TWEEDE BLAD INGEZONDEN STUKKEN MARINE EN LEGER SPORT GEMENGD NIEUWS BINNENLAND FEUILLETON ZIJN EENIGE KANS. KERK- EN SCHOOLNIEUWS TER PERSE: NO. 2 worden gebruikt om de bijzondere school het wettelijk voorgeschreven aantal kinderen te geven. Indien van het geld, dat thans voor overbodigen scholenbouw wordt uitgegeven eens een fonds kon worden gevormd, dan zou den en de tegenstanders zijn het, volgens mr. Smeenge, daarmede eens de scholen, die zulks noodig hebben, kunnen worden ver beterd. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven BEWONERS VAN ZEELAND Wanneer de stormwind giert om uwe hui zen, wanneer de woeste zee uw dijk en duinen beukt, verraderlijke mist de schepen hult in sluiers vol gevaar, dan staan de mannen klaar, do reddinggordels om de borst gesnoerd, de booten te bemannen; die klein als note- doppen in de golven gaan om levens te ont rukken aan een wissen dood. Het zijn mannen van ons volk, vrijwilligers op onze kust, die Neerlands naam hoog hou den en met gevaar voor eigen lijf en leven doen wat zij zien als heilige plicht. Moeten wij, die thuis blijven, ook niet onze plicht doen en deze mannen voorzien van het beste materiaal, dat verkrijgbaar is en hen verzekeren van onze hulp en steun op hun ouden dag De Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen, die hare werkzaamheden ook over de geheele Zeeuw - sche kust uitstrekt en haar booten en ma terieel heeft te Vlissingen, te Burghsluis, te Westkapelle en Sluis, is zonder uwen bijstand daartoe niet bij machte Aanvullling van haar uitstekend materieel, noodig geworden na de ramp der „Prins der Nederlanden", kon uit de gewone middelen reeds niet worden bekostigd en wil de Maat schappij blijven wat zij tot heden was, een der best geoutilleerde reddingmaatschappijen van West-Europa, dan is belangrijke stijving harer kas noodzakelijk. Vandaar de geldinzameling, die evenzeer van belang is voor de Zeeuwsche als voor de Zuid-Hollandsche kust, door het Comité tot bijstand dier Maatschappij alom in dén lande ondernomen en thans voor onze provincie georganiseerd door het Landelijk Comité voor Zeeland. Mogen aller beurzen zich openen voor het goede doel. Namens het Landelijk Comité voor Zeeland, J. F. VAM DEINSE, Voorzitter. J. M. PILAAR, Secretaris-Penningmeester. Hr. Ms. opnemingsvaartuig „Eilerts de Haan", dat, onder bevel van luitenant ter zee 2 e klasse J. Ruitenschild, hydrographische opnemingen in het Noorderfrontier verricht, wordt 26 dezer op-'s'rijkswerf te Willemsoord buiten dienst gesteld. De kapitein ter zee J. de Graaff, chef van den staf der zeemacht in de stelling van Den Helder, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 19 November met het m.s. „P. C. Hooft" uit Amsterdam zijn nieuwe be stemming volgen. De luitenant ter zee 2e klasse J. Ruiten schild, geplaatst bij het ^departement van defensie, wordt den 18en November geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Wil lemsoord. De komst van de Zeppelin. De speciale correspondent van „de Maas bode" seinde uit Friedriehshafen gisteren avond laat, dat de tocht boven Nederland volgens dr. Eckener zelf, er nog niet hope loos voorstond, indien althans de depressie ^>oven Engeland tijdig afneemt en de wolken böven ons land hooger raken dan 300 M. In dit ge va: bestaat er kans, dat het luchtschip in den nacht van Vrijdag op Zaterdag den tocht zal aanvaarden, hoewel het waar schijnlijker is, dat dit in den nacht