1000 500 300 150 100 25 U SI <$eK AJPj DINSDAG 14 mei EERSTE BLAD No. 113 67e Jaargang 1929 S1IJNEN RSEN 's en Fietsen GISSINGEN [yilgave: Firma F. if Aü QE VELDE Jr., Walstraat 58-EO. Vlissingen. Teief. 10. Postrekening 6628? Verschijnt dageiijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen IGegarandeerde oplaag 5150 Ex. BINNENLAND KERK- EN SCHOOLNIEUWS RECHTSZAKEN MARINE EN LEGER Phohi-zender. Ion Phohi-zender en op de navolgende ig 12.00—16.00 uur; en Vrijdag 12.00-, engte is 16.88 M. bladen. streerd artikel in een overzicht van lerlandschen radio» Vooral Philips belangrijke nieuwe r. P, Noack behan- ■proefnemingen en wordt de nieuwe televisie besproken, kortegolfontvanger, ewijd. Voorts ver» van inzenders en g ijl edt ditmaal veel elen. Op uitvoerige stand van Baird's ook de resultaten Mihaly uitvoerig nder artikel is ge» lamp voor televisie, de radio-installatie, bijdrage over ge» verscheidene korte eken. met een artikel, van de conferentie estiging van Praag, M. golf in de toe» besproken wordt, buitenlanders, die betreuren worden dit tijdschrift, be- ite nabeschouwing »n voetbalwedstrijd lelijk programma gids" lezen we dit» „Radio en de Bij- handelt over het voor de ultra- ekende film is een vaste rubrieken, spaalt zich voorna» lesprekingen. Hier- drage .Radio en over het verbeteren taande ontvangers ontwikkeling van n de uitzendingen van Mei en leidt ipvereeniging kan :n artikel over de lensche politie. De int in dit nummer w van een twee- behandeld. De type 2308 :el over de spre» ;epubliceerd ver- aangetroffen. Mei Gibraltar 10 Mei Ouessanfc lei i messant van Padang •amaribo, Batavia van Chefoo Mei van Belawan Beira van Amsfc. •York van Amst. latavia van Amst. van Tampico van Amst. van Colombo te New-York Vc Mei Ouessant van Amst. naaf 1 Mei Gibraltar 12 u. 500 mijl vaa tt. van Beira Suez "Jew-York n. Rott. te Port Said. Mei Ouessant Mei v Port Said n Colombo tt. naar Batavia Mei Gibraltar I 2046 u. 120 mijl 13 Mei 1920. des ten. oopen. 2.48%Londen f 58.96 58 99; Parijs" fl.71-° Ponden 1205% f 59.03 Be.'gi-che Fransche Francs uur 8.15 9.16 VUSS1NGSCHE COURANT ■ABONNEMENTSPRIJS VoorVIissingenende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. IFranco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- Ijige landen bij wekelijksche verzending,/ 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1 -5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties betreffende Huur enVerhuur.Koop en Verkoop, Dienstaanbiedingen en -Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15 ct |De abonnéls in 't bezit eener ■Polis, zij" GRATIS verze- Ikerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger. [pit nummer bestaat uit 2 bladen. De documenten-vervaJsching. Met betrekking tot het nieuwe verhoor van |fïank Heine en Ward Hermans wordt be- l gemaakt, dat eerstgenoemde zich vrij- Iwillig ter beschikking van den rechter van I instructie gesteld heeft om te verklaren, dat I Hermans in het bureau van Heine in diens ■afwezigheid het rapport van generaal Gallet laan de militaire commissie gecopieerd heeft. I Hermans zou echter niettemin dit geschrift zelf hebben „aangevuld" hetgeen door Her- |mans ontkend wordt. In juridische kringen is men van meening I dat de kwestie Heine-Hermans voor het Hof I van Assizen komt en dat het proces een in- |teressante wending zal nemen. De rechter van instructie van Laethem I heeft Maandag Ward Hermans nogmaals in verhoor genomen en de door de Nederland- Ische regeering gezonden foto's van zekere do- Icumenten getoond. Trouw aan de door hem I tot dusver gevolgde gedragslijn weigerde Her- Imans op de vragen van den rechter eenig [antwoord te