1000 500 300 150 100 25 DINSDAG EERSTE BLAD AJPj IVo. 133 67e Jaargang 1929 Uitgave: Firma F. VAN DE VElDïlr., Walstraal 58-ÊO, Vlissingen.Felef. 10. Postrekening 66287 11 «JUMI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Gegarandeerde oplaag 5150 Ex. OVERVAL OP CURACAO. HOOI* BINNENLAND Stads- en Provinciën! euws |aten van Beethoven, Muziek. 7.45 Lite- Gresham Singers. LezingCharacter. Muziekles. 10.00 .0012.20 Dansmu- p5 ïrt. 10. 1744 M. 12.50—2.10 M .05 Orkestconcert. .5511.10 Sympho- van Koderic. 10.35 en 12.30 Gra- en 6.056.50 Or- Strauss-avond. We- raan. .20—5.20 Lezingen en itconcert. 6.208.05 leert door H. Basser- 9.00 Shakespeare- H. Heyner, bariton, •kapel. 11.50 Muziek voor irt. 5.20 Radiozangles. IL)ie Mutter". Schles- rtet. 10.20 Actueele „nsmuziek. .20 Trioconcert. Ka- foonmuziek. 8.20 Or- |pior Alpaerts. bladen. met een artikeltje, voorloopige regeling Ïtigingen. Ir. Max trooirechten in ver- •ren van een uitvin- waarin gesproken ■heid van een omroep Tellensystem" en een Jeend artikel, waarin Jugkoppeling" behan- van de voor- mateur-zend-machti- |erd. Verder de vaste lezen we een artikel jng. In' een andere mkele bijzonderheden deh Philips korte- den PHOHI-zender. ervolgt zijn artikel een kortegolfontvan- Jjving van het opne- onplaat en de vaste is de titel van het .Radiobode", hierin ,n dit request in de tijdschrift geeft een uitzending uit Aken tier" en noemt deze en geslaagd experi- labesprekingen lezen .kei over den omroep van J. Gertsen over electrodynamischen Imen het binnenwerk n enkele korte arti- ogids" publiceert een Neutraliteit en de K. ubliceert een artikel: 5cheveningen-Haven." waarin beschreven Iïe woeste binnenlan- waarbij verschillende nginstallaties worden jving van de Philips de vaste rubrieken, leeft- naast bijdragen idiogolven door boo- Iimile-telegrafie voor- ieuwS. een artikel over het met de verschillen- de VARA voor de |rd. De samenstelling wordt besproken, en gepubliceerd tot da Zaterdag a.s. Het en ander over het om de „onde coin- nemen. terwijl Chris rijdt aan een Sedich- >nderwerp. Verder de te berichten. in Amerikaansche en. burgemeester Walker lew York een bedrag trokken, om een ver- kersysteem aan te zal zijn, om de con- in Central en Pros- tork worden gegeven, in te doen hooren. zullen van tijd tot worden weergegeven '00 mijl verzonden. ■>llen in .Little Ame- aangenaam verrast, a vam.hefc station 2 ezonden dóór KDKA van Sydney via |idpool te komen, een mijl, de grootste ooit ifgelegd. om Euto's. Fietsen ulften. ll UUÏ 9.49 9.50 9.50 ÏE VLISSINGEfll «3 17.14 5.52 18.16 655 1917 8.01 20.21 VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoorVlissingenende gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertentiesbetreffendeHuur enVerhuut.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Het ministerie van defensie deelt bet na volgende mede in aansluiting op het regee- ringscommuniqué door het ministerie van koloniën uitgegeven Hr Ms. torpedobootjager „Kortenaer vertrok 7 Februari jl. uit Paramaribo naar Nederland aangezien de aanwezigheid van dien bodem in de West-Indische wateren niet meer noodzakelijk geoordeeld werd en aan dit schip bepaalde diensten hier te lan de moesten worden opgedragen. Het schip keerde 8 Maart te Nieuwedlep terug en werd verder gereed gehouden om bij mogelijke verwikkelingen in West-Indie zoo spoedig mogelijk naar Willemstad gezonden te worden. Thans zal die torpedobootjager uit Nieu- wediep vertrekken binnen 24 uur nadat de order daartoe is gegeven. De etat-major van de „Kortenaer" is als volgt samengesteldluitenant ter zee le klasse J. Lagaaij, commandant, luitenant ter zee 2e klasse H. T. Hoffmann, oudste officier, luitenants ter zee 2e klasse A. de Booij en