1000 500 300 150 100 25 n J§ w IM| IEDER GRATIS jjn!dtui!sf@g No. 224 Jaargang 1939 MlA A1VOAG Uitgave: firma F. VAK DE VELDE Jr.. Walstraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 68287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen EERSTE BLAD BINNENLAND Stads- en Provincienieuws idat Henkje nergens ar een eindje op zijn •or, hij kon rijden als nog eens een be- Paps altijd, its wits in het gras. ,ar een mooie, witte celk was ze afgesne- nu Zou Loek weer )lukte wel eens meer ns' verbod, en gooide lij zou 't maar niet iat zou haar maar eworpen bloem vond oemen schenken ons alty'd, „die mogen delen." een idée. Hij raapte toen naar alle kan- Henkje boos gezicht om de Henkje. jrappige buiging en sprak hij„Meneer )os een verre zeereis ver, vreemd land een oor u heb meegeno- iheen een glimlach ïoorKeesje lachte hij dat nu niet mooi ns mee wil varen als ga maken," waagde links en naar rechts, ei eindelijk „Schik ïan rijden we samen !selhoek]e. zoo heel gemakke- waarvan we kunnen de oplossingen heeft heeft 4 goede op- lesje Vader heeft er waterlelie. T A P A P S nikker in een knik- gedaan geworden! aarden. VLISSINGSCHE COURANT erland en in van de nieu- weer uiterlijk Dins- van de krant zijn. itjes dichtgevouwen ons leuk Raadsel- urant te Vlisslngen. .n het eten. elke kamer, snaam. ;t boomen. aar. dier. naam van een stad ïoor Nelly Vader) >sje, Annie, Sophie, Eva en Elsje zijn :t Marietje is jarig, ook een cadeautje hun namen in de ar schrijft, vormen van het cadeautje, lonia van Liere) winkel geopend in sommige scholen it hem immers wel, ischen liep achter waren rivier, schrijft men dat ue eens iets, wat op :venhoekje. best eens een ritje ,r ik woon vrij ver dus wel wat be- eet nooit hoe een len, en daarom be- in Vlissingen kom, iet je ga maken. Je ille mooie plekjes, Zullen we dat af- r niet ongeduldig :t het best en laat •stelling. Hij vindt gen zulk prachtig n den tuin liggen, zelf je briefje ge- Ik zou wel eens Wies is. ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij vvekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 —5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. die zich van heden af voor drie maanden op de VLISSINGSCHECOURANT abonneert, ontvangt deze Courant tot 1 October De nieuwe voorzitter van de Tweede Kamer De „Ned." schrijft over de verkiezing van den voorzitter der Tweede Kamer o.m. het volgende De anti-revolutionairen en christelijk-his- tarischen gaven, bij het opmaken van de voordracht hunne stem aan mr. Heemskerk. Zij deden dit niet, omdat zij den heer Van Schaik minder zouden achten, maar waar voor het presidium van den ministerraad een roomsch-katholiek was aangewezen en het voorzitterschap van de Eerste Kamer was opgedragen aan een christelijk-historisch man achtten zij het een daad van wijs heid en billijkheid, dat het voorzitterschap, der Tweede Kamer zou worden toevertrouwd aan een anti-revolutionair. Hiertoe was te meer aanleiding, waar deze Kamerfractie een staatsman van de ervaring en kennis van mr. Heemskerk als candidaat kon noe men. Edoch nu de Koningin den heer Van Schaik benoemde, wijken beschouwingen over de voordracht terug en roepen wij den benoemde van harte het welkom toe. De opmerking van den heer Schaper, als zou de Kamer overeenkomstig een gewoonte als eerstvoorgedragene een lid „van de grootste groep" in de Kamer hebben aange wezen, moet berusten op een vergissing zij nerzijds. Noch in 1909, bij de aanwijzing van den heer Van Bylandt, noch in 1917 bij de aanwijzing van den heer Fock, als eerste op de voordracht, behoorde de gekozene tot de sterkste fractie in de Kamer. De waarheid is, dat, zoowel bij de aanwij zing van den eersten candidaat, als bij de keuze der beide andere voorgedragenen voor het voorzitterschap, verschillende