500 300 150 100 25 WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1000 :erSte blad NO. 190 67e Jaargang 1929 inrgsche v. Stoomvaart jjipvsTfirma F. VAM DE VELBE Jr., Walstraat 58-60, ïlissinp. lelef. lö. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND DE HAAGSCHE CONFERENTIE. Stads- en Provincienieuws Aug. Finisterre ig. van Bremen ug. van Antwerpen Aug. van Las Pal- 9ERSEN n, 13 Augustus 1920 officieel) jersen. erkoopen. 2.49% Londen yn 59.40—59.45; Parijs 9.749.79 pier. ►0% Ponden 12.09 59.38—59.48 Bel- 34.77 Fransche RICHT nd 769.3 te Maas- d 746.6 te Ingti. vond van 14 Augus- 3ht toenemende Zui- ke wind. Toenemen- lijk droog weer. La- 1. Iets warmer. uto's, Fietsen uïgen. uur 8.57 855 8.53 VÜSSINGEN 9.21 21.50 10.38 23.11 11.47 12.18 D A akeljjkheden, gelyks voorstelling, Dagelijks, be* ;oirée dansante van Zaterdag en Zon- n 6 307.45 Zon* 50—5.30 en concert an 8.30-^11.30. an Maandag tot en en avond-concer* en Zondag thé- en ia". Dagelijks •dansante. Zon- matinée-dansante. - Introductie-soirée sbrigade „de Oude JONGEN R1EKWF.L, Vrou- een nette LNER te Engelsche taal elijke aanmelding van getuigschrif- cieteit „De Ver- arkt, Middelburg. MEISJE eneden de 16 jaar. ghal Vlïss. Crt." bij Den Haag, in TBODE burgerpot kun- ch aan te melden ?ANKE, Oprit II, 3 uur. lGMEISJE 3 tot 4 uur. Aan- Is na 8 uur. iN DER LAAN, (boven). .GMEISJE Gravenstraat 16. ronds na 8 uur. riburg- Rotterdam legen plaatsen. I PASSAGIERS, N EN VEE, v.Midd V. Rolt. s v.m.uar v.m.uur 8 9 8 9 8 9 te bekomen: Transport- en Eep. LISSINCSCHE COURANT gONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- Le |anden bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct abonné's in 't bezit eener LvliS, zijn GRATIS verze- ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet oi oog. gulden bij verlies van een duim gulden' bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. pit nummer bestaat uit 2 bladen. Dc departementsindeeling. in ivoi is, tengevolge van den drang naar -zuiniging het aantal departementen van [stuur ingekrompen. De „Stand." meent, |t het thans tijd wordt om weer over uit leiding te gaan denken. Vooral den bewinds- ln van arbeid, handel en nijverheid acht ]t blad te zwaar belast, bat daardoor handel en nijverheid in den Juk komen, is een grief, die niet zonder [lenen meermalen wordt geuit, foeel wenschelijker zou het voor den gere- Kden gang der zaken zijn, indien de be- Jrtiglng van de belangen van landbouw, [verheid en handel in de handen van één Tvindsman werden gelegd, feeel meer harmonische verzorging van de |ie takken der volkswelvaart zou daardoor Lelijk wezen en weggenomen zou worden uvel, dat de gescheiden behandeling over _e departementen meermalen tot ernstige Irtraging en wrijving aanleiding gaf. Kwam deze samenvoeging tot stand en ferd dan tevens het departement van bui- blandsche zaken ontheven van de bemoei- !g met enkele economische aangelegenhe- [n, die te kwader ure in deze sfeer zijn dragen, dan zou voor goed regeeringsbe- d betere waarborg worden geschapen. IMHOORN. Telel. 153. ERHOUT. Telet 282, il'ITENHEK, Tel. Wl Onze kruisers in Indic. [lade memorie van antwoord op de begroo- lideeling van marine verklaart de In- tegeering, dat de aandacht gevestigd p de uitbreiding en de instandhouding inde'.loot en het vlagvertöohT De regeering in echter geen antwoord geven op de vraag itrent de verwachtbare voorstellen tot Inbouw. vroegere opvatting, dat de kruisers t.z.t. reparatie naar Holland zouden moeten ;n opgezonden, wordt niet meer gedeeld lor de hier te lande aanwezige technici, ïrbines kunnen ook hier gerepareerd wor- n indien een groote turbinebank met toe- hooren wordt aangeschaft, waarvoor bij de ta van wijziging gelden zijn aangevraagd, ivendien is gebleken, dat electrische kabels rnleuwd kunnen worden zonder deze uit t machinecomplex te nemen. Van