500 300 150 100 25 iao.1 DONDERDAG 1000 tldel. IBERICHT TE VLISSINGEN No. Jaargang 1929 Firma F. VAÜ OE VELDE Ir., Walstraal 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 06237 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Stads- en Provincienieuws rkte energie van de terug, t dichterbij brengen naar deze spoel overbrengen spoel welke aan de ingang ip verbonden is ontvangt energie van de terugkop, antenne, doch zooals re terkt de detectorlamp rkte energie" aan de te. .eend, opnieuw versterkt le terugkoppelspoel, welke antennespoel teruggeeft, herhalen tot de maxi- sterking bereikt is. Hoe pi Irpoel b\, de antenne- •achtiger ook de energie, er echter de grens over- tstaat een toon van zeei De lamp wekt dan zelf rische trillingen op, welke e antenne komen, omdat orlamp verbonden is. Het dan dienst als een ml* »n straalt de teruggekop. de golflengte waarop het taat. ie omgeving worden hler« ontstaat in de daaraan ers een giltoon. Dit ls de g, meer bekend als Me« de terugkoppeling door de terugkoppelspoel ver- an ook een variable con- rorden. Hoe verder de pla- aid worden, hoe sterker de W.P, AARTLIJNEN ;r.) vertrekt 4 Sept. vu| Sept. te Adelaide 3 Sept. van Colombo Sept. te Belawan 3ept. van Havanna 2 Sept. Ouessant lerlanden" (uitr.) 3 Si pt. van Batavia naar de 1 Sept. v. Dar es Salaam r.) p. 2 Sept. Perim 30 Aug. te Simonoseki nden" (thuisr.) 2 Sept. v. ;pt. van Suez r.) 31 Aug te Genua p. 2 Sept. Point de G Lsr.) 3 Sept. van Padang p. 2 Sept. Gibraltar 3 Sept. van Port Said Sept. van Marseille 1 Sept. te Sabang irstand 767 7 te Isafjord rstand 750.7 te Biarritz ien avond van 5 Septem- :ke, veranderlijke wind. tijdelijke opklaringen n- of onweersbuien Koe* >r Auto's, Fietsen oeriuigen. Jeptember 5 6 808 8.06 ember 3.19 1531 3.59 1613 4.36 1655 E N D A vermakelijkheden, eringen enz. Dagelijks voorstelM mla. Dagelijks be' ags soirêe dansante rdag Zaterdag en Zon* •It van 6 30 7 45 Zon- |an 3 50 -5 30 en concert fc> vgn 8^0- -1130 helmina" - E>a soirée-dansante - i4oD' 6 uur matinee-dan&aurt' VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending^ 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct pe abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. DIENSTPLICHT. Vrijstelling; wegens kostwinnerschap, uitstel van eerste oefening, enz. Aan den ingeschrevene voor den dienst plicht, die tot gewoon dienstplichtige bestemd is zal vermoedelijk omstreeks einde Septem ber kennis worden gegeven omtrent het korps, het korpsonderdeel, enz. of den dienst, waar aan bij is toegewezen, alsmede omtrent het tijdvak waarin hij zal worden ingelijfd. Vrijstelling wegens kostwinnerschap, enz. Vrijstelling wegens kostwinnerschap wordt verleend aan hem, door wiens verbluf in wer kelijken dienst voor eerste oefening voldoende middelen tot levensonderhoud aan andere personen ontbreken of zouden komen te ont breken. Onder deze personen worden uitslui tend begrepen a. de echtgenoote van den ingeschrevene b. zijn bloed- en aanverwanten in de reqhte linie c. zijn andere bloed- en aanverwanten in den tweeden graad d. zijn pleegouders e. degenen, in wier onderhoud de ingeschre vene ingevolge rechterlijk vonnis moet voor zien. Geldt het iemand, die reeds is ingelijfd,dan wordt de vrijstelling niet verleend, zoo de be langen van den dienst het wenschelijk maken, baar niet te verleenen. Vrijstelling wegens persoonlijke onmisbaar heid wordt verleend aan hem, door wiens ver blijf in werkelijken dienst voor eerste oefe ning onoverkomelijke bezwaren zouden ont staan voor de instandhouding der middelen van bestaan van personen, ais hierboven on eer a—e bedoeld. De vi'usceliing wegens kostwinnerschap 01 Wens persoonlijke onmisbaarheid wordt lavankelijk voor