500 300 150 100 25 LEZING :erste blad WOENSDAG 30 OCTOBER No. 256 Jaargang 1929 AARTLIJNEN ND A E VLISSINGEN fcii:iii««F.!lll DE ïELOi it.. Wilstraat 59-10, liissi«p. Wil. 10. Pastrekaning E6287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND de heer LE FEBRE, „De Economischs positie vsn den Indonesiër en de poenaie Sanctie". Stads- en Provincienieuws gewenscht maakt, n andere handen worde] met den meesten aandr voorzitterschap neer te e station van Algiers. iertyd melding gemaakt tj. n de nabijheid van de uwe zender zal worden Ier is thans bijna ge korten tyd met proefzenJ ergie bedraagt 12 K.\y, J te is bijna 100 Om d te verkrijgen wordt gebr-J iulatie op den stuurzej het voordeel, dat de eni r vergroot kan worden. zJ ingrijpende verandering] le deel plaats behoeven] rzender wordt een kwart ardcor de golflengte t., lurzender is zoo nauwkeiij een afwijking van 3/lOQ.öJ kan plaats hebben. bevat vier watergekoeM aergie, welke voor de gloei r lampen noodig Is. bJ terwijl voor de anode )00 V. en een energie wordt. Door zorgvuldig g*| wordt een bromtoon ve; :ten zijn 75 M. hoog. H s dusdanig geconstruesr straling verkregen wordt| de golflengte 364 meter b ten gebruik maken van de Algiers, doch in het begin| n een nieuwe studio in de gebruik te kunnen nemen, e maand een nieuw orkest it de beste musici van het Men hoopt vóór 1 Janu» L5 man uit te breiden In verschillende muziekge. voorts nog vele andere to itzendlngen worden geor- te Rott. van Japan 28 Oct. van Suez p. 27 Oct. Sagres u. 27 Oct. Vlissingen van Paramaribo van Amst, ;r.) p. 26 Oct. Perim 27 Oct. Finisterre 7 Oct. Ouessant Oct. van Bahia 27 Oct. van Foochow r.) 31 Oct. 6 u. te Mar- Itr.) p. 28 Oct. Gibraltar Oct. Ouessant p. 28 Oct. Perim 27 Oct. te Barcelona 27 Oct. te Suez van Calcutta n. Rott. Oct. van Bombay )ct. van Tanga (uitr.) 27 Oct. van Oct. Kaap del Armi 27 Oct. te Algiers van Batavia n. Amst. Oct. te Batavia v. Amst. Oct. v. Port Said te Zanzibar van Amst. r.) 28 Oct. te Kaapstad 27 Oct. van Port Natal 28 Oct. van Gibraltar 27 Oct. v. Marseille )ct. te Antw. Oct. van Rangoon 28 Oct. van Sabang Oct. van Colombo Oct(. van Suez te Adelaide van Rott. rmabelijkheden, ngen enz. DagelUks voorstelling, Dagelijks voorstelling, Openbare vergade- re Pensloenbond, café - Lezing Instituut wikkeling, Concertge- Tooneeluitvoering •ncertgebouw. 8 uur. Voordracht Evang. 11.55 0.26 12.36 Vuto's hjetsen tuigen. 3er uux 5.04 5.02 LISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 12.50. Voor Belgis, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- Jjge landen bij wekelijkscbe verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 15 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct i abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bii verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een. wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. )it nummer bestaat uit 2 bladen. Nederland en België. In zijn houding ten opzichte van het Bel- ;ische vraagstuk is, blijkens de memorie van intwoord op het voorloopig verslag van de .fdeelingen der Tweede TCamer, het Kabinet tomogeen. Zijn streven is gericht op de tot Itandkoming, zoo spoedig als de omstandig- ieden toelaten, van een aannemelijke rege ling met België. In den boezem van het :abinet bestaat volkomen overeenstemming imtrent de noodzakelijkheid van voortdu rende samenwerking tusschen de departe- enten met name tusschen die van bui- ;enlandsche zaken en waterstaat opdat lenheid van beleid aanwezig zij. In hoever de gedachtenwisseling, die in iet vorig zittingsjaar tusschen Nederland en Jelgië plaats had, bevorderlijk is geweest aan ien juister begrip van de wederzijdsche •echten en behoeften, zal grootendeels nog noeten blijken. De