25 eerste blad M- ioda WOENSDAG 22 MEI No. ias 67e Jaargang 1929 STUKKEN rUJNEN Fiin F. VAN IE VELSE Jr.. Wilslnal SS-EO, llissingtn. Itlil. 10. Pistttliiim EEÜI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen (garandeerde oplaag 5150 Ex. BINNENLAND Stads- en Provincienieuws PUROL tuigen. (lei uur 22 9.23 23 9 2° 24 9.29 25 9.31 23 9.22 E VLISSINGEN 0.34 MO 1.44 218 2.53 12 59 1334 14.07 14.41 15.15 LISSINGSCHE COURANT in den /an do (water! G DüsaeldorJ Beid eer redactie lt«rug(,e even cut ddelburg heeft het ■ad van Zaterdag jl In inbrengen, tegen losgenomen verslag pchtbank te Middel- |gen een banketbak- Igoed recht, als ver- Ik weet zulks in het Iren. Jiaanse dan niet be islag op zoo'n laat- Jen, door te zeggen, Ind is. bij het lezen |ttingen, zijn ziel in door het verder te het verslag herstel- In idiotisme als in het Itte te eindigen met Inder juist verslag". Ttesteeren tegen een Jijke wijze van argu- Adriaanse mogen I volledig verslag. Ik Jen omdat dergelijke lie4" volledig kunnen >t de plaatsruimte in belichtingen van den len verdediging van |nt, terwijl het my te van de feiten der ends waarde in al- van oordeel, dit zoo mogelijk te hebben vorm, waarin zulks brnis" van den heer jet vermelden van de pe koek voorkwamen, gevolg zou zfjn ge- Jdanigheid der koop- Gch misplaatst, om- [rerklaring van den f *ctuur, de koek vel degelijk de argu- tien van de zijde der ken einde te trachten pwen. voor. dat mr Adrl- gedaan over deze |te polcmiseeren. 5RRESPONDSNT. te Londen 18 Mei te Be'awan jston, Batavia naar ;e Bilbao Mei te Sabang Mei te Port Natal w-Orleans v. Rott. van Antwerpen Mei van Santander 19 Mei Perim lei te Genua (thuisr.) 20 Mei v. Rott. van New-Vork 50 Mei Ouessant te Port Said ei te Colombo ei te Antwerpen Mei te Antwe.pen Mei van Havana >tt. van Calcutta eden te Plymouth ew-York van Rott. (ufo's, Fidss.1 WiNNEMENTSPRIJS Voor Vlissingenende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, [franco door het geheele rijk 2.50. Voor België; Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- e landen bij wekeiijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur,Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 15 regels 75 ct., iedere regel meer.15 ct. abonné's in 't bezit eener Lis, zijn GRATIS verze ild tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. nit nummer bestaat uit 2 bladen. Een Amerikaansche kruiser op de Wester-Schelde. I Het Nederlandsch Correspondentiebureau in Den Haag meldt ons J In de „Indépendance Beige" van 15 dezer Lrd vermeld, dat de Amerikaansche kruiser laleigh zonder verzoek om vergunning aan e Nederlandsche autoriteiten tot doorvaart fcver Nederlandsch grondgebied, naar Antwer pen zou zyn opgestoomd. navraag werd ons van bevoegde zijde jedeeld, dat dit bericht onjuist is. De jnerikaansche regeering heeft aan de Neder landsche regeering vergunning verzocht en ■verkregen tot het bevaren van de Wester- Echelde ter gelegenheid van het bezoek van (den kruisr „Raleigh" aan Antwerpen. België en wij. Het vraagstuk van den internationalen indel vraagt tegenwoordig meer dan ooit ie aandacht, speciaal voor de kleinere lan- ooals België en Nederland. Wat moet eigenlijk onder den internationalen indel verstaan? Niets anders dan de irden reeds aanduiden, nl. het ruilen van ;oederen, welke een land beter en goedkoo- kan voortbrengen, tegen die, welke het ónder gemakkelijk produceert. In groote nekken kan men dezen internationalen joederenruil dus het resultaat noemen van internationale verdeeling van arbeid, itlke op haar beurt weer te vergelijken is iet verdeeling van arbeid tusschen de indi- luen. De voordeelen van een dergelijke -erdeeling van arbeid liggen voor de hand, 1. een sterke verhooging van de productie, ten voordeele van beide partijen. Nu ligt het