500 300 150 100 25 MAANDAG 17 JUNI EERSTE BLAD No. 140 67e Jaargang 1939 Uitgave: Firma F. VIII GE VELDE Ir., Wabtraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Gegarandeerde oplaag 5150 Ex. GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Stads- en Provincienieuws KEES HELDER LAAT UWE OPNAMEN VOORUIT BESPREKEN :om, ga je met ons toch...." stamelde Kees. „Vandaag rouw Da I" en zijn trók bjj haar hup- Wordt vervolgd.) selhoekje. foutje. In de 5e ats van „schilder", moeten staan. De en naam wel kun- door geen enkel die meneer Pot- laar een dichter ls we dit niet mee. ran den naam en geslaagd, ingekomen vanï De Jongere jeToontje Ezels- ingekomen van! ïrdePijpje Drop. laas Vaak. Igenberg. urfc vóór de vacan- 5 nieuwe raad- tegen om ze hun omen ze aan. Wil uiterlijk Dinsdag- de krant bren- het netjes dicht- Aan het Raad- ngsche Courant te ïl. een edel metaal men tezamen, als de zet, een boom- prachtig bloeit, sschen twee woor- - zoowel aan het als aan het begin nen >ch schreeuw niet!" ik kan niet bö je in een ander boek. m een plaats in de rd voor paard. Qsoort. 't visschen, van boven naar ker geurende bloe- evenhoekje. je genotenGin- mee? Ik heb een de gemaakt, toen halen, als Je zelf En ik durf me best int ik reken op je sch, ik vind dat je duidelijkdat legt Sr is werkelijk geen Je zelf te zün, ?ri)p ik geen sikke- let die twee pijltjes oorstellen, hè? Al in ik toch wel zien, ian Wat moet die len Dit de balk- d, maar wat ik er ik niet. Je moet maar eens uitleg zijn de zonnebloem Weet niet hoe dat Vind ze juist zoo bloemen en Oost knoppen, die op t i. Ja, die musschen r ik denk wel, dat n laten liggen, dat en leuk grapje. Als bezoek komt. zal ik ïen. Een heel klein at ook eens in ons ,t vind je misschien >en jy een handig ran denken, als ik dJe bij je kwam i naar werk vind, iele stapel ligt, kijk lijk. Neen, in onm strand. Wel is er den oever ligge» rop het natuurlijk n is. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren f2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk f 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending/ 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25; iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens kostwinnerschap. De Burgemeester van Vlissingen brengt, I ingevolge artikel 30, 2e lid van het Dienst plichtbesluit ter openbare kenis, dat door den minister van defensie, bij beschikking van 11 Juni 1929, 2e afdeeling no. 300 V, met ingang van 17 Juni 1929 voor een jaar van den dienstplicht is vrijgesteld wegens kostwinner schap, de ingeschrevene voor den dienstplicht dezer gemeente, lichting 1926 Jacob Jan George van den Broeke. Tegen deze uitspraak kunnen uiterlijk den tienden dag na den dag, waarop de uit spraak ter algemeene kennis is gebracht in beroep komen de ingeschrevene wien de uitspraak geldt, elk der overinge voor de ge meente ingeschreven personen of de wettige vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, aan de Koningin te richten, moet met redenen zyn omkleed en worden ingediend bij den Burgemeester der gemeente, waar de persoon wien de uit spraak geldt, voor den dienstplicht is inge schreven. De Burgemeester zendt het verzoekschrift aan de Kroon door. Vlissingen, 15 Juni 1929. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. De overval te Willemstad. Het Tweede Kamerlid de heer Boon heeft aan de ministers van koloniën en van de fensie de volgende vragen gesteld Is het juist, dat de oud-commandant der troepen te Curasao herhaaldelijk tevergeefs heeft aangedrongen op versterking der mi litaire bezetting, omdat hij slechts beschikte over een 100-tal ongeoefende manschappen, dat er op het Waterfort wel eenige kanon nen zijn, waarvoor scherpe patronen om ze er mede te laden, ontbreken, hetgeen trou wens geen doel zou hebben, omdat er nie mand aanwezig is, die er mee om kan gaan, dat de eerste mitrailleuse nog moet worden geïmporteerd, kortom, dat ieder behoorlijk afweermiddel ontbreekt Is de regeering niet van oordeel dat het gebeurde te Curasao aanleiding moet zijn om zoodanige maatregelen te treffen, dat het aantal en het gehalte der troepen, als mede de bewapening zoodanig worde, dat de groote Nederlandsche belangen aldaar afdoende worden beschermd, alsmede wordt voorkomen, dat wrijving ontstaat met mo gendheden, wier belangen op ernstige wijze kunnen worden geschaad Is de regeering door het gebeurde niet tot de conclusie gekomen, dat het dringend noodig is, om in de Caraïbische wateren blijvend een marinevaartuig met een lan- dings-divisie te stationeeren, gelijk zulks vroeger steeds het geval is geweest, en waarop uit Curasao herhaaldelijk te ver geefs is aangedrongen 1 Aan „de Courant" wordt door United Press Uit Caracas gemeld Het Venezolaansche ministerie van buiten- landsche zaken heeft aan de United Press een afschrift verstrekt van de nota der Ne derlandsche legatie alhier aan de Venezo laansche kanselarij en van het antwoord dier kanselarij aan de Hollandsche legatie. De nota's zijn door de volgende bladen gepubli ceerd de semi-officieele Nuevo Diario, d9 Heraldo, de Espera en de Sol. De correspondent van United Press is door de Venezolaansche kanselarij officieel mede gedeeld, dat de stukken, gewisseld met de Nederlandsche delegatie, formeele nota's zijn. Zij zijn in het Spaansch gesteld hieronder volgt een niet officieele vertaling. »Ik maak naar aanleiding van dit nieuws gebruik van de gelegenheid om uw excellentie de deelneming te betuigen van deze legatie over een daad van zeerooverij, cjje blijkbaar haar verdere ontwikkeling op Venezolaansch grondgebied heeft gehad. Ik had het voor recht, door uw excellentie in den namiddag van den lOen dezer te worden ontvangen en deelde uw excellentie toen mede, dat volgens een zoo juist ontvangen telegram van het ministerie van buitenlandsche zaken van Nederland het bestuur de situatie in Curasao beheerschte en dat twee schepen met een expeditie-afdeeling aan boord onderweg wa ren naar het eiland, waar zij binnen twaalf dagen kunnen aankomen. Ik deelde uw excellentie voorts mede, dat de gouverneur de commandant van het garnizoen, de gijzelaars, alsmede de bemanning, met uit zondering van twee matrozen, die misschien door de pohtie van Veda del Coro zijn vast gehouden, veilig en ongedeerd naar Curasao waren teruggekeerd. Sta mij toe uiting te geven aan de overtuiging, dat de tragische gebeurtenissen, waarvan hier melding is ge maakt. door Venezuela en de Nederlanden tc vereenigen in den strijd tegen gemeenschap pelijke vijanden, die zich zelf buiten de wet ten der beschaafde volken hebben geplaatst, ten gevolge zullen hebben, dat de twee be vriende naties elkaar nog beter zullen begrij- pn. Ik heb uw excellentie reeds in kennis gesteld van de deelneming dezer legatie met den heldendood van generaal Gabriel Lacle. die gesneuveld is bij de verdediging van zijn land. In deze nota geef ik ook uitdrukking aan de deelneming van Nederland in den rouw van Venezuela als het den dood van dezen dapperen soldaat en grooten patriot op het veld van eer zal vernemen." „De regeering van Venezuela, die onder alle omstandigheden, om redenen van nabuur schap en vriendschapsbetrekkingen, die het met de aangrenzende kolonie en met het ko ninkrijk der Nederlanden onderhoudt, elke verstoring der openbare orde op Curasao zou betreuren, betreurt in het bijzonder ten zeer ste de voorhallen, die aanleiding tot doze no tawisseling hebben gegeven, waardoor een complot op touw gezet op het grondgebied van een bezitting der Nederlanden, de rust op ons eigen