500 300 150 25 1Q0 IEDER GRATIS DONDERDAG IQ SEPTEMBER 1000 No. 221 67e Jaargang 1929 )NDENTIE iericht in a (•inrichting Station Uitgave: Firma F. if AS DE VEIDE jr., V/alstraai 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 6628T Verscfiiint dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen EERSTE BLAD kamer-overzicht BINNENLAND Stads- en Provineienieuws kerk- en schoolnieuws rechtszaken marine en leger E306 15320 J485 15488 p545 15656 13098 16127 35 66 16611 3738 16740 TOOI 17018 f243 17269 f455 17478 '697 17866 997 18019 3229 18269 3530 18556 3971 18978 3263 19287 1696 19726 884 20014 >203 20225 1330 20338 1597 20613 >818 20828 15347 15363 15496 15559 15705 15801 16185 16266 16619 i6650 16771 16822 17116 Hief) 17270 17276 17500 17554 17906 17935 I 18032 18081 18299 18401 18619 18805 19012 19070 19402 194Q4 19761 19795 f 20020 20041 20 251 20*263 20373 20! rn wy genoodzaakt ver. een der volgende num. Red. ;and 767.7 te Danzig and 721.9 te Janmayen avond van 19 Septcm. ige wind. aanvankelijk ten, later Westelijk tot le bewolking met kaas ioeler, vooral des na- I Auto's, Fietsen rtu.'gen. ember uur 7.35 10 7.33 rE VLISSINGEN 2.35 1442 3.0£ 15.14 3.39 1546 rma keltf kheden pgen enz. Dagelijks voorstelling, >agelijks voorstelling, ina. Woeirdag Za* ;oncert door het huls- certgebouw. :r. Openbare verga* reeniging, Concertge- iler Heul >N 133 I Pi ACHT ïlen zoo goed als ge- instructie verdrongen, schakelaar kon dan ran lange op korte zulks aan de gemak- ig ten goede kwam, |e hoedanigheden van bestel leden sterk on- |g, daar een gunstige jiteit en zelf-inductie te maken was. Bo- telaas nog in vele toe- >ut gemaakt, dat een •eik van 2002000 M. (odat de bezitter van ?en eventueele golf end kan zeggen, wat staat) een waarde- •ichting was het toen i werd onderverdeeld, gewonnen aan selec- Nog beter is een nog ■deeling, bijv. in vie- |ie selectiviteit en ge- egen, omdat daarWJ louding tusschen ca- kan worden verkre- van de uitwisselbare :elen ervan J toestel met zijn in fbereik dus, is in be- als de oudere types akeling, maar staat tmroepzender. Is enkele dagen gele- poepzender in bedrijf golflengte 31.381 M. den Deutschland- 'ische rapporten uit bij Telefunken, wei- Luisteraars in ons |hooren, worden be- omtrent hun bevin- Telefunken, Huy- >g. VLISSINGSCHE COURANT IABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk f 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk j 3.80. Voor de ove- ,ige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur en Verhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. Be abonnë's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid toi werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken .anderen vinger. t nummer bestaat uit 2 bladen. wv-T. v, - m. die zich van heden af voor drie maanden op de VLISSINGSCHE COURANT abonneert, ontvangt deze Courant tot 1 October TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Beëediging. Vandaag zijn de leden beëedigd of hebben zij de vereischte beloften afgelegd. De heer Schaper was er toe gemachtigd om deze eeden en beloften in ontvangst te nemen. Alle leden waren aanwezig. Dat is de eerste ;r, maar de tweede keer zal wel lang op zich laten wachten. Vervolgens was aan de orde de nominatie V/oor het voorzitterschap. De eerste plaats f verwierf mr. Van Schaik. HU kreeg 53 stem- Imen van de R. Kath. ende sociaal-de- Imocraten. De zaak is geweest dat mr.Heems- kerk het wilde worden, maar dat wilden de sociaal-democraten niet, die daarna met de f Katholieken een accoord aangingen dat de eerste plaats voor mr. Van Schaik zou zijn, de tweede voor den heer Schaper. Inderdaad was dit het geval en no. 2 werd de heer j Schaper met 60 stemmen. De heer Heems kerk kreeg in beide gevallen 24 stemmen, van de christ.