van Za terdag op Zondag zal gebeuren. Hedenmor gen zal waarschijnlijk definitief worden be sloten welke nacht gekozen wordt. Eerst zul len dan de Noordelijke provinciën bezocht worden, opdat het luchtschip niet te vroeg boven Amsterdam verschijnt. Tegen den middag kan de Graf Zeppelin boven de hoofdstad worden verwacht. Hoe de „Graf Zeppelin" er uit ziet. Het luchtschip „Graf Zeppelin" dat bij gunstig weer een bezoek aan ons land zal brengen, is ~en zeer imposante verschijning. Het luchtschip is nl. 235 M. lang en 30 /2 M. breed, terwijl de inhoud van het luchtschip 105.000 M3. bedraagt. De L.Z. 1, de eerste Zeppelin, die in 1900 werd voltooid, was 128 M. lang en 11.7 M. breed. Haar inhoud be droeg „slechts" 11.300 M3., terwijl tegenover haar twee motoren van 15 P.K. thans de vijf motoren van de „Graf Zeppelin", elk van 500 P.K. staan. Voorts biedt de „Graf" plaats aan twintig passagiers, die in tien hutten worden ondergebracht. De stuur- en passagiersgondel bevindt zich aan den voorsteven van het luchtschip. Van boven is deze gondel gedeel telijk in het schip zelf verborgen. In vijf afzonderlijke machinegondels heeft men de motoren van het schip ondergebracht. Ongeveer in het midden van de Zeppelin hangen tweemaal twee gondels, terwijl de vijfde zich niet ver van den achtersteven be vindt. Deze machinegondels hangen geheel buiten het schip, maar zijn er natuurlijk bij zonder stevig aan bevestigd. Door middel van ladders kan men er vanuit het luchtschip in komen. Aan boord heeft men voorts twee soorten gas, nl. een licht draaggas en een zwaar stookgas. Door de vervanging van benzine door stookgas, het zgn. Blaugas, is bfj de „Qraf Zeppelin" een belangrijke verbetering toegepast. De gasruimte is gesplitst in twee deelen door een horizontalen tusschenwand. Het bovenste deel bevat het draaggas, het waterstof, het benedendeel is gevuld met het Blaugas (genoemd naar de firma Ricdinger en Blau, die het gas het eerst bereidde) om de motoren te drijven. Doordat een bepaalde hoeveelheid Blaugas belangrijk meer warmte- eenheden of calorieën bevat dan eenzelfde hoeveelheid benzine, vergroot het gebruik van Blaugas dus dc:i afstand dien het schip kan afleggen, terwijl de balloninhoua gelijk blijft. Eén tweede voordeel is het feit, dat het soortelijk gewicht van Blaugas ongeveer gelijk is aan dat van lucht en men het ver bruikte Blaugas daardoor kan vervangen. Het gewicht van het onderste deel der gas ruimte blijft dus gelijk, waardoor men geen kostbaar draaggas behoeft uit te laten, het geen wel het geval is wanneer men benzine gebruikt. van de van Vrijdag 11 October 1929. No. 240 De staking in Groningen geëindigd. Het hoofdbestuur van den Nederlandschen Landarbeidersbond besloot in zijn gisteren te Utrecht gehouden vergadering overeen komstig het advies van den Bondsraad en na gepleegd overleg met het bestuur van het Nederlandsch Vakverbond, met ingang van aanstaanden Maandag tót opheffing van de staking in Oostelijk-Groningen en aanvaar ding van het voorstel—Buiskool. Vakopleiding voor visschers. Door de Reedersvereeniging te IJmuiden is een regeling getroffen om de vakopleiding van onvermogende visschers te bevorderen. Opvarenden van de IJmuider visscherssche- pen, die een visscherijschool willen bezoeken en voor dit doel aan wal blijven, kunnen voor een zekeren termijn een toelage ont vangen, om in het gemis aan loon eenigszins tegemoet te,, komen. Dit geld