overwegin gen golden van persoonlijken en politieken aard. De overweging welke fractie de meeste leden had, moge hebben medegeteld, zij heeft zeker nimmer hét grootste gewicht in de schaal gelegd. Afscheidsdiner aan het afgetreden kabinet De minister van financiën, 'jhr. mr. de Geer, heeft Vrijdagavond in restaurant Angema te 's-Gravenhage een diner aangeboden aan de leden van het afgetreden kabinet, waarvan hij premier was. Al zijn oud-ambtgenooten waren aanwezig met uitzondering van minister Beelaerts van Blokland, die eerst in het begin van deze week uit Genève wordt terugverwacht. Spoorwegpersoneel. In verband met bet feit, dat door de Ne- derlandsche Spoorwegen personeel op ar beidscontract wordt in dienst genomen tegen een loon, soms ver beneden het in de loon regeling voor de laagste loonschaal vastge stelde bedrag, heeft de personeelraad een verzoek tot de directie gericht om de loonen van de arbeidscontracters te verhoogen. De directie heeft thans aan den personeel raad geantwoord, dat het haar niet wensche- lijk gebleken is in de wijze, waarop thans de belooning der arbeidscontracters geregeld is, wijziging te brengen. Immers behooren h.i. bij de vaststelling der bedoelde loonen de plaatselijke omstandigheden niet buiten be schouwing te blijven. Het Mobilisatiekruis. Zaterdag is te Utrecht de algemeene ver gadering gehouden van den nationalen hond Het Mobilisatiekruis. De voorzitter, gep. luitenant-generaal G. H. van Terwisga, herinnerde in zijn openings rede aan de nationale gevoelens, welke in den bond leven, en die de bond propageert ter versterking van het gevoel van Nederlander schap. Hij herinnerde voorts aan de woorden* door de Koningin 11. Maandag op het Malie veld in Den Haag bij de vaandeluitieiking aan de mariniers gesproken. De denkbeelden, welke de bond voorstaat, dienen steeds meer onder het volk verbreid te worden, opdat er kome een gezond nationalisme, wars van alle chauvinisme, maar ook wars van alle dé- fatisme. Aan de Koningin werd een telegram van aanhankelijkheid en trouw gezonden. Een voorstel van de afdeeling Heiloo in zake steunverleening aan mobilisatie-invalie- den werd na eenige bespreking ingetrokken. Bij de rondvraag deelde de afgevaardigde van de afdeeling Haarlem r. mede, dat in de vergadering van deze afdeeling besloten is, voor een volgende algemeene vergadering voor te stellen, de principen van den Bond, welke nu de menschen uitsluiten, die geen voorstander zijn van de nationale gedachte en tegenstander zijn van bewapening, te verrui men in dien zin, dat ook deze personen lid van den Bond kunnen worden. Mocht daartoe dan niet besloten worden, dan zal de afdee ling Haarlem worden opgeheven. De voorzitter merkte op, dat waarschijnlijk het bestuur de beginselen van den bond ten deze niet zal willen loslaten. Pokken, en inenting in Den Haag in vroeger tijd. Het optreden van de alastrim geeft „het Vad." aanleiding om iets mede te deelen over de inenting en de pokziekte in vroeger tijd in Den Haag. En wij zullen dan al dadelijk zien, dat de vrees dat door inenting eenige ziekte zou kunnen ontstaan, zóó groot was, dat de burgemeesteren, schout en schepenen voor een zeker soort inenting- waarschuwden. Reeds vóór Jenner zijn ontdekking deed, wist men dat inenting met pokstof van een pokkenlijder een ander min of meer im- muum voor de ziekte maakte en vooral bij kinderpokken werd deze inenting toegepast. Dit verontrustte de magistraat van Den Haag zóó, dat zij 2 April 1765 de volgende resolutie uitvaardigde „Overwegende, dat sommigen lieden van buiten in deze stad reets ingekomen zijn of nog staan te arriveeren, om aan hun kinde ren de kinderpokjes te laten inenten en in Den Haag die kinderziekte niet regeert en het te dugten is, dat somtijds door de voors zeijde inentingen