-hist. en de anti-rev. De derde plaats kreeg de heer Beumer na eenige stem- I mingen, waarbij de heeren Heemskerk en Marchant zün tegeneandidaten waren en de S.D.A.p. zich aanvankelijk van de stemming onthield. Later bij de tweede en derde stem ming deden zU weer mede. Het einde was dat er herstemming was tusschen de heeren Beumer, Marchant en Heemskerk, die resp. 38, 26 en 22 stemmen kregen Er kwam een eindstemming tusschen Beumer en Marchant waarbij de heer Beumer 58 en mr. Marchant 24 stemmen kreeg, zoodat de heer Beumer gekozen werd. Vrijdag voortzetting. Dan zal beslist wor den over een aanvrage van den heer De Visser over nieuwe vervolgingen van natio nalisten in Indië. Raad voor Indië. Bij Kon. besluit is aan den vice-president van den Raad voor Nederlandsch-Indië mr. K. F. Creutzberg, op zijn verzoek, met ingang van io October 1929, eervol ontslag verleend uty 's lands dienst, onder dankbetuiging voor de langdurige en trouwe diensten, door hem aan den lande bewezen zijn benoemd in den Raad van Neder landsch-Indië, met ingang van denzelfden datumtot vice-president de heer Ch. J. I. M. Weiter, thans lid van dien Raad tot lid de heer C. W. Bodenhausen, voorzitter van de reorganisatiecommissie. De bcgrooting P.T.T. In de begrooting van het StaatsbedrU'f der posterijen, telefonie en telegrafie voor 1930 wordt o.a. in uitzicht gesteld Verdere bezuiniging door vervanging van weer eenige hoofdkantoren door hulpkanto ren en hulpkantoren door agentschappen. Verdere tariefverlaging, speciaal ook voor Postpakketten. Nachtautodiensten voor snellere, expeditie van Zuid- en Noord-Holland naar andere Provincies. Radio telegrafische verbinding met Italië, Portugal en Spanje. Telefoontariefherziening, welke 1.100.000 aan het rijk zal kosten (tarief voor afstan den en gesprekken, tarief voor locaal ver keer verlaging der entreegelden) ingaan de 1 Januari 1930. Verdere automatiseering der telefonie. Krachtiger zender voor de radiotelefonie met Indië. Ten aanzien van de draadtelefonie wordt medegedeeld, dat als resultaat van gedane overwegingen, thans de wenschelijkheid kan worden vastgesteld, dat het infcerloeale tarief meer dan tot dusver worde gedifferentieerd naar de afstanden, terwijl het locale tarief zoodanig worde ingericht, dat de ingevolge daarvan verschuldigde betalingen, afhanke lijk zijn van de mate, waarin men aan het locale telefoonverkeer deelneemt en zulks met ingang van 1 Januari 1930. Dienovereenkomstig zijn de volgende tarie ven ontworpen In het interlocale verkeer zal, inplaats van dè thans verschuldigde bedra gen van 0.20 voor 'n gesprek over afstanden tot 15 K.M. en f 0.50 voor een gesprek over afstanden daarboven, betaald moeten wor den 0.10 bij afstanden tot 10 K.M., 0.15 bij afstanden tusschen 10 en 15 K.M., 0.35 bij afstanden tusschen 15 en 35 K.M. en 0.50 bij afstanden daarboven. Verder zullen de bezitters van locale aan sluitingen deswjge per jaar een naar den kostprys van de aansluitingen berekenden jaarlijkschen huurprijs moeten betalen en daarnevens voor elk door hen aangevraagd en gevoerd locaal gesprek 2t/2 cent verschul digd zijn. Het ligt in de bedoeling om, wan neer het aantal der door een aangeslotene aangevraagde en gevoerde gesprekken een ze kere grens te boven gaat, wegens de gesprek ken verschuldigde bedragen als maatregel van overgang gedurende eenige jaren een reductieregeling toe te passen. In enkele net ten, zal de inwerkingstelling later dan 1 Ja nuari 1930 moeten plaats vinden in verband met nog te treffen technische voorzieningen. Tot de wijziging van het locale tarief