1000 500 300 150 25 DINSDAG 25 JUNI EERSTE BLAD No. 147 67e Jaargang 1929 Uitgave: firma F. VAM OE VELDE Ir.. Walstraat 53-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 06287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen GRATIS. Stads- en Provincienieuws Transpireerende Voeten 5 Orkest-concert mm. L lO.c >.35—11.30 Gra- Gramofoonmuziek. 1^25 .056.5Q Orkest- „Schneider Wib- van Hans MUI- t. 6. 8.35 ïreelen 6.10 Weerbericht. 10.35 5.206.20 Orkest-con- ingen enz. 8.20 „Eia ette in 3 bedrijven van Persberichten. 11.50 Muziekuitzen- .20 Radio-zanguurtje. Liederen en declama» und Lachen. 11.20 5.20 Kamermuziek. 1. 8.35 Orkest-concert, idio-bladen. geeft een inzender ztja t bsoordeelen van luid- iet het artikel van den in „Radio-Expres" no. •olfontvanger no. 2302 esproken. Verder voor- en. int met een bijdrage, ezet. waarom men ge- anden den luidspreker lam moet plaatsen. De t besproken en eenige zendlamp gepubliceerd, el wordt een en ander ulk van beridtelegrafie orts de vaste rubrieken, ig van een bezoek van adio-Raad wordt in de •eerd. Voorts wordt een meer bekend onder erviewer" uit „De omen de heer D. Hans ;1 de meentng van de rijke voetbalwedstrijden radio zouden moeten lehalve een artikel over •huizing", welke er op zal plaats vinden, een :leichwellen"-omroep in voortzetting van het over den electro-dyna- ;zen we korte berichten ringen. tadio-Gids" treffen we ;n tegenwoordlgen toe- -omroep in Nederland choolradio wordt voort- publiceert een radio- m we een artikel over )en Haag in het jaar 3 over het gebruik van ïp en een artikel over voeding publiceert de amelijk veresnigings- •besprekingen, een artikel over het oor de cultuur van enkele korte artikelen, en vereenigings- Inden we in het tijd- m de vierde en vijfde >ven. ARTL1JNEN 22 Juni te Alexandrië van Singapore naar 1 Juni van Djedda e Newcastle v. Rott. te Lorenzo Marques v. Juni te Suez Juni te Suez Juni van Colombo isr.) 22 Juni v. Genua inden" (uitr.) 20 Juni Juni van Colmobo Batavia v. Hamburg uni te Onrust 1 Juni Kaap del Arml 12 Juni van New-York tott. van Batavia ;n" (uitr) p. 21 Juni 20 Juni Dakar 21 Juni 12 u, 570 mijl 21 Juni Gibraltar uni van Marseille 21 Juni te Suez Juni van Colombo isr.) 23 Juni 19 u. te ERICHT and 774.4 te Isafjord ind 741.1 te Skagen. avond van 25 Juni: ht krachtige wind uit Zwaarbewolkt tot be* opklaring. Regenbui* g in temperatuur. Auto's. Fietsen rtulfen. urJ uur 5 9.54 M 9.54 TE VLISSINütN 4.13 16.29 4.53 17.05 5.33 17.46 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingenende gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad J 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels /1.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 —5 regels 75 ct, iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Zij, die zich van heden af opgeven als kwartaal- abonné, ontvangen de nog vóór 1 Juli verschijnende nummers VLISSINGEN, 25 JUNI. Oud-Archief. Aan het jaarverslag betreffende het oud archief is het volgende ontleend Wat het personeel betreft, spijt het mij, dat de klacht, die ik verleden jaar reeds in concept had, toen niet tot uiting is geko men, want wat zich reeds in 1927 bij den concierge openbaarde is in het gepasseerde jaar tot een diep-droevige uiting gekomen. In October nl. bleek, dat er uit het Mu seum eenige kostbare gouden munten ver dwenen waren, die door den genoemden ti tularis uitgegeven of verkocht waren, zooals het onderzoek al spoedig uitwees. Toen van 19 October af de concierge in voorloopige hechtenis gezet werd, bleef zijn echtgenoote op voorbeeldige wijze de zorgen behartigen, maar uit den aard der zaak was deze toestand toch onhoudbaar. Toen het justitioneel onderzoek allen twijfel buiten sloot, kreeg de concierge met 1 Januari zijn ontslag, terwijl zijn vrouw met een familie lid tot dien datum het- gebouw bewoonde. Daar gebrek aan eenige deskundige hulp reeds hoe langer hoe meer mij in mijn werkzaamheden had gehandicapt, werd door Burg. en Weth. de heer