BUITENLAND GEMENGD NIEUWS Buiten in de zon! ADVERTED backs hands voor het Engelsche doel en uit den toegekenden strafschop weet De Bruin het eerste Hollandsche doelpunt te scoren. De stand is 1—3. By een aanval op het Engelsche doel raakt een der Engelsche voorhoedespelers gebles seerd en moet door een invaller vervangen worden. Er is nog nauweiyks één minuut te spelen als by een corner voor het Engelsche doel Scheffers den bal fraai inzet en op on verwachte wyze het tweede doelpunt der Zwaluwen maakt. (23). De bal is dan juist weer het veld ingetrapt als scheidrechter Aerts het einde fluit. De „Graf Zeppelin". Het vertrek van de „Graf Zeppelin" naar Friedrichshafen is uitgesteld. Dr. Eckener zou eerst gisterenavond uit Friedrichshafen vertrekken en hedenmiddag te Marseille aankomen. Het vertrek van het luchtschip zal derhalve op zyn vroegst heden avond, waarschyniyk echter eerst Vrydag- morgen plaats vinden. Havas verneemt uit Toulon, dat het proef draaien gisterenochtend van de twee nieuwe Zeppelin-motoren bevredigend verliep. De derde motor zou later beproefd worden. Het luchtschip zal met drie nieuwe en de tvee oude motoren naar Friedrichshafen terug vliegen. Ernstig vliegongeluk. Een ernstig vliegongeluk heeft gisteren morgen te Marseille plaats gehad. Een wa tervliegtuig van den dienst Marseille—Algiers is by het opstygen te Marseille tegen een in het water dryvende hindernis gevlogen en vernield. Terwyi de bestuurder werd gered, zyn de 4 overige inzittenden, een vlieger officier en zyn verloofde, de marconist en de monteur om het leven gekomen. WAT DUITSCHLAND BETALEN MOET. De Matin" meldt, dat de deskundigen heb ben voorgesteld, dat de stortingen, waartoe de OostenrykschHongaarsche successiesta- ten ten aanzien van de vergoedingen ver plicht zyn, zoo noodig op crediet worden ge plaatst, zonder dat er echter op deze staten druk mag worden uitgeoefend. Het antwoord der schuldeischers op de Duitsche bezwaren zou eerst gisterenavond aan de Duitsche delegatie overhandigd wor den. Dit antwoord zal ook mededeelingen be vatten over bepaalde wijzigingen in het door Owen Young voorgestelde plan van jaarlijk- sche afbetalingen. Waarschyniyk bestaat de voornaamste wij ziging hierin dat het plan van Young pas later in werking zal treden en tot zoolang de Dawesregeling van kracht zal biyven. Voor dezen overgangstyd zal een bepaalde kapitaal-bydrage vastgesteld worden, die een kleine verhooging der nog overblijvende 36 annuiteiten met zich brengen zal. Dinsdagavond heeft overigens reeds een voorloopige bespreking tusschen dr. Schacht en den Franschen deskundige Quesnes plaats gehad, waarin het gemiddelde der 36 annui teiten besproken is. Havas pubUceert nog eenige gegevens uit het geallieerde memorandum, waaruit bhjkt dat het totale bedrag van de van Dultsch- land over een periode van 59 jaren geëisch- te annuïteiten met een rente van 5]/2 rond 37 milliard mark bedraagt. Dit bedrag is in twee deelen verdeeld lo. De verdering gedurende de eerste 37 jaren bedraagt 32.900 millioen mark met een gemiddelde annuïteit van 1.988.000.000 mark. Van de 32.000 millioen M. zyn 20.600.000.000 mark bestemd voor de oorlogsschulden der geallieerden en 12.300.000.000 voor de scha devergoeding in den feiteiyken zin. Het mo- biliseerbare deel zal in kapitaalswaarde uit gedrukt 11 milliard bedragen, terwijl In Owen Youngs memorandum 15 milliard werd vast gesteld 2o. Voor de periode der laatste 22 jaren wordt de Duitsche schuld op 2.900.00.000 mark (tegenwoordige