300 25 BOLS IEDER GRATIS DONDERDAG 1000 EERSTE BLAD Fyo. RTLEJNEN VLISSINGEN 67e Jaargang 1929 liitgsvs: Firms f. KAN 31 IftllE Ir., Ufalstraat 58-EO. Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen BINNENLAND Stads- en Provlncienieuws KERK- EN SCHOOLNIEUWS NinFTinFËRTcÉriïTK MARINE EN LEGER TïasisrDBUKMrcaösa St. tpraatjo door H. HoU ert door het Omroep, g do.. J. c. p. w. a. ddische sprokkels (2)' iuziek. 8.15 Concertge- Het Concertgebouwor- ti Willem Mengelberg, loor Fred. Fry over: Ja afloop van het con- ;baret „La Gaité" te ing. 6 uur 1071 BI.) 12.30—2.00 Concert, piano. 2.00—2.35 Uit- !.354.00 Concert. 4.00 00—6.30 Concert. So- .307.00 Lezing over 5lconcert. 8.00 Concert twee zangvereeni- arna nieuwsberichten. - 10.35 Morgenwijding amofoonmuziek. 12.20 raan. S. Saul, bariton. .20 Cinema-orgelcon- tzending. 2.50 Uitzen- Lezing. 3.20 Vesper uit Lezing. 4.20 Concert. Henry Sensicle kwin- 6.35 Nieuwsberichten. Concert. E. Bartlett en 10 Lezing. 7.45 Lezing. Ler, bariton. 8 20 Con- W. Widdop, tenor. J. phonie orkest. 10,00 Lezing 10.35 Verras- luziek. 1725 M. 12.502 20 Dansmuziek. 6.55 Concert en tooneel. 7.208.15 Gramo* Orkestconcert. 10.35 11.40—12.10 Phono- Joonmuziek. 1.25—2.50 50 Gramofoonmuziek. Opera van Gluck. iuziek. .20 Gramofoonmuziek. gramofoonmuziek. 835 eert. Marcel Lefevre, nuziek. >.1011,05 Lezingen, iuziek. 1.15—1.50 Le« tofoonmuziek. 2.50 Concert uit Ber'ijn. 20 „N&nie" van Joh. en orkest. 8.50 Or« 9.20 Lezing. 9.40 Con- guitaar. Daarna tot 12.202.20 Concert nsemble. Car! Skiold 35 Concert door het werking van het koor 10.501.20 Dansmu- Rofcfc. n. Newcastle 24 Sept. Southam- mst. van West-Indië Sept. te Plymouth van Pernambuco ept. van Kilindlni pt. 21.24 u. 100 mijl bpfc. van Tanger Sept. te Port Said den" (uitr.) 24 Sept. p. 23 Sept. Finistere Sept. van Port Said ept. te Vera Cruz pt. te Antw. Beira n. Rott. Sept. van Colombo Sept. Finisterre Rott. van Japan ept. 13 u. te CoweS Sept. te Sabang 23 Sept. te Sabang 24 Sept. van Amst. an Belawan Sept. te Bombay te Kaapstad Sept. van Perim rtavia n. Amst. an Rott. naar New- iott. v. New-York uto's, Fietsen uigen. nber uur 7.19 7.17 7.14 6.57 19.27 8.06 21 00 9.50 22.43 TA akelijkheden, ;n enz. igelijks voorstelling ;elljks voorstelling, met Donderdag 26 'oorstellingen, Con- Jeugdavond >rdstraat 34, 8 uur. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor Belgis, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS. Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cenL Bij abonnement speciale prijzen. Reclames50 ct p. regel. Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 —5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. die zich van heden af voor drie maanden op de 1 VLISSINGSCHECOURANT abonneert, ontvangt deze Courant tot 1 October Maaltijd ten Hove. Aan den disch van de Koningin en den Prins zaten gisteren aan jhr. mr. De Geer en de leden van het afgetreden kabinet, de oud- ministers Kan, Waszink, Lambooy, Van der Vegte. Slotemaker de Bruine en Konings berger. De studie van Prinses Juliana. Prinses Jaliana zal zich in dit laatste jaar I van haar studie aan de universiteit, te Leiden bepalen tot het volgen van enkele colleges, die zij ook reeds in den vorigen cursus heeft ge- Koninklijk instituut voor de marine. Het comité voor de reuniefeesten ter her- I denking van het 75-jarig bestaan der adel borsten-opleiding te. Willemsoord heeft een gedenkboek doen samenstellen, en wel door de heeren H. J. Boldingh, J. C. M. Warnsinck, J. W. Bloem en P. S. van 't Haeff. Het forsche en met veel zorg uitgevoerde deel omvat ruim driehonderd bladzijden, waarin het in de eerste plaats een geschied kundig overzicht van de