1000 500 300 150 100 25 eerste blad 24 AUGUSTUS Sfukloopen der Huid No. 199 Jaargané 1929 LATSLOTERIJ RLIJKE STAND Ipi: firma I. Ill BI VtlEE Ir.. Walstraat 51-68. tlissinp. Teltl. 10. Paslrtlrening 00201 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd ep Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen' ER TE VLISSINGEll GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND DE ALASTRIM EN HAAR BESTRIJDING. Smetten,Doorzitten PUROL DE HAAGSCHE CONFERENTIE. VAN AMSTEL EN IJ t zand. VAN EMPEL, van ienst. iiddelburg. irk in Hersteld Verband. ngelsche Kerk). HASPER, van 's-Gravenhag» I HASPER. 1 ïg van 22 Augustus. 4e Lijst. rZEN VAN 45.—. 932 742 407 309 1472 1877 3196 4665 5411 6149 8421 2313 24&S 3370 3ïy| 4734 4jJ 5495 5477 6511 8428 964 10066 10221 10436 log 902 11149 11646 11726 325 13758 13876 14386 m 196 15699 15823 15954 «o 275 16387 16553 16630 tol 170 17196 17431 17513 J 356 19187 19364 19466 lgg 210 20222 20766 20894 20$i Augustus 24 25 8.35 8.33 G E N D A i-ke vermakelijkheden, gaderingen enz. Dagelijks voorstelllsj itannia. Dagelijks, tie* ndags, soirée dansante w •nderdag. Zaterdag en uziek van 6.30—7.45Zon van 3.50—5.30 en concö1 uzlek) van 8.30—11-30. Van Maandag toto middag- en avond -cancer* terdag en Zondag thé- ea te Wilhelmina". 30 soirée-dansante. 106 uur matlnée-dansanti VL1SSINGSCHE COURANT I ABONNEMENTSPRIJSVoorVlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. I franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- I fige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van I5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct. I De abonnë's in 't bezit eener IPolis, zijn GRATIS verze- I kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij' verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. souburg. ;ot 22 Augustus 1929, DERTROUWD ije, 27 j. en Josina i j. Marinus Petrus ledwiga Maria van Melse, 25 j. en Maria Adi GEBOREN ;an Jan Kaljouw en i. Pieter, zoon van CorJ en Johanna Cornelia Lu||i ïgustus 24 4.37 16.49 25 5.13 17.26 26 5.51 18.06 aor Auto's, Fietsen] Voertuigen. tapverbod. De Burgemeester van Vlissingen Gelet op de artt. 124 en 125 der Algemeene (politieverordening voor Vlissingen brengt ter openbare kennis dat Zaterdag 31 Augustus a.s. de verjaar- van H. M. de Koningin zal worden ge- |vierd dat het in verband hiermede op 31 Augus tus a.s. verboden is, in een voor het publiek ■toegankelijke lokaliteit, waarvoor een ver- ■gunning voor den verkoop van sterken drank i het klein is verleend of in een open aan- Ihoorigheid van een huis, waarin zich een Jvergunningslokaliteit bevindt, sterken drank ■te betrekken, toe te dienen, te verkoopen, te ■schenken, of in een voorwerp, dat minder dar |3 deciliter inhoud heeft, aanwezig te heb- |fcen; de bevoegdheid aan den vergunning houder verleend tot het verstrekken van [sterken drank in het klein op den openbaren [weg, dat uitsluitend is toegestaan voor het ■gedeelte van den openbaren weg hetwelk aan zijn perceel grenst «ën waarvoor door Burge meester en Wethouders vergunning Is of ■wordt verleend om tafeltjes en stoelen ten (dienste van de bezoekers te mogen plaatsen, p 31 Augustus a.s. geen gebruik mag wor- ■den gemaakt. ^Vlissingen, 24 Augustus 1929. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. leelnemer had vóór zich ichts op de door hem aarin hy de rede wilde draalen en hij kon deze U aanhooren. ij ze werd hier het vele ttl lat het vertolken der rede 1. neemt, uit den eed zich het vermeende 1»' de vertaalde redevoering^ Dit is de reden, dat de Vol ve nog steeds aan de oudfi dt en van een en gebruik wil maken, ■yn, dat tolken zelfs nog me ken en althans iets van te den spreker dienen ovet ïsterdam gehouden congrë dergelijke resultaten nstaande radio-conferentli wordt gehouden, eveneen gevolgde methode zal W van het Vaticaan. elke door verschillende bfe ng tot den bouw van den Paus gegeven worder njuist. Naar verluidt