1000 500 300 25 Algemeene Vergadering DINSDAG 23 JULI No. Ï7I 67e Jaargang 1929 Uitgave: firma f. VAH Df VEIDE Ir. Walstraat 53-60.1! ss noen. Tele). !0 Postrekening 86287 Verschijnt dage'ijks. uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen EERSTE BLAD GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Stads- en Provïnrienieuws SPORT Op Reis PUROL BUITENLAND en lezingen. 5.206.20 Berichten en lezingen, sending van München. 3 M. 4.35 Liliencron- tak, zang en declamatie. 6.25 Concert. ,8.20 ms Bottermund, met :est. 9.20 Klassiek orkesten, rerking van solist. 10.35 0r- I. 5.20—6.20 en 6.50— 3k. 8.2010.35 Concert, o? Dierentuin Antwerpen ont Alpaerts. de Radio-bladen. pres" schrijft ir. Mak ovg van het gebruik van leerdere ontvangtoestellen ijdrage handelt over len, dit bij het inschakelg oestel plaats hebben. In treffen we artikelen aai lefonie en de constructie va; amateurzender. .ntal interessante korte arti L" opent met een artikel ove men". Manfred von Ardenn, nrner een vervolg-artikel ovei ofoon-weergave. Een uitvoe. artikel is gewijd aan een be- foto-electrische cel. Voorü ;r een proces tegen den fa- cher-beugels en een artikel •zender, schrijft In de „Radio-Bode' ïtvangst. In een ander arti. ken over de middelen, waar- requent-storingen kan voor- 'ordt een lijst van kortegoli :eerd. e Radio-Gids" opent met een „Radio en geweten". Ook la een artikel aan het antenne- ijd. A. Meijer Schwencke ;lden der draadlooze". Voorts ver de nieuwe golflengte-re- imma-besprekingen. ep Gids" wijdt nogmaals een golflengte-wijziging. Voorts .Technische voorspellingen, cwamen" en „De constructie dynamischen luidspreker", ijdschrift „Radio" lezen we, oerig uittreksel uit het rap- derwijsraad over het gebruik de school, voornamelijk ver en programma-besprekingen IVAARTL1JNEN p. 19 Juli Ouessant van Rott. naar Bombay p. 18 Juli Perim 19 Juli van Port Soedan 19 Juli van Vigo 20 Juli te Alexandria r.) p. 20 Juli Gibraltar i er eis) 20 Juli van Nareyk- Juli van Rott. te ïuisr.) 19 Juli v. Marseille itr.) 20 Juli te Sabang nli te Rott. v. West-Afrik» üsr.) 19 Juli v. Port Sudan 17 Juli van Penang •landen" (uitr.) 18 Juli van .9 Juli van Marseille ihuisr.) 20 Juli te Genua 19 Juli te Londen 20 Juli van Colombo tr.) 19 Juli v. Southampton isr.) 20 Juli te Genua litr.) 19 Juli te Delagoabaai van Amst. naar Batavia thuisr.) 29 Juli v. Colombo nli te Rott. van Batavia sr.) 20 Juli van Perim oor Auto's, Fietsen tl lUlgCU* Juli uur 23 9.33 24 9.32 25 9.31 ER TE VLISSINGEN Juli 23 3.24 15.35 24 3.59 16.10 25 4.32 16.41 26 5.06 17.15 GENDA ke vermakelijkheden, ;aderingen enz. Dagelijks voorstelling* - Voorstelling van VrUdag laandag. 8 uur. tannia. Dagelijks, be4 ndags, soirée dansante van ïderdag. Zaterdag en Zon* iziek van 6 30—7.45 Zon- van 3.50—5 30 en concert iziek) van 8.30—11.30. Van Maandag tot middag- en avond-concer* ;erdag en Zondag thé* te. li. - Voordrachtavond Jac. Hotel Oosterbuis. 8 uur- us. Groot gecostumeerd uur. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoorVIissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk I 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 1 3.80, met Zondagsblad t 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 cL ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 —5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand. voet ot oog. gulden bij verlies van een duim gulden bii verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens kostwinnerschap. De Burgemeester van Vlissingen brengt, ingevolge artikel 30 2e lid van het Dienst plichtbesluit ter openbare kennis, dat door den Minister van Defesie. bij beschikking van 16 Juli 1929, 7e afd., no. 232 V met ingang van 16 October 1929 voor goed van den