een periodieke terugzending van de uisers naar Nederland is echter niet defini- i afgezien, daar het mogelijk zal zijn, dat a groote herstelling vlugger en goedkooper Europa kan geschièden. Het door den i.li- ster van defensie genoemde bedrag van 130.000 is voor eiken kruiser afzonderlijk. Getracht zal worden den herstellingstijd te bepalen, dat steeds een kruiser be- hikbaar blijft. De aangelegenheid is echter 't accunt. De reis van de „Kortenaer" naar Curasao >mt ten laste van de rijksbegrooting, be- wdens dat ten laste van de Indische be- ooting blijft, de helft van de kosten, die idië zou moeten betalen, indien het schip in iderland ware gebleven. Ziekenkassen. Het Nederlandsch Verbond van Ziekenkas- (N.V.Z.) heeft zyn jaarvergadering ge ilden te Arnhem. In zijn openingswoord schetste de voorzit- de heer H. Neuteboom, de teleurstelling, hervonden door de aanneming van de hui- Ziektewet, doch ook den nieuwen moed e'ke allen weer bezielt, nu blijkt dat het •rbond als uitvoerend orgaan voor de Be- Dfsverzckering de N. V. Z. kan optreden. Uit het jaarverslag van den secretaris, den er J. F. Kuyer bleek dat het ledental iets is vooruitgegaan. Het Verbond telde op 1 nuari 1929 262 afdeelingen met 47.828 leden. Ver 43.589 leden waren gegevens verzameld. ngen is aan contributie enz. 715.531 ler lid 16.41), uitgegeven is aan zieken- W» bodeloon enz. 647.198 (per lid 14.88). et bezit bedroeg 769.965 (per lid 17.61). Ogenomen zijn 14.425 ziektegevallen (33.3 •i) met 261.100 ziektedagen (per lid 6.44 en er geval 19.46 dagen) Uit het vrslag van den penningmeester H. Mt, bleek dat door dekking van de onkos- van den Bond is ontvangen 3971 en even 3908. gevallen van Alastrim te Rotterdam. gemeentelijke geneeskundige dienst te ^terdam deelt mede n Ue week van 6 tot en met 12 Augustus zich 24 nieuwe gevallen van alastrim 0or in de stad. Hiervan waren er 14 in •eds te voren besmette gezinnen, terwijl in c 1 te voren niet-besmette gezinnen tien gevallen voorkwamen. Volgens mededeeeling van den geneesheer-directeur van het zie kenhuis aan den Coolsingel, zijn er in deze periode 21 zusters, één dienstbode en tien kinderen in genoemd ziekenhuis ziek ge worden. In het hulpziekenhuis aan de Hille- gardstraat bevinden zich thans elf zieken. De ziekte breidt zich in de stad uit, ook buiten Spangen, waar evenwel nog de meeste gevallen voorkomen. Men zij dus gewaarschuwd en late zich inenten of her inenten. Danscongres te Rotterdam. De Nederlandsche vereeniging tot bevorde ring der Danskunst heeft haar jaarlijksche algemeene vergadering, met daaraan verbon den technische school, in de Diergaarde te Rotterdam gehouden. De voorzitter, de heer Simon Martin uit Haarlem, hield een korte toespraak, waarin hij speciaal de buitenlandsche gasten welkom heette en hen wees op het streven der ver eeniging om den modernen dans in Neder land op het hóógste peil te brengen. De afgevaardigden naar Londen en Parijs studeerden datgene in, dat zij van de ver schillende congressen hebben medegebracht, o.a. de Sixeight, de Stating Walz en de Tango. Als plaats voor de volgende vergadering werd Amsterdam aangewezen. Het bezoek der Deensche landbouwers. Zooals reeds is medegedeeld, heeft in de vorige week een gezelschap Denen af stammelingen van onze voorouders, die zich omstreeks 1516 rp verzoek van koning Chris- tiaan II op Amager hebben gevestigd, ons land bezocht. Het hoogtepunt van de excursie was het bezoek aan onze hooge Landsvrouwe in den namiddag ten paleize te Spestdijk. Het was een groote verrassing voor het ge zelschap hier niet alleen te worden ontvangen door H. M. de Koningin, maar ook door HM. de Koningin-Moeder en H.K.H. Prinses Ju liana. De Deensche tijdelijke zaakgelastigde, de heer H. Hergel, stelde den leider van het ge zelschap aan de Koningin voor, waarna H.M. de dames en heeren hartelijk welkom