1000 500 300 150 100 25 eerste blad Iemeentebestuur binnenland SEBEEH. VOCB BEROEPSKEUZE LïjKE STAND No. 311 67e Jaargang 1929 jjiM: Firma f. VAD DE VELDE Ir., Walstrsat 58-60, Vlissingen. Tele!. 10. Postrekening 6B287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag on algemeen erkende Christelijke feestdagen Stads- en Provincienieuws zekerheid zeggen. Toen h„ den volgenden dag lit werd bleek het da, h uit platen van geel to. zoodat een contlen5al(. meezong" met het mlg( van een zeer naburig OUBURG. September. R O W D j. en Courina Vreeke ustus5 l T 30 R O Jm. id. 22 j. en U W D 27 j. en Joslna Cla. j. Marlnus Petrus Hedwlga Maria OREN: arina, dochter van nina Cornelia Daamen. - Cornells Janse en Mar- i Pieternella dochter van Adriana Jobse. tLEDEN: i, 42 J., vrouw van Pieter DELBURG. 1 T R O U W D: en J. Spruit, 26 J. a. N. S Bosschaart. 20 J. -. i C. E. de Jonge, 26 J. H U W D r, 31 j. en A. P. Willemse, 8 J. en N. Rykse, 27 J. - j. en S. Jobse, 27 J. w, M. Geervliet, 26 j. ALLEN: robse, d. P. Schuit- [rSLOTERIJ 5 September 1929. se 4e Lijst. -ï VAN 65.—, 944 1518 1615 1663 2482 2988 3245 3574 4035 4048 4056 4123 4586 4740 5152 6391 6293 6345 6350 7157 7947 7994 8242 8416 8840 8961 9202 9407 10103 10170 10488 10729 11587 11778 11917 12017 13160 13322 13504 13651 16124 16150 16208 16253 17096 17517 17601 m 19205 19389 19608 m 20018 20386 AARTL1JNEN 5 Sept. te Huil 5 Sept. te Madras ,n Batavia n. Amst. pt. te Vera Cruz p. 4 Sept. Suez Sept. te Belawan 1 Sept. van Cornua 5 Sept. te Londen 1 Sept. te Kilindini Sept. van Colombo den" (thuisr.) p. 3 Sept. 4 Sept. Gibraltar 4 Sept. te Marseille thuisr.) 8 Sept. te Ply- van Calcutta n. Amst. 7 Sept. 18 u. te Mar- 5 Sept. Dover 5 Sept. Gibraltar 5 Sept. v. Southampton 4 Sept. Cape Race Sept. van Port Soedan Sept. van Las Palmas Auto's, Fietsen ertulgen. ptember uur 7 8.04 8 8.02 9 7.59 IE vtk 5ïngen nber 4.36 16 55 5.17 17.31 5.43 18.08 N D A ermaltelijkheden ingen enz. Dagelijks voorstelling' Dagelij ks voorstel ling. ia. DageiilK* solrée dansante vaQ iag Zaterdag en Zon* van 8 30 -7 45 Zon* 3 50 -5 30 en sneert van 830 1130 nina. Dagelijks con- s-orkest van het Con- Oude Vriendschap. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België. Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regei.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. t nummer bestaat uit 2 bladen. BEKENDMAKING. Openbaar Vervolgonderwijs. Aangifte van- leerlingen op Maandag 9, Dinsdag 10, Woensdag 11, Donderdag 12, rrUdag 13 en Zaterdag 14 September a.s. Voor jongens bij den heer F. C. Wijsveld joosje Buskenstraat 59, 's avonds van 6—8 uur. Voor meisjes bij mej. M. C. Schuurkamp, St. Jacobstraat 21, 's avonds van 7—8 uur. Trouwboekje meenemen. Het onderwijs vangt aan op 1 October a.s. Vlissingen, 7 September 1929. Burg. en Weth. van Vlissingen, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Sluiting van de Staten-GeneraaL B\j Kon. besluit is bepaald, dat de tegen woordige zitting der Staten-Generaal zal ge sloten worden 14 September a.s., 's middags rie ure. De minister van Staat, minister van bin- tenlandsche zaken en landbouw, wordt ge- Inachtigd, zich op dat tijdstip te begeven saar de vergadering der Staten-Generaal, ïn einde in een vereenigde vergadering der itfe Kamers de zitting in naam der Konin- |fcte sluiten. Eerste Kamer. Aangezien de voorzitter van het Centraal Stembureau binnen den termijn, gesteld in art. 116 2e lid der Kieswet, geen mededeeling heeft ontvangen van den heer J. P. J. Assel- te Bergen op