150 25 DINSDAG ÏO SEPTEMBER 500 300 Jaargang ARTLIJNEN Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND KERK- EN SCHOOLNIEÜWS MARINE EN LEGER INGEZONDEN STUKKEN inoconcert. 10.20— door orkest. 5.20 Trio-concert. Ka» ofoonmuziek. 8.35 Or- iobladen, •effen we een artikel nferentie te Den Haag, Nederlandsche gedele- nd. Een bespreking ia bondsconcert, dat vol» orioopig beter achter ven. Het artikel over rzender" wordt voert» re bespreking over de arbeurs gepubliceerd, de resultaten, die met kunnen worden. Ladio-Wereld" met een ntversterking. Van dr. een artikel over het gepubliceerd. „Zend- 5 de titel van een aan vue" ontleend artikel, rduidelijkt wordt. Ook een bespreking van irs. n weer aanbreekt, le» artikel van de „Radio- ;in van de Avro-taal» sondigd. Dr. ing. N. A, er de sprekende film, d, waarin een methode ;e bepalen of men met oom-electriciteitsnet te roornamelijk program» iogids" opent met een [rukken en indrukken Schnabel schrijft in jaarbeurs. De wensch n het aanbrengen van an elk ontvangtoestel, eeft, behalve vervolg- nieuws. t artikel over het mu« aden voortgezet. Dit» nelijk over het „hoor» an de Pol's artikel over teem wordt ook in dit Voorts vereenigings» besprekingen. LBURG. 0 u w d n K. E. Harms, 24 J. j. en J. M. Buijs, 21 j. 1 l E N ;eb. de Voogd, d. P, erse, z. EDEN: gesch. van S. Bi 87 j. No. 313 1929 lande. REN: Hza Pleijte en Magda» p. 6 Sept. Perïm Sept. van Madras ;r.) 6 Sept. te Suez Sept. Gibraltar 7 Sept. Perim isr.) 6 Sept. van Sin- anden" (uifcr.) 6 Sept, te Amst. van Batavia (thuisr.) 8 Sept. fce nst. van Zuid-Amerika 6 Sept. v. Marseille Sept. te Belawan e Roit. van Calcutta Sept. van Dakar ran New-York n. Rotfc. 7 Sept. van Coruna Sept. te Havre uisr.) 8 Sept. te Ply- Sept. Ouessant Sept. GaUe Sept. Finlsterre van Suez Sept. te Marseille New-York van Rott. Auto's, Fietsen rtuigen. tember uur .0 7.57 LI 7.55 TE VIISSINGEN ber K. 6.32 7.22 18.53 19.53 N D A rmabelijkheden, ngen enz. Dagelijks voorstelM Dagelijks voorstelling ïina. Dagelü&s con- •orkest van het Con- Oude Vriendschap. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoorVlissingenende gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekeiijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. liljiii: Finn f TAS QE VELDE Ir.. Mlrnl 59-EO. flissingen. Mi. 10 Poslrtbiii OSES! ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor den helder, schietoefeningen. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op 10 en zoonoodig 0p 11 en 12 September 1929 zal worden ge schoten door een batterij nabij het fort Kijk duin en door het fort Erfprins. De schietoefeningen vangen aan te 9 uur voorm. Op het werk of nabij de batterij, waardoor wordt geschoten, zal van één uur voor den aanvang tot het einde der schietoefening een roode vlag geheschèn zijn. Zeevarenden wordt verzocht zich niet zon der noodzaak op te houden tusschen de pei lingen fort Kijkduin 60° en fort Erfprins 150° tot een afstand van sy2 K.M. uit de kust. Vlissingen, 10 September 1929. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. gulden bi] levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Prinses Juliana. Prinses Juliana zal in verband met de her vatting van haar colleges aan de Leidsche Universiteit vandaag haar villa te Katwijk aan Zee weer betrekken. Nieuwe Tweede Kamerleden. De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft ter benoeming van twee leden van de '.Veede Kamer, noodzakelijk gewordr-. door het openvallen van twee plaatsen, doordien de op 6 Juli jl. benoemde leden de heeren Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck en D. J. de Geer niet binnen den termijn van twee