500 300 150 100 25 ZWEMGROEP EERSTE BLAD No. 160 67e Jaargang WOENSDAG Uitgave: firma f. VAX Cf VELDE Ir.. Walstraat 5340, Vlissingen. ïelef. 10. Postrekening 66287 lO JULI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen 1000 GEMEENTEBESTUUR IJKE STAND BINNENLAND 1 Stads- en Provincienieuws RECHTSZAKEN ra INSTITUUT VOOR I 3BEIDERS0MTWIKKELIHQ te bouwen te Sursee en wil men de bestaande sta- Lausanne, Bern, Bazel en en nieuwe doorgeefstationj Olten, St. Gallen en Chur, ocarno, Bollinzona of Lu. zouden dan door tele- :aar worden verbonden [Ier locale programma's. plan Praaj scheut, om de toegewezen vyi Ien zoovel mogelijk te be- 'e hiervan als „onde com- n, waarop de doorgeefsta- der eenige storing kunnen i voor de microfoon. LISSINCSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor Belgis, Duitschland en Frankrijk 3.S0. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 —5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct Ivoor de eerste maal voor De abonné's in 't bezit eenei crofoon het woord voeren Polis, zijn GRATIS verze il a.s. te 9.35 at. Men ver- jjerd tegen ongelukken voor veel van deze redevoering Ills als de eerste man voor naast alle andere noodige Dit nummer bestaat uit 2 bladen. an spreken bezit. Wellicht, lige bladen, staan we aan een nieuw tijdperk der Ihet manuscript zich mln- ,ten gelden dan tot nu toe st. gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand. voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. in de studio. onlangs een artikel over van publiek in de studie, nde meeningen werden i en tot slot de verklaring, hdio wel tot de zeldzaam- |ant, wat een lezer van een ichrift, hieromtrent zegt wel eenigszlns te ver- van plan is in de toe- fura in de studio uit te ring stichtende factor In deze, dat het altijd uit „bijeengeraapt" gezel- der eenig begrip van wat Inlyk is en dat geen tijd pomanieren te leeren. De ngen volgt op de anderen van den eersten aanblik verzinkt de voordracht Ipplaus. lik een niet onaardig plan pm uit een groep huurlin- n, die in een andere kamer Ieele programma moeten om aldus derzelver leven- hikte fomenten langzaam en dan langzaam weer te systeem in Engeland. i het regionale systeem in t wat voeten in de aarde 3 zijde der plaatselijke t in Bristol weer stemmen |on, waarom het trouwens :eks van jaren heeft ge- thans is een beweging oor te dry ven, daar er ta fegionale systeem in dit voor een nieuw station n. De keuze van de B.B.C, f-diff gevallen te zijn. Alle evenwei nog niet verlo pen een zgn. onafhanke- jlen ingericht, van waaruit |ook naar het regionale i worden doorgegeven, illen er ongetwijfeld ook zijn, die opkomen voor hten op een eigen studio, bepaling sluitingsuur der tapperijen gedurende de kermis 1929. De Burgemeester van Vlissingen, gezien artikel 117 der Algemeene Politie verordening voor Vlissingen, brengt ter algemeene kennis, dat het slui- ngsuur der tapperijen gedurende de kermis- eek, van 15 tot en met 20 Juli a.s., c oor em is bepaald Maandag tot en met Vrijdag op half een en Zaterdag op twee uur na middernacht, [terwijl op die dagen een half uur te voren oet zijn opgehouden met het maken van Mbiuziek. Vlissingen, 3 Juli 1929. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 8 Juli 1929 aan de N.V. Stoom vaart Maatschappij „Zeeland" alhier vergun ning is verleend tot het uitbreiden van hare reparatiewerkplaats met een electromotor van 5 P.K., dienende tot het drijven van een draaibank en een electromotor van 10 P.K., dienende tot het drijven van een omvormer in perceel, kadastraal bekend gemeente Vlis singen, Sectie C no. 1545, gelegen tusschen de le en 2e Binnenhaven. Vlissingen, 10 Juli 1929. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, A. DE BEIJL, L.S. PELBURG. W d: 23 J. en O. Wisse, 10 J, L L E N •se, d. A. Joosse— m Engelsman—Alewtjn- LEDEN: geh. met C. C. de RUk. 67 j., geh. met G. M. AARTL1JNEN p. 8 Juli Vlissingen tl pan Brisbane n. Sydney p. 7 Juli Gibraltar te Onrust van Rotfc. Juli Dover p. Juli Ouessant 5 Juli Gibraltar r.) p. 7 Juli Gibraltar Kaap Bonn, New-York Juli van Havana van Lorenzo Marques ri. Juli te Bombay 8 Juli van Sabang r.) 6 Juli v Marseille Juli van Djeddah 7 Juli te Barcelona iden" (uitr.) p. 6 Juli huisr.) 6 Juli v. Genua te Beira v. Mozambique uil van Port Said |r.) vertrekt heden van Juli Dover 6 Juli van Colomob |r.) 8 Juli te Liverpool 6 Juli Sagres 7 Juli van Padang 7 Juli Kaap del Arral 8 Juli Perim 8 Juli te Hamburg hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen Gelet op artikel 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat by hun besluit van 8 Juli 1929 aan de N.V. Provin ciale Zeeuwsche Electriciteits-Maatschappij Afdeeling Middengroep te Vlissingen vergun ning is verleend tot het oprichten van een nieuw ketelhuishet plaatsen van twee electro motors van 30 P.K., dienende tot het drijven van de ventilatoren en 2 electro mo tors van 2 PJEC. dienende tot het drijven van de mechanische trekinrichting op het perceel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sec tie B, no. 1195, plaatselijk gemerkt Konings weg no. 37. Vlissingen, 10 JuU 1929. Burg. en Weth. voornoemd, M. LAERNOES, L.B. De Secretaris, A. DE BEIJL, L.S. De nieuwe Ziektewet. Het Verbond van Nederlandsche Werkge vers meldt Tal van verzoeken om inlichtingen berei ken ons, naar aanleiding van onderstaand bericht B\j Kon. besluit van den 29sten Juni is bepaald, dat le. de Ziektewet, met uitzondering van de artikelen 21, 48, 78, 79 en 124 in werking treedt op 1 Augustus 1929 2e. de artikelen 21, 78 en 79 der Ziektewet in werking treden op 1 Maart 1930. Dit berichtje kan inderdaad tot misver stand aanleiding geven, omdat daarin wordt gebezigd de nieuwe nummc-'-g der Ziekte wet, zooals deze sedert kort. nl. by besluit van 29 Juni jL, Stsbld. 374, is afgekondigd. In de oude algemeen bekende en gebruikte nummering der wet, zou dit berichtje als volgt moeten luiden By Kon. besluit van den 20sten Juni is bepaald, dat le. de Ziektewet, met uitzondering van de artikelen 17, 42a, 77, 78 en 107a, in werking treeds op 1 Augustus 1929 2e. de artikelen 17, 77 en 78 der Ziektewet in werking treden op 1 Maart 1930. Deze laatste nummering is ook aangehou den in de brochure van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers, waarin op de nieuwe Ziektewet commentaar wordt gele verd. Het berichtje beteekent, dat de nieuwe wet eerst practisch zal gaan werken op 1 Maart 1930. Eerst dan worden de arbeiders verzekeringplichtig. Voordien, nl. vanaf 1 Augustus a.s., treden echter reeds een aantal artikelen in werking c-ii de uitvoedingsorganen gelegenheid te ge ven zich overeenkomstig de nieuwe wet te formeeren en zich op de uitvoering voor te bereiden. Doch ook op 1 Maart 1930 zullen nog niet alle artikelen der nieuwe wet van kracht worden. De artikelen 42a en 107a (oude num mering) zullen nl. nog later in werking tre den. Dit komt, omdat in deze artikelen het bestaan van een zgn. Ziekenfondswet wordt verondersteld. Deze Ziekenfondswet is even wel nog niet tot stand gekomen. Een desbe treffend ontwerp ligt thans nog by de Twee de Kamer ter behandeling. Genoemde artike len zullen dus eerst In werking gesteld kun ne i worden, wanneer tot invoering van deze Ziekenfondswet kan worden overgegaan. Examen boekhouden. De uitslag dei examens in boekhouden voor de praktük vanwege de Vereeniging van leeraren in het boekhouden te Amsterdam in Juni te Amsterdam, Haarlem, 's-Gravenhage, Rotterdam, Roosendaal, Arnhem, Meppel. Hengelo, 's-Hertogenbosch, Maastricht, Gro ningen, Leeuwarden en Utrecht gehouden, is aldus totaal 1225 candidaten, niet opgeko men 5. teruggetrokken 3, geslaagd 557 can didaten. 