J. Louwerse aan mij toegevoegd om me bij te staan in de zich opgehoopt hebbende werkzaamheden. Deze was er des Zaterdags, althans van 24 uur. Dezelfde gebreken, wat de verwarming be treft, waarop ik in mijn vorig verslag wees, hebben zich in dit jaar ook nog duidelijker gedemonstreerd, vooral in de eerste maanden van 1929. De werkzaamheden ondervonden ettelijke malen daardoor stagnatie. Over den materieelen toestand der archie ven deelt de archivaris het volgende mede Waar verscheidene doozen slecht zün be vonden, werden deze verleden jaar reeds gedeeltelijk vervangen door nieuwe, wat dit jaar, voor zoover noodig, werd voortgezet. Bij voldoende hulp kan de ordening verder plaats hebben en zoo ook kan aan de in ventarisatie meer tijd worden gewijd, waar mee aan de eerstgenoemde voorwaarde vol daan zal zijn. Ook dit jaar werden door mij verstrekte gegevens verwerkt in publicatie's en daaronder mag zeker niet onvermeld blij ven het werk van prof. dr. P. J. Blok, Mi- chiel Adriaanszoon de Ruyter. Een exem plaar van dit voor Vlissingen dubbel belang rijke werk werd door den schrijver aan de Archiefbibliotheek geschonken. Gelukkigerwijze valt dit jaar een aanwinst te boeken. Op een auctie in Den Haag werd te koop aangeboden „Verhaal van den Waaragtigen Toestand van de Regeringh der Stadt Vlissinge sedert de dood van Maximi- aan van Bourgogne met de veranderingen daarin voorgevallen". Dit handschrift werd door mij aangekocht ten behoeve van de Archiefbibliotheek. Het is een 18e eeuwsch handschrift, waarin „de onderscheyden re- geeringsformen op de eenvoudigste wijze" bij elkaar zijn gezameld. Geheel objectief is blijkbaar deze complicatie niet, want het dient tevens als een soort apologie tegen de beschuldigingen, ingebracht tegen de regen ten, die gehoond worden, omdat zij de oude voorrechten weer terug willen hebben. Het bestaat uit 285 foliopagina's aan weerskan ten beschreien en is een welkome bijdrage tot de geschiedenis van Vlissingen. Ook dit jaar geschiedde het gebruik van de archieven meerdere malen niet alleen door particulieren, maar ook verstrekte ik inlichtingen aan autoriteiten. Bestudeering ter plaatse en uitleening zonder of met behulp van andere bibliothe ken geschiedde 103 maal. Schriftelijk wer den inlichtingen gevraagd door 30 personen en autoriteitenhet totaal ingekomen stuk ken bedroeg 42, terwijl er 116 brieven ge schreven werden. Ook nu werden stukken pp andere archieven tijdelijk gedeponeerd en omgekeerd. Het Stedelijk Museum. De oudheidkundige commissie voor het Stedelijk Museum zegt in haar jaarverslag het volgende Wezen we er verleden jaar reeds op, dat de voortdurende, zij het dan ook langzame toeneming van de verzameling behoefte aan meer ruimte deed gevoelen, in den loop van dit jaar is een nieuw vertrek in orde ge maakt. Het onooglijke behang is verdwenen en vervangen door jute in de natuurlijke kleur, terwijl het houtwerk in bijpassende tinten geverfd is. Het geheel is keurig uit gevoerd, terwijl de kosten gedekt konden worden uit de gewone begrooting, daar het aantal aankoopen dit jaar geringer was dan anders. Een oogenblik leek het dit jaar, of de aangroeiende collectie een gevoelig verlies te boeken zou hebben, doordat half October bleek dat er ettelijke gouden munten uit de collectie verdwenen waren, waaronder eenige gouden tientjes en gouden vijfjes, een dub bele en een enkele goude dukaat, een gou den pond van koningin Victoria, en nog ettelijke guldens. Gelukkigerwijze bleek men nie met verstokte misdadigers te doen te hebben, maar bekende de concierge alras, dat hij verschillende gouden tientjes en Ue vermiste guldens had uitgegeven, evenals een enkel gouden vijfje, en ook een paar andere munten had verkocht. Bijna al de vermiste munten zijn door bemiddeling van de politie achterhaald en zijn na afloop van het proces weer in onze handen gekomen tegen de waarde, die ons door de familie van den concierge ter hand was gesteld, al leen een enkel goudstuk, nl. een gouden