500 300 150 100 25 VRIJDAG 31 MEI No. 126 .Jaargang 1929 TL1JNEN Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen ËERSTê BLAD KAMEROVERZICHT BINNENLAND DE SOCIALISTEN EN DE VERKIEZINGEN. H, GEMENGD NIEUWS Ingebruikneming nieuwe Gereformeerde Kerk. STAND •EN li 1929. U W Dr Karelse, 21 j. ieba, 18 j. I. van ;s, 27 j. W D de Smit, 22 j. van de Grijp, 23 j. ;0 j. en J, C. Dis- erman, 25 j. en F. L. van Beers, 26 j. - A. F. M. •lUln, 27 J. E N ;iein, z. O. So- S. M. Smid, geb. ,ee, geb. Woltering, tig, geb. Joukes, z. DEN: E. M. Hest, 83 j. an M. van Wage- uw, wed. van J. O. Jtecher, jm. 78 J. H. Kooman, 70 j.— n J. J. de Ruyter, kn van S. M. van ORWERPEN olitie te Vlissingen ;vonden is gedepo- ielbelastingplaatje lelaar van kinder- •brilhuissleutel ren manchetknoop inlichtingen te be- :n kinderportemon- laar, Vrijdomsweg ;e, Palingstraat 18 fej Van de Gruiter, poentje by Kamer- 1badschoen by lameshandtasch op roedsrband", Nie- nenmuts bij Buys, houdende paar da- irkuyl Quakkelaar- der bij Beekman, bij Sohier, Binnen- ij Van Baaien, Ny- waschgoed bij Van rstraat 92 kinder bij Kuiler, Boule- erbandschoentje by rywieibelasting- i, Badhuisstraat 31; ,n Hoorn v. Burgh» •hoedje bij Vermtu- derkousje by Step, by Van den Driest, 110; portemonnaie erenrüwiel by Huo- 95 Oost- en West- et hangertje by De vulpen by Worrell, Mel Perim Mei Perim p. 28 Mei Perim delphia, Batavia n. ;i van Port Sudan Mei Ouessant ott. n Batavia lei van Port Said v. Batavia n. Amsfc. Mei Ouessant len" (uitr.) 28 Mei Mei Gibraltar ifcettin n. Ams. latavia n. Amst. 17 Mei Malos ii te Duinkerken Mei te Genua (thuisr.) p. 27 Mei 28 Mei v. Djeddah Rott. n. New-York van Djeddah s Angeles n. Java Mei van Suez van Suez Mei Gibraltar Suez Juni 8. u. te Mar* Mei van Madras uto's, Fietsen uigen. uur 9.38 VLISSINGEN 131 19-51 DA ïabeiykheden, en enz. "gelcor-ert. Groote BURG. avond Ned. Reisvef* )f, 8 uur. M.ISSINGSCHE COURANT tBONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Ifianco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- Le landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct i: firma i. Ill K ïtlKk. IMstriil Sl-tO. flissiign. itlil. !D toeten; Bilt! ADVERTENTIEPRIJS Van 1-5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel. Kleine advertenties betreflendeHuui enVerhuui.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 —5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct Ine abonné's in 't bezit eener (polis, zijn GRATIS verze- tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bil verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. EERSTE KAMER. Vergadering van Donderdag. Allerlei. I in weinige minuten heeft de Eerste Kamer Itlet mindei dan negentien ontwerpen afge- san, waaronder diverse belangryke. wy loemen daarvan de ontwerpen voorbehoud r bevoegdheid tot toetreding tot het ont- ,-crpverdrag betreffende den leeftyd, waai op anderen mogen worden toegelaten tot den Lrbeid in den landbouw wyziging der wet jtot regeling van het Staatstoezicht op krank- ftanigen en aanvulling van art. 39 der Ar- Eenwetbepalingen betreffende den in- en [doorvoer van kippen- en eendeneieren loorschriften betreffende het waarborgen van .e eigenschappen of hoedanigheid *'an fctgevoerde voortbrengselen van het land- iw-, tuinbouw-, veeteelt- en zuivelbsdryf bordering van het onderhouden van een ■lichtdienst tusschen Nederland en Neder- [landsch-Indië door de Kon Luchtvaart maatschappij voor Nederland en Koloniën Gelijk men ziet ook dus de herziening van e Krankzinnigenwet (de gevallen die zich |niet herhalen mogen) is met een hamerslag irdoor gegaan en na een enkele opmerking [ook de ontwerpen tot