Purol bij doorzitten en stukloopen der Huid NOOTJES. Stads- en Provincienieuws SPORT INGEZ0NDE De diensten der posterijen, telegrafie en telefonie hebben over de maand Juli 1929 opgebracht resp. f 4.698.576, 695.887 en 5.315.477, tegen 4.413.337, 665.918 en 5.181.964 over dezelfde maand van het vo rige jaar. In totaal bedroeg de opbrengst over de eerste 7 maanden van 1929 resp. 28.062.299, f 4.483.393 en 17.503.778 tegen 28.016.568, 4.335.504 en f 16.482.437 in 1928, terwijl d» raming over de eerste 7 maanden van 1929 beliep respectievel. 27.647.138, 4.197.958 en J 13.758.150, Het „Vaderland" verneemt, dat vermoede lijk heden het Kon. besluit verwacht kan worden, dat de wet op de besmettelijke ziek ten ook op alastrim toepasselijk verklaart, en waardoor dus aangifte verplicht wordt. Naar de directie der Fordt Motor Co. me dedeelt heeft de fabriek te Detroit een nieuw productierecord gevestigd. Daar is Woensdag 24 Juli, de A-motor nr. 2.000.000 van de bank gekomen en geplaatst in een cabriolet. De motor lio. 1 van motor A werd gemonteerd op 20 October 1927, motor no. 1.000.0000 op 4 Februari 1929. Men heeft daarom het tweede millioen vervaardigd in 5 maanden en 20 dagen. - Naar de bladen te Kaapstad berichten, ontdekte professor Thomas van de universi teit aldaar tijdens een geologische onderzoe- kingsreis in het vroegere Duitsch Zuidwest- Afrika geweldig groote salpeterlagen, die in beteekenis heeten overeen te komen met de salpterlagen in Chili. Volgens een te Stockholm verschenen rap port zullen de Nobelprijzen dit jaar elk 172.760 kronen bedragen. Het bedrag is aan zienlijk grooter dan vroeger, wat hieraan te danken is, dat de Zweedsche regeering geen belastingen van de prijzen meer heft. Een Russische archaeologische expeditie ontdekte op de eilanden van het Kortitz-dis- trict in den Dnieper een aantal wapenen en huishoudelijke voorwerpen van 30 eeuwen vóór Christus. Ook vond de expeditie de over blijfselen van een tweetal dorpen van lio- meinsch type op elk der oevers van den Dnieper en circa 9000 voorwerpen van bijzon dere waarde. De Messageries Maritimes heeft aan de scheepswerf La Ciotat opdracht gegeven voor den bouw van een passagiersschip van 21.000 tons. Het schip, dat bestemd is voor den dienst MarseilleJapan zal worden voorzien van twee Dieselmotoren, totaal 14.000 P.K. O Het beroemde schilderij ,Blue Boy" van den Engelschen schilder George Romney (1784—1802) is aan een onbekenden kooper verkocht voor 250.000 dollar 625.000). Te Boston in Massachusetts is overleden Edward J. Boyle, die het bagatel van 10 mil lioen dollars heeft nagelaten. Hij is destijds als behoeftige landverhuizer uit Ierland naar Amerika vertrokken, om daar zijn geluk te beproeven. Hij heeft schitterend succes ge had en zijn fortuin verdiend met verkoop van kleeren op afbetaling. Zierikzee bij Renesse. Ten slotte zal het bureau toch arbiter blijven. Spreker geeft toe dat sommige vereenigin- gen meer contributie moesten hebben. De heer M. Laernoes vreest dat als men niet handelt volgens het voorstel van het bureau, men allerlei moeilijkheden zal krijgen. De heer Van Bommel van Vloten acht het gelukkig dat het maar voor één jaar is. De heer Stofkoper stelt den heer Jeroni- mus de pertinente vraag waarom hij tegen de subsidie is. De heer Jeronimus zegt omdat hij meent dat de belastinggelden daarvoor niet mogen worden gebruikt. Spreker meent dat men beter met het ontvangst-budget in zijn ge heel kan rekening houden dan alleen met de contributie. De heer Lindenbergh meent, dat de heeren het na afloop maar sr. men