Zoom, benoemd tot lid lid van de Eerste Kamer, of hij zijn benoe ming al of niet aanneemt, werd gisterenmid dag ton stadhuize te 's-Gravenhage een openbare zitting gehouden van het Centraal Stembureau ter voorziening in de daardoor ontstane vacature. Het bureau verklaarde den heer E. B. Du- moleijn te Hontenisse benoemd tot lid van de Eerste Kamer. Nieuwe Kamerleden. Naar wij vernemen hebben de benoemde Tweede Kamerleden jhr. mr. Rüys de Bee- renbrouck en jhr. mr. De Geer hun geloofs brieven niet binnen den door de wet be paalden termijn Ingediend. Thans zal de voorzitter van het Centraal Stembureau in de plaats van jhr. Ruys de Beerenbrouck tot lid van de Tweede Kamer benoemen mr. Gosling te Amsterdam en in de vacature—De Geer jhr. mr. Beelaerts van Blokland. Aangezien jhr. Beelaerts minister is, zal ook deze zijn zetel niet innemen, waarna dan benoemd zal worden verklaard jhr. Rut- gors van Rozenburg. Wegenverbetering:. Op de vragen van het Eerste Kamerlid den beer Smeenge betreffende de voorzieningen in het belang der voetgangers bij den aan leg en de verbetering van rijkswegen, heeft de minister van waterstaat geantwoord dat ook naar zijn oordeel bij de wegenverbete ring naast de belangen van het snel- en rij- wielverkeer die van de voetgangers in het °°g dienen te worden gehouden. Voor den aanleg en de verbetering van rijkswegen zijn laatstelijk bij beschikking van 15 Aug. 1929, afd. waterstaat T, normale dwarsprofielen vastgesteld, waarbij ook is ge rekend op den aanleg van eenvoudige voet- Paden, behoudens voor die wegen, welke uit sluitend voor het verkeer met motorrijtuigen en rijwielen zullen worden bestemd. Echter }s het niet de bedoeling om, waar in en nabij bebouwde kommen het plaatselijk verkeer bijzondere voorzieningen voor de voetgangers ©ischt, de kosten van die bijzondere voorzie- ftlngen voor rijksrekening te nemen. Deze berken zullen in samenwerking tusschen be langhebbenden en het rijk kunnen tot stand bomen. Buitenlanctsche onderscheidingen. Kon. besluit van 6 Juni is aan den ad judant in buitengewonen dienst van de Ko ningin den schout-bij-nacht A. tert Bróecke Hoekstra vergunning verleend tot het aanne- jnan en dragen der versierselen van comman- öeur der Orde van het Legioen van Eer, hem door clen president der Fransche republiek geschonken. Bij Kon. besluit van 8 Juni is aan kapitein ter zee H. M. Manikus vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van officier der Orde van het Legioen van Eer, hem door den president der Fransche republiek geschonken. De staking in het houtbedrijf te Zaandam. De besturen van de vier in het houtbedrijf samenwerkende organisaties hebban gister avond tezamen met hun hoofdbestuurders te Zaandam beraadslaagd over den hun door den Bond van werkgevers in het houtbedrijf te Zaandam gezonden brief. Besloten werd. op de basis van dezen brief een nieuwe be spreking aan te vragen omtrent de liquidatie van het geschil. Baldadigheid. Wij hebben onlangs verschillende ingezon den stukken opgenomen, waarin geklaagd werd over de baldadigheid te dezer stede, die werkelijk dikwijls de spuigaten uitloopt. De straatschenderij is een euvel dat overal in ons land valt waar nemen. De Hollandsche baldadigheid schijnt in het bloed te zitten. In „de Gong", een tijdschrift aan de tucht gewijd, komt een lijstje voor dat wij ook aan onze lezers willen voorleggen 23 April. Beverwijk. Eenlge jongens steken de vuilnisbelt in brand. 