regeering wenscht, dat oodra mogelijk een wederzijds aannemelijke •egeling met België tot stand kome doch uist opdat die regeling tot stand kome en nderdaad wederzijds aannemelijk zij, is be- amelijke omzichtigheid geboden. Te beden- :en valt daarbij, dat Nederland die regeling niet alleen heeft te maken de omstandig- ïeden, waaronder het overleg plaats heeft sn de gezindheid waarvan de wederpartij ilijk geeft, zijn mede beslissend voor het empo, waarin deze zaak vooruit kan worden ;ebracht. De kring waarin de voornemens, lie de regeering ten dezen heeft, zich bewe- :en, werd getrokken in het aan de Staten- Seneraal medegedeelde memorandum, dat Dp 7 Mei j.l. aan de Belgische regeering is iverhandigd de regeering meent, dat in dat tuk mede de elementen zijn aangegeven die er zake in het spel zijn. Voor het belang der •rensprovinciën ook bij deze aangelegenheid heeft zy een open oog. Een bewijs daarvan worden gegeven door snellen afbouw van net kanaal door het Bosscherveld, gepaard net daadwerkelijke oplossing van het Maas- richtsche brugvraagstuk. Opcenten suikeraceijiis. Ingediend is een wetsontwerp tot verlich- ing van den druk der crisisheffingen. Het n het leeningfonds aanwezige saldo wordt iaartoe, gelijk uit de memorie van toelich- ing gevoegde staten blijkt, tot het jaar 1943 tebruikt ter gedeeltelijke dekking van de aarlijksche lasten van het fonds. Afgeschaft worden de opcenten op den sui- teraccyns en verlaagd met ruim een der- Ie wordt de Verdedigingsbelasting II. Het 'verblijvende gedeelte van de Verdedigings- lelasting II wordt samengesmolten met de nkomstenbelasting, in dier voege, dat deze n hoofdsom evenveel blijft opbrengen als ot dusver en op de hoofdsom twintig opcen- en worden gelegd ten bate van het lee- ningsfonds. Blijkens de memorie van toelichting zal üt een groote administratieve vereenvoudi ging geven. Volgens het ontwerp zal de afschaffing an de opcenten op den suikeraccijns in wer- dng treden op 1 Januari 1930 en het overig feel van de herziening op 1 Mei 1930. De onderbroken radio-redevoeringen. De minister van waterstaat heeft geant woord op de schriftelijke vragen van het ede Kamerlid Floris Vos over het afbre- der radiorede van den heer Willem Vogt, directeur der A.V.R.O. De minister deelt mede, dat ambtshalve aan den heer Willem Vogt, directeur van het omroepbedrijf van de A.V.R.O., verzocht is, «iet voort te gaan met de rede welke hij op ndag 21 October Jl. des avonds uitsprak. T°en aan dit verzoek niet werd voldaan, is hem opdracht gegeven de rede te eindigen, aan welke opdracht door hem gevolg werd Deze handeling strekte ter uitvoering van het beginsel, in art. 3ter der Telegraaf- en Telefoonwet 1904. Het verzoek en later de op dracht is tot de heer Vogt gericht niet op Sfond van bewoordingen of uitdrukkingen, toaar omdat diens voortgezette bespreking voor de microfoon van hetgeen de radioraad ander geheimhouding aan de omroeporgani- had medegedeeld, moest worden geacht een niet geoorloofde inbreuk te zijn op de be handeling van deze aangelegenheid, zooals het bij de wet daarvoor Ingestelde orgaan wenschte te zien geschieden, vraag op grond van welke wettelijke be- tot den bedoelden maatregel Is deze overgegaan, behoeft, naar de minister meent, in verband met het bovenstaande geen be antwoording meer. Op de vragen van den heer Wijnkoop inza ke het verbreken van de radiorede van een lid der vrijdenkersbeweging op Zondag 29 September 11., heeft minister Reymer geant woord, dat de voorwaarden waren, dat het programma van hetgeen zou worden uitge zonden, uiterlijk drie dagen tevoren aan den minister ter inzage zou worden verstrekt en dat de uitzending niet zou zijn in strijd met de vei" ïeid van den Staat, de openbare orde of de