500 300 150 100 25 WOENSDAG 31 JULI EERSTE BLAD No. 17S 67e Jaar gang 1929 KE STAND itgave: Firma F. VAK DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrakening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen BINNENLAND Stads- en Provincienieuws 5000 M. iveneetis van Telefun, ien van 700 Watt en ,n 13—105 M. illatie wordt gebruikt intie over zeer groots korte afstanden dtent >0 Watt vermogen met L75, 600 en 700 M. de electrischfe centrale aakt, is bovendien een >rd, welke door miütlei jevoed wordt. bestaat uit 7 out. één dient voor de jrafie en twee andere rangst van ultrakorte- oortdurend afgestemd jt alleen noodsignalen toestellen zijn de be tvangers met 3 afstem- ébéréik bedraagt 120— itenne-inrlchting voor ngtoestellen is gedeël- L uit elkaar staande ;schen dv béide schoor- :ze prachtige radio-in- ïoor 7 radïo-ófficierén «BURG JLEN lerk, d. -*• M. E, W. d. >UWD en K. Vader, 23 j. *- A. Loomans, 22 J. j. en G. J. WéhtzeU3 j. en C. M. Louws, 30 j. Auto's, Fietsen rtuigen. uil uur U 9.22 ritus uur 1 9.21 2 9.19 3 9.17 4 9.15 it FE VLISSINGEN 3.01 21.27 10.15 22 51 11.26 12.02 0.28 13 1.03 13.26 N D A rmakelijkheden, ngen enz. Dagelijks voorstelling, Dagëiyks. be- sbirée dansante van ag Zaterdag en Zoh- van 6 30—7 45: Zon- 3 50—5 30 en concert van 8 30—11 30 Van Maandag tot en ag- en avond-cöncer- en Zondag thé- en - Groot gecostumeefd LBURG. isdag 31 Juli, Donder- ie Vereenigde Schouw- :g, 8.15 uur. verder zal hij er niet 't heelemaal overtuigd oogen en half angstig llen. dat het niet noodfc gg'en by het geréchtë- snlge wat zy zou möe- halen wat hy zei eö ggen wat zy den vöïi- inscheh in de herberg vat je eenmaal volhouden. Als Je iets wat je giSterëh géVeïd ed beschuldigd worden liet kunnen redden. zal erom denken, zei ar als ze sir Morecam- !n hem zouden ophafl- les moeten vertellen, liet gebeuren, zei bil ok heelemaal niet dat zou worden, want hl) met een beetje gelul: >ti slagen hem en Ischatten. ïibe zoo Idioot geweest kon hy niét zeggeh, >r hem allés Veel (Wordt vervolgd.! VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren/ 2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor Belgis, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending/ 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1-25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.KIeine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zij" GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. De diplomatieke herstel-conferentie te 's-Gravenliage. De Nederlandsche regeering heeft aan de letrokken gezanten in antwoord op hun tappen doen weten, dat het haar aange val zijn de conferentie nopens de re- taraties te 's-Gravenhage te ontvangen. Zij heeft daarbij den wensch uitgesproken lat de korte termijn van voorbereiding, die ïaar wordt gelaten, haar in staat zal stellen He maatregelen te nemen, die nuttig kun- icn zijn om den gang van zaken der con- erentie te bevorderen. De heer Herman Salomonson, hoofd van het Aneta-kantoor te 's-Gravenhage, is nog oegetreden tot de algemeene commissie voor 1e regeling en ontvangst, benoemd in ver band met de komst der buitenlandsche jour nalisten, die de herstel-conferentie zullen jwonen. Vanwege de K.L.M. wordt er op gewezen, lat liet van belang is voor ons land, dat wanneer de herstel-conferentie te 's-Gra- ge vergadert er uitstekende vlieg- diensten met het buitenland bestaan, waar mede personen, post en goederen kunnen worden vervoerd. Zoo zijn er per dag 4 yllegdiensten in elke richting tusschen Ne erland en Londen, 3 in elke richting tus schen ons land, Brussel en Parijs, 2 van en naar Parijs en 1 naar en van Bazel en Zti- rich. Ongetwijfeld zullen de diplomatieke loeriers hun voordeel met deze snelle ver bindingen doen. Naar „het Volk" verneemt, staat het thans rist. dat de a.s. herstelconferentie gehouden zal worden in de vergaderzaal der Tweede Kamer, terwijl de commissievergaderingen