manden hun geloofsbrieven hebben ingezon- en, in hun plaatsen tot leden dier Kamer 'inoemd verklaard resp. de heeren C, M. J. F. Goseling, te Amsterdam, en F. Beelaerts van Blokland, te 's-Gravenhage. Herziening rijwielbelasting. De Bond van Rijwiel- en Motorhandelaren (BR.H.N.) heeft zich met een uitvoerig schrijven gewend tot den minister van finan ciën. Op billijkheidsgronden beveelt hij daar in een herziening van de inning der rijwiel belasting aan in dier voege, dat de prijs voor een belastingmerk verminderd wordt met het ongeveer 1/12 voor iedere verstreken maand van het belastingjaar. Verder acht hij het gewenscht dat het belastingjaar 1 Maart of 1 April aanvangt. De bond heeft alle organisaties op rijwiel- handelsgebied en den A.N.W.B. verzocht deze herzieningsactie te steunen. De Hond. Het weekblad „de Hond", gewijd aan de kynologie met bijlage „Van en vopr jagers en honden" is in een nieuw kleed en onder een nieuwe redactie verschenen. Het blad zal meer dan tot nu toe geïllustreerd worden en het streven van de redactie is het blad, dat thans reeds 10 jaar bestaat, populair te ma ken en de sport op faire wijze te dienen. Het adres van de uitgevers is Kanaalstraat 8, Apeldoorn. Einde der vliegenplaag in de Wünhuistoren te Zufcphen. De vliegenplaag-in den toren te Zutphen stelde de directie van de Bataafsche Import Maatschappij in de gelegenheid een buitenge wone demonstratie te geven met haar vlie- gendoodend middel Shell-Tox. Het personeel van het Amsterdamsche la boratorium der B.P.M. vond bij binnenkomst deuren en raamkozijnen zwart van een wrie melende gonzende laag vliegen. Op oordeel kundige wijze werd het offensief tegen de millioenen vliegen boven in den toren ge opend. Met een electrische verstuiver ging men de insecten met Shell-Tox te lijf. Zoodra de damp de insecten bereikte, vlogen deze even op, raakten onmiddellijk daarna be dwelmd en stortten dan dood neer. Na verloop van eenigen tijd waren de vloe- met een dik tapijt van vliegenlijken be dekt, zoodat het noodig was ze in zakken te scheppen en naar buiten te brengen. De insecten, die nog de kracht hadden haar buiten te vliegen, vielen aan den voet Vah den toren neer, waar het ook weldra be zaaid was met doode vliegen. Een' aantal door Shell-Tox bedwelmde vhegen, die nog kans zagen naar buiten te vliegen, waren een gemakkelijke prooi van bermen zwaluwen, die van alle kanten op dit festijn afkwamen. Na ruim een uur werken was de toren ge- heel gezuiverd van vliegen en dus zullen de ^htphenaren, de tonen van hun mooie ca rillon wederom over de stad hooren weer den. vlissingen, 10 september. Bezoek aan de haven- en sluiswerken. Heden werd op verzoek van het gemeente bestuur door een aa: ':al leden van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden een bezoek gebracht aan de werken voor het maken van de nieuwe buitenhaven en die voor de nieuwe keersluis, waarna op het stadhuis de burgemeester een toelichting gaf op de plannen tot outilage der haven. Den gasten werd ten slotte een lunch in het Grand Hotel „Britannia" aangeboden. De 50.000ste. Wij hadden niet kunnen tienken dat reeds gisteren aan het strand de vlag omhoog zou gaan ten teeken, dat de 50.000e bader be reikt was. Ditmaal was het nu niet een bader, maar een baadster, trouw gebruikster van het volksbad, die in de cabine van den chef van het badbedrijf met dit feit gecomplimenteerd kon worden en daar op haar gemak een keus I on maken uit de aanwezige souveniertjes, waarvan ze een zilveren naai-necessaire koos. Nadat de gelukkige, mevrouw Buisman, zich in de voor deze gelegenheid voor haar gere serveerde cabiiie in een badcostuum had ge stoken, werd