goede zeden. Toen in het verloop der redevoering van den heer Hoving bleek, dat de uitgesproken woorden in hun onderling verband krenkend waren voor den eersten minister van een be vriende mogendheid, zelfs in een mate, dat zy aanstootelfjk konden worden, zoowel in bin nen- als buitenland, werd de uitzending, als in strijd met de openbare orde en goede ze den, verbroken. De A.V.R.O. Wij ontvingen het volgend communiqué Tn verband met de berichten, die de laatste dagen in de pers circuleeren, over een be weerd conflict tusschen het bestuur der A.V. R.O. en haar voorzitter, stelt het dagelijksch bestuur der A.V.R.O. er prijs op te verklaren dat deze berichten kennelijk .hun oorsprong vinden in het reeds geruimen tijd door den heer Westerveld gekoesterde voornemen, zyn functie, die hij destijds onder uitdrukkelijk beding slechts tijdelijk aanvaardde, thans neer te leggen. De heer Westerveld acht den tijd gekomen, om zijn voornemen te verwe zenlijken. Hij wenscht tot eiken prijs den schyn te vermijden, dat zijn aftreden als voorzitter van de A.V.R.O. door de beslissing van de regeering hoe deze ook moge uit vallen zou zijn beïnvloed. Het dagelyksch bestuur van de A VJR.O. is eenstemmig van oordeel, dat de heer Wes terveld met de grootste toewijding zijn krach ten heeft gegeven aan ds belangen van den algemeenen omroep in Nederland en zulks op volstrekt onbaatzuchtige wyze, die hem recht geeft op aller erkentelijkheid. Het ambtsgebed in de Prov. Staten van Zeeland. Enkele onzer gewesten hebben het voor recht schrijft de anti-rev. „Rotterdam mer" dat de Provinciale Staten worden geopend met gebed. Het blad vraagt van de tegenstanders van dit ambtsgebed gepasten eerbied. En de vermelding in het verslag van de pas aangevangen najaars zitting der Provinciale Staten van Zeeland, dat evenals de vorige malen de Vryheids- bonders en S.D.A.P.-ers onder het zeggen van het ambtsgebed door den Commissaris der Koningin bleven zitten, qualificeert het blad als een „sober maar veelzeggend getui genis J" om dan te vervolgen Wat maatschappelijk gedeeld is en op grond van deze maatschappelijke tegenstel lingen vaak zoo gaarne het pleit voert voor een gewijzigde partygroepeering, sluit zich in geestelijke zaken als vanouds broederlijk aaneen. De socialist, die in verkiezingsdagen zoo gaarne lonkt naar den Christelijken arbei der en voorgeeft, dat ook voor den Christus- belijder in de roode gelederen plaats is, ver zuimt niet de gelegenheid om den Christen in wat hem het heiligst is te treffen. Zelfs de burgerlijke beleefdheid, waaraan zoovele offers worden gebracht, mag hier niet in aanmerking komen. Niet anders is het in den kring van den Zeeuwschen Vrijheidsbond. De beschaving, die in deze partij geducht wordt beoefend, laat geen plaats voor het ongestoord uitoefenen van godsdienstige ceremoniën door anderen naar het middel van demonstratie wordt de hand uitgesto ken. Was het niet de Vrijheidsbond, die en kele jaren terug in zijn program uitsprak de waarde te erkennen van den godsdienst Over dit getuigenis dat overigens niet veel meer dan platonisch en daarom tame lijk onbchuld'g was is de partij ook uit eigen Kring vrij hard gevallen. Maar het moet erkend in Zeeland heeft men zich glansrijk hersteld en wist men aan te knoopen aan de uitspraak van kopstuk ken uit het vrijzinnige kamp. Als het gaat om den godsdienst, zijn libe- ralist en socialist geestelijk één. Eén in hun spreken. Eén in hun zwijgen. Eén in hun demonstreeren De Deli-Maatschappij. Den len November zal het 60 jaar geleden zijn dat de heer P. W. Janssen, met behulp der Neder landsche Handel-Maatschappij, voortbouwend op het pionierswerk van Ja cobus Nienhuys, de Deli-maatschappij heeft opgericht. rilNSTITUUT VOOR ||RBEIDERS0NT