geven. Toen deze hem liet op- merken, dat hij op kiesvergaderingen en in couranten-artikelen van een vierde document [heeft gesproken, sseide Ward Hermans hiet [recht te hebben, zich te verdedigen, zooals het hem past en alleen voor het Hof van As- in te zulen spreken. Later is Albert Frank eveneens nog over dit vierde document onder - vraagd De herbouw van het Leidsche stadhuis. In een buitengewone vergadering van den I Universiteitsraad van het Leidsche Univer- siteitsfends is een motie aangenomen, waarin de hoop wordt uitgesproken, dat bij den bouw I van een goed en modern stadhuis voor Lei- I den, nochtans gepoogd kan worden den ouden I aanbouw van den Breestraatgevel en die van I den klokkentoren, zij het niet in angstvallige4 I nabootsing van ieder onderdeel, aan stadge- I noot en vreemdeling te hergeven. De hoogere I kosten, welke zulk een oplossing voor de ge- I raeente misschien zal meebrengen, zullen voor I een belangrijk deel met vreugde worden ge- I dragen door vrienden van stad en hooge- I school, van het oogenblik, waarop zij weten, t de gemeente de oplossing aanvaardt. Nederlandsche Reisverceniging. In de te Eindhoven gehouden jaarlyksche I vergadering van de Nederlandsche Reisver- eeniging werd op voorstel van de afdeelingen Haag en Rotterdam met 292 stemmen besloten, een commissie te benoemen om een I ingrijpende statutenwijziging voor te berei- De commissie zal bestaan voor de helft I uit leden van het hoofdbestuur en voor de I andere helft uit gewone leden. Het voorstel van de afdeeling Haarlem om het aantal reizen te verminderen, werd aan genomen. De motie van Haarlem om het reisbureau der N. R. V. op te heffen, als zijn de dit niet in overeenstemming met het ide- eele doel der N. R. V., werd met groote meer derheid verworpen. VLISSINGEN, 14 MEL De Zomertijd. Hedenavond moeten alle uurwerken één uur vooruit gezet worden. Men denke hieraan voor men zich ter ruste begeeft. De gewijzigde dienstregeling voor de electrische tram. fa dit nummer komt een advertentie voor betreffende een gewijzigde dienstregeling v°or de electrische tram, ook voor de lijn Vlissingen—Middelburg. vestigen hierop de aandacht van be langhebbenden. 1.55 5.57 17.20 10.23 °e zomerdienstregeling op de spoorwegen. borgen vangt de zomerdienst op de spoor den aan. Wij hebben in ons Tweede Blad nieuwe dienstregeling met de voornaamste aansluitingen in ons land, opgenomen. Wij raden belanghebbenden aan deze dienstregeling uit te knippen of anders de courant te bewaren. In onze Tydinghal. Foto's van het stoomschip „JSchlesien", dat te Amsterdam een lading wilde beesten heeft gelostvan een tweetal maquette's van het nieuwe Museum Boymans te Rotterdam van een ontwerp van het standbeeld van dr. P. J. H. Cuijpers, waarvan de vervaardiging is op gedragen aan den beeldhouwer August Fa- lise te Wageningen van een portret van mgr dr. A. C. M. Schaepman, die 16 Mei a.s. zijn zilveren presidentsjubileum "an het semena- rie Rijsenberg hoopt te vieren. Concert Bcllamypark. Als nadere aanvuling van het feestboekje der gymnastiekfeesten op 17, 18 en 20 Mei a.s., kan gemeld worden, dat op Zaterdag avond 18 Mei, tijdens de receptie van het bestuur der Vlissingsche Turnvereeniging in het hotel „Noordzee Boulevard", in de tent op het Bellamypark van 8 tot 10 uur een con cert zal worden gegeven door het muziekge zelschap uit Koudekerke. Baldadigheid. Bij de politie zijn klachten ingekomen, dat sinds een paar dagen de sloten der brieven bussen door kiezelsteentjes en bordpapier waren dichtgestopt. Het gevolg hiervan is, dat de brievenbussen niet op tijd door de beambten geopend kunnen worden, zoodat de lichting niet op den