behoeft, nadat het diploma be haald is, niet te worden terugbetaald, indien de betrokkene daarna gedurende vier jaren 1 tenminste 900 dagen op de IJmuider vis- schersvloot op zee werkzaam is. Ook is een regeling getroffen voor hen, die pas de lagere school hebben verlaten. Ze kunnen een visscherij-cursus volgen en hun ouders ontvangen een toelage. Het Nederlandsch in Zuid-Afrika. De laatste verjaardag onzer Koningin is in Kaapstad met bijzondere opgewektheid ge vierd. De viering strekte tevens om de ge voelens van Zuid-Afrika voor het oude stam land te versterken. Het „Hbld." dat hieromtrent een corres pondentie bracht, schrijft naar aanleiding daarvan nu redactioneel een pleidooi over het goed recht van het Nederlandsch in Zuid- Afrika. Wij ontleënen er het volgende aan Nog maar al te velen in Zuid-Afrika zien in de Nederlandsche taal een vijand, die de zuiver nationale ontwikkeling der Afrikaners bedreigt in stede van den vriend, die bij deze ontwikkeling tot steun kan zijn en met wiens hulp de eigen cultuur zal kunnen wor den opgebouwd. Des te meer echter moeten we het daarom waar deer en als leidende Afrikaners hun volk waarschuwen voor de ernstige gevaren van dit verkeerde-inzicht dat zoovelen er toe leidt de beoefening van de Nederlandsche taal te verwaarloozen en zich voor him cultureele ontwikkeling te wenden tot het Engelsch dat juist voor de Afrikaansche taal de ern stigste bedreiging is. Men zal hiertegenover wel kunnen opmer ken, dat het Hollandsch-Afrikaansch on danks alle ongunstige omstandigheden, sedert de verovering van de Kaap door de Engel- schen en de vertiging van het Britsche gezag in Zuid-Afrika zich niet alleen heeft kunnen handhaven, maar er ten deele zelfs in kon slagen ook Engelschen te „verhollandschen". Dit pleit ongetwijfeld voor het volhardings- en weerstandvermogen van de Boeren, maar dit is toch eveneens een gevolg hiervan, dat de Boeren, hoeve:* ze ook in Zuid-Afrika doordrongen, steeds in verband bleven, zooal niet met de Nederlandsche cultuur, dan toch met de Nederlandsche taal. Onderling moch ten de Boeren dan wel Afrikaansch spreken, het Afrikaansch mocht hun huistaal zijn, steeds vergezelde hen de Staten-Bijbel, in het Nederlandsch, hun kerkelijke diensten be langrijke factor in hun leven werden in het Hoog-Hollandsch gehouden. Zoo werd hun taal voortdurend weer door het Neder landsch bevrucht en ontkwamen ze aan het gevaar dat die taal aan bloedarmoede zou bezwijken. Een sportroman uit het Engelsch van ALICE en CLAUDE ASKEW. 29) Een paar minuten geleden toen het tot hem begon door te dringen met welk voor stel Wilson voor den dag zou komen, had hij grooten lust gevoeld den jockey bij zijn kraag te pakken en de deur uit te gooien en bu was het plotseling alsof iemand hem in duivelsche verzoeking bracht. Er stond voor hem zooveel op het spel een geweldig vermogen, dat hem zou ont glippen, terwijl grimmige armoede dreigde. En dan Rada Als Asmodeus winnen zou, wel, dan zou alles in orde zijn. Dan zou hij over een maand geen bedelaar zijn en wat zou hem dan weerhouden om naar Rada te gaan en te zeggen Je houdt van mij je houdt niet van Jack Treves ik verlang naar niemand of niets dan naar jou en je moet met me trouwen Hij was ervan over tuigd dat hij succes zou hebben. Dit alles rijkdom, liefde, succes zou zijn deel wor den als Asmodeus won. Op dat oogenblik voelde hij heviger dan hij het ooit tot nu toe gedaan had wat de gevolgen