BESTEVAER <5/anc/aanafvoor jppy'ö waapclipheid KERK- EN SCHOQLNIEUWS MARINE EN LEGER SPORT INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND GEMENGD NIEUWS Nagekomen belastinggelden. De minister van financiën maakt bekend dat ten behoeve van 's rijks schatkist, we gens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) is ontvangen bij den inspec teur der directe belastingen te Ter Neuzen 193.13 en bij den inspecteur der domeinen te Middelburg 25.22. Vereenigingen. Met de „Staatscourant" no. 109 zijn ver zonden statuten van de Vereeniging voor Christelijk onderwijs te Biggekerke, geves tigd te Biggekerke en van den Ned. Roomsch Kath. Volksbond afdeeling Goes, gevestigd te Goes. Gemeenteraad te Goes, De gemeenteraad te Goes heeft besloten tot verhooging van het salaris van den com missaris van politie en dit vast te stellen op 3500—/ 4000. Besloten werd tot verhooging van de ver goeding welke door de agenten van politie wordt genoten voor het verrichten van over werk. Het vermenigvuldigingscijfer voor de ge meentelijke inkomstenbelasting voor het dienstjaar 19291930 werd vastgesteld op 1.09 (1.03). Ingesteld werd een commissie voor onder zoek naar de salarissen en loonen van het gemeentepersoneel. Van Ged. Staten was een brief ingekomen met verzoek te willen mededeelen of de ge meente genegen was mede te werken aan het instellen van een onderzoek naar de moge lijkheid van centrale gasvoorziening van Zuid-Beveland en Walcheren. Burg. en Weth. stelden voor, er aan deel te nemen en daarvoor 300 beschikbaar te stellen. Besloten werd aan het onderzoek mede te werken, mits alle belanghebbende gemeenten in de kosten zullen bijdragen, terwijl een blanco crediet werd verleend, aangezien de kosten vooruit niet zijn te be palen. Een voorschot uit 's rijks kas. By beschikking van den minister van fi nanciën is aan de gemeente Kloetinge een voorschot uit 's rijks kas verleend tot een maximum van 3382, ter verstrekking aan de vereeniging, in die gemeente uitsluitend werkzaam ter bevordering van de verkrij ging van onroerend goed door landarbeiders ter uitbetaling van het door een landarbei der benoodigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje. Autobussen. Bij Kon. besluit is ongegrond verklaard het beroep van de directie der Ned. Spoorwegen tegen de beschikking van Ged. Staten van Zeeland van 15 April 1927, waarbij aan de weduwe Larissevan Dalen te Ellewouts- dijk vergunning is verleend tot het in wer king houden van een dagelijkschen autobus- dienst van Ellewoutsdijk over Oudelande, Baarland, Kwadendamme en 's Graveland naar Goes en omgekeerd. Echter is het bestreden besluit van Ged. Staten vernietigd voorzoover daarbij aan P. Braam vergunning is verleend voor een marktautobusdienst Baarland-Goes (uitslui tend op Dinsdagen), voor welken dienst bij Kon. besluit de vergunning is geweigerd. Handelsregister Kamer van Koophandel voor d|e Zeeuwsche Eilanden (Middelburg)* In de week van 27 Mei—S Juni werden de volgende zaken Ingeschreven: Coöperatieve Kolenvereeniging Oosterland's Kolenfonds W. A„ Oosterland, gemeenschap pelijke aankoop van brandstoffen. Voorz. J. H. Viergever. Comm.J. J. Hendrikse. Comm.L. van der Veer. Vice-voorz.W. Bakker. Comm.J. K. Befje. Secr.