500 300 25 1000 VEREEI. 191 BEROEPSKEUZE 5 OCTOBER EERSTE BLAD 67e Jaargang UitgaveFirma F. If Al DE VELDE Ir., Walstraal 58-60, Vlissingen. ïelef. 10. Postrekening 66287 Verschiint dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen D!t nummer bestaat uit 3 bladen GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND DE ROUTE VAN DE „GRAF ZEPPELIN" OVER NEDERLAND Stads- en Provincienieuws No. 235 1929 VUSSINGSCHE COURANT ff ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere rege> meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voel ot oog.. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. BEëINDIGING ZOMERTIJD. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- i gen brengen in herinnering dat de zooge naamde zomertijd (d.i. de vervroeging met i één uur van den wettelijken tijd) in 1929 zal eindigen den 6en October a.s. te 3 uur in den voormiddag. Op dat tijdstip wordt wederom ingesteld de tijdregeling naar den middelbaren zonne tijd van Amsterdam, welke tijdregeling als dan aanwijst twee uur in den voormiddag. Mitsdien moeten op dat tijdstip (of wan neer men zich hedenavond ter ruste be geeft) de klokken één uur achteruit gezet worden. Vlissingen, 5 October 1929. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN, De Secretaris, F. BISSCHOP. Alastrim en encephalitis. Sedert de laatste opgave is bij den ge meentelijken geneeskundigen dienst te Rot terdam slechts één geval van alastrim aan gegeven. Gisteren werden te Delft drie gevallen ge constateerd. Momenteel worden 16 patiënten in de barakken en 11 in het kinderhuis ver pleegd. De toestand van alle patiënten is be vredigend. Te Schiedam hebben zich 2 gevallen van alastrim voorgedaan, nl. bij een 3-jarig meis je uit de Dirk van Wassenaarstraat (het nieuwe Westen) en een 24-jarigen kostganger in een woning aan de Mariastraat. Beiden zijn in de barakken aan de Nieuwstraat opge nomen, terwijl de woningen ontsmet zijn. Op het eiland Marken is bij drie kinderen encephalitis geconstateerd. Twee kinderen zijn gisteren overleden. De toestand van het derde kind is zeer ernstig. De typhus op „Dennenoord". Betreffende de typhusgevallen op de stich ting Dennenoord wordt thans medegedeeld, dat de gevallen beperkt zijn tot een der vrouwenpaviljoens, nl. paviljoen 14. Er zijn thans 5 zusters aangetast, die allen zijn opge nomen in de barak van het academisch zie kenhuis te Groningen. Van de patiënten van paviljoen 14 zijn er 7 aangetast, die in een gedeelte van het paviljoen worden verpleegd, dat geheel van de r~st van het paviljoen ge ïsoleerd wordt gehouden. De toestand van alle zieken is bevredigend. De vader, die zyn kinderen zonder onderlijs laat. De Voogdijraad te Leiden heeft, zooals de zer dagen bericht, geen aanleiding gevonden om den adjudant-onderofficier, die zijn kin deren niet naar school wil sturen, uit de ouderlijke macht te ontzetten, omdat z.i. niet van verwaarloozing kan worden gesproken. De schrijver van de rubriek „School en op voeding" in het „Hbld." denkt er anders over. Hij meent, dat hier wel degelijk van ver waarloozing sprake is en dit in meer dan één opzicht. Zijn ze b.v. ziek dan wordt geen dokter geroepen, omdat dit volgens den vader ook in strijd is met Gods geboden. De kinde ren van den met zijn helder inzicht ongetwij feld hoog ingenomen militair moeten den ge- heelen dag spelen, zullen naar alle waar schijnlijkheid niet voldoende kennis opdoen om zich in het leven te handhaven en loopen groot gevaar ongeschoolde arbeiders of be delaars te worden. En dit is een nadeelige post voor de gemeenschap, die dan te zorgen heeft voor menschen, die niet in staat zijn hun brood te verdienen. We zijn daarom, aldus de schrijver, van oordeel, dat er aanleiding is, den vader, die geen zorg draagt voor de toekomst van zijn kinderen, uit de ouderlijke macht te ontzet ten gevaar voor navloging is er naar het ons voorkomt niet. Voor zoover we weten is er geen godsdienstige sectie, die het dogma van den adjudant-onderofficier tot het hare heeft gemaakt. Het geval staat, gelooven wij, op zichzelf en moet op zichzelf beschouwd worden. De conclusie kan geen andere zijn, dan dat hiervan verwaarloozing van de be langen der kinderen sprake is en met in stemming vernamen we dan ook, dat de of ficier van justitie bij de Haagsche rechtbank de zaak ambtshalve in onderzoek heeft ge nomen. In aansluiting met ons bericht van Donderdag j.l., geven wij hierbij een kaartje waarop de route van het luchtschip boven Nederland, op 10 October a.s., is aangegeven: Friedrichshafen, Keulen, Nijmegen, Utrecht, Amsterdam, Dan Haag, Rotterdam, 's-Hertogenbosch, Zwolle, Groningen, Friedrichshafen. VLISSINGEN, 5 OCTOBER. Denkt ,om de klok. Wij krijgen hedennacht weder den nor malen Amsterdamschen tijd terug. Voor men zich hedenavond ter ruste begeeft dienen de uurwerken dus één uur achteruit gezet te worden. 