itend voor het Vaticaan eigendom blijven van oepmaatschappij, welke hen ondingen naar de ItaUaaJ nscht te benutten. Z.H. hter te allen tijde de golflengte is beneden nog vermeld, dat thans van 50 K.W. wordt opg leens door de Italiaan#» ■»pij zal worden geëxp'»' golflengte van 441 M. inciting bureaux der gemeente op 31 augustus a.s. Burgemeester en Wethouders van Vlissin- m brengen ter algemeene kennis, dat ter lelegenheid van den verjaardag van H. m. ie Koningin de bureaux van alle openbare nstellingen der gemeente op Zaterdag 31 Augustus a.s. voor het publiek gesloten zul- zijn, zulks met uitzondering van het kan- r van den Burgerlijken Stand, welk kan oor voor het doen van aangiften van ge- «orten of overlijden op dien dag zal zijn eopend van des middags 12 tot des namid- Sags 1214 uur, indien, ingevolge de Verorde- de noodzakelijkheid daartoe door den lelanghebbende des daags te voren aan den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand wordt Vlissingen, 24 Augustus 1929. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Fransche onderscheidingen. Namens minister Briand is aan £en hoofd- ommissaris van politie te 's-Gravenhage uit- ereikt de onderscheiding van officier (be- ordering van ridder tot officier) in het Le- toen van Eer en aan den commissaris Bes- töhg die van commandeur in de órde van ichan Iftikar. De film „De gevangenis". gemeld wordt, heeft de centrale Ainmissie voor de filmkeuring haar verbod *n de vertooning der Russische film „De jevangenis" als volgt gemotiveerd De commissie acht de film in strijd met - openbare orde en gedeeltelijk ook met de !°ede zeden. motiveert dat o.a. door het feit, dat bewindvoerende personen, speciaal de frecteur der gevangenis, op een belachelijk 1 en liederlijke wijze zijn voorgesteld te- en°ver de nobele politieke gevangenen. In 6 7de acte komt die liederlijkheid in hooge naar voren. Bovendien is er een be- Potting van godsdienstige handelingen. °ok bij deze Russische film komt de te- ebstelliiig tusschen laagstaande machtheb- en hoogstaande onderdrukten weer tot ■n8> hetgeen stelselmatig geschiedt. Dit is e» vervalsching van het wereldbeeld en flakkering van den klassenhaat en als in strijd met de openbare orde. Radiogesprekken met Indië. ingang van 26 Augustus wordt een euwe regeling ingevoerd voor het aanvra- van radio-telefoongesprekken met Ne- -Indië. Deze luidt als volgt De ie gesprekken kunnen ten hoogste zes 1 voor den gewenschten spreekdag wor den aangevraagd 2e. aanvragen voor gewone regeerings- en dringende gesprekken kunnen op de kantoren tot uiterlijk twaalf uur op den werkdag voorafgaande aan den gewenschten spreekdag worden ingediend 3e. na 12 uur tot uiterlijk 18 uur van den werkdag, vooraf gaande aan den gewenschten spreekdag, kunnen nog aarwragèn worden opgegeven voor gesprekken tegen dringend tarief, doch zonder voorrang 4e. aanvragen voor drin gende regeerings- of ijlgesprekken moeten worden aangenomen tot het einde van den dienst van den spreekdag 5e. wanneer de opger^epene in verband met de ligging van zijn woonplaats niet tijdig gewaarschuwd kan worden, dan kan, indien de aanvrager dit wenscht, de aanvrage zonder kosten op den volgenden spreekdag worden overgebracht. De spreektijd blijft voorloopig als volgt vast gesteld Maandag en Dinsdag van 14 tot 17.30 uuroverige werkdagen van 1114.30 uur. De kwestie van het afbetalingssysteem. Op de vergadering van den Kon. Ned. Mid- denstandbond is door den heer J. J. Korft, Amsterdam, een rapport ingediend over „het afbetalingssysteem". Spreker gaat uit van aanvaarding van het stelsel. Hij wil speciaal beschouwen, welke gevaren de leverancier bij dit systeem loopt, Men overschat zoo licht zijn koopkracht, terwijl bijkomende omstan digheden fataal kunnen zijn. Wanneer een kooper verschillende artikelen in huurkoop bij diverse handelaren koopt, is het gevaar des te grooter. De verkooper dient op de hoogte te zijn