-penningm.: M. Roks. Allen te Oosterland. Firma De Waal Van Zweden, Zierikzee, Paardenstraat A 363, het exploiteeren van een autobusdienst tusschen Zierikzee en Bruinisse en indien mogelijk van andere autobusdien sten, het verhuren van autobussen en auto's en het verrichten van aanverwante werk zaamheden. Venn.G. de Waal Rzn., Zierik zee en J. J. van Zweden, Nieuwerkerk. Gewijzigd: Coöperatieve Boerenleenbank, Krabbendy- ke, Oostweg. Overleden lid R. v. T.G. van Harn, Krabbendijke. Nieuw lid R. v. T.M. van Weele, Waarde. C. J. van der Have, Ierseke. Zaak omgezet in een vennootschap onder firma. Handels naam gewijzigd inGebr. van der Have. Venn.C. J. en J. M. van der Have, beiden te Ierseke. Mitropa, Midden-Europeesche Slaaprijtui gen en Restauratierijtuigen Maatschappij, Vertegenwoordiging voor Nederland, Vlissin- gen, Stationsgebouw. Beh.H. Schlegelber- ger, Vlissingen, is overgeplaatst. Nieuwe beh. R. H. W. Hansel, Vlissingen. N.V. Wm. H. Müller Co.'s Erts- en Scheepvaartbedrijf, Vlissingen, Haven 20. Volmacht ingetrokken van J. W. A. Mulder, Vlissingen. Slagerij Kole, Vlissingen, Hobeinstraat 2. Filiaal gevestigd Groenewoud 55, Vlissingen. Beh.A. C. Cools, Vlissingen. Bevestiging en intrede. De in de vacature ds. A. J. A. Vermeer by de Ned. Herv. gemeente te 'sGravenhage beroepen ds. A. K. Straatman, zal Zondag 16 Juni, des avonds 7 uur in de Groote Kerk door minister Slotemaker de Bruine worden bevestigd. Het vrouwenstemrecht in de Ned. Herv. Kerk Zooals de zaken nu staan, wacht velen kleinen gemeenten in 1931 een onaangename verrassing, zoo schrijft de heer C. F. Bruins te Wartena (classis Leeuwarden) in het juist verschenen nummer van het „Weekblad van de Ned. Herv. Kerk". Dan toch zal overal, waar door de invoering van het vrouwenkies recht het aantal stemgerechtigden boven de 100 gestegen is, een kiescollege moeten wor den ingesteld. Dat zullen de lidmaten in die gemeenten voelen als een verkorting van hun rechten, zy zien, dat in hun gemeente niets veranderd is, en nu plotseling wordt hun recht om jaariyks een of meer ouderlingen en diakenen en by vacature een predikant te stemmen, ineengeschrompeld tot de stem ming over enkele leden van een kiescollege. Waarom is dat nu gewenscht vraagt de in zender. Zou men het niet aan de prudentie van de betrokken gemeenten zelf kunnen overlaten Daarom stelt hij voor, aan de Synode te verzoeken, art. 5 van het regle ment op de benoeming te wyzigen als volgt Na al. 1 een nieuwe al. 2 De uitoefening van dit recht kan in gemeenten van ten minste 100 en minder dan 200 stemgerech tigden worden opgedragen aan een kiescol lege. Al, 3 In gemeenten van 200 en meer enz. (verder als al. 2 thans). Al. 4 Zoowel het recht als de verplichting tot het al of niet doen optreden van een kiescollege enz. (verder als al. 3 thans). Gaarne ontvangt de heer Bruins bewyzen van instemming met zijn denkbeeld. Ger. Gem. Bedankt voor Utrecht ds. A. Verhagen te Middelburg. Nationale velddag Leger der Heils. Voor het eerst sedert 1913 houdt het Le ger des Heils dit jaar weer zijn Nationalen velddag en wel op 14 Augustus. Dit was voor heen altyd een grootsche gebeurtenis. Kom- mandant Vlas laat ook nu weer uitgebreide schikkingen maken. Extra treinen zullen de feestgangers uit de verschillende deelen des lands aanvoeren. De groote reünie wordt ge houden in het bosch door de Koningin- Moeder er voor beschikbaar gesteld en ge legen aan den Amsterdamschen straatweg te Baarn, tien minuten van de beide stations. Examens. Voor het Esperanto-examen, diploma A, is te Breda geslaagd mej. J. J. Koster te Vlis singen, leerlinge van den Esperantocursus te Vlissingen, leeraar de heer P. Zeegelaar. Examens hoofdaete. In de commissie voor de hoofdaete zyn o.a. benoemd te 's-GravenhageR. van de Welle, leeraar aan eene byzondere kweekschool voor onderwyzers en onderwyzeressen, te Middelburg tot plaatsvervangende leden Joh, Pik, directeur der rijkskweekschool voor onderwyzers en