ook voor de hand, dat een in ternationale goederenruil nooit eenzijdig kan ^jn, d.w.z., dat de uitvoer nooit steeds maar :an worden opgevoerd, zonder dat de invoer [daarmede gelijken tred houdt. Hier nu ligt [de groote moeilijkheid. Men weet, dat som- landen er op uit zijn om wèl den uitvoer [eenzijdig op te voeren, doch den invoer tegen gaan. Dat kan voor zeer arme landen als [bijv. de nieuwe randstaten een bittere nóód- raak zijn. Voor die landen geldt, wat voor eiken armen drommel geldthard werken en weinig consumeeren. Maar voor beter gesitueerde landen kan een politiek van in voerbeperking zeer noodlottig worden. Dan [denken we nog niet eens aan Amerika, het der onbegrensde mogelijkheden, doch [aan ons eigen land en België. Twee kleine landen met een nijvere bevolking in handel, landbouw, scheepvaart en nijverheid. Ant werpen, Rotterdam en Amsterdam, met hun [internationale verbindingslijnen, doorvoer-, Invoer- en financieele transactiesonze zui- jvol- en vee-export, ons verkeer, zoowel te pnd als ter zee, de Belgische industrie van |Luik en andere centra, enz. genoeg om» te [begrijpen, dat wij (België zoowel als Neder- |land) tot de internationale handelsvolken Uitnemendheid behooren. Wij behooren [niet tot de arme volken, die slechts op een uitvoer bedacht kunnen zijn. In- wij moéten, vroeg of laat, invoeren het economisch evenwicht te bewaren. Het krachtige pleidooi, dat de Belgische oud-minister van oorlog Forthomme dezer da?en in de „Nation Beige" hield, is slechts weerklank van de opvatting, dat een vol- 'ed'g herstel van het economisch leven is te inwachten van een volledige opheffing van alIerlei handelsbelemmeringen aan de gren en. Forthomme grondt deze overtuiging niet op los geredeneer, doch op een diep inzicht ln den werkelijken gang van zaken. Moet als België bijv. eenige beschermde ïechten laat vallen, bevreesd zijn, dat er be ulde takken van nijverheid in gevaar ko- met alle gevolgen van dien, als bijv. ^kloosheid Geen sprake van. België zal groote vrijhaven worden, waarheen de lederen van de geheele wereld zich vrijelijk ^len kunnen bewegen er zullen op zijn groote montagefabrieken verrij dt1 en tenslotte zullen de eigen fabrieken, Wist dank zij de opheffing van alle „belem meringen, opfleuren, omdat de grondstoffen 'r worden, alsmede de levensmidde- voor de arbeiders enz., waardoor de prij- I len I zen der industrieele producten dalen en dus I concurrentiemogelijkheid met het buiten- I atld grooter wordt. En de arbeiders profitee- I reb daar ook van, omdat zij met hun geld I ®e?r kunnen koopen, zoodat hun loonen I aai'door feitelijk stijgen. s Welk standpunt zal nu het buitenland gaan innemen tegenover 'n dergelijke „vrije" houding van kleine landen als België en Nederland Wel, zegt Forthomme, er zou absoluut niets veranderen. Immers zullen de landen, die onze exportproducten niet voort brengen, wel steeds gedwongen zijn om ze toe te laten, terwijl de andere landen hun politiek van afweer wel zullen blijven toe passen. De gevolgen daarvan ondervinden we echter ook nu reeds. Blfjft dus nog over de buitenlandsche con currentie. Wij vreezen dit echter niet, zegt Forthomme, omdat onze productie goedkoop is. En de „dumping" dan, de politiek van het buitenland om goederen goedkooper uit te voeren dan op de eigen markt te plaat sen Geen vrees, meent de oud-minister de landen, die „dumpen", brengen zich op den duur zelf de grootste schade toe, zoodat het een tactiek is, waarmede men zichzelf te gronde richt. De heer Forthomme had hetzelfde voor Nederland kunnen zeggen. Ook wij zijn met onze industrie- en landbouwproducten op het buitenland aangewezen. Een gezonde uitruil van producten eischt vrijheid van beweging. Op den duur immers kan het buitenland on zen steeds stijgenden zuivelexport, om maar