een jaar verleend. Blijft ui bij de daarna te nemen beslissing nog grond voor vrijstelling aanwezig, dan wordt de vrijstelling -oórgoed verleend. Door of vanwege den ingeschrevene, die vrijstelling verlangt om een van de genoemde redenen, moet bij den burgemeester aanvraag en gedaan bij voorkeur mondeling tot het opmaken van een staat van inlichtin gen. Deze staat vermeldt de omstandigheden, die voor de beoordeeling van het recht op vrijstelling van belang kunnen zijn, en wordt door den burgemeester gezonden aan den mi nister van defensie, die op de aanvraag be slist. De aanvraag moet geschieden omstreeks drie maanden vóór het tijdstip, waarop de in geschrevene zal worden ingelijfd. Ten aanzien van hen, wier inlijving moet plaats hebben binnen drie maanden na ontvangst van de kennisgeving betreffende den tijd van op komst, moet de aanvraag geschieden binnen 14 dagen na ontvangst van die kennisgeving. Ontstaat de reden van vrijstelling eerst na den hier aangegeven tijd, dan moet de aan vraag geschieden binnen 14 dagen nadat de reden van vrijstelling is ontstaan. Ten aan zien van hem, die tijdelijk is vrijgesteld en opnieuw vrijstelling verlangt, moet de aan vraag daartoe geschieden binnen den door den minister te bepalen tijd. Zij, die kostwinner zijn en niet binnen den daarvoor gestelden termijn vrijstelling vra gen, loopen kans na opkomst in werkelijken dienst geen vrijstelling meer te kunnen ver krijgen. Tevens wordt dan ter zake van hun verblijf in werkelijken dienst geen kostwin nersvergoeding toegekend. Uitstel van eerste oefening. Wie uitstel van eerste oefening wenscht aan te vragen, moet dit in het algemeen doen omstreeks drie maanden vóór het tijdstip, waarop hij deze oefening zou moeten aan vangen. Bij de aanvraag die aan den mi nister van defensie moet worden gericht, Maar door tusschenkomst van den burge meester kan worden opgezonden behoort, zoo mogelijk, een stuk te worden overgelegd, waarin de reden wordt gestaafd, welke voor het uit tel wordt aangevoerd. Vlissingen, 5 September 1929, De Burgemeester van Vlissingen, VAN WOELDEREN. De Ziekteverzekering. °e minister van binnenlandsche zaken hoeft, namens den minister van arbeid, het volgende schrijven aan de gemeentebesturen gericht Krachtens het Koninklijk besluit van 29 Juni 1929 zal de verplichte ziekteverzekering hi werking treden op 1 Maart 1930. Dienten gevolge zullen met ingang van dien datum alIe arbeiders in den zin der Ziektewet zijn verzekerd, met uitzondering van hen, die in ^enst zijn van een onderneming, waarbij de voorwaarden van uitkeering bij ziekte pu- bliekrechelük zijn geregeld, indien door de Koningin is verklaard, dat de uitzondering in het belang der arbeiders is. Krachtens het derde lid van artikel 21 der Ziektewet zullen voorts met ingang van genoemden datum zij die in dienst zijn van een publiekrechtelijk lichaam en die, indien zij in dienst van een onderneming waren, onder de verplichte ziekteverzekering zou den vallen, eveneens verzekerd zijn, tenzij zij door de Koningin zijn uitgezonderd of te hunnen aanzien een regeling bij ziekte is ge troffen, die door de Koningin is vastgesteld oi goedgekeurd. Voorts wordt uw aandacht gevestigd op de bepaling van artikel 21, derde lid, onder mededeeling, dat thans reeds stappen kunnen weiden gedaan tot het verkrijgen van Ko ninklijke goedkeuring ten aanzien van rege lingen als vorenbedoeld. Op Invaliditeïts- cn Ouderdomswet. 