behoort voorts nog een aanmerkelijke vermindering van de vergoedingen-voor-eens voor de aan- legkosten van een aansluiting (de zgn. entree gelden) Vluggere afdoening van onbestelbare brie ven. De moord te GiessenNieuwkork. Op de vragen van den heer mr. Mendels, lid van de Eerste Kamer (zie ons nummer van Dinsdag) heeft de minister van justitie het volgende geantwoord De minister heeft tot dusverre de behan deling der zaak tegen Klunder en Teunissen slechts uit de courantenverslagen kunnen volgen. Het niet voegen van politierapporten bij het dossier, ware zoowel met het oude als met het nieuwe Wetboek van Strafvordering in strijd men zie de artt. 123, 134, 142. 177 en 211 van het oude, en de artt. 33, 51, 297 en 350 van het nieuwe Wetboek. Het spreekt we] van zelf, dat de minister, zoodra de stand van de behandeling der zaak hem vergunt op meer rechtstreeksche gege vens te werken, zich ernstig rekenschap zal geven van het geheele verloop dezer zaak en van de vraag, welke momenten daarin zijn, die tot maatregelen van algemeenen of bij- zonderen aard aanleiding moeten geven. Het in de beide vragen te berde gebrachte punt zal daarbij ook de aandacht hebben. Met het oog op een en ander moet hij zich thans van nadere preciseering'omtrent te treffen voor zieningen onthouden. Dc wethoudersverkiezing te Amsterdam. In de gisterenavond gehouden zitting van den gemeenteraad te Amsterdam werden na uitvoerige discussies gekozen als wethouders, de heeren dr. F. M. Wibaut (S.D.A.P.) met 26 van de 37 uitgebrachte stemmen S. R. Rodriguez de Miranda (S.D.A.P.) met 27 van de 37 uitgebi-achte stemmen E. Polak (S.D. A.P.) met 27 van de 36 uitgebrachte stem men de heer J. Douwes Jr. (A.R.) met 26 van de 35 uitgebrachte stemmen de heer J. S. A. L. von Frijtag Drabbe werd herko zen met 27 stemmen evenals dr. E .J. Abra- hamse (V.D.), die ook 27 stemmen op zich vereenigde. Allen namen de benoeming aan. De alastrim te Delft. Te Delft zijn gisteren tien nieuwe gevallen van alastrim aangegeven. Het Kindertehuis is als barak in gebruik genomen. Zeven patiëntjes zijn uit de barak hierheen overgebracht. Ook dr. Thomee is medegegaan, om zoowel voor patiënt als ge neesheer te fungeeren. Van de gelegenheid tot kostelooze inenting aan de Huga de Grootstraat is gisteren door 1500 a 2000 menschen gebruig gemaakt. Ook het St. Jorisgesticht heeft gisteren be kend gemaakt, dat er geen bezoeken meer gebracht mogen worden aan de patiënten, behalve in ernstige gevallen. De Delftsche Schoolvereeniging heeft giste renochtend de kinderen van de eerste en tweede klasse naar huis gezonden in verband met de sterke uitbreiding der ziekte. Het be stuur van „Het Groene Kruis" heeft zich genoodzaakt gezien, bezoeken aan patiënten v. Jrioopig op te schorten. De strijd tegen dc alastrim. De strijd tegen de alastrim wordt ernstig bemoeilijkt door het feit, dat, volgens de thans geldende voorschriften, de patiënten niet tot isolatie gedwongen kunnen worden. Het wachten is op de afkondiging van de nieuwe wet op de besmettelijke ziekten, wel ke gedwongen afzondering van alastrimlijders mogelijk maakt. Binnenkort zal deze afkondi ging geschieden, doch de algemeene maatre gelen van bestuur, waarbij de uitvoering dier wet geregeld is en die zeer samengesteld zijn. bevinden zich nog voor onderzoek bij den Raad van State. Het bioscoopconflict in het Zuiden. Gisteren is ten kantore van de Centrale commissie voor de filmkeuring onder leiding van den voorzitter der commissie den heer D. van Staveren, een conferentie gehouden tusschen vertegenwoordigers van het bestuur der vereeniging van Noord-Brabantsche en Limburgsche gemeenten voor gemeenschap pelijke filmkeuring