1000 500 300 150 100 25 IEDER GRATIS Mantel-Stoffen J. F. WOLSKY WOENSDAG 67e «laargang ITLIJNEN PA Uitgave: firma F. VAM Gf VELDE Ir., WaSstraat 58-6Q, Viissingen.Telef. 10. Postrekening B6207 ijnt dagelijks, ui1 op Zondag en EERSTE BLAD Stads- en Provincienieuws DE HERFST BREEKT AAN Het Speciale Stoffenhuis t Henri IV-iyceum te met een luchtballon Jü werd vergezeld van Ichnici. ttion, waarmee vanuit ben worden gewisseld, lor ongunstigen wind' laf en kwam in Cham- Iide kwamen de elec. Il7den December 187q It in Januari van het 1 aan. In een fabriek ben was. werden de jen weldra werden de Ingen. br reeds te laat, want br het lange wachten n bovendien had hou- zoo verzwakt, dat best overgeven. pphoon. ■Fortschritte deelt dr. rich een en ander me- |on, waarmede slecht. omroep kunnen ge- tend verschijnsel, zoo ■hoorenden tamelijk len. De geluidstrillin- leen anderen weg dan Thans is er een nieuw Jrd, waarop patent is ■erust hierop, dat het Tin den anodestroom. ■tel opgenomen wordt. Heel is een membraam, rende stof. die aan de Ird is. De buitenkant legen het hoofd in de ledrukt. |n de eindlamp vloeit rimpels van den neerd zijn Uit proe- bieek, dat haar ge- is van den gelijk- Jrooter zijn, naarmate ■kstroomen kleiner is. pet geluid neemt bij stroomspanning eerst J een verdere stijging ■ximum bedraagt bij ongeveer 120—150 t matige luidspreker, fechter niet door een 1 geleid mag worden, ■troomcompetent ver. peelen van het hoofd een electrostatisch i verder naar het ln- bt. ■gevaarlijk in het ge- Mo. 336 1929 ■pt. van Oran pan Fremantle naar Sept. Dakar 22 Sept. Ouessant |spt. van Havre 3ept. 0.55 u. 720 mijl ad featavia n. Rott. |2 Sept. Perim 3ept. v. Las Palmas anghai van Rott. Sept. Finisterre van Belawan 1 21 Sept. te Durban l> 23 Sept. van Port pn" (uitr.) 21 Sept. 21 Sept. v. Belawan I. 22 Sept. Sagres ppt. van Havana jpt. Suez lept. Ouessant |t, var Tanger 21 Sept. te Bela- te Genua pt van Suez 22 Sept. te Antw. Sept. van Genua Soerabaya v Rott. irabaya v. Hamburg -ept Perim Sept. v Boulogne lept. van Patras t. te Rangoon t. Per'm van Piraeus ito's, Fietsen rlgen. ber uur 7 22 7.19 7.17 VllSSINGEN 5 09 18 26 6.66 19.27 B.06 2100 kelijkheden, i enz. relfjks voorstelling. ïyks voorstelling, net Donderdag 28 lorstellingen. Con* VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 71.25; iedere regel meer 25 cent.Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. die zich van heden af voor drie maanden op de VLISSINGSCHECOURANT abonneert, ontvangt deze Courant tot 1 October VLISSINGEN, 25 SEPTEMBER. Voorstel aan den gemeenteraad. Door Burg. en Weth. is nog het volgende voorstel aan den gemeenteraad gedaan In overgelegde adressen worden door de volgende belanghebbenden de achter hunne namen vermelde oppervlakten grond in koop van de gemeente aangevraagd, tegen de daarvoor door uw raad vastgestelde prijzen •a. Firma De Muijnck q.q. te Vlissingen, rond 312 M2. bouwgrond aan de Brouwenaar- straat 10 3120 b. Firma de Muijnck te Vlissingen, rond 215 M2. bouwgrond aan de Brouwenaarstraat k 10 2150 c. M. Maas te Vlissingen, rond 250 M2. bouwgrond aan den Singelweg a 18 4500'; d. L. Back te Vlissingen, rond 355 M2. in dustrieterrein aan de Lampsinsstraat 5 f 1775. Waar tegen de 'nwilliging van deze verzoe ken bij ons college geen bezwaar bestaat, hebben wij de eer U voor te stellen, aan adressanten den verlangden grond in koop af te staan tegen de koopsom achter hun (haar) namen vermeld, ten bate van het grondbe drijf en voorts onder de gebruikelijke voor waarden. Stranding van schepen bij Vlissingen. Een kapitein