1000 500 25 100 eerste blad 31 AUGUSTUS LUKE STAND No. 2G5 67e Jaargang 1929 e: Firma F. VAK DE VEIQE Jr.. Walstraat 58-60. Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zonden en algemeen erkende Christelijke Feestdagen GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Stads- en Provincienieuws DE HAAGSCHE CONFERENTIE. OUBURG !9 Augustus 1929. iT'ROUWD: Johannes Tax, 24 a Zalen, 23 j. BOREN 11a, dochter van pjgj* aa Wilhelmma Meeuseu, 'BERICHTEN SO Augustus 1929. ,lhier gehouden kleine vel. Igende pryzen besteed pel 5 a 7 ct.antor ct.idem III 1 a 17 ct duchesse d Oldenburg a 2 ct.Jacques lebel ct.idem II i a 16ct.Lord Suffield 1 5 ct.cox pomona li perzikappel i 9 a St Jan I 1 a 14 ct.ldu nuil I 4 ct.idem H 1 klaasjesappel 5 ct.villi onsneus 9 a 10 ct.cal ricoos 11 ct. ,ten 5 a 6 ct.beurre de ïem II 5 ct.clapps 18 15 ct.oomskinderen I a 12ct.scharlaken peer ilkery 1 ct.N H. suikert de trévoux I 8 a 14 ct. idem III 4 ct. dirkjespeer 5 a ct.kraaienperen 7 ct, I 1 1 t 32 ct ct. wijnpruimen I 23 a roode eierpruimen a 29 ct.reine Victoria e pruimen 9 a 11 ct, 12 ct.groote prulwa olaan 6 a 10 ct.bli we druiven 68 a 73 Francken thaler 70 a 13 a 31 ct.witte bessen H ct.tomaten 1 a 8 ct; 1 a 2 ct.kastomaten 1 8 a 185 ct.netmeloenea s 149 ct.suikermeloenea per K.G. AARTLIJNEN uisr.) 29 Aug. v. Colomhl Jug. te Havana 29 Aug. te Marseille irlanden" (uitr.) 29 1x1 p. 25 Aug. Dakar sr.) 28 Aug. van Padifl 28 Aug. van Marseilil 9 Aug. te Port Said sr.) 28 Aug. te Soill. ithuisr.) 28 Aug. van Bt. ig. van Genua g. te Rott van Durban hedenmorgen 8 uur l! Aug. van Barbados naar p. 28 Aug. Cape Race p. 28 Aug. Kaap Guar- 8 Apg. van Southamptan van Colombo n Rott. I Aug van Southampton BERICHT •Stand 766.8 te Akureyr! stand 748.3 te Stensele. en avond van 31 Augus* Oostelijke tot Zuidelijke aarbewolkt. Droog weef. onweer. Iets warmer. E N D A vermakelijkheden, ringen enz. Dagelijks voorstelling» nfa. Dagelijks be gs. sotrée dansante vac dag Zaterdag en Zon* van Q 30- 7 45 Zon- ti 3 50- -5 30 en conceit i) van 8 30 1130 Van Maandag tol en fdag- en avond co neer* ig en Zondag thé- en elmlna". DageHjW oirée-dansante - Zon- uur matinée-dansauff' TE VLISSINGEN 11.19 23 59 Auto's, Fietsen :rtuigen. ustus uur 31 8.20 j VL1SSINOSCHE COURANT gONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. :ranco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop. Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct ne abonné's in 't bezit eener 'olis, zijn GRATIS verze- erd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. t nummer bestaat uit 2 bladen. besmetverklaring wegens pest. De Burgemeester van Vlisslngen brengt ter algemeene kennis, dat blijkens bij hem inge- i ambtsbericht de havens van Port-Said en Alesandrië besmet zijn verklaard wegens !st Vlissingen, 30 Augustus 1929, De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. De bevaarbaarheid van de Schelde. Het Tweede Kamerlid Vliegen heeft den ninister van waterstaat de volgende vragen jsteld Is het den minister bekend, dat in ver stillende Belgische bladen van 23 en 24 Juli 1, berichten voorkwamen over strandingen Vlissingen, althans op Nederlandsch ge- ried, van Duitsche en Engelsche schepen, waarover volgens die bladen in Antwerpsche Kheepvaartkringen groote verontwaardiging heersckte, wijl die strandingen werden ge iten aan het gebrekkige onderhoud van de -aarbaarheid van de Schelde Kan de minister mededeelen, of, en zoo ja, strandingen omstreeks dien tijd heb- laats gevonden op de aangegeven plaats inderdaad de oorzaken in bovenbedoel- |i:berichten juist werden weergegeven En, ja, welke maatregelen zijnerzijds geno- cm zijn of zullen worden om in dien toe- riand verbetering aan te brengen Eerste Kamerverkiezing. Het Centraal Stembureau voor de verkie- ng van leden