1000 500 300 150 100 25 eerste blad WOENSDAG N0.250 67e Jaargang 1929 re vlissingen Jitgave: Firma F. VAH DE VEIDE Jr., Walslraat 58-60, Vlissingen. Telef. !0. Postrekening 66287 Verschijnt dageiijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND Stads- en Provincienieuws BUITENLAND zicht van wat er zal wCl arcloor ls het mogelijk j reeds van te voren inllcti, jerwerpen. welke bespJ lun eigen kennis stelt LeJ ^kheden, welke niet voa l, na afloop van een uiti llüken. Ook zorgen zy Vc_ .j de ontvangtoestellen, J gesteld ztin en waar 'tjt in het bezit zijn van rtpj' 1 kunnen komen luisteren. Iwelk- er ln het afgelooj,. roer voor het platteland rj de leiders van dezen dia |komst nog meer moeite i besteden. Ook bestaat telt ln den landbouwdls I zal met de microfoon «aan akkers, bosschen, En, molens en op deze t/J ben bespreken, die voor j I belang zijn. L1SSINGSCHE COURANT DDELBUKG. IBTBOOWD: jr, 28 j. en P. KeersemaltJ R O D W D: 25 J. en A. P. DavidjJ |4 i- en C. P. Simonse, 23 /ALLEN: J-Meuistee, d. ;R L E D E N I J., geh. met p. Verhulnl HARTLIJNEN r.) 19 Oct. v. Marseille I 19 Oct. van Genua |sr.) p. 20 Oct, Perim J p. 19 Oct. Dover |r.) p. 21 Oct. Gaiie 20 Oct. te Antw. 5 Batavia van Amsi. Be Soerabaya van Rott. ■r.) 20 Oct. v. Port Said Isr.) 19 Oct. v. Kilindini |ederlanden" (thuisr.) t.) 20 Oct. te Antw. p.) 19 Oct. van Havana ]p. 20 Oct. Perim (uitr.) 19 Oct. van Oct. te Bahla 20 Oct. Perim p. 20 Oct. Galle 20 Oct. Flnisterre fuitr.) 21 Oct. te Sabangl isr.) 20 Oct v. Port Said 2 P. 20 Oct. Dakar |oct .te Belawan ir.) 20 Oct. v. Port Said p. 21 Oct. Perim .te Bombay van Rott. 20 Oct. van Padang I.) 19 Oct. van Madras 120 Oct. v. Port Soedan V0 Oct. van Port Said p.) 20 Oct. v. Port Said 21 Oct. van Tanger 20 Oct. Perim §9 Oct. Suez l Oct. van Genua r.) heden te Plymouth! te Fremantle v Rott. 20 Oct. van Madras arstand 761.5 te La CO' •stand 736 2 te Röst en avond van 23 Octo*1 tige Zuidelijke tot Wei* tot zwaarbewolkt, weinig I achter. ENDA er mi fee rijkheden ■ingen enz. - Dagelijks voorstelling, Dagelijks voorstelling, i 27 October. Uit- Sanatoriumfonds, Con- lburg. dag 24 October. ..Het I ipera door de zangver- ening en Uitspanning" >or Instrumentale Mu- 8 uur. <01 1» 23 <■48 17.16 5, <7 18.30 Auto's, Fietsen rtuigen. .ober 3 4 5 6 5.18 5.16 514 5.12 1B0NNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden, •ranco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschiand en Frankrijk 3.80. Voor de ove- fige landen bij wekeiijksche verzending./ 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 eb ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertentiesbetreffendeHmir enVerhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct je abonné's in 't bezit eener 'olis, zijn GRATIS verze- ferd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. )lt nummer bestaat uit 2 bladen. KAMER-OVERZICHT TWEEDE KAMER, Ambtenarenwet. Vergadering van Dinsdag. De ir terpellatie van mevrouw De Vries Bruins ever de alastrim-misère zal nog deze week worden behandeld. Het punt waarin we verleden week Vrijdag zijn Wijven steken betrof de heffing dei grif fie-rechten bij de rechtbanken voor den ambtenaar. De heer Ter Laan wilde deze afschaffen voor amtenaren met een salaris beneden 2000. De Minister achtte handha ving gewenscht omdit dit lichtvaardig beroep zal tegen houden. In de Pensioenwet is ook een dergelijk recht ingevoerd, maar de heer Ter Laan achtte dat juist een afschrikwek kend voorbeeld, omdat het recht arme amb tenaren verhindert om hooger beroep aan te teekenen. De Minister was bereid te bepa len dat het griffierecht niet verschuldigd is als de ambtenaar geheel of gedeeltelijk in het gelijk is gesteld. In dien geest werd het ontwerp gewijzigd en nadat het amende ment—Ter Laan was verworpen werd het artikel