1000 500 300 150 100 25 WOENSDAG 28 AUGUSTUS Advertentiën delburssche ppij v. Stoomvaart No. 202 67e Jaargang 1929 fin F. UI 0! VELDE ir, Vital il-tO, llissinifn. Ie 1st ID. PtsMitini IB28T Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen EERSTE BLAD GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Stads- en Provincienieuws DE HAAGSCHE CONFERENTIE. !4 Aug. te Belawan g. te Soerabaya v. Rott. 25 Aug. Kaap del Arm! 25 Aug. Fernando No. 25 Aug. v. Havre .den" (thuisr.) 26 Aug. lg. te Genua p. 24 Aug. Perim Batavia van Amst. 24 Aug. van Port Said 25 Aug. Perim 24 Aug. Suez Aug. van Alexandrië te Rott. v. New-York EN D A vermakelijkheden, jringen enz. Dagelijks voorstelling, nia. Dagelijks, be- ,gs, soirée dansante van :dag, Zaterdag en Zon- van 6.30—7.45 Zon- n 3.505.30 en concert k) van 8.30—11.30. Van Maandag tot en en avond-concer- en Zondag thé- en ddag lelmina". Dagelijks oirée-dansante. Zon- uur matiriée-dansanter TE VLISSINGEN ;us 7.26 8.27 19 43 21.03 Auto's, Fietsen ertuigen. gustus uur 28 29 8.27 8.24 en Verhuur, Koop en Verkoop en en Dienstaanvragen enz. cd litbetaling van 15 regels ke regel meer 15 cent vertrek aangeboden ispreker 7 gebo- lOon-Sopraan bes 55; 55 gen bij A. VERZINI, 43 boven. i, een voor den wagen, PTE JONGEN, 16 jaar. Adres Balt- RS, Nieuwstraat. groote SLAAPKAMER met pension voor ge- e. Brieven met opgave in J. P. LOUWERSE, rstraat 38. DE KUISHOUDING iet beneden 18 jaar, in voor 3 morgens en 3 >er week. Aanmelden tusschen 4 en 5 uur Dekenstraat 167 ben, EN INWONING uiselijk verkeer. Brie- O. F., bureau „Vliss. 4GDIENSTBODE Mevr. GOETHEER, lat 40. AGMEISJE liet beneden 16 jaar. ejuffr. PRINS, Verkuijl traat 68. 'E HUUR ÉTAGE of Kamers der pension of vrije een der boulevards. bureau „Vliss. Crt." Middelburg- Rotterdam mgelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, EREN EN VEE, ustus 18 19 S0 31 v.Midd v.m.unr 8 8 |v. Rott. v.m.uur atiën te bekomen: >1. V. Transport- en E*P' Erven O. VOS. Telefoon J. EENHOORN, letet. I'J OOSTERHOUT, Telef. 2«' bis. BUITENHEK, Tel. ff VUSSIN5SCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels ƒ1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 cL p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken vpor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. sluiting bureaux der gemeente op 31 augustus a.s. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen brengen ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid van d°n verjaardag van H. M. de Koningin de bureaux van alle openbare instellingen der gemeente op Zaterdag 31 Augustus a.s. voor liet publiek gesloten zul len zijn, zulks met uitzondering van het kan toor van den Burgerlijken Stand, welk kan toor voor het doen van aangiften van ge boorten of overlijden op dien dag zal zün geopend van des middags 12 tot des namid dags 121/2 uur, indien, ingevolge de Verorde- de noodzakelijkheid daartoe door den belanghebbende des daags te voren aan den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand wordt aangetoond. Vlissingen, 24 Augustus 1929. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. WEGNEMEN SCHIPBRUG OVER HET I marinedok. De Burgemeester van Vlissingen, brengt ter openbare kennis dat in verband met het te water laten m het aan de Koninklijke Maatschappij J)e Schelde" in aanbouw zijnde motorschip i^elau-Tello", hetwelk den 30 Augustus a.s. lal plaats hebben, de schipbrug over het pinedok alhier, door den Rijkswaterstaat jsl morden weggenomen dat deze brug op genoemden datum te 11 uur 15 min. v.m. voor het verkeer zal wor den afgesloten en nadat het bovengenoemde schip zal zijn te water gelaten ter plaatse zal worden heflegd. Vlissingen, 28 Augustus 1929. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. H. Coltfn bedankt als lid van de Eerste Kamer. De heer H. Colijn, bij de laatste verkiezin gen als lid van de Tweede Kamer gekozen, heeft thans bedankt als lid van de Eerste Kamer. In een bijeenkomst van het Centraal Stem bureau, a.s. Vrijdagmiddag te 's-Gravenhage houden, zal in deze vacature worden voor zien. Postcheque- en Girodienst. De directeur van den Postcheque- en Gi rodienst vestigt er de aandacht op, dat op den verjaardag van H.M. de Koningin de kantoren der posterijen voor den postche que- en girodienst zijn gesloten, behalve voor het aannemen van stortingen, waarvan spoedbehandeling of spoedbericht wordt ge vraagd, en voor het uitbetalen van chèques, op welker adviezen ter girokantoren spoed behandeling is toegepast. Het Centrale girokantoor is op dien dag eveneens gesloten behalve voor de afdoening van storingen, girobiljetten en chèque-ad- v'ezen, waarvan spoedbehandeling wordt De Nederlandsche reisvereeniging 80.000 leden Wy leven in een tijd van reclame zonder reclame geen bekendheid, dus geen bestaan on zeker geen uitbreiding. Maar op eiken rogel zijn uitzonderingen, en als uitzondering geldt hier de Nederlandsche Reisvereeniging, rhe zonder in den eigenlijken zin des woords reclame te voeren, zich op bijkans Ameri- haansche wijze weet te ontwikkelen. En ook Van die uitbreiding zelve wordt weinig ophef Sernaakt, alsof het vanzelf sprak luidde de S?ele mecJedeeling, dat het aantal leden de "0 had overschreden. Dit beteekent, dat in 1 zomer een nieuwe 10.000 Nederlanders doordron-p^ van de beteekenis en roe- der N.R.V. en van de voordeelen dezer jrei'istische coöperatie willen profiteeren. 0.1- oroken is deze stijgende lijn voortgegaan rt de vereeniging het drie jaar "geleden eeft aangedurfd, haar 20-jarig bestaan op luisterrijke wijze op den Zwitserschen Si te herdenken op dat oogenblik schijnt ^aar een nieuw tijdperk te zijn begon- en> waarin vooral ook de standing der ver eniging voortdurend verhooging onderging n het getal ligt voor een belangrijk deel e «"acht, en waar in het reiswezen nog zoo vele misstanden bestaan, verdient het toe juiching, dat een neutrale organisatie als de N.R.V.. welke zich in de eerste plaats richt op di vervulling van de vele wenschen op reisgebied, steeds meer medezeggenschap in het toerisme verkrijgt. Uiteraard legt deze expansie, naar alle zijden, een groote ver antwoordelijkheid op haar bestuurderen. Evenals vorige jaren werd ook dit jaar een algemeene vereenigingsreis georganiseerd, de zgn. „generale" zij ging ditmaal naar de Rivièra en is voor haar 1000 deelnemers een sprookjestocht geworden. Een „generale" is tevens een propagandatocht, waarbij de N.R.V. heeft te toonen wat zij op organisa torisch gebied vermag. Het <s dus begrijpelijk, dat voor deze, uit technisch oogpunt zeer moeilijke reis, het puikje van het leiderscorps was gemobiliseerd, want alleen leiders, die in de practijk hun sporen hebben verdiend, kunnen uitvoering geven aan den tevoren be raamden technischen opzet van de centrale voorbereiding. Van de honderden reizen, die in het reis- seizoen worden "itgeschreven moet wel eens dit kan nu eenmaal niet anders een enkele minder goed slagen. Als zoodanig staat thans met een heel zwarte kool aangeteekend de zeereis naar Barcelona. Ongetwijfeld zul len de verantwoordelijkheden hier scherp dienen te worden vastgelegdhet kan slechts in het belang der N.R.V. zelve zijn om deze ernstige mislukking voor het forum te brengen en zoo openlijk mogelijk af te doen. Het gouden jubileum van het licht. De dienst der posterijen in de Vereenigde Staten heeft een nieuwen postzegel van 2 dollar cent uitgegeven ter herdenking van het feit, dat het op 21 October a.s. vijftig jaar geleden zal