dienstplicht is vrijgesteld wegens kostwinner schap, de ing°schrevene voor der dienstplicht dezer gemeente, lichting 1928 Anthon Ge- leijn. Tegen deze uitspraak kunnen uiterlijk den tienden nag na den dag. waarop de uit spraak ter algemeene kennis is gebracht in beroep komen de ingeschrevenwien de uitspraak geldt, elk der overige voor de ge meente ingeschreven personen of de wettige vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, aan de Koningin te richten, moet met redenen zijn omkleed en worden ingediend bij den Burgemeester, waar de persoon, wien de uitspraak geldt, voor den dienstplicht is ingeschreven. De Burgemeester zendt het verzoekschrift aan de Kroon door. Vlissingen. 22 Juli 1929. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Internationaal congres voor middelbaar onderwijs. Ter gelegenheid van het Internationale Congres voor Middelbaar Onderwijs, dat te •Gravenhage gehouden wordt, is gisteren avond in de Ridderzaal door de regeering een soirée aan de deelnemers van dit con gres aangeboden. Namens de regeering ontving minister Waszink de gasten. Ook waren aanwezig mi nister Slotemaker de Bruine, de burgemees ter van Rotterdam, mr. Droogleever For- tuyn, verschillende leden van het corps di plomatique, hoofdambtenaren van het de partement van onderwijs, kunsten en weten schappen, en voorts verschillende onderwys- autoriteiten. Minister Waszink hield in de Fransche taal een rede. De rede werd beantwoord door den secre taris-generaal van het congres, den heer Clavier, die, hartelijk dank bracht voor de genoten gastvrijheid. Zondagsarbeid van toonkunstenaars in in Bioscopen. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Ja nuari 1930 bepaald, dat een man of een vrouw op Zondag in een bioscoop arbeid, be staande in het ten gehoore brengen van mu ziek, slechts mag verrichten, indien voldaan wordt aan de volgende voorwaarden a. dat hij of zij in de we-'-, waarin hij of zij op Zondag arbeid verricht, op een op de onder b bedoelde rustdagkaart aangegeven werkdag geen arbeid verricht b. dat hij of zij tijdens zijn of haar arbeid als toonkunstenaar in het kalenderjaar, waarin hij of zij arbeid, als in dit artikel bey- doeld, op Zondag verricht, een hem of haar betreffende rustdagkaart bij zich draagt, dis voldoet aan het bepaalde bij en krachtens de artikelen 2 en 3, en deze op verzoek onver wijld toont aan de 'n artikel 84 der Arbeids wet 1919 bedoelde ambtenaren. Bond tot het redden van drenkelingen. Het 11e jaarverslag van den Nederland- schen Bond tot het redden van drenkelingen, over 1928, meldt o.m. dat het aantal afge sloten brigades met 6 vermeerderd is en thar.- 34 bedraagt. Opgenomen zijn voorts de organisaties van den bond (de 34 brigades tellen 4317 perso nen en 1033 ondersteunende leden), de door brigadeleden verrichte reddingen en verleen de hulp, de aan leden verleende Oxiderscheidin- gen, uittreksel uit de jaarverslagen der bri gades, de verslagen dsr commissies en «van de hoofdconsuls, het verslag omtrent het orgaan .De Brigade" en 'at van den penningmeester. Uit het verslag der technische commissie Wijkt, dat het aantal gediplomeerden steeg met 150. Dat der pers-' en propagandacom- missie zegt o.m., dat het voor een goed deel te danken is aan het streven en werken van den bond, dat het aantal gevallen van dood door verdrinking in ons land afneemt, on danks den grooten a nwas der bevolking. De uitgaven waren f 1946 het tekort is 127. Ter vermeerdering ven de inkomsten is een loterij over het geheele land in voorbe reiding. VLISSINGEN, 23 JULI. Vereenlging voor voortgezet Nijverheids onderwijs. Wij vestigen de aandacht van belangheb benden op de inschrijving van cursisten voor de met September aan te vangen normaal cursussen voor