J. E. A. Post Uiterweer, luitenant ter zee 3e klasse J. P. van Duim, officier van den ma- minestoomvaartdienst le klasse C. van Heij den officier van den marinestoomvaart dienst 2e klasse O. W. J. Massa, officier van den marinestoomvartdienst 3e klasse L Stam, officier van administratie 2e klasse V A. van Houte, officier van gezondheid 2e klasse P. S. Walma van der Molen en 1de terste luitenant der mariniers P. J. van Gijn. Omtrent het vertrek van de „Kortenaer valt nog mede te deelen, dat deze oorlogsbo dem gisterenavond omstreeks 10 uur met volledige bemanning de haven van Nieuwe dlep heeft verlaten en zee heeft gekozen. In Hoek van Holland zal een landingsdivisie mariniers uit P.otterdam worden aan boord genomen. Vannacht om drie uur zou deze divisie welke onder commando staat van den le luitenant der mariniers P. J. van Gun en 39 onderofficieren en manschappen telt, met de „Frans Naerebout" van Rotterdam naar den Hoek vertrekken. Daar zou zij zich in den vroegen ochtend op de „Kortenaer Inschepen. Hr. Ms. „Hertog Hendrik", die gereed wordt gemaakt voor vertrek naar West-In dië staat onder commando van kapitein-ter zee J. Bosma. Het pantserschip „Hertog Hendrik" is een oud pantserschip, dat een geringe gcvechtswaarde heeft. Het dateert uit 1900 en is 5000 ton groot. De bewapening bestaat uit één kanon van 24 c.M. (vroeger Iwee) en vier kanonnen van 15 c.M., bene vens kleiner geschut van 7.5 en 3,7 c.M. De De heer Colijn heeft den minister van ko loniën de volgende schriftelijke vragen ge- steld 1. is de regeering bereid, zoo spoedig m - gelijk meer uitvoerige mededeelingen te ver schaffen aangaande de voor onze internatio nale reputatie zoo blameerende gebeurtenis sen op het eiland Curasao 2. Wil de regeering met name duidelijk maken, waaraan het is toe te schrijven, a een bende van 500 Venezolanen dermate ge wapend kon zijn, dat de militaire politie macht kon worden overmeesterd 3. Kan er op worden gerekend, dat de re geering maatregelen van blijvenden aar nemen zal om een herhaling van zulke v Mis koloniaal gezag en internationale repu tatie smadende gebeurtenissen te voorko- men? Door het departement van koloniën is. naar „de Tel." verneemt aan den burge meester van de gemeenten waar familie wont van de slachtoffers van den overval te Willemstad, bericht gezonden, ten einde «e familie in te lichten. De namen van de gesneuvelde onderofficieren zijn sergeant majoor Vaas, wiens familie te DronrUP "«machtig is en brigadier Van Zullen, -a- milie woonachtig te Utrecht. De naam van den zwaar gewonden sergeant is Marcusse, Wens familie te Wissekerke woont. Kenners van de Curaeaosche toestanden verzekerden aan de „N. R. C.", dat mer- Den Haag reeds eenigen tijd wist, dat er op Curasao en van den Venezolaanschen kent iets broeide. Curasao telt vele ui.ge- "eken Venezolaansche burgers zelfs Cas tro heeft er in zijn jeugd gewoond die voortdurend relaties pret hun vaderland on derhouden en de oproerige fciementen al daar op de hoogte stellen van de toestan- den op Curacao, dat slechts op drie a vier uur stoomens afstand van de kust van Ve nezuela ligt. De groote fout van regeeringswege ge maakt, achten ook de zegslieden van de „N. R. C." de vermindering van het garnizoen op Curasao. Mr. Braritjes, oud-gouverneur van Cura sao, die in Augustus van het vorig jaar af trad en repatrieerde, verklaarde aan de „Haagsche Crt.", dat hij het bericht aan vankelijk als een handigen canard be schouwde van Amerikaansche bladen om tijdelijk de waarden der Koninklijke op de geldmarkt te drukken. De nadere details, welke wel degelijk we zen op een gewapende overval, overtuigden hem echter van zijn onjuiste opvatting. Het bericht, aldus mr. Brantjes,. komt voor mij absoluut onverwachts. Gedurende