waarde) vastgesteld, met toe voeging van 1.100.000.000 mark voor den ren- tedienst van het plan-Dawes. De annuïteit van dit deel zal met 1.700.000.000 mark begin nen en in de laatste drie jaren tot 900 mil lioen teruggaan. VERKIEZINGSRELLETJES TE BRUGGE. Te Brugge, waar dr. Borms in den tuin van het Vlaamsche Huis, Dinsdagavond voor ver scheidene honderden Vlamingen een Vlaamsch nationale propagandarede hield, hebben groepjes leden der Jeunesses Ratio nales van Pierre Nothomb, versterkt met le den van de Brusselsche en Gentsche afdee- lingen, getracht een tegenbetooging in de stad te organiseeren, welke evenwel geen weer klank vond by de bevolking. Toen de fascis tische jongelieden het al te bont begonnen te maken, is door de politie ingegrepen en zyn de tegenbetoogers met den gummistok uit elkaar gedreven. Ook is een vlag In beslag genomen. Tydens het relletje is een der fas cisten gewond. DE RUSSISCHE BUITENLANDSCHE POLITIEK. Op het Sovjet-congres te Moskou heeft Rykow een uiteenzetting gegeven van de richtiynen der sovjet-Russische buitenland- sche politiek. Hy verklaarde, dat de sovjet- regeering steeds streelt naar uitbreiding van de economische betrekkingen met andere lan den. Duitschland. heeft volgens hem de nood- zakeiykheid dezer uitbreiding het eerst inge zien, hetgeen o.m. bleek uit het verleenen van een crediet aan Sovjet-Rusland, de ondertee- kening van het economisch protocol en de ar bitrage-conventie tusschen beide landen. De misverstanden, aldus Rykow, die op enkele punten zyn voorgekomen zyn thans bygelegd. Rykow betoogde voorts, dat de Engelsche export zeer geleden heeft door het afbreken der betrekkingen met sovjet-Rusland, terwijl de economische betrekkingen tusschen Rus land en de Vereenigde Staten zich in de afge- loopen twee jaren geleideiyk ontwikkeld heo- ben. Ook hier echter beteekent het ontbreken van een normale verhouding tusschen beide landen een hinderpaal. Wat Frankryk betreft, is de toestand sedert het vertrek van Rakofski in 1927 niet gewij zigd de betrekkingen met Italië ontwikkolen zich normaal, afgezien van do ratificatie door Italië van 't Parijsche protocol, met betrek king tot een vermeend recht op Bessarabië. Ten aanzien van Polen zeide Rykow, dat het optreden der leidende personen in Poien de anti-sovjetcampagne der Poolsche pers en andere feiten bewyzen, dat de Poolsche re- geering het protocol van Moskou niet oe- schouwt als een basis voor vriendschappehjke betrekkingen. Dat Roemenië dit protocol te zamen met Polen onderteekend heeft, betee kent niet, dat het afstand doet van zijn aan spraken op Bessarabië. Finland heeft thans verklaard, binnenkort tot het protocol te zul len toetreden, dat dan alle aan Rusland grenzende staten zal omvatten. De betrekkingen met Japan noemde Rykow normaal, met Perzië vriendschappeiyk en met Turkye zeer vriendschappeiyk. Ten slotte betoogde Rykow dat Sovjet-Rus land, gezien de agressieve tendenzen van ze kere mogendheden, de noodzakeiykheid van een weermacht niet uit het oog mag ver liezen. Het gebeurde op de Suezkade te 's-Gra- venhage by de Heimarstraat, dat een jonge kraai uit een nest viel, dat ln een boom aldaar boven het water hing. Na even gespar teld te hebben zou het beest zeker verdron ken zijn, als een slager zich niet over het dier had ontfermd en het beest uit het wa ter van een wissen dood redde Op het droge gekomen schudde het dier zich als een natte kat, doch van vliegen kwam niets. De barm hartige slager nam het beest mede naar bo- lm het