onderwyzeressen te Zierik zee, W. A. J. M. Stroux, leeraar aan de rijks kweekschool voor onderwyzers en onderwy zeressen te Zierikzee, dr. H. Huizenga, leeraar aan eene byzondere kweekschool voor on derwyzers en onderwyzeressen te Middel burg. Te Rotterdamtot plaatsvervangende le den F. Dekker, directeur der Rykskweek- schooi voor onderwyzers en onderwijzeressen te Middelburg, J. van der Worp, directeur der rykskweekschool voor onderwyzers en on derwyzeressen te Oostburg, F. Mays, oud directeur der voormalige rijksnormaallessen voor onderwyzers te Goes. Bij beschikking van den minister van de fensie is de luitenant ter zee der le klasse jhr. T. M. van Suchtelen van de Harre den 25en Juni a.s. geplaatst by de kazerne voor den onderzeedienst te Willemsoord. De officier van den marinestoomvaart dienst le klasse N. M. de Vos wordt ont heven van zyn plaatsing by den dienst in Oost-Indië en keert binnenkort naar Ne derland terug. De officier van den marinestoomvaart- dienst 2e klasse A. A. O. Kramer, werk zaam by de IVe afdeeling A van het depar tement van defensie, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 16 Juli aan boord van het stoomschip „Johan de Witt" uit Amsterdam zijn nieuwe bestemming volgen. De eerste luitenant T. C. van Dierendonck, geslaagd voor het toelatingsexamen Hoogere Krygsschool te 's-Gravenhage, zal op 1 No vember a.s. de krijgskundige studiën gedu rende 3 jaar aldaar volgen. Postduiven. De postduiververeeni- ging „de Posthoorn" alhier hield Zondag 26 Mei een wedvlucht vanaf Creil, afstand 255 K.M. De prijzen werden gewonnen als volgt De Voogd le pr,Marijs 2e en 10e pr. Bruinsma 3e, 25e en 35e pr.W. Stroo 4e pr. Scheerhoorn 5e, 6e, 11e en 21 pr.Van Ak keren 7e pr.Schuurbiers 8e en 38e pr.Kort 9e pr.Van Hoorn 12e, 20e en 32e pr.Ja- nisse 13e pr.Van Eek 14e pr.Schenkel 15e, 16e, 31e en 33e pr.Visser 17e en 18e pr. Izebout 19e pr.Eiff 22e pr.Van Zorgen 23e pr.De Bree 24e, 36e en 39e pr.Loe- nen 26e pr.Velghe 27e pr.A. Ots 28e en 34e pr.Van de Broek 29e pr.Hanssen 30e pr.De Veij 37e pr.W. J. Stroo 40e pr.De Ridder 41e pr.Van de Weele 42e pr. Stand kampioenschap eerste 3 deelne mers De Visser 127.4 p., Marijs 119.6 p.. Scheerhoorn 118.6 p. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven kinderspeelplaatsen. Mijnheer de Redacteur, In de groote steden, waar de ruimte zoo productief mogelijk gemaakt moet worden, is een streven de speelplaatsen by de scho len van de verschiUende inrichtingen meer beschikbaar te stellen als speelruimte voor kinderen. Daartoe werken autoriteiten en onderwysinrichtingen samen. Waar de belastingbetaler genoeg op te brengen heeft, is het gewenscht, dat rijks- en gemeente-inrichtingen zoo economisch mogelijk worden beheerd. Dat een handjevol kinderen van l. o. of M. o. een paar uren een speelplaats of sportterrein gebruikt (soms niet eens), dat voor de rest verlaten ligt, is toch tegen een gezonde regeling in. Alvorens geld voor nieuwe speelplaatsen uit te geven, ware wellicht in boven aange geven richting, in de centra, waar de be hoefte is, iets te bereiken. Met dank voor de plaatsing, n. n. de engelsche arbeiders- regeer ing. Officieel wordt medegedeeld De arbeidersregeering is als volgt samen gesteld eerste ministerMac Donald, buitenlandsche zakenArthur Henderson, kanselier van de schatkistSnowden, dominionsSydney Webb, IndiëWedgewood Benn, lord privy cealJ. H. Thomas, binnenlandsche zaken J. R. Clynes, oorlog Tom Shaw, gezondheidGreenwood, arbeidmiss Bondfield, landbouw Noel Buxton, onderwysSir C. Trevelyan, board of tradeWilliam Granham, admiraliteitA. V. Alexander, luchtvaartlord