iets te noemen, niet enkel met geld betalen het geld, dat immers steeds een hulpmiddel blijft bij elke vereffening Derhalve een vrije invoer Stoomen van Heerenkleeding. H.V. Ververij HQEKSEMA. Vlissingen, Walstraat 51. M'burg, L. Burg C 111, Tel. 121. De vliegbooten naar Indië. Bij het departement van defensie is thans bericht ontvangen, dat de vliegboot D 23 in den hanger te Priok door een benzinebrand totaal vernield werd. Meer bijzonderheden weet men daar op net oogenblik ook nog niet. Het spreekt vanzelf dat de teleurstelling groot is, hoewel de minister en terecht, in ee nonderhoud dat „het Vad." met hem had, den nadruk op legde dat de avia- tische navigatie een zeer groot succes is ge weest en dat de „domme" ongevallen aan die hoofdzaak niets afdoen. De verrichting der marinevliegers is en blijft een kranig stukje werk en de fabriek te Papendrecht, met groote waardeering gewaagde de minister van Burgerhouts initiatief, heeft zich niet het minste te verwijten. Er zijn nu door die fabriek 22 vliegbooten afgeleverd en daar 1 verongelukte (Bagdad), 1 uitgebrand en dus vermoedelijk ook waar deloos is geworden en 1 als proefvliegtuig weer achter is gebleven, zijn er thans 19 vliegbooten in Indië of daarheen onderweg. Daar het rijk gewoonlijk zelf verzekeraar van zijn eigendommen is, waren de vliegboo ten niet verzekerd. Een vliegboot kost, als wij ons goed herinneren, ruim een ton, zoodat de materieele schade vermoedelijk met een f 250,000 afloopt. Of er nog meer booten zullen vliegen, be twijfelde de minister, daar verzending, niet tegenstaande het vele werkloon, dat er aan de vervaardiging van een krat vast zit, natuur lijk aanmerkelijk goedkooper is. Pinksterdrukte. Met de Amsterdamsche gemeentetram wer den op len Pinksterdag vervoerd 380.500 en op 2en Pinksterdag 431.310 te zamen 811.810 passagiers. Het vorig jaar waren deze cijfers le Pink sterdag 412.906 en 2en Pinksterdag 478.872 te zamen 891.778 passagiers. Hierbij moet echter rekening worden ge houden met het feit, dat de Pinksterdagen toen samen vielen met de Olympische Spelen. Met de Haagsche tram werden gedurende de Pinksterdagen ruim 1 millioen passagiers vervoerd. De Rotterdamsche electrische tram heeft op den eersten Pinksterdag vervoerd 237.018 (v.j. 229.938) en op den tweeden Pinkster dag 319.825 (v.j. 326.173) passagiers. De R.T. M. heeft op den eersten Pinksterdag 4720 en op den tweeden dag 11.675 passagiers te ver voeren gekregen. De gemeenteveren hebben vervoerd op den eersten Pinksterdag 30.496 passagiers en 1987 fietsen (v.j. 35.456 en 2959) en op den tweeden Pinksterdag 52.013 passagiers en 5609 fietsen (v.j. 49.780 en 5780). Een luxe reisgids. Er is weder een luxe reisgids der Neder landsche Spoorwegen verschenen. Deze kost 50 cent en de opbrengst komt ten goede aan de tuberculosebestrijding onder het Ned. spoorwegpersoneel. Het is een handig boekje, dat men gemak kelijk in een binnenzak van zyn jas kan bergen. VLISSINGEN, 22 MEL Tweede Kamerverkiezingen. Behalve de reeds vroeger gedane opgaven zijn in den kieskring Middelburg nog de volgende candidaten gesteld Revolutionair Socialistische Partij. 1. H. J. F. M. Sneevliet2. E. Bouwman 3. K. A. de Klerk4. W. Smid 5. W. Collé 6. D. Groeneveld7. Th. J. Dissel8. H. Huve. Christelijk Democratische Unie. i. A. P. Jungcurt2. R. v. d. Brug 3. H. Steketee 4. L. P. du Bois 5. M. de Visser 6. J. Beunk 7. J. C. van Goudoever 8. P. L. Gerritse 9. B. van Noordennen 10. D. Kalma. Federatief Verband. 1. H. J. Ter Hall2. I. A. Alkema 3. C. Booij; 4. Antoinette van Dijk; 5. F. W Lang horst 6. Chr. W. F. de Vos 7. W. Wessel 8. B. Niewold 9. J. den Hollander10. K. A. Pronk 11. P. Brasser 12. E. Bekkering 13. H. van Woudenberg 14. C. F. Nassette 15. Dr. W. Koster. Middenpartij voor stad en land. 1. F. Vos2. Mr. J. H. Schultz van Hae- gen 3. Jac. Molenaar Dzn.4. J. H. Rippe 5.J. M. Cohen 6. E. L. Duiker. Democratische Partij. 