'n Record voor het Vlissingschc Zeebad. Naar wij vernemen werden gedurende het afgeloopen seizoen 55.326 baden genomen in het officieele zeebad of nog 3.202 meer dan verleden jaar. Dit respectabel aantal is wel het beste be wijs dat het Zeebad Vlissingen zich in de toenemende belangstelling mag verheugen van hen, die in de zomermaanden een ver- frissching zoeken in het zilte nat. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij de Arbeidsbeurs zijn ingeschreven 1 winkeljuffrouw, 1 letterzetter, 2 opperlieden, 3 grondwerkers, 1 metselaar, 1 stucadoor, 1 schoenmaker, 1 leerling koperslager, 1 ijzer werker, 1 hulpscheepmaker, 1 aanhouder, 2 stokers, 2 trimmers, 1 machinist, 1 metaal gieter, 1 boorder, 1 leerling-kok, 1 reiziger, 3 kellners, 2 chauffeurs, 1 expeditieknecht, 2 transportarbeiders, 2 kantoorbedienden, 17 losse werklieden. In totaal 50 personen vorige week 55 personen. Rectificatie. De dichter van het liedje „Ode aan het vroolijke Vlissingen", dat wij in ons nummer van Donderdag jl. opnamen is niet Joop Poen, maar Joop Groen. Alhambra-theater. Een moderne Eva. Zijn sterkste wapen. Een warenhuis is gelijk een theater, kun sten worden er verkocht, comedie gespeeld. In het kantoor van het groote warenhuis be vindt zich het achtste wereldwonder een typiste zonder poeder, lippenstift en zijden kousen. Wel heeft ze een verloofde, een bra ven boy, die niet al te hoog timmert. Verder is er nog een winkelbediende, die alleen ge trouwd is, omdat hij zich verbeeldt, dat met z'n tweeën goedkooper is, dan alleen. De zoon van den baas zal zijn commer- cieele opvoeding voltooien bij het degelijke wonder, dat echter na een picnic een verbluf - fende verandering ondergaat, zooals veel de gelijkheid kan verkeeren met de omstandig heden. Graag wil nu de zoon van den chef zijn studie met de omgetooverde voortzetten en heel gezellig is die studie. Verschillende complicaties tusschen jong getrouwden en verloofden en den losloopen den jongeling, die alles in dé war heeft ge stuurd, zoudf.i voor een treurige ontknoo ping doen vreezen. Dank zij het gezond ver stand van de moderne Eva wordt alles in vrede opgelost, blijven de gehuwden bij el kaar en gaan de verloofden aan hun trouw dag denken. Een film met Harry Poel is altijd een span nende succesrolprent. In „Zijn sterkste wa pen" is hij de man met de motorfiets, wiens hart hangt aan het meisje met de dansbee- nen. Door intelligentie en brutaliteit gelukt het Harry alle hindernissen ten spijt tot een., rijken Amerikaan, die zich voor zijn uitvin ding interesseert door te dringen. Op een oude motoi-iets raast Harry vervolgens in een hotel door de corridors, de trappen af, looping the loop door de lucht om „den schurk" te overwannen. Want natuurlijk is er een boosaardige geest, die hem zijn uit vinding wil ontfutselen, en slechts op kwaad zint. Een dolle jacht, misverstand, ontknoo ping op het kantje af, maar Harry overwint ook een vrouwtje, dat spreekt door zijn tegenwoordigheid van geest, zijn sterkste wa pen. Bijzonder interessant waren de opnamen van- en naar de „Graf Zeppelin I", welk luchtschip in 20 dagen de reis rond de we reld volbracht. Een schitterend^ prestatie, en aigeheele sympathie had het geweldige, zilveren gevaarte, dat statig over het pro- jectievlak zweefde. Grootsch is de ontvangst te Tokio en te New York. Deze grandiose tocht is een sprekende demonstratie, dat het Duitsche volk weer zijn plaats veroverd heeft, doch tegelijk ook, dat grenzen wegvallen en de volkeren logisch groeien naar een grootere en nooiere eenheid, waarvoor een andere Duitscher, de knappe, ontslapen vredesheld dr. Stresemann in zijn zoo vruchtbaar, rijpere jaren streed, tesamen met de niet mindere ".hrandere staatsman Briand. Prachtig zijn de opnamen