500 300 150 25 100 eerste blad DINSDAG No. 123 *317e Jaargang 1929 fint! F. Ill Dl ÏFUl li, Ililsinai 5S-EG. Ilissiip. Islsf. II. Fisintiiii) HUI 28 MEI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Ifogaraudeerde oplaag 5150 Ex. bit nummer bestaat uit 2 bladen. GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND Stads- en Provincienieuws SPORT gaat het mjj tea. Hè, wat zijn er toch wereld en wat ls het In kunnen genieten ns het een verlichting J dat je het niet uit I, een beetje teleurge I: geloof dat ik je kort ■at het zich vermaken In van andermans be. 1 schenkt en Je hebt I dat Je voortaan zm |zljn „Maar 't is zoo ver. c denk er gewoon niet rgen wat de gevolgen ik iets ga doen." t af aan er eens wèl If dat het je wel lukt 1 van overtuigd bent, Iders en anderen be- lort alleen. En zullen 1 laten Ik geloof dat en moeder hebt g9. Js, wat schrijven ze j» pen b, terwijl lk nog een lar onhoorbare manier I las vader en moeders' wat ze allemaal had- brief kwam de vol- irinneren ons, dat den ■Juffrouw Daatje jarig 1 je een postwisseltje, Ivoor haar moet koo. It op je eigen houtje, pèle In .anders hebben lge een voetbal of een In aard offreert." Itn lachen uit. In ge. Izicht van Daatje. dat Ize een voetbal kreeg er bang voor zijn heeft ze nog nooit In Misschien denkt ze beest is I Maar alle van een parapluie, I juffrouw Daatje wèl lagaan," zei tante. „IS Iwenschen van haar." 1 zij zich ln de dingen, It Daatje ze wel graag (Wordt vervolgd.) IGRAMMA [28 Mei. 10.0010.15 Morgen- hcert door het Avro- latje door P. J. Kers. Jziek, 3.00—4.00 Knip. loon-debutanten. Lena |aan. A. B. Dankmeü- cello. 5.00—5.30 Gra- 1.15 Concert door het Izing door dr. J. M. lekenhalfuurtje. M. B. Keveleiland" van Jör- p.30 Concert door het Vocaal concert door laan. 9.05 Voortzetting Voortzetting van het Il0.35 Radio-tooneeL Be Vonk", van Eduard |élène Treep-Vink. Ju- van Noppen. 10.15 1.00 Concert door het |tot 12.00 dansmuziek st. 6 uur 1852 M.) |g halfuurtje. 12.15— Ï.R.O.-trio. 1.15—2.00 -220 Kniples. 5.30— 7.00—7.25 Cursus |358.00 Cursus kerk leer Waffenschmied" |ten van Lortzing. Or- t de pauze een cause- .0.35 Kerkdienst. 11.05 ofoonmuziek. 12.20 1.202.20 Orkestcon- Muziek. 3.55 Orkest- scholen. 4.50 Orkest- •tje. 6.20 Gedichten- erichten. 6.50 Muziek, n Haydn. 7.20 Vacan- 7.45 Lezing Birds, capel. R. Whitehead, oskowski. E. Burford, I. Gray, piano. 9.20 'olitiek praatje (La- ihten, 10.10 Variété. Dansmuziek. 1744 M. 12.50—2.10 dek. 4.05—5.05 Solis- .557.20 Gramofoon- e Chemineau", van 10.35 en 12.30 Gra- 50 Operettemuziek, ek concert. 8.20 „Eiö n Scribe. 205.20 Lezingen en itconcert. 6.20805 „Raimund's Zauber- imatie. D. Lorenz. so- Pfitzer. Strijkkwar- 11.50 Muziek voor sk. 8.20 Herbert Jan* tie huiscomedies. Ra- iele causerie. 10.50— buitenlandsche sta- Kamermuziek. Concert. Orkest en 9.35 Fransche Chan- 10.15 Dansmuziek, VLISSINGSCHE COURANT I ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- e landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel. Kleine advertenties betreflende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1 —5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct Ipe abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze- Ikerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. SCHIETOEFENINGEN DEN HELDER. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan I zeevarenden bekend, dat op 28, 29, 30, 31 Mei, 11,3. 