ze door den burgemeester toege sproken, wien het een groot genoegen was haar namens de badcommissie het bovenge noemde cadeautje te mogen overhandigen. Hij memoreerde het feit, dat deze gebeurte nis nog 8 dagen eerder plaats greep dan ver leden jaar. Ook legde hij den nadruk op het gezonde van het baden, wat wel blijkt uit de ons omringende gezonde, vroolijke gezichten. Hij hoopte dan ook dat de gelukkige nog veel gebruik mocht maken van ons bad. Men een enkel woord van dank, waarbij ze de hoop uitsprak, dat het volgend jaar de 60.000 bereikt móge worden, aanvaardde de 50.000e bader het reeds vermelde cadeau. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het postkantoor te Vlissingen. Maand Augustus 1929. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes inge legd47.210.61 en terugbetaald- 32.086.20 Derhalve meer ingelegd dan terugbetaaldƒ15.124.41 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 29. De Sardijngeul. In de „N.R.Ct." komt een ingezonden stuk voor over de Sardijngeul, geteekend .Een Zeeuw", aan welk schrijven wij het volgende ontleenen In uw blad van 31 Augustus jl. trof ik een bericht van Belgische zijde aan betreffende de bevaarbaarheid der Schelde en vermeende strandingen op die rivier. Wij zijn er wel aan gewoon, dat de berich ten in Belgische bladen betrekkelijk deze ma terie niet steeds de waarheid bevatten, maar ik geloof toch goed te doen met u even te schrijven wat er hier op de rivier gebeurt en is gebeurd. Op Zondag 21 Juli jl. ten 20.30 liep het Britsche motortankschip „Scottish Borderer" met benzine van Antwerpen naar Rotterdam, onder loodsaanwijzing van den Belgischen zeeloods aan den grond in de Sardijngeul, dat is het vaarwater vlak vóór den boulevard te Vlissingen, hetwelk toegang geeft tot het Oostgat. Het schip had een diepgang van 25 f2 voet en het was laag water om 19.56. Aan het binnenkomende Nederlandsche stoomschip „Almelo" werd hierdoor de door vaart belemmerd en het schip geraakte door een manoeuvre om te wenden eveneens aan den grond. Beide schepen werden met sleepboothulp en wassend water vlot gebracht en vervolg den hun reis. Op Donderdag 5 September jl. 22.50 liep het Noorsche motorschip „Taurus" van Nar vik naar Antwerpen, onder loodsaanwijzing van een Belgischen zeeloods eveneens aan den grond in de Sardijngeul. Het schip had een diepgang van 25 voet en het was laagwater om 21.16. Er bestaat een aan alle loodsen bekende order, dat bij lagen waterstand schepen van grooter diepgang dan 20 voet de Sardijngeul niet mogen bevaren, maar dat zij hun koers door de Wielingen moeten nemen. Deze strandingen zijn dus te wijten aan de nalatigheid van twee zeeloodsen. In het geval van 'e „Scottisl Borderer" kan men gerust van misdadige roekeloosheid spreken en het interesseert niet alleen mij, maar ook vele an deren, welke strafmaatregelen op betrokke nen zullen worden toegepast en welk afdoend toezicht in het vervolg zal worden uitge oefend. Verder lijkt het mij gewenscht, dat van een eventueele versperring van het vaarwater Sardijngeul-Oostgat onverwijld via de kust wacht aan den vuurtoren te Westkapelle wordt kennis gegeven, zoodat van hier uit inkomende schepen kunnen worden gewaar schuwd men heeft ook nog de draadlooze. Naar ons wordt medegedeeld schijnt het wel eens voor te komen dat de kapiteins van inkr ïende schepen hun diepgang soms lager opgeven dan deze werkelijk is, teneinde daardoor niet verplicht te worden de langere route door de Wielingen af te leggen, omdat deze enkele uren vertraging oplevert. In onze TijdinghaL De opening van de nieuwe tramlijn Bres- kensHoofdplaat is door onzen fotograaf bijgewoond. Hij maakte een