500 300 150 25 DINSDAG elburcsche pij v. Stoomvaar! No. 201 67e «laargang 1939 Uitgave: Firma F. Kill OF VE1BE Ir., Holstraat 58-60, Vlissingen. Telel. 10. Postrekening 6628? Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND IMs- en Provincienieuws FEUILLETON DE HAAGSCHE CONFERENTIE. (thuisr.) 23 Aug. 23 Aug. v. Southampton lg. v. Batavia n. Rott. s Rott. van Batavia 24 Aug. te Rangoon 23 Aug. v. Pas Palma3 23 Aug. te New-York 23 Aug. van Genua iltr.) 24 Aug. v. Colombo 23 Aug. te Duinkerken Batavia van Rott. 23 Aug. te Suez p. 23 Aug. Kaap Bon p. 24 Aug. Perim t Aug. van Perim ug. van New-York naar 24 Aug. v. Southampton 25 Aug. te Plymouth 3 Aug. te Genua BERICHT •stand 769.1 te De Bilt, stand 756.9 te Vardö. en avond van 27 Augus- matige, in het Noorden !n het Zuiden Oostelijke l. Gedeeltelijk bewolkt. weer. Iets warmer in :NDA vermakelijkheden, ringen en& Dagelijks voorstelling, nia. Dagelijks, be gs, soirée dansante van dag. Zaterdag en Zon- van 6 30—7 45 Zon- n 3.505.30 en concert van 830—11.30. Van Maandag tot en ic?ag- en avond-concer- ig en Zondag thé- en elmina". Dageltika oirée-dansante. Zon- uur matinée-dansante. TE VÜSSINGEN j.k. 6.36 18.50 7.26 19 43 Auto's, Fietsen ertuigen. ;ustus uur 27 8.29 28 8.27 voor den wagen (voor n) een nette JONGEN i 16 jaar. Bakkerij SOMERS, evraagd een net MEISIE n de 18 jaar. ibeinstraat 49. ).h.h. zoekt tegen 1 SLAAPKAMER pension. Br. lett. I, .A.H. PIETERMAN, een flinke J1ENSTBODE de 18 jaar. Adres: 43. evraagd [huisje of Kelder, et prijsopgave onder bur. Vliss. Cour." en mooie ÖERWAGEN. dinghal „Vliss. Crf." iddelburg- Rotterdam ngelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, REN EN VEE, sfus v.Midd v.m.uur v. Rolt. v.m.uur 9 9 9 iön te bekomen: V. Transport- er? rven G. VOS. Telefo0" eeNHOiiHN. uiti. OSTERHOUT. Telcl. 2S2. i. BL'ITENIIEK. Tel. Illl VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingenende gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor Belgis, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zij" GRATIS verze- I tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Wijkverpleging. De „Staatscourant" no. 134 bevat een Kon. besluit, behelzende een aarvulling der wette lijke regeling inzake wijkverpleging, luidend 1. pe door den minister aangewezen hoofd inspecteur van de volksgezondheid stelt op daartoe strekkend schriftelijk verzoek van een ,-erpleegster, die in het bezit is van diploma A of van een daarmede krachtens de wet ge- diploma, op dat diploma een aan- voor wijkverpleging, indien op dat een aanteekening voor kraamverple- voorkomt, en by dat verzoek wordt over gelegd een bewijsstuk, dat zij een opleiding ieeft gevolgd en een examen heeft afgelegd olgens een door den minister van arbeid, andel en nijverheid vast te stellen program- ia. 2. De i 'nister van arbeid enz. is bevoegd m het bezit der aanteekening voor kraam- verpleging vrijstelling te verleenen. De hoofdinspecteur voornoemd stelt op strekkend schriftelijk verzoek van een die in het bezit is van diploma A of van een daarmede krachtens de wet gelijk diploma, op dat diploma mede een aanteekening voor wijkverpleging, indien bij >t verzoek wordt overgelegd hetzij een vóór September 1931 verworven diploma, uitge reikt aan haar, die met goed gevolg een exa- voor wijkverpleegster hebben afgelegd, letzij een bewijsstuk, waaruit blijkt, dat de [verzoekster op den dag van inwerkingtreding van dit besluit als wijkverpleegster werkzaam was, en overigens de door den minister, met ie uitvoering van dit besluit belast, zoo noo- Jdig te stellen andere voorwaarden zijn ver- ■rold. VLISSINGEN, 27 AUGUSTUS. Verjaardag van H. M. de Koningin. Het