zullen plaats hebben in de aangrenzende localiteiten. De vergaderzaal der Tweede Kamer is wel s waar niet ingericht op een bijzonder groot lersbezoek (men spreekt van 400 journalis- ?n), doch door alle beschikbare ruimte aarvoor te reserveeren, de pers- en publieke tiibune.de diplomatenloges, enz., meent men at deze aangelegenheid goed geregeld kan worden, evenals trouwens in 1922 het geval Tas, toen de pers zeer tevreden was over de haren aaanzien getroffen regeling. Na den overval op Curacao. De minister van defensie, de heer Lambocy ui de minister van koloniën, dr. Konings- lerger, hebben gisterenmiddag in de werkka mer van eerstgenoemden minister ontvangen luitenant ter zee eerste klasse J. Lagaay. commandant was van Hr. Ms. thans in Nederland uit Curacao teruggekeerden tor- pedobootjager „Kortenaer". De commandant bracht den bewindslieden l over zijn reis uit. Wijziging Invaliditeitswet. Er zijn thans eenige wijzigingen in de In validiteitswet in werking getreden, voorna melijk betreffende de navolgende punten De loongrens van 1200 voor opname in invaliditeits-verzekering is verhoogd tot 2000 per jaar. Voortaan is dus ieder, die in loondienst is, ïmger dan 35 jaar is en niet meer dan f 2000 jaar verdient, verplicht zich by den Raad fed. Arbeid aan te melden tot het verkrijgen ton een rentekaart. Voor degenen, die thans niet onder den torzekeringsplicht vallen en die tusschen 30 Juni 1922 en 10 Juni 1929 in de verzekering touden zijn opgenomen, indien de loongrens °or deze opname toen reeds 2000 per jaar Vas geweest, is de gelegenheid opengesteld !|n alsnog in het bezit van een rentekaart re iQtoien, mits aan nog enkele bij de wyzigings- gestelde voorwaarden wordt voldaan, zy meenen van deze gunstige bepaling ge- te kunnen maken, dienen zich ten gste doch in ieder geval vóór 10 Augus ts 1930, by den Raad van Arbeid te melden. Ter voorkoming van misverstand wordt nog Tgemerkt, dat de werkgever voor een verze gden arbeider zegels moet plakken, zoo- het loon van dien arbeider minder dan )0 per jaar bedraagt. Pooien of andere ontvangsten van derden 'Ie een arbeider ontvangt in verband met den *to behoeve van den werkgever «verrichten arheid, worden thans steeds als loon aange merkt. Voor kellners, die uitsluitend tegen fooien ^ikzaam zijn, moet dus thans ook door den ^rkgever geplakt worden. Zijn deze arbei- niet in het bezit van een rentekaart, 'I* dan 35 jaar en ontvangen zij niet meer dan 2000 per jaar, dan moeten zy zich aanmelden by den Raad van Arbeid, teneinde in het bezit van een rentekaart te worden ge steld. Zij, die thans niet onder den verzekerings plicht vallen en die reeds vroeger in de ver zekering zouden zijn opgenomen, indien de hier bedoelde bepaling ten aanzien van fooien of ontvangsten van derden reeds op 3 De cember 1919 in werking was getreden, kun nen nog in het bezit van een rentekaart wor den gesteld, mits aan bepaalde bij de wyzi- gingswet gestelde voorwaarden wordt vol daan. Zy dienen zich ten spoedigste, doch in ieder geval vóór 10 Augustus 1930, bij den R .ad van Arbeid te melden. c. Zij, die persoonlijk in aangenomen werk arbeiden, worden thans, indien zij niet be kend zyn bij de Rijksverzekeringsbank als werkgever in den zin der Ongevallenwet of Land- en Tuinbouw-ongevallenwet, evenals hun hulpen geacht in loondienst te zyn van den „aanbesteder". Deze laatste moet dan zoowel voor den „aannemer" als voor diens hulpen plakken. d. Ieder, die bij wyze van werkverschaffing te werk gesteld is en daarvoor een geldelijke uitkeering geniet, wordt geacht krachtens arbeidsovereenkomst in loondienst te werke'n van Jengene, die het werk verschaft. Deze laatste moet thans voor den to werkgestelde zegels plakken. e. De Raad van Arbeid kan thans het be drag dat wordt nagevorderd, afgescheiden van eventueele strafvervolging, met 10 ver- hoogen. Dit moge een aansporing zyn voor de werkgevers om regelmatig en in de juiste loonklasse zegels te plakken ter voorkoming van financieele schade. f. De berekening van het aantal benoodigde premiën voor het recht op ouderdomsrente ex artikel 373 is thans voor den verzekerde gunstiger geworden, doordat onder bepaalde omstandigheden daarbij ook rekening kan worden gehouden met de weken, gedurende welke tengevolge van ziekte of gebrek aan werk niet is geplakt. Geen opheffing der R.