bescherming van de kwaliteit onzer landbouwproducten ën den b- en uitvoer van kippen- en eendeneieren. Alleen by een suppletoire Waterstaatsbe- Jpooting heeft mr. Van Lanschot een speech |ol hulde en dankbaarheid gehoudeh, nu (noord-oost Noord-Brabant beveiligd zal wor- tegen Overstroomingen doorWerken tot Verbetering van de Maas voor groote afvoe- i Hiermee zal in totaal 22 millloen (wacr- i 2 millioen voor dykverbetering) gemoeid fcjn; hiervan komt voor rekening van Noord (Brabant 2 millioen en voor Gelderland en waterschappen ieder een half millioen. JEen 30-jarige hjdensgeschiedenis is hiermee (beëindigd De Kamer ging weer naar huis. Nederland en België. i De correspondent van de „N.R.Ct." te Brus- |sel meldt la regeringskringen alhier wordt verze- Ikerd, dat de nota van antwoord der Belgische |regeering, waarvan Woensdag in den minis- ad sprake was en welke toen reeds aan ■den Nederlandschen gezant te Brussel was ■overhandigd, niet alleen aanvaarding insluit |van het Nederlandsche verzoek om publicatie Iran de Belgische nota's van Januari en Fe- Ibruari en de Nederlandsche antwoorden op ■deze nota's, maar ook nog een rechtzetting ■bevat van zekere, naar Belgisch oordeel ver leerde opvattingen betreffende de juridische (interpretatie van de tractaten van 1839, welke (In de Nederlandsche antwoorden voorkomen, e Belgische regeering drukt in hare laatste ota den wensch uit, dat de2e rechtzetting (oveneens zal worden gepubliceerd. Volgens den Brusselschen correspondent |ïah de „Times" schrijft de Belgische regee- in haar nota aan de Nederlandsche, dat |de huidige toestand niet langer in overeen stemming is met de verdragen van 1839 en I l°St zy den nadruk op de noodzakelijkheid |Van een betere verbinding tusschen Antwer pen en den Ryn. De nota geeft voorts een lange uiteenzet - ting van de redenen, waarom België niet er in l^n toestemmen om de kwestie aan het I Haagsche hof voor te leggen, en waarom Bel- |8të wèl bereid zou zijn, de aangelegenheid den Raad van den Volkenbond te ver lazen. Woensdag sprak voor de afdeeing der S.D. I AP. in het Concertgebouw de heer ir. Albar- leider der Kamerfractie dier party, voor Icen openbare verkiezingsvergadering. Na I °Pening door den voorzitter der afdeeling, den j heer a, c. van Hal zong de zangvereniging Volksstem" eenige nummers en begon eker zyn rede met een beschouwing over te laatste 60 jaren, waarin wij de heerschap- Pil der bezittende klasse zien ondergaan. De leiders spreken tegenwoordig in alles een w°ord mee, aegt spreker. In het economische even worden groote beslissingen soms eerst genomen na langen feilen strijd ook op po litiek gebied verscheen de arbeidersklasse met grooter wordenden invloed. Zoo zien wy lang zaam maar zeker een maatschappyvorm naar voren komen, waarin de arbeiders mee spre ken en handelen. Zelfs in Indië wordt de drang naar vrijheid en meespreken sterker en zal misschien met tropische snelheid de be- vrydingsbeweging haar doel naderen. Hij wyst er op, dat trots de technische hulpmiddelen, het doelmatig aanwenden van natuurkrachten, voortreffelijke arbeidsme- thoden enz., er toch nog 10 millioen werkloo- zen in Europa zyn, doordat al die uitvindin gen enkel worden aangewend ter meerdere winstvorming in deze kapitalistische maat- schappy. \lle burgerlyke partijen klampen zich vast aan dit kapitalistische stelsel, waar van de arbeiders zonder medezeggenschap en zonder een regeering waarin hun wenschen worden naar voren gebracht niets verwach ten kunnen. Een zoogenaamde 1-berale regee ring is by ons niet meer mogelijk zegt spre ker. Die kregen met kunst en vliegwerk in 1925 slechts 9 Kamerleden. Ook voor da christelijke