bouwkunde, werktuigkunde en electro-techniek, alsmede voor waterbouw kundig opzichter. Aamnelding kan plaats hebben Woensdag 24 Juli, des avonds van 810 uur in de school Groenewoud. Alhambra-Tlieater. Hamper, het diermensch. Voor de overige dagen van deze bioscoop- week laschte de directie een geweldig film werk in naar programma, behandelende het verval van een mensch tot den oerstaat en de terugkeer van dit oerschepsèl, den impulsie- ven beestmensch, in de maatschappij welke het eertijds had gekend. Een bijzonder gege ven, wat een diepzinnigen kijk geeft op ziel en lichaam van het slachtoffer, wat deze reeks van phasen ondergaat, beleeft en voor al tot uitdrukk'ng brengt. Een somberen weg, dien de groote Paul Wegener gaat in het door Max Reichmann meesterlijk voor de film ge regisseerde tooneelspel van Max Mohr waar bij hij zijn geest echter perfect in evenwicht weet te houden, zoodat een sterke wil, de meest verborgen roerselen der ziel en een verrassende teederheid tot uiting worden ge bracht. Een mengeling van wïjsgeerige psy chologie. Met den mecanicien Ipling is de vliegenier Ramper (Paul Wegener) neergestort in on herbergzame poolstreken. Ipling sterft en Ramper blijft alleen achter. Diens vertwijfe ling is niet te beschrijven, doch Wegener suggereert ze voortreffelijk. Dan komen we aan boord van een in het pakijs gekluisterden walvischvaarder, waar de equipage elkaar de meest fantastische en romantische verhalen doet over een vreemdsoortig dier, wat zich in de nabijheid ophoudt. Onwillekeurig denkt men aan onze goede voorouders en „De vlie gende Hollander". Het beest wordt gevangen, in een kooi opgesloten, als de lente komt meegevoerd naar de bewoonde wereld en aan een kermistent verkocht, die met „Teddy" veel geld verdient. Voor tien cent is het won- derbeest te aanschouwenEn het volk stroomt. Dan hoort Dr. Barbazin, de leider van een psychopatisch instituut van het ge val. „Teddy" wordt in het sanatorium opge nomen en langzaam worden de geschokte geestvermogens hersteld en keert de herinne ring weer. Noem het scenario romantiek van de grofste soort. SoitAan Paul Wegene. gaf het gele genheid tot ontplooiing van zijn beste krach ten, tot het scheppen van een levende en machtige creatie. Hij heeft ons van hit eerste tot het laatste moment in de greep van zijn tragiek gehouden. Een film die ontroert, doet huiveren en griezelen, doorweven is met schitterende natuuropnamen en meer dan de moeite waard is om gezien te worden. In onze Tydinghal. Heden hebben wij geëtaleerd eenige foto's van het bezoek van den Lord-Mayor van Londen aan Amsterdamvan de beëediging van de nieuw benoemde officieren van de 8e infanterie brigade te Amersfoort; van den folkloristischen optocht, welke dezer dagen te Tilburg werd gehouden. Een goedkoope trein. De Nederlandsche spoorwegen laten Woens dag 31 Juli weder een goedkoope trein 2e en 3e klasse loopen van de stations aan de lijn VlissingenRoosendaal naar Rotterdam D.P. en Den Haag en terug. De trein vertrekt van hier om 5.55 en komt te Rotterdam aan om 8.51 en te 's-Graven- hage om 9.20. Het vertrek uit 's Gravenhage is vastgesteld om 19.26 en van Rottredam om 20.03 en de aankomst alhier om 22.58. De volledige dienstregeling hangt in onze Tijdinghal. Vechtpartijen. En de warmte en wellicht een naspel van de kermis deed het gisterenavond hier en daar nog al rumoerig onder enkele men- schen zijn. In het Bellamypark ontstond een vechtpartij tusschen een drietal personen, waarbij eenige flinke klappen vielen en een der mannen een „beet" in zijn been kreeg. j~§ INSTITUUT VOOR I *BEIDERS0NTW!KKELING DONDERDAG 25 JULI des avonds 3 uur „Concertgebouw". VERKIEZING BESTUUR. WIN TER-PROGRAMMA. Zij werden naar het bureau van politie over