zouden' zijn van zijn nederlaag. Ik doe u een voorstel, meneer Clithero, ging de jockey met zijn schorre stem voort. Het is doodgemakkelijk en wie gunt zoo'n Luchtpost van de „Graf Zeppelin". Tijdens den tocht, welke de „Graf Zeppelin" over ons land zal maken, zal post worden uit geworpen te Amsterdam (Schiphol) en te Maastricht. Deze poststukken zullen door be middeling van den Nederlandschen post dienst naar hun bestemming worden doorge zonden. Vakonderwijs voor schippers. Evenals vorige jaren bestaat er ook dit jaar voor de binnenschippers en schipperszoons gedurende de wintermaanden gelegenheid vakonderwijs te ontvangen op de Binnen- vaartscholen van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. Ruim 1600 schippers hebben het vorige jaar dit vakonderwijs gevolgd. Naar men ons meldt, zijn thans de Bin- nenvaartscholen te Amsterdam, Rotterdam en Groninger geopend. De belangstelling voor het vakonderwijs neem* elR jaar toe en ook dit jaar blijkt het aantal reeds inge schreven leerlingen grooter te zijn dan het vorige jaar. Op de scholen worden schippers toegelaten uit alle plaatsen van ons land. De inschrijving van nieuwe leerlingen kan eiken avond op de scholen geschieden. Een luxe reisgids. De Vereeniging voor personeel in dienst der Ned. Spoorwegen tot bestrijding der tu berculose heeft haar vijfden luxe reisgids der Ned. Spoorwegen uitgegeven. Deze gids is voor 60 cent verkrijgbaar gesteld en bevat de volledige dienstregeling der spoorwegen in ons land. De netto opbrengst komt ten goede aan het nuttige doel dat bovenge noemde vereeniging beoogt. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep naar Middelburg door dr. H. W. Obbink te Geldermalsen. Deze predikant is een zoon van prof. dr. H. Th. Obbink te Utrecht, die vroeger ook predikant te Middelburg is geweest. Beroepen te Maasdijk ds. D. Los te Scher- penisse. De Unie „Een school met den Bijbel". Tot voorzitter van de Unie „Een school met den Bijbel" is gekozen als opvolger van wijlen ds. A. de Geus, dr. K. Dijk, Geref. predikant van 's-Gravenhage-West. Dr. Dijk, die een zeer vooraanstaande fi guur is onder de Gereformeerde predikan ten op verschillend gebied, is sedert 1917 lid van den Schoolraad voor de scholen met den Bijbel en na de reorganisatie in 1923 vice- voorzitter. Van 19201927 was hij lid van de commissie van uitvoering van Geref. School verband, in 1922 volgde hij wijlen prof. dr. H. Bavinck op in de commissie van beroep. Ook is hij lid van de examencommissie (art. 10) van den schoolraad enz. Dr. Dijk is voorzitter van de veréeniging^or Chiv Mid delbaar onderwijs, waafriin 2 iloogere bur gerscholen uitgaan. Wat het Hooger Ónder wijs betreft, is dr. Dijk curator van de Vrije Universiteit en secretaris van het curatorium der Theol. school tc Kampen en deputaat vanwege de Generale Synode der Gerefor meerde kerken voor het verband met de Vrije Universiteit. Dr. Dijk, die cok enkele ge schriften op onderwijsterrein publiceerde, is officier in de orde van Oranje Nassau. Is ons onderwijs zijn geld waard In de dezer dagen te Utrecht gehouden vergadering van de Vereeniging tot bevor dering van het Volksonderwijs en school bezoek, heeft de heer mr. H. Smeenge de vraag besproken of voor het aanzienlijk be drag, dat jaarlifks voor het onderwijs in ons land wordt besteed, wel genoeg waarden worden verkregen. Het antwoord luidde ont kennend. Heel anders zou het er ten minste uitzien, zeide