dier ln het Iate z°nne«e om het te laten drogen. Het publiek, dat langzamerhand was komen opzetten, gaapte naar boven om de kraai ln de goot met be langstelling te bezichtigen, toen plotseling de geheele kraaienfamille, welke het slachtoffer zeker gemist had, aan kwam zetten en zich rondom eveneens ln de dakgoot schaarde en hem hun deelneming betuigde met het on- seval, hem overkomen, tot leering en ver- lend pubüet'' Er°e'enCie beiaQgStel" - Een zeer groot gedeelte van den rusttUd van de Amsterdamsche politie-agenten wordt door hen besteed met het praten, debatteeren en harrewarren over twee elkaar fel becon- curreerende organisaties van politie-ambte- haren. Een en ander wordt aangewakkerd door de soms allesbehalve vrlendeiyke stuk jes, die m de betreffende blaadjes van die or ganisaties staan en die tot gevolg hebben, dat de agenten tegen elkaar in het harnas wor- den gejaagd. Door deze concurrentie heeft zich gisteren een onaangename geschiedenis afgespeeld in het posthuis Droogbak. In de wachtkamer kregen twee agenten na een uitvoerig debat het aan den stok over de „organisatie". Het eene woord haalde het andere uit en een der agenten geraakte hierdoor in zoo'n geprik kelde stemming, dat hy een melkfleschje greep en daarmede den ander een slag op het hoofd toediende. De slag kwam heviger aan dan hij bedoeld had en de agent werd be wusteloos. De geneeskunlgen dienst kwam en het slachtoffer werd per auto naar het Bin nengasthuis vervoerd. Het bleek, dat hij een hersenschudding had gekregen, zyn toestand is vrU gunstig. De agent, die geslagen had, Is op last van den hoofdcommissaris voorioopig geschorst de betreurenswaardige gebeurtenis zal zeer vermoedelijk voor hem leelijke gevolgen heb- ben* („Tel.") Gisteren maakte de bewoner van een huis in de Kerkstraat te Amsterdam in zyn kamer een muurkast open en trof daar tot zyn groote ontsteltenis een jongen met hand schoenen aan. Hy was door die vondst zoo ontsteld, dat hy dezen gehandschoende in sluiper de gelegenheid gaf te ontkomenwel heeft hy opgemerkt dat het een Duitscher was. Kort daarna constateerde de bewoner dat er uit zyn kamer eenig geld ontvreemd was en het lag voor de hand, dat hij daar den Duitscher van verdacht. Hy deed aan gifte van het geval by de politie, die thans den Duitscher zoekt. Zy verdenkt iemand van dezen diefstal die onlangs werk heeft gevonden, doch daarby gisterenmorgen niet op het appèl verschenen is. Een berucht Inbreker.— Reeds sedert langen tyd wordt door de Rot- terdamsche politie een berucht inbreker ge zocht, zekere V., die van tal van inbraken verdacht wordt, doch steeds uit handen van de politie wist te biyven. Thans is de recher che te Brussel er in geslaagd dezen gevaar- ïyken inbreker te arresteeren. Hy wordt van tal van inbraken, zoowel in ons land als in België verdacht, doch het is de vraag of de Justitie zooveel overtuigende bewyzen tegen hem zal kunnen bybrengen, dat hy gevonnist zal kunnen worden. Door een leeuw aange vallen. Zondag heeft in het circus Carl. Hagenbeek dat te Arnhem voorstellingen geeft, tydens de drukbezochte avondvoorstel ling een ongeval plaats gehad, dat, gezien de omstandigheden, nog betrekkeiyk goed is af- geloopen. Terwijl het programma tot op het laatste nummer een zeer goed verloop had gehad, heeft tydens het gemengde roofdierengroep- nummer, Pacha, de prachtige, vurige leeuw, zijn dresseur Kaden zoo met zyn klauwen bewerkt, dat door hun kracht en de scherpte van de nagels zijn geheele bovenarm bloot kwam te liggen