grondgebied bloedig kwam ver storen. U Edelgestrenge ziet in en zegt zoo juist de tragische gebeurtenissen, waarvan hier melding is gemaakt, zullen, door Venezuela en Nederland te vereenigen in den strijd te gen gemeenschappelijke vijanden, die zich zelf buiten.de wetten der beschaafde volken hebben geplaatst, ten gevolge hebben, dat de twee bevriende naties elkaar nog beter zullen begrijpen. De regeering van Venezuela, deze overtuiging dee1 nd, hoopt, dat, waar het vol ledige onderzoek der gebeurtenissen in han den der Curasaosche autoriteiten is, dit on derzoek zich zoo ver mogelijk zal uitstrekken en dat zijn resultaten aan deze regeering zullen worden medegedeeld, met het doel dat alle verantwoordelijkheden kunnen worden vastgesteld, alle noodzakelijke preventieve maatregelen kunnen worden genomen, en elk land voor zich de aangewezen sancties kan toepassen tegen de daders en medeplich tigen van een aanslag gepleegd tegen het Volkenrecht. De regeering van Venezuela stelt ten zeer ste op prijs de juiste betuigingen van deelne ming die de koninklijke legatie op zoo vriend schappelijke wijze uitdrukt betreffende den heldendood van genraal Lacle, die in het uur des gevaars zijn leven wist in de waagschaal te stellen en te geven overeenkomstig de eischen van zijn plicht en militaire eer". De afdeeling West-Java van de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging „Onze Vloot" heeft haar groote verontwaardiging uitge sproken over hetgeen voorgevallen is op Cu rasao. De afdeeling heeft telegrafisch aan het hoofdbestuur der vereeniging te 's-Gra- venhage een voorstel ingediend om onver wijld over te gaan tot het doen houden van een nationale inschrijving teneinde de Ne derlandsche regeering een modernen kruiser aan te bieden, die den naam Curasao zal dragen. Toepassing der Invaliditeitswet in de landbouwbedrijven. De minister van arbeid, handel en nijver heid heeft ten vervolge op de beantwoor ding van vragen van het Tweede Kamerlid Van den Heuvel betreffende de toepassing van de premiebetalingsbepalingen ingevolge de Invaliditeitswet ten opzichte van de werkgevers in den landbouw medegedeeld Van een zeer onderscheiden toepassing van de Invaliditeitswet, in den door den heer Van den Heuvel bedoelden zin, is on- dergeteekende gebleken geen sprake te zijn. Algemeen wordt door de Raden van Arbeid vastgehouden aan den wettelyken regel, dat bij iedere loonbetaling een rentezegel moet worden geplakt. Het blijkt evenwel by de landbouwbedrijven voor te komen, dat knechten op jaarloon in dienst worden ge nomen en eens per jaar worden betaald. In zulk een geval behoeft er krachtens de wet telijke bepalingen slechts éénmaal per jaar te worden geplakt. Voor alle overige gevallen moet echter tegelijk met iedere loonbetaling een rentezegel worden geplakt, en, zooals reeds werd gezegd, houden de Raden van Arbeid aan dien regel vast. Uiteraard komt het voor, dat de werkgever wel op den ver valdag de rentekaart behoorlijk volgeplakt bij den Raad van Arbeid inlevert, doch dat hij niet geregeld bij iedere loonbetaling heeft geplakt. Wordt het niet tijdig plakken even wel bij een controlebezoek ontdekt, dan wordt de werkgever op zijn verplichting tot geregeld plakken bij loonbetaling gewezen. Tot het opmaken van proces-verbaal wordt echter in den regel slechts overgegaan na herhaalde overtreding en herhaalde waar schuwing, gepaard aan klaarblijkelijken on wil. Van in den aard van den landbouw hun grond vindende bezwaren van eenige betee- kenis tegen het bij iedere loonbetaling plak ken van rentezegels is niet gebleken. Beta ling van het loon op den akker komt slechts sporadisch voor. Meer toegvendheid tegenover de werkge vers in land- en tuinbouwbedrijven is ter voorkoming van nadeelen voor de verzeker de arbeiders niet geraden. Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De centrale commissie voor bezuiniging, ingesteld door de Nederlandsche Maatschap pij voor Nijverheid en Handel te Haarlem, heeft uitgegeven de brochure „Waarschu wende cijfers uit de gemeente-financiën 1929", Dit boekje bevat een vergelijkend overzicht van ontvangsten en uitgaven van 37 gemeenten hier te lande volgens de be grootingen voor 1929 en 1925 met uitvoerige, verklarende inleiding. Een boekje in den zelfden geest gaf de commissie reeds in 1925 uit, aan de hand der gemeentebegrootingen voor dat jaar. Nu zijn, naast de cijfers voor 1925, die voor de begrootingen voor 1929 er in verwerkt, terwijl ten aanzien van belas tingen en schulden ook een vergelijking met 1914 wordt getrokken. Het is de bedoeling der commissie om met deze publicatie eenig materiaal te geven aangaande den huidigen toestand der ge meente-financiën in wat meer overzichtelij ken vorm dan de begrootingen dat bieden, ten dienste van allen, wien de zorg voor een goed financieel beheer in hun gemeente ter harte gaat. De verzamelde gegevens zijn niet bedoeld als kritiek op het financieele beleid der be handelde gemeenten al kunnen zij wellicht in bepaalde gevallen daartoe aanleiding ge ven, maar zulke kritiek mag toch alleen geoefend worden door hen, die met de plaatselijke toestanden volkomen bekend zijn en op grond daarvan een billijk oordeel kunnen vormen. Volgens het vergelijkend overzicht van de ontvangsten en uitgaven der gemeente Vlis singen bedroegen de schulden 1 October 1928 2.577.000 of per inwoner 119.88 en van Middelburg 2.310.000 of per inwoner 123.02, De staking in het houtbedrijf te Zaandam Bij de politie te Zaandam zijn de laatste dagen klachten ingekomen, dat de stakers met catapulten schieten en met steenen gooien naar in de haven werkende werkwil lige Elburgers. In verband hiermede heeft de commissaris van politie het toezicht aan de haven uitgebreid, te meer, daar de Elbur- gers en Spakenburgers door het optreden van de stakende houtwerkers moeilijk zijn te weerhouden aan wal te stappen om met hun belagers af te rekenen. Vrijdagavond had zich weder een groote troep stakers aan de Havenstraat verzameld om de lossing van de houtbooten gade te slaan. Naar het politierapport meldt werd, zoodra de daar gestationneerde agenten een anderen kant uitkeken, met steenen gegooid en werden de Elburgers uitgejouwd. Voort durend trad een van de stakers provocee- rend op en hij trachtte o.a. een agent te scheppen. Toen niet aan de herhaalde som maties om zich te verwijderen werd voldaan, heeft de politie de menigte met gummistok en sabel uit elkaar geslagen, waarbij een agent door een onbekende op het oor werd geslagen. De politie slaagde er echter spoe dig in de rust te herstellen. Verkeerstentoonstelling. De Verkeerstentoonstelling, die te Utrecht van 13 tot en met 20 Juli door de Provin ciale Utrechtsche Verkeersinspectie wordt gehouden, zal Zaterdag 13 Juli des nam. 2 uur officieel worden geopend door den Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, den heer dr. H. Th. s' Jacob. Onze Aarde. Het Juni-nummer van dit maandschrift is geheel aan de rivier de Rijn gewijd De Rijn, zooals hij heden ten dage stroomt door verschillende landen, van de bronnen tot aan de mondingen in de Noordzee en de Rijn, zooals hij door Engeland stroomde in praehistorische tijden. Het nummer is rijk geïllustreerd. Het plan Is meerdere van deze nummers het licht te doen zien. In November zal een Amerika-nummer volgen en daarna een af levering gewijd aan Egypte, aan de Pyre neeën, enz. Evenals dit Juni nummer zullen deze speciale nummers een grooter aantal pagina's beslaan. Het maandschrift wordt uitgegeven door de N.V. van Holkema Warendorf's Uit