500 100 25 m MAANDAG EERSTE BLAD No. 128 67e Jaargang 1929 e: Firma F. VAK DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrakening 60287 3 JUNI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen garandeerde oplaag 5150 Ex. tads- en Provincienieuws KERK- EN SCH00LN1EUWS SPORT Jm VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct. l g b besten stand. :t Forg&cs zeer zijn voldoende Om dezen zet Dd7—cö Tal—fl. rd3—d7 volgt Tf3—f6. •06e6 e5 "d4 DsS. ,e4 De4d5 wit gaf zwart 1923. wel fouten. Een ■akspelers, wien ■ar het is altijd >o'n fout partij neester daarop party is daar- it onzer lezers Bogoljoebof. e7—e5 Pb3c5 a7—aS Pg3—f3 Lf3—e7 d7d3 0—0 Lc8d7 Tf8e8 e5xd4 bekende paden, ieuws. 'cS—b4 5d3 d7 dS—d5 •fS—h5 g7g6 t paard op h5. )d7b5 ''o4r—c6 >ordeeI van wit f7—f6 »h5—g7 Le7 v f6 Lf8 - g5 Te3e2 zwart Nu is ;rop antwoordt. dame van de n. Op Db5 b2 Df7 d5 enz. Ta8—f8 Db5c4 Tf8xf3 )p b7xc8 volgt Tf3—f8 c7c8 hter is. speelt >r door de ie hij op den ïst remise-kan- h7— h6 3g7—e6 Te2c2 Tf8—f7 Tc2—c4 26' d4 Tc4—b4 wel beslist. ig3 f7 Kf7e8 Ce3d3 cSc5 >d4—c2 *c2d4 c5c4 »d 1e6 >eS—g5 'g5' h3t 'h3g5 -f7 1 b7—b5 ?g5 x f7 »b4 a4 :d3—c5 b5b4 c4c3 b4vC3 'a4b4 'b4b8 :c5—d4 rpgegeven. onnen DE VRIE3. )e abonné's in 't bezit eener 'olis, zijn GRATIS verze- ierd tegen ongelukken voor Dit nummer bestaat uit 2 bladen. gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. VLISSINGEN, 3 JUNI. Coöperatieve Spaar- en Voorschotbank voor Zeeland. Zaterdagmiddag hield bovengenoemde lank haar 15e jaarvergadering in het ge- voor Christelijke Belangen alhier, onder roorzitterschap van den heer W. de Ridder. Deze opende de by eenkomst met een ;oord van welkom tot de aanwezigen en ;af een overzicht van den toestand der Bank het afgeloopen tydperk, opgericht hoofd elijk met het doel om aan arbeiders en leine middenstanders hypotheken en voor potten te verleenen en gelegenheid te ge- tot sparen. Aan dit doel heeft de Bank den loop der jaren ruimschoots beant- ;oordt. Zeer klein begonnen, is ondanks eel moeiiykheden vooral in de oorlogsja- en ook wel tegenwerking, de Bank vooruitgegaan en vooral op het plat- iland bestaan bloeiende afdeelingen. Zeer velen zijn door de Bank aan een oorschot of hypotheek geholpen. Van de afdeeling spaarbank wordt een Irak gebruik gemaakt. Alles wüst er op dat de Bank ook in de omende jaren een goeden tüd tegemoet aat en spreker hoopt dat ook by den oortduur de hoofdadministrateur en de assiers met denzelfden lust en ijver mogen arkzaam blijven in het belang der Bank k steeds het geval was. Spreker herdacht tenslotte het overlyden w den kassier der afdeeling Vlissingen, den eer Houting Vergers, in wiens plaats werd inoemd de heer Jac. Louwerse. Hierna werd voorgelezen de balans, winst verliesrekening over het jaar 1928, waar- uto.a. bleek dat de spaargelden het dub- ile bedroegen van het vorig Jaar. balans, winst- en verliesrekening wer- in goedgekeurd en den hoofdadministra- ur, den heer C. C. Mantz te Middelburg ank gebracht voor zijn accuraat beheer. De heer ds. W. Reus te Westkapelle rap- «rteerde dat alle bescheiden van den oofdadministrateur in de beste orde zyn ivonden. Aan den heer Mantz werd namens het be- uur als waardeering voor zyn velen ar- een souvenir aangeboden. De heer Mantz bracht namens de kas- ers de felicitaties over en uitte de beste enschen voor den bloei der Bank en over- Ide namens hen aan het bestuur een ioemenhulde. De rente voor spaargelden werd weder be- op 3 y2 en het percentage voor Norschotten op 6. Als bestuurslid werd herkozen de heer W. Ridder en als commissaris de heer G. J. beiden alhier. Door het aanstaand vertrek van den heer Roosendaal te Biggekerke, werd als be- taurslid in diens plaats gekozen de heer Dekker Pz. aldaar. De voorzitter richtte hartelyke woorden to afscheid tot den heer Roosendaal voor et vele dat deze eerst als kassier en daar- i bestuurslid in het belang der Bank gedaan, waarvoor de heer Roosendaal enkele gevoelvolle woorden dankzegde. %meene vergadering van de Vereen, van Gasfabrikanten. 