partyen in de coalitie is de Jjd van glorie voorby. Na Kuypers hoogtepunt ging dit steeds benedenwaarts, de arbeiders hebben te goed die macht gevoeld op hun ruggen. In de coalitiegroepen is geen en- heid, het kan ook niet, hun beginselen loopen zoo hemelsbreed uiteen, denk maar aan voor de hand liggende verschillen als bijv. de doodstraf, leerplicht, staatslotery, Zondagsrust, het houden van processies, het gezantschap by den Paus enz. Zelfs hun houding tegenover het militairisme loopt uit een. De koloniale vraagstukken die de laatste 10 tot 20 jaar onze belangstelling hebben, kunnen bij hen evenmin overeenstemming vinden. In hoogtepunten kunnen wij gerust zeggen dat deze partuen niet samen kunnen gaan, doch hun kans is dan ook gelukkig zeer gering. Zooals wy een ds. Kersten kunnen noemen het geweten der anti-rev., zoo heb ben, wij een .Lingbeck achter de chr.-hi§tori- schen en een AH® Aoij de roomsch-katholie- ken, Alle drie partijen worden als het ware door hun eigen mannen aangevallen en hun grootste aanvaller is dan nog de sterke bul dog de S.D.A.P. Zoo'n regeering vol inwendigen strijd kan niet anders zyn dan noodlottig voor land en volk. Ock van een extra parlementaire regee ring is geen heil te verwachten daar dit een gr»p is die naar welgevallen doet wat zy wil en zich niet houdt aan een uitgesproken volkswil, getoond in een laatstgehouden ver kiezing. Die volkswil moet dan verzwakken en er is zelfs kans dat wij langzaam naar de dictatuur zouden gaan door deze miskenning van den volkswil. Voorbeelden haalde spreker aan van willekeur by de belastingverlaging onder het ministerie De Geerwel profiteerden hiervan de groote inkomens maar niet het volk, dat gebaat zou zyn door vermindering van .de indirecte belastingen op suiker, thee, tabak, invoerrechten enz. Dit geschiedde d°n onder de leuze, dat kapitaalvorming noodig was, hoewel de laatste jaren het Nederland sche kapitaal toeneemt met y2 milliard, al is hiervan dan ook veel in het buitenland ge plaatst.- Zoo ook bleef men de staatsinkomsten maar slecht noemen, wanneer sociale belan gen ter sprake kwamen voor verbetering, doch waar wy in 1925 een overschot hadden van 44 millioen was dit in 1926 66 millioen en in 1927 68 millioen. Spreker kan dit geen rechtvaardige politiek noemen. Doordat de R.-Kath. weigerden met ons samen te werken, kon niets worden tot stand gebracht. Al is de kans op een zelfstandige democratische regeering niet groot, spoorde spreker toch zyn hoorders aan, krachtig te werken, opdat elke verkiezing de partij een schrede verder brengt naar dat doel. De S.D. A.P. voor 30 jaar slechts 2 zetels in de Kamer bezettend, heeft er nu 24, reden te juichen dat wij spoedig de grootste party worden en is het niet nu, dan in 1933 de Nederlandsche politiek uit het moeras gehaald, waarin wy nu zyn. De lange ïyst verkiezingspunten nagaande zyn het er vooral drie zegt spreker, die onze byzondere aandacht vragen. Voor het eerst die betreffende een vaste jaarlijksche vacan- tie, dat is een eisch, die de behoefte toont, niet aan materieel voordeel, doch een hoo- ger streven naar ontwikkeling, natuurkennis, kunst en wetenschap, de vacantie kan bezorgen. Tweede eisch is staatspensioen voor allei ouden van dagen als eenige vergoeding voor wat deze staat de armsten heel hun leven te kort heeft gedaan. Derde eisch, grooter dan ooit eenige was, is die tot ontwapening, niet"enkel internatio naal, doch in eigen land, nationaalmocht ons land hierin na Denemarken het tweede zijn in deze menschelijke richting. Na nog gewezen te hebben op Engeland, waar gister de jrroóte stryd is gestreden en misschien de zon reeds achter de volken