's-Gravenhage 146. geslaagd 61. In het najaar 1923 werd deelgenomen aan onze examens in Oost-Indië door 62 candida ten, waarvan 27 slaagden, en in Suriname door 6 candidaten, waarvan 2 slaagden. liet bioscoop-conflict in het Zuiden. Doordat het besluit van Ged. Staten van Noord-Brabant omtrent de schorsing gedu rende een maand van het Luxor-theater te 's-Hertogenbosch in kracht van gewysde is gegaan, is deze bioscoop thans gesloten. In verband hiermede wordt de Cinema-bioscoop, als lid van den Bioscoopbond, eveneens ge sloten. VLISSINGEN, 10 JULI. Zwemgroep Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Het ligt in het voornemen van de ver schillende instanties der Viissingsche arbei dersbeweging binnenkort te komen tot een algemeene arbeiderssportvereeniglng te Vlis singen, afdeeling van den Nederlandschen Arbeiderssportbond (N-A.S.B.) Verschillende sportgroepen zullen hierby gevormd worden. Het zou te veel plaatsruimte vergen hier zelfs in het kort de bedoeling der arbeiders- sportbeweging uiteen te zetten. Dit alleen zy hier vastgelegd. Er wordt nog geen voldoen de aandacht geschonken aan de sportbeoefe ning en te weinig vooral ouderen doen actief aan sport. Het zou jammer zyn het goede zwemsei- zoen voorby te laten gaan in afwachting van de definitieve oprichting der algemeene sport- vereeniging. Het bestuur van het Instituut voor Arbei dersontwikkeling heeft op verzoek der ver schillende instanties op zich genomen, voor- loopig de organisatie van de zwemgroep te bewerkstelligen, onder voorwaarde dat deze groep by de definitieve oprichting van de sportvereeniging daarvan deel uit gaat ma ken. Een dezer dagen is de nieuwe zwemschool in het kanaal in gebruik genomen. Door de tegemoetkomende houding van het be stuur der zwemschool kunnen de leden van de zwemgroep Instituut voor Arbeidersont wikkeling op dezelfde uren van de school gebruik maken als alle andere zwemmers. Het lidmaatschap bedraagt voor leerlingen 2.15, zwemmers f 1.65. Een groot aantal meldde zich reeds aan. Het bestuur verzoekt degene die zich nog niet aanmeldde, dit spoedig te doen. Voor byzonderheden verwyzen wy naar een in dit nummer opgenomen advertentie. C. K. W. O. Biykens achterstaand* advertentie wor den leden van de C.K.W.O., die belangstellen in de zwemsport, uitgenoodigd tot het by- wonen van een vergadering op Vrydagavond a.s. in het gebouw Noordstraat 34, waar ge legenheid bestaat zich voor deze nuttige sport op te geven. Scheepsbouw. Het motorschip „Poelau Bras", op de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" in aanbouw voor de stoomvaart-maatschappy „Neder land" zal Dinsdag 16 Juli van de werf naar buiten worden gebracht om de kompassen te stellen. Daarna zal het schip proef varen en dan naar Amsterdam vertrekken. Gevallen. Gisterenmiddag is een glazenwasscher, die aan het gebouw van het kantongerecht op de Balans te Middelburg werkzaamheden ver richtte, van de ladder op straat gevallen. De man bekwam een ernstige hoofdwonde en een armbreuk en werd naar het gasthuis overge bracht. Een vechtlustige vrouw. Van een aan de Loskade te Middelburg lig gend Russisch schip is op verzoek van den kapitein een kokin afgehaald, die met de bemanning aan het vechten was. Het toilet van de vrouw was van dien aard, dat zy per auto naar het bureau moest worden overge bracht. De vr~uw, die verwond was, is door een dokter verbonden en gisteren na te zyn afgemonsterd over de grens gebracht. Verkiezingen Eerste Kamer. Door de