opleiding tot adel borst geeft. Ter verluchting zijn in het gedenkboek op- geno uen eenige portretten van het vorstelijk huis, van de commandanten van de opleiding, benevens eenige andere afbeeldingen op de opleiding betrekking hebbende. Verder bevat het eenige pennevruchten van adelborsten ln hun instituutstijd geschreven voor het jaarboekje. Voor allen, die met het instituut bekend zijn of geweest zijn, zijn de naamlijst en korte beschrijvinng der carrière van alle te Willemsoord opgeleide adelborsten van be lang. Alastrim. Volgens een officieele mededeeling ln de ..Staatscourant" van Woensdag 25 September No. 187, zijn in de week van 15 tot en met 21 September in de gemeente Rotterdam waar genomen 27 ziektegevallen en 2 sterfgeval len. Van af 1 September 1929 kwamen voor 72 ziekte- met 7 sterfgevallen. Sedert het eerste waarnemen der ziekte te Rotterdam zjjn aldaar gemeld 278 ziekte- met 11 sterf gevallen, waarbij nog een twaalfde sterfgeval Bioet worden gevoegd, betreffende het kind dat aanleiding heeft gegeven tot de epidemie in het ziekenhuis. In de gemeente Delft breidt de ziekte zich nog verder uit. Er werden gemeld 83 geval len, zoodat het aantal sedert 1 September 1929 waargenomen gevallen bedraagt 132 zonder sterfgevallen. Voorts zijn in dezelfde week de volgende gevallen in andere gemeenten waargeno men Almelo 2, Amsterdam 1, Velsen 1, Ab coude-Proosdij 1, Amersfoort 1, Maassluis 1. Pernis 1, Piershil 1, Schiedam 1, Stompwijk 1. Poortvliet 1, Tholen 2, Barneveld 1, Val burg 2, totaal 17 ziektegevallen. Totaal-generaal voor de maand September 1929 239 ziektegevallen met 7 sterfgevallen. «iet-gevaccineerde kinderen de toegang tot de school geweigerd. Op de vragen van den heer Kersten be seffende het nemen van maatregelen tegen hfct weigeren van toelating tot scholen van Wet gevaccineerde kinderen, heeft minister Verschuur het volgende geantwoord Uit inlichtingen door burgemeester en Wethouders van Rotterdam verstrekt, is den Minister het volgende gebleken In verband met het veelvuldig voorkomen van alastrim, hebben burgemeester en wet houders van Rotterdam den hoofden der openbare scholen opgedragen de ouders te wijzen op de wenschelijkheid, hun kinderen te laten inenten. Het hoofd van een dezer scholen heeft daarbij aanvankelijk aan een mceder/bij wie tegen de vaccinatie van haar kinderen bezwaren van godsdienstigen aard bestonden, verzocht, haar kinderen eenige dagen thuis te houden. Onmiddellijk, nadat de moeder de secretarie-afdeeling voor het onderwijs cn de volksontwikkeling had inge licht, is aan et hoofd der betrokken school med°gedeeld, dat de toegang tot de school niet mocht worden geweigerd. De kinderen zijn daarop op den middag van denzelfden dag weder op de school toegelaten.. Het bovenstaande geeft den minister geen aanleiding, in deze aangelegenheid niderc stappen te doen. Mr. Heemskerk voorzitter der Haagsche condificatie-confercntie. In de zitting met gesloten deuren van den Volkenbondsraad is de Nederlandsch* oud minister-president mr. Th. Heemskerk uit- genoodigd als voorzitter te willen optreden bij de Haagsche conferentie voor de codifica tie van het Volkenrecht. Verder heeft de raad achter gesloten deu ren nog besloten, dat indien op 1 October de ratificaties van de conventie-Colijn nog niet van dien aard zouden zyn, dat de conventie in werking zal kunnen treden, in het begin van December een nieuwe conferentie bijeen geroepen zal worden van de staten, die de conventie tot afschaffing van den in- en uit voerverboden hebben onderteekend. De Volkenbondsraad heeft besloten den heer Colijn uit te noodigen ook van de nieuwe conferentie het voorzitterschap te willen aanvaarden. Art. 197 Pensioenwet voor spoorweg ambtenaren. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Van Braambeek betreffende spoedige indie ning \an het wetsontwerp, bedoeld in art. 107 van de Pensioenwet voor spoorwegamb tenaren 1925, hebben de ministers van wa terstaat en van financiën geantwoord Het wetsontwerp bedoeld in art. 107 van de Pensioenwet voor spoorwegambtenaren 1925, maakt op het oogenblik nog een punt van overleg uit tusschen de regeering en de di rectie der Nederlandsche Spoorwegen. De regeering verwacht, dat de indiening van dit wetsontwerp binnen niet langen tijd kan worden tegemoet gezien. Het Gemeenteverslag. De Centrale Commissie voor de Statistiek heeft, naar de „N.R.Ct." meldt, van den mi nister van binnenlandsche zaken en land bouw bericht ontvangen, dat het in diens voornemen ligt, een wijziging van art. 182 der Gemeentewet te bevorderen, o.a. in de zen zin, dat de verplichting voor de gemeen tebesturen tot het uibrengen van een jaar- lfjksch verslag komt te vervallen. Teneinde echter te doorkomen, dat als gevolg hiervan tal van gegevens van waarde verloren zullen gaan, acht de minister het wenschelyk, dat de gemeentebesturen alsdan van verscheide ne gegevens jaarlijks opgave verstrekken aan het Centraal Bureau voor de Statistiek, al waar dit materiaal tot een centraal overzicht zal worden verwerkt en gepubliceerd. De mi nster verzocht voorts aan de Centrale Com missie voor de Statistiek, de noodige tabellen te doen ontwerpen, welke tot dat doel aan de gemeentebesturen ter invulling zuilen worden gezonden. Dienovereenkomstig zoo bericht de voorzitter der subcommissie voor de gemeentelijke statistiek aan gemeentebe sturen zijn dezerzijds, na overleg met ver schillende deskundigen, reeds enkele tabellen samengesteld. Hij heeft den gemeentebestu ren een exemplaar dier tabellen toegezonden, met het verzoek, hieromtrent hun meening te kennen te geven Herdenking van den sterfdag van Jan Pietersz. Coen. Omtrent de herdenking te Batavia van den 300sten sterfdag van den stichter van Bata via, gouverneur-generaal Jan Pietersz. Coen, kan nog worden gemeld, dat mr. K. F. Creutzberg bij het monument een fraaien krans heeft neergelegd met het opschrift „Hulde aan de nagedachtenis van den groo- ten vaderlander Jan Pieterszoon Coen". De plechtigheid werd o.m. bijgewoond door schout-bij-nacht Ten Broeke Hoekstra, ge neraal Bodde, de Britsche consuls-generaal Crosby, burgemeester Meyroos van Batavia, burgemeester van Doorninck van Mr. Corne- lis en prof. Kan. Des avonds had een plechtigheid plaats in de Portugeesche buitenkerk, welke zeer ge slaagd was. Ds. K. J. Quast hield een toe spraak en vervolgens werden eenige zang nummers gegeven. Tenslotte zongen alle aanwezigen staande het tweede couplet van het Wilhelmus. De kerk was zeer stemmig door kaarsen verlicht. Zondag werd van het Landsarchief uit een tocht ondernomen door Oud-Batavia, waar aan 550 belangstellenden deelnamen. De tocht stond onder leiding van den assistent- landsarchivaris mr. Blois van Treslong Prins. De deelnemers legden zeer veel belangstel ling aan den dag bij het bezoek van alle oude, aan Coen herinnerende bezienswaar digheden. Ambtenaren bevoegd tot kosteïooze inzage loonlijsten, enz. De ministers van arbeid, handel en nijver heid en van financiën hebben bepaald, dat als gemeente-ambtenaren, die bevoegd zijn, met inachtneming van door den minister van arbeid, handel en nijverheid te geven voor schriften, kosteloos inzage en afschrift te ne men van de loonlijsten, bedoeld in art. 43 der Ongevallenwet 1921, of van de stukken, welke de werkgever ingevolge de bepalingen van een algemeenen maatregel van bestuur alè bedoeld is in genoemd