tientje van Willem II van 1842 is nog on naspeurlijk zoek. Mocht onder de lezers iemand zijn, die ons kan helpen aan een gouden tientje van Willem II, dan zuilen we dit gaarne tegen een ruime vergoeding wil len overnemen, waarvoor we nog eenige gel den ter beschikikng hebben. Het aantal leden zou verminderen als we niet ieder jaar ons inspanden nieuwe leden te werven, en ook in den loop van dit jaar is onze moeite niet te vergeefs geweest, zoo dat het aantal een stijgende lijn vertoont, ondanks het piriodiek terugkeerend aantal gevallen van vertrek, bedanken en overlij den. Het aantal vreemdelingen dat de ver zameling bezocht bedroeg 233, het aantal Vlissingers tegen entrée 159, daar komt dan nog bij, dat een groot honderdtal gezins hoofden lid zijn van het Museum tegen con tributie, waarvan de gezinsleden eveneens het Museum bezoeken. Dit jaar werd het Museum bezocht door 64 schoolkinderen met hun geleiders. Dezelfde klacht, die wij verleden jaar uit ten over het wegvoeren der vreemdelingen uit de gemeente door middel van de touring cars, bl'jft ook voor dit jaar gelden. Aan de vreemdelingen wordt niet rustig tijd gelaten te profiteeren van wat de gemeente zelf kan aanbieden, niet alleen de locale zaken, maar ook het Museum en andere bezienswaardig heden hebben daar de nadeelige gevolgen van ondervonden. Dr. J. Hoogkamer f Tijdens een operatie is gisteren op 54-jari- gen leeftijd aan een hartgebrek plotseling overleden de heer J. Hoogkamer, specialiteit voor keel-, neus- en oorziekten te 's-Graven- hage. De heer Hoogkamer, die uit Vlissingen naar Den Haag gekomen was, was eerst kor ten tijd daar ter stede gevestigd, doch had reeds een uitgebreide praktijk. De heer Hoogkamer is lid van den ge meenteraad te dezer stede geweest van 31 October 1924 tot 21 Maart 1927, waarin hij zitting had voor de christ.-hist. partij. Hij is een der krachtigste verdedigers geweest van het voorstel van Burg. en Weth. tot het op richten van nieuw gemeentelijk ziekenhuis. Het stoffelijk overschot van den overledene zal worden verascht in het crematorium te Westerveld. De Kamerverkiezingen. Voor een gehoor van 40 personen trad gisterenavond in „de Oude Vriendschap" al hier op de heer Henri ter Hall met een rede voor de a.s. verkiezingen, welke rede bedoeld was als propaganda voor het Federatief Verband, doch In hoofdzaak neerkwam op hetgeen de heer Ter Hall reeds in de Ka mer heeft gedaan en nog doen zal bij een eventueele herkiezing. Spreker die zich zelf inleidde heette de aanwezigen welkom. De opkomst stelt hem niet te leur. Als hij hoort dat er verga deringen zijn geweest van de groote politieke partijen met 20 hoorders, dan mag hij tevre den zijn. Spreker herinnerde aan het jaar 1925, dat voor hem geen bijzondere aantrekkelijkheid heeft. Hij bleef toen met ruim 25.000 stem men buiten de Kamer, terwijl de andere man met 15.000 stemmen de Kamer intrad. Als men zoo iets medemaakt dan zou men er voor zijn leven lang genoeg van krijgen. Het was voor hem een leeljjke pil om te slikken. Dat zoo iets mogelijk was, komt door de eigenaardige samenstelling van de Kieswet. Spreker zeide dat men zich over de on- en andere transpireerende lichaamsdeelen moet men behandelen met Purolpoeder, als zijnde het meest afdoende middel daarvoor. Purol-Voet-, Toilet- en Kinderpoeder in Bussen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. verschilligheid van de kiezers niet moet ver bazen. Het verschijnsel is algemeen in het land. Overal zijn slechts middelmatig bezette zalen, behalve dan bij de ani-rev. en ka tholieken, die volle kerken hebben. Spreker representeert geen nieuwe partij. Al de kleine partijtjes zijn de schuld van de zes groote partijen, die geheel verpoli tiekt zijn, waarvan vele kiezers een afkeer hebben gekregen. In iedere groote partij heerscht ontevre denheid over den gang van zaken en er zijn onderling verschillende kwesties. Ook de samenstelling der Kamer wekt bij velen ontevredenheid. In de Tweede Kamer zitten