moeten uitmaken. De steunverleening wordt in principe aan genomen, met alleen de stem van den heer, Jeronimus tegen. De verdeeling volgens het voorstel van het bureau wordt aangenomen met 13 tegen 6 stemmen, die der heeren Van Bommel van Vloten, Enzlin, Klok, Van den Berg, Veenis en Van Raalte. Met 16 tegen 3 stemmen wordt aangeno men in totaal ongeveer 520 uit te trekken. Tegen waren de voorzitter en de heeren Jeronimus en Van den Berg. Het verkeer. Het voorstel om steun te verleeAen aan het denkbeeld van den B.B.N. inzake een uniforme regeling voor alle verkeer op de openbare wegen, doet den heer Mes de op merking maken, dat toch de gemeenten een maximumsnelheid moeten kunnen blijven vaststellen. De voorzitter meent, dat een uniforme regeling dat niet behoeft uit te sluiten en de betrokken commissie dat onder de oc-gen moet zien. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Postpakketten naar In die. Het voorstel inzake goedkooper tarief voor verzending van postpakketten naar In- dië doet den voorzitter opmerken, dat hij niet begrijpt waarom de commissie voor het verkeerswezen daar zoo tegen is. Spreker geeft toe dat met vele andere landen een zelfde systeem is toegepast, maar niet met Groot-Brittannië en met de Vereenigde Sta ten. Voor het eerste land is het tarief tot 1 K.G. 90 cent, van 13 1.35, van 35 1.60 en van 510 2.70. Voor de U. S. tot 1 KG. 0.80, tot 2 KG. 1.10, tot 3 KG. 1.40, tot 4 KG. 1.70, tot 5 KG. 2, van 57 2.50 en van 710 3. Daarom is een verzoek van 2.50 als maximum voor Indië toch zoo gek niet. De heer Van Raalte meent dat voor Indië toch ook een afloopend tarief geldt, eerst 0.371,4 en dan 0.30 per KG., al worden wellicht wat groote sprongen genomen. De voorzitter zegt dat er natuurlijk een grondtarief moet zijn. De heer Jeronimus zou willen vragen een analoge regeling als voor Amerika. De heer Wesseling begrijpt niet hoe men van 3 op 2.50 maximum is gekomen De voorzitter is bereid om in het voorstel op te nemen het verzoek om als de vermin dering tot 2.50 niet kan, dan maar te handelen als voor Amerika. Nu is het voor Indië van 5 tot 10 KG. allemaal 3. Steun Handelsonderwijs Goes. Inzake het voorstel tot het verleenen van steun aan de Vereeniging voor H.O. te Goes voor de Handelsavondschool, vraagt de heer Jeronimus hoe men komt tot de 50 en de 100 van het voorstel. De heer Mes wil gaarne een blijk van be langstelling geven, maar dan 200 en meent, dat een vergelijking met de vereèni- girig te Middelburg heelemaal mank gaat. De heerVan Bommel van Vloten is het met dit laatste volkomen eens en vindt ge legenheid naar aanleiding van de opmerking in de commissie voor financiën over 200 die meer voor leeraren is uitgetrokken, te verklaren, dat dit komt door meer lesuren. Spreker zal gaarne voor 100 stemmen. De heer Stofkoper is de minderheid van het bureau, die 1Ö0 voorstelde. Ook hij meent dat de vergelijking met Middelburg niet opgaat, doch hij wil niet verder gaan dan 100. De heer Enzlin dankt den heer Van Vlo ten voor de toelichting over de 200 meer voor salarissen en zal nu gaarne voor ƒ100 stemmen. De voorzitter meent ook, dat er geen vergelijking kan worden gemaakt. Als er geen verschil is, zou Middelburg wellicht om meer vragen, maar dan zal de subsidie voor Middelburg tusschen dag- en avondschool moeten worden gescheiden. De heer Enzlin meent dat Goes geheel afzonderlijk staat. Als Middelburg mocht komen kan men weer zien. Men moet Iedere aanvraag op zichzelf beschouwen. De heer Jeronimus wijst terloops op het nieuwe leerplan voor de avondschool te Mid delburg. De