ter koopvaardij schrijft in het „Hbld." De heer Vliegen heeft den minister van waterstaat eenige vragen gesteld, betreffende het vaarwater bij Vlissingen en wel naar aan leiding van het vastloopen van schepen daar ter plaatse. Het -Oostgat eischt de volle aandacht voor^ de navigatie, voornamelijk van schepen, met een diepgang van 24 voet, als zij het nauwste gedeelte van de vaargeul naderen bij laag Water. Verschillende loodsen geven er dan in die omstandigheden de voorkeur aan het Westgat door te varen, maar dat beteekenfc een omweg van groot 20 zeemijlen, wat een niet te onder schatten nadeel is. Dit is dan ook de reden, dat gezagvoerders er bij den loods op aan dringen, indien mogelijk, het Oostgat door te varen en schrijver heeft, meer dan eens, de Sardijngeul met vermelden diepgang doorge varen, maar heeft ook met zijn schip daar tweemaal vastgezeten, niet door schuld van den loods of den schipper. Komende van Antwerpen moet men den ïivierloods in tijds te kennen geven, dat men het Oostgat wenscht uit te varen, omdat het dan gewenscht is, dicht onder den wal te sturen, om na het verwisselen van den loods bij Vlissingen goed voorgaats, bij de vaargeul, nl. dicht langs den zwarten tonnenkant te komen. Nu doet zich zeer dikwijls het bezwaar voor, dat de zeeloods niet tijdig genoeg aan boord komt, en het schip door het manoeuvreeren, om dezen aan boord te krijgen uit den koers valtde afstand tot de vaargeul is dan te kort om het schip goed voorgaats te krijgen. Wordt er dan toch doorgezet, en de weersom standigheden werken niet mede,' dan loopt het schip veel kans, om vast te loopen, in verband met de koersverandering, die het al daar moet ondergaan dan staat men ook voor de verrassing, dat er een tegenligger aankomt, die ook de diepste vaargeul opzoekt, en die door de hooge walmuren van Vlissin gen niet tijdig genoeg is waargenomen voor namelijk als men van den Oost komende, dicht onder den wal zit, Het is mij als gezag voerder, daar ter plaatse, eenige malen over komen, dat de aanvaring werd voorkomen op eenige meters afstand. Het is om vermelde redenen noodzakelijk, dat de afhaaldienst voor Vlissingen wordt verplaatst naar de Nieuwe haven, waardoor de afstand naar het Oostgat belangrijk wordt vergroot en het schip daardoor voldoende lengte beschikbaar krijgt om in den ge- wen&hten koers te komen. Ik heb dit inder tijd bij een toevallig onderhoud met den in specteur van heit loodswezen voor Vlissingen besproken, en kreeg toen den indruk, dat er bezwaren aan waren verbonden, maar welke deze ook mogen zijn, ik acht 't van groot be lang voor de veilige navigatie. Ten tweede is het zeer gewenscht, dat door middel van goed zichtbare seinen, wordt aan gegeven, dat er een schip het nauwste ge deelte van de vaargeul in het Oostgat nadert, zoowel van Oost of West komende, waarna gehandeld kan worden. Alle loodsen zijn dit eens en het zijn zij, die het vaarwater be varen. Ten derde wordt het tijd, dat het geven van signalen op de stoomfluit, of men een Hol- landschen of een Belgischen loods wenscht, wordt veranderd in het .geven van signalen door vlaggen of seinlichten. Het gebruik van fluitsignalen buiten de internationale seinen om, is ten zeerste af te keuren in een druk bevaren vaarwater als het Oostgat. Ik weet dit bij ondervinding. Er valt dus wel wat te verbeteren, om de navigatie door het Oostgat minder gevaarvol te maken. Het gaat natuurlijk met kosten gepaard, want de seinen van de schepen die het Oost- gat doorvaren kunnen niet van het Ioodssta- tion werden gezien. Vandaar het fluitsignaal. Eventueel zal