1. A. van Gent2. J. A. van Syn 3. Mw. A. C. LuytenBlock 4. K. Dilling5. Mej. W. v. d. Pauvert6. Chr. F. Hossen 7. G. A. J. Vorsterman van Oyen 8. W. J. Kre- winkel9. B. Israel. Plattelandersbond (Braat). 1. A. Braat2. C. Vervoorn 3. Joh. W. Bos 4. P. A. Timmers 5. J. van Hoven 6. P. J. Breeman 7. J. v. d. Ende Bzn.8. K. C. Schelling 9. P. J. Rosenboom10. J. H. Zwart Communistische Partij Holland. (Sectie van de Communistische Internationale). 1. L. L. H. de Visser2. Darsono3. L. Seegers 4. Moeso 5. H. van der Glas 6. Alimin 7. J, van Wijngaarden 8. H. van Zelm—van den Berg 9. C. J. P. Schalker 10. W. H. Reuderink 11. H. Nab 12. T. Kranendonk; 13. J. A. N. Knuttel; 14 H. van Weizen 15. J. R. Schaap 16. P. Bergs- ma 17. L. van Lakerveld18. G. J. van Munster 19. E. Sip. Communistische Partij Holland. (C. P. H.-Centraal Comité). 1. Wijnkoop 2. G. van Burink3. J. Brommert4. G. Sterringa 5. A. J. Frede- riks 6. G. Roorda 7. J. C. Ceton 8. R. StelVos9. L. van der Veen 10. T de Blauw 11. A. de Rooy12. H. Woelders. Staatkundig Gereformeerde Party. 1. Ds. G. H. Kersten 2. Ds. P. Zandt3. Ir. C. N. van Dis 4. E. Kuyk 5. A. J. Ker sten 6 J. W. van Houdt7. D. Kodde 8. Ds. A. van der Kooy9. D. van Leeuwen 10. C. B. van Woerden 11. A. Hoogendijk 12. B. J. van Putten 13. W. van de Vate. De Ziektewet. Het bestuur van de ziekenkas „Gelijke Plichten, Gelijke Rechten" alhier verzoekt ons te verwijzen naar de advertentie, voor komende in dit nummer, betreffende de ver plichte verzekering en deelt ons verder het volgende mede Het is in het belang van alle patroons, dat zij zich opgeven als lid der bedrijfsvereeni- ging. Het N.V.Z. heeft opgericht een bedrijfs- vereeniging, genaamd Nederlandsche vereeni- ging voor ziekteverzekering. Een groot aantal werkgevers sloot zich reeds aan, zoodat op 12 Mei voor ruim vier millioen gulden jaarloon was bereikt. Waar zal de patroon zijn perso neel het best en voordeeligst verzekeren Dat is bij de kas hier ter stede, die door jarenlange ondervinding op het gebied van ziekteverzekering een eerste plaats heeft be reikt. De ziekenkas met haar ruim 600 leden staat aan de spits der ziekteverzekering. Dat is dus voor de patroons een waarborg dat hun personeel daar naar behooren wordt behan deld en ook tevens voor het personeel. De uitvoering der wet geschiedt plaatselijk, de controle over de zieken eveneens. Iedere werkgever die geen lid is van een bedrijf sver- eeniging valt automatisch onder de Raden van Arbeid en wordt zijn verplichte ziekte verzekering uitgevoerd door den Raad van Arbeid. Nederlandsche vereeniging tot bescherming van dieren. Gisterenavond hield de afdeeling Vlissingen van bovengenoemde vereeniging een jaarver gadering, waarin, na opening de secretaris, de heer J. F. Berkel, de notulen der vorige bijeenkomst voorlas, die onveranderd werden goedgekeurd. Alsnu was aan de orde het jaar verslag, waaraan we het volgende ontleenen De inrichting van een bescheiden, maar aan de gestelde verwachtingen voldoend asyl kwam dit jaar tot stand, waaraan de beheer der, de heer A. Goethart zijn vollen persoon gaf. Het toezicht en de boekhouding ervan werd verzorgd door den heer J. Verhage. In dat asyl werden dit jaar 67 dieren opgenomen o* verpleegd, terwijl met het gastoestel der vereeniging 120 dieren werden afgemaakt. Het ledental liep terug van 83 op 74, wat een aansporing geeft tot het voeren van in tensiever propaganda. Dank zij een goede politieoneele medewer king en der zustervereeniging alhier, de af deeling Walcheren van den Bond van Politie ambtenaren in Nederland tot bescherming van dieren heerscht hier een bevredigende toestand. Door de strenge keuring verkeeren