mijn gouverneurschap van Curasao heb ik nooit iets kunnen bemerken van bewegingen on der de gemengde inheemsche bevolking van het eiland tot omverwerping van het Neder- landsche gezag. Evenmin bemerkte ik ooit een strooming, om van Curasao uit een re volutionaire actie te beginnen in Venezuela. De bevolking van het eiland is niet lang stationnair. Wekelijks komen er tientallen bij en vertrekken er anderen, voor het mee- rendeel arbeiders in de raffinaderijen dei- Bataaf sche Petroleum Maatschappij. Alle vreemdelingen, die op Curacao aan komen, zijn op de hoogte van het verbod tot het dragen van wapens en de controle op de naleving dezer bepaling is uiterst nauwgezet. De militaire bevelhebber is zeer wel op de hoogte van de mentaliteit der immigranten en zijn scherpe maatregelen zijn geenszins overbodig. Wat intusschen ook gebleken is. Het komt mij dan ook niet waarschijnlijk voor, dat de bende, die den overval pleegde, over andere, dan slagwapens, hakmessen, bij len enz. heeft beschikt. Daartegenover staat, dat de honderd man sterke troepenmacht, waarover Curasao be schikt, uit uitstekende soldaten is samenge steld, gerecruteerd uit de politietroepen hier te lande. Men mag hen zeer zeker berekend achten voor de hun opgedragen taak, doch de vraag blijft, of het garnizoen als geheel sterk genoeg is. Buiten deze bescheiden legermacht, aan welke de bescherming van een belangrijk eiland met een kostbare industrie is toever trouwd, heeft de Bataafsche zelf nog een aantal particuliere politie-opzieners in dienst, een soort von onbezoldigde rijksveld wachters, die voornamelijk zorgen voor de bewaking der kampementen van arbeiders der raffinaderijen. Deze mannen, meestal Nederlanders, althans Europeanen, zijn ook gewapend. Men heeft nooit kunnen voorzien, dat wat nu gebeurd is, plaats zou vinden. Wel heeft de Bataafsche bij herhaling aangedrongen op versterking der politie-macht, hetgeen de maatschappij dan zelf zou betalen. Er bleken echter teveel bezwaren tegen een maatregel als destj te bestaan en na langdurige bespre kingen was het resultaat, dat er niets ge beurde. Het „Vaderland" schrijft: De militaire macht op Curasao is blijk baar onmachtig gebleken om zulk een over val onmogelijk te maken. Over een oorlogs bodem beschikt de regeering daar nietde „Kortenaer", die in het najaar van 1928 naar West-Indië is vertrokken, zulks in ver band met den toestand op het eiland Aru ba, is sedert reeds weer teruggekeerd. De officieele samenstelling van de landmacht was blijkens het laatstverschenen verslag (1927) 4 officieren, 1 officier van gezond heid en 130 onderofficieren en manschap pen, maar de werkelijke sterkte was belang rijk minder. Reeds jaren lang is de nood zakelijkheid van een sterke militaire politie betoogd, maar daaraan is geen voldoende aandacht gewijd. Zoo waren er een jaar geleden geen vijf tig man politietroepen aanweziger komt hierin slechts langzaam (te langzaam verbetering. Bij de begrooting voor 1930 wordt gerekend op 198 man militaire poli tietroepen. De schutterij, die als een aan vulling moest dienen en die in elk geval bij gebeurtenissen als deze goede diensten had kunnen bewijzen, is onder het bewind van den vorigen gouverneur afgeschaft, waar mede een luttele bezuiniging werd verkre gen. We hoorden intusschen, dat vele be woners, vooral employè's der Koninklijke, zich sedert dien in den wapenhandel heb ben geoefend. Zooals wij zeiden, vestigt deze overval opnieuw de aandacht op de noodzakelijk heid ,om in dit gebiedsdeel op alle eventuali teiten voorbereid te zijn. Er moet voor ge waakt worden, dat Venezolaansche revolu ties niet op Nederlandsch grondgebied wor den uitgebroed en voorbereid. De indruk mag niet worden gevestigd, dat Nederland