mr. Smeenge, indien het ideaal de algemeene volksschool nu eens verwezen lijkt werd. Met betrekking tot dit onderwerp zou het bestuur dus actief blijven. De heer Smeenge sprak voorts zijn ont stemming uit over het nog steeds achterwege blijven van het Tapport der Staatscommissie- Rutgers. Tal van ontoelaatbare praktijken smerigen woekeraar nu dat hij wint U kunt alles op Asmodeus zetten wat u wilt want als we het eens worden zal het zeker zijn dat hij nummer één is. De jockey had onbewust een flater begaan toen hij erop zinspeelde dat er geld te ver dienen zou zijn met de zegepraal van Asmo deus want dat was het laatste wat Mostyn, die nooit wedde, zou doen. En het arglistige voorstel raakte een snaar aan in de ziel van den jongen man, waardoor hij het gevaar zag waarin hij zich bevond in een fel licht zag.Hij had in zijn heele leven nog den toets eener strenge, zedelijke critiek kunnen doorstaan op welk hellend vlak bevond hij zich thans Hoe had hij zelfs één seconde kunnen luis teren naar zoo'n in-gemeen voorstel Hij voelde zich diep beschaamd. Als met een ruk wierp hij de verleiding ven zich af. Woedend ,en met een onderdrukten vloek, sloeg hij de vuist op tafel. Jij schunnige hond Hij duwde zijn stoel haastig achteruit en stond trillend voor den kleinen jockey. Hoe heb je het *n je lijf om met zoo'n voorstel bij mij te komen Hoe durf je Hoe durf je Weg, mijn kamei uit en gauw ook, want anders.... Hij stak dreigend de vuist uit. De jockey gleed van zijn stoel af en viel bijna in zijn schrik hij hield zijn arm op als om een slag af te weren. Luister nu toch eens, meneer Clithero, jammerde hij, waarom maakt u zich zoo boos Ik ben hier als een vriend gekomenin uw belang Er uitdonderde Mostyn, die met een trillenden vinger naar de deur wees. De luitenants ter zee 2e klasse P. A. de Boer, C. J. W. van Waning en S. Visser, lui tenant ter zee 3e klasse P. A. Riedel, de offi cier van den marinestoömvaartdienst le klasse G. A. W. Wagenaar, de officieren van den marinestoomvaartdienst 2e klasse M. de Vries en C. de Vries en de officier van ad ministratie 2e klasse B. G. A. Hahieu, wor den den 22sten dezer geplaatst aan boord van Hr. Ms. torpedobootjager „Van Galen". Bij beslissing van den minister van defensie is bepaald* tlat de nieuwbenoemde majoor J. H. W. Bruins van het 14e regiment infanterie in zijn nieuwen rang voorloopig in het garni zoen Bergen op Zoom blijft. Goed meneer, ik ga al. Toen de jockey zag d^t hem geen gevaar meer dreigde, schuifelde hij naar de deur. U behandelt me niet netjes, meneer, mopperde hij, terwijl hij heenging, en er kwam een kwaadaardige uitdrukking in zijn oogen. Hij mompelde iets, wat niet voor Mos- tyn's ooren bestemd was, maar wat deze ook niet verstond hij zag evenmin de gebalde vuisten en de wraakgierige gelaatsuitdruk king achter zijn rug, toen hij zich omdraaide om te bellen om Frazer. De jockey bleef bij de deur staan. Hoort u eens, gromde hij, u zult hier toch met niemand over spreken ik vertrouw u als een gentleman. Bedrieg jij je meester maar, dat is mijn zaak niet, als je maar uit m ij n vaarwater blijft. Denk er goed aan dat ik niets te ma ken wil hebben met jou of je gemeene streken. En hoepel nu maar op Weer wees hij naar de deur en het vol gende oogenblik, met een vloek op de lippen, was de jockey verdwenen. Mostyn bleef een poos zwaar ademhalend en met opeengeklemde tanden staan, toen liet hij cich in een stoel