en het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoopbond ter ver dere bespreking van een mogelijke oplossing van het bioscoopconflict in het Zuiden des lands. Nadat beide partijen te kennen hadden gegeven, dat zij elk voor zich niet verder wilden gaan dan hetgeen in hun voorstellen was belichaamd, werden de onderhandelin gen, volkomen mislukt, afgebroken. He bioscoopconflicfc in het Zuiden duurt dus voort. VLISSINGEN, 19 SEPTEMBER. In onae Tijdinghal. Voor het Huis ten Bosch te 's-Gravenhage werd een vaandelgroet aairiH. M. de Konin gin gebracht. Op de stoep van dit paleis werden de leiders van de defileerende korp sen aan H. M. de Koningin voorgesteld. De vierde internationale radio-tentoonstel ling te Amsterdam is geopend. Van de offi- cieele opening is door onzen fotograaf een mooie opname gemaakt. Wij geven nog een overzichtsfoto van de groote land- en tuinbouwtentoonstelling te Heer Hugowaard. Uit Kirkeness is het stoomschip „Farm- sum" te Amsterdam aangekomen, met de grootste houtlading die ooit in ons land is aangebracht. V rcemdelingenbezoek. Hoewel wij reeds in de derde week van Sepember zijn, vertoeven nog vele badgasten aan de Belgische kustplaatsen. Dat kan hieruit, bl\jken dat heden nog 960 vreemde lingen met de provincale booten meekwa men voor een bezoek aan den marktdag te Middelburg. Er werden 16 automobielen overgezet. De ramp der „Estella". Een der jl. Maandag te Hansweert aange brachte lijken is herkend als dat van den Belgischen scheepsjongen Withoek van de „Estella". Beide lijken zijn Dinsdagavond te Kruiningen begraven. Te Walsoorden is gisterenmiddag weer een in verren staat van ontbinding verkeerend lijk aangebracht, vermoedelijk ook van een der opvarenden van het gezonken schip. Ook onder de gemeente Kruiningen is gisterenavond een lijk aangespoeld. Het ver keerde reeds in verren staat van ontbinding en was niet meer herkenbaar. Besmettelijke ziekten. In de week van 8 tot en met 14 September zijn in onze provincie voorgekomen 12 geval len van roodvonk, nl. 3 te Ter Neuzen, 2 in ieder der gemeenten St. Maartensdijk, Noord- welle en Schoondijke en 1 te Vlissingen, Groe- de en Wolfaartsdyk. Verder 1 geval van alas trim te Poortvliet, 1 geval van diphtheritis te IJzendyks en 3 gevallen van encephalitis lethargica, nl. 2 te St. Maartensdijk en 1 te Poortvliet. Waterschapsbesturen. By Kon. bes2uifc zyn benoemd in de provincie Zeelanda. met ingang van 18 October 1929 tot dijkgraaf van het waterschap Gouweneer en Zelke, J. Koop man te Niewerkerk b. tot gezworene van het waterschap Gou weneer en Zelke, J. J. Stols te Nieuwerkerk c. tot gezworene van den Deurloopolder C. B. Kodde te Tholen d. tot Dlaatsvervanger van den dijkgraaf van den Jonge-polder, C. Steendijk Czn. te Nieuwerkerk. Doodelijk ongeval. Hedenmorgen heeft op den Schelpenweg onder de gemeente Grijpskerke een ongeval met doodelyken afloop plaats gehad. Een vrachtauto van een vrachtrijder te Melis- kerke reed nl. op een uit de richting Dom burg komenden boerenwagen, waarin zich eenige personen bevonden, met het gevolg dat het paard op hol sloeg en de boeren wagen kantelde. Een der inzittenden, een bejaarde vrouw, werd bewusteloos opgeno men en overleed kort nadien. De overige in zittend er kwamen er met lichte verwondin gen af. De justitie uit Middelburg was kort na het ongeval ter plaatse, tot het instellen van een onderzoek. Posterijen, telegrafie en telefonie. Bij beschikking van den directeur-generaal der P.T.T. is met ingang van 13 October 1929 aangewezen als directeur van het post-, tele graaf- en telefoonkantoor te Maarssen de commies K. R. Klaasesz, thans directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Ierseke. ZOUTELANDE. Bij