en een diep gat ontstond, ge lukkig juist naast "cn hoofdslagader. On danks de stekende pynen, heeft Kaden zijn publiek niet willen teleurstellen en het num mer geheel ten einde gevoerd waarna hij in den bureauwagen verbonden is. De heer Ka den, die in beide voorstellingen Maandag weer wilde werken, is dit echter door den aard van zyn verwondingen niet mogeiyk geweest. De dresseur was Donderdagavond weder zoover hersteld, dat hy zyn nummer weer brengen kon, tot groote tevredenheid van het talrijke publiek. Hy droeg zyn rechterarm nog in verband maar dat belette hem niet om zyn nummer met volkomen beheersching over de gevaarlyke viervoeters kalm en zeker en met merkwaardige overmacht, te volbren gen. Gisterennacht is J. v. E. uit Del wijnen op den rijksstraatweg onder Zaltbommel aan gevallen door vier personen. De aangevallene werd beroofd van zijn portefeuille, inhouden de 890. Nadat de aanvallers zich hadden verwijderd, heeft v. E. aangifte van het ge beurde by de Zaltbommelsche politie gedaan. Deze trok er direct ln een auto op uit en het mocht haar gelukken, te Geldermalsem de dieven te achterhalen. Zij werden in het bezit van het geld bevonden. Ook was een van l.en in het bezit van een fiets, die vermoedelyk ook van diefstal afkomstig was. De aange houdenen zijn naar Zaltbommel vervoerd en voor den officier van justitie te Tiel geleid. Twee van hen, zekere K. en zekere R., zyn uit het R.-Kath. gesticht de Lasella te Boxtel ontvlucht. 't nietigste kamerplantje kan ge zond en krachtig worden als het een plaatsje in de zon krygt. De kleinste zaak kan gezond en sterk worden als zy een plaatsje in de zon krygt, dat wil zeggen in de belangstel ling van het koopend publiek mag deelen. Hoe dit te berei ken Door adverteeren in de „Vlissingsche Courant". Oude munten gevonden Te Beesterzwaag kwam by het afbreken van een oude woning een urn te voorschyn. Eerst schonk men hieraan geen aandacht, doch toe de pot later stuk werd geslagen, rolde daar een aantal oude munten uit. liet bleek, dat in totaal een 75 oude muntstuk ken, dateerende van 1500 tot 1600 ln den pot waren. Vermoedelyk is er één gouden munt by, terwyi de rest van zilver is. De munten zijn ter hand gesteld aan den eigenaar der woning, mr. J. Bieruma Oosting. Onder de gemeente Zuidhorn is een knaapje, dat achter een vrachtauto liep en ter hoogte van de ouderlijke woning naar den kant van den weg ging, door een melkauto overreden. De auto ging het knaapje over den buik. Zijn toestand is hoogst ernstig. Schilders, die werk verrichtten aan een pand aan de Bosboom Toussainstraat te Amster dam, hadden opgemerkt, dat eenige steenen aan den rand van 't dak loszaten, zy stel den daarvan den huiseigenaar in kennis, die opdracht gaf aan een opzichter dit te onder zoeken. Toen hieraan gistermorgen ongeveer half negen gevolg werd gegeven en de op zichter de steenen aanraakte, viel een stuk steen naar beneden. Het trof een 23-jarigen kantooi. bediende, die op de tweede verdieping van het belendende perceel woonde, op het hoofd. Hy zeeg ineen en gaf eenige oogen- blikken later den geest. De 21-jarige zoon van den eigenaar van een op een werf te Bolnes liggend schip is met zyn arm tus schen een lier bekneld geraakt. De arm is geheel versplinterd. In zorgwekkende toe stand is hy naar het ziekenhuis te Rotter dam gebracht. Op den hoek van de Fah- renheitstraat en Edisonstraat te 's-Graven- hage is een 35-jarige werkvrouw uit het raam van de derde verdieping gevallen en daarby ernstig gewond. De vrouw