vallen en leunde met de ellebogen op tafel, terwijl hij de handen tegen het voorhoofd drukte. Mijn hemel, mompelde hij in zichzelf, en dan te bedenken dat er een moment was dat ik bijna toegegeven had HOOFDSTUK XVII. Mostyn krijgt nog een kans. Den volgenden morgen verscheen Pierce De afgrijselijke kinder moord te Rotterd am. De da der van den gruwelijken moord op een 10- jarig meisje te Rotterdam is nog niet opge spoord kunnen worden. Hoewel in het belang van het onderzoek Trelawny aan het ontbijt met een bleek ge zicht en bedrukte oogen. Mostyn, die al aan tafel zat, keek op en wist niet wat hij van zijn vriend denken moest. Wat is er aan de hand, beste kerel vroeg hij. Je ziet er uit alsof je het niet naar je zin hebt. Pierce schonk zich zelf een kop koffie in vóór hij antwoordde en Mostyn keek zijn vriend met toenemende bezorgdheid aan. Je hebt toch geen slecht nieuws gekregen Het is om Cecily, zei Pierce tenslotte. Ily fronste de wenkbrauwen. Kijk eens, Mostyn, ik kan het niet langer uithouden, er moet iets gedaan worden. Ik heb een brief van Cecily, den eersten dien ze me geschreven heeft na het gebeurde. Hij lachte heesch. We. hebben ons trouw aan onze belofte gehouden, maar r.u is het uit. O, zei Mostyn, die zijn stoel dichter naar zijn vriend getrokken had. Ik heb zoo'n idee wat ze schrijft, ze kan het zeker thuis niet meer uithouden. Ja, zoo is het, beaamde Pierce, die den brief naar zijn vriend toeschoof. Lees zelf maar wat ze schrijft Ik ben buitengewoon buiten mezelf dat een jong meisje zoo be handeld kan worden en ik vertel je, dat ik de zaak nu zelf in handen zal nemen. Mostyn las den brief met groote aandacht en er kwam een verdrietige trek op zijn ge zicht. Cicely had den brief blijkbaar in een sombere bui gescli/e^- hier en daar zaten vlekken alsof er tr.\r»rn op gévallen waren. natuurlijk geen uitvoerige publicaties gedaan kunnen worden over de resultaten en de eventueele aanwijzingen, welke de politie in handen heeft gekregen, mag er toch wel op gewezen worden, dat zelfs bij het meest nauwgezette, uitvoerige politioneele optreden de moordenaar kans heeft, onopgemerkt te blijven. De getuigen, die den moordenaar Woens dagavond te ongeveer zeven uur in de Cool- sche straat hebben opgemerkt zijn de kinde ren en een jongen van 15 jaar, die daar speelden. Dat Marletje met den man is meegegaan was op zich zelf niets bijzonders. Het meisje vond het, zooals zoovele kinderen, heerlijk achterop een fiets te moger zitten en toen de man, die voordat hij bij de kinderen met zijn rijwiel stilstond, reeds een keer de straat op en neer was gefietst, haar meenam, vonden de kinderen dat ook zoo interessant, dat zij zich den man op de fiets nauwkeurig her inneren. Gisterenavond in de Coolsche straat, kon duidelijk worden nagegaan hoe makkelijk het voor den moordenaar geweest is, het kind mee te nemen. De straat is des avonds meestal vrij verlaten, er staan niet veel lan taarns, welker licht bovendien sterk getem perd wordt door de boomen in de straat, die nog niet bladerloos zijn. De kinderen speelden even op straat, de moeder van Mar iet je, die de kleuters weer spoedig in huis wilde hebben keek wel af en toe uit het raam, doch het huis van de familie van O. is boven een groentezaak op de le en 2e verdieping uit het raam kan men bij donker nauwelijks iemand herkennen. De ontvoering is dan ook voor den man zeer ge makkelijk geweest. Daar het kind het heerlijk