de ziekte alhier zou kunnen worden ingebracht, hebben goed gevonden en verstaan, om zulks zooveel voor te komen aan alle doctoren in de medicijnen en mees ters chirurgijns alhier te verbieden bij eeni ge inenting van de kinderpokjes binnen 's- Gravenhage aan lieden van buiten reeds in gekomen of die in het vervolg nog zouden mogen inkomen te doen of te laten doen." Wij hebben hier dus met een rechtstreeks ingrijpen van de overheid te doen, die den geneesheeren iets verbiedt. De dokters heb ben zich echter niet al te zeer aan het ver bod gestoord, want anders zou het niet noo- dig zijn geweest, dat de resolutie op 12 Fe bruari 1782 nog eens in de herinnering werd gebracht. De laatste ernstige pokkenepidemie, die Den Haag teisterde was in 18701871, toen juist de wet op de verplichte inenting, welke 4 December werd aangenomen, in voorberei ding was. In September 1870 werden de eer ste gevallen geconstateerd in* één gezin, in het perceel Bierstraat 12. Deze zieken waren niet ingeënt. Zij werden overgebracht naar het ziekenhuis op den Zuidwal. Tot einde December werden daar alle 194 patiënten aan de pokken opgenomen. Van deze stierven er 35. In Januari 1871 nam de ziekte in hevig heid toe en werd werkelijk onrustbarend in de stad die toen nog van veel geringer om vang was en een zooveel kleinere bevolking telde. De gemeentelijke bewaarschool aan den Noordwal werd als hulpziekenhuis ingericht. Einde Maart werd dit weer ontruimd, daal de ziekte aan het afnemen was. Na Mei kwam nog slechts één sterfgeval aan pokken voor en kon men de ziekte als geweken be schouwen. Na dien tijd is Den Haag van pokken ver schoond gebleven. VLISSINGEN, 23 SEPTEMBER. Het afgeloopen badseizoen. Met stormvlagen en regenbuien is Zater dag de herfst ingezet, waarmede tevens het zomerseizoen werd afgesloten. Dit is dit jaar in elk opzicht zeer gunstig geweest. De hotels waren het geheele seizoen voortdurend bezet en het blijkt dat Zeeland in het algemeen en Walcheren in het bijzonder steeds meer in trek komt. De reclame, welke geregeld voor Walcheren wordt gemaakt, treft wel doel. In de „Haagsche Post" van Zaterdag jl. komt weer een mooi artikel over Walcheren voor. De schrijver begaat hier echter de vergissing, dat er geen tram- of autobus-verbinding naar Valkenisse is en men dus verplicht is een auto of rijtuig te nemen. Het is onbegrij pelijk dat iemand, zooals de schrijver van het artikel, die hier vertoefd heeft, niet vernomen heeft dat zoowel de tram als de autobus de bezoekers van Valkenisse tot op geringen afstand van dit mooie plekje na tuurschoon brengt. Overigens is het artikel zeer enthousiast en zal zeker wel medewerken het bezoek aan Walcheren nog meer te bevorderen Wy krijgen nu ook een serie artikelen in het „Hbld" welke geschreven worden door den bekenden hoefijzer-correspondent, die bij foto's van den heer Van Agtmaal. o.a. het Walcheren's schoor zal beschrijven. Zoo blijkt meer en meer dat onze provincie zich in toenemende belangstelling mag ver heugen. Het getij verloopt in gunstigen zin en daarom dienen de bakens ook verzet te wor den. Wij moeten ons aanpassen aan het steeds groofcer wordend vreemdelingenbezoek. Reeds meermalen is ons verzekerd, dat er hier gebrek is aan goede pensions waar fa mine's gedurende het zomerseizoen korter of langer tijd kunnen vertoeven. Zou het niet op den weg van de Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer liggen hier naar eens een onderzoek in te stellen. Het lijkt ons thans daarvoor het beste tijdstip. Als men in de wintermaanden tracht daar omtrent eenige juiste gegevens te verzamelen, dan kan men het volgend seizoen misschien beter in de behoefte aan pensions voorzien. Laten wij ons spiegelen aan de Belgische kust. Daar wordt voortdurend bijgebouwd, zoowel hotels