was aan het ramen reinigen en op een gegeven oogenblik heeft zy haar evenwicht verloren en is naar beneden gevallen. Eerst is zy terecht gekomen op een balkon van de eerste verdieping, daarna iszy in het tuintje voor het huis gevallen. In ern- stigen toestand is zij naar het Roode-Kruis- ziekenhuis gebracht, zy heeft een gecompli ceerde beenbreuk en verschillende ernstige hoofdwonden. Te IJmuiden is een 6-jarige jongen van een rydenden wagen gevallen en onder een der wielen terechtgekomen. In zeer ernstigen toestand is hij naar het St. Anto- nius-ziekenhuis vervoerd. Het bleek, dat een der nieren was gescheurd. Operatief ingrypen bracht verbetering in den toestand van den jongen. Een 40-jarige man is, toen hy in het klooster Mariënbosch bij Nymegen bezig was met het plaatsen van markiezen, uitge gleden. De man sloeg met zyn hoofd tegen den grond en bleef dood liggen. Een man, werkzaam op een steenfabriek te Druten, is in de Waal gevallen en verdronken. Zooals wij meldden, werd sedert Zondagmorgen te iJselmonde een 5-jarig meisje vermist. Alle pogingen om het kind te vinden, warm vruchteloos, totdat gisterenmorgen het lyk uit een sloot nabij de woning van het fa milielid van den heer Schotel, waar de kleine logeerde werd opgehaald. - Te Opende heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Een vracht auto geladen met varkens, botste tegen een boom, zoodat de chauffeur door het stuurrad ernstig aan den buik werd gewond. Hy brak bovendien een pols en een knie. Nader ver nemen wy, dat hij ook een ernstige bekken fractuur heeft bekomen. Hy werd naar het academisch ziekenhuis te Groningen over gebracht. Zyn toestand ls zorgwekkend- In de Belgische gemeente Aertschaer heeft een 54-jarige man de vrouw met wlen hy samenleefde in een vlaag van verstands verbijstering met een byi vermoord. Daarna heeft hy al het huisraad vernield en stelde zich buitengewoon woest aan. De man werd door de politie overmand en in verzekerde bewaring gesteld. EenParysche roman- De ontbinding van een huwelyk voor de burgerlijke wetgeving schynt in Frankryk wel eens met onoverkomelyke moeilykheden gepaard te gaan. Zoo woont er te Parys een man, wiens echtscheidingsproces nu al 26 jaar hangende ls. Het geval is des te merk waardiger, daar de man, die te vergeefs tracht van zyn vrouw af te komen, zelf.... advocaat is. In 1903 is deze geschiedenis begonnen. Het paar was pas getrouwd. Maar de vrouw was uitermate jaloersch. zy stormde - als haar man wel eens vrouwelijke cliënten ontving dikwyis opgewonden zyn spreekkamer binnen en maakte hevige scènes, zoodat vele dames ten hoogste beleedigd het kantoor verlieten en de doodonschuldige advocaat buiten zichzelve van woede geraakte. Ten- slotte ging het niet langer. De man vroeg echtscheiding aan en betrok een afzonder- lyke woning. Het proces begon, maar opschieten wilde het niet. Jaloezie kan verschrikkeiyk zyn zoo verschrikkelijk, dat het iemands leven' volkomen vergalt, maar het is geen reden tot echtscheiding en derhalve voor een proces ook niet voldoende. Tenslotte echter kwam men met alle argumenten toch zoover, dat een resultaat kon worden verwacht. Toen ontmoetten de advocaat en zyn vrouw elkaar echter toevallig te St. Cloud. Zy maakten een lange wandeling. Per slot van rekening heeft men ais men schelden wil veel te bespreken. Van het lange wande len was men hongerig geworden. Dus gingen zy naar een restaurant en dineerden, goed en uitvoerig. En toen zy eindelyk naar hun onderscheiden woningen terugkeerden, was