van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal, heeft in zijn gisterenmiddag te i uur in de voormalige Raadszaal gehouden jpenbare vergadering ter voorziening in de vacature, ontstaan tengevolge van het bedan ken door den heer H. Colijn, die zijn benoe ming tot lid van de Tweede Kamer heeft aanvaard, benoemd verklaard tot lid van de Eerste Kamer den heer jhr. S. van Citters teBrummen, oud-Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland. De werkstaking te Zaandam. Gisterenmiddag is de Donderdag afgebro ken conferentie voortgezet tusschen de beide partijen, betrokken bij het houtconflict te dam. Te ongeveer half zes waren de onderhandelingen afgeloopen. Men deelde mede, dat het resultaat der gevoerde besprekingen door de delegatie der werknemers in een gecombineerde besturen- 'ergadering Maandagochtend te Zaandam ial worden behandeld. Deze gecombineerde vergadering zal be llissen welk advies aan een spoedig daarop 'e houden vergadering der werknemers zal worden voorgelegd. Inte Onsman f Op de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Am- erdam is gisterenmiddag het stoffelijk overschot van Inte Onsman ter aarde be steld. Toen de met bloemen bedekte kist in de grpeve was neergedaald en familie en dienden asters hadden gestrooid, defileer den de leden van den Ned. Kapnersbond de groeve van hun secretaris, onder de aanwezigen waren B. Barendse, Sam Poons, directeur van den Plantage Schouwburg Wevr. E. Poonsvan Biene, Michels, e.a. Op verzoek zyn geen toespraken gehou- ïn. Een zoon dankte voor de betoonde be- 'angsteUing. Zonneschijn. Ih het September-nummer deelt de uitge- Ver» de heer W. de Haan te Utrecht, mede, dat hij dit jaar weer een Kerstboek voor de kinderen beschikbaar stelt. Dit wordt een heel mooi, groot dik boek met prachtige pla- Dit belooft dus vrij wat. Want wie het ige tijdschrift gegregeld leest, weet wel dat de uitgever niets onbeproefd laat om zyn lezers en lezeressen tevreden te stellen. Wie nog geen kennis gemaakt heeft met dit Ijdschrift voor de jeugd raden wij aan dit te doen en eventueel hun kinderen te aten genieten van het mooie Kerstnummer. vlissingen, 31 augustus. Koninginnedag'. De viering van den 49en verjaardagvan H. M. de Kóningin is vanmorgen ingezet met een muzikale wandeling door een groot deel der stad door het muziekgezelschap „St. Caecilia", voorafgegaan door de vlag van den Oranjebond met een deputatie van het be stuur, dat, onder directie van den heer A. Geijsen, precies om 8 uur van de voormalige kazerne Willem III vertrok en op de Zeil- markt even bleef staan tot het slaan van een roffel, gevolgd door het oude Wilhelmus. De wandeling werd toen voortgezet langs den weg in ons nummer van Dinsdag gepubli ceerd Op het Betje Wolfsplein werd de tap toe geslagen en nogmaals het Wilhelmus ten gehoore gebracht, waarna de stoet zich weer in beweging zette en nog eenmaal halt hield bij de Trompstraat. In tegenstelling met het programma werd de stoet niet in het Bella- mypark ontbonden, maar opgemarcheerd door Nieuwstraat en Hendrikstraat. Daarop werd voor de woning van den heer J. F. Op den Zieke, vice-voorzitter van den Oranje- bond, de Volksliederenmarsch gespeeld, een compositie van den heer André Geijsen, waarna werd afgemarcheerd naar de Willem III. Daar werd het muziekgezelschap gecom plimenteerd door den heer Op den Zieke, die, herinnerend aan de Oude Garde van Napo leon, welke zich ook niet overgaf, maar lie ver stierf, wees op de bereidwilligheid, waar mee „St. Caecilia" steeds zijn diensten gaf, als er feestelijkheden vanwege den Oranje- bond of een andere vereeniging werden op touw gezet, bereidwilligheid, die uit het goede hart voortkwam. Hij richtte zich tot den directeur met dank voor de uitvoering van den marsch en hoopte, dat hij nog vele malen mocht bereid gevonden worden tot hulp en steun. De heer Verdonk