het gezag op dit belangrijke strategische punt (het pistool op de borst van Venezue la niet kan handhaven. De ontwikkeling der resuachtige petro leumbedrijven maakt dit nog te meer nood zakelijk. Gevraagd mag worden of deze noodzakelijkheid wel voldoende werd en wordt beseft. Curacao, het grootste eiland van de Eilanden onder de Wind, heeft een opper vlakte van 500 vierkant» K.M., ongeveer Va van de Nederlandsche provincie Limburg. Het heeft een diepe, veilige en gemakkelijk te bevaren haven voor de groote vaart, de haven van Willemstad, die als overscheep- haven en als olie- en kolenstation in West- Indië van groote beteekenis is geworden De sterkte van de bevolking van Willemstad bedroeg 1 Januari 1928. 19061 zielen. Van de voortbrengselen van het eiland noemen wij oranjeappelen, waarvan de be kende oranjeschillen voor likeurfabricatie worden vervaardigd. Verder phosforzure kalk, waarvan er in 1927 108.881 ton werd uitgevoerd. De op Curacao gebouwde schoeners heb ben een goeden naam. Op het eiland vindt men een ijsfabriek en ëen struisvogelpark. De Nederlandsch-Indische Gasmaatschappij heeft hier ook haar inrichtingen. Ze levert de electriciteit van het eiland. De waarde van den invoer op Curacao bedroeg in 1927 13.509.800.De uitvoer bedroeg in het zelfde jaar 13.412.700.De doorvoer van de haven van Curacao bedroeg in 1927 13.708.300.—. Bet Koninklijk bezoek aan Amsterdam. Gisterenmiddag te half vijf is ten Paleize aan Koningin Emma het huldeblijk van Am sterdam aangeboden, bestaande zooals met weet uit 32 aquarellen van Amster- damsche stadsgezichten, vervaardigd door Amsterdamsche kunstenaars. De plechtigheid droeg een zeer intiem karakter. Alleen de uit zeven personen bestaande commissie voor de aanbieding van het huldeblijk was daarbij tegenwoordig. De voorzitter, mr. G. Vissering, heeft daar bij een rede gehouden, die door Koningin Emma beantwoord werd. H.M. zeide o.a. het volgende Ik stel het op den hoogsten prijs te weten, dat dit waar devolle geschenk een blijk is van de mij toegedragen gevoelens uit alle kringen van Amsterdams burgerij en het verheugt mij hieraan te kunnen toevoegen, dat geen ge schenk mij meer had kunnen verblijden, dan juist deze aquarellen van in Amsterdam wo nende schilders, vervat in een cassette door Amsterdamsche kunstenaars ontworpen en uitgevoerd. Deze stadsgezichten zullen niet alleen dier bare herinneringen in mij levendig houden, maar mü ook een blijvend beeld geven van het Amsterdam van heden. Ik verzoek u mijne heeren aan allen, die er toe medewerkten, mij deze vreugde te bereiden, mijnen meest diepgevoelden, in- nogen dank over te brengen. Moge Amsterdam onder Gods zegen in bloei en welvaart toenemen tot heil van zijn geheele bevolking en tot welzijn van ons dierbaar vaderland. Bestelling huls aan huis. Naar aanleiding van het antwoord van den minister van waterstaat op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Van Braam beek heeft het hoofdbestuur van den Centr. Nederl. Ambtenaarsbond den minister ge schreven, het te betreuren dat de bestelling huis-aan-huis van ongeadresseerde drukwer ken niet geheel is afgeschaft. In dat schrijven wordt de meening te ken nen gegeven dat dit werk een stempel van minderwaardigheid drukt op de taak der brievenbestellers, hun arbeid te veel ver zwaart en hun normaal voorgeschreven diensttijd doet overschrijden. In verband met de omstandigheid, dat deze bezwaren zich vooral zullen doen gelden bij de voorbereidingen der in Juli te houden al- gemeene verkiezingen, heeft het bestuur van den C.N.A3. den minister verzocht, door in dienstneming van hulppersoneel te bevorde ren, dat de voorgeschreven diensttijd van het bestellend personeel niet wordt overschreden. De staking te