gevers-Maatschappij te Amsterdam. De redding der bemanning van de Christian Michelsen". Door den consul-generaal van Noorwegen werd Zaterdagmorgen namens zijn regeering in het loodsgebouw te Hoek van Holland aan schipper J. Slis en den eersten machinist H. Benard van de stoomreddingboot „President van Heel" de gouden en aan de overige leden der bemanning en de nagelaten betrekkingen der van de drie bij de „Valka" verdronken matrozen de zilveren medaille uitgereikt voor de redding van de bemanning van de „Chris tian Michelsen". VLISSINGEN, 17 JUNI. N.V. Stoomvaartmaatschappij Zeeland. Zaterdagmiddag werd onder voorzitter schap van den heer T. H. de Meester, in het Grand Hotel Britannia de jaarvergadering gehouden van de N.V. Stoomvaart-Maatsch. „Zeeland", Kon. Ned. Postvaart. Uit de pre sentielijst bleek, dat vertegenwoordigd waren 4046 aandeelen, uitbrengende 52 stemmen. Allereerst werd aan de orde gesteld het jaarverslag. Daar geen der aanwezigen naar aanleiding daarvan het woord vroeg, werd het zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. Dit zelfde geschiedde met de verlies- en winstrekening en de balans. Ook van de rondvraag maakte niemand gebruik en werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Zonnsstraaldag. Hoewel de weersgesteldheid jl. Zaterdag minder gunstig was, is het bereikte resultaat met de gehouden inzameling voor de stich ting „Zonnestraal" buitengewoon goed te noemen. Dank zij de ijverige en onvermoeide mede werking van een groot aantal dames is in totaal niet minder dan 670.15 opgehaald, een bedrag waarover het plaatselijk comité zeer voldaan is en waarvoor der dames on getwijfeld een woord van hulde toekomt. Een der collectrices bracht alleen het res pectabele bedrag in van 62.98«/2. Ook aan onze stadgenooten, die ditmaal wederom hebben getoond een warm hart te hebben voor de lijdende menschheid een hartelijk woord van dank. Te Middelburg bracht de colectle 590 op. Het Nederlandsche Roode Kruis. De algemeene vergadering van het Neder landsche Roode Kruis zal deze week te Middelburg worden gehouden. Reeds Woensdag wordt verwacht Z.K.H. Prins Hendrik, voorzitter van deze vereeni ging, die zyn intrek zal nemen ten huize van den Commissaris der Koningin. Daar zal ter eere van den hoogen gast een diner plaats hebben, waaraan verschillende auto riteiten, die in betrekking staan tot het Roode Kruis zijn genoodigd, waarna in de sociëteit „St. Joris" een begroetingsavond zal plaats hebben. Donderdagmorgen heeft aan het stations emplacement een demonstratie plaats voor de leden der transportcolonnes van de af deeling Middelburg en Vlissingen, welke ein digt aan de Loskade. Na deze demonstratie, waarbij ook de padvinders hun medewerking zullen verlee- nen, vangt te half elf de algemeene verga dering aan in de sociëteit „Sint Joris". Te kwart over twaalf heeft een officieele ontvangst op het stadhuis plaats, waarna de heeren een kijkje nemen op de Markt, de Botermarkt en in de Abdij. Na de lunch houdt de luitenant-generaal buiten dienst, de heer N. Schrijver, een voordracht. Te 3 uur wordt een autotocht gemaakt over Veere naar Domburg, waar de thee wordt gebruikt, die door het gemeentebe stuur van Domburg in het Badhotel wordt aangeboden. Van Domburg wordt over Westkapelle, Zoutelande, Biggekerke, Kou- dekerke naar Vlissingen gereden. In het Grand Hotel Britannia alhier heeft het officieele diner plaats. Voor Vrijdag staat op het programma een boottocht, die te 9 uur van Vlissingen zal aanvangen en waarbij om ongeveer half 12 alhier wordt teruggekeerd. Men gaat dan direct door naar Middelburg, waar in het Grand Hotel wordt geluncht. De meeste deelnemers zullen dan te 13.25 Middelburg weder verlaten. De Prins brengt dap nog een bezoek aan de landbouwtentoonstelling