gebracht, alwaar zij werden verbonden. Nadat de gemoederen weer tot rust waren gekomen werden de vechtlustigen neen ge zonden. Nog werd gisterenavond de politie ter as sistentie geroepen in de Breewaterstraat, al waar een man in staat van dronkenschap de orde verstoorde en zijn vrouw mishandelde. Toen de politie ter plaatse verscheen was de man juist weer zijn woning binnenge gaan en was hij opnieuw bezig zijn vrouw te mishandelen, door haar te slaan en te trappen. De «olitie maakte hieraan een ein de en arresteerde den man, tegen welke ar restatie hij zich bevig verzette en waarbij hij de politie mishandelde en beleedigde. Onder een grooten toeloop van nieuws gierigen werd de man naar het bureau van politie overgebracht en aldaar in arrest ge steld. Gezondheidscommissies. Door den Commissaris der Koningin is be noemd tot lid dei gezondheidscommissie, ze tel Zierikzee, de heer L. J. van Nieuwenhuij- zen te St.Philipsldnd en ;c lid dier commis sie, zetel Veere, de heer E. W. Neugebauer te St. Laurens. Naamlooze vennootschappen. Met „Staatscourant" no. 140 zijn afdruk ken verzonden van de akten betreffende de naamlooze vennootschap motorbootdienst „Gidion IV" te Breskens. SOUBURG Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school alhier de heer A. de Bruijn, alhier. BIGGEKERKE. Tot hoofd der op 16 November e.k. te ope nen school voor Chr. Volksonderwijs te Big- gekerke is benoemd de heer H. F. C. Musch, thans onderwijzer aan de dr. J. Th. de Vis- serschool te Charlois (Rotterdam). KERK- EN SCHOOLN1EUWS Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk. De president zette in de gisteren gehouden zitting de behandeling voort van de verrich tingen der commissie voor het onderhouden van betrekkingen met buitenlandsche kerken. Aan de Pan Presbyterian Council, welke van 1927 Juni te Boston heeft vergaderd, is een message gezonden, waarin de sympathie der synode is uitgesproken met den arbeid der Westersche sectie van de Presbyterian Alliance. Aan prof. Böhatec te Weenen is een bedrag gezonden ten behoeve van studie beurzen voor hervormde theologische stu denten, en aan de Deutsche Evangelische Ge- meinde te Athene een bijdrage voor haar kerkbouw. De verdere behandeling van de verrichtingen der bovengenoemde commissie wordt opgeschort, omdat in deze zitting de benoeming moet plaats hebben van leden der alg. synodale commissie. Tot primus-lid-predikant wordt benoemd de heer F. Tammens, predikant te Zuidbroek, en tot zijn secundus de heer A. B. te Winkel, predikant te 's-Graverhage. Tot primus-lid ouderling de heer H. M. Tromp, oud-ouder ling te Sneek en tot zijn secundus de heer mr. H. J. M. Tijssens, oud-ouderling te 's-Gravenhage. Geref. Kerken. Bedankt voor het beroep naar Bruinisse door cand. L. W. Wessels te Gorinchemvoor Wolf aartsdijk door ds. H. J. Kouwenhoven Jr. te Leidschendam. Examens. Voor het Mercurius-diploma Duitsche han delscorrespondentie slaagde de heer W. de Jonge te Goes, leerling van den heer Van Hijfte alhier. Te 's-Gravenhage is voor de hoofdakte geslaagd de heer P. J. Maas, vroeger te Koudekerke, thans onderwijzer aan de Chr. school te Renkum. Voor het examen handelskennis lager on derwijs is te 's-Gravenhage geslaagd de heer A. N. Klaaijsen te Aardenburg. RECHTSZAKEN Poging tot moord op zijn cchtgenoote. He' gerechtshof te 's-Bosch veroordeelde van B. wegens poging tot moord cp zijn echt- genoote tot 2 jaar gevangenisstraf De recht bank had hem tot 4 jaar veroordeeld. MARINE EN LEGER De officier van den marine stoomvaart dienst 2e klasse J. W. van der Laan, thans dienende op de Van Meerlandt, wordt toe gevoegd aan den directeur van het loods wezen te Vlissingen, ter vervanging van den officier van den marine stoomvaartdienst le