van het aantal huurkoopen, dat een bepaald persoon heeft aangegaan. Daar toe moet een lichaam deze zaak ter hand ne men en voor de incasseerinj zorgdragen. De instelling van een dergelijk lichaam moet van den middenstand uitgaan, zoo mogelijk moet de Middenstandsbank deze zaak ter hand ne men. In elke plaats van beteekenis moet een dergelijke instelling komen. Het afbetalings- stelsel moet noodzakelijk binnen de grenzen van de draagkracht der kooperS blijven. In Amsterdam is de zaak reeds 0. de door spre ker aangegeven wijze ter hand genomen en besprekingen met de Middenstandsbank zijn reeds gaande. Spreker gaf de vergadering üi overweging, deze zaak in de vereenigingen ter hand te nemen. In dien geest werd door de vergadering onder applaus besloten. De hoofdinspecteur van de volksgezond heid te 's-Gravenhage, dr. J. Th. Terburgh, heeft aan de geneeskundigen in ons land een circulaire gezonden over de alastrim. Wij achten het van genoegzaam gewicht uit deze circulaire ook het een en ander on der de aandacht van onze lezers te brengen De te Rotterdam heerschende besmettelijke ziekte behoort tot de groep der pokziekten. Zoowel door het klinisch beloop als door de waargenomen goedaardigheid der ziektege vallen onderscheidt deze ziekte zich in be langrijke mate van de ware pokken. In en kele opzichten doet de ziekte aan varicellen denken, in andere opzichten aan de ware pokken. Ten einde bij het voorkomen van ziekten, die tot de groep der pokziekten behooren, een juist onderscheid mogelijk te maken, wil ik in de eerste plaats bekend maken, welke verschillen er bestaan tusschen de ziektever schijnselen, welke resp. bij ware pokken alastrim en waterpokken worden waargeno men. Vooraf zij vermeld, dat pokken en alastrim als regel niet worden waargenomen bij per sonen, die kort te voren met koepokstof zijn ingeëint. Tegen waterpokken heeft deze vac cinatie geen voorbehoedende werking. Waterpokken is een kinderziekte, die bij volwassenen weinig voorkomt. Pokken en alastrim tasten de personen op lederen leef tijd aan, doch de ziekte treedt vooral op bij jonge ongevaccineerde kinderen en bij vol wassenen, die lang geleden gevaccineerd werden, terwijl de kortelings gevaccineerden als regel vrij blijven. Het incubatietijdperk dre drie ziektevormen is nagenoeg even lang, nl. 1214 dagen. Ware pokken en alastrim beginnen met hooge koortsen tot 39 en 40 gr. C. Wanneer bij pokken na drie tot vier dagen het exan- theem verschijnt, daalt de temperatuur om in het stadium van verettering der pokpuisten weer te stijgen. Bij alastrim eindigt de koorts wanneer na twee of drie dagen het exan- theem optreedt, zoodat daarna de tempera tuur nagenoeg normaal blijft, hetgeen in ver band staat met het als regel niet veretteren der pokpuisten. Bij waterpokken stijgt de temperatuur eerst kost voor het uitbreken van het exantheem en loopt gewoonlijk niet hoo- ger op dan tot 38 of 38.5 gr. C. Bij het ver schijnen van het exantheem daalt de tempe- verzacht en geneest men met Doos 30 «1 Tube 80 ct. Bij ApotH- en Drogisten, ratuur om weer telkens licht te stijgen, In dien een nieuwe eruptie verschijnt. Bij pokken en alastrim is gedurende de koortsperiode het algemeene ziektegevoel zeer groot. Hoofdpijn, duizeligheid, sterke slape loosheid en braken worden waargenomen. Lendenpijn komt vooral bij pokken In hevige mate voor, doch als regel minder bij alastrim. Bij waterpokken is de algemeene toestand veel minder gestoord. Bij pokken gaat aan het verschijnen der papels een vlekkige uitslag vooraf, gelocali- seerd tot den driehoek van Simon. Zoowel bij alastrim als bij waterpokken is een initiaal exantheem zeldzaam. Wanneer de pokkenuitslag optreedt blijft de pokkenlijder zich ziek gevoelen, terwijl bij den lijder aan alastrim het ernstige ziekte gevoel der eerste dagen verdwijnt, ook al voelt hij zich nog slap en duizelig. Genezing volgt daarna spoedig, terwijl bij den pokken- lijder