zijn, dat Edison de eerste prac- tisch bruikbare gloeilamp uitvond. De nieuwe postzegel heeft hetzelfde for maat als de gewone postzegel van 2 d.c., na melijk 75/100 bij 87/100 inch en is in rooden inkt gedrukt. In het midden is de oorspron kelijke lamp afgebeeld, welke haar stralen uitzendt. Onmiddellijk erboven en gedeelte lijk om de lamp heen, ziet men een lint, waarop de woorden „Edison's First Lamp" daarboven, reikend tot aan den bovenkant van den postzegel bevindt zich een halfcirkel vormige band met de woorden „United Sta tes Postage" in witte Latijnsche letters. In de bovenhoeken treft men linies het jaartal 1879 en rechts 1929 aan. Ter weerszijden van de lamp en door de lichtstralen heen lezen we „Electric Light's Golden Jubilee". Het cijfer 2 in wit, staat in de beide onderste hoeken, binnen donker- roode cirkels, die door een donkerrooden band verbonden zijn, aldus de basis van den postzegel vormende, waarop het woord „cents" in witte Latijnsche letters. De nieuwe Edison-postzegel was voor het eerst aan de loketten verkrijgbaar op 5 Juni 1929 en v/el in het postkantoor te Menlo Park, N. I. en de eerste oplage, groot 180 millioen, is tengevolge van de buitengewone vraag, reeds uitverkocht. Door den dienst der pos terijen is hierna machtiging verleend tot het drukken van een tweede oplage van 110 mil lioen. VLISSINGEN, 28 AUGUSTUS. Concert van gewijde muziek. De harmonica-vereeniging „Crescendo", di recteur de heer M. P. Ventevogel, geeft Don derdagavond van 8 tot 9 uur een concert van gewijde muziek op de achterplaats van de Willem III. •Programma: 1. Psalm 84. 2. „Schön die Abendglocken klangen". 3. „Herlich Auferstanden". 4. „Naéh einer Prüfing kurzer Tage". 5. „Wie schön leuchtet der Morgenstern". 6. „Trois chants réligieuses", van Mozart, a. Adagio, b. Andante, c. Gebed. 7. „De dag des Heeren". 8. Psalm 25. Verkeer over de Schipbrug. In verband met het te water loten van het motorschip „Poelau Tello" van de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" zal Vrijdag 30 Augustus het verkeer over de schipbrug te 11.15 worden afgesloten. Nadat het schip te water is gelaten zal de brug weer worden her- legd. Scheepvaartberichten. Het Noorsche motorschip „Handikap", ko mende van Antwerpen, bestemd naar San Diego is hedennacht wegens defect aan de motor alhier op de reede teruggekeerd. De schade wordt alhier gerepareerd. Het Nederlandsche stoomschip „Rietfon tein" dat aan de Parel bij Antwerpen aan den grond heeft gezeten is gisterenmorgen na assistentie van 13 sleepbooten vlot gesleept en naar Antwerpen opgestoomd. Een zeldzaam jublileum. Zaterdag 31 Augustus a.s. hoopt de heer C. M. J. Limonard, zijn jubileum te vieren van gedurende zeventig jaren werkzaam lid te zijn geweest van het zangkoor van de St. Jacobus-kerk alhier. De vechtpartij in het Bellamypark. Ter aanvulling van het bericht in ons vo rig nummer betreffende de vechtpartij in het Bellamypark, kunnen wij mededeelen dat de persoon die aan het bureau van po litie werd verbonden, de twee andere vech tende personen heeft willen scheiden en als een gevolg daarvan licht gewond werd. Vlaamsche Toeristenbond. De Vlaamsche Toeristenbond organisfeert Zondag a.s. voor de derde maal een auto tocht naar Zeeland met bezoek aan Goes, Middelburg, Veere, Domburg en Vlissingen en vertrekt daartoe te 7 uur uit Antwerpen. De beide eerste tochten hadden een zeer grooten bijval en dit gaf het bestuur aan leiding tot het houden van dezen derden tocht. Het verkeersprobleem. Het schijnt dat sommige personen, waar onder -» 'c autoriteiten of leiders van semi- overheidsbedrij ven: nooit leeren, Sedert eenige maanden staan op het sta tionsemplacement te Middelburg de nieuwe gebouwen der Coöp. Veilingsvereeniging