Staatkundig Gereformeerden zyn tot candidaten in Zeeland gesteld A. Kersten, Rotterdam, P. Zandt, Delft en E. Kuijk, Amsterdam. Prov. Staten* In de vacature van wijlen den heer J. W. van Oeveren, lid van de Prov Staten voor den Vrijheidsbond, is, nadat diens opvolger de heer C. Blom te Haamstede had bedankt, gekozen verklaard de heer L. Doeleman, te Zierikzee. Gewctensgcld. Ontvangen by den ontvanger der directe belastingen te Hulst 198.10 bij den inspec teur der directe belastingen te Ter Neuzen 17.50 en 9.43 oij den ontvanger der re gistratie en domeinen te Middelburg f 60.81 en 47.70 bij den inspecteur der registratie en domeinen te Middelburg 18.90. Directe belastingen. De inspecteur der directe belastingen enz. M. J. H. Smeets, hoofd van de inspectie di recte belastingen enz. te Hansweert, is ver plaatst naar 's-Gravenhage en tijdelijk werkzaam gesteld aan het departement van financiën. BIGGEKERKE. Bij de gisteren te Biggekerke gehouden geitenkeuring, waarvoor de jury bestond uit de heeren Sietema en Versluis werden de volgende prijzen behaald Klasse jong vee, aangevoerd 4 dieren le prys A. de Witte, 2e prijs C. Clarisse. Eenjarige dieren, aangevoerd 4 stuksle en 2e prys P. Vlieger. Tweejarige dieren, aangevoerd I stuks prys toegekend aan A. de Witte. Driejarige en oudere dieren, aangevoerd 8 stuks le prys P. Vlieger, 2e en 3e prys K. de Witte. Diploma's werden toegekend aan A. de Witte, P. Vlieger en K. de Witte. Bij den Zaterdag te Biggekerke gehouden huishoudelyken schietwedstrijd van de schietvereeniging „Nut en Genoegen" werden de volgende pryzen behaald Personeele baan M. 95 le pr. D. Stroo, 48 p.2e pr. H. Kaljouw, 44 p.3e pr. P. Din- gemanse, 44 p. 4e pr. P. de Lange, 42 p. 5e pr. M. Kleinepier, 41 p, 6e pr. H. Ver- schuure, 40 p.7e pr. A. W Kleinepier, 39 p.8e pr. L. van Sluys, 38 p. 9e pr. W. Schreyenberg, 38 p.10e pr. W. Geschiere, 36 p. Vrye baan M 95 le pr. M. Kleinepier, 57 p.2e pr. H. Kaljouw, 56 p.3e pr, H. Ver- schuure, 56 p.4e pr. P. Dingemanse, 55 p. 5e pr. C. Vos, 53 p. Eerebaan M 95 le pr. P. Dingemanse, 44 p.2e pr. H. Verschuure, 40 p. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Bond van J. V. op G. G. Tot raadsman van den Ned. Bond van J.V. op G.G. in de vacature van burgemees ter J. van der Molen te Oosterbeek, is gekozen ds. P. Ch. van der Vliet, geref. predikant te Utrecht, met 376 stemmen tegen 237 op den heer O. L. Veerman te Leeuwarden. Leger des Heils. Naar ons wordt meegedeeld, zal ter gelegen heid van den Nationalen Velddag van het Leger des Heils, op 14 Augustus a.s. in het Paardenbosch, domein van H. M. de Konin gin-Moeder, de nieuwe generaal van het Le ger, de heer Edward J. Higgins, naar Neder land komen en dezen Velddag meemaken. De heer Higgens, wiens verkiezing tot generaal algemeen met harteiyke instemming is be groet, zal in twee van de diensten van dien dag het woord voeren, zyn toespraken wor den door de radio uitgezonden, terwyi de zgn. „stem van den reus", een geweldige luidspreker, zal maken, dat het gesprokene over vrywel het geheele uitgestrekte terrein te hooren zal wezen. Op deze wyze roept het Leger alle hulpmiddelen, die de moderne tchniek biedt, bij deze grootsche betooging te baat. Een vier a vyfhonderd muzikanten zullen den zang der groote vergaderingen be geleiden. Generaal Booth's laatste wilsbeschikking. By de opening van wyien generaal Booth's testament is gebleken zoo meldt de „Tel. dat hy 28 Maart jl. een wyziging in zijn laatste wilsbeschikking heeft aangebracht. Voordien had hij bepaald, dat zijn opvolger als uitvoerder van zyn laatsten wil zou fun- geeren. Den 28sten Maart evenwel wees hij in diens plaats zijn vrouw, dochter en den heer F. C. R. Sneath aan. Dat deze wijziging verband houdt met zyn afzetting als leider van het Leger des Heils laat zich gemakkeiy'k raden. M.U.L.O.