de heden gehouden aanbesteding van het gemeente-slachthuis te Zoutelande was de heer J. Dingemanse alhier de laagste in schrijver met 3465 en de heer A. Janse alhier de hoogste met ƒ3780. De uitvoering is aan den heer J. Dingemanse opgedragen. Afscheid en intrede. Ds. J. C. Neeleman hoopt Zci.cag 3 Novem ber afscheid te nemen van de Ned. Herv. gemeente te Krabbendijke en Zondag 10 No vember des namiddags intrede te doen te Per nis, na des morgens bevestigd te zijn door ds. G. A. van der Hooft te Overschie. Preekende Kamerleden. Ds. M. van Grieken, Ned. Herv. predikant te Rotterdam, schrijft in zijn weekblad „de W-arheidsvriend" over preekende Kamerle den Dat preeken van Kamerleden staat ons te gen. Dat ds. Langman, lid van de Tweede Kamer, lid van den gemeenteraad, wethouder van Voorburg, Zondag aan Zondag preekt, was ons een ergernis van ds. Lingbeek, van ds. Zandt, dito, dito. Als ds. Langman straks bevertigd zal worden in het ambt, dan ver heugen we er ons over maar dat hij beves tigd wordt door mr. Schokking, lid van'de Tweede Kamer, burgemeester van Katwijk, hindert ons. Het ambt van Dienaar des God- delyken Woords is met geen enkele publieke betrekking of publiek ambt te vereenigen. De Elthctokerk te Amsterdam. In de Indische buurt te Amsterdam, een wijk van ongeveer 70.000 zielen, is op den hoek van den Insulindeweg en Kramatstraat een kerkgebouw verrezen van de Ned. Herv. gemeente. Dit kerkgebouw zal Vrijdagmiddag 20 September worden ingewijd door ds. A. G. H. Hoogenhuijze in tegenwoordigheid van II.M. de Koningin. Het gebouw is opgetrok ken in Utrechtschen handvormsteen afge wisseld met natuursteen. Het dak is gedekt met blauw-paarse leien. De 35 meter hooge toren aan den kant van het Java-plantsoen is afgedekt met rood-koper en voorzien van een luid-klok en een uurwerk. De hoofdingang van dit kerkgebouw waar voor het opschrift staat„Elthetokerk der Ned. Herv. gemeente" ligt op den hoek en wordt geflankeerd door ronde uitgebouwde portalen van waar men de beide galerijen kan bereiken. Links en rechts van de beide topgevels bevinden zich telkens twee toe gangen. In totaal zijn er dus vijf toegangen. Verschillende dienstlokalen sluiten zjch prac- tisch bij de kerk aan. Recht tegenover den hoofdingang :n de as van het kerkruim be vindt zich het nisvormige spreekgestoelte, waarboven het orgel is geplaatst. In afwij king van den algemeenen regel is tegenover het orgel boven den hoofdingang op een af zonderlijke galerij de speeltafel van het orgel geplaatst, die met een electrische bel met het orgel is verbonden. Voor het spreekgestoelte is een podium ge maakt, afgesloten door een aan de voorzijde opengewerkte balustrade, waarop in het mid den rustend op drie gebeeldhouwde dolfijnen het loopvont is geplaatst. In het ruim voor deze balustrade staat een vaste avondmaals tafel, waarin op de voorzijde met verdiepte letters staat gebeiteld„Doet dat tot mijne gedachtenis". Voor deze tafel zyn langs het podium vijftig stoelen geplaatst. Daarachter bevinden zich de banken, centraal om den preekstoel gerangschikt. Spreekgestoelte, lam- b'i' ering, banken en stoelen zyn in eiken hout uitgevoerd. Op het fries van de lam briseering, rechts van den kansel, staat met verdiepte letters gebeiteld „Aan dezen muur hebben 395 gemeenteleden ieder een steen gemetseld". De kerk met inbegrip van beide galerijen biedt ruimte voor circa 850 zit plaatsen. De ramen zijn van glas in lood voorzien. De figuratie van het glas in lood dient alleen ter accentueering van een religieus effect. In de hoofdramen is een jn aanbidding knielen de gestalte te vinden, -waarbij een andere uit aardsche beleving