500 KIMME ïié Sediends 1 O" MAANDAG 29 JULI EERSTE BLAD .V.P. 90.- No. 176 67e Jaargang nog thuis sschen en nikkel NDI1K37 |l sschen I EN I lologne elide Lege iiiiiüiiiiiiiimiiiii elbargsche pij v. Stoomvaart Uitgave: Firma F. VAN BE VEIBE Jr., Walstraaf 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 BINNENLAND Stads- en Provincienieuws tIEn te bekomen: V. Transport- en Exp. irven Q. VOS. Telefoon EENHOORN. 1 elet. 155. ÏOSTERHOIJT, Telef. 282. >rs. Bl"TENHEK. Iel H» n 9©-9t 1929 VLISSINGSCHE COURANT DELSKANTOOR eenige kennis der en gewenscht. Brie- .A.,bur. „Vliss.Crt". voor, vlug, netjes goedkoop. igen op aanvrage. L&aVlYPAKK 20 •VELEND, 1 KE JONGEN in het smidsvak te en opgeleid, ordstraat 67. FIETSJONGEN. lemenhuis „FLORA", at. OPJONGEN gevraagd een flinke kunnende fietsen, /laison LAMBOOY, iddelburg-Rotterdam ngelegen plaatsen. VAN PASSAGIERS, :REN EN VEE, v.Midd v Rolt. juli v.m.uui v.m.uur ABONNEMENTSPRIJSVoorVlissingenende gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 cL p. regel. Kleine advertenties betreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van eiken anderen vinger. SDit nummer bestaat uit 2 bladen. De Internationale Herstelconferentie te 's-Gravenhage. In verband met de Internationale Herstel- conferentie, die, naar men weet, te 's-Gra venhage zal plaats vinden, deelt men ons mede, dat er reeds maatregelen zijn getroffen voor liet logies van ongeveer 500 menschen ie 's-Gravenhage. Het departement van bul- tenlandsche zaken heeft contact gezocht met de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer ora voor een behoorlijke regeling te zorgen. Op het oogenbük zijn 300 menschen in ho tels in Den Haag en Scheveningen onderge bracht, terwijl het verder aanbiedingen van pensions stroomt. Naast die vijfhonderd men schen komen echter nog de journalisten. E) zijn Franschen en Duitschers, die bewerei dat er wel 400 a 500 journalisten zullen ko| men. Voorshands lijkt dat ecnigszins ovei dreven. Men spreekt zelfs van eventuee) huisvesting in Rotterdam. Wat de delegaties betreft, Duitschlaijd zendt vijf officieele gedelegeerden, maar tie geheele delegatie (met inbegrip van deskun digen, typisten enz.) zal zeker op zijn minst, tachtig personen groot zijn. Hiervan zijn er al zestig ondergebrachtde belangrijksten in het öranjehotel. De Franschen komen in he) Grand Hotel. Men voert besprekingen over het gebrufc I van de Tweede Kamer ook daar wordt mm overvallen er is een en ander opgebroken. Een definitieve beslissing is nog niet geno men, maar de conferentie zal wel in 5e Tweede Kamer gehouden worden. Mevrouw Stresemann is kort geleden in Den Haag geweest om de hotels te inspetóee- ren. Ook de Duitsche minister van financiën was kort geleden in het Oranje-hotel. Beide bezoeken hielden vermoedelijk verband met de conferentie. Op het hoofdbestuur der P.T.T. heeft een voorloopige bespreking plaats gehad, onder leiding van den directeur-generaal der P.T.T. ten einde na te gaan, welke maatregelen op telegraaf- en telefoongebied getroffen dienen te worden in verband met de samenkomst van de Internationale Herstelconferentis te 's-Gravenhage. Aan deze bespreking hebben deelgenomen de directeuren van de telegraaf- en telefoonkantoren te 's-Gravenhage, Rot terdam en Amsterdam en een vertegenwoor diger van den gemeentelijken telefoondienst te 's-Gravenhage. Voorbereidingen werden getroffen tot op- stelling te 's-Gravenhage van de noodige extra telegraaf- en telefoontoestellen, om aan het te verwachten drukke verkeer het hoofd te kunnen bieden. Ter tegemoetkoming aan de belangen van een buitenlandschcn persvertegenwoordiger werd tevens besloten tot invoering van een regeling voor