programma van den „Vlissingschen lOranjebond" voor £e viering van den ver- Ijaardag van H. M. de Koningin op Zaterdag a•5', luidt als volgt lo. Te 8 urn* 's morgensReveille door het oude stadsgedeelte met muziek van de harmonie „St. Caecilia". Afmarsch vanaf de voormalige kazerne Willem III in de Oranjestraat. Te volgen route Oranjestraat, Emma- straat, Zeilmarkt, Nieuwendijk, De Ruyter- plein, Bellamypark-, Hellebardierstraat, Bree- wterstraat, Groote Markt,Slijkstraat, Kaas- >p, Spuistraat, Coosje Buskenstraat, Betje Wolffplein, Badhuisstraat, Glacis- traat, Aagje Dekenstraat, Lampsinsstraat, Schipbrug, voormalige Marinewerf, Marine- tfug, Arsenaalstraat, Dijkstraat, Van Galen raat, Kanaalstraat,Trompstraat, Dijkstraat, toenaalstraat, Marinebrug, Palingstraat, 'l&sschenstraat, Koudenhoek, Steenenbeer, Groenewoud, Kleine Markt, St. Jacobstraat, Oude Markt, Kerkstraat, Bellamypark (waar de rondgang eindigt). 2o. Van 11 tot 12 uur 's morgens Concert EEN NOODLOTTIG SCHOT Naar het Engelscb van FLORENCE WARDEN. 41) - Dank u. Nu zou ik graag meneer Potts— Elmers nog even willen spreken om hem Voor zijn vriendelijkheid te bedanken, vooral 0,fidat hij mij in geloofd heeft, dan ga ik fle verkleeden en verdwijn zoo spoedig mo- van het tooneel. Ga mee. Zij rende vooruit als een fee, haar licht eden japon glansde in het schijnsel der -n. Sir Morecambe volgde en in zijn mrt waren gemengde gevoelens van verdriet !n v°idoening, toen hij door de rest van de ^niilie ontvangen werd, niet als een ontdekt ldiger, maar met de hartelijkheid en net spijt van vrienden, die zonder het te Jeten iets verkeerd hebben gedaan en dat !oe<* willen maken. Het geloof in zijn schuld erd door zijn onopgesmukt verhaal - volko- en weggevaagd. Sir Morecambe was ontroerd door hun "lelijkheid, maar hij zei dat hij zich niet atlger verbergen kon. HU wilde zijn familie ken en met hen overleg plegen over hij nu verder doen zou en even later het huis in een grijs reiscostuum deneer Potts—Palmers. Morecambe stelde mevrouw Potts— van de harmonie „St. Caecilia" op de mu ziektent in het Bellamypark. 3o. Te 3 uur des namiddags Rondgang door de nieuwe stadsgedeelten met muziek van de harmonie „St. Caecilia". Afmarsch vanaf de achterplaats der voor malige kazerne Willem III. Te volgen route: Prinsenbosch je, Hendrik straat, Verlengde Gravenstraat, Zeilmarkt, Walstraat, Betje Wolffplein, Badhuisstraat, Glacisstraat, Hobeinstraat, Paul Kruger- straat, Singelweg, Margrietenlaan, Irislaan, Begonialaan, Ilyacintenlaan, Crocuslaan, Bloemcnlaan (dwars oversteken), Leliënlaan, Singélweg, Brug over den watergang, Schuit- vaartgracht. Kerkhoflaan, Badhuisstraat, Kenau Hasselaarstraat, Boulevard Evertsen, Parklaan, Badhuisstraat, Coosje Busken straat, Spuistraat, Dam, Paardenmarkt, Slijkstraat, Groote Markt, Weststraat, Bou levard de Ruyter, Beursplein, De Ruyter- plein, Nieuwendijk, Zeilmarkt, Emmastraat, Oranjestraat (waar de rondgang wordt be ëindigd.) 4o. Te 8 uur 's avonds Lichtstoet (lam pion-optocht) voor schoolkinderen, met tweè muziekkorpsen, t.w.de harmonie „Ons Ge noegen" en de harmonie „St. Caecilia". Aan den optocht kunnen (zonder vooraf gaande aanmelding) deelnemen leerlingen (meisjes en jongens) van alle openbare- en bijzondere scholen hier ter stede, mits niet zijnde" onder den leeftijd van 8 jaren. Zy, die aan den optocht wenschen deel te nemen, moeten zorgen 's avonds half acht uur present te zijn op de achterplaats van de voormalige kazerne Willem III (ingang Prinsenboschje)voorzien van een aan een stokje bevestigde lampion (giorno) met kaars. Afmarsch vanaf de verzamelplaats te 8 uren. Te volgen route Prinsenboschje, Hendrik straat, Droogdok O.Z., Houtkade, Schipbrug, Lampsinsstraat,. Aagje Dekenstraat, Van Dishoeckstraat, Verkuijl Quakkelaarstraat, Scheldestraat, Kasteelstraat, Hobeinstraat, Glacisstraat, Badhuisstraat, Betje Wolff plein, Walstraat, Zeilmarkt (waar de stoet wordt ontbonden). 