te Goes. Ateliers voor moderne Portretkunst FOTOGRAAF MIDDELBURG VLISSINGEN LANGE DELFT 34 BELLAMYPARK 38 Non-actief verleend. Aan de kantoorbediende R. C. D. C. de Jonge van het post- en telegraafkantoor te Vlissingen is op haar verzoek non actief ver leend van 16 Juni tot en met 15 September. Vreemdelingenbezoek. Wij hebben gisteren een druk bezoek gehad van Belgische plezierreizigers. Er waren en kele booten uit Antwerpen hier aangekomen- De reizigers waren vergezeld van enkele mu ziekkorpsen. Zondag 30 Juni zal de turnvereeniging „U. d. I." te Bergen-op-Zoom een boottocht naar Vlissingen maken met de salonboot „Stad Zierikzee". Een vliegtuig geland. Hedenmorgen is op het vliegveld alhier geland het Duitsche vliegtuig D 53, dat een defect had. Hetvliegtuig is in de hangar gereden ten einde het defect te herstellen. Concours „Zang Veredelt". Op het Zaterdag jl. te Kruiningen gehou den concours van den Zeeuwschen Zangers- bond „Zang Veredelt", werd door de ge mengde zangvereeniging „Door Oefening Ver- eenigd" alhier, onder leiding van haren di recteur de heer J. P. J. Machgeels, in üe tweede afdeeling gemengde koren met 161 punten een tweede prijs behaald. Waar D.O.V. voor de eerste maal in deze afdeeling uitkwam en met een zeer gering aantal leden, mag dit wel een goed succes heeten. Het eiland Walcheren. Ons mooi eiland trekt tegenwoordig bij zondere belangstelling. Na het artikel in „de Telegraaf" vinden wij thans weer in het „Vaderland" een beschrijving van Walche ren, zulks in verband met den pas uitgege ven gids door de Vereeniging voor Vreem delingenverkeer. Het Haagsche blad schryft het volgende Zeeland is meer dan Holland, niet in dien zin, dat het op andere wijze mooier is of belangrijker dan Holland, maar dat het een als het ware op de spits gedreven, geëxal teerd Hollandsch karakter heeft. De Hol landsche lucht? Men vindt ze nog fijner, nog ijler, nog lyrischer, nog muzikaler, zoo men wil, in Zeeland. De beteekenis van het waterelement en de vermenging van water en land, die den vreemdeling in ons Hol landsche landschap zoo zeer treffen, vindt de Hollander nog zeer versterkt terug in Zeeland. En zelfs de menschen in het land schap en in de steden. Wij hebben de stel ling eens hooren verdedigen, dat de Zeeuw een nog Hollandscher Hollander is en dat was niet alleen maar een grapje. Daarbij komt nog, dat Zeeland minder dan de Noordelijke provincies, door de mo derne beschaving veranderd is. In sommige straten van Middelburg, in dorpen als Kloe- tinge bij Goes, langs tal van wegen en dij ken van den Zeeuwschen archipel kan men zich nog in den ouden roemrijken tijd wa nen of zelfs in den tijd, dat het land en de roem samen „gemaakt" werden door het krachtige menschenras, dat daar woont. En van Zeeland is Walcheren weer het meest Zeeuwsche eiland. Het leven op Wal cheren en de menschen aldaar in hun dage- lijksche doen en laten zullen wel net zoo zijn als overal elders, maar wanneer men een zonnigen dag op dit eiland doorbrengt, dan kan men er zich in een goed ingerichten hemel denken. Dit kleine eilandje is vol van wonderen er is zooveel te zien en zooveel te genieten, dat men het zelf niet alles ontdekken kan, zoo men er slechts een paar dagen vertoeft. Ncd. Bakkersbond. Woensdag 10 Juli a.s. wordt te Middelburg de jaarvergadering gehouden van den Ne- derlandschen Bakkersbond. Des morgens te 10 uur heeft de officieele ontvangst ten stad- huize plaats, waarna te 11 uur in de Concert en Gehoorzaal de algemeene vergadering aanvangt. Voor de vrouwen der leden worden des middags op de BKTEM II in het Schut tershof onder leiding van den heer Ch. J. Mazure dansen in boerenkleeding gegeven, welke na het gemeenschappelijk diner, dat

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1