goedgekeurd, waarbij de sociaal-de mocraten en de communisten alle tegen stemden. Het volgende amendement beoogde ook beroep op het gerecht toe te staan by onbil lijke behandeling van ambtenaren, niet alleen dus onwettige behandeling. Het is de bedoe ling der wet om de ambtenaren te bescher men tegen misbruik van bevoegdheid der overheid en daaronder valt niet alleen een onwettige daad maar ook een onbillijke. Door de heeren Beumer en Boon waren amendementen in gelijken geest ingediend, maar met andere terminologie. De algemeene strekking was detournement de pouvoir tegen te gaan. Andere leden meenden dat onbillijkheden vanzelf onwettig zijn en dat dus de uitdrukking onwettig voldoende is te achten. Veel had dit niet te beduiden, wijl de be doeling zoowel van den Minister als van de leden die amendenmenten indienden dezelfde was, nl. bescherming van den ambtenaar te gen handelingen van de overheid, die hem schaden in zijn recht. Juridisch heeft het misschien veel te beduiden hoe de construc tie der bepalingen is, practisch zal het wel op hetzelfde neerkomen. De Minister geeft een ruime uitlegging aan zijn omschrijving en daarom lijkt die wel voldoende. Rumoerige raadsvergadering. In de gisteravond gehouden vergadering van den gemeenteraad te Maastricht, waar bleek dat de gemoederen van de socialistische raadsleden na de begrafenis van hun partij genoot Becker, slachtoffer van het opstootje van 16 October, heftig in beroering waren en harde woorden gevallen zijn aan het adres van overheid en politie, is het besluit geno men dat het verbod tot samenscholingen en het sluiten van de verlofsgelegenheden om tien uur des avonds bekrachtigt met alleen de stemmen van de socialisten tegen. Politie. By Kon. besluit is benoemd tot districts commandant, tevens inspecteur der Ryks- veldwacht, A. E. van der Lely, laatstelijk hoofd van den Dienst der Algemeene Re cherche bij het parket van den procureur- generaal bij het hoog-gerechtshof van Neder- landsch-Indië, thans met Europeesch verlof hier te lande verblijvende. Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit van 19 October is benoemd tot rechter in de arrondissementsrechtbank te Breda mr. G. J. Kronenberg, thans sub stituut-griffier bij de arrondisseinents-recht- bank te Utrecht. VLISSINGEN, 23 OCTOBER. Bijbel en Geloof. Gisterenavond hield ds. O. Lvan der Veen in de Doopsgezinde Kerk alhier een lezing over „Bijbel en Geloof". Spreker begon met Uiteen te zetten welke misverstanden het woord „gelooven" te weeg kan brengen. Hij definieerde daarop godsdienstig geloof als „het zich gebonden gevoelen aan een Hoo- gere Macht". Geloof is geen „weten" in den gewonen zin van het woord. Het is niet be wijsbaar. Veeleer is het een „gevoel", waar over verder niet gestreden kan worden. Het godsdienstig geloof is een vrijwel algemeen voorkomend verschijnsel vanaf de vroegste tijden tot op heden. Groot is zijn waarde voor de gemeenschap en voor den enkeling. De onmiddellijke en overweldigende geloofs ervaringen zijn zeldzaam. De mensch poogt iets van die verheven belevingen vast te houden als hij van de bergtoppen van het leven weer moet afdalen. Dat brengt hem tot de kerkelijke gemeenschap, tot dogma's en heilige boeken. Voor ons is als heilig boek van belang de bijbel. Sinds de op komst van de moderne richting is er schijn baar een groote kloof tusschen vrijzinnig en orthodox, maar voor zoover de vrijzinnigen ook „christelijk" zijn, zullen zij ook moeten steunen op den bijbel. De Vrijzinnige Chris tenen erkennen het recht van de bijbelkri tiek. Men geve de wetenschap wat haar toe komt. Maar daar staat tegenover dat zij niet meer probeeren den bijbel als een boek van de 20ste eeuw uit te leggen. Zij lezen den bijbel zooals hij zichzelf geeft. De bijbel geeft richting en oriëntatie aan hun geloof. En ze nemen er uit aan wat God hun te ge looven geeft. In zooverre is hun standpunt algemeen Christelijk. Het is niet goed dat de Vrijzinnig-Christelijke gemeenteleden niet meer kennis nemen van den inhoud van den bijbel. En dat in een tijd, waarin de R.