dankte namens directeur en gezelschap voor dó woorden door den heer Op den Zieke gesproken, welke een bewijs van medeleven en erkenning van het streven yan het muziekgezelschap gaven. Om kwart voor 11 vertrok „St. Caecilia" van de Willem III tot het geven van het concert in het Bellamypark. Van 8 tot 9 uur hedenmorgen werden op het carillon van den St. Jacobstoren vader- landsche liederen gespeeld. Van de openbare gebouwen en consulaten wapperde de driekleur, terwijl de marine- vaartuigen gepavoiseerd waren. Ook uit vele particuliere woningen was het nationale dundoek ontplooid. Op het terrein voor het wachtschip werd hedenmorgen half elf een parade gehouden van de marine met de kustartillerie, welke plechtigheid door het muziekkorps der ma rine werd opgeluisterd. Na afloop der parade maakte het muziekkorps nog een wandeling door de stad. Door het bestuur van den „Vlissingschen Oranjebond" werd hedenmorgen namens die vereeniging aan Hare Majesteit de Koningin een telegram van hulde en gelukwensch ge zonden. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs staan als werkzoekenden ingeschreven 3 vrouwe lijke kantoorbedienden, 1 huishoudster, 3 werkvrouwen, 1 buffetjuffrouw, 1 lingerie juffrouw, 3 grondwerkers, 1 verver, 5 me taaldraaiers, 1 schoenmaker, 1 constructie werker, 1 ijzerwerker, 1 machinist, 1 machi ne-bankwerker, 2 aanhouders, 1 stoker-hulp machinist, 1 hulpscheepmaker, 1 smid-bank werker, 1 scheepsbankwerker, 1 klinker, 1 ketelmaker, 1 slager, 5 transportarbeiders, 1 mannelijke kantoorbediende en 17 losse ar beiders. Totaal 55 personenvorige week 53 personen. Zeebaden. In de week van Zaterdag 24 tot en met Vrij dag 30 Augustus werden in het gewone bad genomen 2613 zeebaden, waarvan 1284 door dames en 1329 door heeren, en in het volks- bad 1740 baden, waarvan 844 door dames en 896 door heeren. De hoogste temperatuur van de lucht was 80 graden en de gemiddelde temperatuur van het water 67 graden. Stoomvaart-Maatschappij „Zeeland". De winterdienstregeling van de stoomvaart maatschappij „Zeeland" vangt Zondag 6 Oc tober aan. De boot vertrekt dan van Vlissin gen om 12.40 komt te Parkeston Quay (Har wich) aan om 18.10. De trein vertrekt om 18.35 en komt te Lon den, Liverpool Street station aan om 20.20. De trein vertrekt van Londen om 10 uur, komt te 11.25 te Harwi h aan en vertrekt om 11.30, terwijl de boot hier om 17.30 aan komt. Ch. Limonard, zeventig jaar kerkzanger. In „het Kerkbericht", weekblad voor katho lieken alhier, schrijft de Zeereerw heer P. van der Aa, pastoor alhier, in verband met dit zeldzame jubileum, het volgende Voor een talent, door God ons geschonken, kunnen wij ons niet meer dankbaar toonen, dan door een gond gebruik ervan tot eer en glorie van den Schenker. Ik meen, dat de heer Ch. Limonard, die heden den dag herdenkt, waarop hij 70 jaar geleden zijn zangersloopbaan op het koor „Cantemus Domino" begon, getuigen kan, dat hij zulks naar best vermogen heeft gedaan. Deze nestor onder de zangers ontving van God een schoon geluid en dit edele talent heeft hij in dienst gesteld van God, zijnen Heer, om met nooit genoeg te prijzen toewij ding de godsdienstplechtigheden op te luiste ren en met den priester aan het altaar en ge heel het volk God lof en dank te brengen en Diens genadehulp af te smeeken. Velen zijn gekomen en velen zijn gegaan, hü bad zingend op hun huwelijksfeest de gaven des H. Geestes af en zong op hun uit vaart het „Requiem", maar de door God be genadigde zanger bleef. Nu is zijn levensavond gekomen, maar het is een blijde levensavond, want hij mag^e- rugz en op een leven, zoo dikwerf besteed voor den dienst ^an Godeen blijde levens avond, nu hij nog de kracht bezit om God te verheerlijken in liederen en lofgezangen een blijde levensavond, nu hij met vertrouwen mag verwachten, dat hij eenmaal zal behoo- ren