57e algemeene vergadering van de leniging van Gasfabrikanten in Neder- tod wordt op 8, 9 en 10 Juli alhier ge- 'ouden. De deelnemers aan de vergadering zullen 'P 8 Juli, des avonds 8 uur in het Grand J°tel Britannia byeenkomen. Om 9 uur leeIt de ontvangst ten stadhuize plaats. Dinsdag 9 Juli, des morgens 9 uur, vangt algemeene vergadering aan. Deze verga- wordt om 12 uur geschorst. Na de toch wordt de vergadering van 1.30 voort- ezet tot 5 uur. avonds 7 uur heeft de officieele feest- ■toaltijd in het hotel Britannia plaats. -nsdag 10 Juli wordt de vergadering 111 10 uur voortgezet en om 12 uur ge sloten. Des middags 12,15 uur wordt een lunch ^geboden door de Imperial Continental as Association, waarna om 2 uur een jtototocht door Walcheren volgt, eveneens Q°r deze maatschappy aangeboden. Houdt rechts Ondanks het doorgaand waarschuwend optredend van de politie alhier en het pu bliek er steeds op wijzend dat het zich te houden heeft aan de verkeersregelen, wordt daartegen nog voortdurend gezondigd. Vaak ziet men nog dat melk- en groentekarren op straat naast elkaar worden gezet, terwijl de eigenaren er rustig een pijpje bij staan te rooken. Moeders met de moderne kinder wagens vragen meermalen de heele straat breedte, wanneer zy op straat met elkaar wandelen of stilstaan. Links rijden over de wegen met rijwielen en vooral de bocht links nemen in plaats van rechts komt nog veelvuldig voor. Sleepers met hun paarden en wagens meenon nog dikwyls dat de re gels voor den weg 1 en niet aangaan, doch slechts automobilisten en motorrijders. Ongelukken door aanryding zijn reeds zoovele veroorzaakt en in den regel werd daarbij gezondigd tegen de verkeersbepalin- gen. Vele menschen blijken echter hard- leersch. Het waarschuwen door de politie schynt echter niet te helpen, waarom nu strenger zal worden opgetreden. Laten de gebruikers van den weg zich toch houden aan de voorgeschreven bepa lingen. Heel wat narigheid zal dan zeker worden voorkomen. Brand in de vuilnisbelt. Gisterenmiddag brak er vermoedelijk ten gevolge van broeiing brand uit in de vuil nisbelt aan den West-Souburgschen weg. De politie requireerde eenige gemeente-werk lieden, die de smeulende massa, welke reeds over een lengte van 60 a 70 Meter branden de was, bluschte. Hedenmorgen bluschte de politie een schoorsteenbrand in een perceel in de Bree- waterstraat met een minimax. De brand was ontstaan door roetaanlading. Paard te water. Gisterenmiddag werd de politie gewaar schuwd dat er naby het oude station een jong paard in een sloot lag. Zij is er in ge slaagd met behulp van burgers het dier uit zyn benarde positie te verlossen. Hardhandig optreden. Gisterenavond deed een caféhouder bij de politie aangifte door een marine-matroos in het gezicht te zyn geslagen, omdat hij na sluitingsuur dezen schepeling in zijn locali- teit niet wilde toelaten. De politie wist den hardhandigen schepeling op den Koningsweg aan te houden, waarna hij op het bureau van politie in arrest is getseld. Onbestelbare brieven. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, welke gedurende de 2e helft der maand Mei aan het postkantoor alhier zijn terugontvangen, van welke de afzenders on bekend zyn. Brieven binnenland Cressent Cie. N.V., EindhovenG. Meerman, p.a. Portier R. Lloyd, IJselhaven F. VeldhorstBeek, Bus- sum. Brieven buitenland: J. en R. Kollet, New- York City N.Y. Briefkaarten binnenlandDe Krijger, Vlissingen. Briefkaarten buitenland Hugo Franz Jr. Concertvereeniging te Middelburg. In de onder voorzitterschap van den heer dr. C. F. Koch gehouden vergadering van bovengenoemde vereeniging, werd door den secretaris, den heer A. Loman het jaarver slag uitgebracht, waaraan het volgende is ontleend Het concertbezoek was in het afgeloopen vereenigingsjaar evenals in voorafgaande jaren het geval was, goed te noemen. Het bestuur meent echter dit keer op het ern stige van de vermindering van het leden aantal de aandacht te moeten vestigen. Het is zeer te hopen, dat door propaganda, die in September gevoerd zal worden het leden tal stygen zal. Voor het op peil houden der concerten is dit noodig. Na herinnering aan de concerten in het seizoen 19281929, wordt gemeld, dat de volgende concerten voor 1929—1930 zyn vastgesteld Het Weener StrykkwartetEva Lieden- berg, altzangeres Kathen Milstein, viool Gregor Kiatigorski, cello. Evenals tot nu toe, zullen ook in het vol gende seizoen de programma's van een toelichting worden voorzienen ook met de auteursbureaux zal een zelfde regeling worden getroffen. De secretaresse, mevrouw L. Wapvan Pesch, legde haar taak neer en haar wordt zeer veel dank gebracht voor haar groote werkzaamheid sedert de oprichting der ver eeniging. De vereeniging blijft in contact met „de Centrale Kunstorganisatie", doch er bleek voorloopig geen voordeel voor de vereeni ging te bestaan om op de aanbiedingen van de C.K.O. in te gaan. Het circus Hagenbeek te Middelburg. Hedenmorgen omstreeks half acht is het circus Carl Hagenbeek met zyn extratrein uit Roosendaal te Middelburg aangekomen. On middellijk heerschte in den omtrek van de losplaats die interessante bedryvigheid, die aan het circus eigen is en die altyd zeer vele menschen trekt, zooals ook nu het geval was. Direct waren personeel en olifanten druk in de weer om de wagens, die het eerst noodig waren, te lossen en naar het Molenwater ie brengen waar het circus binnen eenige uren zou verryzen en waar reeds hedenavond de elite der internationale artistenwereld hare prestaties zal laten zien en de dresseurs hun werkzaamheden met de prachtigste dieren zullen toonen. Alles gebeurde in de grootste orde en met de grootste stilte, zonder het ruwe geschreeuw en geroep, waarop men bij andere ondernemingen nog wel eens vergast wordt. Den geheelen voormiddag rolde het zware materiaal door de straten van Middel burg en de wagens vervoerden van allerlei exotische dieren. En de nieuwsgierigheid van het publiek- steeg ten top, toen uit twee wagens een groote troep Somalis kwamen, mannen, vrouwen en kinderen in hun schilderachtige kleedij, die doodleuk Middelburg ingingen als kwamen zij er iederen dag en in een der restaurants bin nentraden om daar als gewone menschenkin- deren hun koffie te drinken en hun boter hammen op te peuzelen. Evenals in alle andere steden heeft het circus ook te Roozendaal een ongekend succes gehad. Pers en publiek waren één in hun oordeel, dat Hagenbeek weer het beste van het beste gebracht heeft en dat de voorstel lingen op een hoogte stonden, die nog zelaen door andere ondernemingen bereikt werd. Ook een en al lof was men over de prachtige tent, over heL keurige materiaal. Bijzonder geroemd worden de gewone dres- suurnummers, met als hoofdschotels natuur lijk de paarden, maar niet minder die van velerlei andere