-Kath. Kerk een volledige Hollandsche bijbelverta ling onder haar leden verspreidt Spreker eindigde met het Vrijzinnig- Christelijk standpunt af te bakenen, waar bij hy meende sterk te staan zoowel tegen over orthodoxen als tegenover ongodsdiensti- gen. Tegenover de eersten kan men zeggen, aldus spreker wij gelooven voor zoover ons dat door God gegeven is en steunen ons geloof op den bijbeltegenover de laatsten ons geloof is een „voelen" en laat de we tenschap in eere, (ook de bijbelkritiek wordt in beginsel aanvaard) het geeft niet een antwoord op alle vragen, maar doet ons vertrouwen in God. Van de gelegenheid tot vragenstellen werd slechts door enkelen der talrijke aanwezigen gebruik gemaakt. Theosofie. Dezen winter zullen speciale cursussen worden gehouden over theosofische onder werpen, zoowel voor eerstbeginnende als voor meergevorc erde bestudeerders. (Zie achterstaande advertentie). Voor deelname kan men zich opgeven in de bibliotheek der Hermes-Loge, Kasteelstraat 58, mondeling zoowel als schriftelijk. R. Kath. Vereenïgingsgebouw. Zooals uit een in dit nummer voorkomende advertentie blijkt, heeft de verlotings-com- missie tot het stichten van een R.-Kath. Ver- eenigingsgebouw alhier, een groote verloting georganiseerd, waardoor zij tracht nader te komen tot het door haar gestelde doel. De prijs der loten is zoo gesteld dat zij onder ieders bereik zijn. Bij verschillende winke liers zijn eenige cjer prijzen ter bezichtiging geëtaleerd. Gelijke Plichten, Gelijke Rechten. De vereeniging „Gelijke Plichten, Gelijke Rechten" houdt Donderdag a.s., des avonds 8 uur, een cursus-vergadering in de bene denzaal Nieuwstraat 22.' In deze vergadering zal de Ziektewet behandeld worden. Let op de weegschalen. De politie heeft een controle van de ijkwet gehouden, waarbij 33 bekeuringen zijn ge vallen, wegens het voorhanden hebben deels van afgekeurde, deels van gewichten niet voorzien van het vereischte goedkeurings- merk. Voorts controleerde zij de weegschalen van vischventsters en andere leurders, waarbij zij in 3 gevallen waarnam, dat de evenaar aan de schalen ontbrak, zoodat het geven van een zuiver gewicht absoluut onmogelijk was, terwijl een vischvrouw haar weegschaal met 3 ijzeren ringen had verzwaard, doch toe vallig op de plaats waarop de waren werden gelegd. Toen de politie de 3 ijzeren ringen verwijderde bleken de twee schalen en eve naar precies in evenwicht te zijn, zoodat in dit geval voldoende naar voren trad, dat ge tracht was geworden het koopend publiek bij den neus te nemen. Het behoeft geen betoog, dat het publiek bij al deze handelingen benadeeling in het ge wicht ondervindt. Wy geven dan ook de ingezetenen in hun eigen belang in overweging bij het afwegen van waren zelf de noodige aandacht aan de weegschalen te schenken. Vreemdelingen. De politie hield een 19-jarigen Duitseher aan, die te Gent van zijn schip was wegge- loopen en nu naar Vlissingen was gekomen om werk te zoeken. Hij werd over de gren zen des rijks gebracht in de richting van zijn vaderland. Voorts werd een Amerikaan in de richting van België uitgeleid, die alhier door het Amerikaansche stoomschip „Sahale" op weg naar Galveston in Texas, als stowaway was afgezet en een Noor die Zich wederrechtelyk aan boord van het Noorsche stoomschip „Briadix", op reis naar Oslo, bevond en door den gezagvoerder op de reede alhier was af gezet geworden. G esignal eerden. Door ds politie werden aangehouden een 24-jarige venter, die wegens politie-overtre- dingen elders gepleegd, gesignaleerd stond in het „Algemeen