1000 500 300 150 100 25 VRfoJOAO 24 MEI eerste blad No- 122 i> Jaargang 1929 lil;»:: Firrai I. Ml IÏEISE lr„ Waislriil 8-{| ïlissinpilflel. 0. Pistatoini 6628/ Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen BINNENLAND Stads- en Provincienieuws VOORWERPEN in Politie te Vlissinge- ls gevonden is gedepo, I handtaschjekoperen .oer broche met steen, jwielbelastingplaatje 15 speelgoed browning, er en broche met por! ingen te bekomen zfo witte koorden by Le, aat 25 huissleutel bil I aalstraat 75 kinder. I Noordstraat 6reep Spuistraat 6 zilveren bü Hellinga, Kasteel, et sleuteltje by Mat. I 5 jongenspet by I ,raat 18rozenkrans ink, Coosje Busken. jij Bazen, Clijverstraat I eren horlogeketting 1 alpacca beursje 1 ;traat 11damsshandl I •oote Markt 16 hon. Molenstraat 23haar- I ►osje Buskenstraat i ter. Boulevard de Ruyi I bij Van den Boogaart, portemonnaie met in. mjcstraat 2 rijwielbe* aut, Coosje Buskenstr, waarin portemonnaie .ijke, Primulalaan 26; met inhoud by Arde- molton dekentje bij I 16rywielbslast ing met sleuteltjes by I alpacca beursje met Callenfelsstraat 25 Ridder, Boschjeslaan y Gunter, Accacia! ;je by Meerman, Ho. (boerenknoopjes) l traat 31 en blikken lig geld by Oele, Dyk. ART11JNEN vlei van Port Said e Calcutta v. Batavia 1st. van Batavia ie Singapore Tew-Yoik v. Batavia van Corunna Mei van Mombassa Mei van Hongkong i van Las Palmas 21 Mei Gibraltar L Mei te Sabang 22 Mel van Padang I New-Orleans n Rott. Mei van Sabang lott. van New-Orleans 11 Mei Las Palmas Mei te Suez van Santos 22 Mei van Sues 21 Mei van Sabang] tavia naar Rott. 51 Mei v. Port Soedan n Rott. n. Bombay eattle Batavia n. New-York Mei te Vera Cruz an Gibraltar, Batavia lei van Marseille te Amst. verwacht 1 Rott. n. New-York obe naar Rott. Mei van Rio de Ja- ÏR1CHT nd 7710 te Stockholm and 748.8 te Vestma- n avond van 24 Mei: d-'Oosteiyke tot Oos- de bewolking. Nog jk nog warm. Vuto's, Fietsen tuigen. «el uur 24 9.29 25 9.31 26 9.33 27 9.34 E VLISSINGEN 1.44 14.07 2.18 14.41 2.53 15.15 3.32 15.52 D A nabelijkheden» en enz. eert door het Groot Orkest, „de Oude oncertavond Orkest- Grand Hotel Bri* penbare vergadering der S.D.A.P., Con- RG. penbare vergadering iesvereeniging, Ger. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad J 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct De abonné's in 't bezit ecner I p0lis, zijn GRATIS verze- Iterd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. Gegarandeerde oplaag 5150 Ex. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Eerste Kamer. Ds voorzitter is voornemens, in de op 30 Ijjei a.s. om elf uur te houden openbare ver- ng aan de orde te stellen de wetsont werpen betreffende regeling van het Staats toezicht op krankzinnigen en voorbehoud tot 1 toetreding tot het ontwerpverdrag betreffen de den leeftijd, waarop kinderen mogen [worden toegelaten tot den arbeid in den [landbouw, benevens andere kleine ontwer- Ipcn. I Opheffing der marinewerf te Hellevoetsluis. Naar „de Tel." verneemt heeft de minister ■van defensie besloten de marinewerf te Hel- llevoetsluis, waaraan ongeveer 300 man perso- (jieel verbonden zijn, tegen 30 Mei 1930 op te (heffen. Het Tweede Kamerlid, de heer Snoeck |Henkemans heeft gisterenmorgen hierover a langdurig onderhoud gehad met minister llambooy om te trachten diens besluit onge- Idaan te krijgen, mede in verband met de mo- jtie-Hiemstra door de Tweede Kamer aange komen, doch de minister heeft betoogd, dat let belang van het rijk de opheffing zou hedebrengen. Bond van N.S.F.-agenten. In het Kurhaus te Scheveningen heeft g 21 Mei jl. de oprichtingsvergadering gevonden van den Bond van N.S.F.