schynt, besloot spreker zijn met rotsvaste overtuiging uitge sproken begeesterende rede. Hy liet ons voe len ieders verantwoordelijkheid voor het po litiek gebeuren. Maar ook de voldoening om mee te kunnen gaan met die groote massa als het ware langs een stijl bergpad omhoog, moeizaam weliswaar langs de omgevende af gronden, vaak door verdolende wouden, doch eenmaal na veel strijd en tegenslag komend op de hoogvlakten van het socialisme, waar vrijheid en welvaart heerschen. Eenige aanwezigen gaven zich op voor de bat. en werden door spreker duideiyk beant woord. De „Volksstem" zong nog eenige lie deren en na een te samen staande gezongen Interationale sloot de afdeelingsvoorzitter deze eerste welgeslaagde openbare verkie zingsvergadering. Stoomen van Neerenkleeding. N.V. Ververij H0EKSEMA. Vlissingen, Walstraat 51. M'burg, L. Burg C 111, Tel. 121. 1 ,V lie Vvi Gisterenavond is te 's-Gravenhage een af schuwelijke moord gepleegd. In het beneden huis Faber van Riemsdijkstraat 44 woont sedert 4 a 5 jaar een echtpaar, waarvan de man, een 44-jarige -marktkoopman, ongunstig bekend staat. Van den eersten huweiyksdag af, achttien jaar geleden, moet hy, volgens beweringen, de vrouw mishandeld hebben. Dit nam niet weg, dat er uit het huwelijk zeven kinderen gebo ren werden, die allen nog thuis zyn. Terwille van de kinderen verdroeg de zeer oppassende vrouw, die nu 38 jaar was, alles van haar man, die ook bultenshüis een slecht leven leidde. Den laatsten tyd werd het de vrouw al te bar en zij moet een eisch tot echtscheiding ingediend hebben. Een drietal maanden gele den stierf haar moeder, die eenige huizen bezat, o.a. in de Celebesstraat en op het Oranjeplein te 's-Gravenhage. Deswege was het echtpaar een erfenis wachtende en dit zou voor den man aanleiding geweest zyn, erop aan te dringen dat zyn vrouw haar eisch tot echtscheiding zou intrekken. Eén en ander moet een voortdurende bron van ruzie geweest zijn en nog een zestal we ken geleden schreef de familie van de vrouw een brief aan den officier van justitie met de mededeeling dat de man zyn vrouw her haaldelijk bedreigde met een revolver. De laatste dagen bakte de man steeds zoete broodjes om mr— gedaan te krygen, dat de echtscheidingseisch zou worden ingetrokken, en nog gisterenochtend bracht hy een doos met taartjes naar huis. Wat er toen precies gebeurd is, weet men niet, maar de vrouw moet gisteren aan één harer vriendinnen ge zegd hebben „Er gebeuren vandaag nog rare dingen". Haar man was naar Antwerpen ver trokken, maar kwam om zes uur weer thuis. Toen hij in de gang zyn vrouw zag loopen, heeft hij vijf schoten op haar gelost, die haar zoodanig troffen, dat zy spoedig overleed. De moordenaar trachtte daarop zichzelven van het leven te berooven, hetgeen niet ge lukte, Buren waarschuwden de politie, die den man zwaar gewond vond liggen. De ge neeskundige dienst bracht hem naar het ziekenhuis. De kinderen, waarvan enkele nog te klein zijn om te beseffen wat er gebeurd is, zyn by familie ondergebracht. Nader vernemen wij, dat bij het onderzoek door den commissaris van politie ten huize van de vermoorde vrouw haar echtgenoot had den laatsten tijd zijn verblijf meestal elders opgeslagen wel een revolver werd gevonden, doch op dezen pasten niet de te vens aangetroffen ledige hulzen, die van grooter kaliber waren. Bovend:en was de ge vonden revolver geladen hetgeen niet moge lijk zou zijn geweest, indien B. deze had gebruikt om er zich zelf ernstig mede te ver wonden. Op last van den commissaris heeft de re cherche daarop het geheele huis doorzocht, om de andere revolver het corpus de licti op te sporen, doch zij vond dit voor- erp niet. Intusschen