de algemeene toestand weer slechter wordt bij het stijgen der temperatuur, wan neer de pokken in verettering overgaan. Zoowel bij pokken als bij alastrim komen alle puistjes op het lichaam tezelfder tijd te voorschijn, terwijl bij waterpokken telkens een nieuwe eruptie verschijnt. Dit schijnt bij alastrim eveneens als uitzondering voor te komen, hetgeen ook ten opzichte van enkele Rotterdamsche gevallen werd medegedeeld. Een karakteristiek onderscheid tusschen pokken en alastrim aan de eene, en water pokken aan de andere zijde is, dat bij de eerste twee ziektevormen alle puisten In een zelfde stadium verkeeren, dus of papels, of blaadjes, terwijl bij waterpokken alle stadia tegelijk voorkomen. Men zij er aan indachtig, dat bij pokken en alastrim de grootte van de aanwezige pa pels of blaasjes zeer verschillend kan zijn, hetgeen den indruk maakt alsof de kleine papels pas opkomen en dus in vroeger sta* dium zich bevinden. Dis is echter niet zoo, want wanneer men nauwkeurig toeziet, dan blijken de kleine in het zelfde stadium te verkeeren als de groote. Zijn deze laatste tot blaasjes geworden, dan ziet men op de kleine papels ook een zeer klein blaasje. De inhoud der blaasjes, die eerst helder was, begint troebel te worden en daarna bij pokken pustuleus, hetgeen bij alastrim als regel niet geschiedt. Bij deze aandoening wordt de inhoud eigenaardig melkachtig wit, hetgeen tot den naam van witte-pokken aan leiding heeft gegeven. Het meest karakteristieke onderscheid tus schen pokken en alastrim aan de eene, en waterpokken aan de andere zijde is, behalve het reeds genoemde verschijnsel van het tege lijk of successievelijk optreden der eruptie, de verdeeling van het exantheem over het lichaam. Bij pokken en alastrim is dit centrifugaal, bij de waterpokken centripetaal. Bij eerst genoemde ziekten zijn vooral aangetast het hoofd, de rug, armen en beenen. Bij pokken zijn vooral de handen en voeten sterk met pokken bezet, terwijl dit bij alastrim gewoonlijk minder het geval is. De pokkenblaadjes vertoonen in het midden een inzinking (navel), hetgeen bij alastrim als regel niet voorkomt, hoewel navelvorming niet altijd ontbreekt. De verbetering der puisten geeft by pok ken aanleiding tot het vormen van litteekens, dit wordt na genezing van alastrim niet of zelden waargenomenten hoogste blijft een zekere pigmentatie over, die allengs ver dwijnt. De duur van het ziekteproces is bij pokken ongeveer zes weken, bij alastrim twee weken, evenals bij waterpokken. Uit het bovenstaande moge blijken, dat men waterpokken gewoonlijk zeer gemakkelijk van pokken en alastrim kan onderscheiden. De in verschillende stadium zich bevindende puisten, de centripale verdeeling over het lichaam, de heldere inhoud der blaasjes, die een dunne wand bezitten, de gering gestoor de algemeene toestand, het beginnen van de koorts even vóór het verschijnen van het exantheem, het schommelen van de tempe ratuur met het optreden van nieuwe eruptie, zijn zoovele aanwijzingen voor het herken nen van de ziekte door het virus van dè wa terpokken Veroorzaakt. Voorts het voorname lijk aangetast worden der jonge kinderen, onafhankelijk van een^voorafgegane inenting met koepokstof en het als regel verschoond het diner ten paleize. Aan den disch van H. M. de J". Z. K. H. den Frins der Nederlanden zaten gisterenavond ten paleize Noordeinde aan de gedelegeerden ter conferentie en hunne da mes, alsmede de minister van buitenland- sche zaken en mevr. Beelaerts van Blokland. Het aan- en afrijden van de auto's met de gedelegeerden werd in de omgeving van het Paleis door vele gadegeslagenpolitie te paard 11 te voet, onder leiding van hoofd inspecteur Snethlage, zorgde intusschen voor een behoorlijke afzetting, zonder dat het ge wone verkeer op het Noordeinde eenige ver traging ondervond. De beide schildwachten van de militaire politie schilderden bij hun posten terzyie van den ingang tot het Paleis, welke