foto van de offi- cieele opening dezer lijn door den Commis- sai-is der Koningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ulford. Van den scheepsbrand te Rotterdam, waar bij 10 menschenlevens zijn te betreuren, heb- hen wij een serie foto's ontvangen, welke een indruk geven van de verwoesting door de vlammen aangericht. Gok van het dreggen naar de slachtoffers is een opname gemaakt. Enkele actueele gebeurtenissen op sportge bied ziju in beeld g:bracht, welke wel de bijzondere aandacht zullen trekken. Door de tram overreden. De toestand van den 12-jarigen jongen die Zaterdag in de Paul Krugerstraat door de Walchersche tram is overreden, is naar om standigheden redelijk. Van den linkervoet is één teen afgereden, terwijl er drie zijn geam puteerd. De jongen is spelende onder de tram geraakt, doordat hij over een bananenschil is uitgegleden en ongelukkigerwijze zoodanig viel dat hij met de beenen op de rails terecht kwam. Hij had nog de tegenwoordigheid van geest den rechtervoet op te trekken, doch de tram reed over den linkervoet. Vechtpartij. De vechtpartij in een café waarbij Zondag avond een caféhouder werd mishandeld, heeft niet plaats gehad in pen café in het Bellamy- park, doch in een dergelijke inrichting op het Beursplein. Scheepvaartberichten. Het Duitschë stoomschip „Zmay", dat bij het Sandetti-vuurschip in brand heeft ge staan, is heden door de sleepbooten „Her mes" en „Goliath" naar Rammekens ge sleept en daar aan den grond gezet. Het schip wordt nu dichtgemaakt en dan naar Hamburg gesleept. Ncd. Verceniging voor gemeentebelangen. De Ned. Vereenigir voor Gemeentebelan gen houdt een algemeene vergadering op Vrij dag 13 September 's middags 1 uur in de so ciëteit „St. Joris" te Middelburg. De heer E. Bi-umwold Riedel, directeur der Noorsche Gasmaatschappij te 's-Gravenhage zal een voordracht houden over „Centralisatie in de gasvoorziening". Amsterdamsche Bank. Naar wij vernemen is het kantoor der firma Zip en Van Teijlingen te Middelburg over genomen door de Amsterdamsche Bank en wordt het vereenigd met het kantoor dier bank aldaar. Verplaatsing telefoniste. Verplaatst van Zierikzee naar het post- en telegraafkantoor te Goes de telefoniste 2e klasse bij den interlocalen dienst mej. J. Louwerse. Rjjkskicskringorganisatie Middelburg der R.Kath. Staatsparty. In de Zondag te Terneuzen gehouden ver gadering der R.-Kath. Rijkskieskringorgani- satie Middelburg zijn tot leden van het dage lij ksch bestuur gekozen de heeren J. P. F. Mentink (aftr.) Vlissingen, voorzittermr. A. J J. M. Mes, Heinkenszand, secretaris en M. C. Geerts, Hulst, penningmeester. Tot leden van den partijraad werden ge kozen de heeren A. Menheere, 's Heerenhoek, B. J. A. Stoopman, Middelburg, G. J. H. A. Schuurs te Sas van Gent en tot plaatsvervan gers de heeren A. Adriaansens-Buysrogge, Walsoorden, P. Baart, Stoppeldijk en M. C. Geerts, Hulst. Onderscheidingen. Bij Kon. besluit is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau C. Wind van Merkesteyn, te Ter Neuzen, directeur der Z eeuwsch - Vlaamsche Tramwegmaatschappij. Van de Zeeuwsch-Vlaamsche grens. Zaterdag 1.1. had men in minder dan een kwartier drie ernstige ongevallen te betreuren in de cokes-ovens te Selzaete, waardoor vier arbeiders ernstig gekwetst werden. Tver vielen van een ruim 15 M. hoogen toren. Zij klagen over hevige inwendige pij nen, waarschijnlijk is de ruggegraat van een hunner gebroken of ernstig beleedigd. In al ler haast werden de slachtoffers naar een kliniek te Gent overgebracht, waar men den toestand zeer bedenkelijk noemde. Bijna op 't zelfde oogenblik viel een kolen- grijper open, die zijn inhoud over een werk man