met ontzag haar ont wijkt. Rechts daarvan is een groep van den man vader, in zijn armen de vrouw moeder het hoofd buigend en verder het kind be scherming bij zijn ouders zoekend. Grafsteen ds. G. Doekes. Te Heemse heeft zich een commissie ge vormd in samenwerking met Nieuwdorp, de beide gemeenten waar wijlen ds. G. Doekes het predikambt vervulde, om een gedenksteen te doen plaatsen op het graf van ds. Doekes, welke steen te zyner tijd aan de familie zal word~n overgedragen, Ger. Gem. Drietal te Ierseke ds. D. J. Barth te Vlaardingen, ds. M. Hoffman te Krabbendijke en ds. G. H. Kersten te Rot terdam. Gebed om regen. De bisschop van Roermond heeft de gees telijkheid en geloovigen in genoemd bisdom, in verband met de lang aanhoudende droogte, aangespoord den goeden God om regen te verzoeken. Examens. Voor het examen als machinist diploma A is geslaagd de heer C. Hondsmerk te Zie- rikzee. Voor het gewoon politie-diploma zijn ge slaagd de heeren A, j. Mol te Middelburg, Th. Matheijsen te Philippine en J. L. Lu- kaart te Zonnemaire. De les van Giessen-Nieuwkerk. In verband met de behandeling der moord zaak Giessen-Nieuwkerk schreef het „Deven ter Dagblad" een verstandig en bezadigd woord. Het blad meent, dat deze affaire een waarschuwing is voor sommige leden der rechterlijke macht en ook voor menig politie man. Doch dan vervolgt het blad Wij weten en beseffen hetVoor velen gelukkig, voor zéér velen is deze waarschuwing overbodig. En bovendien heeft de houding der Amsterdam- sche raadsheeren, met den president, mr. Jol-* les, aan het hoofd, bewezen, dat er nog rech«< ters in Nederland zijn. Maar.... we hebben in onze vroegere ver slaggevers-carrière, zco menigmaal „beklaag den" hoor n aanblaffen alsof zij reeds ver oordeelden wa.en, we hebben zoo vaak ge-* tuigen a decharge, nog vóór hun eigenlijke verklaring hadden afgelegd, reeds, in zeer bizonderen trant, op de gevolgen van mein eed hooren wijzen, we hebben zoo dikwijls ge zien, hoe moeilijk het is voor een „burger", om zich tegen „ambtseedige processen-ver baal" te verweren, dat o.i. „Giessen-Nieuw kerk" in menig opzicht nuttig effect kaïi hebben. Natuurlijk, aan de integriteit, aan de eer lijkheid onzer Nederlandsche justitie twijfelen wij geenszins. Aan haar goede trouw even min. En wat de politie betreft, geldt, „in grossen Ganzen", zeker hetzelfde. Maar op verkeerde symptomen, op onjuiste methoden, ook al komen ze niet algemeen voor, moge tijdig en met nadruk de aandacht gevestigd worden. Terwille van de rechtszekerheid, waarop iedereen, wie hij ook zij, onomstootelijk aan spraak heeft. En omdat ons, als Nederlanders, de eer van Nederland's justitie en politie zeer ter harte gaat Geestelijke verzorging bij dc vloot. De wenschelijkheid is gebleken om het in stituut der geestelijke verzorgers by de vloot te reorganiseeren. Tot nog toe waren gelden toegestaan voor drie geestelijke verzorgers (thans twee aanwezig) d:e belast waren met de behartiging van de geestelijke belangen van het in Nederland dienend personeel der zeemacht. Voor de varende vloot werden daarnevens geestelijken uitgenoodigd om tijdens de reizen der oorlogsschepen die belangen waar te ne men. Zij ontvingen daarvoor een toelage. Aangezien laatstgedoelde personen meeren- deels slechts eenmaal een reis meemaakten, duurde 'het geruimen tijd, voordat zij zich in de hun vreemde omgeving aan boord hadden ingeleefd en contact met de bemanning ver kregen, terwyl na afloop van de reis de door hn opgedane ervaring verder voor de marine geen vruchten meer afwierp. Mede om aan deze bezwaren tegemoet te komen wordt het gewenscht geacht om het

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1