uit de gondel. Onder de wolken het spiegelende vlak van den Oceaan of de geweldige toendra's van Siberië. Geweldig dit werk. In het journaal ziet men de pronk van de opening der Staten-Generaai met H.M. de Koningin in de „Gouden Koets", de parade TE VLISSINGEN. A.s. DINSDAG 8 OCTOBER zitting van 1/29 uur in het voormalig BURGER WEESHUIS a ld BADHUISSTRAAT. Raadpleeg, alvorens een beroep voor Uw kind te kiezen, het Bureau. Adviezen worden kosteloos verstrekt. der mariniers in Den Haag met als tegen hanger de herdenking der totstandkoming van de Duitsche republiek en ander wereld nieuws. Luxor Theater. De dochter van den beul. Landverraders. De fragmenten uit de serie-film zijn niet overdreven geweest. Integendeel. Wat wij tot nu toe van deze super-sensationeele film gezien hebben, overtreft de stoutste ver wachtingen. Charles Hutchison, de motor- duivel, bindt den strijd aan tegen twee spion nen van een naburigen staat, die de formule van gifgas willen bemachtigen. Welke geva ren door den hoofdvertolker doorstaan moe ten worden om de plannen van de tegen partij te verijdelen, toont u de film op schit terende wijze. Deze rolprent is er dan ook een van bijzonder gehalte, die den meest verwenden sensatie- en spann.ng-lief hebber ten volle zal bevredigen. Daarbij komt nog het feit, dat de toekomst verborgen ligt en men niet weet, welke wederwaardigheden nog beleefd zullen worden. De bandieten wa nen zich van hun vijand verlost, maar.... Dat ziet u volgende week Ook de dochter van den beul houdt u tot het laatste moment in spanning. Feitelijk niet zoozeer de dochter als wel de gedachte wat nu toch wel de uiteindelijke beslissing zal zijn in deze goed geënsceneerde en daar enboven uitnemend gespeelde geschiedenis, met den eminenten Victor Mac Laglen in de hoofdrol. Waarom kwam deze officier uit het leger in Algiers naar zijn geboortegrond Ier land En wat heeft de onsympathieke d'Arcy op zijn kerfstok Dat vertellen we niet, u moet dat zelf maar gaan zien. De film is voorts verlucht met opnamen van een Ier- schen feestdag, wedren en folkloristische beelden, heel interessant en daarbij niet van humor ontbloot. Een rolprent welke we be slist aanbevelen. De revue's zijn vol afwisseling, de instan- tanée's van Buenos-Aires en Argentinië zeer belangwekkend. Dan draait er nog een dolle klucht, een echt grappig ding, waarvan we volstaan met te vermelden, dat er gebruld is van het lachen. Wanneer we nog mede^eelen, dat het pro gram geopend wordt met een muzikaal voor spel en dat de illustratie toepasselijk ge noemd mag worden, dan zeggen we niets te veel, wanneer we u garandeeren, dat Luxor weer kostelijk is deze week. Het program pakt en succes is verzekerd. Een huldiging en een afscheid. Hedenmiddag 12 uur, na het beëindigen van den werktijd, kwam het personeel der machinefabriek in een der afdeelingen der Kon. Maatsch. „de Schelde" bijeen om den heer C. M. Burgers, die gisteren 50 jaar in die afdeeling werkzaam was, geluk te wen- schen met dit jubileum, en tevens om af scheid van hem te nemen, daar hij de maat- schappii met pensioen gaat verlaten. Bij monde van den werkmeester, den heer Ch. Kok. werd den jubilaris met een toepas selijk woord en onder aanbieding van harte lijke gelukwenschen namens hoofdingenieurs, ingenieurs, bazen en werklieden eenige ca- deaux aangeboden, nl. een gouden horloge en een ruststoel. Getroffen uoor deze blijken van belangstel ling, dankte de heer Burgers allen hartelijk voor de waardeerende woorden, die hier ge sproken waren en voor de cadeaux hem ge schonken, waarna hij afscheid nam van su perieuren en collega's. Het nieuws van den dag in beeld. Van dp nieuwe collectie foto's welke wij in de uitstalkasten va - de Tijdinghal van ons blad voorhingen, noemen wij Eenige goed geslaagde opnamen van de 3-Octoberviering te Leiden een drietal foto's van de inge bruikstelling van het waterleidingbedrijf te Groesbeek en Ubbergen van de harddrave rijen (Rallye Paper) te Vorden van het 40- jarig bestaan van het Genootschap voor heil gymnastiek en massage van de Edison- liclitweek in de hoofdstad van den te Nij megen overleden gepens. gen.-majoor Ph. van der Wedden en van dl*. P. Verhagen, specia list huid- en geslachtsziekten te Amsterdam eenige tooneelkieken.

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1