klasse T. Talboo. De luitenant ter zee le klasse W. H. C. Hoog, onlangs uit Oöst-Indië teruggekeerd wordt belast met het bevel over Hr. Mr. myn- legger „Medusa" te Vlissingen. Blijkens bij het departement van defensie ingekomen celegram is Hr. Ms. „Kortenaer", op thuisreis uit Curacao, gisteren voor Ponta Delgada aangekomen. Kr. Ms. mijnlegger „Hydra" sinds 7 Mei jl. in dienst tot het houden van oefeningen met adelborsten, wordt 23 dezer uit dienst gesteld wegens beëindiging dier oefeningen De luitenant ter zee le klasse A. C. Waker- lin, luitenant ter zee 2e klasse H. J. F K van den Arend en officier van den marine- stoomvaartdienst le klasse titulair J. Ver- duijn zijn ontheven van hun plaatsing aan boord van Hr Ms. mijnlegger „Hydra" en weder werkzaam gesteld bij het Koninklijk instituut voor de marine te Willemsoord. De luitenant ter zer le klasse H. J. van der Stad die voor den tijd van 2 jaar was gede tacheerd bij den dienst in Oost-Indië, is hier te lande teruggekeerd. De officier van gezondheid le klasse G. Reusing, onlangs gerepatrieerd, wordt op het wachtschip te Willemsoord geplaatst voor het verrichten van diensten, hem door den staf van den geneeskundigen dienst op te dragen. Een sloep van de „Heemskeck" aangevaren Zondagmiddag jl. is ter reede van Oslo, een stoomschip van Hr. Ms. „Heemskerck" aan gevaren door een ferryboot en gezonken. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. De sloep zou gisteren gelicht worden. Met ingang van 1 Augustus a.s. worden ingevolge beschikking van den minister van defensie aangesleld tot vaandrig bij het 14e regiment infanterie de dienstplichtige ser geanten titulair M. H. M. Stieger, C. Gle- rum, J. W. de Feyter, E. A. Tilleman, P. Dunk, H. F. van der Merk, H. Bouman, H. van den Bosch en O. A. G. Kauffman. Luchtverkeer bij nacht. Onlangs heeft men te St. Louis in de Ver. Staten, een interessante proefneming ge daan, die van groot belang kan zijn voor het vliegverkeer by nacht. Een piloot, die zich met zijn vliegtuig op 700 meter hoogte bevond, bracht een sirene in werking en dit signaal werd in de stad door middel van speciale apparaten opgevangen, die automa tisch alle straatlantaarns der stad inscha kelden, zoodat de vliegenier zich oriënteeren kon. Dit systeem zal verschillende toepas singen kunnen hebben. Men zal langs de luchtrouten hier en daar oriëntatieposten kunnen inrichten, waarbij door de sirene een zoeklicht in werking wordt gesteld, zoodat de vliegenier zal kunnen nagaan, waar hy zich precies bevindt. Nieuwe New-YorkRome-vlucht. Een nieuwe vlucht van Italië naar de Vereen. Staten is beraamd tegen medio Augustus. Een der piloten zal zijn de Itali- aansch-Amerikaansche miss Roseta Valenti, uit New-York. Het voor dit doel gebouwde watervliegtuig, het grootste dat Italië ooit heeft voortgebracht, kan behalve de twee piloten nog 6 passagiers medenemen. De start is bepaald van het Bracciaansche meer. Aan boord bevindt zich een speciaal, door Marconi geconstrueerd radio-apparaat,waar door de vliegers in staat zullen zyn kort na den start reeds met New-York in verbinding te komen. De tocht zal worden meegemaakt door een zekeren Quattrini van de New- York Times". In aansluiting op de Oceaanvlucht zal Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, edelpijn, schrynen en smetten der huid, muggebeten en zonne brand, moet men op reis voorzien zyn van Doos 30, 60, tube 80 ct. een rondreis worden gemaakt in de volgen de etappen New-YorkSan Francisco, San FranciscoNew -Orleans, New-OrleansPe ru. PeruArgentinië, ArgentiniëBrazilië, BraziliëItalië. De totale duur wordt ge raamd op 3 maanden. DE RATIFICATIE VAN DE SCHULDEN OVEREENKOMSTEN. De Parijsche ochtendbladen bespreken in vrij matte stemming het