bevestigde een kort verhoor van en dader in het ziekenhuis de veronderstel ling, dat hy een andere revolver had ge bruikt om het misdryf te plegen. Eerst nadat de politie ïn de omgeving van de woning het vermoeden kerbaar had ge maakt. dat de tweede revolver gestolen zou zyn, kwam iemand dit vuurwapen later op den avond by de politie bezorgen. Een ver der onderzoek bracht toen aan het licht, dat een zestienjarige zoon van B. wellicht uit angst, de revolver waarmee zyn vader het misdrijf had uitgevoerd, aan een ander ter bewaring had gegeven. Het was gisterenavond voor de leden der Geref. Kerk alhier een beuglyke ure. toen haar nieuwe kerkgebouw aan de Paul Kru- gerstraat in gebruik werd genomen. Reeds lang voor het aanvang:uur was de kerk geheel gevuld met een belangstellende schare. Een kleine, stemmige palmenversie- ring was by den hoofdingang aangebracht Te 8 uur werd de dienst geopend door den pastor loci, ds. H. A. Wiersinga, die na het uitspreken van het votum, de gemeente ver zocht te zingen Psalm 122 vs. 1 en 3. Na het uitspreken der Geloofsbelydenis las de predikant 2 Kronieken 6 1442, waarna hij voorging in gebed. Daarna sprak ds. Wiersinga de schare toe en zeide, dat alsnu het uur is aangebroken, waarnaar zoo vurig is verlangd. Het is he den een dankure voor den grooten zegen door God aan de Geref. Kerk alhier ge schonken. inrichting en stoffeering der kerk hebben mogelijk gemaaktvoor de geschenken van kansel-Bijbel, doopvont, gordynen, enz. Aan de jeugdorganisaties bracht spreker dank voor de geldelijke offers, door hen bijeenge bracht voor de jeugdlokalen, en den ijveri- gen koster, den heer Tissink, feliciteerde hij met dit nieuwe kerkgebouw. Laten wij ons met onzen dank ons verhef fen tot God, eindigde ds. Wiersinga. Als al les gedaan is uit liefde tot Jezus zal het tot in verre geslachten stand houden en dit moet ook in dezen avond de grondtoon van onzen dank zijn de liefde tot Jezus. Spre ker verzocht te zingen Psalm 24 5. Daarna beklom ds. P. N. Kruyswyk den kansel, die den kerkeraad dank bracht voor de uitnoodiging om in de nieuwe Kerk de eerste bediening des Woords te mogen hou den en aan ds. Wiersinga hem deze beurt te willen afstaan. Dit is hem tot groote blyd- Het is als een wonder in onze oogen, als wy zien op de historie der Geref. Kerk in onze stad en spreker herinnerde aan het pri mitieve samenkomen der gemeente in vroe gere jaren. Ook na de vereeniging der beide kerken A en B bleek de Nieuwe Middelkerk alras te klein en kwam al meer de vraag naar voren naar een ruimer kerkgebouw. Alle inwendige verbetering der Nieuwe Mid delkerk bleef lapwerk. Ook voor onze jeugdorganisiaties was het gewenscht, met het oog op vergaderzalen, dat naar een bevredigende oplossing werd om gezien Na de komst van ds. Kruyswijk namen de plannen vaster vorm aan, en het is zeker niet voor het minst aan zijn yver te danken dat wy nu in het nieuwe kerkgebouw mogen samenkomen. Het is spreker mede namens kerkeraad en gemeente een oorzaak van groote blijdschap, ds. Kruyswyk hartelijk welkom te mogen heeten in deze ure. De bouw is mogelijk gemaakt door de of fervaardigheid van de gansche gemeente. Spreker denkt aan de zware taak der commissie van beheer tijdens den bouw der kerk. Hy denkt met weemoed aan degenen, die nog met ons waren toen de bouw begon, doch nu van ons zyn heengegaan naar het Vader huis. Ook denkt spreken aan de zieken, die hier niet kunnen zijn, doch met hun gedach ten in ons midden vertoeven. Zoo is dan de bouw begonnen en voortge zet en spreker wil allen danken die aan het welslagen daarvan hebben medegewerkt. In de eerste plaats dankt spreker het aan wezige college van