1 Augustus 1929 werden 13.139 wedu- wenrenten en 11.286 weezenrenten krachtens de Invaliditeitswet genoten, terwijl op ge noemden datum krachtens art 373 dier wet 73.871 personen in het genot verkeerden van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouderdomsrente van 3 gulden per week. Voorts genoten 24.363 personen een inva- liditeitsrente als bedoeld in art. 71 dier wet. Krachtens art. 24 der Ouderdomswet 1919 (gesubsidieerde verzekeringen) waren op vo rengenoemden datum 127.003 personen in het genot van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. J. I. Risseeuw t Te 's-Gravenhage is gisteren in den ouder dom van 69 jaar overleden de heer J. I. Ris seeuw, oud-ontvanger der invoerrechten te Rotterdam De heer Risseeuw was op 22 April 1860 te Oostburg geboren. Als aspirant-veri ficateur is 'Hij van 1 September 1883 tot 1 November 1887 achtereenvolgens werkzaam geweest te Rotterdam, Roosendaal, Maas- stricht en Vlissingen waarna hij werd be noemd tot verificateur te Rotterdam. Op 1 Februari 1900 werd hij bevorderd tot hoofd verificateur te Amsterdam en op 1 Juli 1903 benoemd tot ontvanger der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen te Zevenaar. Vervolgens is hij nog als ontvanger werkzaam geweest te Roosendaal en te Rotterdam, tot hij op 31 December 1925 eervol ontslagen werd. De heer Risseeuw was ridder in de Orde van Oranje Nassau. De welhoudcrscrisis te Amsterdam. De gemeenteraad te Amsterdam heeft gis terenavond met 24 tegen 12 stemmen ver worpen de motie—Douwes, uitsprekende dat ten onrechte op het college van Burg. en Weth. de blaam is geworpen, als zoude het woordbreuk hebben gepleegd door de in uit zicht gestelde verlaging van het electrici- teitstarief niet voor te stellen dat er geen aanleiding is het ten deze gevoerde beleid af te keuren en dat het te betreuren is, dat de heer Ter Haar zijn ontslagneming als wet houder op de door hem aangegeven reden gegrond heeft. De wethouders von Freytag Drabbe, Walrave, Boissevain, Rutgers, Kete laar en Abrahams hebben daarop hun ont slag als zoodanig ingediend. Hamburg, Antwerpen, Nieuwe Waterweg en Rotterdam. In de haven van Hamburg zijn in Augus tus binnengekomen 1445 schepen, metende 1.862.962 ton, tegen 1711 schepen, metende 1926.326 ton in Augustus 1928, zijnde een vermindering met 266 schepen en een ver mindering met 63.364 ton. In de haven van Antwerpen zijn in Augus tus binnengekomen 1049 schepen, metende 1.840.429 ton (herleid) tegen 1013 schepen, metende 1.774.493 ton (herleid) in Augustus 1928. Er is dus een vermeerdering met 36 schepen en met 64.936 ton. Sedert 1 Januari 1929 zijn te Hamburg binnengekomen 10.045 schepen met. 13.657 872 ton, tegen 11.847 schepen, met. 14.430.902 ton in de eerste 8 maanden van 1928. Er is dus een vermindering met 1802 schepen en met 773.030 ton. Sedert 1 Januari 1929 zijn te Antwerpen binnengekomen 7713 schepen, met. 13.683.996 ton, tegen 7381 schepen, met. 13.015.179 ton in de eerste 8 maanden van 1928. Er is dus een vermeerdering met 332 schepen en met 668.817 ton. Sedert 1 Januari 1929 zijn den Nieuwen Waterweg binnengekomen 9981 schepen met. 16.717.482 ton, tegen 9999 schepen, metende 16 369.622 ton. Er is dus een vermindering met 18 schepen en een vermeerdering met 348.840 ton. Te Rotterdam zijn sedert 1 .Januari bin nengekomen 8207 schepen, met. 13 971.520 ton, tegen 8159 schepen met. 13.682.537 ton in de eerste 8 maanden van 1928. Er is dus een vermeerdering met 48' schepen en met 288.983 ton. Over de eerste acht maanden van 1929 heeft dus de havenbeweging van den Nieu wen Waterweg die van Antwerpen met 3.033.486 ton overtroffen, terwijl het verschil ten voordeele van Rotterdam in deze maan den 287.524 ton bedroeg. VLISSINGEN, 5 SEPTEMBER. Gemeentebegrooting- voor 1930. Burg. en Weth. hebben aan den gemeente raad de gemeentebegrooting voor 1930 aange boden en daarbij den volgenden begeleiden den brief overgelegd Ter voldoening aan het bepaalde bij arti kel 203 der Gemeentewet, hebben wij de eer U hierbij aan