4, 5, 6, 7 Juni 1929 overdag en op plm. i Mei en 6 Juni 1929 's nachts met lucht doelgeschut zal worden geschoten van een J standplaats nabij het verdedigingswerk Kijlc- I duin en met luchtdoelmitrailleurs van een I standplaats op het strand 200 M. beZ. Falga. n uur vóór den aanvang der schietoefening 1 op genoemd werk een roode vlag en op 130 Mei en 6 Juni der nachts een roode lan- Itaarn worden vóórgeheschen. Er wordt geschoten tot een afstand van 10 |k.M. van de vm*ende battery tusschen de I richtingen N.W. (Kijkduin—verkenningston Molen- gat) en W.2.W. (Kijkduindrempel Westgat). Zeevarenden wordt verzocht zich niet zon- I der noodzaak op te houden in den bovenora- I schreven sector. Na afloop van de schietofeningen wordt de I roode vlag of de roode lantaarn op het werk I Kijkduin neergehaald. Vlissingen, 28 Mei 1929. De Burgemeester voornoemd, M. LAERNOES. L.B. Het marinepersoneel. )p de vragen van het Tweede Kamerlid i heer IJzerman betreffende de nadeelige I gevolgen voor de financiën der gemeente Den I Helder van het in dienst stellen van marine- I vaartuigen aldaar en de overplaatsing van marinepersoneel na 1 Mei, heeft de minister I van defensie in overleg met den minister van I financiën geantwoord, dat het inderdaad in I de laatste jaren enkele malen is voorgekomen. I dat mdienststelling van een marinevaartuig I en vervanging van vóór 1 Mei uit Den Helder I overgeplaatste militairen der zeemacht eerst I na dien datum plaats hadden. In deze ge- I vallen werd door het dienstbelang niet ge- |eischt, dat de indienststelling of plaatsing of vóór 1 Mei geschiedde en konden be- Izwaarlyk de financieele belangen der ge- meente Den Helder als grond gelden om een en ander nochthans op dien datum te stellen, e meer, omdat het belang van het personeel, lat in die gemeente aan een zwaren belas- tingdruk is onderworpen, daarmede geenszins gediend zou zijn. Aangezien de minister zich moet voorbe- I houden, maatregelen te nemen, die hij noodig I acht in het belang van den dienst en van I het personeel, kan hij geen vrijheid vinden I thans wijziging te brengen in de hierboven I uiteengezette wijze van werken. I Bespreking verloven bij de Ned. Spoorwegen. Met het oog op de te verwachten zomer- I drukte, gevolg van het geregeld toenemen van [het reizigersvervoer en het inleggen van i'goedkoope treinen", zal het verlof aan amb- tenaren en beambten, in den dienst by de l. Spoorwegen, gedurende de maanden Mei tot en met September niet meer dan zes da gen kunnen bedragen. Op de eerstvolgende conferentie van den I Personeelraad met de directie der Ned. Spoor wegen zal deze maatregel, die door het per- I sotieel met verklaarbaren tegenzin is ontvan- i» een onderwerp van bespreking uitma- I hen. VLISSINGEN, 28 MEI. A. G. O. Een klein aantal leden woonde gisteren avond de ledenvergadering van bovenge noemde „vereeniging hij. De voorzitter drukte daarover dan ook zijn spijt uit .omdat in dit Mgeloopen seizoen het bestuur nogal wat had hooren critiseeren, Om deze bezwaren eens Boed onder de oogen te kunnen zien, zou het aan het bestuur aangenaam zijn geweest, in dien velen daarvoor waren opgekomen. Nu dit niet het geval was, hoopte hij maar dat de yiissingsche critiek niet zoo erg gemeend zou Wüken te zijn. Na met enkele woorden de aanwezigen het welkom te hebben toegeroepen, gaf spr. het woord tot het lezen der notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden goed gekeurd. evenals het jaarverslag, waarin mej. Krafft keurig had te boek gesteld, welke de avonden waren geweest aan de leden door het bestuur aangebodene Niet ten onrechte deed deze titularesse haar jaarverslag eindigen met de opmerking, dat het, bij menschen van zoo'n uiteenloopenden aard als het geval was by de leden van A.G.O., moeilijk was voor allen iets geschikt te vinden. De voorzitter dankte de secretaresse voor het door haar sa mengestelde verslag, maar nog meer voor het werk, dat daarvoor ongezien en onopgemerkt gedaan moet worden. Eveneens bracht hij dank aan de penningmeesteresse voor het fi nancieel beheer. Mej. Gasille, die deze reke ning en verantwoording voorlas, vergeleek de toestanden van nu met die in het eerste jaar en kwam tot de slotsom, dat het gemiddelde bedrag per lid ongeveer gehalveerd was. De ontvangsten en uitgaven sloten tot een be drag van f 2365.70 f2, met