5o. Van 9 tot 11 uur 's avonds Con cert van de harmonie „Ons Genoegen" op de muziektent in het Bellamypark. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van het bestuur van den Oranjebond om voor deze gelegenheid nog andere feestelijkheden te organiseeren maar bij nadere overwe- gng heeft men gemeend zich ditmaal tot vo renstaand programma te moeten beperken. Volgend jaar zal, naar gehoopt wordt, H. M. de Koningin den 50-jarigen leeftijd bereiken en zal dit mooie „Kroonjaar" on getwijfeld alom in den lande en ook hier ter stede met meer dan gewonen luister worden gevierd. Palmers, die zich vreeselijk schaamde door haar overijld gedrag en zich wel honderd maal verontschuldigde, gerust door de ver zekering dat hij niet boos op haar was, drukte haar echtgenoot hartelijk de hand, nam vriendschappelijk afscheid van Sadie en zocht toen naar Minnie. Maar zij was verdwenen. Toen hij den straatweg opging, hoorde hij iemand achter zich roepenhij keerde zich om en zag Minnie, die haar hand naar hem uitstak. Stop, sir Morecambe, stop Crane riep ze, toen ze naar hem toekwam. Ik wilde je goedendag zeggen terwijl er niemand bij was. Ik zal alles voor je doen wat ik kan en ik zal direct probeeren de vrouw te vinden levend of dood. Je kunt me heusch vertrou wen, Crane Dank u. Ik kan u niet zeggen hoe blij ik daarmee ben. Hij was ontroerd, ze was zoo lief en zacht alsof ze haar best deed om de herinnering aan haar ongegeneerde bruuskheid uit te wisschen. Ze stak hem de hand toe. En als je dat andere meisje weerziet en en haar kust, Crane, dan moet je haar vertellen dat zij haar geluk wel heel erg mag waarejeeren, want dat er een ander meisje is, dat' nog veel meer voor je zou willen doen, dan zij ooit zal kunnen. Het beste met je 1 Hij nam de hand, die zij hem toestak en kuste die. Toen hief ze haar gezichtje naar hem op. Je mag me ook kussen, Crane, zei ze. Hij deed het en plotseling trok ze haar Het getuigt ongetwijfeld van wijs beleid van het bestuur van den Oranjebond om met het oog daarop en op andere gebeurte nissen, waarbij de Vereeniging in het vol gend jaar zou kunnen worden betrokken, ditmaal wat zuinig te zijn met krachten en middelen en die tot een latere gelegenheid te willen- besparen. Onze radio-programma's. Reeds meermalen werden ons ophelderin gen gevraagd over onze radio-programma's, omdat wij de programma's van Hilversum en Huizen met elkaar zouden verwarren. Wij hebben reeds enkele malen medege deeld, dat onze programma's volkomen juist waren, daar wij deze van het officieele pers bureau ontvangen. Teneinde echter absolute zekerheid te heb ben, verzochten wij het Radio Technisch Persbureau Amsterdam, dat ons de pro gramma's verstrekt, om nadere opheldering. Heden ontvingen wij van genoemd bureau het volgende antwoord In beleefd antwoord deelen wij u mede dat onze opgave geheel juist is. De Avro werkt thans over den zender van Huizen en de andere omroepen die voorheen over Huizen werkten zenden thans over Hil versum uit. Men stelt het in de gidsen en voor den microfoon opzettelijk anders voor en sticht zoodoende verwarring. In de officieele stations- en golflengte- lijst staat Huizen op 1875 M. en Hilver sum op 298 en 1071 M. Over drie maan den worden de zenders weer verwisseld en werkt de Avro weer over Hilversum. Wij zullen hiervan nog heden een spe ciaal bericht maken en bij de program ma's van deze week