Wal cheren en het schijnt, dat men daarbij een stal of iets dergelijks noodig achtte. Men ging aan het bouwen, maar niettegenstaande er ruimte genoeg is om het gebouwtje op een andere plaats dicht bij de veiling zelve te zetten, bouwt men het vlat oij een bewaakten overweg, waa* jp nu echter dit gebouwtje alle zicht beneemt en de kans op een aanrijding tusschen twee voertuigen daar zeer groot wordt. Daarbij loopt het gerucht, dat men de boomen van den overweg wil gaan laten be dienen van het station af .Van het station kan men overdag wel, doch 's avonds niet zien of er iets op den overweg is en alles bijeen ge nomen, zou men kunnen vaststellen, dat men een nieuwen „val", al is dit dan geenszins de bedoeling, voor ieder die daar moet passeeren, speciaal per auto, rijwiel of ander voertuig, aan het maken is. De Pzem. Ged. Staten van Zeeland, beschikkende op een beroep ingesteld door de N.Z. Pro vinciale Zeeuwsche Electricitelts-Maatschap- pij tegen een besluit van Burg. en Weth. van Sluis, waarbij toestemming werd gewei gerd voor het plaatsen, hebben en onder houden van palen en hoogspanningsdraden van de electriciteitsvoorziening van Eede, langs den Krabbeweg en bewesten-Eedestraat in de gemeente Sluis, hebben alsnog onder bepaalde voorwaarden die toestem ming verleend. Ged. Staten overwogen o.a., dat Burg. en Weth. wel zijn teruggekomen op hun oor spronkelijke beschikking, doch als voorwaar de hebben gesteld, dat de N.V. P. Z. E. M. nimmer stroom zal leveren in Sluis, zonder hun toestemming, waarmede de appellante zich niet kan vereenigen; en dat trouwens Burg. en Weth. het beginsel van het wegen- belang zijn voorbij gestreefd. Vlsschersvereeniging „Helpt Elkander". In een vergadering der vlsschersvereeni ging „Helpt Elkander" te Tholen werd be sloten adhaesie te betuigen met een schrij ven van de zustervereeniging te Zierikzee, inzake een verzoek aan het Visscherijbestuur, om een verbod in te voeren, tegen het vis- schen van oesters en mosselen op Zondag. Van het Visscherijbestuur was een schrij ven ontvangen, dat de Belgische staat aan Nederlandsche visschers vergunning moet geven, voor het visschen op Belgisch terrein in de Wester-Schelde. Kind uit den trein gevallen. Omtrent het droevig ongeluk onder Krui- ningen wordt nog het volgende gemeld Maandagavond keerden de heer en mevr. A Hamer vergezeld van hun zes-jarig doch tertje, van een vacantiereis naar Middelburg naar Bergen op Zoom terug. Toen de snel trein het station Kruiningen passeerde ging plotseling het portier van den coupé, waar tegen het meisje geleund stond, open, met het gevolg dat de kleine uit den trein viel. De verschrikte ouders trokken onmiddellijk aan de noodrem, waarop de trein tot stil stand kwam. De kleine werd in deernis- wekkenden toestand opgenomen en binnen gedragen in de woning van een spoorweg- overeenstemming bereikt. In de Haagsche conferentie is hedennacht te 1 uur overeenstemming bereikt. In een Duitsche perconferentie hedennacht werd medegedeeld, dat de 5 mogendheden het eens zijn geworden over de punten, die hen ver deeld hielden, doch nog niet over de punten, die Duitschland betreffen. Dit zijn le. de overschotten van het Dawes-plan 2e. de verhouding tusschen voorwaardelijke en onvoorwaardelijke annuiteiten en 3e. de bezettingskosten. Omtrent de 3 punten zullen de Duitschers hedennacht nog een schriftelijk voorstel ont vangen, waarna om 11 uur in den ochtend de 6 mogendheden weder zullen bijeenkomen om daarover te spreken. Om 4 uur 's middags zullen de bij de bezetting betrokken mogend heden vergaderen, waarna om 5 uur de poli tieke commissie za' bijeenkomen ter bespre king van de ontruimingskwestie en de kwes tie van de vaststelling en verzoening. Wat het