25 April. Werkhoven. De straatjeugd ver nielt het bord van den A. N. W.B. aan den ingang van het dorp. 29 April. Nieuw Vennep. Een drietal jon gens brengt een parkeerenden auto in beweging, zoodat deze tegen een hek botst en beschadigd wordt. 30 April. Boskoop. Twee jongens werpen een donderbus in de brievenbus van een kantoorlokaal, waardoor de brievenbus totaal verniëld wordt. 3 Mei. Heemstede. Drie jongens vaii 16 jaar stelen portemonnaie's uit een clublokaal, sigaretten uit een kiosk, timmergereedschap uit een bouw keet, enz. 14 Mei. Haarlem. De jeugd vernielt 14 rui ten van een werkplaats. 15 Mei. Haarlem. Baldadige jeugd vernielt een twintigtal ruiten van een school. 24 Mei. Heythuysen. De straatjeugd werpt een per fiets passeerend meisje met steenen, waardoor zij ernstig aan het hoofd gewond wordt. Ter zelfder plaatse werd een kind door een steen in het oog getroffen, waardoor dit wellicht verloren is. 30 Mei. Rotterdam. Eenige jongens bren gen een onbeheerd staanden auto in beweging deze rijdt een bak kerskar omver en daarna tegen een winkelpui op. Een daarvoor staan de fiets werd vernield. Van den auto waren vooras en voorwiel gebroken, spatborden en lampen vernield. 30 Mei. Delft. Het aantal bij den gemeen teraad ingezonden klachten van de inwoners over den hinder, dien zij van de straatjeugd ondervinden, is zooals de „Delftsche Courant" mededeelt legio. 31 Mei. Utrecht. De straatjeugd vernielt een 10-tal ruiten van een pakhuis. 13 Juni. Appeltern. Een 16-jarige jongen steekt de woning van zijn baas in brand. 13 Juni. Rotterdam. Twee jongens bescha digen plafonds van in aanbouw zijnde huizen, bekladden de muren en mengen een aantal potten verf door elkaar. 17 Juni. 's-Gravenhage. De straatjeugd ver ontreinigd in verschillende straten muren en deuren van een aantal huizen. 19 Juni. Rotterdam. Door bewoners van Katendrecht wordt ernstig ge klaagd over de baldadigheid van de jeugd. 24 Juni. Strüp. Vier jongens van 15 16 jaar plegen een aantal diefstallen in winkels en in een school. 27 Juni. Den Helder. De straatjeugd bom bardeert met steenen de gestrande „Eugenia". 28 Juni. Venlo. Drie jongens plegen ver schillende diefstallen met inbraak. 10 Juli. Rotterdam. De politie ontdekt esn complot van een groot aantal jon gens van tien tot dertien jaar, die zich herhaaldelijk aan diefstallen schuldig maakten. 11 Juli. Schiebroek. Een 17-jarige jongen steekt een met hooi en stroo ge vulde loods in brand. 17 Juli. Haarlem. Eenige jongens steken een tiental strandstoelen in brand 22 Juli. 's-IIertogenbosch. Een automobilist rijdt met een snelheid van 80 K.M. door de stad hij rijdt successie velijk een motor omver, tegen een anderen auto aan, neemt op zijn tocht een stuk van een winkelpui mee een rijdt een voetganger aan. Toen slaagde de politie erin aan den doodenrit een einde te maken. 5 Aug. Apeldoorn. Een automobilist rijdt met zijn auto opzettelijk eenige malen over een bloemperk in het Wilhelminapark. Enz. enz. Het lijstje kan natuurlijk nog veel langer worden gemaakt. Het is echter reeds voldoende om aan te toonen dat de baldadigheid overal valt waar te nemen en ouders en opvoeders een taak hebben te vervullen met de kinderen voort durend te wijzen op het verkeerde van bal dadigheid, welke maar al te vaak in vanda lisme ontaardt. VLISSINGEN, 7 SEPTEMBER. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij de Arbeidsbeurs zijn ingeschreven 1 vrouwelijke kantoorbediende; 1 huishoud ster 1 werkvrouw 4 opperlieden 2 grond werkers 1 metselaar1 verver 1 stoffeer der 1 ijzerwerker 1 loodgieter1 metaal draaier 1 stoker 2 trimmers2 machinis ten 1 constructie werker 1 slager 1 keli- ner 1 chauffeur 2 transportarbeiders 1 rensgezei1 kantoorbediende 16 losse ar beiders. In totaal 44 personen vorige week 53 personen. Zeebaden. In de week van Zaterdag^ 1 Augustus tot en met Vrtfdag 6 September werden in het gewone bad genomen 2280 zeebaden, waarvan 1104 door dames en 1176 door heeren en in het volksbad 1577 baden, waarvan 783 door dames en 794 door heeren. De hoogste temperatuur van de lucht was 84 graden en de gemiddelde temperatuur van het water 67 graden. De volgende week wordt, indien het weer gunstig blijft 'e 50.000e bader verwacht. In onze TüdinghaL De fotografische opname van het spoor wegongeval bij Meppel geeft een indruk van deze ramp, die gelukkig geen menschenlevens heeft geëischt. De aan Rotterdam grenzende gemeente Overschie heeft deze week feest gevierd, ter gelegc heiu van haar 1000-jarig bestaan. Onze fotograaf, als altijd actueel, heeft deze gebeurtenis, die op luisterrijke wijze is gevierd in beeld gebracht. Wij hebben nog een bijzondere mooie foto ontvangen van de ontvangst van kardinaal Van Rossum, ten huize van Mgr. Schioppa, Pauselijk internuntius te '"-Gravenhage. Luxor-Theater. Het Vreemdelingen legioen. Ontgoocheling. Een aangrijpende geschiedenis, zich afspe lend in het uit soldaten van allerlei naties bestaande legerkorps in Algiers, waar bijkans ieder militair 'n verleden heeft. Lewis Stone is de strenge, hardvochtige kolonel Destinn, die zijn rol met volledige overgave en be wustheid speelt. Getapt is hij bij zijn man schappen niet en zeer zeker ook niet bij den filmtoeschouwer. Dit laatste pleit echter voor hem, daar het bewijst, dat hij heel knap spel levert. En nog meer zal men hem waardee- ren qua film-acteur wanneer hij zich van een andere zijde laat kennen, indien hij tot de wetenschap komt, dat de soldaat, die steeds door hem gestraft wordt, ja zelfs tot fusilleeren veroordeeld wordt, zijn eigen zoon is. Het bloed kruipt werkelijk waar het niet gaan kan. Dan zien we Lewis Stone in de rol van den liefhebbenden vader, omkranst met een aureool van innigheid, die ook mensch is in de goede beteekenis van het woord. De zoon Richard wordt door Norman Kerry voortreffelijk uitgebeeldzijn zucht naar rechtschapenheid en zijn medegevoel voor de verdrukten treden klaar aan den dag. Ook de twee u'teenloopende karakters van de vrouwen, vertolkt door Mar Nolan en June Marlowe, die de hoofdrollen in zijn leven spelen, worden scherp belicht. Een pracht film zoowel wat ensceneering als regie be treft. met sterke speelmomenten en die boeit van a tot z. Ook het tweede hoofdnummer is een schit terende super-productie en wel van Fran- schen oorsprong, geïnspireerd op het beken de werk van Saint Sorny „Palaces", Deze film is grootsch van opzet, handelt in Nice en Monte Carlo en maalt de tragische ge schiedenis van een avonturier. De bekoorlijke Huguette Duflos en de karakterspeler Leon Bary munten uit door hun spel, de handeling stijgt trede voor trede en culmineert in een verrassend slot. De sublieme natuuropnamen verdienen afzonderlijke vermelding. In het bijwerk trekken de manoeuvre- beelden van de koene ruiters m hun schil derachtige fantastische uniformen, de spaki's zeer de aandacht evenals de gekleurde in- stantanée's uit het Heilige land. De muzikale illustratie is ue loven. Vcreeniging tot verbetering der volkshuisvesting. De electrificatie van de 19 woningen, wel ke in het Tuindorp gebouwd worden voor de Vereeniging tot verbetering van de Volks huisvesting te Vlissingen en omstreken, is opgedragen aan het