heette, er op wijzende, dat het hier c zeer bijzon der geval betrof, daar Haar gasten ook uit den Nederlandschen stam waren voortgeko men. H.M. had de meest aangename herin neringen aan haar bezoek van 1922 aan Ama ger, waar zij zoo hartelijk ontvangen was en verzocht den leider van het gezelschap de groeten aan den koning en ae koningin van Denemarken te willen overbrengen. De heer Svane dankte Hare Majesteit voor haar vriendelijkheid de nakomelingen van de 24 Hollandsche families te willen ontvangen. Allen achtten t een hooge eer, door Hare Majesteit te worden ontvangen. Daarop bood mevrouw Neel Svendsen Bakker, die gekleed was in de nationale bruidsdracht van Amager aan Hare Majes teit een bouquet rozen aan. Vervolgens stelde de heer Svane het gezel schap aan HM. voor, waarbij de Koninklijke familie voorging raar het tuinhuis, waar ver schillende - -verschingen werden rondge diend. Hare Majesteit, H. M. de Koningin- Moeder, zoowel als H.K.H. de Prinses onder hielden zich geruimen tijd met de aanwezi gen. Ongeveer een uur vertoefden de Vorste lijke personen te midden der Deensche gas ten, waarna de Koninklijke familie van ieder persoonlijk afscheid nam. Nadat het gezel schap na een kort oogenblik den buitenge woon mooien tuin in oogenschouw had ge nomen, werd de terugreis aanvaard. De excursie is geheel volgens het program ma verloopen. Zonder uitzondering waren de Denen in hooge y ïate dankbaar voor hetgeen zij gezien en geleerd hebben, terwijl de ont vangst hun verwachtingen ver heeft overtrof fen. V. R. B. 1924—1929. „Voorwaar een bestuur waarop men trotsch kan zijn en dat vertrouwen wekt. Deze bri gade zal in de toekomst dan ook wel meer van zich laten hooren." Is het wel noodig deze aanhaling uit het verslag van de oprichtingsvergadering, voor komende in ons blad van 21 Juli 1924, te releveeren en te ontleden, nu de V. R. B. bijna aan den vooravond staat van de fees telijke herdenking van haar eerste lustrum Neen en ja. Neen, omdat de vereeniging zich ten doel stelt hulp te verleenen aan drenkelnigen, dus een zuiver humanitaire strekking heeft, wat inhoudt, dat ieder lid zich zelf wegcijfert, slechts met de edelste bedoelingen bezield is, persoonlijk voordeel niet acht, wars is van lof en huldiging en alleen het oog gericht heeft op verwezenlijking van de hooge idealen, die aan de constitueering ten grond slag liggen. Ja, driewerf ja, omdat we gaarne deze ge legenheid eens aangrijpen om uiting te geven aan onze dankbaarheid voor het vele goede, wat de V. R. B. in het algemeen en bestuur en leden in het bijzonder voor den mensch en de menschheid hebben gedaan in het korte tijdperk van het bestaan. Hierbij dient extra de nadruk te worden gelegd op het begrip „vrijwillig". Het is nu eenmaal een concreet feit en ieder vereenigingsman zal zulks volkomen on derschrijven (ook de V. R. B. is per saldo een vereeniging) dat de secretaris in een cor poratie een stille kracht behoort te zijn, die in wezen voor een organisatie datgene is, wat het cement voor een bouwwerk is het bind middel. Duizend en één zaken vragen zijn aandacht, opdat alles functioneere en de ver eeniging gezond en krachtig blijve. En nu is de V. R. B. zoo gelukkig geweest, dat zij in dit vijfjarig tijdvak steeds dezelfde figuur, gesneden uit het goede hout, als secretaris heeft gekend en naar wij hopen nog lang zal mogen behouden. Met den heer D. W. Tous- saint als held van de pen, gaat de V. R. B. on getwijfeld een nog grooter bloeitijdperk tege moet. Wanneer men het over een rechterarm heeft, denkt men vanzelf ook aan het lichaam. Dat lichaam is de voorzitter, dr. A. Staver- man, de man van de daad, de energieke praeses, die sinds 24 November 1924 definitief deze functie met liefde en toewijding vervult. Als derde kolom in de vereeniging memoree- ren wij den huidigen leider, den heer H. Bode, die het