de trekhonden in onze gemeente in goeden toestand, het aantal verminderde, vergeleken by 1927 met bijna 50 (van 74 tot 25) en er werd slechts één vergunning gegeven bm tij dens den rit op de kar te zitten. Naar aanleiding van het vermelde over de keuring, die geschiedde door den dierenarts Boudeling uit 's Heer Arendskerke, deelde de secretaris mee, dat het bedrag voor die keu ring, gerestitueerd was door de vereeniging Dierenbescherming. Behandeld verd de rekening en verantwoor ding van het asyl, die aan inkomsten en uit gaven aanwezen, resp. 286,99 en 179.29. In verband hiermede werden discussies ge voerd over het honoreeren van den beheerder van het asyl. De aftredende bestuursleden de heeren dr. Detmar en J. F. Berkel werden bij acclamatie herkozen. Als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering te Nijmegen werd aangewezen de heer L. C. H. Worrell, die een zoo goed als vrij mandaat kreeg. Hierbij kwam ter sprake de houding der afdeeling Apeldoorn, ten op zichte van het hoofdbestuur, waartegenover de afdeeling Vlissingen een motie van af keuring indiende. Verschillende wijzen van propaganda ma ken werden besproken, o.a. een liefdadig- heidstooneeluitvoering, een film, propaganda door de leden. Bij de rondvraag deelde de secretaris mede een Interessante electrische bedwelmingsproef L.V Keulen to hebben meegemaakt, waarvan hij een beschrijving gaf. De rondvraag bracht eenige interne aange legenheden ter sprake, waarna de vergadering met dankzegging voor de aanwezigheid ge sloten werd. Wij hebben gisteren ook nog een bezoek ge bracht aan het asyl, dat gelegen is in de buurt van de terreinen van den reinigingsdienst. Dit toevluchtsoord voor dieren biedt gelegen heid tot het verzorgen van 4 a 5 honden, eenige katten en een paard, koe of ander dier van dergelijke grootte, maar ook is daar ge legenheid om huisdieren een zachten dood te doen sterven door middel van een gas- retorte. Na hun dood worden de beesten dan in eigen inrichting verbrand. Dat deze inrichting, die zeer practisch Is opgezet, in een bestaande behoefte voorziet, bleek uit het jaarverslag, waarin vermeld werd, dat 36 honden, waarbij 4 vondelingen, 13 katten, waarbij 7 zwervers en 2 kalveren werden verpleegd met in totaal 211 verpleeg- dagen en dat bovendien nog 15 zwervende honden werden opgenomen, terwijl tijdens de hevige vorstperiode zelfs een reiger en eenige eenden werden verpleegd. Pinksterdrukte. Met de electrische tram werden den eersten Pinksterdag vervoerd 7036 passagiers, op den tweeden dag 13093 en op den derden dag 12175, totaal 32204 passagiers. Het vorig jaar werden vervoerd resp. 7282, 12005 en 11749 of totaal 31046 passagiers, ter wijl met de Pinksterdagen van 1927 toen wij zeer slecht weer hebben gehad 32140 giers werden vervoerd. Ned. Coöp. Vrouwenbond. In het Concertgebouw wordt morgenavond 8 uur een groote openbare feest-propaganda- vergadering gehouden, uitgaande van den Ned. Coöperatieven Vrouwenbond. Als spreekster treedt op mevr. Moll uit 's-Gravenhage. Een buitengewoon concert. In „de Oude Vriendschap" wordt Vrijdag a.s., des avonds 8 uur, een buitengewoon con cert gegeven door het wereldberoemd Groot Russisch Nationaal Orkest, onder leiding van Alexander Michailowsky. Dit orkest telt 25 leden en treedt allerwege met buitengewoon succes op. Behalve solo- en orkestnummers worden ook nationale dansen uitgevoerd. Verschillende bladen hebben zeer gunstige recensies over deze Russen geschreven en wij twijfelen niet of ook hier ter stede zal dit orkest een gunstig onthaal vinden. Doorzitten Zonnebrand Duinbrand. Gisteren Is op de duinen bij Zwanenburg brand ontstaan, welke door wandelaars hoofdzakelijk met zand gebluscht is kunnen worden. Raadsheer in het gerechtshof te 's-Bosch. Op de alfabetische aanbevelingslijst