collect-telegrammen op dezelfde wijze als deze het vorige jaar voor de Olym piade gold. Het dagelijksch bestuur van den Neder- landschen Journalisten-Kring, vertegenwoor digd door de heeren D. Hans, voorzitter, enj Henri Dekking, vice-voorzitter, en het dage lijksch bestuur der Haagsche Journalisten] Vereeniging, vertegenwoordigd door mr. J. van Bolhuis, voorzitter, en mej. E. J. Bellij fante, secretaresse, hebben Zaterdagmiddjg een langdurige conferentie gehad met nr- Plemp van Duiveland, hoofd der pers-afdej ling aan het ministerie van buitenlandse! zaken, ïn verband met de voorbereidingen van de ontvangst van de zeer talrijke buitel' landsche journalisten, die in Den Haag zal' len komen ter gelegenheid van de Internal tionale Herstelconferentie. De bijeenkomst werd mede bijgewoond door dr. M. van Blan- kenstein Jr., journalist te 's-Gravenhage. Het resultaat van de gehouden besprekin gen was, dat allereerst werd overgegaan tot benoeming van een algemeene commissie voor| regeling en ontvangst. De overval op Willemstad. Onder dit opschrift schreef de „Amigoe Curasao" dato 22 Juni Wat bij dit geheele plan van de overrom Peling vooral opvalt, is de uiterste gehein? zinnigheid en buitengewone zorg waarmeé bet is voorbereid. Tot in de kleinste bijzonderheden blijkt et Plan beraamd, en blijken de moeil'ijkhe^n die de uitvoering er van in den weg zouen kunnen staan, overwogen en uit den feg geruimd te zijn. Dat doet men niet inéén handomdraaien daarvoor moeten maaiflerj tfoodig zijn geweesten de hulp van hrnd- ^angers, die wel buitengewoon goed hef ge; "heini hebben weten te bewaren, zood; totaal niets van het plan naar buiten is uit gelekt. Vooreerst, dat men het plan heeft weten uit te voeren op Zaterdagavond, wanneer we gens de drukkere werkzaamheden buiten, het fort gewoonlijk minder goed bezet is. Vervolgens, dat men den aanval van de Oostzijde der haven uit gedaan heeft, om niet de kans te loopen voor de geopende brug te komen, waardoor de politie tijdig had kunnen gewaarschuwd worden en het plan naar alle waarschijnlijkheid zou mislukt zijn. Toen eenmaal het fort overrompeld was, was het door het bezetten van de brug niet zoo moeilijk meer, om de van uit Rooi Canarie verwachte versterking te krijgen waardoor weldra alle weerstand zoo goed als nutteloos werd gemaakt. Daarna was het zaak zich veilig te stellen tegen eventueele tegenaanvallen, hetzij van de zijde der politie, hetzij van den kant der burgerij. Het zal wel daarom zijn, dat men Z. E. den gouverneur en kapitein Borren gevankelijk meevoerde over de brug, toen het onmogelijk bleek het s.s. Maracaibo naar de Pundazijde te verhalen. Waarom men met alle geweld de Maracai bo, die juist dienzelfden middag was bin nengekomen, wilde hebben, en geen ander schip, is nog een duister punt, waaromtrent men gissingen kan maken, doch zonder eeni- gen grond van zekerheid. Wellicht was het omdat dit schip als zijnde in hoofdzaak een passagiersschip, sneller vaart dan de andere, die men ze heeft aan geboden. Door Z. E. den Gouverneur en kapitein Borren, bij het vervoer der troepen en muni tie naar de overzijde, a.b. van het s.s. Mara caibo, gevankelijk mee te voeren, zou van zelf het gevaar van een tegenaanval veel ge ringer zijn te meer nog daar een deel der militaire politie ook in handen der rebellen was, en een t-nder deel verspreid, en onge wapend niet in staat een georganiseerden aanval op de troep rebellen te wagen. Om te belatten, dat de regeering van Vene zuela tijdig zou gewaarschuwd worden, wer den het radiostation en het station van den kabel bezet. Want gelukte het de regeering van Vene zuela te waarschuwen, dan zouden de op standelingen groot gevaar