Thomson. Tot het nieuwe kabinet behooren nog Sankey als minister van justitie, Adamson als secretaris voor Schotland. Lansbury als eerste commissaris voor den arbeid. Verder als kanselier voor het hertogdom Lancaster sir O. Mosley, als attorney-general Jowitt, die van de liberale party tot de labours is overgegaan, als solicitor-general Melville, als minister voor de pensioenen Roberts, als minister voor het transportwe zen Morrison, als postmaster-general Lees Smith en als algemeen betaalmeester Ar nold. Lord Parmoor treedt als vertegen woordiger der regeering in het Hooger- huls op. Bevestigd wordt, dat Jowitt, een der schitterendste advocaten van het land, die in het district Preston als liberaal afgevaar digde is gekozen, tot de labour-party is overgegaan. In een brief, welken hy aan Mac Donald heeft gezonden, zegt Jowitt, dat hy tot de conclusie is gekomen, dat de labour-party de eenige party is, welke de noodige middelen bezit om de door het land gewenschte her vormingen door te zetten. He bericht, dat Jowitt uit de liberale party is getreden, heeft een geweldige sensatie verwekt. DE FRANSCHE SCHULD AAN AMERIKA Zonder verder het oogenblik te willen af wachten waarop hij voor de commissie van buitenlandsche zaken en financiën verschij nen zal, heeft Poincaré gisteren aan de voorzitters dezer beide commissies copieën doen toekomen van het deskundigen-rapport omtrent de ratificatie van de verdragen- Mellon-Bérenger en -Caillaux-Churchill. Volgens dit rapport behooren de bedoelde accoorden niet tot de verdragen, waarvan volgens de grondwet de ratificatie door het parlement gegeven moet worden, omdat deze geen nieuwe uitgaven voor het ryk met zich brengen, doch integendeel de uitgaven, waartoe het ryk zich vroeger wettelyk ver bonden had, verminderen. Het komt er in dit verband volgens de rechtsgeleerden niet op aan, of tevoren toe zeggingen gedaan zyn, dat bij de wet gera tificeerd zal worden, zooals Poincaré in 1926 gedaan heeft, en ook niet, of de andere partij, in casu de Vereenigde Staten, ver plicht is wèl een wet voor de ratificatie te maken. Het eerste bindt de regeering hoog stens politiek, maar niet juridisch. Het tweede hangt samen met de grondwet in elk bepaald land en schept geen verplichtingen voor den mede-contractant. Het is zeer wel mogeiyk, dat de Kamer, na kennis genomen te hebben van dit ad vies, nu ook zal besluiten, om aan de regee ring alleen de verantwoordelijkheid voor de ratificatie te laten, hetgeen, nu de groep- Marin zich zoo beslist heeft uitgesproken, zeker de gemakkelykste houding voor de meerderheid der leden zyn zou. DE RIJNLAND'ONTRUIMING. Voor zyn terugkeer naar Engeland ver klaarde sir Josuah Stamp in een interview met den Paryschen correspondent van de „Morning Post", dat hy zeer tevreden was over de door de deskundigen bereikte resul taten. De overeenkomst was beter dan men verwacht had en dan de meeste afgevaar digden ter conferentie hadden durven hopen. Byzonder ingenomen was Stamp met de Internationale Bank, die van groote waarde zal zyn voor de financieele samenwerking. De herstel-oivereenlcomst heeft slechts een bepaald oogenblik waarde, verklaarde Stamp, maar de beteekenis van de internationale bank zal groeien en in den loop der jaren nog toenemen. In verband hiermede trekken de berichten de aandacht, die opnieuw melding maken van 's-Gravenhage als de stad, waar de bank gevestigd zal worden. Volgens het „Journal" zal te 's-Gravenhage einde Juli de conferentie plaats hebben, waar de be trokken regeeringen het instituut van de internationale bank nader zouden