te bieden de begrooting van in komsten en uitgaven der gemeente voor het jaar 1930, alsmede die van het grondbedrijf, h'. bedrijf der groente- en fruitveiling, het havenbedrijf, het badbedrijf, het woningbe drijf, het bedrijf van den vee- en vleesch- keuringsdienst en het bedrijf van den ge meentelijken reinigingsdienst voor genoemd dienstjaar. Deze begrooting sluit, wat den gewonen dienst aangaat, in ontvangst en uitgaaf met een gelijk bedrag van 1.502.815.75, terwijl die voor het loopende jaar sluit met een ge lijk bedrag van f 1.463.717.11. De begrooting opent met een bedrag ad 90.064 wegens batig slot van de rekening over 1928. Het loopende jaar is begonnen met het batig slot van de rekening over 1927 ad j 94.576. Voor onvoorziene uitgaven is 33.788 ge raamd (loopende jaar f 32J593) waaronder is begrepen 20.000 wegens reserve voor werk verschaffing. De post „belasting naar het inkomen" is op 560.000 (bruto) uitgetrokken, tegen het loo pende jaar 590.000. Deze post is derhalve met f 30.000 verlaagd kunnen worden, het geen een verblijdend verschijnsel genoemd mag worden. Uit de volgende vergelijking tusschen de begrootingen voor 1929 en 1930 moge U blij ken op welke wijze de verlaging van de be lasting naar het inkomen is ontstaan. Inkomsten: Batig slot volgens de laatst Meer Minder vastgestelde rekening 4.500 Opcenten op de hoofdsom der dividend- en tantiè mebelasting f 7.000 Zakelijke belasting op het bedrijf - 7.000 Samen 14.000 4.500 Af - 4.500 Blijft meer 9.500 Uitgaven: Meer Minder Onderhoud van plantsoenen 3.600 Aflossing van geldleening ten laste van openbare werken (volgens het aflos singsplan moest op een der leeningen in 1929 20.000 meer worden af gelost dan gewoonlijk het ge\ M is) 20.000 Jaarwedden der onderwij zers - 4.500 Subsidie aan het Gasthuis - 6.500 Kosten van verpleging van arme krankzinnigen (na verrekening van de min dere ontvangsten) - 2.800 Uitkeering aan het rijk van het aandeel in de kwade posten, wegens directe belastingen - 18.300 Rente van bij den gemeen te-or tvanger gestorte gel den - 3.000 Samen 17.600 f 41.100 Af - 17.600 Blijft minder Inkomsten meer Uitgaven minder 23.500 f 9.500 - 23.500 Totaal 33.000. De kapitaaldienst is geraamd in ontvangst op 276.370 en in uitgaaf op 228.043, alzoo met een batig slot van 48.327. Voor het overzicht over den gewonen dienst en den kapitaaldienst wordt verwezen naar de begrooting. De stand van de gemeente-financiën, zoo als deze in de begrooting voor het jaar 1930 tot uitdrukking is gekomen, is gunstig te noemen. Hoe dat beeld :n de daaroD volgende jaren zal zijn kunnen wij thans, in verband met de wet van 15 Juli jl., tot^herziening van de fi- nancieele verhouding tusschen het rijk en de gemeenten nog niet nagaan. Bij onzen brief, d.d. 21 December 1928, ga ven wij U een uiteenzetting van het toen nog in behandeling zijnde wetsontwerp, waarbij een overzicht voegden van de geldelijké gevolgen, welke de ontworpen regeling voor de gemeente zou beteekenen. Onder meer van de zijde van de Vereeni- ging van Nederlandsche v Gemeenten is geen poging onbeproefd gelaten om het wetsont werp, hetwelk tevens beoogde het groote ver schil in belastingdruk bij de gemeenten te temperen, tot stand te doen komen in i ~n voor de gemeenten meest gunstigen vorm. Ofschoon tijdens de behandeling van het wetsontwerp in de Tweede Kamer ook voor Vlissingen gunstige veranderingen daarin zijn aangebracht, moet thans reeds worden ver klaard, dat deze nieuwe regeling, welke m 1931 in werking treedt, in de financieele po sitie onzer gemeente geen belangrijke verbe tering zal brengen. Tengevolge van de verhoogde rijksuitkee- ring en de afschaffing van de gemeentelijke inkomstenbelasting met de invoering van