Burg. en Weth. met den gemeente-secretaris, die met zoo groote be reidwilligheid de plannen hebben gesteund. In het by zonder den gemeente-secretaris en den staf van gemeentewerken brengt spreker dank voor het vele werk en den grooten steun dien zy hebben verleend. Grooten dank zyn wy ook verschuldigd aan de kundige architecten, die dit Godshuis hebben mogen ontwerpen. Het is iets schoons dat zy hebben mogen tot stand brengen. Het werk van den aannemer, den heer J. Loois Azn. kan niet genoeg geprezen worden. Alles spreekt van degelykheid en tot in lengte van dagen zal dit solied gebouw spre ken van de bekwaamheid en degelykheid van den aannemer. Verder brengt spreker nog dank aan de velen, die op de een of andere wyze aan den bouw hebben medegewerkt, aan de electri- sche installateurs, de firma Dekker, den schilder, de heer De Roos, enz. Een by zonder woord van dank richtt e spreker tot den opzichter, den heer Keus, voor de buitengewoon bekwame wijze waarop hij zyn taak heeft verricht. Vervolgens richtte spreker zich tot de ve len in de gemeente, die door haar gaven de schap. De tekst waarover hy spreken zal, wordt iiigebeiteld in het voorportaal der kerk en zal dus nog spreken lang nadat ons nu levend geslacht is heengegaan, van de lokkende, noodlgende stem van den Heiland. Ds. Kruyswijk hield daarna een predikatie ever Matth. 11 28 „Komt herwaarts tot my, allen die vermoeid en belast zijn, en ik zal u rust geven." In boeiende bewoordingen wees spreker er op, dat Jezus alle vermoeiden en beladenen roept, en hun de rust der ziel wil geven. Moge deze rust aan zeer velen door Gods genade in dit kerkgebouw gegeven worden. Na de predikatie werd gezongen Psalm 35 vs. 2 en 3 (1ste ged.) Hierna wenschte de waarnemende burge meester, de heer M. Laernoes, den kerkeraad en de gemeente geluk met dit mooie kerkge bouw. dat een sieraad is voor de gemeente. Het moet voor ds. Kruyswyk een blyde ge waarwording zijn, dit werk waar hy zijn krachten voor gegeven heeft, nu voltooid te zien, en ook voor ds. Wiersinga dat hy in zulk een schoon gebouw mag prediken. Spr. hoopt, dat velen in dit gebouw de rust mo gen vinden by hun hemelschen Vader. Hy brengt ook dank voor de vriendelijke woor den tot het stadsbestuur gericht. Ds. Van Strien van Veere sprak namens de classis Middelburg woorden van geluk- wensch met dit gebouw, rijk aan schoonheid. Moge het de harten opwaarts verheffen tot de geestelijke schoonheid, die gevonden wordt in het hemelsche Sion. Ds. Wiersinga bracht dank aan den waar- nemenden burgemeester en aan ds. Van Strien voor hun gevoelvolle woorden. En zoo is dan nu onder biddend opzien tot God, aldus eindigde spreker, onze nieuwe kerk in gebruik genomen, en geve Hij, dat Zijn Woord tot in lengte van geslachten hier zuiver worde bediend. Dan zal Gods zegen er op blyven rusten. Hierna las ds. Wiersinga nog 2 Kronieken 7 1222. en eindigde met dankzegging. Tot slot zong de gemeente Psalm 75 :1, waarmede deze plechtigheid was beëindigd. Voor den dienst had in de berkeraadska mer een intieme samenkomst plaats van de besturen der verschillende jeugdverenigin gen, alwaar door ds. Kruyswyk het woord werd gevoerd, die zyn dank uitsprak voor de groote liefde steeds van de jeugd ondervon den. Het is nu voor ons allen een heerlijken avond, en hierin zien wy de trouw van God. Het was hem een groote behoefte, mede na mens zyn vrouw, om de jeugdverenigingen by deze plechtige gelegenheid een tweetal gravures aan te bieden, voorstellende „de Zaaier" en „De Parel van groote waarde". Met een toepasselyk woord overhandigde spreker de beide mooie gravures aan de

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1