WIKKELING op DONDERDAG 21 OCTOBER, des avonds 8 uur in het Concertgebouw. Spreker: Oud Res. N. O. I. Onderwerp Toelichiing met Lichtbeelden. Toegangsprijs, voor leden en donateurs f 0.15. Anderen f0.50. Seriekaarten, (3 Lezingen en 1 Bios coopvoorstelling) voor leden en donateurs f 0.30. Het bestuur heeft ter gelegenheid hiervan een gedenkschrift uitgegeven, waarin vooral het decennium na het 50-jarig bestaan be sproken wordt, omdat hierin de nó,-oorlog- sche tijd besloten ligt, met zijn belangrijke economische evoluties. Er wordt dan gesproken over het grootsche werk der Deli-planters, dat bij voortduring blootstaat aan een onjuiste voorstelling van zaken van de zijde van een deel der Neder- landsche pers, onder het motto „Delische methoden". En toch zijn het die planters ge weest, die in een halve eeuw van noesten ijver, met hun frissche energie, met hun op- bouwenden Deli-géest, Ö£tar1>y Öen weg ge wezen door een klein aantal groote leiders en gerugsteund door een krachtig rechtvaar dig regeeringsbeleid, het cultuurgebied van Sumatra's Oostkust gemaakt hebben van een onproductief, veelal moerassig land met een uiterst dun gezaaide heterogene bevol king bestaande uit verschillende rassen, die in voortdurenden oorlog met elkaar verkeer den, levende onder primitieve omstandig heden, geregeld zwaar geteisterd door heftig optredende epidemiën, tot een gebied, waarin een bevolking van vele honderdduizenden, die nog gestadig groeit, een goed bestaan vindt en voor een belangrijk deel in welvaart verkeert. In het gedenkschrift komen een groot aantal fraaie illustraties voor, w.o. de por tretten van de verschillende bestuursleden van voorheen en thans, de foto's van aan plantingen en ambtenaarsgebouwen. Inlandsch complot in Indië ontdekt Naar het „Soer. Hbld." meldt, heeft het B. B. te Kediri een inlandsch complot ont dekt. Te Ngadiloeweh werd een slamatan ge houden door inlanders, die tot de organisatie behooren. Verdere aanwijzingen werden ver kregen in de richting van de dessa Papar Voorloopig zyn nog geen wapens in beslag ge- norr Wel werden aanwijzingen gevonden, dat het in de bedoeling lag, zich voor 1930 ge reed te houden. Voorloopig wordt een onder zoek ingesteld naar de gedragingen van vijf en dertig personen, die onder politietoezicht zijn gesteld. De meeste aanhangers zitten in Papar en Pagoe. Het is nog niet bekend, of het complot zich nog verder uitstrekt, en evenmin zijn er aanwijzingen dat contact ge houden werd met andere stroomingen in de inlandsche beweging. De „Ind. Crt." r.eldt, dat het ietwat voor barig is, van een complot te spreken. De hoofdpersoon ontkent, en de anderen weteu ,niet waarom het gaat. Alleen was hun be kend, dat er in 1930 iets zou gebeuren. r et verslag over den landbouw. He', verslag over den landbouw in Neder land over 1928 is verschenen. In dit jaarlijks verschijnend verslag geeft de directie van den landbouw een samenvat ting vl. do jrnaamste gegevens, die om trent Nederland's landbouw en zijn belang rijkste onderdeelen worden verzameld. Hoewel het thans verschenen verslag in hoofdzaak gelijk is aan die van de vorige ja ren, zijr er eenige belangrijke veranderingen aan te >7ijzen. De gegevens betreffende de zuivelbereiding zijn tot een zelfstandige ru briek vereenigd en aan het hoofdstuk ver- eenigingsleven en coöperatie is een aanzien lijke uitbreiding gegeven, waardoor dit thans, zij het uiterst schematisch, verschillende tak ken van het landbouwvereenigingsleven om vat.'Verder zijn voor het eerst opgenomen gegevens betreffende de in uitvoering zijnde ruilv kavelingen en een beknopt overzicht van het verloop van een aantal faillissemen ten in den landbouw gedurende de laatste jaren. Speciaal echter de uitbreiding van het hoofdstuk