initiatief ham om te komen tot oprichting eener reddingsbrigade en een pracht-voorbeeld gaf door in korten tijd alle diploma's te behalen. We zouden onbillijk zijn, indien we nog niet enkele personen vermeldden. Meerderen hebben blijvend hun naam aan de brigade verbonden, nl. mr. Jan Smit als eere-voor- zitter (inderdaad geen fictie!); dr. Jens en dr. Buskop als medische adviseurs, welke functie nu bekleed wordt door dr. P. de Mooij de heeren H. A. Bresser, L. van der Steen, P. de Ruiter als ieiders (thans kent de brigade ook een leidster in mevr; TermeulenKamp man) de heer ir. H. W. van Tijen, de ont werper van den reddingsklos en last not least ons gemeente-politiekorps. Meerdere* deelname van politie-personeel the men in the street in de allerbeste beteekenis, welke er aan te hechten is lijkt ons gèboden, ook van de Kon. Maréchaussée en de Politie- troepen. Dank zij den financieelen steun van ruim 200 donateurs en het subsidie van gemeente wege ad ƒ300 per jaar (ja lezer(es) bij de V.R.B. draait ook veel om de dubbeltjes) mag de brigade zich in een heerlijken bloei ver heugen en kon zij, mede door de sympathie van niet nader aan te duiden persoonlijk heden en autoriteiten, zeer nuttigen arbeid verrichten. Hier denken we aan de op ver schillende plaatsen in onze gemeente aange brachte reddingsmiddelen, aan de zuurstof apparaten, borden aan het strand, 't zwem schip enz. enz. Getrouwe lezers van ons blad weten trouwens maar al te goed, wat door de brigade of door haar leden individueel op reddings- of hulpterrein is gepresteerd en menigeen, die de letters V. R. B. leest, zal met dankbaarheid gedenken, dat een hij of zij aan het natte element werd ontnomen en aan een wissen dood ontkwam. Opgericht aanvankelijk met 26, telt de bri gade thans 90 leden, waarvan meerderen di ploma's bezitten. Animo voor het edel streven is er dus zeer zeker, wat zich tevens open baart bij de oefeningen en de demonstraties, welke voor ons steeds een toonbeeld zijn ge weest van moed, kracht, volharding, ijver en zwemvaardigheid, maar ook van voorbeeldige organisatie. De hooggeroemde superioriteit van den man bestaat voorts in de brigade niet, de schoone sekse 't is afdoende bewezen is equivalent aan de heeren der schepping. De kranige prestatie, het overzwemmen van de Schelde op 1 September 1926 was daar o.a. ook een bewijs van ('t waren de dames I. Lauwereins, M. Bresser en de heeren H. Bode, P. M. But en C. G. L. Pillen). Een liedje uit vroeger jaren luidt„Ons naam heeft zulk een schoonen klank". Dit geldt beslist ook voor de V. R. B. en dan niet alleen plaatselijk, maar ook in den lande, hetgeen meerdere malen door het bestuur van den Ned. Bond tot het redden van dren kelingen, waar de brigade lid van is, op on dubbelzinnige wijze is verklaard. Doel van de V. R. B. is „leert zwemmend redden". waaruit we concludeeren, dat nauwe aan eensluiting, zoo niet assimilatie, met de V. Z. C. wellicht in de toekomst overweging verdient. Immers „L'union fait la force We zouden aan deze gedenkregelen nog veel toe kunnen voegen, doch willen het hierbij laten, echter niet vóór we bestuur en vereeniging onze gelukwenschen hebben aan geboden, waarbij we de hoop uitdrukken, dat, om de woorden van den heer J, van Gemen, voorzitter der T. C. van den Ned. Bond. te bezigen, de V. R. B. een parel zal zyn aan de kroon van dien Bond EEN BESPREKING OVER DE ONT RUIMING VAN HET RIJNLAND. Gisterenmiddag heeft Henderson in het Grand Hotel te Scheveningen de gedelegeer den der vier bij de bezetting van het Rijnland betrokken mogendheden, Frankrijk, België, Engeland en Duitschland, ter bespreking van het tijdstip der ontruiming ontvangen. Naar van Engelsche zijde na afloop werd medegedeeld, was deze bijeenkomst zoo vol komen bevredigend, dat het* voor de politieke commissie als onnoodig werd beschouwd om heden samen te komen. De