ingang door tijdelijke schermen was omgeven. Tegen zeven uur reden eenige hofrytuigen voor, die een aantal leden van de hofhouding ten paleize brachten en precies te zeven uur kwam de eerste auto voorrijden, waarin een van de Japansche gedelegeerden. Enkele mi nuten later volgden o.a. Jaspar, de Belgische premier, een afgevaardigde van Tsjecho- Slowakië met dame, daarna minister Chéron en vier minuten over 7, Mosconi, spoedig ge volgd door Stresemann en dr. Wirthver volgens, weer 'n paar minuten later, minister Henderson met mevrouw, en te kwart over zeven een heele file van auto's, waarin o.a. de ministers Hijmans, Venizelos, Snowden, Adatci, beiden met hun echtgenooten, Hilfer- ding en Briand, wiens markante figuur in den kleinen luxewagen wel bijzondere aan dacht van de omstanders trok, van wie velen een groet brachten. Daarna kwamen nog de ministers van bui- tenlandsche zaken en mevrouw Beelaerts van Blokland, die bij het standbeeld even in hun auto gewacht hadden om buitenlandsche gas ten te laten voorgaan, en ten slotte-sir Mau rice Hankey, de secretaris-generaal van de Conferentie en Zaleski, de Poolsche minister. Tien minuten voor half acht waren alle gasten binnen het paleis. een motiveering der engelsche houding. Het Haagsche Correspondentie Bureau deelt nog het volgende mede over de afwij zing door Engeland van de voorstellen der vier In die voorstellen kwam niets definitiefs voor met betrekking tot de onvoorwaardelijke annuïteiten, noch ten opzichte van de leve ringen in natura. Het Engelsche antwoord op het verzoek om iets, van wat Engeland heeft, op te geven, is dat het daartoe niet bereid is, en het wenscht ook niet dat men op kosten van an deren, met name van die kleine staten, van wier bereidwilligheid daartoe trouwens tot dusverre nog niets te bemerken viel, aan de Engelsche verlangens tegemoet komt. De Engelschen denken er niet aan toe te laten, dat de kleine staten hun iets zouden moeten geven, dat sommige grooten hun eerst zouden willen ontnemen. Het zal aan die grooten zijn, en met name werd hier in het bijzonder Italië genoemd, om datgene te doen, waardoor Engeland zal behouden wat het thans heeft. Engeland is niet langer bereid tot eeuwig gebaar. Telkenmale toch heeft Groot-Brittannië in den loop der jaren op offeringen moeten doen. Daarvan is nu de uiterste grens bereikt en de Britsche dele gatie is niet voornemens op deze conferentie wederom offers te brengen. Engeland wil ook niets weten van eenige verhooging van hetgeen Duitschland in totaal zal hebben te betalen. een overzicht van den toestand. In een Fransche persconferentie heeft Lou- cheur gisterenavond een overzicht gegeven van de situatie. Hij wees er op, dat men En geland op verschillende wijzen tegemoet kan komen. Frankrijk en België kunnen daartoe in het plan-Young een tiental mogelijkheden aanwijzen en ook Italië heeft pogingen in die richting gedaan. Den economischen kant van het vraagstuk der leveringen in natura besprekende, zeide Loucheur, dat Frankrijk van oordeel is, dat men niets moet doen, wat het Duitsche eco nomische leven kan bemoeilijken, waarbij men evenwel ook rekening heeft te houden met het economische leven van Engeland. In beide landen heerscht werkloosheid, maar Duitschland moet in staat worden gesteld te betalen en moet dus werk hebben. Boven dien zijn de leveringen in natura een gemak kelijke betalingswijze, waaraan het Duitsche economische leven gewend is en die men niet plotseling stop kan zetten, daar dit een evenwichtsstoring te weeg zou brengen, welke even noodlottig zou zijn voor Duitschland als voor zijn crediteuren. Ten hoogste zou men kunnen overwegen de geleidelijke vermindering in sneller tempo van de leverancies, welke het Young-plan voorschrijft. Voor Italië is de levering in na tura zeer belangrijk, daar het voor zijn in dustrie kolen noodig heeft. Toch zijn Italië, Frankrijk en België het er over eens, dat men met