Zaandam. In den nacht van Zondag op Maandag hebben een aantal stakers, onder leiding van den communist Bolhoeve getracht te verhin deren, dat de heer Pons, chef van de N.V. Houthandel v.h. Van Wessem Co., die met den laatsten trein uit de richting Amsterdam te Zaandam aankwam en tengevolge van een verstuikten vjet niet bij machte was te loo- pen, zich per auto naar zijn woning aan de Stationsstraat begaf. Een chauffeur van de garage Starreveld, die zich met een auto aan het station bevond, weigerde, toen hij hoorde dat het een werk willige gold, te rijden. De door de politie ge- requireerde ziekenauto der firma J. de Boer, welke firma voor dit jaar bij contract het gemeentelijk ziekenvervoer heeft, wilde aan vankelijk wel het vervoer op zich nemen, doch ook dezen chauffur wisten de stakers te je- wegen den patiënt niet te vervoeren. >e door de politie van deze handelwijze op de hoogte gebrachte firmant De Boer keurde de houding van zijn chauffeur goed. De politie vond toen het oogenblik om in te grijpen gekomen en dreef de talrijke sta kers met de blanke sabel uiteen. De heer Hooft, die inmiddels op last van dr. Van Dam met een ziekenauto aan het station was ge komen, vond men tenslotte bereid den heer Pons naar zijn woning te brengen. Het bioscoopconflict in het Zuiden. Naar wij vernemen, heeft het hooofdbe- stuur van den Nederlandschen Bioscoopbond den heer D. van Staveren, voorzitter van de centrale commissie voor de filmkeuring, be richt, dat het in beginsel bereid is diens aan bod tot bemiddeling te aanvaarden, mits de onderhandelingen geschieden op de basis van de Bioscoopwet, welke door het bekende art 4 uitsluitend de mogelijkheid tot het invoe ren van een plaatselijke filmkeuring inhoudt VLISSINGEN, 11 JUNL In onze Tijdinghal. Ter gelegenheid van het huldebetoon aan H. M. de Koningin-Moeder te Amsterdam, maakte onze fotograaf een serie mooie foto's. Verder foto's van de herdenking van het 10-jarig bestaan der gemeentelijke schooi en kindertuinen en tuinen voor de rijpere jeugd te Den Haag van het vertrek van Hr. I Is. „Kortenaer" naar Curasao een portret van den heer ir. L. A. Fruijtier, gou verneur van Curacao. Overtreding tramwegreglement. Door de politie werden Zondagavond twee 23-jarige mannen geverbaliseerd, die in een extra-tram, bestemd voor de leden van de Ned. Reisvereeniging, waren gesprongen en ondanks de vordering van het tramwegperso neel de tram niet wJnschten te verlaten. Toen de politie was gerequireerd bleven z j hun verzet handhaven, zoodat de politie ten slotte korte metten maakte en beide mannen arresteerde en overbracht naar het bureau van politie. Het bleken personen uit Middelburg te zijn, die, zooals meermalen gebeurt, hier waren „uit" geweest. Een hunner heeft nog een valschen naam opgegeven, hetgeen hem niet heeft geholpen, daar zijn idéntiteit spoedig was vastgesteld. Goed afgeloopen. Gisterenmiddag bij het afgaan der fabriek reed een wielrijdende jongen met andere per sonen langs den Prins Hendrikweg in de rich ting van Souburg, toen hij met het voorwiel tegen een steen stootte, tengevolge waarvan hij viel, vlak voor een automobiel, die uit dè richting van het station kwam. De chauffeur remde zoo krachtig mogelijk, doch kon hij niet voorkomen, dat de auto over het rijwiel reed, dat grootendeels vernield werd. De jongen kreeg van een der spatborden een stomp, doch geen verder letsel en kwam met den schrik vrij. Een schadepostje. Gisterenmorgen reed een groentehandelaar met een gespan over het niet verbreed ge deelte van den boulevard Bankert en zag den staaldraad niet die over den weg was ge spannen ter hoogte van het werk bij de zeevaartschool. Hierdoor viel een mand met eieren en de weegschal van den wagen. De eieren braken. Naar wij vernemen is volgens de politie- tieverordening bedoeld gedeelte weg gesloten voor bespannen wagens, zoodat het ongeluk aan eigen schuld moet worden geweten. smaakt als room Wildschadecommissies. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft bepaald, dat met ingang van 21 Juni( voor het tijdvak van 3 jaren zijn benoemd respectievelijk tot leden en plaatsvervangende leden in de wildschade- co„imissies voor Het gedeelte der provincie Zeeland t.w. Zeeuwsch-Vlaanderen. (Lid en voorzitter ir. C. Stevens, rijkslandbouwconsulent Goes) leden F. J. van Campen, te Graauw, H. A A baron Collot d'sEscury, te Klooster- zande, gemeente Hontenisseplaatsvervan gende leden A. H. de Milliano, te Water landkerkje. G. Vogelvanger, te Hulst. Het gedeelte der provincie Zeeland t.w. Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland. (Lid en voorzitter ir. C. Stevens, rijksland bouwconsulent te Goes) leden J. Lou- werse, te Gapinge, P. J. Elout, te Dom burg plaatsvervangende leden P. de Put ter, te 's Heerhendrikskinderen, A. J. P. Kakebeeke, te Krabbendijke. Het gedeelte der provincie Zeeland t.w. Schouwen en Duiveland, Tholen en Sint Philipsland. (Lid en voorzitter ir. C. Ste vens. rijkslandbouwconsulent te Goes) le den S. J. Gast, te Duivendijke, C. J. Boo- gerd, te Zierikzeeplaatsvervangende le den C. H. A Stoutjesdijk, te Tholen, L. van der Wekken Mzn., te Kerkwerve. Officieele reisgids voor Zeeland. Door den Ned. Bond van Autobusdienst- ondernemers is een officieele reisgids uitge geven van de verschillende autobusdiensten in onze provincie. Deze dienst blijft geldig tot October, omdat Ged. Staten van Zeeland den autobusdienst-ondernemers hebben voor geschreven, dat slechts tweemaal per jaar wijzigingen in de dienstregelingen zullen worden goedgekeurd. De gids wordt uitgegeven door het Ned. Uitgevers- en Reclame-Bureau, Vlaming straat 20, 's-Gravenhage. Ergerlijk. Een dezer dagen kwam de landbouwer V. te 'sHeer Arendskerke tot de ontdekking dat het water in een op zijn erf staanden regen put totaal onbruikbaar was geworden, door dat daarin een hoeveelheid petroleum was geworpen. Deze op zichzelf toch al laakbare handelwijze is des te ergerlijker in deze pe riode van algeheele droogte. Een 101-jarige. De heer J. Burm te Hontenisse hoopt Za terdag 22 Juni den leeftijd van 101 jaar te bereiken. SOUBURG. Agenda voor de vergadering van den ge meenteraad op 14 Juni a.s., des middags 2 uur. 1. Notulen. 2. .ingekomen stukken. 3. Beëediging nieuw benoemde gemeente ontvanger. 4. Stemming over voorstel drooglegging kermis en volksfeesten. 5. Rekening Burgerlijk Armbestuur 1928. 6. Aanbieding verslag toestand gemeente 1928. 7. Verzoek A. Hoogesteger c.a. om vergoe ding reiskosten schoolkinderen. 8. Overneming in onderhoud en beheer Ritthemscheweg. 9. Notulen besloten vergaderingen. 10. Wijziging begrooting 1928 en 1929 be grooting woningbedrijf. Toelichting Punt 7. Voorgesteld wordt dit adres aan te houden tot de behandeling der begrooting voor 1930. Punt 8. In verband met het van het ge meentebestuur van Ritthem ingekomen ver zoek om het onderhoud en beheer van den Ritthemschen weg voor rekening der ge meente Souburg te nemen, w rdt op de moeilijkheid gewezen dat bedoelde weg niet bij Souburg in onderhoud is, wat zich ook bij het uitvoeren van bijv. rioleeringstverken steeds als bezwaar laat gevoelen. Bovendien verkeert de weg bijna steeds in onvoldoenden staat van onderhoud, waarom overname Bu;g. en Weth. gewenscht voor komt. Zooals uit de bij dit voorstel overgelegde stukken blijkt kan de overname in twee voorstellen worden gedaan, nl. le. de geheele weg voor zoover die in onze gemeente ligt (lengte 1145 M.)

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1