-Kath. Volkspartij. In een onderhoud, dat „de Tel." had met het hoofdbestuurslid van de R.-Kath. Volks partij, den heer F. Donders te Tilburg, deel de deze mede, dat de berichten in sommige dagbladen aangaande de opheffing van de R.-K. Volksparty of terugkeer tot de R.-K. Staatsparty niet juist zijn. Frappant en tee kenend voor de onjuistheid is wel, aldus de heer Donders, dat in die berichten de heer mr. P. Arts als voorzitter van de R.-K. Volks party wordt genoemd, terwyi genoemde heer geen bestuursfunctie in de party vervult. Eenige bestuursleden zien in deze bericht geving het opwerpen van moeilijkheden by voorbaat om een eventueele terugkomst on- mogelyk te maken. Noch van de zijde van het bestuur, noch van de zijde van mr. P. Arts is een dergelijk voorstel te verwachten. Op het congres van 11 Augustus a.s. te Utrecht, zal aan de vergadering de vraag worden gesteld Hoe zal de gedragslijn zyn in de toekomst En naar dat besluit zal ge handeld worden. Herdenking van het uitbreken van den wereldoorlog. Het partijbestuur der S.D.A.P. in Neder land belegt op verzoek van het uitvoe rend bestuur der Socialistische Arbeiders In ternationale op Zaterdag 3 Aug. a.sin dé groote zaal van den Dierentuin te 's-Hage 'n groote demonstratieve vergaderin ter her denking van het uitbreken van den wereld oorlog. Deze herdenking zal door de sociaal democratie worden gezet in het teeken van de actie voor ontwapening en wereldvrede. Verschillende buitenlandsche sprekers zul len het woord voeren, nl. mevrouw Marion Philips (Engeland), Renaudel (Frankrijk), Sollmann (Duitschland) en Anseele (Bel gië). Voor de Nederlandsche party zal het woord voeren de heer J. Oudegeest, voorzit ter der S.D.A.P. Geref. Vcreeniging voor drankbestrijding. Onder presidium van ds. W. H. Gispen, van Scheveningen, kwam de Geref. Vereeni- ging voor drankbestrijding gisteren te Assen in 29e jaarvergadering bijeen. Aan de vergadering ging een bidstond voor af in de Molenstraatkerk, Na de bidstond volgde in „Ons Huis" een begroetingssamenkomst, aangeboden door de ontvangende afdeeling. Te half elf ving in de Molenstraatkerk de 23e jaarvergadering aan. De voorzitter richtte woorden van harte- lyken dank tot de scheidende hoofdbestuurs leden en tot den afgetreden propagandist voor den in het belang der vereeniging verrichten arbeid. Hierna kwamen de jaarverslagen aan de orde. Aan dat van den secretaris ontleenen wy, dat het afgeloopen vereenigingsjaar uit orga nisatorisch oogpunt zéér belangryk mag wor den genoemd. Ingevolge de besluiten van de vorige jaarvergadering werden de statuten' der vereeniging ingrijpend gewijzigd op de basis dezer gewijzigde statuten werd de Ko ninklijke goedkeuring verkregen en een nieuw huishoudelijk reglement ontworpen. Het ledental liep terug. Eenige nieuwe af- deelingen werden ongericht. Het hoofdbestuur verleende op zijn verzoek den heer W. C. F. Scheps eervol ontslag als propagandist, die tien jaren met jeugdig vuur en groote toewijding naar zijn beste weten onze actie gediend heeft. De vereeniging werd opnieuw rechtsper soonlijkheid verleend. Het aantal leden daalde van 4688 tot 4621. Aan het jaarverslag van den penningmees- ter-administrateur ontleenen we, dat de reke ning sluit met een eindcyfer van 6.666.27 en een nadeelig saldo van 209.49, welk saldo in 1923 van 256.96 tot eerstgenoemd bedrag daalde. De verslagen werden na eenige discussie goedgekeurd en de begrooting vastgesteld met een eindcyfer van 6496, waarby het subsidie aan af