Politieblad", zoomede een 26- jarige vrouw wier opsporing in het „Belgisch Politieblad" werd gevraagd, als hebbende zich te Antwerpen schuldig gemaakt aan mis- dryf. Diefstal. Bij de politie werd aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel, dat eenige oogen- blikken onbeheerd had gestaan aan de Ka naalstraat alhier. In verband hiermede werd door de politie een Duitseher gearresteerd, die beantwoordde aan het signalement dat de politie van den vermoedelyken verdachte was gegeven. Bij confrontatie werd deze Duitseher even wel niet herkend. Tot heden mocht het nog niet gelukken het rijwiel terug te vinden. Scheepvaartberichten. Heden naar Liverpool vertrokken het En- gelsch stoomschip „Student" na een* lading hout te Middelburg te hebben gelost en al hier gebunkerd te hebben. Het met machinedeelen geladen klipper schip „Risico" is aan den ingang van de ha ven alhier gestrand. Het vaartuig werd door de sleepboot Hoek van Holland van L. Smit Co.'s Internationalen Sleepdienst vlotge- sleept. Treinvertraging. Gisteravond te kwart over 7 is een losse locomotief op weg naar België om den trein uit Parijs te halen, op een wisselblok op het stations-emplacement te Roosendaal ont spoord. Tengevolge dezer ontsporing werden zoowel het wisselblok als de lijn ernstig be- schdigd. De stand van den wissel was goed, zoodat de oorzaak onbekend is. Het verkeer moest over enkel spoor worden geleid, ten gevolge waarvan vertraging in den treinen loop ontstond. Hedennacht heeft men de lo comotief kunnen opvijzelen, doch hedenvoor middag was het verkeer nog niet hersteld, aangezien de wissel ernstig grondige reparatie behoeft. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het Gouden Kruis. Schouwburg Middelburg. Wanneer het u is gegaan als ons, dan bent u gisterenavond na bijwoning van de „pre mière" van Brüll's opera „das Goldene Kreuz" hoogst voldaan huis toe gekeerd. Het mag werkelyk een prestatie genoemd worden, dat de heer Joh. H. Caro dit werk heeft gej bracht met solisten en koristen van de zang- vereeniging „Tot oefening en Uitspanning", gesecondeerd door orkestleden van „Instru- mentaal"geheel dus met eigen krachten en dan op een wijze, waarvoor we slechts respect, bewondering en waardeering hebben. Ja, dames f-n heeren, ge hebt de vuurproef schitterend doorstaan. Ons compliment voor deze welverzorgde voorstelling We gaven in ons blad bere"den inhoud van dit zangspel weer en mogen dien dus be kend veronderstellen. Muzikaal heeft de op voering goed voldaan de sublieme ouverture werd voortreffelijk uitgevoerd, behoudens een enkele kleine onvolkomenheid was 't orkest steeds fraai van klank, zoodat we zeggen ktmnen, dat het zich onderscheiden heeft. Uit alles bleek, dat er hard en zorgvuldig gestu deerd was de ensembles maakten den indruk van degelijke voorbereiding waaraan ook mevrouw S. Nonhebel-Faro, ijverig heeft deelgenomen en slaagden naar behooren. Van de solisten noemen we dr. H. van der Kamp met een eervolle vermelding hij was de begaafde, bekwame zanger, die boven dien over tooneelspelerstalent beschikt. Ex cellent was hij als Bombardon zijn liederen uit I en II, doch vooral dat uit II, imponeer den met stygende belangstelling werd hij gevolgd, zoodat daverend applaus by open doek niet achterwege kón blijven. Mej. H. A. Chevalier was als Christine een liefelijke, oprechte verschyning, die door haar standvastigheid ontroerde, en blyk gaf over een mooi getimbreerd sopraangeluid te be schikken. De uitbeelding van mej. T. van de Garde's Therèse was prachtig, zoowel wat spel, dictie als vocaal uithoudingsvermogen betreft. De sopraan-aria uit II verwekte dan ook terecht een geestdriftig applaus. Een woord van lof verdient ook de bariton, de heer P. M. Wolsky al was ^ijn spel soms wat gechargeerd, de partij van Colas lag hem