loopen, bij lan ding in handen der regeeringstroepen te ver vallen. Om verder bij het uitvaren niet van het fort beschoten te worden, had men de sluit stukken raa de kanonnen der saluutbatterij, die daaij>p zijn opgesteld, afgenomen en in zee gegeid, terwijl men zich bovendien nog meer v/ilig gevoelde door de tegenwoordig heid a^n boord, van Z. E. den Gouverneur en kantein Borren. Een ding mag men o.i. wel als zeker aan- nemtn, dat er te voren totaal niets van het plan/bekend was. Wij meenen met voldoen de /ekerheid te kunnen beweren, dat alle gertchten omtrent waarschuwingen die van te /oren verstrekt zouden zijn, uit de lucht epen zijn. Wij hebben het dezer dagen hjbhaalde malen hooren beweren, dat als :n maar vijf minuten tijd gehad had om ch te organiseeren, de overval zeker niet Jukt zoude zijn. Wordt de R.-Kath. Volkspartij opgeheven De Utrechtsche correspondent van „het Hbld." meldt Naar ons uit goede bron wordt medegedeeld bestaat bij mr. P. Arts, voor zitter van de R.-Kath. Volkspartij, het voor nemen op het binnenkort te houden congres een voorstel te doen tot opheffing zijner par tij. Zelf moet mr. Arts in ieder geval be sloten zijn tot de R.-Kath. Staatspartij te rug te keeren. In hoeverre nu ook zijn heen gaan uit de R.-Kath. Volkspartij algeheele verdwijning ten gevolge zal hebben, dient te worden afgewacht. De ex-keizer. De Duitsche ex-keizer is eenigen iijd de gast geweest van jhr. J. W. G. Boreel van Hogelanden te Velsen, op het landgoed „Wa terland". Onder het klein gevolg was ook graaf Bentink. Een bezoek werd gebracht aan IJmuiden. Daarna aan Zandvoort, alwaar vertoefd werd bij baron von der Heydt. De Rijkspostspaarbank. Aan het verslag van de rijkspostspaarbank over 1928 zijn de volgende cijfers ontleend In 1928 bedroeg het aantal inlagen 2.405.980 tegen 2.295.770 in 1927, terwijl het bedrag dier inlagen was 132.745.042.23 tegen 127.513.239.91 in het voorafgaande jaar. De inlagen vermeerderden dus in aantal met 110.210 en in bedrag met f 5.231.802,32. Terugbetaald werd in 1.300.262 posten 130.004.548.40 of, na aftrek van de rente, in den loop van het jaar uitbetaald bij ge heele afbetaling van boekjes 129.796.634.44 tegen in 1927 in 1.276.020 posten een bedrag van 127.176.410.82, vermeerdering dus in aantal 24.242, in bedrag f 2.620.223.62. Aan rente werd goedgeschreven een bedrag Worth~crown De origineele pepermunt van 8.429.975.66 (incl. de in den loop van het jaar uitbetaalde rente ad 207.913.66) zoodat het tegoed der inleggers einde 1928 bedroeg 230.505.009.70, zijnde 11.166.635.64 meer dan einde 1927. Het aantal spaarbankboekjes steeg met 30.896, waardoor er 31 December 1928 in to taal 2.069.222 in omloop waren. Het aantal staatsschuldboekjes verminder de in 1928 per saldo met 382 en daalde daar door tot 27.401. Het nominaal bedrag, ingeschreven op de ze boekjes, verminderde in 1928 met een be drag van 297.150 en daalde daardoor tot f 42.214.550. Berekend naar den op 28 Decem ber geldenden beurskoers hadden de titula rissen van staatsschuldboekjes te vorderen 32.874.580.81 tegen 31.830.635.38 op het einde van 1927. Georganiseerd overleg. De minister van defensie heeft aan de Ka mer den volgenden brief doen toekomen Bij de mondelinge beraadslagingen over de begrooting van het departement van defensie voor het dienstjaar 1929 heb ik het lid der Kamer dr. Deckers toegezegd dat ik aan de commissieën voor georganiseerd overleg voor het militair personeel van land- en zeemacht de vraag zou voorleggen, of deelname door dat personeel aan de besprekingen in de Cen trale Commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaarszaken alsdan niet op prijs zou worden gesteld. Als gevolg