-examens, Te Goes slaagden voor diploma A P. I. Goedhardt, E. Heyboer, L. J. de Jonbh. GoesL. M. Coene, Terneuzen G Baert, AxelF. H. van Breen, M. de Vlieger. S. C. C. Velders, Vlissingen P. F. van der Poest Clement, Nisse G. Th. van Beusekom, Ier- seke C. Jongepier, W. I. Danielse, Middel burg A. S. de Regt, Kortgene J. C. de Wild en P. Tazelaar. Kats. Voor diploma B J. H. Ligteringen, Vlissingen, en F. C. Dek ker, Middelburg. Examens. Feslaagd als machinist voor diploma A de heer C. J. Scheybeler alhier. Door den heer P. J. Roosendaal, sedert 1 December 1906 hoofd der openbare lagere school te Biggekerke, is wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd met ingang van 16 November e.k. eervol ontslag uit zyn betrekking aangevraagd. De heer Roosendaal zei alsdan het onderwys ruim 44 jaren hebben gediend, waarvan bijna 40 jaar als hoofd eener schooL Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden gisteren de navolgende zaken behandeld J. J. L., 24 jaar, chauffeur te Hansweert, was in hooger beroep gekomen tegen een von nis van den kantonrechter te Goes, waarby hy, wegens overtreding van de motor- en ry- wielwet (als bestuurder van een motorrijtuig daarmede ry'den over een weg met zoodanige snelheid, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht), werd veroordeeld tót een geldboete van 50 of 50 d. h.t met ontzegging van de bevoegdheid motorrytuigen te besturen voor den tyd van 6 maanden. Eischbevestiging vonnis van den kan tonrechter. J. P. K., 55 jaar, zonder beroep te Rilland- Bath, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waarby hy, wegens overtr. van de motor- en rywielwet (als bestuurder van een motor- rytuig daarmede ryden zonder licht), werd veroordeeld tot een geldboete van ƒ10 of 10 d. h. Eisch bevestiging vonnis van den kantonrechter. W. C., 18 jaar, winkelknecht te Waarde, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waarby hy wegens overtr. van de motor- en rywielwet (als bestuurder van een rywiel de linkerzyde van den weg houden), werd veroordeeld tot een geldboete van 5 of 5 d. h. Eisch be vestiging vonnis van den kantonrechter. J. C., 18 jaar, J. P. W„ 19 jaar en J. v. B., 20 jaar, allen landbouwersknecht te Groede, verdacht van mishandeling te Groede op 1 Mei IJ. Eisch 10 b. s. 10 d. h. voor ieder. Uitspraak in alle zaken 17 dezer. Door den politierechter te Middelburg wer den gisteren de navolgende zaken behandeld: F. W., 38 jaar, werkman te Borssele, ver dacht van huisvredebreuk op het erf van C. van Nieuwenhuizen te Borssele op 21 Mei IJ. 10 b. s. 10 d. h. B. W. S., 24 jaar. schippei te Zierikzee, verdacht van huisvredebreuk in het café van W. Dekker te Noordgouwe op 20 Mel IJ., 14 dagen gevangenisstraf. D. v. B., 26 jaar en J. M., 31 jaar, visschers te Arnemuiden, verdacht van mishandeling van A. Schuit te Arnemuiden op 21 Mei 11., ieder 10 b. s. 10 d. h. L. S., 21 jaar, arbeider te Kapelle, verdacht van mishandeling van C. van Eekelen en J. de Jonge te Kapelle op 22 Mei 11., ƒ20 b. s. 20 d. h. J.P., 65 jaar. caféhouder te Vlissingen, ver dacht van beleediging van J. Grool te Vlis singen op 28 Mei 11., 2 b. s. 2 d. h. A. M., 18 jaar, werkman te Vrouwepolder, verdacht van mishandeling van P. Duvekot te Vrouwepolder op 29 Mei 11., 25 b. s. 25 d. h J. H. O., 38 jaar, fotograaf te Middelburg, verdacht van het op vordering van de politie niet met zyn motorfiets stilstaan doch door- De Leden en Donateurs worden verzocht de aanmeldingsbiljetten spoedig in te leveren bij een der onderstaande adressen. Tj. BAKKER, Oprit 2. J. A. BERGER, Koudekerksche weg 38. Mw. C. E. W. PRAAG - BLANKERT, Oprit. T. KAASHOEK, De Ruyterstraat. ryden te Middelburg op 4 Juni 11., 14 dagen gevangenisstraf. J. A. L., 25 jaar, werkman te Middelburg, verdacht van mishandeling van J. Simpelaar te Middelburg op 8 Juni 11., 15 b. s. 15 d. h. Veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel. Ter zitting der rechtbank te Middelburg werd gisteren behandeld de zaak tegen W. G. v. N., 21 jaar, loodgieter, wonende te Mid delburg, die zich blijkens de dagvaarding had te verantwoorden over het navolgende. Hij zou op 9 Mei 11 te Vlissingen over den Singelweg hebben gereden met een motor fiets, komende van de Badhuisstraat in de richting Middelburg. Ky reed met een zeer groote snelheid en slipte ter hoogte van de Van Dishoekstraat met zijn motorfiets, toen hy een auto wilde passeeren. Hierdoor raakte hy het bestuur over dit voertuig kwyt en is zelf, of met zijn motorrijwiel in aanraking gekomen met een daar juist passeerende vrouw. Deze kwam daardoor te vallen, werd medegesleurd en bekwam daardoor een zeer diepe 12 cM. lange wonde in het linkeronder been en bloeduitstortingen in het lichaam. Verdachte zou op het oogenblik der aan rijding onder drankinvloed hebben verkeerd. Verdachte was verschenen en werd verde digd door mr. F. W. Adriaanse, te Middel burg. De eerste getuige, dr. Mooy te Vlissingen, legt erklaringen af omtrent de verwondin gen veroorzaakt door de aanrijding. Getuige M. P. den Brabander, echtgen. Voets, de aangeredene, verklaarde op den bewusten datum met haar man te hebben geloopen op den Singel te Vlissingen. Op eens hoorde zij een motor en werd zij aange reden, waarna zij naar het St. Josephzieken- huis is overgebracht. Getuige had een wond aan het linkerbeen en kon niet loopen, wat haar thans ter zitting nog moeilyk valt. President tegen verdachte U ziet de ge volgen van uw woest rijden. Het is een schan daal. Vervolgens werd gehoord de echtgenoot© van de aangeredene, die een soort gelyke ver klaring aflegde, er aan toevoegde, dat ook de kleeren van zyn vrouw ernstig beschadigd waren door de aanrijding. Getuige heeft geen signalen gehoord, wat door verdachte tegen gesproken wordt. Getuige Toussaint, inspecteur van politie te Vlissingen, was in de onmiddellijke naby- heid, toen het ongeval plaats had. Toen hy by de aangereden vrouw kwam, was deze be wusteloos Getuige heeft het motorrywie] ln beslag genomen en heeft den weg opgemeten. Het verharde gedeelte was daar ter plaatse 6 M. breed. Getuige De Jong te Vlissingen, verklaarde op 9 Mei 11. met haar man in een auto **e- zeten te hebben. Toen zy op den SingeJweg waren, kwamen zy een motorryder tegen, die vreeseiyk hard reed, het ging in een razende vaart. De ryder was nauwelyks gepasseerd of getuige's dochtertje, dat achter in den auto zat, riep „hy ligt al tegen den grond met zyn motorrywiel". In de bocht heeft getuige verdachte wel zien overhangen, doch hy moest dit wel doen, omdat hij een reuze vaart had. Ee^ tweetal getuigen leggen alsnog ver klaringen af, aangaande het ryden van ver dachte, wat volgens hun meenir.g veel te hard is geweest. Getuige J. Verburg, koopman te Middel burg verklaarde op den bewusten dag met verdachte op stap te zyn geweest, ieder met een motorrywiel. In Vlissingen hebben we een en ander gedronken zegt getuige, waarna naar Goes werd gereden en weer terug naar Vlissingen. Op den terugweg uit Vlissingen, omstreeks 6 uur, kwam getuige by de S- bocht by de Van Dishoekstraat, even verder zag hy verdachte met zyn motorrywiel tegen den grond liggen. Volgens dezen getuige zou verdachte 30 40 K.M. hebbe gereden. Van de aanrijding heeft getuige niets gezien. De heer Visscher te Middelburg als getul-

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1