aangegeven tijd kan plaats vinden, waardoor weder vertraging in de verzending van die brieven onvermijdelijk het gevolg is. Het betreft hier de brievenbus sen in de Bonedijkstraat en de Bloemenlaan. Ook klaagde een particulier, dat in het Lips-slot van zijn kiosk stukjes lucifers wa ren gestoken, waardoor het slot ook niet meer geopend kon worden. Blijkbaar wordt er op dit oogenblik een spelletje van gemaakt sloten als hier bedoeld, tijdelijk ongeschikt te maken. Dat dergelijke baldadigheid veel nadeel kan berokkenen en, wat de brieven betreft, ook teleurstelling, daar verzonden Wieven niet op tijd zullen aankomen, behoeft geen betoog. De politie verzoekt dan ook het publiek zijn medewerking in deze wel te willen vèr- leenen. Voorstellen voor den Gemeenteraad van Middelburg. Inzake de maatregelen tegen brand op het stadhuis te Middelburg, deelde de voorzitter op 27 Februari in den gemeen teraad mede, dat reeds een 3-tal minimaxen waren aangebracht. Bedoelde minimaxen zün geplaatst in het vertrek tegenover de woon kamer van den bodeconcierge (benedenver dieping), in de bodenkamer en in de zgn. Blauwe gang, vlak bij de Secretarie (beide bovenverdieping). Burg. en Weth. moesten zich ten deze de noodige zelfbeperking op leggen immers de omvang der administra- tiën, welke ten Stadhuize gevoerd wordt en van het zgn. oud-archief is van dien aard, dat een speciale bescherming van alle daar toe behoorende documenten vele duizenden zou komen. De toegang tot de documenten zou bovendien op ernstige wijze worden be lemmerd. Voor verschillende onderdeelen van de ad- ministratiën achten Burg. en Weth. afzon derlijke voorzorgsmaatregelen noodzakelijk. Deze documenten zullen in volkomen brand vrije ruimten moeten worden opgeborgen. Op de bovenverdieping zullen de losse, niet in een muur bevestigde bergplaatsen valvrij moeten zijn en mitsdien, wanneer b.v. de vloeren mochten doorbraden, niet beschadigd worden. De opberging van bedoelde documenten zouden Burg. en Weth. doen plaats hebben 1. in een kluis op secretarie beneden, waar van de kosten op 2600 worden geraamd II in 2 pantser-stalen Lips brandkastjes ad 385 per stuk, totaal 770, te plaatsen op de secretarie boven en III in een idem van 500, te plaatsen op het kantoor van den gemeenteontvanger. Deze laatste beschikt reeds over een ingebouwd en een los brand kastje. In totaal is dus een bedrag van 3870 vereischt en Burg. en Weth. verzoeken hun tot deze som een crediet te openen, waar mede de commissies van financië en fabrica ge zich vereenigen Het toenemende gasverbruik is oorzaak, dat de gasdruk aan den Langevielesingel en den Nieuwen Vlissingschen weg niet voldoen de meer is en het buizennet in dat gedeelte der gemeente dringend versterking behoeft. Ook aan den Seisweg zijn de gevolgen der te nauwe buizen zeer sterk merkbaar, doordat aldaar telken jare enkele onaangename ver stoppingen optreden in de onder de Seisbrug liggende leiding. Daaruit vloeien dan talrijke alleszins gegronde klachten voort. De kosten van versterken en uitbreiden vt n de hoofdleidingen in die richtingen worden op 1900 geraamd. Burg. en Weth. verzoe ken een crediet tot dat bedrag te verleenen. De commissie van fabricage vraagt of door het leggen van een nieuwe leiding vanaf de Jodengang tot Langevielesingel in het mid den van den weg, geen belangrijke schade aan de verharding zal wprden aangebracht. Als de leiding in den zomer wordt aange bracht, dan zal waarschijnlijk dat deel van den Singel het geheele seizoen in slechten toestand verkeeren. Is het niet mogelijk de leiding van den buitenkant van den weg te leggen, of zoo dat niet kan, het werk uit te stellen tot het najaar. Burg. en