- jenten, welke ten doel heeft in samenwer- en overleg met de N (ederlandsche Iteintoestellen F(abriek) de belangen der N.S.F. en haar agenten in dpn ruimsten zin ies woords te bevorderen. Als voorzitter is gekozen de heer P. Geer vliet Jr. te Amsterdam, terwijl het bestuur (verder is samengesteld uit de heer-en Ir. A. (van der Stok te Leiden ir. H. P. Caminada >-Gravenhage E. Riemersma te Hilver sum S. J. Wicrsma te Leeuwarden J. Boer (te Almelo en J. M. Polderman te Goes. De vergadering droeg een zeer enthousiast Ikarakter. Parijs' nummer van „de Kroniek". n „De Kroniek" is een Parijs' nummer jverschenen, dat de bekende slagzin „De Kroniek" Nederland's Meest Luxe Maand blad". alle eer aandoet. Zoowel aan inhoud als uitvoering is de grootste zorg besteed. De redacteur-uitgever van „De Kroniek", W. H. Itai Hoet Parson, kan trotsch zijn op de opi- [hie van den beroemden Parijschen schilder van Dongen, over de Kroniek, welke [roder diens portret welk een prachtige [fotografische opname in Van Dongen's foek handschrift is gereproduceerd. Enkele Van Dongen's karakteristieke gezegden a het interview verwerkt, volgen hier „De heste schilder Wel, dat ben ik, Van Don gen Hoe ik over de dingen denk Ik denk Jüet over de dingen, als ik zou denken, zou A niet kunnen schilderen. Alles wat ik te -.vertellen heb, smeer ik op myn doeken", ïn een uitvoerig artikel „Parijs als Amuse- Mentsstad" geeft de redacteur een boeiende beschrijving van veel wat een vreemdeling te Parijs interesseeren zal, waarbij hij tevens benige nuttige inlichting geeft. VLISSINGEN, 24 MEI. Verzorging der melk bij warmte. Mst het oog op het zuurworden van de raadt het Melk-Controlebureau Am- 5t£rdam het volgende aan Koopt slechts zindelijke melk van zinde- "ifce menschen Ontvangt de melk in goed gereinigd vaat- u'ei'k of slechts in flesschen, die behoorlijk gereinigd zijn Neemt de melk onmiddellijk in huis, laat Ze niet op stoep, trap of in de gang staan Kookt uw melk direct en niet te kort, het ^stijgen van schuim wil niet zeggen, dat de voldoende doorgekookt is Na koken moet ge de melk onmiddeliyk 0 diep mogelijk koelen en niet eenvoudig Van het vuur zetten Koe kouder de melk is en blijft, hoe lan- ger go ze goed houdt 1 Zet daarom uw melkkan of flesch op een koele plaats en verversch het water dikwijls Zorgt dat geen stof of vliegen in uw melk komen en zet ze niet in de zon Spoelt vaatwerk, waarin zich melk heeft bevonden, ten spoedigste met voldoende koud water om en gebruikt daarna heet water. Een verdwaalde postduif. Aan boord van Hr. Ms. „Brinio", varende op de Westerschelde nabij Vlissingen, meldde zich gisterenmiddag te 3 uur een uitgeputte postduif. Op ring aan den rechterpoot staat Belg. 29.4071027. Terug te bekomen Bad huisstraat 108boven. Besmettelijke ziekten. In de week van 12 tot en met 18 Mei wer den in onze provincie aangegeven 2 gevallen van roodvonk en wel 1 te St. Philipsland en 1 te Retranchement, 1 geval van diphteritus te Vlissingen en 1 geval van febris typho'ïdea te IJzendijke (geïnfecteerd in België). Benoeming bij de P. T. en T. Benoemd tot referendaris bij de posterijen, telegrafie en telefonie de heeren J. van der Bend en A. Veenhoven, respectievelijk di recteur van het post- en telegraafkantoor te Vlissingen en te Middelburg. De Kamer-verkiezingen. üitgenoodigd door den Statenkring Mid delburg der Christ. Hist. Unie sprak giste renmiddag in de Bogardzaal te Middelburg de heer J. M. Krijger, lid van de Tweede Kamer, over het onderwerp „Onze beginse len en onze organisatie". Eerst werd de spreker ingeleid door den voorzitter van den Statenkring, baron Van der Feltz. By de Christ. Hist. Unie gaat het niet om de macht, maar om de beginselen. De hoofdlijnen dezer beginselen stippelt hij nader uit. Tot beter begrip dier beginselen stelt hij eenige beginselen van andere politie ke partijen er tegenover. Hierbij kwam hij niet alleen tot de bekende scheidslijn links en rechts, maar ook wees hy heel nauwkeu rig het verschil aan tusschen de Chr. Hist, en de Anti-Revolutioaniren. Om de Christ.