dieren, waarbij vooral de dres suur van de gemengde roofdierengroep een ongewoon succes verwierf, dat ongetwijfeld toekomt aan den jongen sympathieken dres seur Kaden, die gelukkig weder geheel her steld is van zijn opgeloopen verwondigen in Arnhem, waar de leeuw Pacha hem leelyk toegetakeld had. Ook de Somali, het prachtige volk uit Abes- sinië heeft overal een ongekend succes. Hun krijgsspelen in de manege zyn zeer interes sant en geven een juisten kijk op het leven van deze buitengemeen vrome menschen, die slechts schapenvleesch tot zich mogen nemen. Het zal wel overbodig zyn om de liefhebbers van een circus nog aan te sporen naar Ha genbeek te gaan. De naam is reeds voldoende en waar alle nummers voor Holland geheel nieuw zijn, zal iedereen zonder uitzondering willen kennismaken met dit eerste klas we reldcircus en het reuzenprogramma dat in ternationale wereldvermaardheid bezit, gaan zien. In onze tydinghal hebben wij enkele foto's opgehangen van het circus. Zeeuwsche Landbouw-Maatschappy. In de jongste vergadering van het dage lij ksch bestuur der Zeeuwsche Landbouw- Maatschappy is instemming betuigd met het voorstel van den Algem. Nederl. Zuivelbond, het Kon. Nederl. Landbouw-Comité, om te samen met de andere centrale landbouw organisaties een commissie te benoemen, wel ke zal hebben na te gaan, hoe de productie van boter regelmatiger over het geheele jaar verdeeld kan worden. Het dagelyksch bestuur meende dat, indien de R.-K. en protestantsch christeiyke organi saties overgaan tot stichting van afzonder lijke bedrijfsvereenigingen voor de uitvoering der Ziektenwet, aan het Kon. Nederl. Land- bouw-comité te moeten adviseeren om met den Nederl. Tuinbouwraad en de centrale arbei dersorganisaties samen te werken tot stich ting van een neutrale bedrijfsvereniging, waarna aansluiting kan worden- gezocht bij Centraal Beheer. Op verzoek van den kring Schouwen en Duiveland is by het hoofd van den planten- ziektenkundigen dienst aangedrongen op ver zachting der buitenlandsche voorschriften ten aanzien van de aardappelwratziekte. Door het in 1928 geconstateerde geval van wratziekte te Papendrecht valt ook een gedeelte van Schouwen en Tholen binnen den straal van 50 K.M., welken Finland stelt. De afschei ding door breede zeearmen, wettigt een af zonderlijke toepassing der voorschriften, niet alleen voor Finland, maar ook voor alle lan den. Uit h antwoord van den plantenziekten- kundigen dienst bleek, dat deze diligent is t.a.v. handelsbelemmeringen welke door vreemde regeeringen genomen worden en die, behalve aan sanitaire, veelal een economi sche bedoeling hebben. Het dagelyksch bestuur achtte de bezwaren tegen het belasti.ig-betalen op postkantoren niet zoo ernstig als het Kon. Nederl. Land bouw-Comité. Een groot gemak zou het zyn als ook de wegenbelasting op de postkantoren kon worden betaald. Jaarwedde commissaris van politie te Goes. De commissaris van politie te Goes heeft verzocht om salarisverhooging. Bij onder zoek is gebleken dat in geen enkele ge meente de commissaris van politie zoo laag is bezoldigd als te Goes. De burgemeester stelt daarom voor de jaarwedde vast te stellen op 3500 tot 4000 (5 tweejaarlijksche verhoogingen van 100). De tegenwoordige functionaris zal dan, in verband met zyn diensttijd, onmid dellijk he maximumbedrag krijgen. Jubileums. De heer C. P. van Dalsen, post- en tele foonhouder te Serooskerke (W.) herdacht Zaterdag 1 Juni onder vele blijken van be langstelling den dag, waarop hy voor 25 jaar die betrekking te Serooskerke aanvaardde. Zaterdag herdacht de N.V. Aug. de Meyer Zonen's Expeditie- en