dus moeten worden overgegaan tot het plaatsen van een wachtpost, met een ruim gezichtsveld over de strekking van het Oostgat. Ik hoop, dat dit schrijven onder de aan dacht komt van hen, die in de gelegenheid zijn den.minister te vragen, of tegen de bo ven omschreven voorstellen bezwaren be staan, die opwegen tegen de belangen van de scheepvaart. Schietoefeningen. Op I, wellicht 2, 3 en 4 October 1929 zal worden geschoten met geschut geplaatst oo den Westelijken oever van de Marinehaven te Vlissingen en met geschut geplaatst ten Z. van het licht van Kaapduinen. De schietoefeningen vangen aan ten 9 uur. Op of nabij de batterij, vanwaar wordt ge schoten, zal van één uur vóór den aanvang tot het einde der schietoefeningen een roode vlag geheschen zijn. Zeevarenden wordt verzocht zich niet zon der noodzaak op te houden in het gedeelte van de Westerschelde en van de reede van Vlissingen tusschen de lijnen getrokken van de batterij aan de Marinehaven in Oostelijke en Zuidelijke richting tot een afstand van 6500 M., en een gedeelte van de Galgeput, Oostgat en Deurlo tusschen de lijnen getrok ken van de batterij te Kaapduinen in Noord westelijke en Zuidelijke richting tot een af stand van 10.800 M. De Eeuwige Stilte. Concertgebouw. Een reisverhaal in beeld, zeer leerrijk en interessant, soms vroolijk maar ook diep tragisch. Een film groot en krachtig, zonder voorbehoud, evenals de expeditie naar de Zuidpool van Scott en de zijnen zelve. Een aantal gebeurtenissen uit de dagen van Scott's ontdekkingsreis is samengevoegd tot een gefilmd verslag, waardoor men een uitstekenden indruk krijgt van het grootsche, starre, meedoogenlooze Poollandschap, van de sfeer der expeditiedagen, van de groote moeilijkheden, waarmede men te kampen had, van de fauna van dit eeuwige sneeuw en ysgebied, kortom van vele wetenswaardig heden, waarvan men het bestaan nauwelijks bevroeden, veel minder zich voorstellen kon. Vooral de opnamen uit de dierenwereld zijn buitengemeen schitterend en demonstreeren met welk een taai geduld onder de meest ongunstige omstandigheden, mr. Ponting, de filmer, te werk is mosten gaan. Ook de ex peditie-kieken zijn subliem en krasse staal tjes, zoo niet ongeëvenaarde, van fotografi sche kunst. Dit werk verraadt beslist de meesterhand. Aan mr. Ponting, die deze roemrijke ge weldige gebeurtenissen voor de nazaten be waard heeft doen blijven, zijn wij zeer veel verplicht. Naast hem eeren we echter Scott en zijn onversaagde dapperen, die hun leven veil laadden voor de wetenschap en helaas nadaf zij hun doel hadden bereikt, als slachtoffers van hun idealisme zijn gevallen door de onbarmhartigheid van den Pool nacht. Met diepe ontroering en ontzag Is deze leerzame trilbeeldenreeks door een aardig tal belangstellenden gevolgd. Verbaasd heeft men gestaan over zooveel moed en volhar dingszin van menschen, verwonderd was men óver de schoonheid van deze ongerepte na tuur, die de ontzagwekkende macht van den Grooten Bouwmeester verkondigt nu en t' al len tijd. De Eeuwige Stilte is voor enkele tijdstip pen in der tijden wenteling verbroken ge worden. 