tot het getal der zangers, die voor den fcroon van God staan en een nieuw lied zin gen. Evangellsatietent Leger des Heils. In deze tent, die tot en met Donderdag 5 September op de Groote Markt zal blijven staan, worden de volgende samenkomsten gehouden Zaterdagavond 8 uur, Verlossings- meeting, leidster luite. J. Kuiper, van Ierseke Het muziekkorps van Ierseke verleent mede werking. Zondag 1 September 's morgens om 10 uur Heiligingsdienst's middags 3 uur muziek, zang en toespraken, 's avonds 8 uur Midzen- dingsdienst van candidaat S. Flipse van de Leger des Heils kweekschool, geleid door bri gadier Chr. Rönitz van Rotterdam. Zaterdagavond van 5 tot 7 uur straatmu ziek met collecte, ten bate van het evangeli satiewerk. Luxor-theater. Touw, de oproerkraaier. Huis No. 17. Rustig en genoeglijk rolde het leven van Tom Mix op de Turner Ranch voorbij tot op zekeren dag alles veranderde door een lek ken band van de Cadillac, die behoorde aan Lodewijk Beaumont. De steeds hulpvaardige Tom verleende assistentie, waardoor hij m kennis kwam met Beaumont's lieftallige dochter Alice, die tot overmaat van ramp door een slang gebeten werd. Ook hiervoor was Tom's hulp onmisbaar. GevolgAlice's beeld is voor immer in Tom's hart gegrift- Daar Tom niet van transigeeren weet en kor te metten maakt volgen knock-party en van je welste om alle obstakels en rivalen uit den weg te ruimen met als eindresultaatde hu- welyksreis. Deze rolprent geen gewone cowboy-film bevat vele spannende en grappige momenten en de vertolking is uit stekend te noemen. Het tweede hoofdnummer handelt over het opsporen van de gestolen Suffolk-diamanten en speelt zich in de geheimzinnige omge ving van perceel no. 17 boven den White- chaple-tunnel, een beruchte schuilplaats voor allerlei misdadigers. Deze film, van het de tective genre boeit en trekt aan, omdat ze nu eenmaal mysterieus is. terwyl een werk- looze matroos zorg draagt, dat naast la note noire la note gaie niet ontbreekt. Binnen- en buitenlandsche journalen, een wetenschappebjk interessant filmpje „De laatste Inka's", verhalend over een oude be schaving in Pen en een burlesque „De tele grafiste" completeeren het goede programma van de komende week, wat met juist begrip muzikaal geïllustreerd wordt. C. K. W. O. Nu de vacantie weer voorby is en de herfst als voorbode van den winter zyn geruisch reeds laat hooren en hier en daar door de toppen der boomen komt gluren, is voor de besturen der vereenigingen de tyd aangebroken om het winterprogram te gaan samenstellen, opdat de mensch zyn geest weer kan verrijken. Zóó ook heeft het bestuur der Christeiyke Vereeniging voor Kunst, Wetenschap en Ontwikkeling er over gedacht en het hoopt zyn leden weer eenige leerzame en genotvolle avonden te kunnen geven. Het winterprogramma zal den laden wel dra worden aangeboden. Als eerste en meest belangryke avond is uitgekozen een radio-uitzendavond, die ge- de ontruiming van het rijnland. Het wordt nu ernst met de ontruiming. De bezettende mogendheden hebben plechtiglyk toegezegd, dat zy onmiddellyk met de ont ruiming zullen beginnen, zoodra de verschil lende volksvertegenwoordigingen het plan Young hebben bekrachtigd. Bovendien heb ben zy beloofd er voor te waken dat niet opzetteiyk de opheffing der occupatie zal worden vertraagd Integendeelmet bekwa men spoed zal er naar worden gestreefd het omvangryke werk der troepenverplaatsingen te voltooien. Het gevolg hiervan zal zyn, dat binnen drie maanden, nadat de ontruiming (in den loop van September) zal zijn begon nen, geen enkele Belgische, Engelsche of Fransche soldaat zich meer in de tweede zone zal bevinden. De ontruiming van de derde zone door de Franschen zal eveneens ononderbroken in een vlug tempo geschie den. In elk geval hebben de Franschen op zich genomen, dat de ontruiming eind Juni van het volgend