de gemeentefondsbelasting zij het ook met de wellicht benoodigde 80 opcenten zullen, af gezien van de verdere wijziging in het belas tingstelsel, wel de ingezetenen gebaat worden. Daar deze aangelegenheid geen punt van bespreking vormt bij de behandeling dezer begrooting, ligt het in ons voornemen daarop tijdig terug te komen en U de voorstellen tot het vaststellen van de noodige verordeningen aan te bieden. Bij de aanbieding van de begrooting 1929 werd door ons melding gemaakt van het plan tot verbetering van een deel van den Prins Hendrikweg en Koudekerksche straat weg. De kosten aan de uitvoering van deze wer ken verbonden hadden wij niet uitgetrokken op de begrooting, omdat wij wilden afwachten de bijdrage, welke de gemeente, na goedkeu ring van de plannen door Ged. Staten, van ie provincie zou kunnen ontvangen. De door ons ingezonden ontwerpen tot ver betering van genoemde wegen werden dit jaar door genoemd college goedgekeurd. Tevens werd ons medegedeeld, dat bij uit voering der werken in 1929, of later, voor die werken bijdragen zullen worden verleend krachtens de wegenbelastingverordening en zulks tot 75 van de werkelijke kosten. De kosten zijn door ons geraamd voor Ca Prins Hendrikweg 14.265 en den Koude- kerkschestraatweg 15.050. In aansluiting met de verbetering van den Koudekerkschestraatweg komt het ons nood zakelijk voor, dat een trottoir wordt aange legd voor de aldaar bestaande woningen. Bij den post onderhoud van straten en pleinen is er op gerekend, dat cok een tegel trottoir wordt gelegd in de Koudekerksche straatweg vanaf de Badhuisstraat. De uitvoering van de zooevengenoemde werken is vertraagd in verband met de be zwaren welke bij Ged. Staten zijn gerezen tegen het door ons ingediende bestek, hetwelk, na wijziging, weder ter goedkeuring zal wor den ingezonden. Te vorigen jare werden door den toenmaligen wethouder van onderwijs gegevens verzameld ten aanzien van het op richten van een school voor achterlijke kin deren. Wij zegden toen een onderzoek toe, in hoe ver de besturen der bijzondere scholen en de ouders der zwakzinnige kinderen daartoe zou den willen medewerken. Gevolg gevende aan deze toezegging heeit de wethouder van onderwijs zijn volle aan dacht aan deze zaak gewijd. i liet bij dit voorstel overgelegd rapport hetwelk bij de stukken der begrooting ter in zage is gelegd begroot Hij de kosten op f 6000 per jaar. Tevens deelt hij daarin mede de resultaten van het overleg met de besturen der bijzon dere scholen en met de hoofden der open bare lagere scholen. Op grond van die bevindingen en met het oog op de hooge kosten daaraan verbonden, kunnen wij geen aanleiding vinden U voor te stellen, tot het op-'ehten van een schcol voor achterlijke kinderen te besluiten. './it betreft het oprichten van een open bare school voor voorbereidend lager onder wijs is door den wethouder van onderwijs m uitgebreid onderzoek ingesteld in verband met de kosten, welke aan de tot standkoming en de exploitatie daai/an voor de gemeente zouden zijn verbonden. In het uitvoerig rapport over deze aange legenheid heeft de wethouder van onderwijs de financieele zijde van deze zaak in den breede uiteengezet en daarbij tevens een over zicht gegeven van de uitgaven, welke ge meenten, die in het bezit zijn van een open bare bewaarschool, jaar lij les per leerling daar- voc moeten besteden. De hooge kosten, welke deze instelling voor de gemeente zou medebrengen, zijn door hem berekend op 15.600 per jaar, bij welke som dan nog zouden moeten worden gevoegd de uigaven voor de kinderen der bijzondere scholen, welke berekend zijn op 39.000 indien voor die scholen dezelfde maatstaf zou worden aangelegd als voor de openbare school alzoo in totaal o^ f 54.600. Met