verschillende professoren, onderwij zers, ambtenaren, advocaten, burgemeesters enz, doch maar zeer weinig gewone burger- menschen. En het ergste daarvan is dat er zoo velen inzitten, die teren op onze staats- dubbeltjes. Verscheidenen hebben drie-, vier dubbele traktementen en dit noemt spreker een groot schandaal. De heer Ter Hall zette daarna uiteen, dat het Federatief Verband geen politiek wil, maar zaken doen, onrecht herstellen, en het maatschappelijke leven ordenen naar eisch. Het Federatief Verband wil alleen wel vaart, het heeft een ander kiesstelsel dan andere partijen. Men stemt in deze partij niet op nummer 1 van de lijst, maar die de meeste stemmen op zich vereenigt gaat naar de Kamer. Hier door voorkomt men dat de man, die men bedoelt in de Kamer te brengen,vaak slechts de stemmen krijgt die van nummer één af- druppelen, maar men kiest personen, menschen die men in staat acht belangen te behartigen. Het Federatief Verband, zelde spreker, streeft welvaart na zonder politiek, omdat politiek strijd geeft. Spreker liet zich gunstig uit over het socialisme, en stelde hen die vreezen ge rust, door te zeggen dat het socialisme hier gebroken heeft met het felle Marxisme en de sociaal-democraten leden zijn van een langzaam geworden burgerlijke partij. Dat blijkt ook in bijv. in België, waar niet minder dan 22 soc.-dem. Kamerleden zijn gedecoreerd en pronken met een „fluim" v/p hun jas. Hierna besprak de heer Ter Hall het pro gramma van het Federatief Verband, en bracht naar voren wat de menschen die thans door deze organisatie als candidaten voor de Kamer worden genoemd, reeds heb ben gepresteerd. Hij bestreed de critiek der verschillende dagbladen, waarin sprekers op treden en handelen tijdens zijn laatste Ka merperiode vóór 1925 werd aangevochten en men bijv. schreef „hoe een man op dien leeftijd nog naar een Kamerzetel kon din gen", maar hiertegenover zeide spreker, dat er wel ouderen in de Kamer zitten, die, of schoon op respectabelen leeftijd, niet de slechtste Kamerleden zijn en vaak leiding geven in de politiek. Met genoegen kon hij echter ook consta- teeren dat meerdere bladen in 1925 een an der geluid lieten hooren en zijn optreden in de Kamer waardeerden. Men heeft hem in en buiten de Kamer wel eens smalend „het vragende lid" ge noemd, doch beter een vragend dan een zwijgend lid. Door zijn optreden werd de regeering gedwongen zaken en handelingen te doen onderzoeken, die anders wellicht onder den dekmantel waren gebleven. Bij het bespreken van de candidatenlijst wees spreker er op, dat alle categorieën er op vertegenwoordigd waren, van operazan ger tot spoorwegmachinist toe, van leider van een grootbedrijf tot verzorgster van het radio-kinderuurtje, zoodat een ieder de overtuiging moest hebben, dat in het Fede ratief Verband alle belangen worden onder de oogen gezien en behartigd. Het Federatief Verband wil In de Kamer stelling nemen tegen de arbeidsvoorwaarden zooals deze thans bestaan in het kellners- bedrijf, bioscooppersoneel, wil opkomen voor de artisten in Nederland, 'voor de oud-ge- pensionneerden, waarvoor spreker in de Ka mer reeds meermalen heeft gestreden, ver der voor de zee-helden, de redders aan onze kusten, waarvoor spreker een regeling van staatswege wil, zóó, dat deze helden, wan neer zij tijdens den storm in de reddingboot stappen, de zekerheid hebben, dat er voor hun vrouwen en kinderen gezorgd wordt, wanneer zij verongelukken in de golven. De kosten voor het onderwijs moeten ver minderd worden door het tegengaan van het stichten van kleine schooltjes. De Nederlandsche musici moeten beter beschermd worden door het weren van bui- tenlandsche krachten. De artisten en musici hebben hier een zeer zwaren strijd om het bestaan te voeren. In het buitenland worden zij haast niet toegelaten, terwijl hier elke vreemdeling maar mag binnen komen. Groote buitenlandsche gezelschappen ko men ons land bespelen en dat, terwijl onze eigen kunstenaars nauwelijks een emplooi kunnen vinden. Belasting