vond op den bagagedrager mee te rijden zal zij voordat de kerel haar meenam den polder in zich ook wel niet verzet hebben en eenmaal tusschen het struikgewas in den pikdonkeren polder was er voor ontdekking of gezien worden nagenoeg geen kans meer. Het poli tietoezicht in den polder is uit den aard der zaak zeer gezing. In de Coolschstraat is het gisteren overdag 'en den geheelen avond buitensporig druk ge weest. Het publiek is ongemeen sterk onder den indruk van den beestachtigen moord en hield zich vooral op in de omgeving van de woning van de familie van O. Overal werd het geval uitvoerig besproken en werden gis singen gemaakt omtrent den dader. De politie moest af en toe tot doorloopen aanmanen hetgeen slechts met tegenzin ge schiedde. Daar de inspecteurs van het bureau Groote Paauwensteeg E. W. Beekman, J. Grevelink en Kalkman die het onderzoek in handen hebben, verschillende kinderen uit de straat en de vader eh het zusje van Marietje voor getuigenverklaringen noodig hadden en dezen per auto lieten halen, was er den hee- len tijd spanning, als er weer iemand werd afgehaald of ontboden. Niet alleen in de Coolschestraat echter, doch in de heelc stad zijn de menschen vol van het gebeurde. Dit kwam wel in het bijzonder tot uiting op het politiebureau in de Groote Paauwen steeg waar van gisterenmorgen vroeg tot zeer laat, de wachtkamer vol zat met men schen die meenden, inlichtingen te kunnen geven. Door de hulp van de zedenpolitie was men hier in het bezit gekomen-van portretten van verdachte personen, op zedelijk gebied. Met de gegevens die hierdoor te krijgen waren is bij het onderzoek gewerkt, terwijl verschillende getuigen werden gehoord over dezer dagen plaats gehad hebbende ontmoe tingen met mannen op straat, die onzede lijke taal spraken, oneerbare voorstellen de den en trachtten kinderen of vrouwen mee te lokken. De meeste dezer getuigenverklaringen moe ten van slechts zeer geringe beteekenis wor den geacht, doch zijn toch alle genoteerd, omdat ze misschien later van waarde kunnen worden. Men vermoedt, dat de dader het meisje Ze schreef dat het haar onmogelijk was het langer thuis uit te houden dat haar vaders hardheid en beleedigingen ondrage lijk v-.-:rden dat hij haar zelfs geslagen had. In haar ellende had ze Pierce geschrer ven. Ze was door een vreeselijken angst aan gegrepen, was zoo ontzettend bang dat zijn liefde voor haar aan het tanen was ze kon het niet langer uithouden en moest haar belofte wel breken. Zou hij wel bij haar wil len komen Telkens en telkens vroeg ze het weer. Ze verlangde zoo naar hem naar zfjn stern, naar zijn liefde er. als hefc zoo nog langer door moest gaan, zou ze ziek worden van verdriet. Ik gg. naar haar toe, vandaag ga ik naar haar toe Pierce stond van tafel op hij had zijn koffie in één teug leeggedronken en niets gegeten. Fü duwde woest zijn stoel achter uit -*n begon met groote passen de kamer op en neer loopen. Ik wil geen dag meer zonder Cecily zijn en het kan mij geen stesk schelen wat mijn vader of iemand anders doet. Het was een schande een gruwelijke schande om ons van elkaar te houden en ik heb meer geleden dan je vermoeden kunt. Mos tyn. We houden van elkaar en wat denk je wel dat ik voel terwijl ze bij dien akeligen ouden.... neem me niet kwalijk, Mostyn, voegde hij er haastig aan toe, maar ik ben zoo ondersteboven, dat ik haast niet weet wat ik zeg. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 5