artikel, verplicht is te houden in plaats van de loonlijsten, aange wezen worden de ambtenaren der plaatse lijke belastingen, in dienst van gemeenten, die de zakelijke belasting op het bedrijf heffen. VLISSINGEN, 26 SEPTEMBER. Huldeblijk aan ds. en mevr. Voorhoeve. In het gebouw voor Chr. Sociale Belangen waren gisterenavond vele leden der Ned. Herv. gemeente samengekomen om getuige te zijn van de aanbieding van het huldeblijk aan ds. en mevrouw Voorhoeve btf hun aan staand vertrek uit Vlissingen. Toen om half negen de scheidende predi kant en zijn echtgenoote onder de tonen van Gezang 197 werden binnengeleid, verhieven de aanwezigen zich van hun zitplaatsen. Nadat ds. en mevrouw op het met palmen versierde podium, temidden van het huldi- gings-comité hadden plaats genomen, richtte de heer G. A. Teunis zich met een hartelijke, van groote waardeering getuigende toe spraak, tot ds. Voorhoeve. Hij dankte hem voor den belangrijken arbeid, hier gedurende 36 jaar verricht, niet het minst aan de ziek bedden en als vriend der zending. Als blijk van waardeering zijner dankbare gemeente, bood spreker een geschenk in envelop aan, waarvan hij hoopte dat iets zou worden aangeschaft wat in de nieuwe woning te Nijmegen aan de Vlissingsche vrienden zou mogen herinneren. Zich tot mevrouw Voorhoeve richtende, dankte spreker ook haar voor alles wat zij als predikantsvrouw in het belang van den pas toralen arbeid had gedaan, speciaal voor de armen en zieken. Met het aanbieden van een fraai bouquet rozen, wilde spreker dien dank vertolken. De heer Teunis wenschte ds en mevrouw Voorhoeve Gods rijken zegen toe, zoowel voor hen als hun kinderen, hier en in de over- zeesche gewesten. Getroffen door deze bewijzen van vriend schap en waardeering. dankte ds. Voorhoeve in een hartelijke toespraak voor wat zijn ge meente hem dezen avond had bereid. Nadat enkele ververschingen waren rond gediend en op verzoek van den voorzitter den scheidenden nog was toegezongen de zegen bede uit Psalm 121, werd door velen der aan wezigen van de gelegenheid gebruik gemaakt om persoonlijk afscheid te nemen. Het gebouw kon de belangstellenden nau welijks bevatten. Het Deensche consulaat. Van het Deensche consulaat wappert heden de vlag van Denemarken, ter gelegenheid van den jaardag van den koning van dat rijk. Vreemdelingenbezoek. Het schijnt dat het seizoen aan de Belgi schs kust, dank z\j het mooie weer, blijft voortduren. Heden zijn met de prov. boot nog 500 passagiers medegekomen, wat voor het eind van September een zeer groot getal mag genoemd worden. Er werden 10 auto's overgezet. Besmettelijke ziekten. In de week van 15 tot en me', 21 September zijn in onze provincie 3 gevallen van alastrim voorgekomen, nl. te Tholen en 1 te Poort vliet. Verder 10 gevallen van roodvonk en wel 4 tTer Neuzen, 3 te Ossenisse en 1 in ieder r'-r gemeenten *xel, Middelburg en Noord - welle. Te Hontenisse kwam 1 geval van diphteri- tis voor. Werktuigkundige ambtenaren in Zeeland De groep van waterbouwkundige ambtena- in Zeeland heeft haar 67e algemeene ver gadering alhier gehouden. De voorzitter, de heer Z. van de Velde, van Scherpenisse, opende de vergadering. De voorjaarsvergadering in 1930 zal te Goes worden gehouden. Als plaatsvervangend lid voor de examen-commissie werd de heer Streefkerk, technisch ambtenaar van den Rijkswaterstaat te Vlissingen, aangewezen. Bij de rondvraag kon de voorzitter van het fonds mededeelen, dat hij ƒ200 als gift had ontvangen voor het fonds van weduwen van overleden waterbouwkundige ambtenaren, wat in 1930 ten goede zal komen. Daarna werd naar den nieuwen sluisbouw aan de haven alhier gereden, waar de groep werd ontvangen doof ir. de