heer Wesseling meent, dat niet ieder aanvrage op zichzelf staat. De heer Mes trekt zijn amendement om 200 te geven in, waarna het voorstel om 100 te geven wordt aangenomen met 14 tegen 5 stemmen, die der heeren Jeronimus, M. Laernoes, Wesselmg, Olihoff en den voorzitter. Daar niemand iets voor de rondvraag heeft wordt de vergadering te 11 uur door den voorzitter gesloten. VLÏSSINGEN, 17 AUGUSTUS. Electrische installaties. Door Burg. en Weth. werd aan het instal latie-bureau Boonstra alhier de electrische verlichting van den landtong tusschen de eerste en tweede Binnenhaven met werk plaats en diverse loodsen opgedragen. De heeren Van der Heijden en Van Nleu- wenhulzen te Rotterdam gaven aan boven genoemd bureau opdracht voor het aan brengen der electrische geleidingen in het in aanbouw zijnde Nutsspaarbankgebouw aan de Coosje Buskenstraat. Zeebaden. In de week van Zaterdag 10 tot en met Vrijdag 16 Augustus werden in het gewone bad genomen 4161 zeebaden, waarvan 2057 door dames en 2114 door heeren en in het volksbad 2331 baden, waarvan 1147 door dames en 1184 door heeren. De hoogste temperatuur van de lucht was 78 graden en de gemiddelde temperatuur van het water 67 graden. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij de Arbeidsbeurs alhier zijn ingeschre ven 2 vrouwelijke kantoorbedienden, 3 werkvrouwen, 1 opperman, 1 grondwerker, 1 schoenmaker, 1 ijzerwerker, 1 hulpscheepma ker, 1 aanhouder, 3 metaaldraaiers, 1 klin ker, 1 machinist, 2 bankwerkers, 1 smid ge reedschapmaker, 1 boorder, 1 ketelmaker, 1 boerenarbeider, 1 kantoorbediende, 1 steno typist, 18 losse werklieden. In totaal 42 personenvorige week 51 personen. Wm. J. Schütz. Een bekend Zeeuwsch schilder, de heer Wm. J. Schütz te Middelburg, hoopt mor gen, 18 Augustus, zijn 75en jaardag te her denken. De jonge Schütz, die een zoon is van den zeeschilder F. J. Schütz, voelde zich spoe dig aangetrokken tot teekenstift en penseel. Want hoewel zijn vader hem liever in den handel wilde hebben, bleef de liefhebberij voor teekenen en schilderen bij hem onver flauwd. Gedurende vele jaren was Willem Schütz dan ook op een kantoor en op zijn rustig atelier werkzaam. Vele schilderwerken heeft hij vervaardigd en daaronder nemen de zeegezichten, al of niet met schepen, bij kalm of stormachtig weder, een zeer voor name plaats in. Ook stadsgezichten en an- dere onderwerpen heeft de heer Schütz op het doek vereeuwigd en vele liefhebbers van schilderijen in den lande zullen een zijner werken onder hun collectie hebben en met ons erkennen, dat Schütz iets aparts brengt. Reeds op 21-jarige leeftijd wist Schütz Jr. een schets te verkoopen en de eerste schilderij bracht later voldoende op om er direct een schilderskistje van te koo- pen, dat ook al werd het wel door andere vervangen, toch steeds in eere werd gehou den en nu nog (óf weer) op het atelier naast den ezel staat, waaraan de heer Schütz nog dagelijks zit te werken. Dit was o.a. het geval in den afgeloopen winter, toen ijs en sneeuw hem vele onderwerpen gaven voor nieuwe werken, evenals zulks in den winter 1890—1891 het geval was. Ëen der honderden studies in het atelier bewijst dit laatste. Om nog eens op het eerst verkochte schilderij terug te komen, dit werd gekocht door een kunstbroeder van Schütz Sr., die dankbaar was voor de hulp door dezen ver leend bij verkoop van twee schilderijen te Middelburg. Deze kooper kwam uit Dord recht en zoo ging Willem's eerste stuk den Moerdijk over, later door velen gevolgd, want zooals reeds opgemerkt in vele verza melingen en bij particulieren prijkt een