Agentuurmaatschap- pij te Ter Neuzen haar 50-jarig bestaan. Deze firma in het jaar 1879 onder moeilijke omstandigheden, op bescheiden schaal aan gevangen, en wier cargadoorsbedrijf als ge volg van den oorlog in Augustus 1914 stil viel, is vooral voor de haven van Terneuzen van beteekenis geworden sinds het haar na den oorlog gelukte daar een veembedrijf van meststoffen te vestigen. Aan de firma viel bij deze feestelijke herdenking zoowel uit de stad en omgeving, als van elders zeer groote belangstelling ten deel. De directeuren, de heeren F. H. de Meijer, werden des na middags by de receptie, die gehouden werd in het „Hotel Rotterdam" gecomplimenteerd door het gemeentebestuur, het bureau der Kamer van Koophandel en Febrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen, de Maritieme Veree niging, den hoofdingenieur van 'srykswater- staat ,den heer Witteveen ,den rykshaven- meester, den heer Lambrechtsen van Rit- tehm, door collega's, particulieren en by het havenbedrijf betrokken personen. Des avonds, toen de firmanten met hun familie en het vast personeel in voornoemd hatel aan een feestmaaltyd vereenigd waren werd door het muziekgezelschap „De ver- eenigde werklieden" onder belangstelling van een overtalrijke menigte een serenade ge bracht. By die gelegenheid werd medege deeld dat de werkbaas der firma, de heer A. Franev'ksen, die haar 46 jaar dient, door H. M. de Koningin is begiftigd met de eere medaille der Oranje-Nassau orde. Boerdery afgebrand. Door tot nog toe onbekende oorzaak is in den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. af gebrand de boerdery van den landbouwer L. te Meliskerke. O.m. is een stier, benevens een broedmachine met voorraad verbrand. Naar we vernemen was het huis wel, doch de in boedel niet tegen brandschade verzekerd. Benoeming gemeente-geneesheer. De gemeenteraad te Oostburg heeft be noemd tot gemeente-geneesheer aldaar den heer dr. I. Buskop. Een onderscheiding. By Kon. besluit is de bronzen eeremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, toegekend aan J. B. de Leeuw, tuinman aan de r.k. pastorie te Aardenburg. Gebrek aan drinkwater. Het gebrek aan drinkwater wordt steeds nijpender, zoowel op Walcheren als in Zeeuwsch-Vlaanderen en Schouwen. Het water moet per tank aangevoerd worden en de transportkosten maken het water zeer duur. Te Axel wordt het langs de huizen verkocht voor 4 cent per emmer. Staatsdiploma verpleger van zenuwzieken en krankzinnigen. Op de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom zyn by het gehouden examen ter verkrijging van het staatsdiploma voor de verpleging van zenuwzieken en krankzinnigen (diploma B) geslaagd de broeders D. Bassie, J. Mesie, J. Schipper en L. Suurmond en de zusters A. E. Diemer, M. E. Gutter, H. Klomp, J. Lobbezoo, A. Schelling, T. B. Veen, C. S. v. d. Weele en M. Wulffele. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te De Lier ds. J. C. Nelemans te Krabbendijke. Bedankt voor het beroep naar Waarde door ds. J. C. C. Trillaard te Zwijndrecht voor Utrecht door ds. S. van Dorp te 's- Gravenhage. Geref. Kerken. Aangenomen naar IJlsfc A. J. Houmes, candidaat te Nieuw Buinen, die bedankt heeft voor Schoondyke. VOETBAL. Kampioenschap van Nederland. Rotterdam FeyenoordVelocitas 12 Deventer Go Ahead—Spartij 2—1 Promotie 2e klasse. Staatsmyn EmmaVlissingen 52. Na een lange reis arriveerde de Vlissingen- ploeg te kwart over één in Sittard, waarna met een autobus het 9 K.M. verder gelegen Treebeek werd bereikt. Het aspect van de mijnstreek, dat op den, doortocht naar Tree beek te genieten viel, maakte de nieuwsgie righeid van