voor raadsheer in het gerechtshof te 's-Hertogen- bosch zijn geplaatst mr. J. H. Bijbau, mr. Ed. Meindersma en mr. A. A. van der Veen, rechter bij de rechtbank onderscheidenlijk te Middelburg, Zutphen en Breda. De internationale bakkerij-tentoonstelling te Middelburg. Al hebben wij in geruimen tijd niets gemeld over de van 9 tot 18 Juli te Middelburg te houden internationale bakkerij-tentoonstel ling, toch heeft het comité niet stil gezeten en meermalen vergaderd om verschillende onderdeelen van de tentoonstelling en van do daaraan verbonden vakwedstrijde te bespre ken en vast te stellen. Een eere-comité uit plaatselijke en provinciale autoriteiten en uit vooraanstaande personen uit de bakkers-or ganisaties is samengesteld, aanvragen om medailes zijn verzonden en ten deele reeds bevestigend beantwoord. De regelingen voor de wedstrijden zyn reeds vastgesteld en wor den dezer dagen in zeer grooten getale aan bakkerspatroons, bakkerszoons en bakkersge zellen in het geheele land toegezonden. Deze wedstrijden zullen zeker een belangrijk on derdeel der tentoonstelling vormen. Verschil lende belangrijke stands zijn verhuurd en nog steeds wordt met andere gegadigden onder handeld, terwijl ernstige plannen in overwe ging zijn en besprekingen worden gevoerd om in den tuin van het Schuttershof een bakkerij met modernen oven in werking te hebben. De bouw van in den tuin noodige zalen en verder getimmerte is opgedragen aan den heer G. F. de Grave te Abeele, die zijn sporen op dit gebied reeds heeft verdiend en aan wie commissie en exposanten een goede hulp zul len hebben. Binnenkort hopen wij nog nadere mededee- lingen te kunen deen, ook over de vermake lijkheden. concerten enz., die tijdens de ten toonstelling zullen plaats hebben. Provinciale bondswedstrijden van harmonie- en fanfare-gezelschappen. Bij den op den tweeden Pinksterdag ge houden provincialen bondswedstrijd van ?.r- monie- en fanfare-gezelschappen in Zeeland behaalde in de afdeeling uitmuntendheid de fanfare „Voorwaarts" te Koudekerke den eer sten prijs met 150 punten, „Apollo" te Dom burg den tweeden prijs met 130 punten, „Excelsior" te Middelburg den derden prijs met 128 punten, terwijl „Oefening na den Arbeid" te Ritthem 126 punten behaalde. SOUBURG. Voor de anti-revolutionaire kiesvereeniging zal Vrijdag a.s., des avonds 8 uur, in de Geref. kerk in een openbare vergadering als spreker optreden de oud-minister J. C. van Dijk, die een rede zal houden over den politieken toe stand. De toegang is vrij. KERK- EN SCHQOLNIEUWS Ger. Kerken. Beroepen te Schoondijke de heer N. J. Houmes, cand. te Nieuw-Buines te Wolfaartsdijk ds. C. M. Huizinga te Schar- negoutum te Batavia ds. C. von Meyenfeldt te Feyenoord, vroeger te Vrouwepolder. Bedankt voor het beroep naar Niawier- Metlawier ds. J. Dijkstra te Grijpskerke. Examencommissies in de vreemde talen. Tot deskundigen in de examen-commissies voor de Fransche taal zyn o.a. benoemd tot leden S. A. Leopold, leeraar aan de R.H B..S te Goes en dr. H. de Noo, directeur van de R.H.B.S te Goes en in de commissie voor de Duitsche taal A. Petermeijer, leeraar aan de R.H.B.S. te Middelburg. Gecommitteerden bij de eindexamens der kweekscholen. De minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen heeft o.a. aangewezen als ge committeerden bij de eindexamens in 1929 der rijks-, gemeentelijke en bijzondere kweekscholen voor onderwijzers en onderwij zeressen in groep 32 als gecommitteerde C. Wi,i inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Middelburg te Middelburg en als plaatsvervangend gecommitteerde mej. A. F. Houba, schoolopziener in de 3e hoofdinspec- ie te 's-Gravenhage, voor de rijkskweekscho len te Middelburg. Groep 33 a. als gecommitteerdenJ. N.

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1