jaar volkomen haar beslag zal hebben gekregen, zoodat Duitschland's soevereiniteit dan weer grootendeels is her steld. Grootendeels want de Franschen blij ven voorloopig nog in het Saargebied, doch ook over deze aangelegenheid zal mettertijd wel een accoord zyn te bereiken. Een voor deel voor Duitschland is het echter in elk geval, dat de bezette gebieden een vier vijfal jaren eerder worden bevryd dan in 't verdrag van Versailles werd vastgesteld. Ook wordt het niet onaannemelyk geacht, dat de bezettende mogendheden uit eigen belang reeds vlot voortgang zullen maken met de terugtrekking hunner troepen uit West-Duifcschland, daar de mogendheden ter conferentie zyn overeengekomen een ge- meenschappeiyke kas te vormen van 60 mil- lioen mark, waartoe Duitschland voor de eene, België, Frankrijk en Engeland geza- menlyk voor de andere helft zullen bijdra gen. Mochten de verdere bezettingskosten meer dan 60 millioen beloopen, dan is er geen verder verhaal op Duitschland, doch dienen Frankryk, Engeland en België de uit gaven, die de 60 millioen overschryden, voor hun eigen rekening te nemen. Deze omstan digheid is voor hen stellig een aansporing met de opheffing der bezetting niet te dralen. Voor Duitschland is het stellig tevens prettig, dat de aanvankelijke vorm van con trole, die vooral van Fransche zyde werd bepleit, achterwege zal biyven. Er zal geen apart orgaan worden geschapen om na te gaan, of Duitschland in militair opzicht niet buiten zijn boekje gaat. Van een commissie van toezicht kan nauweiyks meer gerept worden, daar eventueele moeilykheden ter behandeling zullen worden voorgelegd aan de commissie, die bij de arbitrage-overeen komsten van Locarno in 1925 zyn ingesteld en waarvan het doel is verzoening. Ook kan nog altijd een beroep op den Volkenbond worden gedaan. Duitschland blyft dus be spaard voor een permanent toezicht. afscheidsgroet van minister hjtmaiis. De Belgische minister van buitenlandsche zaken, Ilymans, heeft aan den correspondent van „de Tel." den volgenden indruk van zijn verblyf in ons land doen toekomen De atmosfeer van Den Haag is gunstig voor verzoening. De Nederlandsche geest Is doordrenkt met de vredesgedachte. De con ferentie heeft geprofiteerd van dit geluk kige milieu. De musea en landschappen van dit schoone land hebben ons, in onze zeld zame uren van rust, nobele en bekorende in spanning verschaft. De indruk, dien wy ervan bewaard hebben, z 1 levendig en duurzaam zyn. hulde van henderson aan briand. Voordat Henderson Den Haag verliet om naar Genève te vertrekken heeft hy aan de pers het volgende verklaard Eenige verantwoordelyke personen hebben in de laatste weken de meening geuit, dat er in de toekomst een gebrek aan harteiykheid en vertrouwen in de betrekkingen tusschen de tegenwoordige regeeringen van Groot- Britannië cn Frankryk zal zyn. Omdat in de Haagsche conferentie open hartig gesproken is meenen zy een verkoeling of zelfs eenige vyandigheid in de Fransche en Britsche betrekkingen te kunnen aanwyzen. Iedere opvatting va dien aard is absurd en een bedenksel van een verhitte verbeelding. Ik kan voor mij zelf en voor al myn collega's in de Britsche regeering, zonder een enkele uitzonde, g, verklaren, dat wy wenschen, dat onze geheele politiek gegrond zal zyn op nauwe internationale samenwerking met de andere regeeringen in de wereld. Maar wy weten, dat een samenwerking als wy hopen slechts resultaten kan opleveren als de be trekkingen tusschen regeeringen van open hartigheid, vertrouwen en hartelykheid ge tuigen. Wy wenschen zulke betrekkingen met ieder land maar bovenal met onzen naasten buur Frankryk, wiens diensten aan de Wes- stersche beschaving bewezen, wy waardeeren. Wy vergaten niet, dat Frankryk aan de overzyde van het Kanaal ligt en dat wy door dit land met '*»et Europeesche vasteland zijn verbonden