regelen. Verder valt in een diplomatieke conferentie de zaak der ontruiming te regeleen. De „Daily Express" bevestigt, dat de voor bereidingen voor de ontruiming van het Rynland door de geallieerde troepen reeds vrij ver gevorderd zyn. De ontruiming -;al nog in den loop van dit jaar, waarschijnlijk in October, plaats vinden, zegt het blad. Van Engelsche zijde zyn reeds de noodige maatregelen voor het terugkeeren der Engel sche troepen genomen. Te Catterick in En geland zou zelfs reeds een kamp in orde worden gemaakt voor het opnemen der uit Duitschland terugkeerende troepen. DE ENGELSCHE LIBERALEN WILLEN KIESRECHTHERVORMING. De Engelsche liberale party zal terstond na de byeenkomst van het Lagerhuis op een hervorming van het kiesrecht aandringen, door een amendement op het antwoord op de troonrede. Het ligt echter niet in de bedoeling, dat onderhandelingen tusschen de arbeidersparty en de liberalen zullen plaats hebben. Lloyd George heeft reeds in ver schillende redevoeringen gewezen op het nadeel, dat de liberale partij tengevolge van het tegenwoordige kiesstelsel ondervindt. De liberale partij heeft thans een candidaat op honderdduizend stemmen verkregen, ter- wy de beide andere partijen een candidaat per 30.000 stemmen hebben verkregen. EEN PAUSELIJK TELEGRAM AAN VICTOR EMANUEL III. Op het oogenblik van de uitwisseling der ratificatieoorkonden van het verdrag van Lateranen hebben de hooge verdragsluitende partyen opnieuw hun wil om niet alleen het verdrag in de onherroepelijke en wederzyd- sche erkenning van de souvereiniteit en in het definitieve uit den weg ruimen van de Romeinsche kwestie, doch ook het concor daat in zyn hooge doelstellingen strekkende tot regeling van den toestand van godsdienst en kerk in Italië, loyaal volgens de letter en volgens den geest in acht te nemen, beves tigd. Na de uitwisseling der ratificatieoorkon den overhandigde mgr. Pizzardo kadinaal Gasparri een eigenhandigen brief van den H. Vader, met het verzoek dezen aan de aan wezigen voor te lezen. De brief luidtMynheer de kardinaal, u gelieve ter onmiddellyke overbrenging den volgenden tekst naar ons nieuwe telegraaf kantoor te "oen brengen „Zyne Majesteit Victor Emmanuel III, koning van Italië. Het eerste texjgram, dat wy van deze Vati- caansche stad uitzenden is om uwe majes teit mede te deelen, dat de uitwisseling der ratificatieoorkonden van het verdrag van Lateranen, God zij dank, sedert enkele oogenblikken een voldongen feit is, en even eens om van ganscher harte uwe majesteit, hare doorluchtige echtgenoote, de geheele ko- ninkiyke familie, Italië en de geheele wereld een hartelyken en vaderlyken Apostolischen zegen te geven. Pius XI". U en den koninklijken gevolmachtigde en allen, die by deze plechtige historische ge beurtenis aanwezig zijn, zegenend. DE BOUW VAN DEN DUITSCHEN PANTSERKRUISER. De credieten in tweeden termijn voor den bouw van den pantserkruiser zyn in de Ryksdagcommissie op verrassende wyze met 15 tegen 13 stemmen aangenomen. De sociaal-democraten verklaarden met de communisten te zullen tegenstemmen. De commissie telt 35 leden (6 Duitsch-nationa- len, 13 regeerings partyen en 16 soc.-dem. en coram.) Van de regeerlngspartijen ontbraken echter 4 leden, zoodat het voorstel gevaar liep met 1615 stemmen te worden verwor pen. Waarna de verdere afbouw van den kruiser gestaakt zou zyn geworden. By de stemming hebben 3 soc.