het behoorlyk laat geworden. Deze toevallige ontmoeting droeg er toe by het proces opnieuw te rekken, want de vrouw ging beweren dat er een verzoening had plaats gevonden, hetgeen de man echter betwistte. Maar natuurlijk, de wandeling te St. Cloud en het lekkere diner kon hy niet ontkennen. Het gevolgnieuwe argumenten en tegen-argumenten.... en het proces bleef slepende. Toen kwam de oorlog. Wederom groote pauze Na den oorlog begon het proces om zoo te zeggen van voren af aan. Het diner te St. Cloud werkte nog steeds na. Heeft er een verzoening plaats gehad, ja dan neen. Dat ls de kwestie, die tot op den huidigen dag nog steeds niet is opgelost. En zoo weet de man, die nu al 26 jaar voor zyn echtscheiding werkt, nog altyd niet wat er gebeuren zal. Maar hy is blykbaar een op timist en hy gelooft, dat hy het einde van het proces toch nog zal beleven, hoewel hy intusschen zestig Jaar geworden is.... Wij zouden haast zeggen, laat hy zich dan maar verzoenen, de jaloezie zal zoo zoetjes- aan wel verdwenen zijn.... i Te Greifenberg is gisterenmiddag brand uitgebroken in den toren van het stadhuis, die uit de 16e eeuw stamt en 40 M. hoog is.' Om kwart over zeven stortte de toren in, en kwam op het vryiiggende gedeelte van het marktplein terecht, zoodat geen belangryke schade werd aangericht. Slechts een fontein op het marktplein werd vernield. Dank zij deze gunstige omstandigheid ble ven de huizen aan beide zyden van het stad huis, die door den Oostelyken wind groot ge vaar liepen, ongedeerd. Men hoopt het groot- ste gedeelte van het stadhuis, waarvan de dakverlieping door de vlammen reeds was aangetast te kunnen behouden. Alle brand weren uit de omliggende plaatsen verleenen hulp. Om acht uur scheen het gevaar voor uit breiding geweken. Het geboortecijfer jn Engeland heeft in met 15.9 per 1000 den laatsten tot nu toe voorgekomen «etand bereikt. In 1927 was het cijfer 16.7 per 1000, terwyi dit in het tyd- vak 1871 tot 1880 gemiddeld 35 per 1000 ,vas. Het cyfer der zuigelingensterfte is in 1928 tevens aanmerkelyk gestegen. - De chef der politie te Lake City beval den kruidenier Romney wat rommel, die voor zyn winkel lag, op te ruimen. R. weigerde en zyn vrouw greep een revolver en schoot er op los, met het gevolg dat de politieman ln den schouder werd gewond. De politieman vuurde op zyn beurt vyf maal en schoot haar dood. Toen arresteerde hy p. en wilde de zen naar het bureau brengen. Maar R„ die heel impopulair in het stadje zyner Inwoning was, werd onderweg door de bevolking uit zyn handen gerukt. Men bracht hem twee mijl buiten de stad naar een weiland en ge- bruikte hem daai als schietschyf. Toen de politie het lyk ln beslag nam. was het door zeefd van kogels, - De officleele mededeeling, dat twee bri gadiers en twee politie-agenten van het po litiecorps te Londen geschorst zyn en dat een onderzoek wordt Ingesteld, heeft ten zeerste de aandacht van het publiek getrokken. 1 vermoedt, dat het weer een geval betreft misbruik van vertrouwen door i van vertrouwelijken aard. Geheimzinnige schottj Een vreemde zaak houdt thans de aan dacht van Scotland Yard bezig. Er melyk tot tweemaal toe geheimzinnige schot ten gelost op de woning te Londen van hoogleeraar in verschillende talen, den 1 Wilden-Hart, die tydens den oorlog belaJ ryk werk heeft gedaan voor den BrimtJ geheimzinnigen dienst. Belde malen sebeurdj het terwyl hij aan het middageten zat. t heer Wilden-Hart snelde den tuin in toj vond niemand. De omgeving van het r wordt thans door de