goed. Dit laatste kunnen we niet zeggen van den edelman Goutran de l'Ancre, overigens wat acteeren betreft op alleszins lofwaardige wijze gegeven door den heer L. A. Schenk (tenor). In kwartet no. 11 ging het karakteristieke in de orkestbegeleiding by het beklinken van de vriendsr'tap ietwat te loor bij gelyktij- digheid toch sorteeren de pizzicati van de strykers met het kling klang van de bekers een alleraardigst effect. Maar we kunnen ons indenken, dat niet alles volmaakt iseen muzikaal tooneelspel opvoeren stelt zwaar dere eischen dan bijv. het zingen van een oratorium, omdat dan ook aan het acteeren een zeer belangrijke factor, alle aandacht ge wijd dient te worden. Bovendien was dit het werk van dilettanten maar het waren goede, serieuze amateurs, die hun krachten gaven voor een goed doelde pecuniaire verster king var hun vereeniging. Voorts memoreeren we het gracieuse bal let het was allerliefst. Een heerlyk gezicht trouwens, als het tooneel door die frissche jeugd bevolkt wordt. De leidster, mej. E. Wap, had wel eer van haar leerlingen. De regie had v>or een mooi pastoraal de cor gezorgd. Aan de costumeering was de uiterste zorg besteed de dames zagen er bij zonder innemend uit in haar fleurige schil derachtige toiletjes de heeren in hun grena diers-uniformen deden de oude romantiek herleven en riepen den roemruchten tyd van den kleinen korporaal voor den geest. Den regisseur, den heer M. A. van der Leijé mogen we een woord van hulde niet onthouden bij zondere aandacht was aan monteering en ensceneering tot in de kleinste détails ge schonken, de handeling verliep vlot, 'in één woord het was alles af. Alle medespelenden zijn met den dirigent, den heer Caro, die bewezen heeft ook voor deze taak ten volle berekend te zyn, en ten slotte ook met den regisseur spontaan ge huldigd. Vele bloemstukken werden aange dragen, souvenirs werden uitgereikt, (het leek wel een Sint Nicolaasavondhartelijke toe spraken werden afgestoken, waaruit blijken moge, dat een c>sde geest in de vereenigin- gen woont en de liefde voor de kunst over allen vaardig is. De kennismaking met „Het Gouden Kruis", is een volkomen succes geweest l Wellicht ten overvloede vestigen wy er de aandacht op, dat Donderdag a.s. de tweede opvoering plaats vindt. Gisteren was de Schouwburg uitverkocht. O. Indische dienst. Bestemd voor uitzending naar Ned.-Indië D. D. Jumelet, landmeter 3e klasse bij het kadaster te Bruinisse en H. H. Herwerden, predikant te Groningen. Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij. Het hoofdbestuur van de Zeeuwsche Landbouw-maatschappy heeft te Goes een vergadering gehouden, onder voorzitterschap van den heer mr. P. Dieleman te Middel burg. Medegedeeld werd, dat de dezen zomer te Goes gehouden landbouwtentoonstelling een batig saldo heeft opgeleverd van 1100. Het dagelyksch bestuur heeft o.m. beslo ten, dat de Z. L. M. het oprichten van een volwaardige bedrijfsvereeniging by de uit voering der Ziektewet voorstaat. Deze is in middels in samenwerking met het Kon. Ned. Landbouw Comité en de Landarbeidersbon den tot stand gekomen. De voorzitter deed eenige mededeelingen over een op het departement van binnen- lndsche zaken en landbouw gehouden ver gadering inzake de uitvoer-controle op land bouwproducten. Met den R. Kath. Boerenbond in het bis dom Haarlem is overeenstemming getroffen inzake het landbouwhuishoudonderwys.Twee R. Kath, leden zijn in de desbetreffende commissie benoemd. De te benoemen derde leerkracht zal een R. Kath. ztin. De begrooting 1930 werd vastgesteld met een eindcyfer van 28.106.30. Aan den kring Hulst werd voor de in 1930 te houden tentoonstelling een crediet van 600 verleend. Van verschillende zijden werden klachten geuit over de moeilijkheden, die men onder vindt by het verkrijgen van certificaten voor uitvoer