-dem. ech ter blanco gestemd, zoodat het voorstel met bovengenoemde cijfers is aangenomen. De communisten waren woedend en zullen on getwijfeld trachten politieke munt uit het gebeurde te slaan. HET NADERT Heel zacht rommelt in de verte, Reeds het eerst verkiezingsvuur, Langzaam maar gestaag en zeker, Nadert het beslissend uur, Waarop u en ik gaan kiezen, Het toekomstig landsbestuur Spoedig zal het kracht vergaren, Dit vreemdsoortig offensief. Vol verschillen, doch eendrachtig, Ook al klinkt dit apocrief, Allen met één doel voor oogen: Menschen, kiest ons alsjeblief Op de schuttingen en muren, Op de straten van de stad. Wordt met klodders verf die bede, Ruw ontsierend neergeklad, Tot beleediging der oogen Van den kiezer op zyn pad J Strooibiljetten by dozynen, Drukt men straks in onze hand, Brievenbussen vol pamfletten, Gaan in onze prullenmand, Allen vol van schoone leuzen, Voor het heil van 't vaderland Abeecee strijdt voor uw rechten, And'ren niet, dus kiest slechts hem, Zy betoogen allen 't zelfde, Met gelyken gloed en klem, Dus dat brengt je v. einig verder, Bij 't bepalen van je stem Ook de radio is dienstig, Aan het politiek gebral, Tot ons allen d'ooren tuiten, Ma"r ik hoop in elk geval. Dat de luidspreker tenslotte. Geen kwaadspreker worden zal Zes-en-dertig stuks partyen, Ieder met een schoone leus, Vragen om uw stem, dus waarlijk, Er is geen gebrek aan keus, Maar een werk'iyk goede keuze, Eischt een fynen kiezersneus Als u strakjes in uw hokje, Dan uw plicht weer hebt gedaan, En 't mocht later in de Kamer, Niet volgens belofte gaan, Dan wil men uw stem niet hooren, Dan gaat 't u geen drommel aan Stemt ons, stemt ons, brave kiezers, Gij heerscht over ons bestaan, Kiest ons op den derden Juli, Maar loop verder naar de maan. („Utr. Dagbl.") P. GASUS. In een horlogewinkel in de Oude Hoog. straat te Amsterdam, waar reeds eenige we ken geleden in een nacht is ingebroken, heb ben zich in den nacht van Donderdag op Vrydag wederom onbevoegden toegang ver schaft. Zy konden dat doen met een valschen -sleutel, want ondanks het vorig avontuur heb ben de bewoners het slot van de voordeur niet verzekerd. De vorige maal zijn de bewoners door het gerucht wakker geworden en hebben ze de inbrekers gestoord, niet echter dan nadat reeds een pak met horloges en sieraden was verdwenen. Deze keer bleven de bewoners slapen doch biykbaar zyn de inbrekers op an dere wyze gestoord, want ze zijn heengegaan zonder een doosje met gouden en zilveren horloges, dat ze reeds ingepakt hadden, mee te nemen. Gisteren vervoegde zich by een rijwiel handelaar te Delft een persoon, die verzocht de banden zijner fiets te willen oppompen. De rywielhandelaar voldeed aan dit verzoek en constateerde tot zyn verwondering, dat het rywiel hetzelfde was, dat ongeveer 14 dagen geleden ten nadeele van een klant van hem was ontvreemd. Hy vroeg, hoe de man aan het karretje was gekomen, waarop deze ant woordde het vier dagen geleden van een on bekende te hebben gekocht. De politie werd er by gehaald, die de fiets in beslag nam en den wieryder aanhield. Te Wildervank is gisterenmiddag een oud onbewoond huis, gevuld met afval van koren en staande op het erf van den land bouwer A. Sol, afgebrand. Door den sterken wind verd de daarnaast staande boerenbe- huizing, toebehoorend aan den heer J. Hoetjer te Veendam en bewoond door den melkventer G. Noordhof, aangetast. De schuur is geheel uitgebrand. Het woonhuis is behouden. De daken van twee naby gelegen petceelen, een woning en pakhuis, vatten mede vlam, doch de brandv.eer wist uitbreiding te voorkomen. De autospuit van Veendam was te hulp ge* roepen, maar behoefde geen dienst te doen. Te Heuilles, een voorstad van Parifs. is met tot een afschuwelijke ontdekking g®* komen. Een opzichter van een der groote Parysche modehuizen