't Was Scott's laatste reize naar dit tooverland. Met de zijnen rust hij in dit Eeuwige Zuiden. Sneeuw en ijs vormen hun lijkwa, waarover de koddige pinguins thans hun Charleston maken, 's Werelds tragi- comedie Een kleurrijke celluloidband over folklore uit Guatemala gaat vooraf. De muzikale illu stratie is gepast, de uitvoering echter niet onberispelijk. Een film-avond, die u niet verzuimen mag Een jeugdavond. De Christelijke Jongemannenvereeniging houdt Donderdag a.s., om 8 uur, een jeugd- avor.d in het gebouw Noordstraat 34. Als sprekers zullen optreden ds. E. H. Blaauwendraad en de heer B. de Jager. Verder komt op het programma voor voor drachten, muziek en zang. Jubilea. Heden herdenkt de heer J. A. van Dieren- donck den dag dat hij vóór 25 jaar werd be noemd als leeraar in lijn- en vakteekenen aan de Burgeravondschool. (Nijverheidson derwijs) Morgen herdenkt de heer D. Huser, ambte naar bij de Kon. Maatsch. „de Schelde" den dag dat hij vóór 25 jaar bij genoemde maat schappij in dienst trad. Christ, cursus voor vervolgonderwijs. De nieuwe christ. cursus voor vervolgon derwijs in de school Wagenaarstraat, begint bij voldoende deelname, 1 October a.s. Wij verwijzen belanghebbenden naar de in dit nummer voorkomende advertentie. Luxor Theater. Rex, het duivelspaard. Het groote persschandaal. Ook het program voor de tweede helft der week in dit theater doorstaat met glans den toets der critiek. In de eerste hoofdfilm wor den we weder geboeid door de weergalooze dressuur van enkele paarden, waarvan voor al Rex uitmunt. He Carney-circus ging fail liet en met Rex werd ook zijn schoone schoolrijdster Margie Smith verkocht. Dat hieruit na veel wederwaardigheden tot slot een liefdeshistorie met de gewenschte oplos sing voortvloeit zal men begrijpen. Zoo gaat het nu eenmaal op de films en de film zou werkelijk anders geen film zijn. Ze krijgen elkaar en ook de paarden sluiten vriend schap. Er wordt aardig spel gegeven door mensch en dier, terwijl de natuuropnamen buitengewoon schitterend genoemd mogen worden. Tot welke gebeurlijkheden perspublicaties van minder edele daden leiden kunnen, leert de tweede hoofdfilm. Groot is de macht van de koningin der Aarde, mits zij zich steeds omkranst houdt met een aureool van eerlijkheid en waar achtigheid, en zich niet drijven laat in de richting van sensatie en kuiperij. In deze film onthult de pers bestaande mistoestan den en verricht dus prachtig werk.Met span ning wordt het verloop van deze geschiede nis, waarin Lewis Stone en Marceline Day keurig de hoofdrollen vervullen, op het witte doek gevolgd. Vanzelf is ook in dit verhaal de onmisbare liefdeshistorie geweven en komt alles voor elkaar. Met het gevarieerde bij program en de mu zikale illustratie, alzoo een tweede menu in deze week, wat men met smaak consumeeren zal. De directie is er wel op uit, om den bi oscoopbezoekers te offreeren, datgene wat tot de „goede" productie gerekend mag wor- deh. In een pot met kokende teer gevallen. Gisterenmorgen had de werkman L. uit Oost- en West-Souburg, het ongeluk, terwijl hij bezig is met het inleggen en teren van blokjes op de nieuwe ponton aan de binnen haven, uit te gleden, waardoor hy juist in een pot met kokende teer kwam te vallen. Hij liep hierdoor verscheidene brandwonden op, vooral aan den arm. Dr. Detmar was spoedig aanwezig en na eerste hulp te hebben ver leend, bracht hij den man met zijn auto naar zijn woning. Overboord gesprongen. Van het Zweedsche stoomschip „Ferdi- borg", komende van Rostock en bestemd naar Antwerpen, is gisterenavond de machinist, die krankzinnig was geworden, overboord ge sprongen en verdronken. De Godshuizen te Middelburg. Blijkens het verslag van de Godshuizen te Middelburg over 1928, bedroeg het aantal verpleegdagen in het gasthuis in dit jaar in de kliniek 20.804, en in paviljoen 5546, w.o. 725 dagpatiënten. Het aantal verpleegdagen bedroeg derhalve 26.386 of gemiddeld per dag 72.3. In 1927 bedroegen deze cijfers 24.797 en 68. Het totaal aantal eerste klasse patiënten bedroeg 32 met 741 verpleegdagen, tweede klasse 