als pensions. Wij kunnen het natuurlijk heel wat bescheidener aanleggen, doch zooveel is zeker, dat wij nu reeds moe ten gaan overleggen wat wenschelijk en noo- dig is voor het seizoen 1930. Roei wedstrijden der t)e Ruyterschool. Nog nooit is de roeiwedstrijd tusschen leerlingen van onze Zeevaartschool zoo laat in het jaar gehouden als juist ditmaal bij gelegenheid van den lOen, die Zaterdag in het kanaal gehouden is over een baan van 600 a 700 Meter en zelden heeft het weer zoo meegewerkt om den vreedzamen strijd te doen gelijken op de werkelijkheid van een worsteling met wind en baren. Want de wind stond het grootste deel van den middag pal op de af te leggen baan en de regen, die een groot deel van den middag dreinerig in het gezicht der kampenden terechtkwam, deed de worsteling „natuurlijk" schijnen. Ondanks deze tegenwerkende omstandigheden bleek het enthousiasme der „vreedzame" strijders niet geleden te hebben, de geestdrift was prachtig. De deelnemers, die onder de vroo- lijke tonen van het muziekgezelschap „Ons Genoegen" van de De Ruyterschool naar de kampplaats waren gebracht, hadden niet over al te groote belangstelling te roemen, want het ongezellige weer had niet zooveel toe schouwers op beide kanaaloevers gebracht als andere jaren het geval is. Ondanks al die tegenwerkende omstandigheden, welke ook oorzaak waren, dat in afwijking van het pro gramma niet om den hoofdprijs afzonderlijk werd gekampt, maar gewonnen zou worden door de ploeg, welke den besten tijd maakte, waren de tijden nog zoo slecht niet. Want het verschil in tijden, gemaakt door de beste en de minste ploeg 4 min. 32.2 sec. en 5 min. 22.1 sec. is niet zoo groot. De hoofdprijs werd in 4 min. 32.2 sec. ge wonnen door een ploeg stuurlieden stuur man L. Kuiper en roeiers W. Geldof, L. G. van Saane, P. Spuij, D. van Hoepen, L. C. van de Kreeke en L. J. M. van Heusden. Aan hen werden de 7 gouden medailles uitgereikt. De eerste prijs 7 verguld zilveren me dailles werd behaald door een ploeg stuur lieden, onder leiding van J Bruijn en als roeiers A. C. van den Broeke, A. J. Borrie, L. J. van Burken, J. P. G. van den Boogert, P. A. Cornelis en J. B. van den Blink, welke als tijd 4 min. 34 sec. maakte. De tweede prijs - zilveren medailles werd gewonnen voor een tijd van 4 min. 42.2 sec. door een ploeg machinisten W. P. de Bie, stuurman en roeiers J. C. Kemmer, L. Klaassen, C. T. Berlage, C. W. Jeremiasse, P. Kopmels en T. Hagenaar, terwijl de derde prijs bronzen medailles gewonnen werd in een tijd van 4 min. 44.9 sec. door een ploeg der K.P.M.stuurman C. Kop en roei ers P. Nelis, T. C. van der Kuil, A. Niël, W. H. Seller, J. Polderman en A". O. de Reus. Aan de hossende jongens, die weer onder de vlugge marschen van „Ons Genoegen" naar de Zeevaartschool terugkeerden, zou men niet gezegd hebben, dat ze zulk een zwaren „trek" hadden gehad. Allen, nu ver gezeld van tal van uitgenoodigden, vereenigr den zich in de groote zaal van Britannia, waar de heer S. Visser, directeur der school, allen een welkom toeriep ter inleiding der uitreiking van de prijzen in dezen lOen wed strijd', die nu achter den rug is. Daar de wenschelijkheid was uitgesproken om dezen roeiwedstrijd nu in plaats van voor de groote vaCaritie te houden, omdat in MeiJuni vele leerlingen voor examens zitten en dan de studie lijdt onder het trainen voor den wedstrijd, was het tijdstip nu gekozen met als schaduwzijde kans op slecht weer, wat he laas gebleken is waar te zijn. Maar nu de datum was vastgesteld, alle voorbereidingen getroffen waren, kon hij niet meer uitgesteld worden. Er moest nu wat langer geroeid en den regen op den koop toe genomen worden. Na dank betuigd te hebben aan de N.V. Zee- vaartschoolbelangen, de K.P.M. en de Java- China-Japan-lijn, die zich financieel niet