stuk van Schütz Jr. Dit is ook het geval in de verzameling van H. M. de Koningin, die in 1897 een schilderij van den Middelburger aankocht. Dit werd zeer gewaardeerd, even als een toegekende medaüle Midöelburgsche kunstvrienden zorgden in 1924, dat de 70ste verjaardag van Schütz niet onopgemerkt voorbij ging en wel door het aankoopen van een zijner werken, dat de gemeente werd aangeboden en dat nu een eereplaats heeft in het Middelburgsch stad huis. In het voorjaar 1929 werd door de veree niging „Voor de Kunst" een retrospectieve tentoonstelling van stukken van den heer Schütz 'georganiseerd, die gedurende het kwart eeuw, dat deze vereeniging bestaat, deel van het bestuur uitmaakt. Luxor-theater. De wolkenkrabber. Het pikante kenteeken. Een alleraardigst en daarbij voortreffelijk programma deze week, wat geopend wordt met uitgebreide, fraaie journalen, welke bui tengewoon onderhoudend zijn. Daarna een interessant filmpje over „Diepzeevisscherjj", van uit Halifax in drie dagen uit en thuis. Hoogst artistiek is de gekleurde education film-fantasie, welke de schepping poogt te verklaren van sir John Millais' schilderij „Het Visioen". Deze in 17den eeuwschen stijl ge houden rolprent is niet alleen door de warme kleuren, doch in alle opzichten, iets extra- bijzonders. Subliem William Boyd is een geliefd acteur en speelt het vioolijke deel van zijn rol in „de Wol kenkrabber" verrukkelijk. Z'n Amerikaansch matrozenmutsje flatteert hem al zeer bijzon der. Een leuk verhaal van twee staalbouwers en twee schattige variété-artistjes, die ons de kostelijkste momenten en situaties bezor gen en de zaal doen daveren van den lach. Half komisch, half ernstig, worden ons ook de slagen van het noodlot, 't welk bij den aanbouw van de geweldige skyscrapers rond waart, niet bespaard, waardoor treffende, schrille contrasten ontstaan. De opnamen van de bouwwerken en de mierennesten aan den voet van de kolossen zijn magnifiek ge slaagd en imponeerend. Een zeer mooi film werk Enkele van de beste filmartisten zijn deze week in Luxor gehuisvest. In het tweede hoofdnummer ontmoeten we o.a. WiV.y Fritsch (uit de „Hongaarsche Rhapsodie") en Lelian Harvey (de alleraardigste bakviscn uit „Vader worden is niet moeilijk"). Dat een opvallende gelijkenis met een beruchte, ge raffineerde hoteldievegge een lief, onschul dig meisje in een zeer lastig parket kan bren gen, blijkt in deze vermakelijke ietwat in gewikkelde geschiedenis. Lelian speelt haar dubbelrol op eminente wijze, daarbij gesecon deerd door Fritsch. Halen en de overige ac- teus. Een echte, boeiende Ufa-film, welke het zeer zeker zal doen. De muziek is goed en ad-rem. Wanneer de directie annonceert„De meest verwende bioscoop-bezoeker zal door onze programma's voldaan huiswaarts keeren", dan zegt zij voorwaar geen woord te veel. Integendeel Het festival. He t fanfaregezelschap „Voorwaarts" te Koudekerke geeft hedenavond 8 uur een con cert in het Bellamypark. Programma: 1. „JSgermarsch". 2. „Cortège Héroïque" Alfred Mahy 3. „Sympathie", valse mélodique de Mezzacapo et Fissore Fils, arrangée par Louis Reynaud 4.Fantaisie sur l'Opera „Maritana", arr. Jos.Kessels 5. „Suspinul", valse romaine, J.Ivanovici 6. „Echo d'Artois", fantaisie, E.Gaudefroy Prof. Drost. In het café-restaurant „Monopole", Nieu- wendijk, wordt Woensdag 21 Augustus, des avonds 8 uur, een biljart-wedstrijd gespeeld door prof. Drost, die een meester is op het groene laken en bijzonder uitmunt in het maken van 'groote series. Na afloop Van den biljart-wedstrijd wordt de avond verder aangevuld met zang, bege