deelingen en bonden werd verdubbeld. Communistisch gevaar in het Zuiden- Naar aan de „N.R.Ct." wordt medege deeld, is het aan „de Maasbode" ontleende bericht, volgens hetwelk aan de fabrieken van Philips een groot aantal communistische arbeiders zou zijn ontslagen, ten eenenmale onjuist. Er heeft niets anders plaats gehad dan dat de HoUandsche Beton-maatschappy, welke enkele bouwwerken voor Philips in uitvoering heeft, aan eenige buitenlandsche timmerlieden, die in staking waren gegaan, ontslag heeft gegeven. Gisterenmorgen passeerden te Eindhoven een aantal militaire motorrijders met mi trailleurs en een detachement militaire wielrijders. Deze zyn bestemd voor de grens bewaking. welke belangryk wordt versterkt. Zy hebben niets uit te staan met de ge beurtenissen te Eindhovpru Alle hieromtrent verspreide geruchten zijn sterk overdreven en onjuist. Een afkeurenswaardige daad. Het gebeurde te Brussel, waar het graf van den onbekenden soldaat werd bezoedeld, waarvan wy in ons nummer van Maandag hebben melding gemaakt, kan niet sterk ge noeg worden afgekeurd. Helaas blijkt de be drijver van deze wansmakelijke profanatie, waardoor het monument voor den onbeken den soldaat bezoedeld is, een 26-jarige inwo ner van Wassenaar te zijn, gelijk het proces verbaal der politie aangeeft. Met een dergelijken medeburger, die zoo weinig eerbied bezit voor hetgeen anderen heilig is en zich niet ontziet op een dergelijke wyze dit gebrek aan eerbied en fatsoen te toonen, kan Wassenaar niet geluk gewenscht worden, aldus schrijft „het Vad." zeer terecht. Juist personen als hij brengen den goeden naam der Nederlanders in miscrediet. C 'ukkig zal zijn wandaad niet tot ver wikkelingen leiden, maar als voortaan het toezicht op belangryke punten in de Belgi sche steden verscherpt wordt en de Nederlan ders er mogelijk ietwat scheef worden aan gezien, hebben ze dit aan dezen Wassenaar- schen inboorling te wijten. Een woord van scherpe afkeuring van zijn optreden lijkt dan ook gewenscht. Pokken op de „Sibajak". Een „Aneta"-telegram uit Batavia meldt De vertegenwoordiging van de Stoom vaart-Maatschappij de Rotterdamsche Lloyd heeft gemeld, dat zich een week geleden een geval van pokken heeft voorgedaan aan boord van het motor-passagierschip de „Si bajak". Het schip is onmiddellyk aan een grondige ontsmettingsbehandeling onder worpen. De geheele bemanning van het schip is gevaccineerd. Hoewel het gevaar dus als geweken mag worden beschouwd, heeft men de gelegenheid geopend voor de passa giers om zich gratis te laten inenten. Dc staking in dc Zaanschc houtindustrie. Begin Mei is, nadat de bootwerkers gewei gerd hadden om houtbooten, bestemd voor de niet in het conflict betrokken bedrijven der firma Bruynzeel, te lossen, het voor de N.V. Hollandsche Deurenfabriek C. Bruyn zeel en Zoon bestemde hout door Elburgers uit het stoomschip „Gustavberg" gelost en op dekschuiten geladen. Daar dit hout door de stakingsleiding be smet werd verklaard besloot de firma Bruyn zeel, ter voorkoming van stagnatie in haar bedrijf, het hout niet te verwerken, doch achter de fabrieken op schuiten te bewaren. Een tiental dagen geleden ontvingen de hoofdbestuurders van den Meubelmakersbond, waarin het personeel van de deurenfabriek is georganiseerd, mededeeling, dat de firma Bruynzeel bezig is dit hout te verwerken en er reeds eenige dekschuiten waren verdwe nen. De hoofdbestuurderen stelden zich onmid dellijk met de directie der firma Bruynzeel in verbinding, met het gevolg, dat eenige malen over deze kwestie werd geconfereerd zonder evenwel tot een besluit te komen. Ook het personeel heeft deze aangelegen heid in een daartoe gehouden vergadering besproken. Maandagmorgen is wederom een bespre king met de firma Bruynzeel gehouden hierbij bleken de hoofdbestuurders van den Meubelmakersbond, in verband met den lan gen duur van de staking, wel bereid toestem ming te geven het door de