den wethouder van onderwijs is ons college van meening, dat het niet verant woord zou wezen, deze belangrijke kosten tegenover de 4.360, welke thans als subsi dies voor het bewaarschoolonderwijs worden verleend ten laste van de burgerij te bren gen. Ten aanzien van de oprichting van een badinrichting kunnen wij U mededeelen, dat de plaatselijke vereeniging van het Neder landsche Groene Kruis deze aangelegenheid heeft ter hand genomen en voorbereid. Het bestuur dier vereeniging hoopt spoedig te kunnen komen met een plan voor het stichten en exploiteeren van een badinrich ting, waarin tevens de gelegenheid zal wor den geopend voor „schoolbader", met finan- cieelen steun van de gemeente. Stremming verkeer over de Schipbrug. Het motorschip „Sibajak" van dén Rotter- damschen Lloyd zal morgen hier aankomen, teneinde aan de werf der Kon. Maatschappij „de Schelde" machine-reparaties te onder gaan. In verband hiermede wordt morgenmiddag 3 uur de Schipbrug weggenomen, teneinde het schip door te laten. Onweer. Wij hebben dezen zomer nog geen onweer gehad van eenige beteekenis. Gisterenavond omstreeks 7 uur begon het in de verte te rommelen en geleidelijk werd de lucht don kerder. Tusschen half acht en acht uur wer den de slagen zwaarder en de bliksemschich ten doorkliefden onophoudelijk het grauwe zwerk. De met groot verlangen verbeide re gen vergezelde het onweer, doch deze hield niet lang genoeg aan ore in het nijpend wa tergebrek op het v platteland te voorzien. Hoewel het onweer hier niet zwaar was, duurde het wel zeer lang, want den geheelen avond bleef het voortdurend fel lichten en het gerommel bleef ook goed hoorbaar. Van ongelukken door het hemelvuur ver oorzaakt hebben wij in onze omgeving niet gehoord. De ferryboot „Koningin Wilhelmina" welke gisterenavond 19.50 uit Breskens moest ver trekken, kon eerst te ongeveer 10 uur die ha ven verlaten. De electrische installatie voor het ophalen van de brug was, vermoedelijk door het onweer, defect geworden, waardoor deze brug niet kon worden opgeheven. Men heeft toen getracht dit met handbeweging te doen, doch dit viel niet mede en zoodoende was het ongeveer 10 uur voor de boot uit Breskens kon vertrekken en ongeveer half elf toen de „Koningin Wilhelmina" hier ar riveerde. In de Irislaan werd de eleotrische lichtlei- ding door den bliksem getroffen, waardoor m enkele woningen schade aan de lampen werd aangericht. Te Middelburg werden enkele boomen door den bliksem getroffen, o.a. een op de Heeren- gracht. Van den grooten lindeboom op de Boter markt werd een zware tak afgerukt. Deze was geheel vermolmd. Scheepvaartberïchten. Het Belgisch stoomschip „Coccinelle", dat op de Westerschelde aan den grond was ge- loopen, is met behulp van drie sleepbooten vlotgebracht, waarna het schip, dat oogen- schijnlijk onbeschadigd is, de reis naar New castle Leeft voortgezet. Onbestelbare brieven. Lijst van gedurende de 2e helft der maand Augustus aan het postkantoor alhier terug ontvangen onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Brieven binnenlandDirecteur der directe belasting, BredaMinister van defensie, 's- Gravenhage. Brieven buitenland Mrs. Gregory, Mexi- onethH. de Muijnck, HullA. van der Plas, Rochefort. Briefkaarten binnenlandE. B. J. de Boch, Berg en DalW. Boone, Rotterdam Jotje de Groot, Mej. A. Hartog, Rotter dam Krakkenbos, Jo en Hannie v. d. Made, Haagmej. Sienie, Groningenv. d. Stad—Meijer, Helder L. v. Veen, Haag mej. F. de Waard, Amsterdam Wink, Rot terdam J. de Zwart, Rotterdam. Briefkaarten buitenland O. J. Hartman, MeiringenBarones de Geer van Jutphaas Poell, Borkum W. G. Philips, Kopenhagen Frau M. Stenvers, Braunwaldmiss Susie

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1