186 en 3539 en derde klasse 648 en 22.106. Het totaal der wegens verpleging of be handeling uitgeschreven rekeningen bedroeg 146.078.88, verdeeld over kliniek 106.897, paviljoen 19.645.30, radio-therapeutisch instituut 17.608.55 en Röntgeninrichting 1927.50. Onder deze bedragen zijn begrepen de verpleeggelden enz. komende voor reke- ninen van het Burgerlijk Armbestuur te Mid delburg, ten bedrage van 44.525.27. Er werden 259 patiënten geopereerd, waar van er 13 overleden. In de apotheek werden 38.009 recepten gereed gemaakt. Het aantal verpleegden in het oude man nen- en vrouwenhuis bedroeg op 1 Januari jl. 50, waarvan 24 mannen en 26 vrouwen. In het Burgerweeshuis waren 7 weezen op genomen. Overeenstemming in het confectiebedrijf te Middelburg. Nadat op 23 September nogmaals was ge confereerd met de firma Brockmeijer door de hoofdbestuurders H. J. Anneveld en L. de Jong, werd op een druk bezochte vergadering van het personeel het resultaat besproken. Met algemeene stemmen werd besloten een collectieve arbeidsovereenkomst aan te gaan tot 1 September 1920. De verschillende be reikte verbeteringen zijn, naar „hjt Volk" meldt Een vacantie van 6 dagen met behoud van vor looït. - w.-r Ziekteuitkeering (13 weken 70 pCt. van het loon) Doorbetaling van het loon op de Christelijke feestdagen. Een verhooging van de meeste vaste loonen en een groot aantal der stukloonen. Een benoeming. In de Leden te Middelburg gehouden ver gadering van advocaten en procureurs in het Arrondissement Middelburg, is tot Deken ge kozen de heer Mr. P. Dieleman, advocaat en procureur te Middelburg, zulks in de plaats van den heer Mr. A. C. A. Jacobse Boude- wijnse, die wegens hoogen leeftijd is afge treden. Autobusdiensten. Beschikkende op de beroepen, ingesteld door de directie der Ned. Spoorwegen en door J. Westdorp te Heinkenszand tegen de be schikking van Ged. Staten van Zeeland, waarbij I. aan J. Westdorp te Heinkenszand ver gunning is verleend tot het in werking hou den van autobusdiensten van Heinkenszand over 's Heer Arendskerke naar Goes en omge keerd (uitsluitend op Dinsdagen), en van Nisse over Heinkenszand en Nieuw- en St. Joostland naar Middelburg en omgekeerd (uitsluitend op Donderdagen) b. aan J. de Muynck te Borsselen vergunning is verleend tot het in werking houden van autobusdien sten le. van Borsselen over 's Heerenhoek, Heinken id cn 's Heer Arendskerke naar Goes en omgekeerd (dagelijks) 2e. van Bor- selen over 's Heerenhoek naar Nieuwdorp en omgekeerd (dagelijks), 3e. van Borsselen over 's Heerenhoek, Nieuwdorp en Nieuw- en St. Joostland naar Middelburg en omgekeerd (uitsluitend op Donderdagen en Zaterda gen) II. is afgewezen een verzoek van J. West dorp te inkenszand, voor zoover betreft den autobusdienst Goes—Middelburg uitslui tend op Zondagen, zijn bij Kon. besluit le de beroepen van de directie der Nederland- sche Spoorwegen ongegrond verklaard2e. het bestreden besluit van Ged. Staten van Zeeland vernietigd, voor zoover daarbij aan J. Westdorp t*> Heinkenszand vergunning is geweigerd voor een autobusdienst Goes Middelburg uitsluitend op Zondagen en deze gevraagde vergunning aan J. Westdorpe voor noemd alsnog verleend onder bepaalde voor waarden. Indische dienst. Voor uitzending naar Ned. Indië is be stemd I. J. de Bert te Aardenburg, als on derwijzer bij het openbaar Europeesch lager onderwijs. De staking aan de styfselfabriek te Sas van Gent. Gisterenmiddag heeft onder leiding van den rijksbemiddelaar prof. mr. Aalberse een bespreking plaats gehad op het departement Laat U tijdig een WINTERMANTEL maken, onze collectie