- Historische beginselen meer nationaal te doen worden, dient de organisatie verbeterd en versterkt te worden. Van de gelegenheid om met den spreker van gedachten te wisselen werd door eenige personen gebruik gemaakt. N.V. Houthandel v.h. G. Alberts Lzn. Co.. te Middelburg. Aan het in de hedenmiddag gehouden ver gadering van aandeelhouders uitgebracht verslag over het boekjaar 1928, is het vol gende ontleend Het jaar 1928 heeft een gunstig saldo opge leverd van f 77.555.68. Dit bedrag blyft aan zienlijk achter by de resultaten van de laat ste voorafgaande jaren, doordat commissaris sen en directie het wenschelijk geacht hebben tegenover onafgewikkelde zaken in het ui- tenland een bedrag van 115.000 te stellen, welk bedrag kan worden verondersteld de ri sico by de afwikkeling dezer zaken te dekken. Dit bedrag is onder crediteuren in rekening courant opgenomen. Na de statuaire afschrijving op vaste goe deren ad 9805 blyft een saldo winst over 1928 van 67.750.68, waarvan 5 op divi dendbewijs no. 30 kan worden uitgekeerd, waarna een saldo van 7.750.68 overblijft. Ter toelichting van de balans deelt de di rectie verder mede, dat tegenover aandeelen in een buitenlandsche onderneming een ge lijk bedrag werd gesteld, hetgeen in deze f 115.000 is begrepen. De effecten bestaan nagenoeg geheel uit Nederlandsche staats fondsen, gewaardeerd op basis der koersen van 31 December 1928, voor zoover deze niet boven pari staan. Debiteuren in rekening-courant bestaan ten deele uit voorschotten alsmede uit vorde ringen op firma's, waarmede in samenwer king partijen hout werden gekocht. Er -.ijn in 1928 522 debiteuren aangegaan, waarvan het belanglijkste deel intusschen is vereffend Het saldo vóór 1928 aangegaan bedroeg 4607.32, welke vorderingen tot dit bedrag zyn goed te achten. De waardeering van hout geschiedde op voorzichtige wijze. De plaatsing van een tweede stoommachine kwam gereed, terwijl eenige by bouw aan de zagerij plaats vond. De obligatieleening verminderde door de uitloting van 24 obligatiën. Het bankierssaldo ad 544.002.73 is begrepen onder crediteu ren in rekening-courant. De verkorte winst en verliesrekening geeft als winstsaldo aan, na aftrek van alle >n- kosten, rente, verliezen, onderhoud enz. 77.555.68. Daartegenover staat afschrijving op vaste goederen 9805, dividend 5 f 60.000, saldo op nieuwe rekening 7.750.68. De verkorte balans geeft aan passiva aan deelenkapitaal 1.200.000, reservefonds 65.829.36, obligatieleening 286.000. onopge- vraagde coupons enz. f 7699.77, fondsen voor diverse doeleinden 42.376.65, crediteuren in rekening-courant 907.159.36, diverse credi teuren 107.840.49, voorschotten bedrijfsre- kening 1929 9448.90, winst- en verliesreke ning 67.750.68. De activa zijn aandeelen in andere onder nemingen f 186.750, effecten 21.246.25, :as en kassiers 5097.34, debiteuren in rekening courant 340.372.58, diverse debiteuren f 591.251.77, inventaris van hout op diverse plaatsen 993.455.18, voorraden enz. in ge meenschappelijke rekening met derden 346.114.47, inventaris van vaste goederen 138.295, idem van verbruiksgoederen 4757.50 en voorschotten op bedrijfsrekening van 1929 765.12. Overeenkomstig het voorstel werd het divi dend bepaald op 5 en werden 26 obligaties uitgeloot. Het dividend is betaalbaar vanaf 31 Mei en de uitgelote aandeelen van 1 Augustus af. Een excursie. Woensdag werd vanwege den cursus voor- waterbouwkundig opzichter te Goes Zeeuws ch Technisch Instituut) een excursie gehouden naar de havenwerken van Rotter dam en de houthandel en creosoteerinrichting van Gebr. Hulsinga te IJselmonde. Onder leiding van de leeraren werden eerst de nieu we werken bezichtigd aan Het Driehavenplan bij Schiedam. Een stoomboot was door het gemeentebestuur van