enbetuigd hebben gelaten, aan de autoritei ten voor hun medewerking, aan de opvaren den der motorboot, zonder wier hulp de wed strijd niet zoo vlug van stapel zou zijn geloo- pen en aan de leeraren, deelde spreker mee, dat de heer K. E. Bartstra zich bereid heeft verklaard de prijzen uit te reiken. Deze lee- raar verklaart, dat, na de wjjze, waarop de heer Jasperse deze plechtigheid verrichtte, er moed toe behoort dit werk op te nemen, te meer daar noch Truitje noch Thijntje hem iets hebben ingefluisterd. We beleven nu het slot van een feestdag die eigenlijk een werk dag, een dag van de practijk van den zee man is geweest. Op school leert hij theorie, maar daarmee is hij alleen een schelvisch op het droge of een zeemeeuw in een kooitje. Zich wendend tot de jonge dames, die bezig zijn met een zeeman in een kooitje te van gen, richt spreker de waarschuwing, dat deze heel veel vrij moet hebben en ook plaatst hij de waarschuwing, dat de jongelui haar niet met schelvischoogen zullen aankijken. Naast theoretische en practische kennis moet een flink zeeman ook goede karaktereigenschap pen hebben plichtsbesef, werklust, kame raadschap en menschenliefde die hem een man van de daad maken, wat helaas slechts voor een gering gedeelte bekend wordt. Werklust moet aanzetten tot steeds intenser oefening en de wedstrijd van dezen middag heeft dit nog eens weer getoond, dat eventjes te laat veel te laat is, want het verschil tus schen den eersten en laatsten tijd was wer kelijk gering. Na het overhandigen der prij zen wenschte spreker allen een gezelligen avond toe, waaraan niet veel gemankeerd, want de Zeevaartschool-leerlingen zijn dan sers als de beste dansmeesters. Nadat de heer Visser den heer Bartstra belankt had voor de wijze, waarop hij zich van zijn taak had gekweten, begon het on- officieele, maar lang niet kortste deel van den avond. De storm. Na den storm van Zaterdag en gisteren hebben wij heden opnieuw zomerweer gekre gen. De onstuimige zee leverde gisteren een mooi gezicht op en velen hebben van dit schouwspel genoten. Op de boulevards was het na den middag vrij druk. Op de reede lagen vele schepen geankerd, in afwachting van beter weer. Deze schepen hebben de reis weder voortgezet. Van ongelukken door den storm veroor zaakt hebben wij niets vernomen. In onze Tijdinghal. Het 75-jarig bestaan van het Kon. Insti tuut der Marine is op feestelijke wijze ge vierd. Wij maakten een groep van de adel borsten, met officieren en leeraren, voor het Kon. Instituut. De plechtige inwijding van de Elthetokerk te Amsterdam werd bijgewoond door de Ko ningin en Prins Hendrik. Wij hebben een foto genomen, terwijl ds. Van Hoogenhuijze zijn redevoering houdt. Wij etaleeren nog een portret van prof. Woltjer, hoogleeraar aan de Vrije Universi teit te Amsterdam, die heden zijn 25-jarig ambtsjubileum viert. De film „Nano". Wij verwijzen naar achterstaande adver tentie van het bestuur der C. K. W. O., waar in wordt medegedeeld, dat de film „Nano" binnenkort voor haar leden zal worden ver toond. Een zwaar gewicht gevallen. In een der werkloodsen van de werf der Kon. Maatschappij „de Schelde" is heden morgen een zwaar gewicht gevallen, tenge volge waarvan vrij aanzienlijke schade werd veroorzaakt. Persoonlijke ongelukken kwa men hierbij niet voor. Een zitplaats voor de wagenbestuurders. Voor de wagenbestuurders der electrische tram, die vele uren achter elkaar hun in spannend werk moeten verrichten, is een goede verbetering ingevoerd. Zij hebben nl. een zitbankje gekregen en als de proef daar- J Wasch de aangedane plaatsen mei 1 j v/arm water en Purolzeep; droog dan I I voorzichtig af en doe er wat Purol op. I Herhaal dit eiken dag, zoo lang het J noodig is. mede voldoet zullen de wagenbestuurders in het vervolg dus niet meer staande