moet geheven kunnen worden van buitenlandsche circussen. Jaarlijks ko men gedurende een reeks van maanden drie vier groote circussen ons land bereizen, die schatten gelds meenemen en geen cent belasting in de staatskas storten. Staatspensioen voor degenen, wier inko men niet uitgaat boven een bepaald bedrag, zal het Federatief Verband verdedigen. De administratieve rompslomp bij de so ciale wetgeving moet verminderd worden. Het Federatief Verband is tegen eenzijdi ge ontwapening. De gebeurtenissen te Cu rasao besprekende noemde spreker dit een groote blamage voor ons land, doch het is uitsluitend de schuld van de regeering, die het zoo ver heeft laten komen. Voor Indië wenschen wij een krachtig be stuur, dat rekening houdt met de voort schrijdende evolutie van de bevolking. Spre ker wees er op dat in de Kamer hiermede veel te weinig ernst wordt gemaakt. Het mag toch niet voorvallen, zooals meestal hu ge val Is, dat de Indische begrooth.jen in een avondzitting worden goedgekeurd, terwijl slechts 3 of 4 leden aanwezig zijn. Tenslotte wees spreker er nogmaals op, dat het Federatief Verband geen organisatie is, die zich fel werpt in den partijsLijd, of in den politieken strijd, maar een organisa tie, die door „zaken te doen", tot Nederlands welvaart wil komen. In onze Tüdmghal. Zondag is de heer dr. F. M. Wibaut te Amsterdam ter gelegenheid van zijn 70ea jaardag gehuldigd, van welke huldiging wq enkele opnamen hebben gemaakteen por tret van kapitein J. M. Meerburg die na 40- jarigen dienst afscheid neemt als gezagvoer der bij den Rotterdamschen Lloyd verschil lende interessante sportkiekjes van wedstrij den welke Zondag hebben plaats gehad. Ook etaleeren wij nog enkele foto's van de verschillende auto-ongeluken welke Zondag hebben plaats gehad. Sportafdeeling C. K. W. O. Gisterenavond werd alhier een vergade ring gehouden om te komen tot definitieve oprichting van een sportafdeeling vanwege de C. K. W. O. Uitgenoodigd waren zij die zich hadden opgegeven voor de afdeeling korfbal. De door het bestuur van de C.K.W.O. aan gewezen voorzitter, de heer C. de Zwart, opende de vergadering en wees er op dat het bestuur en comité zeer sympathiseert met de pogingen tot het oprichten van sportafdeelingen. Gepaste lichaamsoefening Is ook voor on ze Christelijke jeugd noodzakelijk en ge- wenscht. Hierna werd overgegaan tot het kiezen van een bestuur. Als secretaris werd gekozen de heer A. Gillissen, als penningmeester de heer J. Ventevogel, als algemeen adjunct de heer H. M. Harinck Jr. en als commisarisse mej. Haverhoek. De speelavond werd bepaald op Woensdag, des avonds van 7 uur af op het voetbalterrein aan den Koudekerkschen weg. De contributie werd vastgesteld op 10 cent per week en per lid. Binnenkort zal worden overgegaan tot het oprichten van een gymnastiekafdeeling. Eer. tentoonstelling. In het lokaal Noordstraat 34 wordt mor genavond half acht een tentoonstelling ge houden van zaag-, snij- en handwerk, uit gaande van de Ned. vereeniging „Hoop der Toekomst". Koena-melk Yoghurt. De Vlissingsche Melkinrichting stelt voor gebruikers van Koena-melk Yoghurt een keurig uitgevoerd werkje van mevr. Martin Wittop Koning beschikbaar, waarin al de goede hoedanigheden van Yoghurt worden uiteengezet. Verkiezingsreclame te Middelburg. Burg. en Weth. van Middelburg hebben geantwoord op de vragen, gesteld door den heer van baron v. d. Feltz, over het toestaan van het plaatsen van borden met reclame door de S.D.A.P. Burg. en Weth. ontkennen, dat het ver moeden gewettigd is als zouden alleen de ln hun schrijven van 29 Januari jl., overge legd ter raadsvergadering van 27 Februari, vermelde plaatsen worden bestemd voor het opplakken van verkiezingsreclame, dit slaat alleen op het kosteloos plakken van verkie zingsbiljetten. Het doel hiervan is het voor komen van het alom plakken tegen den wil der eigenaren en het schilderen van reclame op het plaveisel, zonder betaling natuurlijk. Burg. en Weth. achten het niet in strijd