het geheele gezelschap in hooge mate gaande. Na een kort verblijf in het „Casino", restaurant en clubgebouw der staatsmijnen, begaf men zich naar het speel veld. We moeten bekennen dat Staatsmyn Emma over een pracht accomodatie beschikt de kleedgelegenheden waren tip-top ingericht. Op het veld waar men juist als tijdpassee- ring voor het p-bliek bezig was met athle- tiek, merkten we op een groote tribune (over dekt) en een betonnen staantribune. Er wa ren naar schatting een 4000 toeschouwers aanwezig, toen scheidsrechter Van Hoek, bij gestaan door twee neutrale grensrechters, de elftallen liet opstellen. Vlissingen telt drie invallers. De Buck had den trein gemist, terwyi Van Maris en "er- hulst door opgeloopen verwondingen tegen De Valk niet van de partij konden zijn. Het zag er dus duister uit voor Vlissingen met zulk een gebroken elftal de sterke tegenstanders partij te moeten geven. Voor den aanvang vereenigden zich beide elftallen op het middenveld, waar de heer Mes aan den aanvoerder van Staatsmyn Xm- ma met eenige toepasselijke woorden een schitterend bloemstuk, getooid met rood witte linten ovèrxandigde, hetwelk een lang durig applaus van het talrijke publiek ver wekte. Vlissingen wint den toss en kiest den straf fen wind mee. Nadat Treebeek afgetrapt h-^t, komt Von ken ineens vrij voor doel, nadat Quellery hem los heeft moeten laten. Een doelpunt schijnt al gemaakt, maar op onbegrijpelijke wijze schiet deze speler zacht in Kats' handen. Een schot van Disco in buitenspelpositie gelost, scheert dan over de lat. Nu komt Vlissingen aan de beurt. Schenkels schiet precies langs den paal. De eerste corner is voor Vlissingen. Deze wordt door den vleugel Mollemans—Kokelaar geforceerd. Mollemans neemt hem goed. maar de linksback wendt het gevaar met de borst af. Een ongemotiveerde straf tegen Van Gel der voor handsbal, doet een gevaarlijk mo ment voor Vlissingen ontstaan. Buitenspel maakt hieraan een eind. Na 13 minuten zet Mollemans met een boogje naar Kokelaar, er ontstaat een schermutseling, waarbij de kee per uit zyn doel looptvoor deze terug is heeft Van Peenen zeer hard ingekcgeld bo ven in den hoek. Een klaterend applaus volgt op dit prachtige doelpunt. (0—1). Direct na den aftrap zet Bakkus voor. De bal wordt door verschillende spelers gemist en komt dan aan den anderen kant bij Disco Braat ziet het gevaar en wil voor de voeten van Disco wegtrappen, waarbij hij ongeluk- kigerwyze naar eigen doel trapt, waar Kats, die hierop niet bedacht was, het leder moest laten passeeren. Op gelukkige wyze maken de Limburgers dus gelijk. (11). Een zeer gevaarlijk moment voor het doel van Vlissingen ontstaat als Burgers met het leder gaat dryven, waarbij hem dit afhandig wordt gemaakt. Disco komt voor open doel, waar hij via Kats huizenhoog overschiet. Vlissingen speelt een verrassend goed spel het samenspel vlot bizonder goed en het aan sluiten der halfs is ook in orde. Het doel van Treebeek is telkens in gevaar met groote kalmte weten de voorhoede-spelers van Vlis singen telkens het leder op te brengen en meer dan eens moet de doelman van Tree beek handelend optreden. Het doel der Zuid- Limburgers raakt leelyk in de knel, als een der baks in het nauw gedreven, hard op eigen doel moet terugspelen. Tot tweemaal toe stopt de keeper de schoten, die uit deze gevaarlyke situatie worden ingezonden. Na een corner op het Vlissingen-doel, krygt Florusse den bal hy passeert de twee backs, een doelpunt voor Vlissingen schynt geboren, want de keeper is uitgeloopen. Op het kritieke moment wordt

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1