Rotterdam welwillend ter beschikking gesteld. De heer Dammers, secretaris der hoofdafdeeling havenwerken, die als vertegenwoordiger der gemeente den tocht geleidde, wist op prettige, boeiende wij ze tal van bijzonderheden betreffende doel, voorbereiding en uitvoering der groote wer ken mee te deelen. In de Merwehaven wordt thans 29C0 M. kademuur gemaakt op caisson- fundeering. De 40 M. lange caissons worden vervaardigd in de Waalhaven. De Holland- sche Betonmaatschappy te Den Haag heeft een speciale werkwijze voor den bouw der vele groote caissons, welke door den heer De Neef eerst in het directiegebouw aan de hand van teekeningen en grafieken werd verklaard en daarna op het werk nog nader werd toege licht. In het bijzonder trok het ontkisten der gereed gekomen gedeelten sterk de aandacht. Van de bouwplaats worden de caissons ge sleept naar de Merwehaven, daar gezonken en volgestort. Daar werden ook bezichtigd de baggermolens en zuigers, benevens de pers leiding, waardoor de overtollige specie naar den Bergschen polder wordt gevoerd. In de Koningshaven kon het gezelschap den bouw en de beweging van de binnenkort in gebruik te nemen Koniginnebrug nagaan. Nadat ververschingen waren gebruikt op het vliegveld Waalhaven, werd de tocht voortgezet naar IJselmonde, waar met groote belangstelling werd kennis genomen van het uitgebreide bedrijf der Gebr. Hulsinga, dat een terrein beslaat van 15 H.A. De groote balkhavens, speciaal die voor Oregonpine, de machinale zagerij en schaverij kwamen eerst aan de beurt. De aanmaak van een nieuw systeem sluisbescherming tegen aanvaringen, dat zal worden toegepast by de nieuwe groote sluis te IJmuiden, werd hier getoond. In de creosoteerinrichting werd eerst bezichtigd de installatie voor het gedeeltelijk creosoteeren van lange palen, voor hei- en steigerwerk, welke slechts over 1/3 è- 1/4 der lengte ge prepareerd behoeven te worden. Daarna de bewerking van het hout, dat volledig werd ge- creosoteerd. Hierna werd teruggevaren naar Rotterdam waar met een gemeenschappelijk diner deze leerzame en genoeglijke excursie besloten werd en de terugreis aanvaard. Watergebrek. In alle streken van onze provincie waar geen waterleiding is, komt groot gebrek aan water. Het heeft dit jaar nog bijna niet ge regend en de bakken zijn reeds lang leeg. In Zierikzee wordt van gemeentewege wa ter verstrekt. Op vele dorpen moet het water door de ingezetenen gekocht worden en wordt hiervoor 3 en 4 cent per emmer betaald. Menschen die op afgelegen plaatsen wonen moeten 10 cent per emmer betalen. Het is wel te begrijpen, dat algemeen naar regen wordt uitgezien, ook door den landbouwer, want de langdurige droogte doet het land naar water smachten. De Zeeuwsch-Ylaamsche Waterleiding- maatschappy. De gemeenteraad te Axel heeft verworpen het voorstel van Burg. en Weth. tot intrek king van het raadsbesluit van 25 Augustus 1927 om mee te werken aan een besluit tot liquideering van de N.V. Zeeuwsch Vlaamsche Waterleidingmaatschappij en met 8 stemmen tegen 2 stemman te kennen gegeven, dat be sluit te willen handhaven. Ook is met 8 tegen 2 stemmen verworpen een voorstel van wet houder Oggel om aan het ryksdrinkwater- leidingbureau te verzoeken, een nieuwe ren- taoiliteitsrekening te maken op den grondslag van het vervallen van de verplichte aanslui ting en tegen een met 10 of iets meer ver hoogd tarief. Een dergelijke oplossing zou de directeur van het genoemde bureau op 14 Februari mogelijk hebben genoemd. Enkrie voorstanders achtten het onmogelijk, dat een luttele verhooging van de tarieven zou op wegen tegen het vervallen van verplichte aansluiting. Zij achten zonder dit laatste een streekwaterleiding niet mogeiyk. De gemeente Axel zal zich dus trachten los te maken van de N.V. Waterleidingmaat schappij door aan te sturen op