Weth. deelen mede, dat naar een oplossing zal worden ge zocht om de geprojecteerde gasbuizen te leg gen buiten het vehharde gedeelte der singels. Voorgesteld wordt vast te stellen de reke ningen onder 1928 van den reinigings- en ontsmettingsdienst, waardoor de gemeentelij ke bijdrage, geraamd op 55.362.88, defini tief wordt bepaald op 53.498.45. De commissie van financiën vereenigt zich hiermede. Voor de benoeming van een leeraar in de scheikunde aan het Gymnasium wordt de volgende niet-alphabetische aanbeveling overgelegd dr. H. J. Blikslager en dr. L. C. E. Kniphorst, resp. leeraar aan de H. B. S. te Oud-Beijerland en aan het Lyseum te En schede. Referendaris bü de P. T. T. Tot referendaris 2e klasse bij de posterijen, telegrafie en telefonie zijn benoemd de com miezen der P. T. en T„ de heeren H. Bekker en A. B. Kelder, beiden werkzaam op het bu reel van den inspecteur der posterijen, tele grafie en telefonie te Middelburg en G. A. Klunhaar, werkzaam ten post- en telegraaf - kantore eveneens te Middelburg. N.V. Houthandel v.h. G. Alberts Lz, Co. Naar wij vernemen zal aan aandeelhouders van de N.V. Houthandel, v-oorheen G. Alberts Lzn Co te Middelburg worden voorgesteld over 1928 een dividend van 5 uit te keeren tegen 10 over 1927. Nagekomen belastingen. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist, wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastin gen naar inkomen en/of vermogen (gewetens- geld) is ontvangen bij den inspecteur der di recte belastingen te Hansweert 60 en 20 te Middelburg 980.80, 200.43, 134.02 en f 5.25 te Ter Neuzen 258.17, 39 en 7. Gen aansluiting bij het werkloosheidsbesluit. De gemeenteraad te Westkapelle heeft met 4 tegen 3 stemmen afwijzend beschikt op de adressen van het bestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders en van het be stuur van den Algemeenen Metaalbewerkers- bond, waarin verzocht werd dat de gemeente zou toetreden tot het Werkloozenbesluit 1927. De waterleiding in Zeeuwsch-Vlaanderen. De gemeenteraad van'Aardenburg heeft gisteren in voltallige vergadering beraad slaagd over aansluiting bij de waterleiding. Na voorlezing van een adres van 700 kiezers tegen aansluiting en een breedvoerige discus sie, heeft ir. Carriere, van de rykswatervoor- ziening, inlichtingen verstrekt en geopperde bezwaren weerlegd. De raad heeft daarop tot aansluiting besloten. Besmettelijke veeziekten. Gedurende de maand April werden in de provincie Zeeland geconstateerd 4 gevallen van mond- en klauwzeer en wel 1 in ieder der gemeenten Hengstdijk, Hoek, St. Maar tensdijk en Zaamslag. Ongelukken Een machinist van het Dultsche motor schip „Hermine" geraakte op reis naar Gent 11. Zondag beklemd tusschen de motor. Zijn geheele arm werd versplinterd en onmiddel lijke opname in het ziekenhuis te Sluiskil was dringend noodzakelijk. Men maakt zich bezorgd over de gevolgen. Te Selzaete kwamen twee motorrijders in dolle vaart door de Groenstraat met een tus- schenruimte van circa 40 M. Een achtjarig knaapje wilde spelend den weg oversteken, werd gegrepen en bekwam een gapende won de aan het hoofd. Het kind overleed eenige oogenblikken later, de duorijdster slingerde door den geweldigen schok tegen een muur aan de andere züde en de roekelooze cyclist lag bewusteloos neer. Toeschietende vrouwen wilden hem te lijf. Gelukkig kwam de politie ingrijpen en liet de man naar het gasthuis brengen. Waarschijnlijk moet hij de misdadige onbezonnenheid met den dood bekoopen. Als men een lijst wilde aanleggen der slachtoffers, gevallen bij het opzoeken en de- monstreeren der tallooze granaten, welke nog in den bodem zitten, zou ze een respectabele lengte