stakingsleiding besmet verklaard hout te verwerken. Hierom trent heeft gisterenmorgen een bespreking met de stakingsleiding plaats gehad, waarby zich echter de moeilijkheid voordoet, dat twee hoofdbestuurders van den Meubelma kersbond, de heeren Van der Heiden en De Groot, tevens deel uHmaken van de stakinjs- le ding. Tot welk besluit deze conferentie heeft ge leid kon nog niet worden medegedeeld. Het personeel van de deurenfabriek zal eveneens weder een vergadering over deze aangelegen heid beleggen. Het aantal werkwilligen, werkzaam aan de verschillende houtwerven, is wederom met een aantal uitgebreid, dezen worden tewerk gesteld aan houtzagerijen, warr tot dusverre nog geen andere arbeidskrachten de plaats van de stakende houtbewerkers hebben inge nomen. Vacantie-actie in de Metaalindustrie. Naar „het Volk" verneemt, is aan de di recteuren van Wilton en Feijenoord een ulti matum gestuurd, waarin vóór den 5en Augus tus de toezegging wordt geëischt, dat vier dagen vacantie volledig zullen worden uitbe taald. Wordt aan dit ultimatum geen gevolg ge geven, dan zullen de personeelen het parool ontvangen, om in de week van 5—10 Augus tus uit de werkplaatsen weg te blyven. In plaats van de geweigerde vier dagen, wordt dan een volle week vacantie genomen. De afkoeling. De weerkundige medewerker der „N. Crt." schx-yft De geleidelijke afkoeling, die gedurende de laatste dagen heeft plaats gehad, was on- getwyfeld 't gevolg van het doordringen van een koelen luchtstroom uit het Noorden, die gaandeweg in breedte toegenomen is en die hoe langer hoe meer naar het Zuiden door drong. Deze luchtstroom bereikte Donderdag het Noorden en Vrijdag reeds het Zuiden van Frankrijk, waar de temperatuur, die een week eerder zeer hoog was geweest, tot be neden de normale is gedaald. Over het geheele vasteland is na de groote hitte, welke tot Donderdag heeft geduurd, een belangrijke afkoeling ingetreden, nadat in verschillende streken zware onweders had den gewoed. De Noordwe"Stelyke grens van het gebied van warmte en onweders strekte zich niet verder dan het midden van ons land uit. Als gevolg daarvan is het overmatig warme weer by ons niet gestoord geworden door onweders, maar is het gebleven bij een langzame en geleidelyke afkoeling, die waar- schijnlyk heden tot staan is gekomen. In het Westen is thans de luchtdruk hoog, maar de vry diepe depressie, welke over Scandinavië lag, is verder naar het Oosten afgetrokken, zoodat het luchtdrukverval over Noordwest Europa belangryk is verminderd. Het gevolg daarvan is, dat de koele Noorde- lyke luchtstroom tot staan komt. Vandaar dat de wind bijna geheel is gaan liggen. Intusschen schijnt het gebied van hoogen druk zich weder over het vasteland uit te breiden. Kleine depressies, welke Zondag nog boven Midden-Duitschland lagen, zullen wel geheel verdwijnen. In het hooge Noorden is een nieuwe depressie verschenen, die naar het Zuidoosten kan doordringen, maar voor dat deze een nieuwe doorbraak van koele lucht uit het Noorden zal inleiden, zal de weers gesteldheid by ons nog wel verbeteren en het is nog niet eens zeker, dat de bedoelde de pressie later van grooten invloed zal worden. VLISSINGEN, 31 JULI. De nieuwe rywielplaatjes. Wij herinneren er aan dat morgen 1 Augustus alle rijwielen van het nieuwe be lastingplaatje voorzien moeten zyn. De controle zal, in tegenstelling met an dere jaren, toen eenige dagen speling werd genomen, -eeds morgen aanvangen. Wie zich dus niet aan bekeuring wil bloot stellen zorge er voor dat morgen het nieuwe plaatje in zijn bezit is. De sprekende film. Binnenkort zal in ons land een opname worden gedaan van de klank-film. Deze op name geschiedt volgens het Mooviton-sy- steem en het toestel waarmede deze nieuw ste vinding op bioscopisch gebied wordt ver richt kost niet minder dan 150.000 dollars. Het toestel is het eigendom van het Fox sprekend-film journaal. De eerste opname in ons land