de Engelschen tot overeenstemming moet komen. Men heeft daarom gezegd, dat Engeland en Duitsch land het onderling eens moeten worden. Bij deze besprekingen zullen zich intusschen ook nog financieele kwesties voordoen, waarbij Duitschland betrokken is, zooals de Dawes- leening en het onvoorwaardelijke deel der an nuïteiten. In dezen zin heeft Jaspar met Snowden ge sproken in het onderhoud, waarin de punten ter sprake komen, waarover meeningsverschil bestaat. blijven der volwassenen. Het verschil tusschen ware pokken en alastrim treedt minder duidelijk te voor schijn. In hoofdzaak moet de diagnose bij alastrim steunen op de spoedige verbetering van den algemeenen toestand na het uitbre ken van het exantheem, de plotselinge daling van de temperatuur en het daarna laag blij ven der curve het als regel uitblijven van de verettering der blaasjes en het spoedig her stel der patiënten. Hierbij is van beteekenis, dat bij gevallen, die een ernstig prodomaal- stadium vertoonen, het exantheem opvallend gering kan zyn. Het epidemiologisch verband tusschen de lichte en de eenigszlns ernstig verloopende gevallen van alastrim maakt het duidelijk, dat wij aetiologisch met een en denzelfden ziektevorm te maken hebben. Bij pokken ver loopt de meerderheid der gevallen ernstig en deze ziekte gaat gepaard met een langdurig ziekbed. Dit verschil in ernst der ziekte treedt ook te voorschijn in de letaliteit, welke by alastrim 0.53.0 doch bij pokken 20 en meer bedraagt. Een einde aan de verkeerschaos Hoe men daarmede in de 17e eeuw te werk ging. Alle rijverkeer in en door Amsterdam verboden. Een bezoek aan het Dampaleis. Politio- neele fnuiking van den beruchten Hartjesdag. De hoofdcommissaris wacht de stortbui niet af l Reeds twee maanden geleden kondigden we aan, dat het in 't voornemen van den nieuwen hoofdcopimissaris ligt een radicale verbetering te brengen in de Amsterdamsche verkeerschaos. Enkele doeltreffende maatregelen werden reeds door hem genomen en thans heeft de hoofdcommissaris bekend gemaakt een reeks proeven te zullen nemen op de drukke ver keerspunten om na te gaan of door concen tratie van de verkeersregeling meerdere vei ligheid voor de voetgangers en tegelijk een sneller verkeer voor auto's e.d. mogelijk zal blijken. Door het invoeren van een belsysteem, waardoor niet van brug tot brug maar over de geheels lengte van een straat het verkeer tegelijk zal worden stopgezet of vrij-gegeven, dit ook wat betreft het verkeer in de zij straten, en voorts door het kleeden van de verkeersagenten in witte uniformen, hoopt men een vlug en veilig verkeer in de drukke hoofdstraten te bevorderen. De verkeerspolitie zet deze proefnemingen voort, doch wacht met de definitieve regeling tot het rapport van de staatscommissie voor de verkeersregeling bekend zal zyn. Een uni forme regeling voor de steden wordt door de Amsterdamsche politie zeer gewenscht geacht. Het blijken in hoofdzaak de wielrijders, die de verkeersverordening saboteeren. Wij we zen hier nog onlangs op, bij een bespreking van de algemeene asphalteering, en thans klaagt ook de hoofdcommissaris er over. Er zyn dan ook speciale verkeerscontroleurs aangewezen om de overtreders te verbalisee ren, in 't bijzonder wat hun dolzinnig rennen en het ongeoorloofd overschrijden van de verkeersstrepen betreft. Deze controleurs hebben ook tot taak de voetgangers een veiligen overtocht op de ge vaarlijke punten te verzekeren, zoodat de aan dacht der verkeersagenten door alles niet be hoeft te worden afgeleid. Wij zullen er, voor stadgenoot en vreemdeling, het beste van hopen, hoewel we ons op dit punt geen il lusies maken. De politie-autoriteiten doen dit trouwens ook niet, gezien de weinige mede werking van het wielrijdend publiek. Het rerkeersvraagstuk schijnt reeds in de middeleeuwen een der moeilijkste problemen voor ons stadsbestuur te zyn geweest, onder

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1