een batig saldo van 578.171/2- De heeren Huser en Worrell wer den aangezocht deze bescheiden na te zien. De aftredende bestuursleden, mej. Krafft en de heeren Spuiman en Brouerius van Niedek, werden bij acclamatie herkozen. Het bestuursvoorstel om leerlingen van H.B.S. en andere inrichtingen van onderwijs, die tot nog toe voor ƒ1 werden toegelaten, voortaan ƒ2.50 te doen bijdragen, had een eigenaardig lot. Nadat het geamendeerd en er ook een ander voorstel naast was geplaatst, volgde het voorstel om deze heele bepaling te schrappen en terug te keeren tot den vroegeren toestand, toen men het leerling-lid- maatschap niet kende. Dit voorstel werd aan genomen, zoodat voortaan alleen leden worden aangenomen indien er plaats is voor minimum contributie van 2.50. Er werd be sloten dit te doen ingaan Mei 1929. Op voorstel van de penningmeesteresse werd aangenomen, dat kaarten zouden ge drukt worden, waarop vermeld werd dat na tweemaal presenteeren der lidmaatschap- kaarten het bedrag moest gegireerd of de kaart bij de penningmeesteresse moest wor den afgehaald. Van de bestuurstafel werd meegedeeld, dat de le avond (11 Oct.) de Vereenigde Schouw spelers onder leiding van Pierre Mols zouden komen met „Mevr. de Advocate", in Februari een Trio, terwijl ook gecontracteerd was met dr. van Amerongen voor een lezing over Shaw en met Mevr. SandersHerzberg voor een voordracht over Humor in de poëzie. Een der aanwezigen gaf nog eenige onderwerpen aan, waarvan het bestuur nota nam. Ey' de rondvraag kwamen eenige interne zaken aan de orde als plaatsbespreking, aan- vangsuur der uitvoeringen en inlichting by moeilijke tooneelvoorstellingen. Er werd be paald, dat voortaan de zaal zou gesloten wor den om 8.15, totdat de uitvoering gelegenheid bood tot opnieuw openstellen. Met een woord van dank werd de vergade ring gesloten. Een pakkende reclame voor onze omgeving De firma Erven A. W. Smits, die het toe risme op Walcheren op zoo uitnemende wyze bevordert, heeft dit jaar een map met foto grafische ansichtkaarten in den handel ge bracht, die er zijn mag. Uit de bekende collectie van den heer Van Agtmaal zijn de veertien mooiste puntjes op groot briefkaartformaat in een map bijeen gebracht, welke kunstfoto's hun uitwerking op den vreemdeling niet zullen missen. Wy hebben deze schitterende collectie foto's een" plaatsje gegeven in een onzer etalagekasten in onze Tydinghal. De gere gelde bezoekers kunnen dan kennis nemen van het artistieke werk van den heer Van Agtmaal. Met de uitgave van dit album zal de firma erven A. W. Smits zeker veel succes hebben. Het is pakkende reclame-materiaal voor ons mooie eiland Walcheren, waarvan nog on langs de lof is bezongen in het groote Lon- densche dagblad „The Times". Ook op de groote Internationale Tentoon stelling te Barcelona is Walcheren goed ver tegenwoordigd. De heer Van Agtmaal, aan wien is opgedragen een der wanden van het Nederlandsche Paviljoen te verzorgen, neeft daar een groote collectie foto's geëtaleerd, allen betrekking hebbend op kleederdrachten en folklore van Nederland. Behalve de uitgebreide Walchersche col lectie heeft hij voor de Hollandsche bad plaatsen een groote in kleuren gebrachte foto geëtaleerd een badende dame voorstel lend, die de clou zal vormen van zijn groote inzending aldaar. In onze Tijdinghal. Wij etaleeren een tweetal foto's van het be zoek van ZK.H. Prins Hendrik aan de Derde Ned. Radio-salon te Scheveningeneen foto van de huldiging van „Miss Amsterdam", mej. Symons, in het Lloyd Hotel te Amster dam van den terugkeer van H.M. de Konin gin van haar reis naar Zwitserland aan het station te Utrechteen foto van den voetbal wedstrijd SpartaFeijenoord te Rotterdam. Ned. Vereeniging voor Ziekteverzekering. Jn „de Oude Vriendschap" wordt morgen avond een algemeene patroonsvergadering gehouden van de Ned. Vereeniging voor Ziekteverzekering. Hierin zal door