electro-technisch bu reau van den heer J. J. Quasters alhier. Rebening-courant-boekhouder. In achterstaande advertentie kondigt de heer W. de Neef de oprichting aan van een cursus voor assistent-boekhouder. Waar in de practijk zich de behoefte aan deze groep van werkers veel meer doet gevoelen dan aan hoofdboekhouders en die groote groep lang niet het geheele boekhoud-mechanisme behoeft te kunnen omvatten, lijkt ons de ge legenheid, die thans den aankomenden en reeds werkzamen kantoorbedienden geboden wordt, een zeer gunstige. I 'nkwatervoorziening van Walcheren. Door den heer L. J. Mes, lid van den ge- meent» ra d te -liddelburg, zijn de volgende vragen tot Burg. en Weth. gericht 1. Zijn Burg. en Weth. bereid den raad vol ledig in te lichten aangaande de drinkwater voorziening van Walcheren 2. Willen Burg. en Weth. ook mededeelen of er reeds door Middelburg onderhandelin gen zijn gevoerd met de verschillende ge meenten op Walcheren 3. Wie die onderhandelingen voeren 4. Wat de oorzaak is, dat Souburg zijn wa ter van de Vlissingsche waterleiding zal gaan betrekken, en de overige plaatsen op Wal cheren in relatie zijn getreden met de Zuid- Bevelandsche waterleidingmaatschappij Postbestelling en onweer. Wegens het onweer op Woensdagavond, dat gepaard ging met hevigen regenval is de laat ste postbestelling te Middelburg, welke om 19.45 van het postkantoor vertrekt, niet uit gegaan en ook later op den avond is de post niet meer bezorgd. Door een en ander kwamen bij het bestuur van de middepstandsvereeniging „Handelsbe lang" vele klachten van de led',.i in en dit was aanleiding tot een spoedvergadering van het bestuur. In deze vergadering is een motie aangenomen, waarin het bestuur eenerzyds billijkt, dat deze postbestelling wegens net slechte weer niet op het daarvoor bepaalde uur is uitgegaan, doch anderzijds ten zeerste afkeurt, dat deze bestelling niet later, dus na 9 uur, op den bewusten avond is geschied, toen het weer was verbeterd. Vreemdelingenverkeer te Middelburg. De Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Middelburg heeft een rdres aan den gemeenteraad aldaar ge richt waarin gewezen wordt op het werk dat de vereeniging gedurende 37 jaar in het be lang van het vreemdelingenverkeer heeft vemcht. De contributie die oorspronkelijk 350 was, bedroeg in 1902 600, in 1921 f f 0 en is sedert 1927 de f 1000 per jaar te boven. De gemeente geeft sedert 1906 300 en sedert 1921 450. Dankbaar is het bestuur daarvoor, maar wil het werk blijvend vruchten dragen, dan zal de reclame nog veel intenser en uit gebreid moeten worden, dan zij tot nu toe kon zijn. De belangstelling voor Middelburg, welke allerwege is opgewekt moet aange wakkerd worden. Bij den stroom van recla memiddelen, waarmede vooral reisbureaux worden volgestopt moeten ook die van Mid delburg worden gevoegd. Wil de reclame suc ces sorteeren, dan moet zij wat inhoud en uiterlijk betreft goed verzorgd zijn. Het be stuur wil niet beweren, dat het vreemdelin genverkeer de kurk gaat worden waarop Mid delburg drijft, maar het vreest toch geen te genspraak, als het aanvoert, dat het een der voorname bronnen van inkomst vormt. Het algemeen belang is bij het verkeer van vreemdelingen voldoende geïnteresseerd, om belangrijken eteun bij de bevordering daarvan te motiveeren. Het bestuur wijst op Baarn met 12000 in woners, dat 5000 geeft, op Zeist, dat voor iederen gulden contributie 2.50 uit.de ge meentekas geeftthans ?000 en op Bus- sum da evenveel geeft als de leden betalen. Thans vraagt het bestuur aan de" raad ook instens zooveel te geven als de leden con- tribueeren en zoo mogelijk neg meer. TE VLISSINGEN. HEROPENING op DINSDAG 10 SEPTEM BER a.s. Zittingsuren van 7'/2—9 uur in het voormalige BURGERWEESHUIS aan de BADHUISSTRAAT. KIEST uw BEROEP IN en NA OVERLEG met het BUREAU. Adviezen worden kosteloos verstrekt, zoowel voor meisjes als jongens. Handelsregister Kamer van Koophandel. Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Boasson's Agentuur- en Commissiehandel, Markt I 5. Het filiaal dezer zaak is verplaatst van Amsterdam, Reguliersgracht 7, naar 's-Gravenhage, Weteringkade 101. Coöp. Brandstoffenvereeniging „Eensge zindheid", Zoutelande, Langstraat 11. Be stuurslid P. Gescheiere, Zoutelande, is voor zitter geworden. Eerste Coöperatieve Beetworlelsuikerfabriek te Sas van Gent. In de Vrijdag te Ter Neuzen gehouden ver gadering van de Eerste Coöperatieve Beet wortelsuikerfabriek werden de balans, en de winst- en verliesrekening goedgekeurd. De heeren P. Lindenbergh en I. C. de Zwart werden herkozen als bestuursleden, doch niet herkozen werden de heeren J. L. Versprille te Kortgene en O. van Waes te Westdorpe. In hun plaats werden gekozen de heeren M. de Putter te Ter Neuzen en Cer. F. van Acker te Westdorpe. Uitbreiding der Ioskaden te Ter Neuzen, De uitbreiding der bestaande Stationslos- kade. waarop in de laatste jaren bij herha ling door de Kamer van Koophandel en Fa brieken aldaar is aangedrongen, zal thans binnenkort worden aangevangen. Althans op 2 October a.s. zal namens den minister van waterstaat te Middelburg worden aanbesteed het maken van een kaaimuur van gewapend beton, met bybehoorende werken, ten Zuiden van de Stationsloskaden te Ter Neuzen, be- hoorende tot de werken der havens te Ter Neuzen (raming 162.000). Op de water- staatsbegrooting voor het loopende jaar is ten behoeve van dit werk 100.000 uitge trokken. SOUBURG. Het lid van den gemeenteraad W. N. J., verdacht van oplichting, is na verhoor door den officier van justitie, overgebracht naar het huis van bewaring te Middelburg. KOUDEKERKE. Het ingang van 1 September jl. is het te legraaf- en telefoonstation te Koudekerke op geheven er aldaar een hulppost-, telegraaf- en telefoonkantoor gevestigd. Als kantoorhouder is benoemd de besteller P. Dourleijn, besteller bij den post-, telegraaf- en telefoondienst te Domburg. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Leerbroek (toez.) ds. H. de Gidts te Oud-Vosmeer. Kardinaal Van Rossum. Kardinaal Van Rossum heeft gisterenmid dag een '~>zoek gebracht aan den bisschop van Haarlem mgr. J. D/J. Aengenent. Te ongeveer half vijf kwam de kardinaal in zijn auto uit Amsterdam aan in gezelschap van mgr. B. Eras, d~n secretaris pater Drehmans en den gentilhomme den heer Drehmans. Een groot aantal belangstellenden had zich op de Nieuwe Gracht vóór het bisschoppelijk pa leis, waarvan de gevel met groen versierd was, verzameld. De kardinaal werd bij het betreden van den stoep van het gebouw ontvqngen door mgr. M. P. J. Möllmann, vicaris-generaal van het bisdom, den heer Th. W. Pichot, secretaris van dc bisschop. Ii de versierde hal ontving de bisschop zijn hoogen gast. De kardinaal vertoefde ongeveer twee uur bij mgr. Aengenent en keerde te half zes per auto naar Amsterdam terug. Examens. Voor de hoofdacte zijn te Rotterdam ge slaagd mej. M. Mifiderhoud te Westkapelle en de heer J. Aarnoutse te Groede. Voor het examen als eerste stuurman ls \-3aagd de heer G. Kettink, leerling van de 'c Ruyterschool.

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1