vereenigingsleven heeft er toe bij gedragen de waarde van dit verslag als eco nomische beschrijving van den Nederland- schen landbouw -n mede als historisch docu ment te verhoogen. De zeepfabriek „De Duif" Gisteren bestond de Koninklijke zeepfa briek „De Duif" te Den Dolder veertig jaren Dit jubileum is niet ongemerkt voorbij ge gaan. Den geheel ;n dag stond de fabriek stil 's morgens hadden er feestelijkheden plaats voor het personeel in een versierde ruimte van de fabrieken. Daarbij werd de directie namens het personeel geschenken aangebo den, o.m. een meubilair voor de hal voor het hoofdgebouw. In den liddag vond een zeer druk be zochte receptie plaats. Vele personen uit han delskringen, in relatie met de .fabrieken, en ook tal van particulieren hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt directie en com missarissen te complimenteeren met dit ju bileum. VLISSINGEN, 30 OCTOBER. C. K. W. O. De pas sedert kort opgerichte Vereeniging voor Christelijke Kunst, Wetenschap en Ontwikkeling mag zich wel in zeer groot.en bloei verheugen. Het ledental loopt nu tegen de duizend, en dit groot getal heeft het noo- lig gemaakt de avonden te splitsen, omdat hier ter stede geen zaal groot genoeg is zulk een schare te bevatten. Zoo had de vereeniging voor gisteren- en hedenavond 2 avonden beschikbaar voor het optreden van den grooten Vlaamschen toon- dichter-zanger. Emiel Hullebroeck en giste renavond was de groote zaal van het Con certgebouw geheel gevuld met belangstel lenden. Helaas wachtte de aanwezigen een groote teleurstelling, daar de heer Hullebroeck door een ernstige keelaandoening absoluut ver hinderd was op te treden. By den aanvang deelde de heer Hulle broeck, die toch uit Utrecht was overgekomen om met het bestuur te overleggen, dit mede en gaf uitdrukking aan zijn groote teleur stelling dat hij verhinderd was voor de ver eeniging op te treden. In overleg met het bestuur waren echter reeds 2 andere avon den vastgesteld en wel op 27 en 28 Novem ber a.s. Het bestuur had intusschen pogingen aan gewend, teneinde deze teleurstelling eeniger- mate te vergoeden, toch dezen avond een spreker te vinden, en was zoo gelukkig ds. J. S. Hartjes bereid te vinden voor de ver eeniging iets ten beste te geven. Na gebed en het zingen van Psalm 25 6 sprak de voorzitter een hartelijk woord van dank tot ds. Hartjes voor zijn groote bereid willigheid. Ds. Hartjes hield daarna een boeiende causerie over zijn ondervindingen in Frank rijk, gedurende den tijd dat hij daar predi kant was. Dit keurige onderwerp hield de aandacht gedurende eenige uren gespannen en ontlok te meermalen een gullen lach, en na de pauze, toen spreker meer in het bijzonder stil stond by de vreesehjke ellende van de oorlogsjaren, door hem in Frankrijk meege maakt, zyn gehoor diep onder den indruk kwam van hetgeen door de strydenden in de loopgraven, de gewonden in de hospitalen en de bevolking achter het front is geleden. Uit den ryken schat van zyn ervaringen in Frankryk opgedaan, wist spreker steeds nieuwe dingen ten gehoore te brengen en op fyngevoelige wyze gaf spreker ons een blik op de zeden en gewoonten van het Fransche volk, niet het minst op het Protestantsche deel daarvan. Eat het Protestantsche Frank ryk de liefde van zyn hart had bleek over duidelijk en ook ons is dit volksdeel, waarvan velen nog zoo weinig weten, nader gebracht. Ongetwyfeld heeft ds. Hartjes veel ver goed van de ondervonden teleurstelling en dezen avond fc)t een goed geslaagden weten te maken. Het harteiyk applaus aan het einde bewees dit ten volle. Na het zingen van „Een vaste burg is onze God" eindigde ds. Hartjes met dankzegging. De Hullebroeck-avonden uitgesteld. Blykens achterstaande advertentie moesten de Hullebroeck-avonden