daarvan heb ik de eer thans mede te deelen dat die vraag ontkennend is beantdoord door de vertegenwoordigers van personeelorganisatiën ter sterkte van ruim 6000 man en bevestigend door vertegenwoor digers van erganisatiën, omvattende ruim 4500 man. Onder laatstgenoemde groep bevindt zich één organisatie, nl. de Bond van Marine-on derofficieren, die zich uitsprak vóór het zit ting nemen in de Centrale Commissie, op voorwaarde echter, dat alsdan de bestaande commissie voor georganiseerd overleg zee macht onverande-d zou gehandhaafd blijven. Met het oog op het vorenstaande zou ik thans in de samenstelling der burgerlijke en militaire commissiën geen wijziging gebracht willen zien. Het reserveeren voor reizigers in de treinen Daar het reserveeren van plaatsen voor, gezelschappen in de treinen der Ned. Spoor wegen op de stations nogal eens vertraging veroorzaakt, door het zoeken naar de ge reserveerde afdeelingen, heeft de directie bepaald, dat voortaan een speciaal rijtuig in de treinen geplaatst zal worden, en richting borden op dit rijtuig zullen aangeven dat dit rijtuig alleen voor gereserveerde plaatsen dient. W. H. J. Oderwald f Te Haarlem is in den ouderdom van 69 jaar overleden de heer W. H. J. Oderwald, commissaris en oud-directeur van de stoom vaartmaatschappij „Nederland". De heer J. F. van Hengel, directeur van de stoomvaartmaatschappij „Nederland", schrijft in het „Hbl." Een groot man is met W. H. J. Oderwald heengegaan. Groot door zijn voortreffelijke karaktereigenschappen, groot door zijn een voud en bescheidenheid, groot door zijn werkkracht. En wie het voorrecht had Oder wald te ontmoeten zal steeds getroffen ge weest zijn door zijn aangenaam, beminnelijk en zakelijk optreden, waarvan niet anders dan met groote waardeering gewaagd kan worden. Geen wonder dan ook dat hij door groote vriendenscharen, zoowel in binnen- en buitenland als Nederl. O.-Indië gemist zal worden. Naast zijn eigen kleinen kring had hij ontelbare vrienden, doch naast en met zijn naaste omgeving was Oderwalds grootste vriend wel de „Nederland". Als jongen van 14 jaar bij de toen ook nog jonge onderne ming in dienst gekomen, heeft hij daar alle rangen doorloo en, heeft lief en leed met zijn maatschappij gedeeld en de welverdiende kroon op zijn werk was wel zijn benoeming tot directeur van de „Nederland" in 1912 toen jhr. L. P. D. Op ten Noort zich van de dagelijksche leiding terugtrok. En zoo heeft Oderwald onafgebroken bijna 54 jaren dage lijks zijn beste krachten aan onze nationale scheepvaartonderneming gegeven. Maar daarmede was het nog niet uit. Toen hij in 1927 den wensch te kenne» gaf om zich als lid van de directie terug te trekken, volgde zijn benoeming tot commissaris en hoewel niet meer met den dagelijkschen gang van zaken belast bleef zijn belangstelling onver flauwd, noch waren zijn werklust en werk kracht verminderd. Ook zijn liefde voor de zeevaart bleef groot, en vooral voor de jonge ren, wier hart naar de zee trok voelde hij veel. Het matrozen-instituut van de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging met het op leidingschip „Pollux" was bijna zijn petekind en hij droeg het een zeer warm hart toe. VLISSINGEN, 29 JULI. Onze badplaats. De drukte en gezelligheid aan onze bad plaats zijn dit jaar buitengewoon. Het heer lijk weer van gisteren heeft deze drukte weer in hooge mate bevorderd en het was goed merkbaar dat wij thans in het hoog-seizoen zijn. Alle inrichtingen waren druk bezet en onder de bezoekers waren er weer velen uit verschillende deelen van onze provincie, ter wijl ook vele Belgen werden opgemerkt. En kele toeringcars uit de Belgische kustplaat sen hadden een aantal badgasten hierheen