den heer .1 F. Kruyer uit Den Haag worden behandeld het onderwerp„de wettelijke verplichte ziekteverzekering en de bedrijfsvereen:ging" Djfguiten Kozakken. De officieren van het gezelschap Djigui- ten Kozakken zullen Donderdag a.s. op het gemeentelijk sportterrein te Middelburg een voorstelling geven van hun wesrgalooze paardrijderskunst. Men zie de in dit nummer voorkomende advertentie. Nagekomen belastinggelden. De minister van financiën maakt bekend dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en'of vermogen (gewetensgeld) by den inspecteur der directe belastingen te Middelburg 10 en te Ter Neuzen 126.61, 34.40 en 6.10. ZOUTELANDE. Maandagavond trad voor de anti-rev. kiesvereeniging alhier op oud-minister Van Dijk. Na een uitvoerige uiteenzetting van de ani-rev beginselen besprak hij ook de be ginselen van de Staatkundig Geref. partij Spreker toonde de onjuistheid en onmoge lijkheid van sommige dezer laatste beginse len aan. Aan spreker werd gevraagd hoe de Staatkundig Gereformeerden zich de Staats inrichting denken om art. 36 der Ned. Ge loofsbelijdenis in praktijk: brengen. Aan gezien men den invloed van Rome en anderen zal moeten weren is het de vraag hoe wil men dat doen. Moet de Staten-Generaal af geschaft worden of moet haar macht beperkt worden De heer Van Dijk kon hierop geen antwoord geven, omdat de voormannen der Staatkundig Geref. partij, hoe dikwijls hun ook hierover opheldering is gevraagd, over dit punt in alle talen zwijgen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Wissenkerke door ds. J. A. Fa Manus van der Jagt te Buurmalsen. Bevestiging en intrede. Ds. B. ter Haar Romeny van Sfc. Michels- gestel, hoopt Zondag 16 Juni a.s., des nam. zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. kerk Kruiningen, na des voorin, bevestigd te yn door ds. J. Gouverneur van Rosendaal (G.) Verandering van eeredienst. De kerkeraad der Geref. Kerk alhier heeft enkele veranderingen in den eeredienst aan gebracht, waardoor het gebed vóór de pre dikatie door de gemeenteleden op hetzelfde moment nl. als de predikant op den kansel komt, zal worden gedaan. Ook heeft de ker keraad 't instituut van voorlezer afgeschaft. Examens. Voor het voorloopig machinisten-diploma zijn geslaagd de heeren J. B. J. C. Zeebuit, I. van der Zee en R. Pagels, leerlingen van de De Ruyterschool alhier. Gecommitteerden Handelsschool te Middelburg. Tot gecommitteerden bij de eindexamens der H.B.S. A (Hoogere Handelsschool) en de Middelbare Handelsdagschool) te Middelburg heeft l et bestuur der Vereeniging Handels onderwijs benoemd dr. S. Elzinga, inspecteur van het M.O. Haarlem P. Dumon Tak, bur gemeester, W. Berdenis van Berlekora, in dustrieel J. A. van Doornick, directeur Z. Voeder en KunstmesthandelJ. J. van Eu- pen, secretaris bestuur der visscherijen op de Zeeuwsche stroomenmr. W. F. E. baron v. d. Feltz, subs, officiei van justitie dr. H. C. Ghijsen, directeur Vitrite Works G. K. A. Nonhebei, apothekermr. Th, Portheine. rechter, mr. A. A. de Veer, directeur Zeeuw sche Hypotheekbank, allen te Middelburg J. C. E. Massee, industrieel te GoesM. G. Braat Jr., directeur Vlismar M. J. Harts, voorzitter Raad van Arbeid en M. Laernoes, industrieel, allen te Vlissingen. Wat er soms hangen blijft van de lagere schoolkennis» Te Hengelo bestaat een fabrieksschool, in het leven geroepen door de directie der ma chinefabriek Gebr. Stork en Co. aldaar. Na de lagere school te hebben doorloopen moeten de jongelui, die tot de fabrieksschool wenschen te worden toegelaten, een examen afleggen, dat ten doel heeft te onderzoeken of van het onderwijs, dat zij als leerlingen der fabriek zullen hebben te volgen, eenig resul taat mag worden verwacht. Dit examen gaf de redactie van de „Fa brieksbode", het orgaan van het personeel der machinefabriek, onlangs een artikel in de pen dat ten duidelykste illustreert hoe weinig er soms van de op de lagere scvhoo! verworven kennis blijft hangen. Vooral wanneer er se dert het verlaten der school eenige tijd is ver- loopen, doet zich dit verschijnsel voor. Eenige staaltjes "an het werk, dat de examinatoren onder de oogen kregen, volgen hieronder. Voor aardrijkskunde en geschiedenis werd een aantal eenvoudige invul-oefeningen op gegeven. De zinnen moesten door de jongelui worden afgemaakt. Een jongen leverde het volgende werk Aardrykskunde. 