krijgen. Honderdduizenden kilo's ko per en ijzer worden jaarlijks opgedolven en dit levert zooveel verdiensten op, dat men de streken van het voormalige front wel eens „luilekkerland" noemt. Droeve ironie, want de betrekkelijk ruime verdienste blijken maar al te vaak betaald met verbrijzelde ledematen of uiteengereten lichamen. Het is ondoenlijk de ongevallen te vermelden, welke hun oor sprong in dit bedrijf vinden en toch zal dit nog lang worden voortgezet. SOUBURG. Zaterdagavond gaf de gymnastiekvereni ging „Volharding" een openbare uitvoering in de zaal van dén heer Versluijs alhier. Een mooi'programma werd goed afgewerkt. Ad- spiranten en meisjes wedijverden in keurige afwerking aan hun nummers, ook de dames en heeren leden gaven mooi kunnen te zien. De uitbeeldings-gymnastiek door dames, ver wierf grooten bijval bij de aanwezigen. Een lijspel in drie bedrijven „De list van een Huizermeisje", bracht de lachspieren niet weinig in beweging. Vermelding verdienen ook zeker de ver schillende standen, die te zien werden gege ven, de eene was al mooier dan de andere. Directeur de heer Besuijen uit Vlissingen, alsmede de heer Huijsman van Souburg had den bloemen in ontvangst te nemen. RITTHEM. De afdeeling Ritthem van de Vereeniging tot verzorging van krankzinnigen in Zeeland hield gisterenavond haar algemeene jaarver gadering. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd in orde bevonden. De heeren H. M. van de Putte en B. J. de Mey werden als bestuursleden herkozen. In plaats van den heer A. Osté, die overleden is werd als bestuurslid gekozen, de heer M. Ba- rentsen en in de vacature A. Jobse, die uit de gemeente is vertrokken, werd gekozen de heer A. Tange. Tot afgevaardigden naar de algemeene ver gadering werden benoemd de heeren M. Ba rend en C. Wisse, secundi de heeren ds. H. van Oyen en H. M. van de Putte. Het bestuur zal voor Ritthem een spreker uitnoodigen. Tot afgevaardigde namens de afdeeling naar de algemeene vergadering van het sup pletiefonds „Draagt elkanders lasten" werd benoemd de heer M. Barentsen, tot secundus de heer H. M. van de Putte. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Utrecht ds. S. van Dorp te 's-Gravenhage, die vroeger reeds predikant te Utrecht is geweest. De verwarming der Groote Kcrls. Ds. de Voogd ontving weder eenige giften, waaronder één van 100 ten behoeve der verwarming van de Groote Kerk. Het bedrag van 10.000 is thans op 100 na bereikt. Evangelische vereeniging voor Zeeland. Te Middelburg is de jaarvergadering ge houden van de Evangelische Vereeniging voor Zeeland. Aan enkele vereenigingen, als de Vereen, tot Evangelisatie in W. Zeeuwsch- Vlaanderen en de Zuidertentzending werd een subsidie toegekend. Tot bestuursleden werden herkozen jhr. H. A. van Doorn te Souburg, penningmeester, de heer J. Hacken- berg te Middelburg en ds. A. de Voogd te Vlissingen. De bijdragen aan de vereeniging waren in 1928 minder dan in vorige jaren. Zij hoopt dat de circulaire, begin 1929 rondgezonden, betere resultaten zal hebben. Synode Ned. Herv. Kerk. In de gisteren gehouden vergadering werd medegedeeld, dat het fonds voor noodlijdende kerken en personen heeft te beschikken over 38.875. Aan de Synode zal voorgesteld wor den te bestemmen 7560 aan noodlijdende betrekkingen van predikanten, 2855 voor kleine toelagen an gemeenten en aan groote toelagen 28450. De gemeentekas heeft te beschikken over 68.522.57 «/2. Aan de Synode zal voorgesteld worden te bestemmen 17.333 (suppletie-toelage-fonds tot verbetering der schraalste predikantstraktementen), f 1585 (idem fonds gestelijke behoeften), 2400 smaakt als room (Volkenheide), 1000 (arbeid in Duitsch land), f 16C55 aan verschillende personen en 31000 aan verschillende gemeenten. Gebrek aan moderne predikanten. Prof. dr. H. Th. Obbink wijst in het „Al gemeen Weekblad" er op, dat de vrijzinnigen bijna geen candidaten voor het predikambt in de Ned. Herv. Kerk meer hebben. Een der vrijzinnige voormannen zei hem een jaar ge leden „De rechtzinnigen behoeven ons niet de Hervormde kerk uit te drijven, we werken er ons zelf uit door gebrek aan predikanten. Ais er een belangrijke vacature is, weten we geen raad om ze te vervullen". Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg wer den heden de navolgende zaken behandeld W. M., 20 jaar, visscher te Vlissingen, ver- dacht van mishandeling van K. Schroevers te Vlissingen op 2 Maart 11. Een maand gevangenisstraf voorwaardelijk. C. M. S., 42 jaar, hvr. S. d. B., te West» dorpe, verdacht van mishandeling van R. Tulleken te Westdorpe op 1 April 11. 10 b. s. 10 d. h. A. V., 52 jaar, sleepbootkapitein te Dor drecht, verdacht van beleediging van C. Klaassen te Ter Neuzen op 4 April 11. 10 b. s. 10 d. h. C. G., 25 jaar, typograaf te Goes, verdacht van mishandeling van C. Hollestelle te Kloe- tinge op 1 April 11. 10 b. s. 10 d. h. J. C. E. M., 50 jaar, handelaar te Kloetinge, verdacht van beleediging van J Vos te Ril land Bath op 8 Maart 11. 10 b. s. 10 d. h. F. v. V., 43 jaar. landbouwer te Hontenisse, verdacht van mishandeling van E. v. d. Walle te Hontenisse op 3 April 11. 20 b. s. 20 d. h. J. v. M„ 21 jaar, bankwerker te Middelburg verdacht van mishandeling van D. Wisse te Middelburg op 7 April 11. 25 b. s. 25 d. h. K. d. R. hvr. K. M., 26 jaar, te Middelburg, K. M., 28 jaar, koopman te Middelburg, bei den verdacht van diefstal van geld uit een gasmeter ten nadeele van de gemeente Mid delburg October 11. Ieder 25 b. s. 10 d. h. I. J. d. K.. 20 jaar. visscher te Breskens, verdacht van vernieling van ruiten in heb café van I. v. Grol te Breskens op 7 April 11. .15 b. s. 15 d. h. M. A. G.. 23 jaar, orgeldraaier te Middel burg, verdacht van mishandeling van een po litieagent te Middelburg op 8 April 11. 14 da gen gevangenisstraf. Hr. Ms. „Hertog Hendrik" is gisteren van Den Helder te Vlissingen aangekomen. Hr. Ms. „Willebrord Snellius". Hr. Ms. „Willibrord Snellius" is, blijkens een by het departement van defensie inge komen bericht, gisterenochtend te Emmaha- ven (Padang) aangekomen. De luitenant ter zee le klasse T. M. van Suchtelen van de Haare is van zijn plaat sing bij den dienst in Oost-Indië per parti culiere gelegenheid hier te lande terugge keerd. De hoofdofficier van gezondheid 2e klas..3 der zeemacht J. F. Hulk, onlangs uit Oost- Indië teruggekeerd, is geplaatst bij het mari~ nehospitaal te Willemsoord. De officier van administratie le klasse der zeemacht G, J. Jöbsis, die de intendance studiën aan de hoogere krijgsschool te 's-Gra venhage volgt, wordt 16 dezer overgeplaatst naar Willemsoord en belast met de admini stratie van het Koninklijk Instituut voor de marine. Ondervolgende schepelingen zijn bestemd Juli of Augustus a.s. naar Oost-Indië te wor den uitgezonden Sergeants-torpedomaker W. W. Brouwer en T. J. van Rooij, sergeants-vliegtuigmaker M. D. C. Hoogerdyk en J. J. J. Martens, ser geant-bottelier S. la Rooij, schrijver-majoor J. W. F. Everts, sergeant-schrijver J. Burger, sergeants-hof meest A. Willebrandt en J, Wentink, machinisten-majoor J. Wallast en P. Bastiaanse, sergeant-machinist M. Garan- za, sergeant-monteur B. Scheffer, kwartier meesters A. Bokkers, N. A. F. de Lange en H. A. van Amersvoort, mariniers le klasse H. Ophof, C. van Toornenberg, L. Langendoen, korporaal konstabel P. T. de Haan, korpo-

Vlissingse Courant | 1929 | | pagina 1