uitstortte. Deze was er totaal onder be dolven en eveneens zwaar gekwetst. Om de lijst der tegenspoeden vol te maken ontplofte eenige minuten later een flesch benzine. Door de explosie kreeg een persoon erge brandwonden en moest eveneens op last der toegeschoten geneesheeren onmiddellijk naar het ziekenhuis getransporteerd worden. Zondag vierde men te Sas van Gent den laatsten kermisdag de zgn. kermis zonder kramen of spellen. Een wedstrijd op de „piste" was georgani seerd, waar de populaire Bram Ranschaere na „sensationeele" achtervolging over 100 K.M. den eersten prijs behaalde op de „sta yers" Ronsse en Piet van Kempen. Meer plaatselijk genot gaf echter het ge bruikelijke festival. Een zestal vereenigingen namen er aan deel. De harmonie der „Ver- eenigde Werklieden" uit Neuzen leverde be slist het neusje van den zalm, haar mooie marschmuziek trok algemeene aandacht. Na afloop bleven velen, zoowel Hollanders als Belgen, genoeglijk feestvieren, werd er lustig gewalst en het geheel herinnerde aan de op gewekte vooroorlogsche tijden, waarin deze prettige dagen geen zeldzaamheid waren en evenals Zondag zelden een wanklank de vreugde stoorde. Het „vroolijck mit eeren" wist men zoo juist toe te passen, juist in het karakter van vele Zeeuwsch-Vlamingen. ritthem. De gemeenteraad hield gisterenmiddag een vergadering. Alle leden waren tegenwoordig. Ingekomen was o.m. de goedkeuringvan Ged. Staten, dat de betrekkingen van secre taris en gemeente-ontvanger door één per soon worden vervuld en dat het bedrag van zekerheidstelling voor den ontvanger is vastgesteld op 1000. Dit bedrag zal moeten gestort worden op een bankinstelling, door den gemeenteraad aan te wijzen. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand werd met algemeene stemmen benoemd de heer J. Vader. De pensioengrondslag van de zen als secretaris, ontvanger en ambtenaar van den burgerlijken stand wordt vastgesteld op het tegenwoordig salaris. De gemeenterekening over 1928 wordt aan geboden. De ontvangsten zijn 15.129.35 \'2 en de uitgaven 14.078.62'/2, goed slot 1050.73. Kapitaaldienst 3588.25. Tot het nazien der rekening werden benoemd de hee ren W. Boogaard en J. de Pagter. Het kohier van de wegenbelasting werd vastgesteld op een bedrag van 466.41. Aan Burg. en Weth. werd opgedragen prijsopgave te vragen van een brandkast. In de volgende vergadering zal hieromtrent een besluit worden genomen. Nadat de gemeente-ontvanger in handen van dei voorzitter was beëedigd, werd over gegaan tot een geheime zitting tot het hou den van besprekingen inzake het slachthuis. Bij heropening der vergadering werd be sloten den laagsten inschrijver 15 te geven en de geheele inschrijving te doen vervallen. Een herbesteding zal worden uitgeschreven volgens bestaand bestek met oplevering van het werk in de eerste helft April 1930. Bij de rondvraag vroeg de heer P. J. de Pagter wat er gedaan moet worden met de steenen en de brik, die nog aan den kant van den straatweg liggen. De heer W. Boogaard vraagt naar den aankoop van grint en de heer J. de Pagter klaagt over het straatwater dat in zijn welput loopt. De voorzitter antwoordde hierop, dat de straatmaker deze week nog komt, dat hij spoedig de grint zal aankoopen en dat hij den afvoer van het straatwater zal laten verbe teren. Namens den gemeenteraad dankt de heer W. Cevaal den burgemeester voor diens extra-werkzaamheden tijdens de vacature van secretaris. Geref. Kerken. Beroepen te Wolfaartsdijk ds. R. de Jager te Nunspeette Barger ds. M. van Wijk te Oostburgte Leens ds. A. B. W. M. Kok te Zaamslag. Te weinig predikanten. In het voorwoord van een dezer dagen ver schenen boekje, getiteld „Het wondere ambt in ITed.