zal plaats hebben in de provincie Zeeland, waar het nieuwe spreekfilm-apparaat ongeveer 14 da gen verschillende opnamen zal doen, waarbij de nationale kleederdrachten natuurlijk een groote attractie zullen uitmaken. Het moet ook in de bedoeling liggen een uitvoering van het Zeeuwsch a capella-koor onder leiding van den heer G. Houtekamer, op te nemen. Deze klankfilm, waarbij èn van het Zeeuwsch costuum èn van den Zeeuwschen zang genoten kan worden, zal zeker niet alleen in ons land, maar vooral in het buitenland veel opgang ma ken. De klank-film geeft het gesproken woord, dus ook den zang, natuurgetrouw weer. Door velen wordt de klankfilm nog scep tisch beoordeeld. Zeer zeker is de sprekende film nog maar in zijn kindsheid en er zal nog veel aan verbeterd moeten worden eer het toppunt van volmaaktheid is be reikt. Het moet nog uitgemaakt worden of de klankfilm economisch bereikbaar is en in qualiteit kan wedijveren met de stomme film. Wy zullen nu binnenkort als de Zeeuw- sche sprekende filmen zijn opgenomen, wel kunnen nagaan of deze klankfilmen beant woorden aan de verwachtingen die men er van koestert. Gevallen. Gisterenavond omstreeks 7 uur had een wielryder het ongeluk op het kruispunt Aagje Dekenstraat-Van Dishoeckstraat met een der wielen van zijn fiets tusschen de tramrails te geraken, tengevolge waarvan nij viel en ernstig gewond werd aan het hoofd. Door omstanders werd de man naar het St. Joseph Ziekenhuis gebracht en aldaar ver benden, waarna hij, na eenigszins op verhaal te zijn gekomen, naar Middelburg, waar hij tijdelijk vertoefde, kon terugkeeren. Bedreiging. Hedennacht omstreeks 1 uur werd de as sistentie der politie ingeroepen, omdat de machinist van een in de buitenhaven liggen de sleepboot, in dronken toestand zyn gezag voerder en de bemanning bedreigde, waarbij de man op een gegeven oogenblik te water was geraakt. De politie heeft den machinist aangehouden en ter ontnuchtering naar het bureau gebracht. Hedenmorgen werd hij we der in vrijheid gesteld. Electrisch gemaal polder Walcheren. Gisterenmiddag werd de eerste steen gelegd voor het electrisch gemaal van den polder Walcheren, dat gebouwd wordt op den Nieu wen Vlissingschen weg by Middelburg, op grondgebied van Koudekerke. Deze plechtigheid geschiedde door Joan Lantsheer, ~en zoontje van den voorzitter van den polder Walcheren, den heer mr. H. F. Lantsheer. Het woord werd gevoerd door den heer P. Dumon Tak, raad en jhr. Boreel, ingenieur van den polder. enenen van den polder, die gewezen hebben op de groote beteekenis van het oprichten van uit gemaal, waardoor in het vervolg het water in den polder steeds op peil kan worden ge houden en het onder water staan van weilan den. soms gedurende den geheelen winter, niet meer zal voorkomen. Autobusdienslcn. Ged. Staten hebben beschikt op de ver zoeken van de „Coöperatieve vereeniging Autovervoer Goes-Wolfaartsdykscheveer vice versa U.A." te GoesJ. C. Krijger te Goes N.V. „Gram" te Goes en Joh. Eggebeen te Wolfaartsdijk om vergunning voor dagelyk- sche autobusdiensten, met uitzondering van Zondag, van Goes naar Wolfaartdyksche- veer. Wat de drie eerstgenoemden aangaat, en voor zooveel den laatstgenoemden be treft, van Oud-Sabbinge langs het Wolfaart- dijkscheveer en Oostkerke naar Goes met gelijkmatige uitbreiding van zyn dienst Oud-SabbingeMiddelburg op Donderdagen, in dien zin, dat het hem voortaan zal zijn toegestaan, reizigers op te nemen aan het Wolfaartdijksche veer. Ged. Staten hebben overwogen, dat van de vier aanvragers aan den ondernemer Krijger de voorkeur behoort te worden gegeven en waar er behoefte be staat vooral op Dinsdag voor een dienst van Oud-Sabbinge langs het veer naar Goes is er geen bedenking aan Eggebeen voor dien dag concessie te verleenen en te bepalen, dat Krijger op andere dagen heen van Oost kerke naar het veer moet ryden en terug

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1