van den natuurlyken aan leg van net allergrootste belang. Het is als de zonnewarmte voor de bloem als de zach te zoele regen voor de gewassen. Een zaadkorrel is een zaadkorrel. Maar als het koud biyft,en droog en altijd maar droog en koud in hst voorjaar, den tyd van ont kiemen, dan gebeurt er niet veel. De aanleg van het zaadje om uit te groeien tot plant, met blad en bloesem en vrucht is er wel, maar deze aanleg komt door de ongunstige weersgesteldheid niet of te weinig tot ont wikkeling. Zoo ook presteert de eene mensch meer dan de ander, al zyn de natuurlijke ge schiktheden en de mogeiykheden bij beiden gelyk. De levensomstandigheden zyn van zeer grooten invloed op den mensch, even groot als In de natuur. Dennen en sparren verkommeren tot dwergen als men ze brengt in hooge bergstreken. Zy ontwikkelen zich daarentegen tot reuzenexemplaren als bodem en klimaat zoo gunstig mogeiyk zyn. In semente messis In het zaad de oogst VLISSINGEN, 31 OCTOBER. Scheepvaartberichten. Het Engelsche stoomschip „Cambrian Du chess", van Rosarlo naar Antwerpen, dat gisteren hier passeerde, is by de West-Hinder in aanvaring geweest met de Belgische loodsboot No. 7. Van de „Cambrian Duchess" is de achtersteven beschadigd. Het gisteren van Rio Grande te Antwer pen aangekomen Fransche stoomschip „D'Entrecasteaux" is op de Noordzee in aan varing geweest met een onbekend gebleven A Bronchitis en Kinkhoest SifOOP perflesch 1 gld. Bonbons per doos 60 ct Bi, Apoth. en Drogisten stoomschip. Van de „D'Entrecasteaux" is de voorsteven ingedrukt. De sleepboot „Anja" heeft gisteren bij Antwerpen schroef en as afgeslagen. Door de sleepboot „Goliath" is de „Anja" naar Dord recht gesleept om aldaar te repareeren. De 50e jaardag van H. M. de Koningin. In verband met den SOsten verjaardag der Koningin in 1930 wordt te Middelburg reeds met groote kracht gewerkt om dit Zeeuwsche kroonjaar van de vorstin met grooten luister te vieren en wel op Zaterdag 30 Augustus en Maandag 1 September. In een gisterenavond gehouden byeenkomst van het bestuur der Vereeniging „Uit het Volk—Voor het Volk" en vertegenwoordigers der zeer talryke buurtcommissies, die reeds gevormd zyn, werd over de financiën mede gedeeld, dat deze buurtcommissies zoo eenigs- zins n.ogelyk minstens 25 der by wekelyk- sche, maandelijksehe of driemaandelijksche termynen op te halen gelden aan de algemee- ne kas zullen afdragen. Als plannen voor de feestviering, buiten de buurtversieringen, kwamen naar voren voor Zaterdag een kinderfeest en des avonds een gondelvaart door kaden en kanaal. Zulks on der de auspiciën van Schuttevaer. Voor Maandag luidt het voorloopig pro gramma klokluiden, koraalmuziek van deii Abdytoren, reveilles, muziekuitvoeringen, ca rillonbespeling, bloemencorso, historische op tocht, te ontwerpen in samenwerking met den heer mr. Meerkamp van Embden, rijksarchi varis des avonds concert op de Markt met verlichting van het prachtige stadhuis ver- toonen van marmergroepen enz. en ten slotte een groot vuurwerk. Buitendien heeft de zangvereeniging „Tot Oefening en Uitspanning" het plan een con cert van gewijde muziek te geven en zgl ge vraagd worden dit op Zaterdagavond te doem Besmettelijke ziekten. In de week van 20 tot en met 26 October zyn in onze provincie voorgekomen 10 ge vallen van roodvonk, nl. 4 te St. Maartens- dyk, 4 te St. Philipsland en 1 geval in de gemeenten Oud-Vossemeer en Zaamslag, 1 geval van diphteritis te Breskens en 1 geval van poliomylitis anterior acuta te Hoofd plaat. J. Hildernissc f Tengevolge van een beroerte is te Benkoe- len overleden de heer J. Hildernisse, gezag voerder van het stoomschip „Coen" van de Koninklijke Paketvaart-Maatschappy Ontslag als notaris gevraagd. De heer Joh. Pilaar, notaris te^Goes, heeft wegens gezondheidsredenen, tegen 1 Januari eervol ontslag als zoodanig genomen. De staking te Sas van Gent. In de Dindsdagavond gehouden zitting van den raad der gemeente Sas van Gent, is de volgende motie met 4 tegen 3 stemmen aan genomen „De raad van Sas van Gent, in vergadering bijeen op 29 Ocf :r, gehoord de besprekingen over het optreden van het hoofd der politie in hei conflict by de N.V. Styfsel- en gluco- sefabriek van oordeel dat dit optreden eenzydig is geweest, spreekt daarover zyn sterkste af keuring uit en gaat over tot de orde van den dag". Op voorstel van Burg. en Weth. werd de politie-verordening aldus gewyzigd, dat de politie meer vryheid van optreden verkrygt. Na het aannemen dezer wyziging heeft de burgemeester het verbod van samenscholing opgeheven. Hr. Ms. politiekruiser „Vulcanus" is, onder bevel van luitenant ter zee le klasse C. Meyer, van Nieuwediep naar de Noordzee vertrokken tot het hervatten van het toezicht op de visscherij. Bij Kon. besluit van 26 October is met in gang van 1 November aan den luitenant ter zee der 2e klasse G. E. Rotgans, op zijn ver zoek, eervol ontslag uit den zeedienst ver leend op grond van het bepaalde bij art. 45, vierdo lid, der dienstplichtwet, met ingang van 1 November, benoemd tot luitenant ter

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1