van aardappelen naar België. Er zijn te weinig personen die deze mogen af geven. Besloten werd te verzoeken dat daarvoor in iedere gemeente één persoon wordt aangewezen. Een tweede bespreking werd gevoerd over de gedragingen der PZEM inzake de elec- trificatie speciaal van de afgelegen boer derijen Aangenomen werd de volgende motie Het hoofdbestuur der Z.L.M. spreekt de wenschelykheid uit, dat plattelandsgemeen ten niet hooger worden belast door een on- dergrondsch distributienet dan de steden in die groep en dat de prijs van stroom ten plattenlande evenmin hooger zal zijn dan in de stad. SOUBURG Maandagavond werd een algemeene ver gadering gehouden van de afdeeling Souburg en Ritthem van „het Groene Kruis" in het café Dorpzicht alhier. Na een woord van welkom tot de aanwezigen, er waren 57 leden opgekomen, door den voorzitter den heer dr. C. E. Plugge, werden de notulen van de voorgaande vergadering, zoomede een ver slag van de opening van het nieuwe maga zijn der vereeniging, goedgekeurd, waarna werd overgegaan tot de benoeming van 3 bestuursleden. De beide aftredende leden de herren C. E. Plugge en B. J. de Mey werden herkozen, terwijl in de plaats van den heer,. A. van Veen, die naar elders vertrok, werd gekozen de heer J. de Bruijn. Tot kasopnemers werden benoemd de hee ren L. Leenhouts, C. de Visser en C. Wisse. Hierna werd verslag uitgebracht door den afgevaardigde naar de Prov. Zeeuwsche Groene Kruis-vergadering dezen zomer ge houden. De begrooting 1930 kwam daarna aan de orde. De post toelage oud-bode-magazijn meester werd op voorstel van den heer Baljé van 50 op 100 per jaar gebracht. Verder werden beide begrootingen, die voor het Groene Kruis en die voor de T.B..C-afdee- ling goedgekeurd, sluitende in ontvangst en uitgaaf resp. van 1440 en 880, in totaal met een tekort van 295. Aan het einde der vergadering herdacht de voorzitter de nagedachtenis van de eeni ge dagen geleden overleden zuster Deetman, wat door de aanwezigen staande werd aan gehoord. Nadat nog door den voorzitter de nieuw© bode-magazijnmeester, de heer K. Mauer, was geïnstalleerd, werd de vergadering ge-, sloten. Lijst van gevestigde of vertrokken perso nen gedurende de le helft der maand Octo ber 1929. GEVESTIGD: Mej. L. van Soelen, Buteuxstraat B 254, van Middelburg. C. Meijers, Kanaalstraat B 143, van Dom burg. L. v. d. Velde, De Deckerstraat E 27, van Ter Neuzen. Mej. C. Passenier, Groote Abeele A 254, van Middelburg. P. Teeuwen en gezin, Rittemsche straat A 124, van Vlissingen. A. Minderhoud, Vlissingsche straat B 289, van Domburg. A. Meeuse en gezin, Tuindorp D 31, van Arnemuiden. F. de Wolf, Zandweg C 37, van Biggekerke. G. F. Lindeijer, Spoorstraat A 97, van Breda. A. Adriaanse, Vlissingsche weg B 326, van Koudekerke. J. Tax, Vlissingsche straat B 267, van Vlissingen. Chr. Cornelisse, Tuindorp D 18, van Tho- len. VERTROKKEN: P. Dingemanse, Visoweg B 326, naar Kou dekerke. Mej. J. Roelse, Groote Abeele A 254, naar Ritthem. J. van Keulen, Ritthemsche weg B 414a, naar Ritthem. I. G. de Meijer, Nieuwe Vlissingsche weg C 155, naar Den Haag. J. de Vries, Kanaalstraat B 14, naar Bres- kens. A. Celant, Marnixplein C 60, naar Dor drecht. W. Bassie. Nieuwe Vlissingsche weg C 214, naar Oud-Beyerland. J. Koole, Oranjeplein A 29, naar Vlissin gen. Mej. C. H. Overduijn, Braamstraat B 43 3, naar Ritthem. HET MINISTERIE BRIAND GEVALLEN. De parlementszitting in Frankrijk is ge opend. In de Kamer heeft Briand, op de uit- noodiging van den voorzitter om een datum mede te deelen voor het antwoord aan de interpellanten er aan herinnerd, dat de re geering den last enkel zal aanvaarden om de goedkeuring te krygen van het schade vergoedingsplan. Hy verklaarde te betreuren, dat het technische werk wijzigingen onder-

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1