1. De hoofdstad van Overijsel is 's-Graven- haag. 2. De hoofdstad van Drente is Zwolle. 3. De hoofdstad van Limburg is Luxemburg. 4. Amersfoort ligt in de provincie Noord- Brabant. 5. Roermond ligt in de provincie Utrecht. 6. Dordrecht ligt in de provincie Overijssel. 7. Tusschen Deventer en Arnhem ligt Gent. Tusschen Amsterdam en Amersfoort ligt Rotterdam. 9. Arnhem ligt aan de rivier de donou. De overige vragen liet hij oningevuld. Geschiedenis. 1. Julius Caesar was een beroemd zeevaar der, hij woonde in Den Haag. 2. BonifaciUi was een bekend visscher, hij woonde in Utrecht. De overige vragen bleven onbeantwoord. Een andere jongen zegtMoskou is de hoofdstad van Frankrijk. Dezelfde jongen meent, dat Balthasar Gerards Napoleon ver moord heeft. Een aantal jongens meent, dat de 80-jarige oorlog begon met den slag van Waterloo en zij plaatsen daarbij de meest verschillende jaartallen, tot 1916 toe 1 Karei V regeerde van 18501868 De boek drukkunst werd uitgevonden door Jan van Schaffelaar. De slag bij Nieuwpoort duurde van 16091621, Een jongen schreef „De 80- jarige oorlog eindigde met den vrede van Lutjeb**oek!" Hierbij dachten de examinatoren aan een grap, maar het bleek dat de jongen het ernstig meende door een of ander misver stand. Men ziet, dat eenig gevoel voor humor voor deze examinatoren wel wenschelyk is 1 RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg wer den heden de navolgende zaken behandeld J. J. d. P., 28 jaar, arbeider te Watervliet (B.), verdacht van mishandeling van zijn vrouw te Groede op 16 Maart 11., 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. G. M. L., 26 jaar, straatmaker te St. Kruis (B.) M. G., 28 jaar, te Brugge (B.) E. R., 53 jaar, te St. Kruis (B.) 7. G., 31 jaar, te Brugge (B.). allen straatmaker, verdacht van verduistering van kousen te Aardenburg op 15 April 11., ten nadeele van J. Welvaert, ieder 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. V. E. V., 47 jaar, huisvr. G. R.. te Koewacht, verdacht van beleediging van een rijksveld wachter te Koewacht op 15 April 11., f 15 boe te subs. 15 dagen hechtenis. J. Z., 43 jaar, huisvr. C. L. te Krabbendijke, verdacht van mishandeling van A. Maat te Krabbendyke op 13 April 11., 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. G. J. S., 24 jaar, timmermansknecht te Goes, verdacht van beleediging van A. Hen- drickx te Goes c? 19 April 11., 5 boete cubs 5 dagen hechtenis. J. V., 36 jaar, landbouwer te Ierseke, ver dacht van mishandeling van een paard te Ierseke op 8 April 11., f 15 boete subs. 15 da gen hechtenis. A. S., 38 jaar, arbeider te Kamperland, verdacht van vernieling van verschillende goederen door deze in brand te steken ce Wissenkerke op 18 April 11., ten nadeele van D. Jille, 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. P. C.. 53 jaar, caféhouder te Vlissingen, verdacht van mishandeling van J. Zeeven te Vlissingen op 22 April 11., 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. A. K., 25 jaar, sjouwerman te Vlissingen, verdacht van beleediging van marechaussees te Vlissingen op 28 April II., 15 boete subs, 15 dagen hechtenis. B. G. C., 21 jaar te Aardenburg, verdacht van belemmeren van de politie te Eede op 23 April 11., 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. J. d. L., 44 jaar, arbeider te Oudelande, verdacht van diefstal van water te Oudelande ten nadeele van de N. V. Waterleiding Maat- schappy