ontbinding. Ongelukken. Een rangeerder te Axel boog zich te ver uit de locomotief en botste met het hoofd tegen een paal. Ernstig werd de man aan het hoofd gewond. Uit Westdorpe ging een man voor den eer sten dag arbeiden te Sluiskil, verbrandde het aangezicht deerlijk met teer en moest zich onder behandeling stellen. Wfclke volgt Reeds geruimen tijd was het bekend, dat het lot der suikerfabriek „Sas van Gent" aan een zijden draadje hing. „Er komen geen kolen", zeiden de arbei ders en dit was voor hen een weinig hoopvol teeken, beduidde, dat de machtige Centrale Suikermaatschappij te Amsterdam, aan welk lichaam momenteel de fabriek is verhuurd in dubio stond of ze dit jaar zou werken of met. Thans is namens deze suikertrust aangezegd een vrijwel geheel ontslag. Dit omvat het vaste personeel op een man of tien na. het blijvend bureau-gedeelte er onder begrepen. Onder de werklieden worden er aangetroffen met meer dan 40 jaar dienst aan deze in richting, vergrijsd en verouderd dus in het zelfde bedrijf. Nu worden wel pogingen aan gewend om de vaste personen, welke 1 Juni a.s. gedwongen werkeloos worden een vyf- tigtal ruim elders te plaatsen, maar voor bejaarden bestaat daarvoor slechts geringe kans. Dit massale ontslag maakt sterken in druk op de bevolkinghet is de eerste en oudste suikerfabriek in Zeeuwsch-Vlaanderen waarvan de poorten worden gesloten. Men noemt het tekort aan uitgezaaide bieten als de hoofdoorzaak van dit stopzetten en meent, dat de geleverde in het najaar naar Lillo in België zullen vervoerd -worden. Daar zijn de exploitatie-voorwaarden veel beter dan in ons land, nog dezer dagen heeft er de regeering den suiker-accijns verminderd Als terugslag is er voor 4 500 man in den herfst geen werk, wijl de campagne ont breekt, zal de Zeeuwsch-Vlaamsche tram tienduizenden guldens minder beuren, spoor wegmaatschappijen, schippers, handelaars enz. gevoelig door derving van inkomsten getroffen worden. RITTHEM. De gemeenteraad van Ritthem hield giste renmiddag een vergadering. Na de gebruikeiyke opening met gebed en het vaststellen der laatste notulen werden de volgende ingekomen stukken voor kennisge ving aangenomen Dankbetuiging van den gemeenteveldwachter voor de verhooging zy- ner jaarwedde goedkeuring door Ged. Sta ten op de te heffen legesgelden en proces verbaal der kasopname. Goedgekeurd werd een schrijven van de gemeente Middelburg over een bijdrage aan 't gymnasium voor 1 leerling groot ƒ369.15. Idem een schrijven van de gemeente Vlissin gen, dat voor het nadeelig saldo over 1928 in de Vee- en Vleeschkeuringsdienst door Ritthem moet worden betaald ƒ13.03. Idem de rekening en begrooting der gezondheids commissie. Met algemeene stemmen werd besloten over 1929 5 subsidie te verleenen aan den Alg. Bond van politiepersoneel in Nederland. Het verzoek van de afd. Souburg-Ritthem der Chr. Wijkverpleging, om evenals het vorig jaar ƒ120 subsidie te ontvangen, werd aangehouden. Aan het bestuur der Chr. school zal op zyn verzoek 100 toegestaan worden volgens art. 72 der L.O. wet. Van de afd. Chr. handarbeidersbond was een verzoek ingekomen om by werkloosheid het werkloon der georganiseerden met ƒ2 te verhoogen en een kindertoelage van ƒ0.50 per kind en boven de 3 kinderen uit te be talen. Het verzoek werd met algemeene stemmen afgewezen, zoodat de uitkeering blijft zooals bij een vorig raadsbesluit is be paald. Het voorstel van den heer P. J. de Pagter om de kindertoelage uit te keeren, werd niet gesteund. Goedgekeurd werd de voorloopige opgave voor nijverheidsonderwijs, groot ƒ263.91 en ten behoeve van de gemeente Oost- en West- Soubur; voor gewoon lager onderwys een be drag v\n ƒ94.27. Als gevolg hiervan werd de gemeentebegrooting over 1928 gewijzigd. Het percentage inkomstenbelasting werd vastgesteld op 4,5. Hierna ging de vergadering over