met die bedoeling, dat zij aan de S.D.A.P, hebben toegestaan om op openbaar terrein op den Dam en de Loskade houten stellages met verkiezingsreclame te plaatsen. De S.D.A.P, heeft daartoe vergunning verzocht en ver kregen tegen betaling van de volgens de ver ordening verschuldigde rechten voor het tij delijk innemen van gemeentegrond. Burg. en Weth. ontkennen, dat de ver schillende politieke partijen terecht konden meenen, dat buiten de in het schrijven van 29 Januari vermelde plaatsen geen gemeente terrein zou worden beschikbaar gesteld voor het aanplakken van verkiezings-reclame, wanneer daarvoor de verschuldigde rechten worden betaald. In hoeverre de aan de S.D.A.P. verleende vergunning den indruk kan wekken van be voorrechting boven andere partijen, vermo gen Burg. en Weth. niet te beoordeelen. 't Menschelijk gemoed is licht vatbaar voor verkeerde indrukken, vooral, wanneer bij an deren onjuiste gedragingen worden veronder steld. In tijden van verkiezingen kan men ten opzichte van het stadsschoon niet al te nauw lettend zijn. Dit behoeft ook niet, omdat eventueele ontsiering slechts korten tijd duurt. Burg. en Weth. zijn niet bereid de reeds aan de S.D.A.P. verleende vergunning in te trekken en wachten voorts af in hoeverre ook andere politieke partijen hun alsnog vergunning tot plaatsing van stellages zullen verzoeken. Zij zullen zoodanige verzoeken naar omstandig heden beoordeelen. Burg. en Weth. wijzen er tenslotte nog op, dat volgens het reglement van orde alleen het stellen van vragen mogelijk is met verlof van den Raad, in vergadering vereenigd. Waar stipte naleving van het reglement zou mede gebracht hebben, dat de vragen hun belang verloren, hebben Burg. en Weth. de vrijheid genomen van dat reglement af te wijken. Abdüconcert. Het Middelburgche muziekkorps zal Zon dag a.s., des middags van 12 tot 1 uur, een concert geven in de Abdij te Middelburg. Directe Belastingen. In verband met de opheffing van het kan toor der directe belastingen en accijnzen voor de buitengemeenten te Middelburg, met ingang van 1 Juli a.s., zijn de kantoorhou ders der hulppost- en telegraafkantoren te Arnemuiden, Serooskerke en Veere en de stationhouders der post-, telegraaf- en tele foonstations te Nieuw- en St. Joosland en Grijpskerke aangewezen als sub-ontvangers der accijnzen. P. T. en T. Benoemd tot referendaris 2e klasse der posterijen, telegrafie en telefonie, de com mies der posterijen en telegrafie B. D. Pronk van het post- en telegraafkantoor te Goes. Aan het te '-Gravenhage gehouden vak examen in den telegraafdienst heeft voldaan de kantoorbediende le klasse J. van den Ber ge van het post- en telegraafkantoor te Mid delburg. Verplaatst met ingang van 29 Juni a.s. de besteller J. Roeleven van het hulppost-, tele graaf- en telefoonkantoor te Bruinisse naar het post- en telegraafkantoor te Middelburg. Nagekomen belastinggelden. De minister van financiën maakt bekend dat ten behoeve van 's rijks schatkist we gens oyer vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en of vermogen (gewetensgeld) is ontvangen bij den ont vanger der directe belastingen te Hulst 138.02 Sas van Gent 122.50 Axel 70.50 en bij den inspecteur der directe belastingen te Middelburg 69.76 en te Ter Neuzen 65.60. De Burgemeester van Goes. De heer G. A. Hajenius, burgemeester van Goes, die dezer dagen 25 jaren in die ge meente werkzaam was (hij werd in 1904 tot gemeente-secretaris benoemd en in 1918 tot burgemeester), is Zaterdag in de raadszaal gehuldigd. Vele particulieren hadden bloe men gezonden, evenals een aantal vereeni- gingen en instellingen, waarvan we noemen het Ned. Trekpaarden stamboek, de Z. L. M. de lering Westelijk-Zuid-Beveland van deze maatschappij, V. V. V., de onderafdeeling Zuid- en Noord-Beveland van den Ned. Bond van gemeente-ambtenaren. De heer A. van Melle, oudste wethouder, huldigde den jubilaris namens den gemeen teraad en de burgerij, de heer Van Balie-

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1