wegens ongesteld heid van den declamator uitgesteld worden. Op Zaterdag 23 November zal er gelegen heid bestaan in het gebouw der Christ. Ver. LAKEROL HELPT U door 't slech'e Jaargetijde heen. Neem regelmatig Lakerol en geef 't ook den kinderen als ze met kou en vochtig weer naar buiten gaan. LSkerol ls lekker in 't dost U goed! Let vooraf'op do LAKEROL PASTILLES DO cl p. d. bij allo Apoth. on Orog. voor Jonge Mannen .Noordstraat 34, de thans uitgegeven kaarten in te wisselen. Dat geldt zoowel voor leden als niet-leden. Een mooie prijs. Gisterenmiddag heeft by de „N. R. Ct." de trekking plaats gehad van de verloting ten bate van het ziekenhuis voor Scheeps- en Tropische ziekten te Rotterdam. De hoofdprys, de briefomslag, met de Duitsche speciale Zeppelin-zegels, die de f wereldvlucht -heeft meegemaakt, en door verschillende stempels daarvan de bewyêen vertoont, is gevallen op no. 820, welk lot staat op naam van den heer C. J. L. Sitsen te Vlissingen. Een Lutheravond. In het jeugdgsbouw achter de nieuwe Ger. Kerk, ingang dr. Ott.estraat, wordt morgen avond 8 uur een evangelisatie-samenkomst met lichtbeelden gehouden, ter herdenking van den Hervormingsdag. Men zie verder achterstaande advertentie. Laat uw rywiel niet onbeheerd staan. Enkele dagen geleden vermiste een ingeze tene een rywiel, dat hij eenige oogenblikken onbeheerd had achtergelaten voor een per ceel op de Dokkade. De politie stelde een on derzoek in. Voorts kunnen wy melden aat het rywiel, van welks vermissing wy eenige dagen gele den melding maakten, te Prinsenhage werd opgespoord en ter beschikking van den com missaris van politie alhier werd gesteld. De vermoedelyke dader had het rywiel neerge zet en een nieuw rijwiel, dat ter plaatse stond, op zijn beurt meegenomen. Het mocht niet gelukken den dader te arresteeren. Diefstal van staaldraad. De gezagvoerder van een alhier gestation- neerde sleepboot deed bij de politie aangifte van diefstal van staaldraad ter waarde van 150. Een onderzoek wordt ingesteld. Te water gevallen. Een 6-jarig meisje geraakte spelenderwyze in de Engelsche kade te water, doordat zy van den muur ter plaatse viel. Door hand reiking kon het meisje wórden gered, dat be halve een nat pak, blijkbaar overigens geen letsel bekwam. P. T. en T. Met ingang van 1 November a.s. is benoemd tot telefoniste by aen Interlocalendienst mej. P. J. van Driel, thans telefoniste by den lo calen dienst ten post-, telegraaf- en telefoon- kantore te Middelburg. Vrijwillige voldoening van belasting, enz. De miiSster van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's ryks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig ^betaalde belastingen naar inkomen en,'of vermogen (gewetensgeld), by den ontvanger der directe belastingen te Axel ƒ121.51Brouwershaven f 1000 Hans- weert 88.47, 84 Nieuwerkerlc 2500, 1500 en Sas van Gent 30.72. den inspecteur der directe belastingen enz. te Middelburg 83.55 en Ter Neuzen 45.10. De stakingen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Men schryft ons De directie der glucosë-fabriek „Zeelandia" heeft op de poort een bericht geplakt, dat zij voorloopig men zegt tot Nieuwjaar geen werkkrachten meer aanvaardt. Nog steeds wordt het klein contingent werkwilligen door politiemannen naar de grens geëscorteerd, die tevens de onaange name karwei hebben dag en nacht de ter reinen te moeten bewaken, iets, wat met deze weersgesteldheid zeker niet in de koude kleeren kruipt. Zeker een uitputtende taak. De hermetisch gesloten vrachtauto's schij nen echter geen overvloedig aantal „onder kruipers", in België eigenaardig .jatten" ge noemd, te bevatten weshalve men over de toekomstplannen van dit bedrijf nog in het

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1