leid door den heer De Rooy. Men zie verder de in dit nummer voorko mende advertentie. Handelsregister Kamer van KoophandeL In de week van 512 Augustus werden bij het Bureau der Kamer de volgende zaken Ingeschreven: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). J, M. Polderman, Goes, Lombardstraat 2, electro-techniek en sanitair. Gewijzigd: Zeeuwsclie Eilanden Middelburg N.V. Cultuur Maatschappij „Sint Joosland", Nieuw St. Joosland, Hofstede „Nihil Sine Labore", fruitteelt, land- en tuinbouw enz. De vennootschap is in liquidatie getreden. Liq.J. Kwekkeboom, N.- en St. Joosland, Mr. J. A. Heijse, Middelburg én H. J. M. van Raalte, Vlissingen. Van Sluijs Co. „de Roode Toren", Markt K 163, handel in graan, meel, vee- en pluim veevoeder en pluimveebenoodigdheden. Uit getreden venn.D. Coppoolse. Vennootschap onder firma ontbonden. De zaak wordt onder denzelfden handelsnaam voortgezet. Eige naar J. van Sluijs. Opgeheven: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). A, C. van Dierendonck, Vlissingen, Wal- straat 51, kleermaker. Augustus-nummer maandblad „De Kroniek Het maandblad „de Kroniek" doet met het Augustus-nummer zijn naam eer aan. In houd en uitvoering van dit door W. H. ten Hoet Parson te 's-Gravenhage uitgegeven tijdschrift zijn bijzonder verzorgd. De redacteur ten Hoet Parson causeert over de folklorische feesten en tentoonstel ling te Tilburg waar „de Kroniek", blijkens een foto, een fraaie stand had ingericht en waar verschillende horstekstplaten met folk- loristiche motieven uit diverse nummers der laatste maanden ingelijst geëxposeerd waren. Aan den Zeeuwsch-Vlaamschen dichter Jan H. Eekhout is een pagina gewijd, terwijl diens portret tevens is opgenomen. Richard Tau- ber's gastspel wordt besproken, eveneens wordt verteld over een tocht naar Marken en Volendam. Verschillende berichten, mededeelingen en besprekingen besluiten deze aflevering, die nog lino's bevat van J. G. Jordens „Borduur ster" en Fré J. Drost .poort". KERK- EN SCHOOLNIEUWS Engelsche Calvinisten. Gisterenmorgen is een gezelschap Engel sche Calvinisten met den trein uit Den Haag aan het station te Utrecht gearriveerd. De Engelschen werden op het perron verwelkomd door de heeren J. v. d. Spek, directeur van de Gereformeerde kweekschool aan de Malie baan en dr. Hubert van Bleyenburgh, di recteur van Vreemdelingenverkeer. Het gezel schap begaf zich daarop naar de eerste klas wachtkamer, waar de heer Van der Spek de gasten in hun landstaal toesprak. Hij wees op den band, die tusschen Engeland en Neder land bestond, herinnerde er aan, dat Willem III, eens koning van Engeland, in deze stad had gewoond, en noemde enkele bizonder- heden van het oude Utrecht, waarbij ter loops werd opgemerkt, dat de Gereformeerde kweekschool gevestigd is in het huis, waar de president der Transvaalsche republiek Paul Kruger verblijf hield. Nadat de leider van het reisgezelschap den heer Van der Spek beantwoord had, waar bij ook zijn herinneringen uitgingen naar Willem III, die Engeland een constitutie ge geven had, deed dr. Hubert van Bleyenburgh met een kleine brochure de gasten met Utrecht kennis maken. Het gezelschap verliet daarop het station om een wandeling te maken door de stad. Allereerst werden de staatsspcorgebouwen bezichtigd, waarna c'.e wandeling voerde naar Oudegracht en tenslotte naar het Domplein, waar kerk, toren en kloosterhof bezichtigd werden. MARINE EN LEGER De kapitein-luitenant ter zee F. W. Cos- ter keert binnenkort van zijn tweejarige de tacheering bij den dienst In Oost-Indlë naar Nederland terug. De 2e luitenant der mariniers W. A. van Hen ven wordt 19 dezer overgeplaatst van het .wachtschip te Willemsoord bij de mari nekazerne aldaar. Met ontslag uit den zeedienst: 25 Augustusde korporaal-machinist 2e klasse M. J. Trijzelaar. 