gebracht, die ook wel eens een kijkje in onze badplaats wilde nemen. Het weer was gisteren bijzonder aanlokkelijk voor een zeebad en daarvan is door zeer velen gebruik gemaakt. Des avonds toen de Vlissingsche Postfan- fare een concert gaf was het weder zeer druk, zoodat alles bijeen genomen gisteren een reuzedag voor de badplaats is geweest. Het is wel jammer dat het seizoen zoo vlug teneinde spoedt. Wij hebben nu nog de Au gustusmaand voor de boeg, doch daarna be gint de drukte snel te luwen. Wat September oplevert wordt als een meevallertje be schouwd, hoewel deze maand gewoonlijk vele mooie zomerdagen oplevert, doch de vacar*- ties zijn 'ogen September geëindigd en als een gevolg daarvan loopt het seizoen dan vrij spoedig af. Vechtlustigen. Zaterdagnacht kregen een burger en een marine-schepeling in het Bellamypark ruzie en gingen zij tot handgemeen over. De po litie arresteerde den schepeling, terwijl later ook de burger naar het bureau werd ge bracht. Nog verleende de politie op verzoek van den caféhouder in een café in het Bella mypark hulp, alwaar een bezoeker de orde verstoorde. Een aanrijding. Een 10-jarig knaapje dat spelenderwijze plotseling van het trottoir de straat wilde oversteken, werd door een groentewagen aangereden. Het kind bekwam ontvellingen aan armen en beenen. Den voerman trof geen schuld. Muziekfeesten te Aardenburg. Ter eere van het 60-jarig bestaan van de Koninklijke Muzieksocieteit „Aardenburg- sche Fanfare" hadden Zaterdag en Zondag en ook heden nog te Aardenburg verschillen de f eestelij kheden plaats, waarbij versierin gen van vele straten, eerepoorten, feest-éta- lages in de winkels enz. uiting geven aan de algemeene deelneming aan dit feest. Het voornaamste deel van programma was het 8e muziekconcours, uitgeschreven door aen Bond van Muziekvereenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen Westelijk deel, waar voor een jury was benoemd, bestaande uit de heeren Jos. de Klerk te Haarlem, E. El- senner te Nijmegen en L. Langiois te Brus sel. De uitslag van het door zeer veel be langstellenden bijgewoonde concours was Derde afdeeling fanfare „Eendracht maakt Macht" te Groede en „Oefening baart Kunst" te Hoofdplaat ieder een tweeden prijs met resp. 65 en 72 punten. Tweede af deeling fanfare „Geduld overwint" te IJzen- dijke", „Elk naar zijn krachten" te Sint Kruis en „Uit het Volk, voor het Volk" te Breskens, ieder met een eersten prijs met resp. 89'/2, 84'/2 en 94>y2 punt. Tweede afdee ling harmonie „Apollo" te Sluis tweede prijs met 78 punten. Eerste afdeeling fanfare „Harmonie" te Oostburg eerste prijs met lof der jury met 102'/2 puntKon. Muziek- sosieteit „Aardenburgsche Fanfare" eerste prijs met 94 punten „Harmonie" te Bier vliet eerste prijs met 90 punten „Oefening kweekt Kunst" eerste prijs met 85\'2 punt en „Veronica" te Zuidzande tweede prijs met 65 y2 punt. Het maximum aantal punten was 105. Langs het kanaal van Ter Neuzen. Wij lezen in het Brusselsche „Laatste Nieuws" Een groote Luxemburgsche nijverheids onderneming, beducht voor de uitputting van haar Luxemburgsche mijnen, had de oprich ting in België van nieuwe fabrieken bestu deerd. Men had in beginsel aangenomen, ze niet al te ver van de zee te bouwen, teneinde alzoo gemakkelijk de vreemde ertsen te kunnen ontvangen. De keuze is nu gevallen op het grondgebied van Gent, langs het kanaal van Ter Neuzen. Eerlang zal daar njet den aanbouw van hoogovens begonnen worden, en zal er een belangrijke wijk arbei derswoningen worden opgericht. Het valt dus uit zooals wij het eenige weken geleden schreven. Het kanaal van Ter Neuzen, dat door zeevaartlijnen naar Groot-Brittannië. Zweden, Noorwegen, het Noorden van Duitschland, Rusland, Frankrijk, de Veree- nigde Staten, Gent in verbinding stelt met de rest van de wereld, is geroepen om later in ons economisch leven nog een grootere rol te spelen dan nu, vooral als de derde sluis te Ter Neuzen aan de grootste schepen den doorgang zal verleenen en als het ka naal op het Nederlandsch gebied zal ver breed zijn. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Marum (Gr.) ds. J. H. C. Kamsteeg te 's Heer Hendriks kinderen. Bedankt voor het beroep naar Ovezande en Driewegen door ds. K. Engelsma te Zwartsluis. De Synode der Ned. Herv. Kerk. In de zitting van Zaterdag bracht de heer Eilerts de Haan rapport uit over een voorstel van de classicale vergadering van Leiden tot wijziging van art. 9 van het algemeen regle ment. Thans moeten bij een vergadering van eenig kerkelijk bestuur 2/3 der leden, waaruit het bestaan moet, aanwezig zijn om eenig be sluit te nemen, tenzij de vergadering reeds eenmaal was uiteengegaan wegens ongenoeg zaam getal van ledenLeiden wil het 2/3 vervangen door de helft. De commissie stelt voor, dit voorstel te ver- werpen, welke conclusie wordt aangenomen. Eveneens rapporteerde hij over voorstellen van de classicale vergaderingen van Haarlem en van Meppel tot wijziging van art. 6 van het reglement op de algemeene weduwen- en weezenbeurs. De bedoeling van beide voor stellen is, dat de weduwenbeurs tien procent zal ontvangen niet alleen van dat deel van het predikantstraktement dat aan den Ring wordt uitgekeerd, maar ook van dat deel, het welk aan de kerkekas blijft De conclusie van het rapport is, deze voorstellen af te wij zen, waarmede de vergadering zich vereenigfc. Dr. Niemeijii bracht rapport uit over een voorstel van het classicaal bestuur van Mep pel tot wijziging van art. 2 van het reglement op de predikantstraktementen, nl. om den raad van beheer de bevoegdheid te ontnemen om dispensatie van het minimum traktement te verleenen en die te geven aan de Synodale commissie. De conclusie van het raport is dit voorstel af te wijzen, daar alle gegevens van de gemeente in handen zijn van den raad van beheer, met welke conclusies de synode zich vereenigt. Dr. van de Meene bracht rapport uit over de consideraties omtrent de wijziging van art. 35 al. 4 van het reglement op het pensioen fonds ten behoeve van de predikanten der Ned. Herv. Kerk. Het voorstel bedoelt den pensioneraad de bevoegdheid te geven in bij zondere gevallen af te wijken van de regle mentaire bepalingen, wanneer strikte toe passing zou leiden tot onbillijkheden voor den betrokkens. Daarvoor is echter de goedkeu ring der Synodale commissie vereischt. De consideraties der kerk waren gunstig en de conclusie van het rapport is deze wijziging vast te stellen en te onderwerpen aan de hoofdelijke stemming van de leden der provinciale kerkbesturen, welke conclusie wordt aangenomen. Christ. Ger. Kerken. Aangenomen het be roep naar Zierikzee dr. H. Hoogendoorn te Bunschoten. Tot Fröbelonderwijzeres aan de Jan vart Nassauschool te Sneek is benoemd mej. W. E. M. Meeuwse, alhier, oud-leerlinge van den opleidingscursus te Vlissingen. Examens. Voor het Mercurius-diploma Engelsche Handelscorrespondentie slaagde mej. D. Sie gers, alhier, leerlinge van den heer Vari Hijfte. Bij het te Amsterdam gehouden examen voor kantoorstenograaf, moderne talen, af genomen door den Bond „Grocte", zijn ge slaagd (cum li- de) de dames E. M. C. de Lange, alhier en F. J. de Baere te Middelburg, leerlingen van den heer I. Sinke. Openbaar en bijzonder onderwijs te 's-Gravenhage. Het aantal leerlingen van de openbare la gere scholen te 's-Gravenhage bedroeg op 31

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1