besluit van de Kamer tot ratificatie van de schuldenover eenkomsten met Londen en Washington. De „Echo de Paris" constateert, dat de regeering ernstig verzwakt uit het Kamer debat is getreden. De meerderheid is uit elkaar gevallen en gebroken en de geduldige en langdurige pogingen om een groote nati onale partij te vormen, zijn in een onbe- schryflijken warwinkel geëindigd. De „Fi- gora" kan zich slechts moeilijk schikken in het feit der ratificatie. De regeering zal, volgens haar, op de komende diplomatieke conferentie in een moeilijken toestand ver- keeren, aangezien zij staat tegenover een Duitschland, dat eischen zal stellen en een Engeland, dat vertegenwoordigd is door de arbeiderspartij. De „Excelsior" meent, dat het kabinet PoincaréBriand een zeer fynen heus heeft om te speuren, wanneer de rech terzijde in de Kamer de ontruiming van het Rijnland zal goedkeuren. Zij zullen het ge heele kartel mee krijgen, wanneer zij van de conferentie terugkeeren met het besluit dat het Rijnland ontruimd zal worden, doch Poincaré en Briand zullen de aanhankelyk- heid en trouw van hun gewone meerderheid nauwelyks kunnen behouden, wanneer een vervroegde ontruiming van het Rynland niet voor de Kamer met waarborgen en voorzorgsmaatregelen wordt omgeven, ten einde deze nieüwe bittere pil voor de pa triottische kiezers en het grootste deel van de Kamer smakelijker te maken. De linksche pers betreurt de geringe meer derheid en het feit dat de partijen van links niet met meer overtuiging voor de ratificatie stemden. De radicaal-socialistische „Volon taire" schrijft, dat de publieke opinie in Frankrijk zich langzamerhand gaat vryma- ken van de invloeden van na den oorlog. Men heeft gezien hoe Poincaré zyn vroegere idealen verloochent en geheel nieuwe dingen verdedigt. Dit is de grootste triomf voor de menschen van links. De socialistische .Po pulaire" spreekt van een politieke crisis. Een meerderheid van acht stemmen is by het vaststellen van de vertrouwenskwestie niet veel. DE ONTRUIMING VAN HET RIJNLAND. In antwoord op een vraag, in het Engel- sche Lagerhuis gedaan, of Engeland zicli reeheeft gebonden, hetzij voor of tegen het Fransche plan tot instelling van een com missie van vaststelling en verzoening voor het Rynland, antwoordde Henderson gisteren, dat Engeland vooral Frankryk, Duitschland, Italië en Japan gebonden is door de in Sep tember 1928 te Genève genomen besluiten, waardoor in beginsel de instelling van deze commissie is bepaald. De samenstelling, werkzaamheid en dé duur van deze commissie vormen nog het on derwerp van bijzondere onderhandelingen. In dit opzicht zijn de regeeringen niet ge- bon n en de Engelsche regeering is ook niet voornemens, zich te binden, zoolang de di plomatieke conferentie niet is byeengekomen. Henderson wees er voorts op, dat in een der vragen gesproken wordt van een intergealli- eerde commissie van controle, wat een ver gissing is, aangez^n Duitschland in de com missie met dezelfde rechten vertegenwoor digd is als de andere landen. De arbeidersafgevaardigde Wedgwood stel de daarop de vraag, of de minister daarmeda wilde aanduiden, dat Engeland op dezelfde wyze als Duitschland aan deze commissie is gebonden, en of, in verband met het feit, dat de Duitsche regeering thans klaarbiykelyk haar opvatting in dez kwestie heeft gewU- zigd, de Eng lsche regeering even vry als Duitschland is, om haar opvatting te wyzi- gen. Henderson antwoordde hierop, dat hem van een gewyzigde opvatting over deze aangele genheid niets bekend was. Op de vraag van Wedgwood, of Henderson dan geen kennis heeft genomen van de uitlatingen van Stre- semann in de afgeloopne week, bleef Hender son het antwoord schuldig.

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1