hun werk behoeven te verrichten. Bezoek Commissaris der Koningin. Op V/oensdag 2 October a.s. bezoekt de Commissaris der Koningin de gemeenten. Grijpskerke, Meliskerke en Biggekerke. Zeeuwsche idbouw-Maatschappü* In de jongste vergadering van het dage- lijksch bestuur der Zeeuwsche Landbouw- Maatschappij is een commissie benoemd, welke het vraagstuk van de destructie van vleesch zal bestudeeren. Besloten werd aan de heeren P. J. J. Dek ker, W. de Buck, D. W. Lindenbergh, ir. C. Stevens, H. C. v. d. Zande en A. Salomé te verzoeken zitting te nemen in een commissie ter bestudeering van de werkloosheidsverze kering. Aan den heer A. C. de Oude, die ontslag heeft gevraagd als voorzitter der werktuigen commissie, zal worden verzocht, op deze aan vraag terug te komen en aan het hoofdbe stuur zal worden voorgesteld aan de commis sie twee leden toe te voegen. Aan de vereeniging tot verbetering van het rundvee zal worden verzocht om het vraag stuk der tuberculosebestrijding onder het rundvee in een algemeene vergadering te be handelen en dan met belanghebbenden zei ven te bespreken, welk systeem dezen willen toepassen. Aan den heer ir. G. D. Dorst werd, wegens zijn benoeming tot leeraar aan de rijksland- bouwwinterschool te Leeuwarden, met Ingang van 1 October eervol ontslag verleend als adjunct-secretaris. Een voorstel tot wijziging van het regle ment op de kringtentoonstellingen zal aau het hoofdbestuur worden aangeboden. Brand. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks half 12 brak door onbekende oor zaak brand uit in de groote landbouwschuur van den heer A. M. Dellaert, in het midden van IJzendijke gelegen. In een minimum van tijd stond het geheele gebouw in lichte laaie. Er verspreidde zich een vonkenregen, die voor de naastliggende perceelen groot gevaar opleverde. De brandweer had het zwaar te verantwoorden, doch met behulp van de burgers wist men het vuur voor de omliggen de perceelen te behouden. Vier gemeten on- gedorschte gerst, een groote hoeveelheid hooi en 2 vette varkens werden een prooi der vlammen. De oorzaak is onbekend. Een ernstig auto-ongeval. Zondagnamiddag omstreeks half 7 had na bij de tramwissel te IJzendijke een ernstig auto-ongeval plaats. De heer Vael uit Axel kwam met 'n 2-persoons Fordje in groote vaart uit de richting Schoondijke. Nabij de woning van den heer Ilaverbeke schijnt hij zijn stuur te zijn kwijtgeraakt en na eenige malen over. den weg te hebben geslingerd sloeg de auto eenige malen m en kwam in een sloot langg den weg terecht. Onmiddellijk toegeschoten hulp haalde den chauffeur, die zich alleen in den wagen bevond, door de kap open te snijden uit den wagen. Hij werd in een nabij gelegen café binnengebracht, waar een in* middels ontboden geneesheer een bloeduit storting in de hersenen constateerde. Zijii toestand is bedenkelijk. Een stranding. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de motorboot „Telegraaf XIV" van de firma Draakman en Co., van Rotterdam voor Gent bestemd, door het stormweer bij den Mar- garethapolder gestrand. Door de sleepboot „Jan" van de firma C. Jansen te Terneuzen is de motorboot vlot ge sleept en behouden te Ter Neuzen binnenge bracht. Een incident op de kermis ts Ter Neuz»^ Ongeveer 10 minuten voor het sluitingsuur kwam Zaterdagnacht op de kermis te Ter Neuzen een incident voor in het „Shimmy paleis". Wegens het ontbreken van een paar ritten-kaartje kreeg een controleur ongenoe gen met een groep jongelieden, waarvan handtastelijkheden het gevolg xparen. Over en weer kwamm stompen en klappen en toen de pDlitie de vechtenden gescheiden had, bleek dat een jongen dier groep, zekere H., tame1 ijk ernstig bloedde wegens ontvangen steken in den rug. ITjj is door een geneesheer

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1