-Indië" wordt geklaagd over een ge- SuDg!3®| smaakt als room brek aan predikanten in Ned.-Indië. De regelmatige aanvulling van het predi kantenkorps der protestantsche kerk in Ne- dcrlandsch-Indië laat in den laatsten tijd veel te wenschen over. Gebeurde het vroeger wel eens, dat een uitkomend of van verlof terug- keerend predikant te Batavia op een plaat sing moest wachten, tegenwoordig kan zelden aanstonds, en dan alleen maar ten koste van andere gemeenten, worden voorzien in de va catures, welke periodiek ontstaan door bui- tenlandsche verloven en pensionneeringen. "Voortdurend staan dan ook enkele stand plaatsen open. Ook hier te lande, althans in orthodoxe kringen van de Ned. Herv. Kerk wordt het predikantentekort steeds grooter. In de Geref. Kerken van ons land neemt het aantal dienstdoende predikanten daaren tegen regelmatig toe. Examens. Voor de hoofdakte zijn te Rotterdam ge slaagd de heeren C. Geervliet te Arnemuiden en F. C. Jansen Verplanke te Heinkenszand. De examens te Rotterdam zijn geëindigd. Aan het schriftelijk examen hebben deelge nomen 351 candidaten, waarvan, zich 37 heb ben teruggetrokken. Het geheele examen hebben 314 candidaten afgelegd, waarvan er 127 zijn geslaagd. Bij ministerieele beschikking is bepaald, dat van öt lichting 1930 de navolgende aantallen dienstplichtigen voor de officiersopleiding worden aangewezen a. infanterie 387 hiervan worden 23 op geleid tot gas-officier en 24 voor de militaire administratie b. wielrijders 14, waarvan 1 voor gasof- ficier c. hospitaalsoldaten 95, waarvan 90 voor reserve-officier van gezondheid en 5 voor re- serve-officier-tantarts d. motordienst17, waarvan 4 voor reserve- officier-technisch-opzichter e. luchtvaartafdeeling 1 voor gasofficier f. genietroepen Ie bat. 19, lie bat. 9, ine bat. P g. pontonnie s en torpedisten pontonniers 6, waarvan 1 voor gasofficier torpedisten 2 h. onbereden artillerie le reg. 28, waar van voor gasofficier2e reg. 10, waarvan 1 voor gasofficierluchtdoelartillerie 30, waarvan 3 voor gasofficier kustartillerie 8 i. bereden artillerie bereden deel 70, waar van 5 voor gasofficier onbereden deel 3 voor den weerdienst j. cavalerie 18. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven Mijnheer de Redacteur Nu er sedert de vorige week in de Sar dijngeul" door twee zandzuigers „gebaggerd" wordt en „het gebaggerde zand" daarna weer in de onmiddellijke nabijheid in de Schelde wordt „gestort", vraag ik mij af waarom de Vlissingsche autoriteiten deze ge legenheid niet hebben aangegrepen óf nog aangrijpen, om het gebaggerde zand te mogen ontvangen „ter demping" van den nabijgele gen Spuiboezem (Oostelijk gedeelte ten einde hierop later een „Volkspark" aan te leggen. Dit gedeelte van den Spuiboezem wordt toch van onwaarde, doordat het „stoomgemaal" voor Walcheren te Middelburg wordt gebouwd. Ook zou dit gebaggerde zand voor andere terreinophooging en bijv. tot verdere „afdamming" van de Oude Marine haven te Vlissingen te benutten zijn ter ver- 1 "jging van betere en breedere verkeerswe gen Tevens vraag ik mij af zou het „bagge ren" van de Sardijngeul doordat er wel licht eenige verzanding ontstaan is voortaan niet vermeden kunnen worden Zijn 'wellicht deze „verzandingen" niet te wijten aan het grootere hoofd óf breekwater nabU den hoek van den Nolledijk en ware het niet beter dit hoofd niet zóóver in zee te laten uitsteken Door dit hoofd in te korten, zoude men, naar alle waarschijnlijkheid, het vrij aanzienlijk bedrag voor het baggeren per zandzuiger kunnen uitsparen tot voordeel van 's lands financiën. EEN VLISSINGER.

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1