14 Septembermarinier le klasse W. Blonk. Den matroos der 3e klasse D. J. de Groot is met 26 September in Oost-Indië uit den zeedienst verleend. De dienstplichtige korporaals E. J. den Daas, H. C. van de Kamer, C. Kit, J. Ro- menijn, A. M. Baggelaar, H. J. van Daalen, C. L. Baljé, N. G. Visser, K. Adriaanse, J. van der Velden, P. J. H. van Rossum, J. de Koning, A. van Kesselen en L. de Vries, van het regiment kust-arfcillerie zijn met Ingang van 15 Augustus aangesteld tot sergeant- titulair. De sergeant-monteur M. Staats is be stemd in October of November a.s. naar Oost-Indië te worden uitgezonden, terwijl de aanwijzing voor uitzending naar Oost-Indië van zijn ranggenoot J. van Hulsbergen is ingetrokken. Damme-. Donderdag Jl. gaf op mfaw diging der Vlissingsche Damclub de werf' kampioen, de heer B. Springer te zien blindpartij en daarna simultaan spel. Het is voor d - Vlissingsche Damclub en dere damliefhebbers een genotvoller avoi geweest en niemand is dan ook onvoldi huiswaarts gekeerd en de aanwezigen en heer Springer kunnen terugzien op iets bijzonders op het gebied van het damsp Toen de voorzitter, de heer L. Goedbk met den heer B. Springer om half acht Oude Vriendschap" binnen kwamen, was al een talrijk publiek aanwezig, wat st aangroeide, zoodat om half negen de tjokvol was. Om kwart voor acht opende de heer Goedbloed deze bijeenkomst en heette al]< hartelijk welkom, in het bijzonder de af<j( ling Souburg en Middelburg en ook 4 le der Ierseksche Damclub. Hij bracht ook woord van welkom aan den heer Sprii voor zijn aanwezigheid. Het zou op damgebied een voor ons leerrijken avond worden, want we hel hier menigmaal sterke spelers ontmoet, di de wereldkampioen, dat was voor ons een daar in de damwereld de heer B. Sprim ook bij ons theoretisch bekend is, doch hedi avond staat hij voor ons als de echte ger. Velen zullen met genoegen de speelwfi van den heer Springer gevolgd hebben wel in het bijzonder de blindpartij. want was voor ons iets ondenkbaars. De blindpai zou gespeeld worden tusschen den heer Meijers met wit en den heer Springer mi zwart. Dat er natuurlijk van den heer ger veel gevergd werd behoeft geen bet< waarom de voorzitter dan ook verzocht grootst mogelijke stilte te bewaren, daar dens het Windspelen den heer Springer g< afleiding mocht treffen. Om acht uur nam de heer Springer plaat aan een tafel in den hoek van de zaal a» den rug gezeten naar zijn partner en dus zonder bord of schijven te zien. al werden de aangewezen zetten hardop gesproken. Door velen werd gebruik gemaakt van tatie. De voorzitter hanteerde het demonsfo- tiebord, wat zeer duidelijk uitkwam voor geheele zaal en ook ieder de blindpartij rul schoots kon volgen. Hieronder volgt de uitslag der gespeel' blindpartij Wit. Zwart. P. Meijers. B. Springer. 1. 33—28 17—21 2. 31—27 18—23 3. 34—30 21—26 Blijkbaar wil zwart hier de hekstelling! nemen, doch wit ruilt af voor verder en wil er dus niet inkomen. 26V37 12—18 20—25 25X34 7—12 15—20 ia—24 12—17 8—12 17—21 21—26 10—15 3-8 14—20 9X20 Deze kerkhof afruiling geschiedt v«J vroeg, want oogenschijnlijk was het mooi zwart antwoordde met 1218, dan wit 30—i' met een schijf wihst, doch Springer zag t situatie en speelde 4. 37—31 5. 42V31 6. 47—42 7. 41—37 8. 39yso 9. 44—39 10. 30—25 11. 39—33 12. 46—41 Een slechte voor gretig profiteerde. 12. 13. 