politie bewaakt. Geda™ wordt aan een wraakneming van iemand, tg hel tijdens den oorlog met den professor a den stok gehad. Te Kaschau is Dinsdag een proces bt. gonnen tegen zigeuners, die zich aan vtrJ schillende moorden en ook aan het eten menschenvleesch schuldig hebben gemaakt. Het verhoor van verdachten had hooit zakelijk betrekking op den moord op j directeur van 'n coöperatieve vereeniglng Stonz, imling genaamd. De eerste beklaag Alexander Filke antwoordde ontkennend de vraag van den voorzitter of hy Imling h. gekend. Zijn jongere broeder Julius zeide echter dat Alexander er by tegen, woordtg was geweest toen Julius Imling inhei het bosch van Stonz om een sigaret vroeg waarby Imling toen van achteren beetgepal en door den beklaagde Paul Ribar met en byl neergeslagen is. Men had Imling een, voor dood gehouden, doch hy leefde nog n eerst later is hem de doodsteek gegeven. Pat Riber ontkende, dat hy den vermoorde gekend en hem doodgeslagen heeft. Toen 4 voorzitter er hem op wees dat hy voor 4 gendarmes een bekentenis heeft afgelegt verklaarde hij dat hij dit heeft gedaan omi.1 hij tot bloedens toe geslagen is. Jano bleef echter by zyn verklaring, vaan] op Ribar op hem toesprong en trachtte her te wurgen. De politie kon slechts met moot de beide mannen scheiden. De vierde beklaat de Rudolf Ribar ontkende eveneens by moord betrokken te zijn geweest. Hij verg» zich echter toen hij verklaarde, dat hU opto| dag van den moord niet ln het bosch Stonz was geweest, doch zich met een We laar op een anderen weg had bevonden. Dat ook deze bedelaar vermoo'd is, onderwierp_'| voorzitter Rudolf Ribar aan een kruisverim, waarby deze in verwarring geraakte en slotte toegaf, dat hij den bedelaar met een] bijl had neergeslagen. Men vond in zijn ta ken slechts een stuk brood. Het lyk werthl stukken gesneden en de stukken in de s.«j langs den weg geworpen. Alle overige bh klaagden ontkenden dat zy by dezen moord betrokken waren geweest. Paul Ribar M kende voorts deel te hebben genomen ffl den moord op Ruszynak, die een aanzienW| bedrag bij zich had. Op de vraag van den voorzitter aana beide Ribars of zy niet bevreesd waren voer] God, antwoordde de jongste broeder, dat God niet kende, omdat hy nog nooit met KB] gesproken had. Ook de volgende de 18-jarige Julius Szlsar ontkende aan dJ moord op Imling deelgenomen te hebben ffi verklaarde evenais Ribar dat hij slechts ee j bekentenis had afgelegd omdat de gendanW hem geslagen hadden. Op het einde van verhoor diende de verdediging het verzoet a een psychiater het proces te laten bijwona] aangezien de beklaagden niet normaal me nen zyn. temeer daar zy ook, naar beveaï is, menschenvleesch hebben gegeten, rechtbank zou over dit verzoek beslissen. Het proces s Dinsdagmorgen te Kascna» voortgezet. De beklaagde Ribar beweerde, hij het bewijs son leveren, dat hij aan moord in het bosch van Stonz niet bee deelgenomen, aangezien hy om dezen ty het ziekenhuis te Kaschau werd verplee- De voorzitter liet terstond by het zlekenJlu aanvragen, of dit het geval was geweest en nog tydens de zitting werd van het zlekenb bericht ontvangen, dat Ribar daar om dien tyd verpleegd is geworden. wordt de bewering van Ribar, dat Juhus zyn verklaringen aflegt om persooniyk wraa te nemen, zeer waarschynlljk. De voorf van de rechtbank nam dan ook Jano ged onderhanden. ,v. Bewoners van Platts-lane, een de« straat in de Engelsche gemeente Hampstc hadden den laatsten tyd veel van ratten muizen te lyden. Men begreep niet wa« vandaan kwamen, tot