is dit Seizoen buiten gewoon uitgebreid. Lange Delft I 18 - Middelburg. van arbeid, eerst met vertegenwoordigers van arbeiders, betrokken bij de staking van de N. V. Stijfel- en Glucosefabriek „Sas van Gent" te Sas van Gent, daarna met afge- vaaj "'gden van de directie dier fabriek. De directie meende, dat geen aanleiding bestond voor een gemeenschappelijke bespre king. Wel heeft zij aan den rijksbemiddelaar, medegedeeld, dat enkele eischeri reeds inge willigd waren, andere voor inwilliging moge lijk vatbaar waren. L 3 rijksbemiddelaar heeft hiervan schrif- telke kennis gegeven aan de arbeidersorgani saties, die haar standpunt thans nader te bepalen zullen hebben. De staking aan de „Zeelandia" te Sas van Gent. Men schrijft ons Van hare zijde heeft de directie getracht den komenden storm te bezweren door een uitvoerig schrijven aan haar personeel te richten. Dit is ruim twee honderd man sterk. Hierin deelt zij mede, dat practisch gespro ken," geen 10 der werklieden minder dan de gevraagde ƒ22 per week verdient en de aangekondigde premie van 250 per week, te verdeelen onder hare werknemers, geen tij delijk karakter draagt, doch definitief is vastgesteld, nog zelfs aanzienlijk verhoogd zal worden, mits de stakingsbuien van de lucht zijn gedreven. Zij noemt de arbeiders „belogen en bedro gen", maant ze aan om Maandag het werk niet neer te leggen (wat intusschen haast algemeen is geschied) en deelt daarenboven med.e het niet den arbeid te beginnen na het ontvangen dezer circulaire als ontslagbrief te willen beschouwen, terwijl tevens het gebruik van het lapje grond, door eenigen van de fa briek in huur, wordt opgezegd. Van vreemde inmenging wil ze absoluut niets weten (Dins dagnamiddag confereeren partijen te 's-Gra- venhage) en zal nimer de 50 voor overwerk 'en 100 voor Zondags idem toestaan, want dit zou bijna uitsluitend ten goede komen aan de mannen van „den atelier", die „lijn tje" konden trekken in de week om 100 op te strijken onder het genot van „een si garetje" des Zondags. Over de vacantie met behoud van loon en het uitbetalen van Chris telijke feestdagen wenscht ze te onderhande len. Ten slotte wijst ze op den naderenden winter en de gevolgen van eventueel stop zetten. Van de arbeiders zijn 45 R.-K. georga niseerd, 45 bij het N.V.V. aangesloten en 10 bij een Belgisch syndicaat. Stakings leiders zijn aanwezig, alles blijft rustig, terwijl rijks- en gemeentepolitie de terreinen bewa ken. Volgens loopende geruchten zou de di rectie voortaan de productie van stijfsel stop zetten om ze uit het buitenland te betrek ken, waar ze in grootere fabrieken veel goed- kooper wordt geproduceerd. Dit product is vrij van invoerrechten. Van de Zeeuwsch-Vlaamsche grens. De suikercentrale heeft uit Gent medege deeld, dat, gezien een te verwachten grooten oogst bieten in 1929 en de wenschelijkheid voor oogen genomen om te weten, welk quan tum verwerkt moet worden, ze alsnog gelegen heid biedt aan landbouwers om contracten af te sluiten tot 1 October a.s. tegen de oude voorwaarden, doch zonder eenig voorschot. Of de animo groot zal blijken Te Selzaete brandde Maandagmiddag een schip af, geladen met suiker-! Zeker een curiosum. SOUBURG. Openbare vergadering van den raad der gemeente Oost- en West-Souburg op Vrijdag 27 September 1929, des namiddags half 3 uur. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Verzoek van het bestuur der Vereeniging School voor Christelijk Volksonderwijs om gelden voor leermiddelen. 4. Voorloopige vaststelling gemeentereke ning 1928.

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1