voegen. Het 40.000e bad. Wat wij in ons vorig nummer hebben ge meld omtrent bovengenoemd feit, is gisteren werkelijkheid geworden. Cm half vijf was aan het strand duidelijk waar te nemen, dat er een ïwichtige gebeurtenis aanstaande was. Wel waren er vrij wat baders en zwemmers, maar tocher waren er nog meer in bad-» costuum op het strand, die kwasi-onverschil- lig tuurden in de richting van de cabine van den chef van het badbedrijf. En daar werd het leven onveilig gemaakt door de in bad- costuum wachtenden, op een gegeven oogen- blik toch telden we op het hekje voor die cabine niet minder dan 20 jonge dametjes. Om vijf minuten over half zes presenteerde zich ter afstempeling van zijn kaart de heer mr. Du Croo, reserve le luitenant, advocaat te Zierikzee, die zich daardoor geproclameerd zag tot den 40.000en bader in dit seizoen. Na in de met dundoek gepavoiseerde cabine zich te hebben ontkleed, werd hij door den burge meester met eenige hartelijke woorden toege sproken, waarbij deze zijn genoegen uitsprak, dat dit aantal baden weer was bereikt. De badcommissie was tevreden en om nu ook de tevredenheid der baders te verwerven en te behouden, werd ter herinnering aan dit feit een souvenir aangeboden. De keus uit de aan geboden voorwerpen viel op een bureau klokje. Na een kort onderhoud en een handdruk begaf de gelukkige winnaar zich in het zilte nat. gezicht met een snik terug en legde er haar hand tegen aan. Dat, zei ze, terwijl ze de hand tegen haar wang hield en terugliep doe ik om den kus er in te houden, Crane. Goedendag En zonder verder iets te zeggen keerde ze zich om, met de hand nog steeds aan haar gezicht en rende ze naar huis terug. HOOFDSTUK XX. Opnieuw ontdekt. De volgende tien dagen slaagde sir More cambe er schitterend in om verborgen te blijven, want hij wilde niet in handen van de politie vallen voor hij Pamela en zijn fa milie nog eens gesproken had. Hij was ruim voorzien van geld en daar hij den weg geko zen had, dien niemand verwachtte, name lijk den weg naar huis, werd er in alle rich tingen naar hem gezocht, behalve in die eene richting. Onderweg hoorde en las hij over zichzelf onplezierig nieuws. Hij merkte dat de zaak tegen hem nog sterker stond dan hij had gevreesd en dat de algemeene opinie was dat hij hangen zou als hij werd gevonden. Verder bleek hem dat Raggett zyn drei gement uitgevoerd had en zich in zijn ge- scheurden en vuilen toestand aan het dicht bijzijnde politiebureau vervoegd had en een gruwelijk verhaal had opgedischt. Volgens de kranten waren Raggett en zijn vrouw in een laan bij het dorp door sir Mo recambe aangehouden en, nadat hij Raggett gedwongen had hem een jas en een pet te leenen om zich te vermommen, had hij eerst de eene en toen de andere aangevallen. EEN ANTWOORD VAN SNOWDEN. De kans dat de conferentie zal mislukken wordt zeer groot, nu Snowden onverbiddelijk blijft en het nieuwe voorstel der vier aan biedende mogendheden ook onvoldoende wordt geacht. Niet alleen worden er nog steeds heel wat millioenen te weinig aangeboden, maar de aanbiedingen zijn daarenboven nog voor waardelijk. Uitdrukkelijk werd er op de En- gelsche persconferentie nog eens aan her innerd, dat Duitschland bijv. nog steeds geen toestemming gegeven had tot verhooging van de onvoorwaardelijke annuïteiten, waarmede de Vier in hun aanbod reeds rekening hn i- den. Ook de garanties, welke Italië aanbiedt, worden niet bijzonder hoog geschat. Daarbij komt dan nog het verschil van rentebereke ning. De Vier hebben gisteren niet meer aangeboden dan ze Vrijdag door Jaspar lie ten aanbieden. In Snowden's brief van Za terdagochtend werd echter reeds duidelijk gezegd, dat dit aanbod van