in ge heime zitting. Na heropening werd besloten van den heer P. J. Cornelis 5 A. 52 c.A. bouwterrein aan te koopen voor een gemeentelijk slachthuis. Een geldleening groot 8000 zal bij de Coöp. Boerenleenbank worden aangegaan, met een aflossing van 400 's jaars. Een perceel tuin grond, c-'oot enkele aren, zal voor een jaar worden verhuurd. Een voorstel van den voorzitter om het sa laris van den jemeentesecretaris met 200 te verhoogen ,daar z.i. dat salaris niet in even redigheid is met het salaris van den gemeen teveldwachter, wordt met algemeene stem men verworpen. Op voorstel van den heer H. M. v. d. Putte wordt aan Burg. en Weth. opgedragen in de eerstvolgende vergadering met een nieuwe salarisregeling voor den gemeentesecretaris te komen. SOUBURG. n Gevonden voorwerpen. Damestasch met inhoud bij Van Geile- kom, Nieuwstraat B 52 huissleutel bij J. de Visser, Middelburgsche straat A 182. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Ovezande en Driewegen ds. D. Siemelink te Gasselter- nijeveen voor Sleeuwyk door ds. W. J. van Lindonk te Koedekenskerke. Duitschland heeft de meeste kloosters. Duitschland heeft in 1920 en 1^21 463 kloosters gekregen. Het aantal kloosterorden klom van 6524 in 1921 tot 8600 in 1924 en het aantal kloosterlingen van 72.536 in 1919 op 83.890 in 1923. Het katholieke 'Italië kan, schrijft het „Ge- meindeblatt" van de Duitsche gemeente te 's-Gravenhage, aan die houding een voor beeld namen voor zijn optreden tegen de evangelische minderheid aldaar. Examens. Voor het voorloopig machinisten-diploma zijn geslaagd de heeren B. P. Althues, W. L. Bierhuisz, M. C. van Damme en Th. B. Kers, leerlingen van de De Ruijterschool. Examen Hoogeronderwyswet. Tot lid der commissie tot het afnemen van het examen bedoeld in art. 12 der Hoogeron- derwyswet is o.a. benoemd dr. W. F. Stutter- heim, rector van het openbaar gymnasium te Middelburg. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende zaken behandeld J. W., 23 jaar, werkman te Borssele, die hooger beroep had aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waar bij hy wegens et jagen zonder akte en zon der vergunning was veroordeeld Lot 2 X 10 boete ol 2 X 10 d. h. met verbeurdverklaring van het geweer of 10 b. s. 10 d. h. Eisch vernietiging van het vonnis waarvan beroep en veroordeeling tot dezelfde straf. A. S., 22 jaar, reiziger te Ilobo'-^n (België), verdacht van het onttrekken van gelden aan zyn faillieten boedel. Verdachte had namelijk tydens zijn faillissement een bedrag van 60 niet verantwoord, daarmede dus zijn schuldeischers benadeelend ?ok had hy dat geld niet afgedragen aan zyn curator toen deze den faillieten fcjedel van verdachte kwam opnemen, niettegenstaande deze hem uitdrukkelijk had gevraagd of hij wel alles had opgegeven. Eisch 2 maanden gevange nisstraf. Dronken motorrijder. Ter terechtzitting der rechtbank te Middel burg van heden werd behandeld de zaak tegen E. J. V., 28 jaar, arbeider te Kloetinge, die hooger beroep had aangeteekend van een vonnis van den kantonrechter te Goes, die hem wegens het in staat van dronkenschap met een motorrytuig over den weg rijden, in welken staat hij niet geacht kon worden dat voertuig naar behooren te besturen, terwyl bovendien dat rijtuig niet van een nummer was voorzien, veroordeelde tot 10 dagen hech tenis en waarbij hem de bevoegdheid werd ontnomen motorrijtuigen te besturen gedu rende 6 maanden. Verdachte was verschenen. Bij de ondervraging maakte de president er verdachte opmerkzaam op, dat hij reeds herhaaldelijk is veroordeeld en dat hij nu maar dankbaar moest zijn, dat hem zyn rij bewijs wordt ontnomen, omdat hy nu niet in de gelegenheid iö1 iemand dood te rijden, waartoe het anders misschien nog wel eens met hem zou kunnen komen.

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1