accoord betreft dat tusschen de 5 mogendheden tot stand is gekomen, dit zou neerkomen op 7883 van de oorspronke lijke Engelsche vorderingen. Donderdag zal vermoedelijk de plenaire zitting van de conferentie worden gehouden. Groot-Britannië zou in totaal 96 millioen Mark ontvangen als onvoorwaardelijke an nuïteit verder als toevoeging tot de reeds overeengekomen punten met betrekking tot de leveringen in natura, aanvaardde de Ita- liaansche delegatie, dat de Italiaansche Staatsspoorwegen, gedurende 3 jaren, jaar lijks 1 millioen ton Engelsche steenkool tegen de beste exportprijzen op de Britsche vrije markt geldende op den datum van ieder con tract, zullen afnemen. Een slotovereenkomst, omvattende deze punten wordt voorbereid. Aan het slot der persconferentie werd meegedeeld, dat de overeenkomst betref fende de steenkolen was opgemaakt door Graham en Pirelli. Er werd opgemerkt, dat Engeland door deze overeenkomst op bui tengewone wijze voldoening krijgt, en dat hetgeen in het accoord is opgenomen geheel verschilt van wat te 5 uur, bij den aanvang der vergadering, bestond. Aan Jaspar werd lof toegezwaaid voor de wijze waarop hij zijn taak als voorzitter heeft vervuld. Het mag zeker een groote verrassing ge noemd worden dat tenslotte op de confe rentie nog overeenstemming is bereikt. De arbeider. Dr. Nieuwenhuyzen uit Kr abb en- dijke was spoedig ter plaatse en verleende de eerste geneeskundige hulp. Het kind was echter reeds stervende en om ongeveer 11 uur is het aan de bekomen verwondingen overleden. Siekerbieten. Half Augustus werd in onze provincie door ongeveer 3 *>0 belanghebbenden het eerste bie tenmonster ter onderzoek opgezonden. Van de monsters, genomen in Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaanderen en onderzocht aan de N.V. Beetwortelsuikerfabriek Sas van Gent, kan worden medegedeeld, dat het gemiddelde gewicht per monster bedraagt 4.616 K.G. (v.j. 4.466 K.G.) en het gemidelde suikerge halte is vastgesteld op 16.2 (v.j. 15.2 SOUBURG. Maandagavond had een buitengewone al gemeene vergadering plaats van de afdee- ling Souburg en Ritthem van „Het Groene Kruis" in café „de Zwaan" alhier. Voor deez bijeenkomst was zeer veel belangstelling, er waren toch een 140-tal leden opgekomen, wat zeker een gelukkig teeken mag genoemd worden. De voorzitter, dr. C. E. Plugge. open de de vergadering met een woord van wel kom tot de aanwezigen, waarna hij den heer A. van Veen, oud-secretaris der afdeeling herdacht voor hetgeen deze in zijn functie als secretaris gedaan heeft en deelde verder onder instemming der aanwezigen mede, dat het bestuur den heer Van Veen een souver- nir namens de vereeniging heeft aangebo den. Verder deelde de heer Plugge mede dat de obligatieleening. uitgeschreven voor den bouw van het nieuwe magazijn volkomen geslaagd is. De zegelkosten bedroegen ƒ24. Een geldleening is dus niet noodig. De kos ten van verbouw zijn mede gevallen, de aan nemerssom bleef beneden de raming. Het oude gebouw in de Ritthemsche straat is verkocht voor hetzelfde bedrag wat er 14 jaar geleden voor betaald is, eveneens, al dus de voorzitter, een financieel meevallertje. Nog werd mededeeling gedaan van het be danken wegens ouderdom van den bode magazijnmeester, J. Bostelaar. en bracht de voorzitter onder blijken van instemming hulde aan de wijze waarop bode Bostelaar optimisten hebben dus op het goede paard, gezet. Engeland krijgt 83 van zijn eischen inge willigd. Beide partijen de aanbiedende mogendheden contra Engeland hebben dus begrepen dat men tot een overeenstemming moest trachten te komen. De dag van gisteren heeft dus een heele opluchting gebracht en er zal wel algemeene vreugde heerschen over het feit dat de par tijen ten slotte toch tot elkaar zijn