Jaspar onvol doende was. Na twee dagen hard werken heeft men dan echter toch niets anders kunnen aanbieden dan een herhaling van het reeds verworpen voorstel. DE COMMISSIE VAN VASTSTELLING EN VERZOENING. Naar „het Vad." uit Duitsche conferentie- kringen verneemt, is er een bevredigende op lossing bereikt van de kwestie der controle in de gedemilitariseerde zone. Een eigen lijke controle-commissie komt er nietdit is door Frankrijk trouwens nooit gevraagd. Zelfs van „vaststelling" constatation zal er niet langer sprake zijn. Eigenlijk heeft Duitschland niet meer toegestaan dan reeds in het verdrag van Locarno voorzien was. Het zijn de door dit verdrag ingestelde com missies van verzoening (conciliation) die bevoegd worden verklaard in zaken betref fende de gedemilitariseerde zone. Deze beide commissies (de Duitsch-Fransche en de Duitsch-Belgische) blijven afzonderlijk wer ken. Van een versmelting dier beide voor dit doel der militaire controle, zooals België verlangd had, is er geen sprake in het thans aanvaarde ontwerp. Belangrijk is ook. dat Duitschland zoowel als België of Frankrijk het recht hebben een onderzoek door die commissies af te wijzen en de zaak voor den Volkenbond te brengen dit mag zelfs nog gebeuren nadat het onderzoek reeds begon- Vechtparty. Hedennacht is in het Bellamypark een vechtpartij ontstaan tusschen een drietal mannen, waarbij rake klappen werden uit gedeeld. De belhamel werd door de politie gearresteerd en later in den nacht, na ver hoor, op vrije voeten gesteld. Een der vech tersbazen werd aan het politie-bureau aan het hoofd verbonden. Een goedkoope trein. Woensdag 4 September loopt een goedkoope trein 2e en 3e klasse van de stations aan de lijn VlissingenRoosendaal, naar Utrecht en Raggett had verteld dat hij bewusteloos was geslagen, zoodat hij niet wist wat er met zijn vrouw gebeurd was en dat hij, toen hij weer bij kwam, alleen was en in een veld lag waar hij heengesleept was, blijkbaar met de bedoeling hem in den vijver te gooien. Een dag of tien na zijn vertrek van Carne Court, kwam sir Morecambe in Blackton aan. Nog nooit in zijn leven had hij zoo naar Pamela verlangd in geen zes weken had hij iets van haar gezien of gehoord. Het was November, het was koud, mistig weer en de vluchteling zorgde en voor dat hij niet voor den avond bij zijn huis kwam toen de mist zóó dicht wasf dat men hem zelfs van dicht bij niet gemakkelijk herkennen zou. Hij was opgewonden, zenuwachtig en bang dat hij ondanks de duisternis toch ontdekt zou worden, nu hij zoo dicht bij huis was. Hij was niet van plan naar zijn familieleden te gaan voor hij bij Pamela geweest was om eerst met haar zijn verdere plannen te be spreken. Hij zou dolgraag zijn moeder en zusters een kus gegeven hebben en zijn broer de hand gedrukt, maar ieder oogenblik was kostbaar, iedere, voetstap vol gevaar, hij moest zijn verlangen beheerschen en al zijn gedachten richten op Pamela en wat hy met haar te bespreken had. Toen hij bij de hekken van Crake Hall kwam, zag hy een man, een van zy'n pach ters, die hem zeker zou herkennen, zelfs in de toenemende duisternis en mist. Om hem te ontwijken klom sir Morecambe over den muur van zijn eigen park en bleef daar zoolang verborgen tot de man voorbij was. nen is in zulk een geval moet het dan on middellijk worden stopgezet. Van een bestendig bureau voor die com missies van verzoening is er, volgens de Duitschers, nooit sprake geweest. In ieder geval zal de Duitsche delegatie weigeren de instelling van zulk een bureau goed te keu ren. Niets zal trouwens door de Duitschers geteekend worden, alvorens de datum voor de ontruiming is vastgesteld. EEN FRANSCHE PERSCONFERENTIE. In