heer Briand zal daardoor de gelegenheid hebben om met zijn militaire deskundigen den datum vast te stel len. waarop ontruiming door de Fransche troepen zou kunnen zijn beëindigd. De periode voor de ontruiming door de drie bezettende mogendheden is in zekere mate afhankelijk van de methode, die gevolgd zal worden voor de likwidatie van de financieele aanspraken, voortvloeiende uit de bezetting. Henderson zal de vertegenwoordigers van Duitschland, Frankrijk en België ontmoeten, voordat een volgende vergadering van de po litieke commissie wordt vastgesteld. FRANSCHE PERSSTEMMEN. In de Parijsche pers treden heden verschil lende standpunten omtrent den huidigen stand aan den dag. Zoo zou volgens de „Temps" de Britsche delegatie, een verhoo ging van het Engelsche aandeel hebben ge- eischt van 48 millioen goud Mk. per jaar. Bovendien verlangt Engeland, dat 80 millioen Mk. van zijn aandeel onbeschermd zal blij ven, zoodat daardoor eenige verandering wordt gebracht in het totaal der Duitsche verplichtingen. Verder zouden de Fransche, Belgische en Italiaansche deskundigen in staat zijn in de financieele commissie voor stellen. te doen, die naar men hoopt Enge land tevreden zouden stellen. Waarin deze tegemoetkomende houding; zal kunnen be staan, geeft de Temps" aan. Menschijnt voornemens te zijn, dat een gedeelte der door Duitschland op te brengen bedragen dat be stemd was voor de Staten met geringe vor deringen, dezen te ontnemen en aan Enge land aan te bieden, terwijl de hierdoor ge dupeerde naties een schadevergoeding zullen ontvangen in den vorm eener gelijke vermin dering hunner oorlogsschulden. Intusschen lijkt deze oplossi. - vreemd, daar juist Snow- den in Den Haag de belangen der kleine mo gendheden heeft verdedigd. LEVERINGEN IN NATURA. De Engelsche minister van handel, Wil liam Graham, heeft in een pers-conferentie een nadere toelichting gegeven van zijn rede in de financieele commissie, ten aanzien van Engeland's standpunt inzake de leveringen in natura. Hij zette uitvoerig uiteen, dat de Engelsche industrieën, speciaal de kolenny- verheid, zwaar getroffen worden door de Duitsche leveringen in natura op herstel rekening. Hij kwam tot de volgende conclusie Duitschland zegt, dat het moeilijk is voor zijn land, de leveringen in natura prijs te geven. Engeland erkent, dat er in dat be toog iets juist is, en wil Duitschland gaarne zooveel mogelijk ter wille zijn. Maar 10 jaar (de periode in het Young-plan aangegeven voor de voortzetting der leveringen in natu ra), is een lange periode en Engeland zou daarom gaarne zien, dat men het in de com missie er over eens werd, dat die periode werd verkort, en de leveringen in hoeveel heid werden beperkt en in het bijzonder dat daaronder niet zouden worden begrepen goederen zooals steenkool. Waar aan Duitschland groote concessies zijn bewezen door de vermindering van het totaal der annuïteiten, die het te betalen heeft, is het niet meer dan billijk, dat En geland verlangt dat zijn industrie beschermd wordt, speciaal voor wat de steenkool betreft. De heer Graham gaf hierop den journa listen gelegenheid tot het stellen van vra gen. In antwoord hierop deelde hij o.a. mee, dat de leveringen in natura door Duitsch land van steenkool volgens het Dawes-plan jaarlijks 14 tot 17 millioen pond sterling bedragen. Alle leveringen in natura in het laatstverloopen jaar van het Dawes-plan be dragen 1050 millioen goudmarken. Dit bedrag wordt voor het eerste jaar van het Young- plan nominaal 750 millioen rijksmark, maar feitelijk 540 millioen rijksmark. Immers, het bedrag van de leveringen in natura moet worden verminderd met wat door Frankrijk en Engeland in contanten wordt ontvangen volgens de twee „Reparation-recovery-acts". Deze bepalingen zouden volgens het plan in werking blijven. De zaak is nl. deze, dat Engeland geen leveringen in natura aan