woonde daar sedert vier Jaar met zyn derde vrouw en 4Js dochtertje Renée uit een vorig huwelijk. Tot Juli 1927 ging de kleine Renée regelmatig naar school. Op een goeden dag bleef het meisje plotseling thuis en nadien zag wen haar niet meer. Op vragen van de buren antwoordde mevr. Peltier, dat het melsfc zwakzinnig was en dat zy het niet alleen durfde laten uitgaan. Zoo verliep ruim anderhalf jaar. De buren vonden het echter vreemd, dat zy nimmer hoorden loopen of spreken. De poü* tie werd in kennis gesteld met het geval- Eenige beambten begaven zich naar het huis en vroegen naar de kleine Renée. Ze wer den binnengelaten in een duistere kamer, waarin het meisje sinds meer dan anderhalf jaar opgesloten was. Het kind keek de be zoekers met verwilderde oogen aan en ver keerde in een verregaanden staat van ver vuiling. De commissaris van politie Jiet het meisje, dat 15 jaar oud is, doch dat men niet meer dan 11 jaar geeft, naar het zie* kenhuis overbrengen. De vader van het meisje verklaarde bekend te zijn wet den ellendigen toestand, waarin zyn kind ver keerde. Eiken keer echter wanneer hy eC met zyn vrouw vige zenuwtoevallen, den. Reeds meermalei rondgeloopen zich politie heeft een paar geopend. over ond( l te In Maart jl. wer Beriyn liet lyk van t Daar de man een droeg en naast het lyk lag, vermoedde men, gepleegd. De politie, derzoek had ingesteld van den chauffeur in meisje bekende na verloofde te hebben i den besloten samen 1 ter haar verloofde eei had gejaagd, miste zy maken aan haar eige Begin dezer maï en in gebruik geno Ostende een gegra volgende afmetingen 7.30 M., holte 4.50 M. oorloven het dokken 1500 ton draagverm< schepen, die van gemaakt hebben, landsche vlag varend, dia" en de vrachtbooi wa De moord: ges. Het gerucht moges, dat nu reec duurt, nadert z'n jeugdige industrieel moges wordt beschuldi te hebben vermoord krygen om zich naar waar hy den zakenma ten wien hy een stul doch dien hy van pla te ruimen om zich va: frs. meester te maken zijn jeugdigen vriend 1 zeer, al te innige, had. Het getuigenverhoo aan het licht gebracht klaagde was een en zijn omgang met den die nog op het lyceun scheen en een liefdes jonge vrouw van (Peynet) te gronde gt De getuigenis van vaux, die byna het sl was geworden, was Schreeuwde den bekl moordenaar was, een Hij was zich niet mee beeld, dat Barataud en zyn haat kende zelf, verouderd en rustig aan. De jonge doktersvro door haar man werd vertrok, getuigde van Peynet. Zy had wel jaloersch was, dat zi wegnam, doch zulk De president merkte te willen, de indirecte Was geweest. Eindeloos was de ri, er toe bijdroegen een ontaarde leven, dat volledige klaarheid men en vooral het ve moorden is niet duic Te Norfolk Wall van 70 jaar door de oordeeld. Het vonnis doof is, door een hoe medegedeeld. Benton was een bo King's Lyn. Hy was den moord op zekere zijn slachtoffer in Benton was in linan raakt en van zyn ren, had daarna de Aan de politie had zijn wapen by ongel eenige opmerking, 1 oordeeling vernam, beetje voor mön ty'd Te Londen zy de orde van den daarby allerlei nieuv verschenen drie auto kei van een goudsmi- en de winkelruit met hun auto indaaroj hun wagen af, sprei en wierpen er de andere kostbaarhedei stalkasten stalen. komen lieten zy enk Om vier uur auto-bandieten voor een kussen van hun namen bonten Het kussen lieten zy een pinkel wisselden dieven o dat ruil geen diefst voor nieuwe. De Londe Een Londensche zei Wg jaar socialen arl 6e arme bevolking reverend Newland, opgedaan als in ve van West-Europa, bevolking woont, w

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 2