een Fransche persconferentie heeft Lou- cheur gisterenavond een overzicht gegeven van de geschiedenis van het plan-Young, daarbij opmerkend, dat bij de samenstelling vooral de voorstellen der Engelsche experts den doorslag hebben gegeven. Snowden is echter van den aanvang af tegen het plan op getreden met zyn bekende drie punten en houdt vast aan de percentages van Spa, on danks de voorstellen, die hem gedaan zyn en die hij thans weer onvoldoende heeft ge noemd. Indien wij, verklaarde Loucheur, niet ons aanbod hadden gedaan in de hoop het doen van tegenvoorstellen aan te moedigen, zou de conferentie r^eds geëindigd zijn. ONZEKERHEID OVER HET LOT DER CONFERENTIE. Gisterenavond heerschte er in Den Haag weer eens algemeene onzekerheid over het lot van de conferentie, meldt de bijzondere correspondent van het „Hbld." Zou er een nieuw aanbod der vier volgen of zou met het hierbij laten en het gansche vraagstuk voor onbepaalden tijd verdagen Had men vol doenden vrijen tijd in het vooruitzicht, dan zou men eventueel deze besprekingen nog een beetje kunnen rekken en probeeren om het geduld der Engelschen uit te putten tot een punt, waar hun weerstandsvermogen niet* langer bestand zou blijken tegen den druk der publieke opinie om hier tot een accoord te geraken. Maar a.s. Maandag begint in Genève de Volkenbondsvergadering en de kopstuk ken der delegaties willen daar niet ontbreken. In ieder geval zal de conferentie in haar te- genwoordigen vorm dus deze week haar einde vinden. Eén categorie van menschen is er, die dat van harte zullen toejuichen de jour nalisten, die nu al meer dan drie weken bezig zijn om het publiek de aandacht gaande te houden voor rekensommetjes met percenten, waarbij men van 1 tot 100 leert tellen. Amsterdam (WP.) De trein vertrekt van hier om 5.55 en komt te Utrecht en Amsterdam resp. aan om 10.05 en 10.40. De trein vertrekt uit Amsterdam om 19.16, uit Utrecht om 19.55 en komt hier aan om 23.41. Zij die naar Amsterdam reizen kunnen te vens gratis een bezoek aan Artis brengen. Gasverstikking. Heden in den vroegen morgen verleende de politie assitentie in de Spuistraat, alwaar in een perceel een vrouw, tengevolge van de ontsnapping van gas, bewusteloos was geraakt. De politie bevond dat de slang van Toen werd zijn verlangen om het oude huis weer te zien zoo hevig, dat hy voortsloop onder de boomen tot hij den bloementuin bereikte, vlak bij het huis. Het was nog niet laat en de jalouzieën van de zitkamer wa ren nog niet neergelaten. Sir Morecambe kroop met wild kloppend hart naderbij en keek in de kamer. De heele familie was daar bijeen zijn moeder zat te schrijven, een pathetische figuur in haar rouwjapon. Zijn ééne zuster was bezig aan een borduurwerk, de andere met een teeke- ning. Ofschoon ze allemaal bezigheid hadden gezocht, was er toch een gedrukte stemming, merkte sir Morecambe, zoo heel anders als de zonnige atmosfeer van vroeger. Maar wat hem het meest trof was de sombere figuur van zyn anders zoo vroolijken, joligen broer Comsone, die in een leuningstoel bij den haard zat, met het hoofd in de handen, dof en lusteloos, een beeld van verdriet en wan hoop. De edelman had een gevoel of zijn hart samengeknepen werd en hij balde zijn handen tot vuisten bij de gedachte aan die twee ellendelingen, die de levensvreugde van zijn heele familie geroofd hadden. Hij kon de verleiding bijna niet weerstaan om even aan het raam te kloppen en naar binnen te gaan en hen allen aan het hart te drukken. Maar met een brok in zijn keel draaide hij zich om en de tranen stonden hem in de oogen toen hij op weg ging naar de Grange. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1