neemt, maar wel contanten, welke worden afgehouden van de betalingen, aan de Duit sche exporteurs gedaan, door de Duitsche rijksbank geïncasseerd en op herstelrekening tegoed geschreven. Op de vraag wat Engeland in de plaats zou willen zien treden van de steenkoolleve ranties door Duitschland, antwoordde Gra ham iets, wat uitsluitend in Duitschland wordt geproduceerd, zooals bijv. kali. Voorts merkte de heer Graham op, dat de discussie over de kwestie der leveringen in natura in de financieele commissie nog in vollen gang is, maar dat er naar zijn mee ning een algemeene wensch bestaat om iedere mogelijke methode te onderzoeken om wijziging te brengen in de regeling der leveringen in natura, teneinde aan de ge schetste moeilijkheden tegemoet te komen. SNOWDEN, DE ENGELSCHE KAN SELIER VAN DE SCHATKIST. De man van den dag, of liever de man van de geheele week al, voor het publiek zco'n beëtje de boeman van" de conferentie, schrijft een „waarnemer" in een schets over Showden, dien hij Zondagmorgen uit zyn auto zag stappen. Hij vervolgt zijn schilde ring aldus Fijne en tegelijk eenvoudige kop, door groefd van lijden en strijden. Want het gezicht is het, dat onmiddellijk alle aandacht gespannen houdt, als men dezen man ziet. Het smallen, bijna invalide lichaam, dat door twee wandelstokken ge- steeund moet worden, valt niet meer op, is reeds vergeten. En m dat gezicht de oogen. Zie, het denkersvoorhoofd, de wilskrach tige kin, de fyne neus, en de dunne lippen vooral, ze doen eer scherp en bitter aan, bijtend en sarcastisch. Maar onder die stren ge lyn van de wenkbrauwen stralen een paar blauwe oogen, van een rechte, directe helderheid zeker, r.-aar bijna met iets kin derlijks tegelijk, iets milds, iets gevoeligs, en met een sprankeling van humor. Hij ziet rond en een glimlach gaat ineens over zijn gezicht. Met een van zijn stokken wijst hij zijn secretaris, wat hem die vrien delijke belangstelling inzoezemt 't Is een groote, sierlijke hond, een pracht exemplaar van een Duitschen herder. En 't is of de Engelsche conferentie-leider eigenlijk heel graag dat schoone dier even zou willen streelen eer hij de arena daar boven weer binnen moet Ik zeg u, de man, die op het oogenblik, dat hij naar een zoo ernstige en netelige bijeenkomst gaat, zulk een glimlach vol sympathie weet te schenken aan een hond, is geen steenen hart, el is hij in den strijd der iedeeën als een rots zoo hard. Hij is niet gesloten voor de gevoelens, die de bal sem van het wrange leven zijn, al drukt hy zich bij meeningsverschillen uit met een ruigheid, die onder vrienden in Yorkshire meer gewaardeerd wordt dan op een inter nationale diplomatieke conferentie. VLISSINGEN, 14 AUGUSTUS. Concert Vlissingsch Mannenkoor. Vrijdag 16 Augustus zal van 8.30 tot 10 uur het Vlissingsch Mannenkoor, onder leiding van den heer J. A. Hollaers. een concert ge ven in den tuin van de achterplaats kazerne Willem III, ingang Prinseboschje. Programma: 1. „In Nederland" W. v. Thienen 2. „Verlangen" Kreutzer 3. „Ave César" Fred.Roeske 4. „Moeder en Kind" Martin Zijderlaan 5. „Ave Maria" Fr. Witt 6. „De Vesper" L. van Beethoven 7. „Avondlied" Herin. Dijkstra 8. „De Gravers" Ism. J. Olman 9. „Domine Salvum fac" A.Giesen De nummers 3 en 4 worden door het Man nenkoor gezongen op het internationaal con cours in Hulst .18 Augustus, en 5 en 6 als dubbel mannênkwartet. Het festivaL Zondagmiddag 3 uur wordt door het mu ziekgezelschap van de N.V. Houthandel, voorheen G. Alberts Lzn. Co. te Middel burg, een concert gegeven in de tent op den boulevard Evertsen. Scheepvaartberichten. Gisteren is ter reede alhier geankerd het Engelsche stoomschip „British Lantern" met een lading olie voor de „Vlismar" alhier. Een openluchtmeeting. In den tuin van de Willem ni wordt morgenavond een openluchtmeeting gehou-

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1