Groot, met wien eerst naar de keet werd gewandeld, waar de verschillende teekeningen voor den sluisbouw getoond werden en nader verklaard door in genieur de Groot. Daarna werd de bouwput en de reeds in aanbouw zijnde werken be zichtigd en als een grootsch werk beschouwd. Instituut voor Arbeiders-ontwikkeling. Dezen winter worden taalcursussen gehou den in Engelsch, Fransch en Duitsch. Wij verwijzen hen die aan deze cursussen willen deelnemen naar de in dit nummer voorkomende advertentie. Jaarwedden van burgemeesters in Zeeland. Op initiatief van den heer J. G. van Nieu- wenhuijzen, burgemeester van Schore, is een commissie ingesteld om de mogelijkheid te onde. zoeken te komen tot herziening van de jaarwedden van burgemeesters, secretarissen ontvangers der gemeenten in Zeeland. Met den heer Van Nieuwenhuijzen hebben zitting in die commissie de burgemeester van Koutlekerke, de h er A. Bakker, de secretaris van Brouwershav n de heer J. de Bruijne, de burgemeester van Heinkenszand de heer mr. A. J. J. Mes, de ontvanger van Nieuwvliet de heer P. Brakman, de secretaris van Nieuw en St. Joostland de heer P. Baurdoux, de secretaris van Ter Neuzen de Leer B. I. Zon- nevylle, terwijl het bestuur van de afdeeling Zeeland van den Nederlandschen Bond van Gemeenteambtenaren als voorzitter der com missie benoemde den heer H. G. Horninge, burgemeester van Arnemuiden. De weg AardenburgSt. Kruis. Bij Kon. besluit is ongegrond verklaard het beroep der gemeenten Aardenburg en St. Kruis tegen het besluit van Ged. Staten van Zeiand, waarbij bevolen werd, dat voor reke ning van deze gemeenten de weg Aardenburg St. Kruis moet worden hersteld. Als ook de Hooge Raad, waarbij eveneens beroep is in gesteld, in gelijken geest besluit, zal dit den gemeente op 30.000 of 40.000 komen te staan. De dreigende staking te Sluiskil. Na een bespreking tusschen de>bestuurders der samenwerkende organisaties is. naar „het Volk" verneemt, verklaard, dat een voorstel van de directie, waarbij aan een gedeelte van de arbeiders een loonsverhooging van 5 cent per uur werd toegestaan en 50 pet. extra loon voor Zondagsarbeid werd toegezegd, onaan nemelijk is, omdat 140 arbeiders buiten loons verhooging zouden blijven en deze arbeiders eveneens in de verhooging moesten deelen. De directie heeft medegedeeld, dat zij van de hoofddirectie instructies heeft ontvangen niet verder te gaan. In een ledenvergadering van de organisaties is het bestuursbeleid besproken en volledig goedgekeurd. Besloten werd de staking 24 uur op te schorten om de directie gelegenheid te geven, zich met de hoofddirectie in verbin ding te stellen. Mocht onverhoopt geen overeenstemming worden bereikt, dan gaat de staking heden in. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep naar St.Annaland ds. H. F. P. Pop te Vaassen. Afscheid. Ds. II. L. A. Feykes nam Zondag van de Ned. Herv. gemeente te Colynsplaat afscheid met een predikatie over 1 Petr. 1 25. Aan het einde werd de naar Oudega vertrekkende leeraar toegesproken door ds. Joh. de Voogd, van 's Heer Arendskerke door ds. H. O. J. Hoogenclijk, van Kats door ds. A. M. van der Mst van Spijk, van Kortgene en door ouder ling J. Pouwer. Toegezongen werd Psalm 121 4. Herdenking. De Geref. Kerk te Meliskerke heeft Zondag in gemeentelijke samenkomst herdacht dat zij 60 jaar geleden tot oprichting kwam Haar predikant ds. M. Vreugdenhil, begon „Eiken dag één Glaasje in den middagdienst zijn prediking met een kor^ ov rzicht van het ontstaan der ge meente. Reeds in 1836 waren in het naburige Big- gekerke, tijdens ds. H. J. Buddingh, pogingen aangewend om te komen tot een zelfstandige gemeente (Chr. afgescheiden). Deze faalden echter. Er kwam