dat wij in alle deelen der wereld gelyke belangen hebben, die wy slechts door gemeenschapp-lyke actie kunnen bevorderen. Wat myzelf betreft had ik gedurende deze weken te 's-Gravenhage er nieuwe gelegen heid om den heer Briand aan het werk te zien en het is my cm behoefte te zeggen hoe zeer ik de geestkracht waardeer, die hy en zyn collega's in hun werk hier hebben ge- tuond. geven zal worden op Maandag 16 September a..s. in de St. Jacobskerk alhier, en aanvangt precies drie minuten over 8 uur. Het heeft het bestuur heel wat moeite ge kost dezen avond in elkaar te zetten en om dat het de eerste uitzendavond is, die in Vlissingen, althans van Christelyke zyde, wordt gegeven, meent het bestuur goed te doen, dezen avond als nummer 1 op het programma te plaatsen. Om dezelfde redenen zullen wy hieronder een uitvoerig overzicht geven van hetgeen zal worden aangeboden. Het is ook de meest kostbare avond en door de welwillende medewerking van de Ned. Chr. Radiovereeniging, die 100 in de kostentegemoet komt, kan deze avond wor den gegeven. De leden zullen zich echter ook een kleine opoffering moeten getroosten zy zullen dien avond 10 cent plus stedelyke belasting moeten bybetalen, maar dan ook alléén dien avond. Ofschoon het ledental reeds zeer groot is, zal de kerk ook toegankeiyk zyn voor niet- leden tegen den prys van 50 cent plus stede lyke belasting. Het programma is goed verzorgd dit moge biyken uit het feit, dat de voorzitter van de Ned. Chr. Radiovereeniging er zyn groote voldoening over uitgesproken heeft met de mededeeling, dat dit programma het meest verzorgde is van alle, die hem door particu liere vereenigingen tot nog toe zyn aangebo den. Verschillende personen hebben dan ook hun medewerking toegezegd en wy meenen dit het best te kunnen aantoonen door het geheele programma weer te geven. Op verzoek van de Radiovereeniging moest de secretaris het programma van minuut tot minuut indeelen, omdat er geen storingen mogen voorkomen. Precies 20 u. 3 min. opent de voorzitter de vergadering, waarna gemeenschappelyk ge zongen zal worden Psalm 89 7. 20 u. 11 min. zal de Christ, zangvereeniging „Hosanna" de luisterwereld doen genieten van het bekende lied van Becker „Morgen wandeling". 2 0 u. 16 min. treden naar voren mevrouw Van Doorn—van Lookeren Campagne en de heer Edw. Batten, violist alhier, die zullen vertolken een der mooiste stukken van Handel. 20 u. 27 min. zal mevr. Spaanderman Taat alhier, solozangeres, eenige mooie lie deren zingen van J. S. Bach, nl. „Kommt, Seelen, dieser Tag" en „Jesus, unser Trost und Leben". Daarna, te 20 u. 33 min. treedt ds. H. A. Wiersinga op, Geref. predikant alhier, met het onderwerp„Christus en de enkeling". 20 u. 59 min. krygen de luisteraars weer iets geheel anders te hooren, want dadeiyk na het uitspreken van deze rede valt de heer A. P. Varel, organist der Sint Jacobskerk in met „Premiëre Méditation" van A. Guilmant. Wy twyfelen er niet aan of ook de heer Varel zal de luisterwereld doen genieten van zyn kostelyke gave. 21 u. 12 min. zullen wy kunnen beluisteren de eenvoudige, doch daarom niet minder mooie liederen „Bede voor het Vaderland" van Valeruis en „Jezus' Bloemhof" van W. Pyper, te zingen door mevr. Spaanderman— Taat. 21 u. 19 min. treden weer op mevr. Van Doorn—van Lookeren Campagne en de heer Edw. Batten om den ether te vullen met „Slavische Tanzweisen" van Dvorak Kreisler. 21 u. 26 min. hoopt op te treden ds. E. H. Blaauw^ndraad, Ned. Herv. predikant alhier met het onderwerp ^Christus en de gemeen schap". Ds. Blaauwendraad heeft gemeend zyn onderwerp te moeten kiezen in over eenstemming met dat van ds. Wiersinga, om ook daardoor den avond tot één geheel te maken. Nadat deze spreker het spreekgestoelte zal hebben verlaten, zullen achtereenvolgens nog

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1