men ontdekte, di dieren in een huis in de buurt waar de tlgjarige mevrouw Rachaël Emily W woonde, als welkome gasten werden ben deld. Het bleek, dat zy schoteltjes met en drinken voor ze in haar huls klaar De andere bewoners klaagden nu bij den B zondheidsdienst, die er zyn ambtenaren gezondheidsdienst op, Slim zijn om het eihaar jU ergens een goed tehi en dat de gastvryheid oude dame de ratten er en ver naar Platts-lane Haar advokaat voerde cen vrij geboren burgt opvatting huldigde dat teei was, waar niemant gen. De rechter verdaag week, nadat hij den ami had H uit zond. Toen een inspecteur zich naar pogingen te doen om zid te verschaffen. 1 het huis van mevrouw Willard begaf, vond hi) daar vele sporen van een ratten- en muizen plaag. De officieele rattenvanger werd door de dame echter niet in haar huis toegelaten, zy hield voor hem de deur dicht en schoof er alleen een briefje onderdoor om te zeg gen, dat zy tegenover de „aardige veldmuis jes" in haar tuin slechts haar plicht vervul de en geen zin had om de „zondenbok van Platts-lane" te zyn. By een behandeling van de zaak voor de rechtbank merkte de inspecteur van den De statistiek over l| Duitschland het aantal nieuw sterk is gestegen het vorige jaar. Er werdi hen door echtscheiclir 34.105 in 1926. By 13.107. Hjken beteekent dit 27.* de 10.000 huwelyken teg wijl in 1913 Beriyn met per 100.000 inwoners de Hamburg thans op de e men 192.3 echtscheidingi ners tegen 181.7 te Berli zollern, dat in 1913 met verdiende, is daar than 26.3 echtscheidingen op het aantal vertwaalfvou de palm der deugd aan i vallen toe. Evenals alles heel haar geschiedenis. ZoJ vaderland Amerika. De ten reeds uit gebrande meel en vanille, vermei drank te bereiden, welk noemden (choco is cacz Na de verovering van M Cortez werd het bereide in Europa en natuurlijk bekend. Dit geschiedde honderd jaar lang wareij en Portugeezen alleen, se bekend bleven en el werd ze ook in Italië en| In Frankryk kwam weldra tot grooten bloei dochter van Philips IV J koninklyken bruidegom eerste samenkomst een! chocolade als bruidsgescl hof van Lodewyk XIV 1 zeer beduidende rol ge| dan Maria Theresia zeb in de gunst viel. De geestelykheid stoi genover het chocoladecl rend, omdat zy niet w. staan, dat ook gedurenc deze delicatesse gebruik Pater Brancaccio sch handeling, waarin hij tc dat deze drank tydens is. Van nu af begon de zegetocht, wat niet te v men de voedende en schappen van het prod meer begon te waardeer! In het in de nabijl legen Duenne heeft zij miliedrama afgespeelq Strathmann, die in I thuis kwam, kreeg twisti ke reeds te bed lag. Hij mes op een van zyn andere zoon meende, in gevaar verkeerde. On de hy uit een zykame! hij op zyn vader richtl zich nu tegen hem. Pion en de vader stortte do De dader werd gearreslj De overstroomii niet Jn omvang vera: bieden langs den BaJ staan onder water. O a spooriyn reeds door hd Jneiyk op 12 en 24 mijï dad. Op laatstbedoeld Ondertrouwd J. VAN WA en M. C. KA' Vlissingen, 23 Mei 1 Steenhuisstraat 12 Breestraat 13. Hmvelijksvoltrekkin Getrouwd I. M. DE V en C. P. BEG1 die, mede namens familie, hartelijk dan de zeer vele blijken stelling vóór en bij ontvangen. Vlissingen, 22 Mei Voor de deelnen toond bij de ziekte lilden van onzen g Vader- Behuwd- ei den Heer M. OVA, onzen harteiijken d: heid aan H.H. Do TERS en SM1TT, en de Bazen en Co deeling Ketelmakeri „De Schelde". Uit aller! Wed. M. OVA- Vllssingen, 23 Meil Glacisstraat 150.

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 2