4034 14. 34—30 15. 45—40 10. 50-45 17. 49—44 18. 25X14 19. 27—22 19. 18X27 20. 31X22 5—10 Drijvende 21. 36—31 10-14 Men hoopt reeds he' 22. 41—36 4-9 tus het eerste drijv 23. 31—27 12—18 Atlantischen Oceaan 24. 37—31 26X37 keer te kunnen stellen 25. 42X31 8—12! op drijvende eilanden 26. 44—39 20—25 370 M. lang en 120 27. 31—26 25X34 landingsbrug hebben, 28. 40X20 15X24 zeespiegel ligt. Ieder 29. 39—34 14-20 werkplaatsen hebben, 30. 34—30 7 hotel. Licht- en bri Een slechte zet. Door deze 2 et te speleö vliegvelden worden ui zWarfc er achter en zwart moet zijn centrun gaan verzwakken, wat later een schijf verlies beteekent. 30. 20—25! 31. 48—42 25V34 32. 33—29 24X33 83. 28X30 12—1711 Een schijf winst voor zwart. 34. 42—37 17X28 35. 43—39 9—14 36. 45—40 Beter was hier de afruil 30—24. 361—7 37. 40—34 7—12 38. 30—24 19X30 88. 35X24 Wit is nu btfna geheel Ingesloten en wijkt niet van doorboring. 39. 2833 11 40. 39X17 11X331 41. 36—31 6-11 42. 31—27 Wit speelt een hopeloos spel. 42. 11-17 43. 34—29 33—39 44. 32—28 39-44 45. 28—23 44—50! 46. 23X21 50-45!! 47. 24-20 45X31I onmisbaar.Werken vlug i Eü Apothekers en 'Orc| 40 20X9 I 49. 26X37 I Onder ademlooze stuf vers den stand na en or| wint de heer Springer I sitiespe! gespeelde partij De voorzitter sprak cj rechts van het damwoj de heer Springer blindj na afloop achter elkaar 1—49 correct en gaf del bU de 35e zet. De partij 1 Hierna volgde de I waaraan door 38 liefhel men. Door het late uur I uitgespeeld worden en partijen afgebroken. vJ partijen won de heer s| Joor er drie, nl. tegen Meulen uit Rotterdam, I Jong te Middelburg en I De heer L. Goedbloel goed geslaagden avondl Springer voor zijn J noemde het geen voor! naam den heer Spring! een tot weerziens toe tel Het sportblad ,J)J Het eerste nummer j| Middelburger", officieel! delburgsche voetbal- en| „Middelburg". In de Inleiding wordl het clubblad zullen wol schillende artikelen ml voetbalsport in het algel beoefening van deze ml in de vereeniging „MiJ zonder. De heer J. P. van Bel schreven onder het opj ontleenen daaraan het I Critiek is gezond, kal indien ze welwillend el „de Middelburger" zich 1 der critiek wagen, laat I wanneer dit noodig of I eerlijke meening vastlel geroepen is, de gevoelel vertolken. Maar respeci van anderen en laat vl sique" maken. Ik heb goede verwacl delburger". Uit het feil wereld wordt ingeschol dreven van het .Middel geestelijken band te ij ledental, alsmdee denl gevoelde behoefte te vJ et reeds omdat een baar bezit beteekent aangenaming van een een weldaad mag heete van de V. V. „Middelt rust voor en aleer zij leden konden bewijzen, der gunstig voorteeken lukkig leven van „de Mogen de leden voorl voor dit Initiatief dooj woord en daad, aan Middelburger", opdat geling vorme van den groei en bloei der vere< zoo vaak dit noodi hunne bijdragen aan b vertrouwen in daad ar aanwijzingen, die ij ten nutte te maken levende propaganda 1 kindje, dat zijn eerste J Iistieke voetbalpad hei tremens is, tot in lengl te zijn tot heil der m] Vereeniging „MiddelbuJ Bulten verantwoord De copie wordt Mijnheer de R Als Vllssingers zijr van ttfd tot tijd te ziei breiding van de Vliss en bijbehoorende verl met veel energie ter uitvoer gebracht er een groot gedeelte va haven tegen óf in worden gegeven. Nu kan het als helm bekend geac opzet en de bedoelin door óf vanwege een richten maatschapp echap) zal plaats hi het Ryk der Nederla: land, en last not lea: gen, de overgroote n len zullen bezitten, medezeggingschap inl exploitatie der haven

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 2