inzinking, totdat in 1869 de classis Middelburg het initiatief nam, om tot oprichtuig van een gemeente te komen. Dit gelukte. Op 17 September 1869 konden de ambten worden ingesteld. Dit alles overziende, meende ds. Vreugden hil, thans de gemeente te moeten bepalen bij de woorden uit Efere 3 20 en 21. Hollandsche kerk te Roubaix. De predikant van de Hollandsche kerk uit he land van Guido de Brés, komt dit najaar weer in ons land een beroep doen op de historie, daar Noord-Nederland zijn geloofs belijdenis dankt aan genoemden Guido de Brés, Vlaamsch glasschilder, later predikant te Rijssel e.a. Hy stierf den marteldood 17 Mei 1667 te Doornik. Ook in het vroegere Roodebeke, nu Roubaix geheeten, stichtte hij een gemeente en de te genwoordige Hollandsche kerk staat op de zelfde plaats, waar voorheen de huisge meente, als overblijfsel der vervolging, sa menkwam. Bij de tegenwoordige Holland sche gemeente is een bij gemeente gekomen, die, evenals de moedergemeente, onze hulp zeer roodig heeft. Zij is dakloosheeft geen gebouw om samen te komenmen behelpt zich, maar dat is een toestand die echter onhoudbaar is. Ds. Rijks vmscht in verschillende kerken in Holland te spreken, want ieder kerkge nootschap heeft belang bij het bestaan dezer Hollandsche gemeente, de eenige in Frank rijk, daar ze verschillende kerkgroepen sa- menbinot, loordien zij zoowel Hervormden als Gereformeerden, Lutherschen als Doops gezinden onder haar leden telt, die dus een kleine algemeene Christelijke kerk vormen. Gaai na zou ds. R. gedurende zijn verblijf in Nc Ierland in verschillende gemeenten op treden en stelt zich zoowel op Zondag als in de week beschikbaar. Het adres van ds. J. Rijks is Arnhem, Frombergstraat 4, telefoon 22310. Tot hoofd der Christ, school te Poort vliet is benoemd de heer J. Looyenga, onder wijzer te Mijdrecht. Roomsch-Katholieke scholen. Uit het overzicht in het Jaarboek 1929 van het P.-Kath. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding blijkt, dat het aantal R.-Kath. bijzondere scholen voor lager onderwijs na 1920 is gestegen van 1186 tot 2249, d.i. bijna verdubbeld. Het aantal leerlingen steeg in dien tijd van 244.544 tot 382,140. De toestand ten opzichte van het aan- vulle *d onderwijs is niet gunstig. Uitgaande van de ve1 -mderstelling, dat 175.000 jongens de 7-klasse lagere s~hool bezoeken, en dat er ongeveer 125. 00 zijn tusschen 14 en 18 jaar, wordt geconstateerd, dat niet meer dan 25.000 daarvan voortgezet onderwijs ontvan gen 100.000 van hen ontvangen geen ver der onderwijs. Wel worden de roomsch- katholie'*e cursussen bezocht door plm. 20.000 jongens. De cijfers voor de meisjes zijn wat gunstiger. Hr. Ms. politiekruiser „Triton" is, onder bevel van luitenant ter zee le klasse der ma rine-reserve J. M. Moerdijk, van Nieuwediep naar de Noordzee vertrokken ter hervatting van het toezicht op de visscherij. Bij beschikking van den minister van de fensie is de luitenant ter zee der 2e klasse B. G. van der Werff, dienende aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord den 2den November 1929 ter beschikking gesteld. De off icier-vlieger 2e klasse W. v. Prooyen, dienende bij het vliegkamp de Kooy, wordt den 12den November ter beschikking gesteld. De officier van den marine-stoomvaart dienst 2c klasse G. A. Dijkstra, gedetacheerd geweest bij de luchtvaartafd. te Soesterberg, is bestemd voor den dienst in Oost-Indië en zal 2 Oct. met het stoomschip „Tjerimai" uit Rotterdam die bestemming volgen. De luitenant ter zee le klasse A. S. Sinke, dienend*1 bij de onderzeedienstkazerne te Willemsoord, wordt den 5den November ter beschikking gesteld.

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1