gekomen. de verzoeningscommissie voor het rijnland. Omtrent den inhoud van het voorstel der juristen in zake de verzoeningscommissie voor het Rijnland wordt van Fransche zijde uit Den Haag medegedeeld, dat de werkelijke in houd van het korte document, waarover de betrokken mogendheden het tijdens de par ticuliere besprekingen in principe zijn eens geworden, daarin bestaat, dat de competentie van de in het verdrag van Locarno voorziene Duitsch-Fransche en Duitsch-Belgische com missies van arbitrage wordt uitgebreid tot de gevallen, voorzien in de artikelen 42 en 43 van het verdrag van Versailles (de demilitarisee ring van het Rijnland). Overigens zouden geen nieuwe regelingen getroffen zijn. de ontruiming van het ri nland. Omtrent de te Den Haag tusschen de Duitsche en de Engelsche delegatie gevoerde onderhandelingen inzake de ontruiming van het Rijnland door de Engelsche troepen, wordt uit Berlijn gemeld, dat reeds vérgaande besprekingen hebben plaats gevonden over de .quaestie van het transport der Britsche bezettingstroepen bij het verlaten van het» Rijnland. De verschillende technische quaesties, zoo als het spoorwegtransport, het overbrengen d-y Britsche, 1. \pitalen en van andere in richtingen zijn reeds tot in bijzonderheden geregeld. Als eenig positief resultaat der be sprekingen is te Berlijn echter slechts bekend, dat Engeland onder alle omstandigheden zijn troepen in den kortst mogelijken tijd terug zal trekken. Van Engelsche zijde wordt ver zekerd, dat de regeering MacDonald haar standpunt hieromtrent in elk geval zal hand haven. Wanneer en op welke wijze de Brit sche regeerir.g het terugtrekken der bezet tingstroepen officieel aan de andere mo gendheden zal mededeelnn, is nog niet be kend, doch zal slechts een quaestie van tijd zijn. steeds zijn plicht heeft gedaan. Het bestuur is voornemens met een voorstel te komen in een volgende vergadering om onzen ouden bode tot diens dood een jaarlijksche uitkee- ring te schenken in welken vorm en hoe veel kan nader door de leden worden vast gesteld. Hierna werden de notulen van voor gaande vergaderingen goedgekeurd en wer den art. 18 en 8 van het huishoudelijk re glement gewijzigd, een en ander in verband staande met het salaris en den duur van benoeming van den te benoemen bode-ma gazijnmeester. De drie heeren van de voor dracht trokken, staande de vergadering, hun sollicitatie in, zoodat een nieuwe voordracht werd opgemaakt, waarna gekozen werd de heer K. Mauer. Verder werd nog medege deeld dat het nieuwe gebouw op 14 Sep tember a.s. geopend zal worden. BIGGEKERKE. Tot onderwijzeres aan de op 16 November a.s. te openen school voor Chr. Volksonder wijs te Biggekerke is benoemd mej. D. Hoef- kens, te Den Helder, tijdelijk werkzaam ge weest te Werkendam. RECHTSZAKEN De moordaanslag in Park Zorgvliet te Den Haag. Voor de Haagsche rechtbank heeft giste ren, zooals wij reeds gemeld hebben, terecht gestaan de 20-jarige A. C. J. S. M. O. de C., terzake dat hij te 's-Gravenhage in den avond van 13 Mei 1929 na te voren in kalm overleg en rijp beraad het besluit heeft geno men om A. J. J. M. B., van het leven te be- rooven, althans zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, ter uitvoering van dat besluit drie revolverschoten op haar heeft gelost door een waarvan zij zoo werd getroffen, dat zij aan de gevolgen daarvan binnen enkele oogenblikken overleed. Verdachte bekende1? dien avond met het meisje te hebben geloopen en een revolver bij zich te hebben gedragen. Hij had in haar oogen, gedurende het gesprek, dat zij toen voerden, iets gezien, dat hem pijn deed. Of hij daarop de revolver heeft getrokken en daarmee heeft geschoten, weet verdachte

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1