op 11 April 11., 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. P. J. W., 42 jaar, meubelmaker zonder vaste woonplaats, verdacht van landlooperij ce Breskens op 4 Mei 11., 3 dagen hechtenis en 2 jaar rykswerkinrichting. smaakt als room De moord te Giessen-Nieuwkerk. De Hooge Raad heeft bepaald, dat de zaak van K. en T„ veroordeeld wegens moord op den spoorwegwachter te Giessen-Nieuwkerk, zal worden behandeld op een openbare te rechtzitting. De voorzitter van den Hoogen Raad heeft daarvoor aangewezen Maandag 3 Juni. Op de openbare terechtzitting op Maandag 3 Juni zal het woord worden gevoerd door den procureur-generaal mr. Tak, en door den verdediger mr. Roobol. Daarna kan de Hooge Raad de zaak verwyzen naar een aangren zend gerechtshof. Bij het arrest, waarbij de Hooge Raad de verwyzing beveelt, kan hy te vens de onmiddellijke in vrijheidstelling van Theunissen en Klunder eischen, welke invrij heidstelling in het revisie-verzoek werd ge vraagd. De Vlaardingsche bioscoopkwestie. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van J. S., te Vlaardingen, die door den kantonrechter te Schiedam, wegens het houden van een openbare vermakelijk heid op Zondag, is veroordeeld tot 1 boete. MARINE EN LEGER De luitenant ter zee 2e klasse J. Callen- fels wordt den 7en Juni geplaatst by de ka zerne voor den onderzeedienst te Willems oord. De officier van den marinestoomvaart dienst le klasse K. J. Metz is van zyn plaat sing by den dienst in Oost-Indië hier te lande teruggekeerd. De zeemiliciens-olielieden (vroeger hulp machinisten) der lichting 1926 komen by de landmacht te Utrecht 3 Juni voor den tijd van 5 weken voor herhalingsoefeningen on der de wapenen. De majoors M. Rutgers van der Loeff, ad judant van het 14e, en T. Beets, van het 3e regiment infanterie, keeren 5 Juni van hun detacheering by den staf der lie divisie te Breda resp. naar hun korps te Middelburg en te Bergen op Zoom terug. Postduiven. De postduiven-ver eeniging „de Luchtbode" te Souburg hield een wedvlucht van Quivrain, afstand 135 K.M. De duiven werden losgelaten om 7 uur 30 min. Eerst aankomende duim of 8-44-15. De pry zen zyn als volgt behaald le en 9e pr. P. Bouwman 2e en 4e pr. L. Korff 3e, 6e en 8e pr. B. Hoogesteger; 5e pr. P. Hangoor; 7e pr. W. Lahr10e pr. F. Naerebout11e en 12e pr. P. Sonius. Wedvlucht Noyon, 214.11 K.M. Los om 8 uur, eerst aankomende duif om 9-34-38. De prijzen werden als volgt behaald le pr. H. Jasperse 2e pr. F. Naerebout3e, 12e, 16e en 17e pr. P. Bouwman 4e en 19e pr. J, Hubrechtse 5e pr. J. Faasse 6e en 21e pr. B. Hoogesteger 7e pr. J. de Nooijer 8e, 13e en 18e pr. L. Duvekot9e pr. F. Bak 10e, 14e, 15e en 20e pr. P. H. Sonius lie pr. A. Florisse. Op deze vlucht werd een zilver bekertje uitgeloofd door de vereeniging, welke gewon nen werd door H. Jasperse. Steeds hooger vliegen. Op het vliegveld der Junker-fabrieken te Dessau is een poging gedaan om het absolute hoogterecord voor vliegtuigen zonder nutttige belasting, dat thans op naam staat van den Amerikaan Champion op 11.750 meter, welk record is erkend door de Fédération Aéro- nautiqiie Internationale, te verbeteren. De Duitsche vlieger Willy Neunhofer be reikte met een Junker-toestel W. 33 een hoogte van 12.500 meter. De juiste hoogte kon eerst gecontroleerd worden nadat het toestel weer op den grond was gekomen, waar de verzegelde luchtvaart-instrumenten door de hoogste instantie der bevoegde sporfc- autoriteiten worden gecontroleerd. Van de vlucht is procesverbaal opgemaakt door den officieelen vertegenwoordiger van den Duit- schen Luchtraad, Von Linsingen, en dit ver baal zal door den Duitschen Luchtraad by de Fédération Aéronautique Internationale wor den ingediend, met het verzoek het te willen erkennen. Na homologeering van dit record bezit Duitschland van de vier absolute we-

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1